Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.

Re: Lékárnička

Příspěvekod Doc » 10.04.2018 19:53

Pěkný. ;-) :yes
Za mě jen chybí izofolka, klidně i dvě. Dekompresky možná taky dvě, ucpávaj se. Vyhodil bych jeden Celox (A) a dal místo něj nějakou gázu (H&H/Kerlix). Na oxy bych se vykašlal, šokovýho krvavýho pacoša ti to stejně pořádně nezměří... tep si nahmatáš a saturaci - no buď to je fialovej nebo ne. :D A RAPTORy tiše závidím! :twisted:
Doc

Příspěvekod jakub » 11.04.2018 17:26

Ahoj,

mám skromný dotaz a to k lékárničce a lékům v ní. Pokud bych si jí dělal, z jakých léků na recept by jste si jí složili? Resp. antibiotika - jaké, něco proti bolesti?

Díky

J. ;)
jakub

Příspěvekod Lyster » 11.04.2018 18:34

Doc píše:Pěkný. ;-) :yes

Děkuji za pochvalu. Gázu a termofólii mám v klasické lékárničce a v batohu který nosím je termofólie zvlášť. Do AFAKU b y jsem jí už vážně nenarval. Není tam snad ani mm. místa.

PS: Ten Raptor jsem sehnal asi za 1990 Kč. Když se porozhlídneš, jsou na něj občas i akce. Skoro 3000 za které se v nějakých shopech prodává, by jsem za něj opravdu nedal. Ale je to šikovná věcička, to jo.
Lyster
VIP

Příspěvekod Doc » 11.04.2018 22:11

jakub: Něco širokospektrýho asi. Měl by poradit tvůj doktor dle tvojí anamnézy, snášenlivosti ATB atd. Jestli ti zabírá klasickej PNC, tak nějakej Ospen/Penbene... na zálohu třeba nějakej Doxycyklin (Deoxymykoin/Doxybene...). Hrát si s ATB není sranda, pak nemaj vznikat rezistence. :D
Na bolest klasika - Panadol/Paralen/Paramegal... Ibalgin... Ibuprofen... Ataralgin... Novalgin... Tramal... co ti vyhovuje. ;)
Doc

Příspěvekod Bill Masen » 11.04.2018 23:04

Kubo, hlavně nezapomeň, že jakýkoliv léky na předpis můžeš podávat jen sobě, nebo někomu z rodiny. jinak to může být průser.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Ray » 12.04.2018 6:46

Jaký máte názor na kožní staplery k sešívání mělčích řezných a tržných ran? Má to tu někdo přibaleno ve svém "medkitu"? Já vím, že to zabírá víc místa než jehla s nití, ale co se týče rychlosti a šetrnosti použití, přijde mi to snesitelnější.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod Doc » 12.04.2018 9:05

Bill: Ámen. :yes
Ray: Staplery mám, reálně jsem ještě nepoužil, vždy jsem to zvládl se stripama. Dle mě je to ale dobrá věc... přednost stapleru je hlavně v jednoduchosti a rychlosti použití, na rozdíl od šití, přesně, jak říkáš.
Doc

Příspěvekod DeadMan » 19.04.2018 17:47

Sice to byla raketa, ale nelituji.

Koupil jsem si do BoB novou lékárničku od Lifesystems - Mountain Leader.

https://www.4camping.cz/p/lekarnicka-li ... t-aid-kit/

Už jen doplním nějaké léky a je to (už jsem přidal alufólii, obyčejné škrtidlo, placatou lupu, zrcátko, nůžky na nehty a respirátor).

V EDC nosím menšího brášku Adventurer a protože se mi celý ten systém osvědčil, tak jsem neváhal a zainvestoval.

https://www.4camping.cz/p/lekarnicka-li ... t-aid-kit/
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod DeadMan » 19.04.2018 19:52

Menší srovnání obou lékárniček.
Přílohy
IMG_20180419_201554_1.jpg
IMG_20180419_201639_1.jpg
DeadMan

Příspěvekod bivoj » 19.04.2018 21:40

Mě tady trochu chybí nějakej opravdu odbornej a zasvěcenej názor doktora z rychlé, co má za sebou stovky či tisíce výjezdů - co je v lékárničce opravdu nezbytné, co je vhodné (ale ne nutné) a co je jen balast na prd. Myslím si, že dobrý doktor by tu mohl navrhnout několik sestav ideálních lékárniček dle jejich zamýšleného zaměření (do auta, do BOBu, atp.) Je tu někdo takový či má někdo nějakého takového známého, který by to byl schopen a ochoten sepsat? Samozřejmě s rozumem...
bivoj
VIP

Příspěvekod RobertK » 20.04.2018 13:26

Hm to bude těžký každý záchranář sebou nosí nebo spíš vozí min batoh. Myslím na výjezdy. Právě aby tam měl vše.
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
RobertK

Příspěvekod bivoj » 20.04.2018 16:20

Jasně, vozí vše, aby byl připraven na vše, mě jde spíš o takový statistický přehled seřazení věcí - od toho co používá nejčastěji až po věci co minimálně nebo vůbec. Proto jsem právě psal, že by navrhl dejme tomu dvě verze; do auta (větší) a do batohu (menší) a s rozumem, tj. aby nevážily 15kg atp... Ale asi sem žádnej doktor nechodí.
bivoj
VIP

Příspěvekod Nuwara » 20.04.2018 17:56

Nedávno jsem tohle řešil co by účastník kurzu první pomoci pořádaného Červeným křížem. Ale v podstatě jsem dostal odpověď dobrou do současného světa, kde ti záchranka přijede za chvilku. I když jsem navodil situaci v horách v lese v nepřístupném terénu, kde mi spadne kolega při lezení po skalách. Furt argumentovali tím, že stejně se odborná pomoc dostaví rychle. Což se asi v současnosti opravdu stane. Nevím.
V ten moment slouží vybavení lékárničky první pomoci jen k stabilizaci do jejich příjezdu. Takže lékárnička "do kapsy": rukavice, něco obvazoviny a něco savého (hotový obvaz č. a trojcípý šátek), resuscitační rouška (i když už se prý dýchat nedoporučuje, ale jasně zaznělo - když to bude někdo blízký, tak dýchejte). Eventuálně termo fólie. Toť vše.
Autolékárničku klidně doplnit takto: 2x elasťák, šátek, termo fólie navíc, zase něco savého, polštářkové obvazy.
Nutno ovšem dodat, že když jsem se ptal na turnikety a podobné věci, tak věděli o jejich existenci, ale v praxi je neznají a nepoužívají...
Informace dávám jen jak jsem dostal...
Nuwara

Příspěvekod Ray » 20.04.2018 19:30

2 bivoj - podle mě to nepůjde takto jednoduše škatulkovat, i když by to bylo fajn. Může nastat tisíc situací. Třeba taková, kdy můžeš vyhodit sebelepší vercajk do popelnice jen proto, že v něm zrovna nemáš přenosný defibrilátor (nadneseně řečeno). Myslím, že se nikdy nedostaneš na víc, než jen na nějaký lepší univerzál. Můžeš to akorát max přizpůsobovat lokalitě, kam se chystáš vyrazit a ročnímu období. Stejně pořád budeš řešit dilema místo/použitelnost/váha.
Základ je pořád stejná klasika na běžné poranění + tlakové obvazy atd. Při pádu hrudníkem na ostrý předmět se ti zas může hodit rychlá pomoc za použití Aschermanovy chlopně atd. ( i třeba při střelném zranění v PA :) ). V lese tě může vzít divočák párákem na stehenní tepnu a po cca 60-90s můžeš být bez turniketu v prdeli (dle mě lepší než v šoku prstama hledat, odkud to chčije). A tak dál a dál.

Jen uvažuju, nejsem expert, nýbrž teoretik. Je to jen můj názor - není to dogma ;)

Jinak jsem teď během toho lustrování stránek o lékárničkách narazil na tuhle stránku. Přišla mi celkem jako fajn průprava, tak ji tu sdílím, snad to nevadí https://armytccc.webnode.cz/ppp/
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod DeadMan » 21.04.2018 12:35

Kdo to ještě nezaznamenal, tak je momentálně výpadek ve výrobě a dodávkách Endiaronu.......
DeadMan

Příspěvekod DanBlack » 22.04.2018 15:06

Snad se z toho neposerem... :mrgreen:
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
DanBlack
Sponzor serveru

Příspěvekod Lala » 22.04.2018 21:31

Jasně, uhlí je lepší :D
= Si vis pacem, para bellum =
Lala

Předchozí

Zpět na První pomoc