Lov za účelem obživy

Výbava, výstroj, tipy a zkušenosti pro pobyt v přírodě.

Re: Lov za účelem obživy

Příspěvekod Runda » 07.01.2018 21:56

Jasný, jednostranná strava není dlouhodobě ok.

Ani jsem neměl v plánu rozjíždět akademickou debatu na téma jak chutná tygr 8-) ale myslím že i v případě těch nejlehčích forem rozpadu, kdy v COOPu na návsi prostě řízky nebudou, tak všichni kdo mají tu možnost si zkusí něco upytlačit. Běžně lovená zvěř bude za chvilku pryč. Proto mě zajímalo jestli někdo nemáte tipy/vlastně zkušenost s něčím míň obvyklým? Co si člověk teď běžně v sobotu na oběd nedá, nicméně by se tahle znalost přípravy mohla hodit v případě že zásobování bude z jakýhokoliv důvodu váznout, přijde mi to dost relevantní k tématu.

V historických kuchařkách se uvádí že ptáky co nemají dobrý maso (kvůli tomu že žerou kde co) je dobrý nechat pár hodin v roztoku ocet-voda-sůl, tady konkrétně pro racky - http://www.theoldfoodie.com/2015/07/how ... -gull.html mělo by to z nich vytáhnout nepříjemný chutě a zápachy a pak lze připravovat jako normální drůbež. Ale netestoval jsem

Tady šéfkuchař smaží havrany https://www.youtube.com/watch?v=Jen1thTH7f4&t=698s :D myslím že to nevypadá vůbec špatně.

Argument že mají větší riziko přenosu parazitů a nemocí mi tu právě moc nesedí, protože krabí maso ( u nás raci?) není problém sníst a přitom žerou zbytky a mršiny. A podobně je na tom víc zvířat co se běžně gábluje.
Runda

Příspěvekod Serža » 07.01.2018 21:59

jenže u divokýho králíka (kor v PA, kdy už budou obezřetní) vydáš na jeho ulovení a přípravu víc energie, než pak získáš z masa :-)
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Runda » 07.01.2018 22:05

Králíky budeš v PA lovit do pytláckých ok, nebo jiných pastí. Běhat s puškou/lukem/prakem a chytat takhle malý zvířata nemá smysl. Myslím si že je to ekvivalent rybaření na udici, jde to, ale strávíš tím hodně času s nejistým výsledkem. Pokud teda nemáš opravdu dokonale vytipovaný místa a dávku štěstí.

Jsou efektivnější způsoby vhodný pro PA. Pasti stačí párkrát zkontrolovat a jinak u nich člověk nemusí dřepět celý den
Runda

Příspěvekod bivoj » 07.01.2018 23:07

Pasti mají jednu velkou nevýhodu - musí být na území, které je výhradně tvoje - resp tam nejsou jiný lidi (tudíž to jde provozovat třeba v Sibiřské tundře, Na severu Kanady na klasických traplajnách) nebo na území pod kontrolou "tvého klanu". V brzké PA (tj ještě moc lidí, nerozparcelované sféry vlivu ap.) je lov do pastí bohužel nepraktický, páč než traplajnu obejdeš, někdo jinej ti může pasti vybrat. A při lovu do pastí platí, že nestačí jich mít jen pár, ale aby to bylo alespoň základně efektivní (zvlášť pro lov na jídlo), opravdu jich musíš mít spousty.
bivoj
VIP

Příspěvekod Baca » 07.01.2018 23:31

Na druhej strane, pasce bude vediet klast malokto :-) Aj ked videli kdeaky dokument :-D
Prežiť !!!
Baca
VIP

Příspěvekod bivoj » 07.01.2018 23:44

Ano, klást je umí málokdo, ale vykrást je umí každý! Proto platí co jsem napsal výše...
bivoj
VIP

Příspěvekod Patrol » 07.01.2018 23:52

Obecně se dá říct, že každé masožravé zvíře je větší potenciální riziko nějaké nákazy či nemoci a horší zpracovatelnost.Maso bíložravců taky tolik nesmrdí. K tomu rackovi: Babičce kdysi vletěl do špajzu racek ventilačkou, a protože babička byla praktik, nepustila už maso uletět.Bohužel i po dlouhém vaření byl prej racek tuhej jak podešev z boty a chuťově nic moc. Jinak drobné ptactvo se jistě dá v PA době chytat do sítí i na vlastní oplocené zahradě, což je výhoda.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Příspěvekod bivoj » 08.01.2018 0:13

Patrol píše:...i po dlouhém vaření byl prej racek tuhej jak podešev z boty...

Nevařit! Péct nebo dusit! A to hodně dlouho (tj. klidně 10 a více hodin). Jinak za mlada jsme měli s kamarády záchvaty napodobování období divokého západu (taková ta falešná romantika) a můžu žíct, že sníst se dá (masitého) opravdu cokoliv. Až se dnes za to občas stydím... :D

P.S. A nafackuj si za ty bíložravce...
bivoj
VIP

Příspěvekod Serža » 08.01.2018 0:32

bivoj píše:Ano, klást je umí málokdo, ale vykrást je umí každý! Proto platí co jsem napsal výše...

navíc kde jsou pasti, je jistě i ten, co je nakladl = dá se na něj počkat v záloze
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Patrol » 08.01.2018 22:51

To Bivoj: :roll: No tak jsem je asi nechal žrát bílý býlí, nebo se u nás říkalo bejlí, ale bejložravec by znělo ještě hůř. Tak sorry. :wasntme
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Předchozí

Zpět na Přežití v přírodě