Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
10
11%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
9%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
62
70%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
9
10%

Celkem hlasů : 89

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvekod viktor » 06.06.2019 22:44

Bille to mas celkem jedno :-)
proste u UZI vychazi asi tohle, co mam vyzkouseno, ber/neber ale asi to je takhle
pravdepodobnost zasahu velikosti cile terc ( nekryte/ lezici ci stoji figura ) na cca 80- 90 %
50m hlava
100m nekryte lezici figura
150m nekryte stojici figura
200m postrelovani cile nekryte stojici figura s 50/50 %
strelba fofrem, ne zadna velka mirenka, original mířidla

Vo cca 400m/s Eo si spocitej sam, není mnoho PDW s Vo 400m/s není hmoho PDW s tezistem tam kde ho ma UZI :-)
atd...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Ray » 07.06.2019 11:54

Dík za postřehy. Neustále lustruju net a zatím je nečekaně horký kandidát CSV, které jsem měl doteď spíš na spodnějších příčkách. Čím víc o něm čtu, tím víc ho chci. Oslňující přesnost, bytelná a jednoduchá konstrukce (kdosi to přirovnal k vz58), všeobecně vyzdvihovaná spolehlivost, výběr z více variant a všude všemi oceňovaný přístup výrobce. Plus bonusy jako údajný fun-factor a vhodnost pro soutěže....a ano...ty zásobníky :D . Akorát tam mám trochu strach z toho strouhání okénka záchytem, co se občas v diskuzích omílá. Ale snad až na tohle jsem (krom pár drobností spojených hlavně s prvními verzemi) neslyšel žádná negativa. Pokud mě nezklame střelba, tak budu asi hodně načatý.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod Zapadlo » 07.06.2019 12:15

CSV první série měla všelijaké problémy, asi už to odstranili ale každopádně bych hned po koupi navštívil střelnici a popř.včas vrátil. Mě osobně odradil spoušťák, nedovedu si představit že by s tímhle někdo dokázal rozumně nastřílet na 100m. To se se spouští Sa.vz.58 srovnávat nedá. O možnosti ladit spoušť nic konkrétního nevím, takže já osobně počkám až skončí etapa dětských nemocí u Striboga a trochu spadne cena.
Zapadlo

Příspěvekod maciz » 07.06.2019 14:50

To je asi věc názoru mě naopak spoušť na CSV vyhovuje a poslední dobou střílím jenom na 100 metrů. Na 50m je to už nuda když vystřílíš ve středu terče díru a ani nepotřebuješ záslepky. :D
maciz

Příspěvekod viktor » 07.06.2019 16:34

no ono je to spis o tom co vlastne od od toho chces, strilim s uzi většinou tak na 5 - 15m, nekdy 25 a nekdy dokonce i 50m a hrozne me to bavi :-)
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Matěj » 07.06.2019 16:45

A co na půl kiláku? Taky to chodí jen středem terče? Jen, že bych si to koupil místo kulovnice... ;)
Matěj

Příspěvekod Ray » 08.06.2019 4:04

Zapadlo píše:...Mě osobně odradil spoušťák, nedovedu si představit že by s tímhle někdo dokázal rozumně nastřílet na 100m....

Kámo, já mám SKS....Myslím, že přechod na spoušťák na CSV pro mě bude podobný rozdíl jako prstit vlhkou osumnáctku místo sekání dříví :chuckle
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod morho » 09.06.2019 14:05

V Prague armory mají FN P90. Škoda že se to tenkrát neprosadilo, protože mě to nadchnulo. Střelba měkká a příjemná jako z MP5 (přitom P90 je blowback systém jestli se nepletu). A na to jak P90 vypadá podivně se docela dobře drží. A zásobník na 50 ran :)

Lehká rychlá střela zase nepadá jako švestka dolů v porovnání s 9mm, takže použitelný daleko přes 100m. Člověk může pobrat víc nábojů, 40gr FMJ váží o třetinu míň než nejlehčí luger 100 gr SP.

Akorát ten náboj za 25 korun, ten to zabíjí... :(
morho

Příspěvekod viktor » 09.06.2019 22:54

Tak se zas trosku vratime na zem :D
5,7 x 28 je v takovech vecech urcen hlavne k probijeni kevlarovych neprůstřelných vest u platu ma smulu.
funguje to něco jako jehla, proste velky vykon na male celni plose. Vetsinu neprůstřelných vest pokud není opatrena kovovou síťovinou probodnes jak nozem tak třeba i nabrousenym sroubovakem.Vykon naboje proto není nemusi byt nejak moc velky a taky není. FN P90 je také urcena na strelbu na kratke vzdalenosti, rozhodne ne daleko přes 100m to je proste sci-fi tedy spis fi ne sci :D tady mas odkaz na tab, tak se kukni https://www.zbrane.cz/strelivo/naboje/f ... -eagle-892
proste extreme mala a lehka strela také extreme rychle ztraci svoji energii na 100 uz ma méně nez 50 % sve ustove.
Proste FN P90 byla urcena jak zni zadani na 16. dubna 1989 vydalo NATO dokument D/296, v němž je uveden požadavek na vývoj nové zbraně pro osobní obranu, která by odpovídala moderním poznatkům a potřebám vojáka v bojích, jež se stále více přesouvají do měst. Zbraň měla být podle záměru připravena do služby do roku 2000. NATO vzneslo požadavek, aby zbraň byla schopna využívat náboje, které by pronikly neprůstřelnou vestou.
P90 se dostala do aktivní služby již v roce 1994. cely odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/FN_P90
proste byla urcena jako mala lehka zran pro strelbu do cca 50m na chranene cile. verim za takova mexicka drogova valka jak ve vyse uvedenem odkazu tak tam byla hodne cenena, :-)
samotna konstrukce zbrane je hodne zvlastni, naboj je celkem slabej a tak dynamicky zaver staci, stejne jako u pi ve stejne razi FN Five seven. FN P90 ma mimo svých prednosti také hromadu zaporu. Vzhledem k umistneni zasobniku kde je zasobovani ze shora dulu je vyhozi okno zbrane smerem dolu, repektive kontrola stavu zbrane se provádí zajimavym zpusobem. Zavady nelze v podstate resit jinak nez rovnou vyndanim zasobniku. atd...
Ještě k vlastnímu naboji.
raze 5,7 x 28 umi jen jednu věc a to ze projde vestou bez platu. Ale vse další je proste horsi nez u jinych razi.
Proto není moc rozsirena. FN P90 je rozhodne zajimava a pistole fiveseven taky. nicmene bylo by asi dobry vedet na co to je a jake to ma moznosti. Rozhodne to není sniperka a uzasna věc uplne na vse. :-)
sice u P90 pisou ucinny dostrel 200m ale to bude dost pravdepodobne silne teoreticka hodnota
strela je nize cca 50 cm a co je horsi uz ma jen cca 150 J tj na 25 % sve ustove Eo. 0sobne bych to videl tak na cca 50m, ale to nei nic proti zadani a ucelu P90.
tak nejak bych to videl, a ty ta prachy za to povazuju za nesmysl ...
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Matěj » 10.06.2019 6:57

tak nejak bych to videl, a ty ta prachy za to povazuju za nesmysl ...

Každá věc si svého kupce najde a toto minimálně ze zajímavosti. Cenově to až tak mimo podle mě není,viz cena HK MP5, ta je podobná.Nicméně pravda, že využití v civilu pro to prakticky není.
Matěj

Příspěvekod Hohepa » 10.06.2019 11:05

Ani nevim proč, ale furt mam pocit, že nebýt Star Gate tak po P90 nikdo ani nehlesne .... :angel
no minimálně to dělá dvě/třetiny její popularity
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod morho » 10.06.2019 12:43

Mimochodem ten Eagle 40 gr má ve 100 m má energie jako luger (a při zanedbatelným poklesu), tj. pořád dost abych se cítil bejt na tu vzdálenost dost ohroženej střelbou, navíc při vědomí, že může bejt dost přesná. Takže z opačný strany, karabiny u mě nekončí na 50m. A znám nás několik, prostě jsme troubové a neřídíme se poučkama...
S 5.7x28 by se to posunulo ještě dál a šlo by nosit víc nábojů. Oproti 9x19 karabině vidím jen výhody - kdyby to nebyla taková exotika.

Star Gate jsem neviděl :), ale když si chce člověk vyzkoušet tenhle náboj, moc možností u nás nemá. Koukal jsem že ve Státech jsou v nabídce AR-like kraťasy, i když nejvíc by podle mě tomu slušelo něco jako CSV-9.
morho

Příspěvekod hrd » 10.06.2019 14:34

Z P90 jsem si vystřelil, trochu si to osahal, podle mě by vyšší cenu zbraně a střeliva vyvážila průbojnost, ale ta u civilního střeliva nebude nijak enormní. Ergonomicky by mi více sedla MP7, pokud by se objevila na civilním trhu. Na 35 m mi nepřišla přesnost P90 vyšší než třeba u MP5 POF nebo AR v 9x19, ve 100 m to může být samo díky danému náboji už jinak (ale nemám vyzkoušeno), nicméně tipuji, že to asi nebude žádná sláva s tím nejlevnějším nábojem, co se dá sehnat (25 Kč). Také se uvidí, jak po delším používání, třeba takový Kriss Vector vypadá hrozně sexy, ale spolehlivost mizerná.
hrd

Příspěvekod Calvin » 10.06.2019 18:04

Tak jsem si, milí kolegové, pořídil polymero/duralovou konverzi FAB KPOS Scout a jsem náramně spokojen :-) S mířidly, brašnou a popruhem za bratru 10.000,-, ale nelituju. Střelba je luxusní a posouvá možnosti mé G19 (v mých levých rukou :-) o nějakých 20/30 metrů dále. A instalace píďole do konverze je otázkou několika mála krátkých vteřin, řekněme 5.
Takže kdo by chtěl karabinu, ale nechce se mu vydávat x-desítek tisíc, tohle je více než slušná alternativa.
Zamilovala si ji i moje dcera :-)
Calvin

Příspěvekod Ray » 10.06.2019 19:23

Kdo chce karabinu a nechce dávat x desítek tisíc, ten si koupí UZI za 5 tyček :)
Ray

Příspěvekod morho » 10.06.2019 20:44

Opravte mě jestli se pletu, ale UZI podle současného návrhu bude kategorie R2 ("samonabíjecí zbraně střílející z otevřeného závěru") a to může dost komplikovat její vlastnictví. I když pokud fakt stojí 5k tak to kdyžtak tolik bolet nebude.
morho

Příspěvekod Nicotinick » 10.06.2019 23:06

Grandfathering. Kdo má, tomu zůstane na výjimku. (Pokud eukomis nepřitvrdí). Ale už pak víceméně nikomu neprodá, nepřevede.
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 10.06.2019 23:13

Proč UZI, když máme škorpióna, že. Navíc s tlumičem...
Bill Masen
VIP

Příspěvekod viktor » 11.06.2019 6:56

no protože je na 9mm luger a to jednak daleko lacinejsi a dostupnejsi strelivo, když pominu jiné vyhody silnejsi raze...
mimo jiné ...:-)
co máte proti uzi ? :-)
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Matěj » 11.06.2019 7:13

Jestli někdo má tlumič ke škorpiku, tak je šťastný člověk. Samozřejmě na základě příslušné výjimky, aby nedošlo k nedorozumění. Vzhledem k tomu, že to bylo užíváno jen u PZ. Pokud se bavíme o originálech. Ono teoreticky, kdyby nový ZoZ tlumiče povolil, nemůžeme počítat, že se ze skladů armády apod. nějaké takové příslušenství objeví. U novovýroby je zase otázka, zda se to některému výrobci oplatí dělat na takový starý verk. Mimoto, některé zcivilnené škorpiky mají odstraněny záchyty na hlavních (určitě Scarabeus, nevím jestli CZUB, ZS ne).
Matěj

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné