Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod Hohepa » 17.12.2017 15:22

Asi před rokem jsem ji dával manželce na EDC batoh, koupeno v Rockpointu
a baťoh opraven téměř na místě ani jsem nezaznamenal výrobce.
Od té doby nebyla hlášena další závada
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Piston » 05.02.2018 16:55

Má podle vás některý ze solidních výrobců praktických EDC batohů (Maxpedition, Helikon, Condor, 5.11, Source, atd…) zádový systém na úrovni špičkových výrobců klasických outdoorových nebo sportovních batohů, jako je Deuter nebo Osprey? Momentálně každodenně používám Camelbak H.A.W.G., který jsem si původně koupil na kolo, ale je moc dobře udělaný a praktický, nicméně bych ho rád vrátil k původnímu účelu, a také už začíná být poněkud unavený.Navíc se do vnitřní kapsy byť i průměrně velký notebook vejde jen špatně. Ovšem zkušenosti uživatelů s EDC batohy mě poněkud odrazují - ještě že jsou tady takové diskuze, jako na Rozpadu. Lepší si je prostudovat, než pak nadávat.
Piston

Příspěvekod Churchill » 17.02.2018 23:30

fransilice píše:hoší,kde se dá pořídit pláštěnka na bágl?...Pokud možno khaki,zelená,hnědá???...
Díky za radu...

zelená ve čtyřech velikostech http://bit.ly/2C4fIFI
Churchill

Příspěvekod fransilice » 18.02.2018 18:02

Piston...dle vlastní zkušenosti zádový systém osprey,arcteryx je jeden z nejlepších a určitě ho neočekávej u 5,11 nebo wisport....čemuž také odpovídá cena
fransilice

Příspěvekod Apokalyptik » 20.02.2018 18:35

Čerstvá pozitívna skúsenosť:
Už 4 dni mám nový Deuter Gigant a som z neho stále viac nadšený.
Chcel som nenápadný dizajn a niečo čo sa hodí ku košeli a saku, pritom má kvalitný nosný systém, a dostatočný objem.

Deuterácke litre sú, ako je známe, "väčšie" ako u iných výrobcov. Lebo Deuter neudáva objem z maximálneho rozmeru
A x B x C, ale skutočný objem ušitého batohu. Takže 32 litrov má podstatne viac, ako bol človek zvyknutý u konkurencie.

Batoh má síce až moc oddelení (4), predsa len je jeho prioritou nosenie NTB a ostatných kancelárskych hovadín, ale dá sa na to zvyknúť a podeliť si veci tak, aby sa všetky oddelenia využili.

Medzi ďalšie prednosti patrí: dve horné madlá (jedno na zavesenie na vešiak, druhé komfortné na nosenie), kvalitný materiál, hrudný popruh a odnímateľný popruh okolo pása (nedá sa hovoriť o bederáku), perfektný organizér.

Trošku ma štvú bočné vrecká z hustej sieťoviny, kde sa nedá vopchať 1l Nalgenka.

Je super, že nepôsobí militaristicky, ale je dostatočne robustný a pevný. Váži niečo vyše kila. Cenovo pritom stál zlomok oproti Maxpeditionu alebo podobným značkám. Pomer kvalita a cena je teda výrazne lepší.

Takže už druhá výborná skúsenosť s nemeckou značkou.
Apokalyptik

Příspěvekod Serža » 21.02.2018 0:25

Deutery jsou super, ale do nějakého postapo použití podle mého názoru ten matroš vydrží málo
Používám je už cca 15-20 let na sport, tam jsou jedny z nejlepších
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Piston » 21.02.2018 6:06

Dilema s nákupem batohu jsem vyřešil Deuterem Giga 28 v nenápadné tmavé barvě… Dostatek místa na denní dlouhé cesty do práce, vše na svém místě, pečlivé zpracování a oproti cool „taktické“ konkurenci legrační cena. Jak píše kolega nahoře, pravda, že do boční kapsičky se nevejde litrová Nalgena, 0.6 Sig už ano. Ty kapsičky jsou ideální tak na deštník a půl litrovou petku. K batohu si ještě musím koupit nějaký praktický organizér na různé drobnosti, ale to už vyřeší známý čínský internetový obchod…

Na postapo použití to opravdu asi není dost robusní, ale, na rozdíl od hardcore rozpadlických výrobků, s ním mohu nenápadně proplouvat městskou džunglí, kde prostě nechci vzbuzovat pozornost. Naopak pohledy bdělých strážců zákona po něm hladce sklouznou a nebudou mít tendenci uvažovat, co to mám za věci na opasku, pod bundou, i jinde :-)
Piston

Příspěvekod Apokalyptik » 21.02.2018 7:22

Serža, dík, tak dobre som sa už dlho nezasmial. :rofl :rofl

Deutery budú mať v prípade Veľkého prúseru podstatne dlhšiu životnosť, ako väčšina z nás.
Naopak mole ultra taktický batoh môže životnosť majiteľa podstatne skrátiť.

Treba čítať zahraničné survival fóra!
Tam sa teraz hromadne objavuje pojem "šedý muž". Survivalisti sa zbavujú nápadných vojenských vecí a firmy reagujú novými dizajnami v tomto štýle. Pozri sa na nové batohy od Maxpeditionu. Myslím, že niečo nenápadné už má v ponuke aj Hazard4.
Ostatní sa budú opičiť následne, aby zachytili trend a vymlátili z toho balík dolárov.

A stačí sa pozrieť na horolezcov, aké psie kusy s Deutermi vyvádzajú a vydržia im dlhé roky.
Apokalyptik

Příspěvekod Piston » 21.02.2018 7:37

Vida, tak to jsem byl trendy vždy! „Šedý muž“ by mohlo být moje prostřední jméno, což přivádí k zoufalství mé kamarádky :-) Ale různé nenápadné odstíny hnědé, pískové a černé taky ujdou.
Piston

Příspěvekod Serža » 21.02.2018 10:39

Apokalyptik píše:Serža, dík, tak dobre som sa už dlho nezasmial. :rofl :rofl

Deutery budú mať v prípade Veľkého prúseru podstatne dlhšiu životnosť, ako väčšina z nás.
Naopak mole ultra taktický batoh môže životnosť majiteľa podstatne skrátiť.

Treba čítať zahraničné survival fóra!
Tam sa teraz hromadne objavuje pojem "šedý muž". Survivalisti sa zbavujú nápadných vojenských vecí a firmy reagujú novými dizajnami v tomto štýle. Pozri sa na nové batohy od Maxpeditionu. Myslím, že niečo nenápadné už má v ponuke aj Hazard4.
Ostatní sa budú opičiť následne, aby zachytili trend a vymlátili z toho balík dolárov.

A stačí sa pozrieť na horolezcov, aké psie kusy s Deutermi vyvádzajú a vydržia im dlhé roky.

Já jsem ale hodnotil kvalitu materiálu, který při častém použití v extrémní zátěži (ultravytrvalostní závody a pod.) na Deuteru odrovnám do tří let. Ale ano, při procházkách po městě tě asi přežije....
Serža

Příspěvekod Apokalyptik » 21.02.2018 22:16

Jasné, ultravytrvalostné závody sú asi druhý extrém. Náročné podmienky a minimálna váha.
Nerobím takéto športy, na dlhšie trasy sa peši nepresúvam - uprednostňujem cyklistiku. Pripadalo by mi ako veľké zneváženie vynálezu kolesa, keby som behal peši.
A tiež sa mi zdá nerozumné si zničiť kĺby behaním. Pri mojej telesnej konštitúcii by bol so športom rýchly koniec.

Ale viem si predstaviť, že takéto batohy sú ešte v rámci znižovania váhy dosť materiálovo poddimenzované.
Apokalyptik

Příspěvekod Serža » 21.02.2018 22:51

...no a proto nejsou vhodné do postapo
jasně, nezpochybňuju nápadnost (a proto ne ideální vhodnost) supertakticool batohu obšitýho MOLLE ze všech stran
takže postapo batoh ideálně nenápadnej, dobře řešený záda/popruhy a z cordury (nebo kvalitativně podobného materiálu)
Serža

Příspěvekod opavak » 22.02.2018 13:53

...sympatická mi připadne i tato vodotěsná koncepce... a nemusí to být zrovna 90l...
https://www.pandaoutdoor.cz/7189/sea-to ... -s-popruhy
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod RedneckBear » 05.03.2018 22:21

the.marek píše:Chci civil vzhled alá Tactical 20 III URBAN edition případně Wisport Ranger 32 (který je ideální, protože má i ty boční kapsy - "síťky" - což je můj další požadavek na flašu apod. nicméně už je na denní tahání zbytečně velký).

Neví někdo o něčem jako je Wisport Ranger akorát o velikosti 20-25l

Corazon Hiker 25 by byl super, ael pokud se něco nezměnilo, tak nemá vůbec žádné vnitřní členění, pořadače, prostě nic :-/.

Omlouvam se za OT, ale ... vybral jsem si novy batoh a bude to prave Wisport Ranger. Jelikoz ale nema admin oddil, tak by se mi hodilo par takovych tech latkovych pouzder na zip, ktera vidam na YT. Mam jedno od autolekarnicky, ale ziskavat ta pouzdra takhle by se trochu prodrazilo. :-) Bohuzel netusim, jak se jim rika, takze se mi podarilo najit tak maximalne pouzdra na sipky. :oops: Nejaka rada ci odkaz, pls?
I carry a gun because a cop is too heavy
RedneckBear

Příspěvekod pracintl » 05.03.2018 22:48

hledej například organizer na kabely/elektroniku/...
třeba
https://www.calipo.cz/p/organizer-na-elektroniku-bubm-vel-s-army
nebo
https://www.kancelar-snu.cz/organizery-na-elektroniku-kabely/pouzdra-na-kabely-bubm-dis-m/

Nemám na tom ekonomický zájem, jen jsem si to tam sám koupil
pracintl

Příspěvekod RedneckBear » 05.03.2018 23:12

Diky za tip! :-)
RedneckBear

Příspěvekod DeadMan » 06.03.2018 7:07

Osobně doporučuji organizéry od Maxpedition (mám typ Fatty a :yes ): https://www.armed.cz/pouzdra-kapsy-sumk ... price_desc (jsou jich tam tři prdele).
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod RedneckBear » 06.03.2018 14:39

Mne se ty maxped organizery libi, ale jsou na mne bohuzel moc drahy. :-(

Dodam sem jeste par postrehu k memu aktualnimu batohu, kdyby ho tu nekdo zvazoval, at nejsem uplne OT:
Mam asi rok a ctvrt na denni noseni Osprey Quasar 28 a i kdyz mi moc k srdci neprirostl, tak ho asi muzu doporucit. :-D
U toho se v predni kapse "admin panel" fakt vyvedl. Ma tam v hodni polovine tri pruzne kapsy, pricem se do kazde z nich vejde cokoli od klicu po dve krabky cigaret. V dolni polovine ma kapsu na zip pres celou sirku batohu; a pod tim zipem jsou, opet v cele sirce, nasity takove bazmeky ... vypada to jako to, co se pouziva pro zasunuti tuzky, ale je to tam v nekolika ruznych sirkach - do jedne pasne RAT-1 za klip, do druhe blocek (velikost asi A6?), do jinych treba zminovane tuzky nebo treba 2 AAA baterie nad sebou ... Dole jsou zasite, takze se tam prave daji dat i male predmety.
V hlavnim oddilu je krome tradicniho polstrovaneho oddilu na velky notebook (nemam, ale 15" by se tam vesel urcite) navic jeste jedna kapsa s cca polovicni vyskou, prave pred tim polstrovanym oddilem. A na te kapse je jeste temer stejne velka polstrovana kapsa na zip (asi na tablet? ja tam mam penezenku).
Nema to zadne polstrovani na dne, takze cekam, kdy se to pri noseni tezkych knizek se zlymi ostrymi rohy atp. prodre.
Celkove je to lehoucke, pohodlne (jen pseudo bederni pseudo pas jsem odriz, byl k *****) ... ale te latce nejak moc neverim, ani po roce bezproblemoveho pouzivani. Nevim proc. :oops:

Jinak jeste dodam:
Libil by se mi Wisport Ranger s predni kapsou a la Wisport Sparrow 30. Rangera chci proto, ze ma po stranach ty kapsy na lahve (chci tam dat bud lahev, nebo treba spodek zatocene plachty ci alumatky). Vim, ze bych moh dat na Sparrowa MOLLE drzaky lahvi, ale ty integrovane kapsy mi vzdycky pripadly lepsi.

Jelikoz jsem v podstate nikdy nepouzival reseni nekolika brasnicek a drzel jsem se existujicich admin panelu v batozich ci brasnach, tak pro mne ta predi kapsa Rangera stavi vpravde logisticky problem. :-)

PS: Nejvic se mi libi Wisport Woodcraft, ale chodit do prace (dost casto navic v obleku) s loveckym batohem mi pripadne trochu hardcore. :mrgreen:
RedneckBear

Příspěvekod RedneckBear » 31.03.2018 12:10

Tak nakonec vyhraly Osprey Quasar (novy v cerne misto puvodniho v piskove) do prace a Jugo Zalesak do lesa. :)

Jeste bych mel jiny dotaz - kde koupit samostatne ramenni popruhy? Se psem obcas nosim velkou polni vz. 60 a ty puvodni popruhy me se*ou ...

Nachazim jen popruhy k fotakum, kabelkam a tak.
RedneckBear

Příspěvekod Serža » 31.03.2018 12:54

zkus hledat popruhy k ALICE, ty se po armyšopech občas koupit dají
ale musel bys je na tu CZ polní nějak dobastlit...
Serža

PředchozíDalší

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.