AR-15 family

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: AR-15 family

Příspěvekod Nicotinick » 11.02.2019 11:53

Ona celá ta debata o "levných " CAA je poněkud střelecko-akademická s pár odhadovanými proměnnými. Třeba délkou záměrné, která je i na krátkém 12" předpažbí nějakých 480-490 mm, ale to je teď jedno.
Hlavně je to o účelu použití. Víceméně netuším, proč bych měl na velkou díru v dioptru , která je určená hlavně CQB , tedy nablízko na vzdálenosti v řádech pár metrů do pár desítek metrů, kde střelec za pohybu potřebuje hlavně párkrát rychle trefit "alfu" o ploše stovek cm2, hledat nějaký "posun středního bodu zásahu" na 100 m.

Já ten rozdíl při nastřelení na 100 - 150 m na "malou" díru, překlopení na "velkou" a rychlou střelbu ve stoje, nebo během pohybu, na vzdálenosti 20,30,40 m prostě nepoznám. :) A to se občas snažím, i když jsem starej a zadejchanej. 8-)

Nicméně samozřejmě souhlasím, že pro přesnou střelbu na vzdálenosti 100,200,300 m jako záložní mířidla k puškohledu je třeba mít něco výrazně jiného než MBUSy, CAA, nebo nejlevnější A2 kovová flip up miřidla. To jako bezpochyby.
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod hrd » 11.02.2019 12:28

Souhlasím, že délka záměrné je možná nejzásadnější (a také tloušťka mušky, velikost dioptru).
Nicméně osobně by mě sralo mít posunutý nástřel při překlopení dioptru tak jako tak - myslím, že cca $10 za správně excentricky vrtaný dioptr není nic nákladného, není potřeba měnit celou sestavu hledí v ceně tisíců korun.
U záložních miřidel je, podle mě, plast OK, dobrý plast vydrží někdy i více než kov.
Jen bych se bál "noname" a airsoft výrobků, už jsem viděl, jak při -15 praskla ručka nebo odpadlo hledí z lišty (pokud tedy někdo nepředpokládá, že v PA bude vycházet ven jen pokud nad nulou).
hrd

Příspěvekod Uzivatelské Jméno » 11.02.2019 21:35

Jeden čas jsem měl ze srandy na pušce plátek hledí i dioptr. Klasika měla záměrnou kolem 35cm a "střední" dioptr kolem 60cm. I když se muška do dioptru vešla asi dvanáctkrát, tak at jsem do toho koukal jakoliv šikmo klasický hledí bylo srovnaný a v krajní mezi byly "světýlka" ( po stranách mušky) v poměru tak 5:4. Prakticky jak byla vidět muška někde v díře už jsem na tom byl líp jak s klasickejma mechanikama.
Uzivatelské Jméno

Příspěvekod Serža » 11.02.2019 23:36

jsem offtopic ale mám AS kopii Troye na škorpíku (EVO3), mají už lecos za sebou a nemůžu říct křivýho slova...je ovšem pravda, že na 200 a více m jsem s tím nestřílel
ovšem rychlejch mrdaček na blízko metrák....včetně různýho ošklivýho zahazování zbraně a válení se po ní
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod hrd » 12.02.2019 10:22

Přes dioptr mi to přišlo vždy přesnější než přes plátkové hledí, když jsem např. na AK-74 měl Techsight kryt závěru s dioptrickým hledím, tak jsem z něj nastřílel prakticky stejně jako z AR Norinco.
Nevýhoda dioptru je, když se začne stmívat, první přestane být vidět skrz dioptr, hledí typu AK/58 je nějakou dobu ještě použitelné. Pak kolimátor, cíl je vidět, miřidla už ne. A nakonec už ani cíl, jen NV :)
hrd

Příspěvekod bivoj » 12.02.2019 16:44

Nicotinick píše:...Dále dle mého soudu jsou výborná, trošku opomíjená, sklopná miřidla V-AR se světlovodnou muškou za nějakých 5000,- na pultě, v komisi se dají pořídit za 4000,- ,i za 3 500,- je někdo prodával...

Právě teď na střelectví jedny čerstvý jsou, novátory za 4000,- http://www.strelectvi.cz/forum/p-miridla-v-ar-t44296.html

Tak kdyby někdo sháněl...
bivoj
VIP

Předchozí

Zpět na Zbraně střelné