Přežití nemoci v přírodě

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.

Re: Přežití nemoci v přírodě

Příspěvekod Jason » 30.09.2017 7:51

to: Toulavý medvěd mel bych k tomu par poznamek. Jako ucebnicovy priklad je to dobry ale:

2: ono najit v nasi prirode dobry ukryt je na trosku delsi cas, navic kdyz je clovek nemocnej tak se mu urcite nechce litat po lese a neco hledat. Co se tyce vody - kolik mas u sebe bezne nadob na vodu?! A jak pripadne osetrit vodu kvuli piti?!? Pokud bude cloveku vazne blbe tak pochybuju ze bude mit silu poradne prevarovat atd..
3: s kombinaci alkoholu a nemosi nechci moc polemizovat, osobne mam zkusenosti (ktere mi potvrzuje hodne lidi v okoli) ze je to spise ke skode. U sebe nosim radeji porad vybavenou lekarnicku s leky. Dle meho nazoru je nejdulezitejsi vedet ktery lek si vzit pri jakych priznacich.
4: myti v prirode. Zase narazime na problem s vodou a jeste k tomu ohrata. Jedna vec je leto a druha vec napr. ted jaky je venku pocasi. Ruku na srdce kdo bude vylejzat z vyhratyho pelechu s horeckou aby se svlikal a myl?
6: prani a nasledny suseni obleceni v prirode. Pokud to neni nezbytne nutny (ze by se clovek posral az za usima bo tak neco) tak mi to prijde jako blbost a zbytecnost.

Ono vsechny tyhle poucky je neco jinyho cist doma v lete za peknyho pocasi a pak vyrazit do prirody kdyz je napr. 7 stupnu a prsi... Realita byva casto jina a hlavne daleko horsi...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Jason
Sponzor serveru

Příspěvekod kregan » 02.10.2017 12:02

:yes Něco takovýho mě u čtení předchozího příspěvku taky napadlo.
kregan
VIP

Příspěvekod tygrsdrakem » 02.10.2017 12:11

@Toulavý medvěd: Mě tohle přijdou takové obecné nicneříkající hraběcí rady. Většina návštěvníků tohoto fóra asi ví, že když je člověk marod, má být v teple, odpočívat a hodně pít. Že je lepší mít někoho, kdo se o mě postará, než být sám. Že není dobrý ležet v průvanu...

Nosit s sebou malé množství univerzálních bylin je pitomost, protože žádná bylinka není univerzální a jakákoliv bylinková terapie vyžaduje rozhodně výrazně větší než malé množství, aby to nějak fungovalo – teda pokud se bavíme o sušených bylinkách. Navíc sušené byliny jsou strašně nepraktické na nošení (skladování v suchu a temnu) a po roce je stejně můžeš vyhodit. To už bych „pro strýca Příhodu“ spíš uvažoval nad placatkou nějaké domácí tinktury. Pro nejčastější respirační onemocnění bych volil třeba kombinaci šalvěje, mateřídoušky, lichořeřišnice a máty (co mě jen tak napadá na základě vlastní zkušenosti).

Informace, že „prášky můžou pomoci, ale také zhoršit stav“ je fakt k nezaplacení, ono asi záleží na tom, co je to za prášky. Dobrá rada neupadnout ve spánku do ohniště je taky nad zlato... Tímhle se tě nechci dotknout a už vůbec tě nechci odrazovat od užitečného koníčka i tématu. Jen by možná neškodilo napřed si o tom přečíst něco víc a ideálně si to vyzkoušet na vlastní kůži. Takhle to na mě působí jako „univerzální“ rady opsané z nějaké americké příručky.

Ale možná jsem tě jen špatně pochopil díky neobvyklému slohu, nebo mi něco uniklo, nebo jsi chtěl říct něco jiného někomu jinému... :)

Každopádně jsi na dobré cestě. Hledej a nalezneš, tluč a bude ti otevřeno :yes
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP

Příspěvekod Jason » 02.10.2017 18:49

Celkove je lepsi kdyz lidi popisuji svoje zkusenosti a ne co nekde vycetli (ted to nemyslim konkretne na nekoho). Staci kdyz cloveka skoli obycejna chripka a je doma v teple, v posteli atd... Pak to prozivat nekde venku a jeste bez vybaveni je peklo..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Jason
Sponzor serveru

Příspěvekod kregan » 02.10.2017 19:54

Jeden z nejhorších životních zážitků mám, když tehdejší přítelkyni chytly dvaačtyřicítky horečky uprostřed tádžickejch hor dva dny cesty horskými pěšinami od nejbližší civilizace. Žádná pomoc, žádnej mobilní signál. To bych nikomu nepřál. Celou noc jsem jí každou hodinu měřil teplotu a měnil studený obklady. Paralen moc nezabíral a byl sem rozhodnutej, že jestli teplota stoupne eště o stupeň, vytáhnu jí ze stanu a hodim do ledovcovýho jezera.
Jinak s tim hladem na tom něco bude. V Indii, mimo civilizaci jsem dostal akutní zánět střev, zvracení, průjmy a dva dny jsem nedokázal vůbec nic sníst. Jeden večer přišla horečka, propotil sem spacák naskrz a pak dostal obrovskej hlad. Od tý doby už to bylo výrazně lepší, ale do kupy mě dali až za dva měsíce v Praze na Bulovce.
kregan
VIP

Příspěvekod Baca » 02.10.2017 20:04

42 teploty?? To si ju uz do toho jazera hodit mal. Nad 41 sa uz zacina koagulacia bielkovin v neuronoch. Obrovske riziko ciastocnej demencie az smrti. Jasne, niekto vydrzi viac ( lepsi pritok chladnejsej krvi do mozgu, respektive vlasocnice v hlave dokazu teplotu troska zrazit). Zda sa vsak, ze prezila v pohode (dufam). UZ pri 40ke by mala ladove obklady na polovici tela ( co si asi aj urobil a tym jej zachranil zivot a intelekt).
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod Serža » 02.10.2017 23:41

kregan píše:Jeden z nejhorších životních zážitků mám, když tehdejší přítelkyni chytly dvaačtyřicítky horečky uprostřed tádžickejch hor dva dny cesty horskými pěšinami od nejbližší civilizace. Žádná pomoc, žádnej mobilní signál. To bych nikomu nepřál. Celou noc jsem jí každou hodinu měřil teplotu a měnil studený obklady. Paralen moc nezabíral a byl sem rozhodnutej, že jestli teplota stoupne eště o stupeň, vytáhnu jí ze stanu a hodim do ledovcovýho jezera.
Jinak s tim hladem na tom něco bude. V Indii, mimo civilizaci jsem dostal akutní zánět střev, zvracení, průjmy a dva dny jsem nedokázal vůbec nic sníst. Jeden večer přišla horečka, propotil sem spacák naskrz a pak dostal obrovskej hlad. Od tý doby už to bylo výrazně lepší, ale do kupy mě dali až za dva měsíce v Praze na Bulovce.

zásadní problém asi je v tom, že jsi lezl do oblasti, na kterou tvůj organismus není přizpůsobený
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Předchozí

Zpět na Přežití v přírodě