Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod fransilice » 28.11.2018 21:37

info k reindeeru...při zimním vandru na vojenských brdech mi reindeer omylem při převlékání spadl ze skály volným pádem cca 30 metrů a poté ještě různě odskakoval a popolétával dalších 100-150 metrů...tak jsem se sním v duchu rozloučil,též i s vybavením v něm...no,a ono se loučení nekonalo,jen prohnutý,pomlácený ešus a odřené přezky a spony na báglu...a pohodlí reindeeru také ujde,jen by mohli být trochu více polstrované popruhy a bederák...
fransilice

Re: Výběr batohu

Příspěvekod yorkin » 08.12.2018 17:14

Jinak pro účely BOBu trvale umístěného v autě jsem koupil (ano, drobný škudlil) batoh rakouské armády za ani ne 500 Kč (odkaz na český obchod nedávám, aby to nevypadalo jako spam, ale pro ilustraci https://www.ebay.ie/itm/181567488356). Jedna přezka je sice rozbitá, ale to je marginální, snadno opravitelná drobnost. Materiál je pevný a nepromokavý, vnitřní objem je 40l + 3 vnější kapsy. Tráky sice nejsou vrchol pohodlí (i když asi 10x pohodlnější než od velké polní vz. 85 čili vaku na hady), ale kdyby na to přišlo, 99% času trávím ve vzdálenosti do 50km od domu, takže to není takový problém. Na každodenní nošení to samozřejmě není.
yorkin

Předchozí

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.