Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod štaflík » 03.07.2018 10:38

Ty si tam právě dám kapsy jaký chci.
Jo a nůž na medvědy je zbytečný, to máš recht, ale to je ta radost v tom :D
Voda, no, ještě podumám. Buďto budu PETky rvát dovnitř (ale zas tak velký bágl to není), nebo koupím nějakou kulturní nalgenku.
štaflík
VIP

Příspěvekod opavak » 03.07.2018 11:47

Nosím Deuter Guide 35+ SF a v základním vybavení to asi všichni budeme mít dost podobné jako Štaflík ... osobně mám výbornou zkušenost s nafukovací ultralehkou karimatkou od Sea to Summit a taky s jejich ultralehkým pončem. další věc co se mi hodně osvědčila je žďárák High Point Super Light Cover ... je to sice všechno za raketu ale s přibývajícím věkem je každé deko dolů dobré - navíc můžu v případě průseru nabrat víc "jiného vercajku" ...třeba víc hraček a žrádla pro psa :lol:
Zásoby vody (já + pes) nosím v nerez flašce Klean Kanteen (ve které se dá i vařit) + 1x skládací litrovka a když můžu tak vždy doplním přes filtr z nějakého zdroje. Vaření na delších akcích řeším na plynu + vařič VAR-2 ... na přípravu jídla větší nerez misku o kterou se dělím se psem a nerez hrnek který jde nasunout na tu nerez flašku KK + silný alobal na závětří nebo místo pokličky. Na krátké vandříky vozím jen ten hrnek, misku a skládací litrovku.
Kudly: většinou jen jednu - nějaký univerzál - Leatherman Wave nebo Vinox Forester OH ... na větší akce beru i skládací pilu Fiskars, případně i velký nůž MOD.
No ale to jsem se už nějak rozepsal přes čáru.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod Churchill » 30.07.2018 20:39

pan_cerny píše:Máte někdo zkušenost s batohem Tasmanian Tiger Raid Pack MK III ? Zajímájí mě zejména záda - nosný systém. Jestli se do spodní kapsy vejde nějaký větší zimní spacák? A vůbec celková spokojenost...

Tenhle batoh jsem nosil dva roky a naprostá spokojenost. Pak jsem začal chodit s dcerkou a musel jsem přejít na větší (Range Pack Mk II).
Ale zpět k Raid Packu. Má podle mě o něco větší objem než deklarovaných 45L. Dolů se mi v pohodě vešel spacák Husky Gizmo 5 což není žádnej prcek. No a zádovej systém parádní, jak je ostatně u batohů od TT zvykem. Velký rozsah nastavení, pohodlné polstrování a když si to nastavíš na svojí postavu tak budeš určitě spokojený. Jak s oblibou říkám - batohy TT jsou těžký jen než je dáš na záda :-) Bederák jsem případně sundat.
Churchill

Příspěvekod Stenny » 10.08.2018 12:47

Dal jsem pár týdnů na cestě zahulit svému Wisportu Reindeer 75. Terén poměrně obtížný, i když žádné velehory, občas byl batoh nacpaný až skoro na max (jídlo na pětidenní přechod a tak). Bágl je to těžký, o tom není sporu - prázdný má dost přes dvě kila -, ale pozici "nejpohodlnější batoh, který jsem kdy měl na zádech" si s přehledem udržel, protože bezvadně rozkládá váhu nákladu. Párkrát někde dřel o skály, jednou jsem s ním nechtěně ometl ostnatý drát na dobytčí ohradě... bez poškození. Jediná změna je, že jsem z něj cestou uřezal přebytečné kusy popruhů, aby nepřekážely. A z nějakého důvodu přestal vrzat nosný systém, což mě potěšilo.
Zatím jediné negativum: tam, kde při používání opakovaně zmokla ohýbaná tenčí tkanina (stahování vršku bočních kapes, "pant" víka), se místy mírně, ale znatelně loupe zátěr. Jsou to spíš bodové vady, ale časem se to asi oloupe víc. Zatím to není problém, samotné víko a chlopně kapes jsou z tvrdé látky a ta nejeví známky chátrání. Uvidíme vývoj. Z důvodu pohodlí a modularity bych Reindeer zatím nevyměnil.
Stenny
VIP

Příspěvekod štaflík » 10.08.2018 13:31

Jojo, polský sobík je super, ale stejně pokukuji po Jääkari L. Možná bude Sobík na prodej, uvidíme.
štaflík
VIP

Příspěvekod fransilice » 23.08.2018 17:47

Stenny-2 kg je na tak velkej,v podstatě vojenskej,dobře zpracovanej bágl dobrá váha ;) ....hoď na záda ILBE a pak poznáš těžkej bágl :lol: .....

A mimo téma-Wisport a Tactical Pro je jedna firma?...Bágly jsou si strašně podobný
fransilice

Příspěvekod štaflík » 23.08.2018 18:04

Jsou to dvě značky, ale jeden výrobce. Resp. TP si více či méně navrhuje drobné úpravy Wisportů a Wisport šije. Kvalita je stejná, tedy velmi dobrá.
štaflík
VIP

Předchozí

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.