Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Revolvery

Příspěvekod Jirinka » 05.10.2018 12:50

357 tripalec a nasrana bachyne = utikej
jinak pro takove modelove situace zustan u pistoli 45acp, 40sw, nebo 10mmauto, pak uz jen desert ve 44, ale blbe se to nosi
s razema je to podobne jak s autama - at vsude projede (skutecny off), spotřeba tak do 4/100, na dalnici rychle (160+ = klidna jizda) a pohodlne (staci jako mercedes z devadesátých let) a at se s nim da ve meste vsude dobře zaparkovat (jako se smartem), samozrejme at to jen jezdi a nic krome phm (mozna semtam olej by se dal zkousnout) to nechce a to nejmen po dobu dvaceti a z triceti let...a nakonec, at je to levne samozrejme
Jirinka

Příspěvekod viktor » 05.10.2018 15:00

hehe, hele ono je to jedno, strom je jistota, cune se zásahem na komoru tj bez srdce ti ještě klidne uběhne 100m.
Proste když budes blizko a prijde na to tak si v prd..i s kulometem :-) to si myslim ze poradnej peprak néco jako aljaska gurd by byl lepsi. Za ta leta co se toulam lesem jsem par divocaku potkal ale zadnej po me nevyjel. Jednou jsem projel na enduru tlupou malych selatek s krasnejma pruhama :-) mama o me urcite musela vedet ale zustala v lese a ja tam uz mel radeji plny plyn..:-) to nez cerna je horsi poradnej vlcak, ještě lepe dva ci smecka v rumunsku ci bulharsku v horach...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Haluziak » 05.10.2018 15:18

Vlčákem myslíš vlka nebo zdivočelého psa? O nevyprovokovaném útoku vlka na člověka jsem už dávno neslyšel, možná tak v souvislosti s Gevodanskou bestií nebo tím teď už svatým co se pomodlil a vlci šli do pryč.

Psa by měl být člověk schopen zahnat pořádným klackem nebo kudlou (s pitbulem jsem to nezkoušel ale běžná pouliční směska vetšinou utekla na zařvání) zato od více lidí jsem slyšel, že si několik hodin poseděli na stromě zatímco si černá v klidu ryla pod nimi.

Co se týká smečky tam holt člověka bez krochny utahají jak medvěda.
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Dancek » 05.10.2018 15:34

Tak ten 357 magnum není až tak úplně k ničemu, je ale pravda, že pro obranu před zvěří existují vhodnější ráže. Toto prasátko nebylo nijak moc velké a lovec měl něco delšího než 4”, na druhou stranu prase bylo asi dosti “napružené” a padlo na místě.
https://www.youtube.com/watch?v=xwT42pFCsNU
Dancek

Příspěvekod viktor » 06.10.2018 18:32

normálního vlcaka domácího zdivočelého :-)
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod xajan » 07.10.2018 10:45

Jirinka píše:357 tripalec a nasrana bachyne = utikej
jinak pro takove modelove situace zustan u pistoli 45acp, 40sw, nebo 10mmauto, pak uz jen desert ve 44, ale blbe se to nosi
s razema je to podobne jak s autama - at vsude projede (skutecny off), spotřeba tak do 4/100, na dalnici rychle (160+ = klidna jizda) a pohodlne (staci jako mercedes z devadesátých let) a at se s nim da ve meste vsude dobře zaparkovat (jako se smartem), samozrejme at to jen jezdi a nic krome phm (mozna semtam olej by se dal zkousnout) to nechce a to nejmen po dobu dvaceti a z triceti let...a nakonec, at je to levne samozrejme

40SW má udávaný hodnoty skoro stejný jako 9mm Luger, takže to nevidím jako krok dopředu. Kdysi jsme zkoušeli 357Magnum ze 4“ do různejch cílů včetně tel.seznamů a podobnejch blbostí a oproti 9mm L byly účinky dost působivý.
Nicméně podle mého názoru je nejdůležitější umět zbraň dokonale ovládat a mít nadrilované tasení a pudovou střelbu než řešit pár joulů sem nebo tam.
xajan

Příspěvekod Dancek » 11.10.2018 15:32

xajan píše:40SW má udávaný hodnoty skoro stejný jako 9mm Luger, takže to nevidím jako krok dopředu.
[/quote]

Řekl bych, že srovnáváš nesrovnatelné, je o hodně jednodušší vyhnat na větší rychlost lehkou střelu než tu těžší a jestli jsi srovnával energie, pak je lehká rychá střela velmi zvýhodněná, protože rychlost je ve vzorci pro výpočet energie v mocnině. Když ale porovnáš rychlosti přibližně stejně těžkých střel, pak u Lugru se 150 grs střelou je uvedena rychlost 305 m/s, tj. 451 J, zatíco u 40 SW je u 155 grs střely rychlost 366 m/s, tj. 673 J. A to už opomíjím to, že 9 Luger je měřený ze 150 mm dlouhé hlavně a 40 SW ze 102 mm hlavně, i to, že SW má asi o 1 mm větší průměr, tzn., že nejspíš vytvoří širší střelný kanál.
Přílohy
9 luger.jpg
Naposledy upravil Dancek dne 11.10.2018 15:37, celkově upraveno 1
Dancek

Příspěvekod Dancek » 11.10.2018 15:33

Ještě hodnoty 40 SW
Přílohy
40 SW.jpg
Dancek

Příspěvekod Dancek » 11.10.2018 15:47

Kritikům 357 magnum a 40 SW přidám ještě po jednom videu.
Toto je podle popisu střílené také 357 magnum a na nějak moc dlouhou hlaveň to nevypadá. Škoda je, že nevíme jakým nábojem s jakou střelou střílí. https://www.youtube.com/watch?v=FVhVTJw9Vus
A zde je ukázka lovu ráží 40 SW https://www.youtube.com/watch?v=qvmjFeij6p8
Dancek

Příspěvekod viktor » 12.10.2018 6:52

jak uz někdo napsal srovnavate nesrovnatelne, respektive porovnavate věci ci hodnoty které nejsou tak podstatne.
energie strely, ve vzorci je vypocet tady ho uvadet nebudu kde je rychost ve druhé mocnine, respektive s rychlosti energie leti hodne nahoru. Proste lehke a hodne rychle strely mají i hodne energie ve srovnani s tezsimy letici pomaleji.
Takove srovnani napr 7,62 tokarev a třeba .45 ACP. Ovšem uplne jinak se budou diky svému pruměru ve strelne rane a kazda bude schopna predat jiné množství sve energie cili. A o tom to cele je :-) pro stouraly beru balisticky nechraneny cil.
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod jerry.mysak » 12.10.2018 9:20

děláte chybu mnoha lidí, kteří se řídí papírovým výkonem náboje. Ranivá balistika je trochu o něčem jiným.
1. Kam se trefíš
viděl jsem lovce co blbě střelil knoura 9,2x62 a pak ho po 4 hodinách našel ještě živýho
Na youtube je video, jak chlapík dostane 2 selata vzduchovkou gamo v ráži 5,5 s energií střely 24 J. Jeden řezník střílel na zabijačce prase malorážovou pistolí.
Kamarád myslivec když dohledává prase, tak jde do křoví s revolverem 38 spec s 2" hlavní.

2.Ranivost
rychlá kulička .223 rem se kolikrát rozloží už na dece prasete, nebo těsně pod ní. Těžká rychlá střela často proletí skrz a nechá minimální škody ( nebavíme se o loveckých střelách s řízeným rozkladem)
Naopak těžká, pomalá kule zůstane v cíli a předá maximum energie.

vzorem dokonalý ráže s max. ranivostí je 45ACP. Před 100 lety americká armáda měla požadavek na náboj do pistole, kterej zabije koně (jízda byla ještě hlavní bojová složka) a zfetovanýho filipínce (tehda se tomu ještě neříkalo šíření demokracie), který prostřílený jak řešeto ještě doběhli k američanům a provětrali jim střeva bodákem.

Tehdy zkoušeli různý náboje tak, že s nimi stříleli do živých krav a koní. nejlépe se osvědčíla velká pomalá střela o váze 15 g a rychlosti 250 m/s. Následovali pokusy se střelbou do mrtvol pověšených za krk a následně se vyhodnocovali způsobený zranění. 9mm luger naprosto propadl

nevýhodou ráže 45 ACP jsou velký rozměry náboje a nízká průbojnost. Nicméně prase většinou neprůstřelnou vestu nenosí.

3. Trefit se
ve stresu, pokud nemáš nacvičený postupy, jednáš zkratkovitě. Nezamíříš, strhneš, nebo dokonce ani nenatáhneš závěr, nebo zapomeneš odjistit.

Občas střílím rychlostřelbu na gongy a figury, kde je třeba vše trefit co nejrychleji. Ze začátku jsem rychle střílel, ale netrefoval. Vypálil jsem plno nábojů zbytečně. Nyní střílím pomaleji, v "klidu" mířím a trefuju v pohodě a ve finále i rychleji

suma sumárum
jak bylo řečeno, není ideální ráže. Na dostřel nebo odstřel bachny stačí cokoliv od 38 spec. výše. Když se trefíte
Ideálně 45 ACP, 45 LC, 44 RM, 44 spec
jerry.mysak

Příspěvekod Dancek » 12.10.2018 21:14

Jerry.mysak: Nějak jsem nepochopil, co se snažíš svým příspěvkem říct. Píšeš, že děláme chybu, nijak neupřesňuješ v čem, ani jak ji napravit a hned na to navazuješ kuriozitami, které jsi v reálu nebo na youtube viděl, ale které nijak nesouvisí s obrannou střelbou na útočící zvěř, o které je zde řeč.
Také je mi divné, že PetrNO píše, že 357 magnum je na nic, ale jinému stačí 38 special v dvoupalci, přitom oba píšete, že jsou to zkušenosti vašich kamarádů. To u nich nosí prasata vesty a u vás chodí nalehko?
Že se rychlá lehká střela může dosti snadno rozpadnout a rychlá těžká bude mít spíš snahu prostřelovat nelze zpochybnit, ale o ráži 223 Rem. zde v souvislosti s obranou nebyla řeč a navíc rychlá těžká střela je dosti široký pojem na to, aby si čtenář udělal představu, jak rychlou a jak těžkou střelu máš na mysli, zda si pod tím nepředstavuješ třeba střelu z pušky.
Vzorem dokonalé ráže je 45 ACP – proti člověku jistě patří k těm velmi účinným, ale bude-li muset prostřelit např. 5 cm silnou vrstvu prasečí srsti slepené zaschlým blátem a ještě proniknout k životně důležitým orgánům, tak bych na její průbojnost raději moc nespoléhal.
Trefit se je opravdu moc důležité, vlastně nejdůležitější, staré přísloví říká, že je lepší trefit ráží 22 LR než minout 44 magnum. Na druhou stranu, pokud minu, je úplně jedno jakou ráží jsem střílel, takže to nemusím řešit. Mimochodem, to je také důvod, proč preferuji ráž 357 magnum, protože spousta lidí (včetně mne) je schopná s ní střílet podstatně rychleji a přesněji než z revolverů výkonnějších ráží.
Suma sumárum: Od samého začátku se dohadujeme, zda ráž 357 magnum bude na obranu před útočící bachyní dostačující, případně jaký náboj do ní použít a Ty přijdeš s tím, že na dohledávku černé, mnohdy napumpované adrenalinem, stačí 38 special ve dvoupalci a přitom nám vytýkáš chybu? Tomu opravdu nerozumím.
Dancek

Příspěvekod bivoj » 13.10.2018 1:51

2 Dancek - to neřeš. Jerry.mysak je tady známá postavička, která střílí z kuše na vzdálenost přes kilometr, do puškových nábojnic sype pistolový prach atp. Nyní tedy nově i dostřeluje prasata z dvoupalce .38 spec. :-D
bivoj
VIP

Příspěvekod Dancek » 13.10.2018 8:35

Bivoj: Díky za upozornění, mohlo mě to napadnout už 26.9., kde v tomto vláknu uvádí o náboji 44 magnum “V principu, kdybys tam dal třeba jen 2gr. tak to taky bude střílet. Je to revolver.”, bohužel mě to nenapadlo. 2 grs jakéhokoli prachu v tak objemné nábojnici bych si vystřelit nedovolil.
Dancek

Příspěvekod PaF » 13.10.2018 20:50

… no jednou to vystřelí ;)
PaF

Příspěvekod Jirinka » 13.10.2018 20:52

ale tak ja znam taky borca, co chodi s osmatricitkou "pro jistotu" a opakovane ji uspesne pouzil, je to lepsi nez nic
taky znam borca, co v schade stodvacet otoci ostrava-praha....jde to, lepsi jak pesky...
Jirinka

Příspěvekod xajan » 14.10.2018 6:11

Dancek: máš pravdu, u těch hodnot je jiná délka hlavně 9L vs. 40SW, toho jsem si nevšimnul. Koykal jsem na jen stránky SaB a tohle jsem přehlídnul.
xajan

Příspěvekod Dancek » 14.10.2018 8:43

Patřilo by to spíš do vtipů, ale dám to sem. Když vedení firmy rozhodlo zbavit se revolverů Arminius HW 38 v ráži 38 special se 4” hlavněmi, poslední kus si koupil myslivec. Ptal jsem se na co to chce, řekl že na dostřel černé. Když jsem se zeptal zda by nebylo vhodnější něco v 357 magnum, odpověděl, že jsou to téměř stejné náboje, jen ty magnumy jsou o něco delší, tak už jsem se raději na nic neptal. :lol:

Slyšel jsem o případu, kdy se něco zvrtlo s jateční pistolí a borec omráčil býka ráží 38 special střílenou z bezprostřední blízkosti z dvoupalce, ale nebyl jsem u toho, podrobnosti neznám a takový pokus bych raději oželel.
Samozřejmě 38 special je lepší než nic a střelba z bezprostřední blízkosti na nepohyblivé nebo jen omezeně se pohybující zvíře může být dostatečně účinná, ale na pohyblivé útočící zvíře, kdy nelze zaručit přesný zásah zamýšleného místa, bych měl raději něco výkonnějšího.
Dancek

Příspěvekod mc.ready » 14.10.2018 11:36

Vim o pripadu, kdy bylo divoke prase ustrileno pistoli CZ 83 v 7,65. Nebyl to dostrel, ale obrana pejskare. Psik zrejme prase vylekal a to jej potrhalo a zamirilo proti jeho panickovi. Starsi pan se lekl a doslova si sedl na zadek a v teto pozici zacal na blizici se prase strilet. Trefil a prezil, s modrinou na zadku a pohmozdenym loktem. Pejsek se zasitymi trisli taky. ....jen pro zajimavos, mimo vlakno.
mc.ready

Příspěvekod PetrNO » 14.10.2018 19:44

já netvrdím že .38 nebo .357 je "nanic" - je to 50-100x lepší než klacek nebo kšá-kšá rukama...

jen se dívám s čím chodí chlapi pejskaři do lečí a je to .44, .45acp a podobný (v krátkých..) škáru a bahno to prostřelí a pak to "udělá díru" - vstřelný kanál, šok atd atd atd...

znám i lidi co chodí s 9 luger (jak říkám, lepší než nic..) ..

ti co to potřebují se obvykle praseti nebrání ale dostřelují prasata které drží psi nebo odvolají psa a je to postřelené prase, potrhané-načaté psem... a to prase do 40 kg obvykle nebude, to je obvykle neschopné po zásahu kulovnící slugem nějak útočit.. bavíme se o prasatech 70kg výš a čím lehčí, tím spíš jen škrábnuté..

osobně bych si na tohle asi uřízl luparu s 2x slugem pro jistotu, to vidím jako ideální sebeobranu:-), případně nějaký 7-8-9 sg broky )
PetrNO

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné