Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod štaflík » 25.06.2018 6:49

Já ti nevím, na jednu stranu mi to přijde fajn, na druhou stranu nevidíš si pořádně pod nohy (často lozím po pískovcích), připadal bych si jako mít podprdu a čůráš poslepu (OK, samozřejmě to jde, ale neuděláš check poklopce a okolí :-)).
Ještě podumám.
štaflík
VIP

Příspěvekod viktor » 25.06.2018 7:26

taska přes rameno byl koncept ceskeho trampa... :D v podstate jsme všichni vypadali co se tyce zavazadel stejne..
US torna na zadech ( prezdivky usarna, uzda atd..) kde byl spacak, celta, esus, lzice ( bagr ) a jste maximalne par drpbnosti v male kapse na "uzde" nahore. na pak a to měli také skoro všichni stejne byl tvz zracak, respektive taska od plynove masky... koupit se to nedalo... ale mel ji prakticky každý teaneger protože by bez ni byl spolecensky znemoznen.
ve zracaku bylo misto na par konzerv, chleba a " cancak" respektive zaznamnik tvých cest...
Takze s uzdou na zadech a taskou ( zracakem ) přes rameno jsem toho prosel celkem dost. No reknu ti, nic moc..ale bylo nam 20 a vydrzel si nemozne.
Speleobatohy, lodni pytle atd nejsou delany na dlouhe noseni ale jako transportni obal. To poslední co se chce od speleovaku je to aby byl prijemnej na zadech. Protože se tak nejak neustale pohybuji mam par batohu každý na něco. Jeden třeba jen uz na strelnici. jsou v nem sluchátka, nejake naradi, prisivacka, zalepky, spunty do usi timer , tužka papir mokre ubrousky … uzi … zasobniky, sumky, atdd..
US Molle II zas na cesty do lesa, polovicka mi zabavila Alilci, mrzi lidi a na jednodenni vylety něco cenou a provedenim https://www.alfatactical.cz/mil-tec-bat ... oyote.html
no a když potrebuju vic mista jdu mezi lidi tak tohle https://www.maxarmy.cz/batoh-molle-3day ... ny-p114164 v kojoti to není tak military jako molly a dost velky a taky pohodlny…
viktor

viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod štaflík » 25.06.2018 13:01

Přikláním se k šikovné kapsičce molle na bederák. Co nejmenší, na G19, telefon (velký) a peněženku. Ideálně s připínacím popruhem.
Viděl bych to na US feldflašku vlevo na bederáku, molle futrál vpravo a nůž na ramenním popruhu. Vše po ruce a nepřekáží.
štaflík
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 25.06.2018 18:49

Stále víc a víc přicházím na chuť tašce od Falka a to konkrétně https://www.falcoholsters.com/cs/526-2.
Vejde se do ní G19 a nepřekáží ani v autě. S batohem dala použít taky, třeba spustit jí níž, na stehno.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod štaflík » 25.06.2018 20:05

To by bylo dobré. Vejde se do ní fakt i G19? Rozměry tomu nenasvědčují...
Asi by to šlo přes adaptéry hodit na molle a zároveň na to hodit popruh přes rameno při sundání z báglu.
Kromě pistole se tam vejde ještě něco? Peněženka, mobil, klíče?

A nebo tohle:
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ka ... rychlozip/
Teoreticky se tam nevejde, prakticky ano, vč. peněženky a mobilu.
štaflík
VIP

Příspěvekod bivoj » 25.06.2018 20:22

štaflík píše:...Rozměry tomu nenasvědčují...

Tvl... Vždyť tam jasně píšou vnitřní rozměry na zbraň 180x140 mm ...
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod K4cer » 25.06.2018 20:26

Já vám teda neporadím, sám žádnou "kabelku" ani ledvinku nemám (vše nosím po kapsách a na vopasku) (i když už dlouho uvažuju vo nějaký kabelce typu FatBoy nebo tak něco - jen jsem se furt nedokopal k tomu jít ji vůbec někam vyzkoušet)
ale nedá mi nereagovat na viktora:

...takze s uzdou na zadech a taskou ( zracakem ) přes rameno jsem toho prosel celkem dost. No reknu ti, nic moc..ale bylo nam 20 a vydrzel si nemozne.

V principu já tak chodím do lesa pořád - USku jsem vyměnil nejdřív za klasickej ruksak a nakonec za britskej NorthIreland 25l, vojenskej spacák za carinthii, celtu za jinou celtu, a tašku vod gasmasky za jinou tašku od gasmasky (taky britskou, nedávno ji tady někdo nabízel na burze) - takže jsem většinu věcí vyměnil za novější a pohodlnější modely, ale princip zůstává zachovanej a nevidím na tom nic nefunkčního, naopak, ladil jsem to dlouhý léta a velmi mi to vyhovuje.

Bágl má dvě boční kapsy, ty sou standardně naloženy různými nepostradatelnými drobnostmi; a vrchní kapsu ve víku, tam je lékárna. V hlavním voddělení je naspodu něco teplýho na voblečení a zbytek je spacák a to co se nevejde jinam.
Žracák (u nás spíš chlebník) je britská taška vod gasmasky (jinak velni dobrá, je malinko polstrovaná a funguje to i jako izolace proti teplu/zimě) a v tý se nosí žrádlo a pár drobností. Pokud jdu jen na půl dne tak beru jen tuhle (vše podstatný mám v kapsách) a nesu ji buď přes rameno nebo na (samostatným) opasku/popruhu; pokud nesu i bágl tak je možnost ji připnout na zadní část batohu jako třetí kapsu, nebo ještě alternativně na záda taktocký vesty jak se kdysi nosila malá polní na řemení.
Pokud jdu na noc a je hezky sucho tak spím na listí, když je vlhko tak (jsem línej blbnout se sháněním suchýho listí) beru karimámu, ale ta se už nikam nevejde takže se uvazuje na spodek báglu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod štaflík » 25.06.2018 20:39

bivoj píše:
štaflík píše:...Rozměry tomu nenasvědčují...

Tvl... Vždyť tam jasně píšou vnitřní rozměry na zbraň 180x140 mm ...

Tvl...tak jsem měl nějak vsugerováno v hlavě, že má 15 cm na vejšku. Nemůže být každý dokonalý.
štaflík
VIP

Příspěvekod Serža » 25.06.2018 22:57

štaflík píše:Přikláním se k šikovné kapsičce molle na bederák. Co nejmenší, na G19, telefon (velký) a peněženku. Ideálně s připínacím popruhem.
Viděl bych to na US feldflašku vlevo na bederáku, molle futrál vpravo a nůž na ramenním popruhu. Vše po ruce a nepřekáží.

u toho je trochu problém, že když zahodíš batoh....jsi bez krochny
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Bill Masen » 25.06.2018 23:11

štaflík píše:...Vejde se do ní fakt i G19? Rozměry tomu nenasvědčují...
Vejde se akorát, mám jí tam. Vepředu je placatá kapsa na zip a na ní ještě síťovaná. Já tam mám doklady od zbraně, ale tenká peněženka by se tam vešla. Hlavně má trhací poutko na rychlí otevření.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod kregan » 26.06.2018 10:29

Serža píše:u toho je trochu problém, že když zahodíš batoh....jsi bez krochny

Když už na vandr se zbraní tak s SAA, natolik proklatě nízko, že bederáku nevadí 8-)
Čím víc víš, tím míň neseš.
kregan
VIP

Příspěvekod Vladimir » 26.06.2018 10:32

Ja keď idem do lesa mám drobnosti ako peňaženka, mobil, kľúče, peprák, Victorinox po vreckách, keďže striedam nohavice, nie vždy je to pohodlné, preto teraz rozmýšľam po nejakej taktickej veste, ani nie tak taktickej, ako skôr niečo čo nosia rybári. Nie je to až také nápadné a mohlo by to byť pohodlné a pri odhodení batoha má človek najdôležitejšie veci pri sebe. Navyše je tam viac miesta, takže by som isto ešte doplnil nejakú baterku, mini lekárničku, ...
Vladimír
Vladimir

Příspěvekod štaflík » 26.06.2018 11:12

Serža píše:
u toho je trochu problém, že když zahodíš batoh....jsi bez krochny

To jsem i teď, když jí mám v báglu. Resp. já jí nosím na čundry většinou jen s dětma a většinou ani to. Nějak stále nemám ten strach ze psů, vlků, kanců a všech strašidel řasy rozpadlíků. Spíš to nosím někdy v rámci tréningu bug-outu (i když to bych spíš měl u sebe CZ P-09, než Glocka) .
Každopádně jedna varianta je mít to hozené na bederáku a v případě delšího odhození báglu to odšněrovat z molle (jo, není to bleskovka) a hodit na popruh přes rameno, druhá varianta je malá taštička přes rameno, akorát tak na G19 a peněženku. Čili ne zatěžující tašku, jako bylo žebradlo k usárně.
štaflík
VIP

Příspěvekod Jirinka » 26.06.2018 12:33

covece, chodim s g19 furt a dyz du ven s baglem (edit: stary corazon), mam ho kolem 16 hodiny pod bederakem ve vnitřním pouzdru a docela to kupodivu funguje, az me to samého prekvapilo...sedmiapulpalcova 44mag uz je na hovnajs, este tak polehku na běžkách, kupodivu....
Jirinka

Příspěvekod hharo » 26.06.2018 18:15

Vladimir píše:Ja keď idem do lesa mám drobnosti ako peňaženka, mobil, kľúče, peprák, Victorinox po vreckách, keďže striedam nohavice, nie vždy je to pohodlné, preto teraz rozmýšľam po nejakej taktickej veste, ani nie tak taktickej, ako skôr niečo čo nosia rybári. Nie je to až také nápadné a mohlo by to byť pohodlné a pri odhodení batoha má človek najdôležitejšie veci pri sebe. Navyše je tam viac miesta, takže by som isto ešte doplnil nejakú baterku, mini lekárničku, ...

Teď jsem viděl na netu toto. Myslím, že by to vyřešilo tvé problémy. Taktická M83 ale né až tak okatě.. :lol:
Obrázek
hharo

Příspěvekod Serža » 26.06.2018 21:07

to je vzor "Silver A", ne? :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod štaflík » 27.06.2018 10:55

Tak mi dorazilo Jääkari M od Savotty. K tomu dorazí z Lamnie Sissipuukko.
Už teď musím říct, že jsem nadšen z provedení. Zatím žádný z báglů, co jsem měl, se robustností a kvalitou Jääkari neblíží. Jednoduchost, ale promyšlenost a materiál megabombenfest. Je v něčem trochu v ruském stylu, ale k tomu má chirugické zpracování. Nadšení a láska na první pohled :D
Nemůžu se dočkat víkendu.
V burze visí můj nový Berghaus, když by měl někdo zájem.
Savotta stojí provedením nad Berghausem, bohužel i cena je strašná (ne že by byl Berghaus značka pro socky), ale teším, že po dlouhém a drahém období vybírání mám bágl na zbytek života.
štaflík
VIP

Příspěvekod Reccol » 27.06.2018 12:29

Tohle uvažování mi vždycky trochu unikalo - proč by někdo chtěl bágl (nebo skoro cokoliv) na zbytek života? Technologie se vyvíjejí, nápady přicházejí. Fakt bych teď nechtěl tahat bágl/spacák/stan/whatever, co jsem měl před deseti lety. Ve všech důležitých ohledech jsou ty věci objektivně horší a to o dost.
Reccol
VIP

Příspěvekod štaflík » 27.06.2018 13:41

No vidíš a já mám rád věci důkladné a nezničitelné. V čem je problém?
Stará Gemma co jsem měl kdysi (uplavala Brounkou) byla super a asi bych neměl problém jí nosit ani teď.
15 let staré kalhoty z Křížového Buku jsou lepší než cokoliv, co se dá koupit za normální peníz teď (včetně aktuálních kalhot z Křížového Buku) a polovina lidí tu tahá Kosy, Makarovy, TT33, Mosiny starší, než jsou oni sami, ba jejich rodiče.
Od báglu chci, aby mi seděl a dobře se nosil, aby se tam nemělo co posrat a aby byl udělaný tak, že i to, co se posrat může se neposere. Do budoucna nečekám, že budu chtít víc, i když asi přijdou bágly křížené s dronem, co budou lítat metr za tebou a přenášet tě na Facebook. A možná si to na blbnutí koupím, ale stejně budu rád za bágl, který nebude cool a on-line a kdykoli ho kamkoli čapnu budu vědět, že vydrží víc než já.
Za další se mi líbí, že je šitý v Evropě (Finsko, Estonsko), stejně jako Wisport (Polsko). Což se o různých TT, 5.11T, Tatonkách, Deuterech, Berghausech apod. říct nedá.
Jsem staromódní a rigidní dinosaurus. A jsem jím rád.

http://soldato.cz/recenze-batohu-savott ... koly-.html
https://www.vintagewear.cz/savotta-bato ... -m-olivovy
štaflík
VIP

Příspěvekod Reccol » 27.06.2018 14:40

Jasně, je to o prioritách, jen tomu chci porozumět. Právě to dobré nošení - střihy, materiály, VÁHA, vychytávky atd. je dnes všechno úplně jinde a za 10 let to bude zase jinde. A pokud bágl netaháš na laně za autem a používáš ho na to, na co je určen (lezecký na lezení atp.), tak se tam při normálním používání nemá co posrat.

Možná to vyplývá i z toho, že kosy, makarovy a podobné relikty nemám rád ;)
Reccol
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.