Kde a jak ušetřit

Technika, taktika, ale i vybavení domu a bytu.

Re: Kde a jak ušetřit

Příspěvekod Václaf » 12.12.2017 16:46

Např. pracovní boty si kupuji za cca 600,- a vydrží mi zhruba 4 měsíce. Nemám ani snahu je reklamovat vzhledem k tomu jak dostávají na prd.l. Jem zedník,takže velmi příznivě na ně působí vápno,cement,lepidla,... zároveň jsem i chovatel offcí,takže hnůj a močovina je také fantastický balzám pro obuv. Na to abych ty boty každý den umyl,vysušil a následně ošetřil nějakým krémem se můžu vys..t. Za ušetřený čas nečištěním si koupím za těch šest stovek nové :hand
www.zprimskehopodzamci.cz
www.zednictvi.zprimskehopodzamci.cz
Václaf
VIP

Příspěvekod Serža » 12.12.2017 19:03

Reccol píše:Proforma: Tady vůbec nejde o drahé šunty, je to standard. Kvalitní běžeckou botu prostě nevyrobíš tak, aby se v ní dobře běhalo (v závislosti na jejím určení) a zároveň aby vydržela těch tvých X let :) A když někdo běhá velké objemy, tak ty boty jsou prostě spotřebák, zvlášť, pokud je nestřídá.

obvykle čím dražší, tím lehčí = míň vydrží
zase nejlevnější jsou fakt šunty, které navíc kazí nohu...takže ideál je střední třída (2000-3000Kč) koupená ve výprodeji za polovic :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod sauerkraut » 13.12.2017 17:48

Pote, co mi boty vydrzely 2-3 mesice, zacal jsem chodit v kanadach, ktere rok az dva daly. Ale neni to reseni pro kazdeho.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
sauerkraut

Příspěvekod dolmar » 13.12.2017 18:40

Pokud jde o boty, tak já nosím Steely. Na běžný denní nošení super, cena taky a vydrží dlouho, ty poslední jsem dorazil po šesti letech teď v létě na fesťáku. Pro mne je tohle cesta jak ušetřit celkem dost, protože si koupím dvoje boty a točím je, vydrží s klidem několik let. Chápu že nemusí vyhovovat každému, mně ale jo :) Jasně že jsem slyšel o snižující se kvalitě, nic už není jako dřív atd., já nic takového nepozoruju. Akorát je opruz je rozšlápnout.
dolmar

Příspěvekod štaflík » 21.02.2018 21:13

Tak mě napadlo, že se to sem hodí.
Pokud trajdáte po Starém Městě v Praze a chcete si dát levný žvanec, tak doporučuji zajít do Karolina. Normálně hlavním vchodem přes dvůr u Stavovského divadla. vevnitř doprava a vzápětí doleva. Je tam normální slušný bufík, kafe, čaj, kakao, palačinka, koblihy, šátečky, saláty... vše za naprosté drobáky, zvlášť na poměry Praha 1. Přitom čisto, klid. Běžně tam chodím, i když už dááávno nejsem ve stavu. Nevím, zda je to pro veřejnost, ale nikoho to naprosto nezajímá, kdo tam jde.

Druhý tip je starší a nevím, zda aktuální. U Karlova mostu se dá (dalo?) zalevno nasvačit či občerstvit v Klementinu, v bufíku knihovny.
štaflík
VIP

Příspěvekod kregan » 22.02.2018 8:28

Moji favoriti:
Bufet v Městské knihovně v Platnéřské a bufet MHMP v nové radnici (v chod z ulice U Radnice). Je to levné, byť oboje s omezeným výběrem a žádný zázraky.
Vřele dopručuju kavárnu Skautského institutu přímo na Staromáku (nenápadný vchod v podloubí vlevo od orloje)
a restauraci nebo jídelnu v Klubu techniků na Novotného lávce s výhledem na Karlův most.
Na rychlé levné občerstvení je fajn i bufet Filozofický fakulty UK na náměstí Jana Palacha.
Čím víc víš, tím míň neseš.
kregan
VIP

Příspěvekod DeadMan » 22.02.2018 8:58

Tak když už jsme u toho jídla, tak v Ostravě doporučuji asijské bistro Mekong na ulici Nádražní.

Za pár kaček hromada žrádla a dobrého (chodím tam roky a stále mají narváno) ;)
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Bak-ly » 22.02.2018 15:21

Díky za tip, vyzkouším :) A jak se dívám, u jejich webovek se člověk i pobaví :D Takové překlady snad neumí ani Google translator.

"Kluby tkáň mužskou nervózně rodu, pluli u bych nutné a potravě polopotopenou jejího, velké odrážení osídlení patogeny i mixu z zničila. Bufetů obejdete pojetí tkví člověkem poznatky s zdrojem polarizovaný místu. Divný záření diváci ta mobilní území. Smutek to vás jakým na pestis jsou střetu čtvrtiny, povinné se kopce? K duší mezistanice se látky metry různé narozen nikde, žil přispěly kromě o argumenty netopýrů názvy lanovku ukrytého hluboko, hole já andského ní ty led den."
Bak-ly

Příspěvekod opavak » 22.02.2018 15:38

já už cca dva roky jedu INTERMITENT FASTING a tady se dá hodně ušetřit za jídlo ... na příjem potravy mám vyhrazenou dobu od 12:00 do 16:00 (pochopitelně se to dá i všelijak kombinovat) a tak v práci začínám obědem (za stravenku :D) a potom jen nějaká "svačinka" a mám splněno + celodenně nějaké tekutiny = černé kafe, čaj, mléko, voda s citrónem + pár kousků nějakých ořechů - ovoce nebo extra dark čokolády.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod DeadMan » 22.02.2018 17:15

Bak-ly: na stránky se vyprdni, nejsou aktuální a pravděpodobně napadené hackerem (možná už i oni sami zapomněli na to, že nějaké vůbec mají), to bistro už funguje spoustu let.
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Hdm » 09.03.2018 10:45

Nedávno tu někdo sháněl appku na android mobil na nahrávání hovorů.
Zde maji ted v akci placenou verzi ZDARMA.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tohsoft.call.autocallrecorder.red.pro
Hdm

Příspěvekod TomSmith » 09.03.2018 11:30

To je nějaká divná apka. Tváří se to jako ACR Pro (mám koupeno a jsem spokojen) ale vývojář je úplně jiný i ikona je mírně změněná. Skutečné ACR Pro je od vývojáře NLL (z United Kingdom). Tyhle z odkazu výše adresu v Google Play ani nemají, byl bych opatrný ;-)
Navíc licence pro skutečné ACR Pro stojí jen 60Kč ;)
TomSmith

Příspěvekod sauerkraut » 11.03.2018 3:48

TomSmith: i kdyby licence stala 6 haleru, tak cena nemusi byt ten rozhodujici faktor. Klicova otazka totiz je, jak tu cenu zaplatit.

Pokud vim, tak android umoznuje pouze zadani cisla platebni karty, coz pri jeho zabezpeceni znamena, ze vyvojar temer kterekoliv nainstalovane aplikace, nebo kdokoliv, komu se tam povede dostat zkrz nejakou bezpecnostni diru, si muze z te karty vzit co uzna za vhodne.

Zadny bankovni prevod, zadny duveryhodny prostrednik (paypal, apod.), nic z toho neslo, kdyz jsem se naposledy koukal.

Tim samozrejme nechci navadet k instalaci dubiozni aplikace. Jenom poznamenavam, ze android a zabezpeceni k sobe patri asi tak jako zmrzlina a kecup.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
sauerkraut

Příspěvekod K4cer » 11.03.2018 9:52

Svýho času jsem docela hodně nakupoval přes internet a riziko zneužití ůdajů jsem řešil tak, že jsem měl samostatný účet, na kterém standardně nebylo nic a před platbou přes net jsem na něj operativně přes internetbanking přesunul příslušnou sumu - takže i kdyby došlo k prosáknutí údajů z karty, tak z něj nebylo co vzít. Je to jednoduchý a funkční, nikdy jsem s tím neměl žádný problém.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod bivoj » 11.03.2018 13:58

Když kupuji něco přes internet a platím rovnou (většinou nákupy v zahraničí) tak pouze a výhradně přes PayPal. Neexistuje, abych někde zadával plat. kartu. A i ten PayPal mám zabezpečen stejně jak K4cer - je navázán pouze na účet, na kterém je jen relativně malý zůstatek (např. pro nákup her přes Steam) a v případě nějaké větší koupě tam prostě operativně přesunu odpovídající částku z jiného účtu.
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 11.03.2018 15:46

Platím přes PayPal, nebo kreditkou. Na Paypalu mám zůstatek 10,44 Kč a když potřebuju, tak dosypu. Na kreditce mám nejnižší možnou částku a používám pouze na platby na internetu. Pokud by došlo ke zneužití, tak o nic nepřijdu, peníze na kreditce jsou banky a jsou pojištěný. To pojištění funguje tak, že pokud je kreditka v peněžence, je pojištěná celá peněženka i s obsahem.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod dr78 » 27.04.2018 16:32

Dost lidí si kupuje Pikok z Lidlu, bohužel tentokrát se zrovna neušetří...

Lidl prodával masové konzervy, které obsahovaly výrazně nižší podíl masa, než je uvedeno na obalu. Konzervy původem z Polska pod privátní značkou Pikok nabízel řetězec v rámci letákové akce, uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva. Před necelým měsícem zjistila stejný problém SZPI v Penny Marketu.

https://www.novinky.cz/ekonomika/470576-sizene-masove-konzervy-prodaval-v-akci-i-lidl-zjistila-inspekce.html
dr78
Sponzor serveru

Příspěvekod proforma » 15.05.2018 5:53

Pokud uvazujete o nejakych botach zn. Bennon, na Armedu ted maji akci na tyhle: https://www.armed.cz/panther-air-low-40/ Akce je, ze 2. par za 1 Kc (pri nakupu zadat do poznamky k objednavce "AKCE BENNON"). No, i kdyby to nebyly buhvijake drzaky, za 600 Kc 1 par je slusnej kauf, i kdyby vydrzely jen zaruku :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod Serža » 15.05.2018 9:09

od Bennonu mám fusekle a jsou věčný, snad nejdou prochodit :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Cep » 15.05.2018 9:47

proforma píše:Pokud uvazujete o nejakych botach zn. Bennon, na Armedu ted maji akci na tyhle: https://www.armed.cz/panther-air-low-40/ Akce je, ze 2. par za 1 Kc (pri nakupu zadat do poznamky k objednavce "AKCE BENNON"). No, i kdyby to nebyly buhvijake drzaky, za 600 Kc 1 par je slusnej kauf, i kdyby vydrzely jen zaruku :-)

Pokud zakoupíte jeden pár Panther Air OB Low, dáme Vám druhý pár v dámské velikosti, tedy 36- 41 pouze za jednu korunu. :lol:
Cep

PředchozíDalší

Zpět na Přežití v obydlených oblastech