Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvekod K4cer » 15.05.2017 8:42

Tisíceré díky, ó veliký sahibe :mrgreen:

Pět minut je čas kdy nacvičuju poplach a na žádný alternování výstroje není čas, co vemu mám a co nevemu nemám - kalhoty drží jen vopaskem a kanady zaplý jen na jeden řemínek, ostatní se doladí pak. Jinak tuhle výbavu nosím i na čundr/výlet/houby (mno, většinou bez helmy a gasmasky) a v tom případě mi to trvá dýl, protože mám čas a něco vyndám, něco přidám. Pět minut je fakt poplachovej čas, zadání znělo evakuace, né vejlet.

Spacáky mám z dutýho vlákna a mám je přikurtovaný zvenku k báglu (takže nic nemusím nikam cpát), ale sou relativně volný, tedy nacpaný f kompresáku ale neutažený, utáhnou se dyš bude čas. Spacáky mám dva (léto a 3s) a měním je logicky podle období. Za cca pět let takovýhohle skladování nepozoruju žádný markantní změny, možná se trochu zdrcli, ale ne nějak viditelně a teplo v nich je.

No a k tý rychlosti trošku přispěje i to, že to voblečení nemám f tašce, ale nachystaný na kupce. Kdybych jej měl vyndávat z tašky, tak určitě ve tmě a f tom zmatku něco přeházím a pak tomu budu lovit správný konce a to zdržuje, takle to mám právě nachystaný k použití. Proto sem navrhl třeba igelitku, která jde roztrhnout. Ale jak si uděláš tak budeš mít, chtěl si reakci tak píšu jak to mám já.
El sueño de la razón produce monstruos
K4cer
VIP

Příspěvekod Serža » 21.05.2017 20:02

docela pěkný přehled vybavení:
http://paramedicsjourney.com/vybaveni/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod viktor » 22.05.2017 4:07

sorry ale prijdde mi ze je jednak pekne rozmlsanej, na muj vkus prilis znackovej a tahne toho desne moc, navíc věci které fakt nepotrebujes a věci co jsou na cestách dobry tam zas moc nejsou... :D priznam se z ne kole jsem toho moc nenacestoval...ale na moto ano. a za tech par let jsem potkal také par lidi podobne postizenejch..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod štaflík » 22.05.2017 9:05

Táhnout s sebou přes kilo hygieny... no, už tam chybí jen solární fén a kulma. A to jsem celkem cimprlich na hygienu... Místo kola by to chtělo Tatru 8x8.
jediné plus je, že to má hezky popsané a roztříděné. Je to spíš seznam toho, co všechno se dá sebou tahat a co by se náhodou mohlo hodit.
štaflík
VIP

Příspěvekod tygrsdrakem » 22.05.2017 11:55

Spíš je to pěkná ukázka toho jak se dají v rámci moderních marketingových trendů tahat z firem prachy a tacticool udelatka...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem

Příspěvekod tomas.kontakt » 22.05.2017 13:12

máto sice pod 7 kilo, jak píše, ale aby si pomalu na to množství vzal za kolo vozejk.. A neřku-li, že to stálo, jak XY mého vybavení "na těžko"
By mě zajímalo, jestli už na tom kole s touhle výbavou někde byl, nebo to má na focení pro fejsbůček...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
tomas.kontakt
VIP

Příspěvekod Count » 22.05.2017 19:50

A já se snažím vejít do 20kg pro čtyřčlenou rodinu na 3 dny :-D
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Count
VIP

Příspěvekod Apokalyptik » 23.05.2017 6:58

Už len ten bicykel je chujovina na n-tú. Takému krámu by som svoj život nezveril ani omylom. :puke

To ostatné ani nemá cenu komentovať. :roll:
Apokalyptik

Předchozí

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.