Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.

Re: Lékárnička

Příspěvekod Doc » 19.07.2016 12:01

A k čemu ti ta flexa byla u anafylaxe? Stejně tam roztoky na hrazení, který jsou u anafylaktickyho šoku potřebný nemáš a k podání léku ti stačí pravé stříkačky a jehly. K flexe ti chybí i dezinfekce, ne? Pokud teda nechceš zavlest nějakou pěknou infekci... Taky chybí spojovací hadicka, i.v. krytí, proplach, takže další stříkačka a jehla, něco na zaplachnuti léku, takže opět další stříkačka a jehla... :) V civil epipen, jinak bych se na žílu a kor leky do ni vykašlal. Napadá mě ještě izofolie s nějakýma nůžkama. ;)
Doc

Příspěvekod Paramedik » 19.07.2016 12:18

Dezinfekci k flexile tam mám ve formě napuštěných čtverečků. Flexila je u podávání i.v. léků výhodnější než jehla a stříkačka. Na spláchnutí tam mam právě NaCl, sice ho není moc, ale pro první fázi to bohatě stačí. Spojovací hadička je zbytečnå, sebere nějaký ten ml léčiva. U nás podáváme některý léky přes port a účinnost je stejná. A časné zajištění i.v. vstupu je s výhodou u bezvědomí a krvácení.
Paramedik

Příspěvekod Doc » 19.07.2016 12:50

Pokud maš čtverečky odpadá nutnost malé dezinfekce. Flexa určitě je výhodnější, ale pokud jsi v žlutým houkajícím autě nebo někde v nemocnici, ne na ulici, kde máš dostupnost ZZS do několika minut. Hadička nesebere ani ml léčiva, pokud ji propláchneš. Prostě pro civil tam takovýhle věci a léky nepatří a to ani pro profíky ne si myslím, konec konců kompetencí pro záchranáře nebo sestry, co smí podat sami je fakt málo, ač věřím, že spoustu z nich ví kdy co a jak podat. Co max tak bud glukagon nebo epipen... Nevim prostě na mini lékárničku, kterou máš furt u sebe mi flexila přijde blbost... To bych dal do nějakýho většího batůzku/sumky/ledvinky/nevim čeho na nějaký delší štreky apod... Peace. :angel :hand
Doc

Příspěvekod Paramedik » 20.07.2016 9:10

Myslela jsem spíše dezinfekci na rány. Flexilu ano/ne, to je asi spíše o zkušenosti a preferencích. Použila jsem ji 3krát - 1 na anafylaxi, 1 při dopravní nehodě a jednou při kolapsu z kardiálních příčin, kolegové za ni byli vždy rádi. Čili za mě - nechám si ji tam :) . Ale přidávám ty leukostehy, ubírám analgetika inj., přidávám analgetika v tabletkách. Díky za reakce, brzy přidám tu větší lékárničku na výlety.
Paramedik

Příspěvekod Paramedik » 04.08.2016 8:56

Ahoj,
nabízím tento nový military batoh s vybavením, přes Aukro http://aukro.cz/show_item.php?item=6392485284. Jsou tam fotky. Pro další info, stačí napsat zprávu. Lze se domluvit i na úpravě vybavení, medikaci, apod.
Paramedik

Příspěvekod DeadMan » 04.08.2016 11:51

Já jsem si na čundry koupil tuhle:

https://www.4camping.cz/p/lekarnicka-li ... t-aid-kit/

Jen jsem musel přidat alu-fólii, jódové pero, jedno plato Endiaronu a Ibalginu.

Uvnitř je velice dobře řešená = organizér.
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod viktor » 05.08.2016 21:17

nevim jestli to tady bylo a nebo ne. Zazil jsem ted zas nejakou prihodu s klistetem. Nejlepsi desinfekce na tato mala stvoreni MUSI obsahovat Ether ( celym slovem Diethyether ) a to bud v kombinaci s alkoholem, jodem ci fenolem. Dobroou kombinaci ma napr desinfekce s nazvem Klistak ( normalne v lekarne k mani vcetne pinzety ) ethanol, diethylether, nitoceluloza, fenol... coz je jeste vetsi zabijak nez jod. Silne doporucuji nepodcenovat, mam za sebou klistovou encefalitidu a je to zazitek :-))
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Venet » 05.09.2016 15:11

medicínsky znalý poradia...
mám informáciu že na klíšťata funguje jód pretože dobre preniká cez pokožku a likviduje čojaviemčo borélie.
Funguje tak aj tento spomínaný fenol?
A na čo je tam potrebný éter?
Venet

Příspěvekod Serža » 05.09.2016 16:58

chudák klíště...chce se trochu nasát vašich daní....totiž krve, a vy místo abyste mu poskytli vhodné klidné místo k zakousnutí tady řešíte, jak se ho zbavit... :devil
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod proforma » 09.12.2016 18:59

Tento tyden jsem zjistila, ze lekarnicka potrebuje vylepsit. Chlapek omdlel na ulici, upadnul a dost si rozsekl bradu. Krve jak z vola :-) A pac mel plnovous, jodovy pero ani Betadin ve flasticce nic moc. Poridim neco ve spreji pro lepsi pouziti.
Ma-li problem reseni, neni treba se znepokojovat. Nema-li reseni, starosti nepomohou.
proforma
VIP

Příspěvekod DanBlack » 09.12.2016 19:48

Pokud možno mechanický rozprašovač (tlakové nádobky, přestanou fungovat zrovna když je potřeba), něco takového:
BODE Cutasept F 50 ml
Obrázek

Jodisol spray 7 g
Obrázek
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
DanBlack
Sponzor serveru

Příspěvekod proforma » 09.12.2016 19:56

Diky za tipy, ten prvni neznam :-) Jodisol urcite ne, jednak je ve skle, jednak mam i jodove pero a tuhle bych chtela nejodovou. Zkusim se poptat po tom prvnim.
Ma-li problem reseni, neni treba se znepokojovat. Nema-li reseni, starosti nepomohou.
proforma
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 10.12.2016 9:30

A co betadin přelejt do lahvičky s rozprašovačem?
Bill Masen

Příspěvekod Stenny » 10.12.2016 10:31

A dostal by se k ráně ten sprej? Nevím, jak moc hustý a dlouhý měl chlap plnovous, ale rány na skalpu (nad vlasovou linií) jsem vždycky dezinfikoval prostě vydrbáním Jodisolem/Betadinem nalitým na kusu gázy, problém zatím nebyl, ale taky jsem to dělal jen párkrát.
Stenny
VIP

Příspěvekod proforma » 10.12.2016 12:13

Bill Masen píše:A co betadin přelejt do lahvičky s rozprašovačem?

A kde vezmu tu flasicku s rozprasovacem? Nemam, takze bych musela koupit, tak koupi radeji i s obsahem :-)
proforma
VIP

Příspěvekod proforma » 10.12.2016 12:29

Stenny píše:A dostal by se k ráně ten sprej? Nevím, jak moc hustý a dlouhý měl chlap plnovous, ale rány na skalpu (nad vlasovou linií) jsem vždycky dezinfikoval prostě vydrbáním Jodisolem/Betadinem nalitým na kusu gázy, problém zatím nebyl, ale taky jsem to dělal jen párkrát.

Snad jo, hustej moc nebyl. Ja resila jenom prvni pomoc, ostatni necht poresi doktor. Kdybychom byli mimo civilizaci, musela bych to resit dukladneji, asi nejakym ostrihanim/oholenim. Ale i tak mi sprej prijde na manipulaci daleko lepsi, uz treba jen tim, ze nemusis jitrit ranu dalsim dotykem. No, uvidim, jak se osvedci pri dalsim pouziti :-)
proforma
VIP

Příspěvekod Doc » 10.12.2016 12:45

Myslím, že obyčejná lahvička s dezinfekcí na ruky z každý drogérky by se k tý ráně i přes vousy prolila a vyčistila to. Tady ty alkoholový vč. Cutaseptu samozřejmě štípou, ale tak to se snad dá vydržet. Cutasept mi i tak do "malý" lékárničky, co člověk furt nosí u sebe přijde velkej... jodový pero/dezinfekční čtverečky nebo i ten obyč dezinfekční gel na ruce myslím postačí.
Doc

Příspěvekod Bill Masen » 10.12.2016 12:49

Přelitý do koupený lahvičky to bude mít vhodnější tvar a velikost pro umístění do lékárničky. http://www.briskvd.cz/cz/info/lahvicka-s-rozprasovacem
Bill Masen

Příspěvekod Venet » 11.12.2016 9:51

Ale, tá cutasept, je hranatá, takže sa efektívnejšie vojde do prípadnej lekárničky. Bill, náhodou hranaté nerobia?
Venet

Příspěvekod Pongo.pygmaeus » 06.01.2017 11:13

Tahle od Aegisu je fajn. Na to, jak je to kompaktní, se tam toho vleze hafo. Nosím ji s sebou v tašce pořád a nevím o ní.
Přílohy
AEGIS 1.jpg
AEGIS 2.jpg
AEGIS 3.jpg
Pongo.pygmaeus

PředchozíDalší

Zpět na První pomoc