COLT 1911 a jeho klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: COLT 1911 a jeho klony

Příspěvekod PetrNovak72 » 08.11.2017 20:28

když jsme u toho.. když zvednu cenu na 30-35(nový..)
koupit tady v cz..
je něco lepšího než Kimber Stainless II ? nebo Custom II?

dávat 40 za LTE II už se mi moc nechce..

chci "klasickou".. .45 1911
PetrNovak72

Příspěvekod Fabulous » 14.02.2018 23:04

Dnes jsem měl možnost vyzkoušet některé pistole Wilson Combat. Nebudu popisovat věci, které se dočtete v každé druhé recenzi. Spíš zmíním své dva nejsilnější dojmy. Prvním je spoušť - pistole 1911 jsou určitým etalonem kvality spouště, ale Wilson Combat je jejich naprostý král. Nikdy v životě jsem u sériové pistole (byť ručně doladěné) neviděl dokonalejší spoušť.

Druhým pocitem je zpracování. Dokonalé. Vůle nejsou. Žádné. Vůbec. Nic. ABSOLUTNÍ nic. Jenže kde nejsou vůle, tam se nevejde prach ani bláto. Umím si Wilsona představit v mém trezoru jako voňavku na střelnici, ale neumím si ho představit jako pracovní pistoli plnou špíny. Ale třeba se mýlím...
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Matěj » 15.02.2018 9:27

A jak střílí, protože kdyby vůle byly "abslutní nic", tak ta pistole nebude střílet. Pardon, musel jsem si rýpnout. :twisted:
Matěj

Příspěvekod Serža » 07.08.2018 19:03

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Nicotinick » 07.08.2018 22:43

Jo jo, v devadesátých letech jsem za 11 tisíc koupil originál fosfátovaného Colt Hartford bez jediného škrábanečku v "ražebním lesku", včetně originál pouzdra. (tenkrát otevřené ruské sklady ještě z Lend Leasu). Já mladý, a tedy naprostý kokot, jsem ho měl rok a pak prodal asi o dva litry dráž. :head :head :head
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Matěj » 08.08.2018 6:33

Když jsem měl čerstvý zp v 90. letech, tak jsem koukal na prodejně na ruské uloženky v super stavech. Svrběla mě tehdy peněženka, ale nechal jsem si prodavačem namluvit, že jsou to spíš sbírkové kusy, které vydrží sotva 5000 výstřelů. Dnes už vím, že si to spletl s požadovanou životností. Já tehdy nakonec koupil 75 z druhé ruky. :) Tu už nemám a 1911 jsem od té doby taky nikdy neměl. Holt chyba začátečníka...
Matěj

Příspěvekod Zapadlo » 08.08.2018 18:56

Nechci vám brát iluze, ale kolty pro Lend lease i to co se za druhé světové vyrobilo pro vlastní a další spojenecké jednotky skutečně nebyly ohledně použitého materiálu nic moc. Nešlo ani tak o kvalitu zpracování ale o trochu vyšší výrobní tolerance, a dělaly se když to hodně přeženu z "bláta" - lehčeji, rychleji (hlavně vývrt) a levněji obrobitelného.
Pár set ran to vystřílelo, než šla do háje přesnost, ale i pak samozřejmě fungoval a vcelku pravidelně i tak přežil svého uživatele.
Zapadlo

Příspěvekod bivoj » 08.08.2018 20:18

2 Zapadlo - tohle už jsem slyšel mockrát, ale nikde jsem nikdy neviděl nějaký důvěryhodný zdoj, takže to považuji za takovou urban legend (do té doby, dokud tyhle informace někdo opradu kvalitně nedoloží a neozdrojuje).
bivoj
VIP

Příspěvekod štaflík » 08.08.2018 20:38

Jak si obecně v kvalitě stojí 1911 od Bullu? V mém okolí jeden je a je to bída, co do spolehlivosti (kupován nový). Hlavně z toho padají zásobníky, kdy nemají. Ale je krásný a když střílí, tak je to fajn střelba. Doufám, že se nedozvím, že jsou 100% spolehlivé, nikdy nemůžou selhat a pokud ano, je to chyba známého majitele. ;)
štaflík
VIP

Příspěvekod vrbodol » 09.08.2018 10:28

Nedávno jsem z něj střílel.Krásně přesný,krásný střílení akorát se mu to hrozně kousalo a to tak že to ani nešlo pořádně natáhnout a vyhodit hylzna.
vrbodol

Příspěvekod Nicotinick » 09.08.2018 21:49

Zapadlo píše:Nechci vám brát iluze, ale kolty pro Lend lease i to co se za druhé světové vyrobilo pro vlastní a další spojenecké jednotky skutečně nebyly ohledně použitého materiálu nic moc. Nešlo ani tak o kvalitu zpracování ale o trochu vyšší výrobní tolerance, a dělaly se když to hodně přeženu z "bláta" - lehčeji, rychleji (hlavně vývrt) a levněji obrobitelného.
Pár set ran to vystřílelo, než šla do háje přesnost, ale i pak samozřejmě fungoval a vcelku pravidelně i tak přežil svého uživatele.

Naprostý nesmysl. Ruční zbraně od výrobců (třeba 1911 od Colt, Ithaca, Remington, Singer, USS) přebíral ve fabrice technický vojenský zástupce přísně podle vojenských specifikací do centrálních vyzbrojovacích skladů a v té době naprosto nikdo nevěděl, kam které zbraně půjdou. Jestli do Pacifiku k USMC, do Evropy,.... do výbavy tanků a letadel pro Lend Lease atd. :roll:
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Zapadlo » 09.08.2018 22:46

Nicotnick : Nerozumím tomu, proč by měly být druhoválečné kolty pro rusáky vyráběny v jiné kvalitě než pro vlastní armádu nebo ostatní spojence. Kde jsi na to přišel?

Já tvrdím, že druhoválečné kolty byly vyráběny z méně kvalitního - obrobitelnějšího mateiálu, než ty předtím, což usnadnilo masovou výrobu a srazilo cenu za kus. Dokonce bych i uvěřil že do Lenlýzu šly zbraně dřív než se dozbrojila armáda, a tak se tam mohly zpočátku objevit i předválečné kvalitnější kousky.

Upřímně řečeno, nechtělo se mi dohledávat a zdrojovat změny v technologii výroby za WWII, z čeho jsem vycházel už jsem psal Bivojovi, nicméně koho to blíže zajímá a může na vlastní oči porovnat předválečný a druhoválečný kousek tak uvidí rozdíl minimálně v čistotě obrobení vnitřních ploch závěru i rámu. Nadšenec si může u zachovalých kousků přeměřit i změny výrobních tolerancí, konkrétmě vůle mezi rámem a závěrem je prokazatelně větší. Povrchovou úpravu nebudeme řešit, změna brynýru za fosfátování není nic proti ničemu ale opět to mělo pozitivní vliv na snížení ceny... Koneckonců Colt nebyla jediná americká zbraň kterou za války zlevňovali, dost radikálně to udělali i s Thompsonem a i ten nakonec nahradili tou extralevnou parodií na samopal (M3 Grease Gunem).

https://www.valka.cz/14459-Slavne-zbran ... 1-a-45-ACP
cit. z tohoto článku :
"Během válečných let se pistole stala skutečným "spotřebním zbožím", některé díly vůbec nebyly kaleny a plánovaná životnost byla garantována na pouhých 500 výstřelů"

velmi slušně a více do podrobna je problematika technologie výroby a změn nastalých za druhé války probrána zde : Střelecký magazín 12/1998 a 11/1999

Já považuju Colt 1911 za na svou dobu jednoduchou, levnou, spolehlivou, účinnou i dostatečně přesnou vojenskou pistoli, i když se dají najít i negativa. Životnost byla pro daný účel dostačující, drtivá většina vojáků, námořníků a pilotů co ji nafasovali z ní střílela jen při výcviku.

nakonec jeden citát ze střelectví.cz : "vojáku pamatuj, ze tvou zbraň vyrobil ten, kdo nabidl nejnižši cenu"
Zapadlo

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné