Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.

Re: Výběr batohu

Příspěvekod Psycho vlk Wolf » 18.06.2012 14:35

Malý 20l batoh. Mám ho cca 4 roky, tahám ho jak na soft, tak na civilní nošení a drží jak židovská víra. Měl by stačit i na víkend v přírodě, pokud nemáte moc velké nároky na to co sebou. Doporučuji.
http://www.spm-liberec.com/cs/e-shop/ba ... 82510.html

Tlumok modulární 2009 80l v akci. Až budou prachy, tak jdu do něho.
http://www.spm-liberec.com/cs/e-shop/tl ... 80b10.html

Další slušné batohy.
http://www.spm-liberec.com/cs/e-shop/tl ... 80030.html
http://www.spm-liberec.com/cs/e-shop/tl ... 88110.html
http://www.spm-liberec.com/cs/e-shop/ba ... 82210.html

Jediné mínus pro někoho může být barevné provedení.
Psycho vlk Wolf

Příspěvekod Reccol » 18.06.2012 15:23

Nevidím sebemenší důvod, proč za ty prachy kupovat SPM, když jsou za ně batohy o X levelů jinde. A u SPM bych s termínem "slušný batoh" byl opatrný, zvlášť co se týká těch starších.
Reccol
VIP

Příspěvekod marish » 18.06.2012 16:30

Pořídil jsem si nedávno od SPM 20l modulární. S barvou problém není, objednal sem si zelenej, mám zelenej, a vyšel levněji jak v armyshopu maskáčovej...
Svěřovat život mu nebudu (myslím že u mě bude mít spíš "rekreační" využití), nějakých nedostatků jsem si vědom. S hodnocením počkám na vlastní zkušenost.
marish
Moderátor

Příspěvekod Psycho vlk Wolf » 18.06.2012 16:51

Reccol: Nevím jaké máš ty zkušenosti, ale já mám pouze pozitivní. Mohla to být špatná série nebo jsi mohl mít jiné očekávání od toho batohu.

Ale v býválem týmu jsme se před těmi 4-5lety vybavovali výstrojí z SPM (batohy, bandalíry, taktické vesty, doplňky) a nikdo si na nic neztěžoval. Od té doby mi věrně slouží stejně jako bandalír a teď budu doufat, že i ta univerzální vesta. Takže předpokládám, že ty velké batohy budou na tom s kvalitou stejně jako tyto věci.

Pouze jsem to doporučil na základě svých zkušeností. Jak z každodenního civilního nošení, tak z "bojového". Nechybuji, že existují za tu cenu lepší batohy.
Psycho vlk Wolf

Příspěvekod marish » 19.06.2012 16:49

Reccol píše:Nevidím sebemenší důvod, proč za ty prachy kupovat SPM, když jsou za ně batohy o X levelů jinde. .

Sice sem ho už pořídil, ale i tak by mě zajímal tvůj typ na lepší batohy za tyhle prachy?
marish
Moderátor

Příspěvekod goral » 22.06.2012 13:32

Stejna poznamka jak k batohum, tak te veste SPM, co resis jinde.
doporucuju zkusit i neco jineho, a realne to otestovat, nez budes cokoliv doporucovat - bez urazky ;)
goral

Příspěvekod Frank » 23.06.2012 13:57

Co říkáš na Predator TECMAC 50? Díval jsem se že se občas objeví na ebay.
Frank
VIP

Příspěvekod Psycho vlk Wolf » 28.06.2012 12:28

goral píše:Stejna poznamka jak k batohum, tak te veste SPM, co resis jinde.
doporucuju zkusit i neco jineho, a realne to otestovat, nez budes cokoliv doporucovat - bez urazky ;)

Bohužel nemám dostatek financí a ani neznám lidí co by měli něco lepšího na otestování. :)
Psycho vlk Wolf

Příspěvekod JIP » 21.09.2012 20:58

Já už mám od května "All Hazards Prime Backpack", který jsem si vybral po porovnání se všemi ostatními na letošní IWĚ a rozhodně nelituji
http://www.511tactical.cz/eshop/detail/352-batoh-all-hazards-prime/
http://www.511tactical.com/All-Products/Bags-Backpacks/All-Hazards/All-Hazards-Prime-Backpack.html

Původně jsem uvažoval nad Rush24, ale ten nemá odvětrané záda a pár dalších vychytávek.
JIP

Příspěvekod zumpar » 20.10.2012 20:13

marish píše:Pořídil jsem si nedávno od SPM 20l modulární. S barvou problém není, objednal sem si zelenej, mám zelenej, a vyšel levněji jak v armyshopu maskáčovej...
Svěřovat život mu nebudu (myslím že u mě bude mít spíš "rekreační" využití), nějakých nedostatků jsem si vědom. S hodnocením počkám na vlastní zkušenost.

Tak ja som si tento batoh zadovazil tiez. Je v ceskom maskaci a musim povedat, ze za 68 euro som cakal trocha viac muziky.

Co ma na nom vytaca:
neskutocne preflaknuty vrchlik - na batohu vyzera ako zidovska jarmula na hlave, absolutne nekryje vstup do vaku a tento problem este znasobuju nasite gumicky po obvode vrchlika
snehovej clona - je z rovnako tuheho materialu ako samotny batoh, treba ju dost stahovat a myslim, ze sa tym skracuje zivotnost tunelu so stahovacou snurou
vstupo do vaku - absentuje stahovacia snurka a stahovacia spona (spajajuca prednu stranu vaku s chrbtovou), tym sa prehlbuje problem s malym vrchlikom

Vypln na chrbte mohla byt tuhsia, batoh sa borti. Podla mna je tam prilis vela snurok a popruhov - na moj vkus prekombinovane. Nemam pocit, ze by firma SPM dodavala nejake zmysluplne rozsirenie MOLLE na tento batoh, co je velka skoda.

Aby som len nenadaval: na 20/25 litrovy batoh je pomerne dobre priestorovy rieseny a myslim, ze zo svojho objemu a rozmerov vytazil maximum.
zumpar

Příspěvekod marish » 21.10.2012 23:30

V kapse vrchlíku mám něco jako lékárničku, a skutečně ne dost dobře kreje na bocích vstup do batohu, pokud není použita stahovačka. To že je tuhá, může být i výhoda, neprotrhne se o ostrý roh, když mám v báglu krabici.
Třetí výtce nerozumím, kde by ještě měla být další stahovačka a spona?

Záda by opravdu mohla mít tužší výplň. Také nemají vůbec řešené odvětrání, což je z fotek patrné, takže by to nemělo překvapit.

Pokud jde o popruhy, je to jeden z důvodů proč jsem si ho vybral. Nemusím mít nic dalšího od SPM, a připnu na něj cokoli kompaktibilního s MOLLE vazbou, nebo cokoli dalšího co potřebuju třeba karabinkou nebo popruhem, provazem.

Materiál mi zatím přijde slušnej, šití taky, je to bágl za necelou dvojku a kdyby byl za ty prachy dokonalej, kdo by si pak kupoval Maxpedition a 5.11 a další dražší značky.

Trochu bágl nosím, hodně se vozí v autě. Zatím tak nějak plní co jsem očekával.
marish
Moderátor

Příspěvekod felix5 » 22.10.2012 12:44

jen přidám svůj názor k baťohům . dost se tu oběvujou doporučení na 20-30L bágly s tim že pro nenáročného člověka to stačí . Proti tomu nemám žádnou vitku nicméně co když se při úprku do bezpečí naskytne možnost něco životně důležitýho si "nakrást" ? dle mého je lepší mít větší , aspoň 50 L baťoh . nikdo přeci netvrdí že musí bejt plnej a mít jednu volnou kapsu pro strejčka příhodu mi přijde praktičtější než to pak řešit igelitkama.
felix5
VIP

Příspěvekod marish » 22.10.2012 13:10

Bágl 20-25l mám na jako denní nošení. Mám i 40-50l bágl. Taky US loďák, hodně nenápadné a universální zavazadlo, má popruhy jako batoh a vejde se toho do něj dost...

Především pro mne ale bágl není něco, s čím spojuji "úprk do bezpečí". Jinými slovy, pokud budu sám kamsi utíkat s batohem na zádech, znamená to, že už to došlo do bodu kdy to pro mne nemá smysl...
marish
Moderátor

Příspěvekod zumpar » 22.10.2012 17:33

zumpar píše:vstupo do vaku - absentuje stahovacia snurka a stahovacia spona (spajajuca prednu stranu vaku s chrbtovou), tym sa prehlbuje problem s malym vrchlikom

Toto som myslel:
A - stahovacia spona
B - stahovacia snura vaku
C - stahovacia snura snehovej clony

Toto by produkcii SPM naozaj pomohlo. Bol som s tym u brasnara - odmietol sa do toho pustit. Nejako to prezijem, ale stahuje to batoh do priemeru.
Přílohy
popis.JPG
zumpar

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » 27.10.2012 20:37

potreboval bych poradit, schanim "strelcky" batoh v tomto stylu http://www.alfatactical.cz/detail/13366 ... eleny.html znate nejake jine alternativy?
Rainier Wolfcastle

Příspěvekod goral » 27.10.2012 20:52

Elberstock
(coz je ostatne predloha te kopie, cos linkoval)
Z baglu pro odstrelovace je to asi spicka. Jeste delal neco (vetsinou jeden dedikovany batoh) tusim Tasmanian tiger, Karrimor, Warrior, LBT, Eagle...
goral

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » 27.10.2012 21:21

je neco z toho dostupne v cr?
Rainier Wolfcastle

Příspěvekod FMJ » 28.10.2012 9:34

Nedávno proběhla mezi členy diskuzního, zabývajícího se noži, doslova nákupní horečka, kdy kýženým artiklem byl naprosto jednoduchý švédský vojenský batoh s kovovou konstrukcí, koupený v jednom z e-armyshopů. Vzhledem k faktu, že se k batohu kladně vyjadřoval i jeden z respektovaných znalců fóra, jehož hodnocení batohu celou horečku odstartovalo, možná by stála za úvahu i myšlenka, zda za vcelku lidovou cenu (do 400,- Kč) si něco armádního (opravdu promyšleného a odolného) nepořídit.....

http://www.armysurplus.cz/eshop/images/ ... e_cely.JPG

http://www.armysurplus.cz/eshop/images/ ... ely_01.JPG
FMJ

Příspěvekod MacGyver » 28.10.2012 9:56

Pokud bych chtěl někoho exemplárně potrestat, poslal bych ho na celodenní pochod s tímto batohem. Podle mě jsou to vyhozené peníze i kdyby to stálo 50 Kč. Dokážu si pouze představit, že bych několik takových batohů měl zašitých jako mrtvé schránky u několika lidí na půdě. Nosit bych ho nechtěl ani za peníze. Ale proti gustu...

EDIT: Kovová konstrukce (nemyslím výztuhy z lehkých slitin) je u batohů již dávno překonaná slepá ulička z dob, kdy neexistovaly lepší materiály, nebo byly extrémně drahé.
MacGyver

Příspěvekod sroub » 28.10.2012 10:14

V tom s tebou musim (poprvé na fóru) hrubě nesouhlasit. Vem v potaz určení batohu, pro koho je. Na vnitřních duralovejch výztuhách u sebelepšího batohu neodneseš ani schránky s municí, ani náruč klestí na oheň, ani nouzové třeba trojnohu ke kulometu....
sroub

PředchozíDalší

Zpět na Pohotovostní zavazadla, EDC, KPZ, BoB, atd.