Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
10
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
9%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
60
70%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
8
9%

Celkem hlasů : 86

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvekod Bill Masen » 13.06.2019 7:31

Zapadlo píše:...problém vidím v tom, že až budou tlumiče povolené, budou povinné...
A co kdybys změnil úhel pohledu? Na střelnici si sousedé stěžují na hluk, takže tam je povolená střelba jen z malorážky. Ale umožní ti střelbu z devítky s tlumičem.
Jinak už jsem to tu psal, karabinu se subsonikama a s tlumičem považuji za to nejlepší na home defense.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Zapadlo » 13.06.2019 7:32

Obávám se, že hygienické limity v reálu nejsou tím rozhodujícím kritériem pro provozování. Není přece možné aby ta samá střelnice, která je na konkrétní ráži povolená (a hlučnost je jednou ze stránek která se při povolení bere v úvahu) pak musí omezit provoz nebo zavřít kvůli hlučnosti. Konkrétně u nás byl nevratně ukončen provoz střelnice poté, co se kolem ní začala rozrůstat zahrádkářská kolonie a stěžovatelé začali nosit na policii všelijaké kopané střely i z bojů 1866 kterými se tam nikdy nestřílelo s tím že jim to včera spadlo otevřeným oknem do bytu (na druhé straně města)... atd. Pro znalé se jedná o lokalitu Dobruška. Snažím se říci, že pokud se proti střelcům postaví dostatečný počet lidí v okolí, nepomůže ani svěcená voda natož tlumiče.
Zapadlo

Příspěvekod Bill Masen » 13.06.2019 7:40

Jistě, ale pořád to není důvod, aby povolené tlumiče byly povinné, jak si psal. Že?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Matěj » 13.06.2019 8:49

Omezování střelnic je běžné i u nás. Jen v nejbližším okolí vím o několika, u některých to skončilo zrušením. Např. jedna zdejší střelnice - dál od obce, původně střelnice LM, 20 let tam LM střílely z kulometů, poté 20 let fungovala jako civilní, prakticky bez omezení. Poté postavili domov důchodců vzdušnou čarou téměř 4 km daleko (!) a to byl konec střelnice. Protože důchodci si začali stěžovat. Zajímavé jex že i když to bylo na okraji města, tak místním to nevadilo. Takže povolení tlumočů bude jen plus (pokud projde).
Naší klubové se to zatím vyhýbá, tak jen doufáme, že se nějaký idiot nenajde (problém je, že je to obecní pozemek a není možno zanést třeba do hlídkové mapy apod. - obec si nepřeje).
Na druhou stranu, pokud by nastal zmíněný extrém, tzn. povinné používání tlumičů, tak to bude pro spoustu střelců problém, spousta si nebude chtít kupovat druhou hlaveň se závitem, potažmo jinou zbraň (svátečních střelců je dost a tito pak skončí. Ono z 300 000 vlastníků ZP to bude nezanedbatelné procento. Vztáhnout to pak ještě na myslivce, tak bude podobný problém. Ale tady nepočítám s takovým úbytkem myslivců, jako u svátečních střelců, protože myslivost není jen o střílení a puška je ta lacinější investice.
Matěj

Příspěvekod fifipírko » 13.06.2019 8:58

Tady v tom odkazu: http://www.schreyerweaponsystems.com/Ac ... ressor.php

není žádná "americká extrovka", za kterou by stálo dát tu cenu...Je to sériový pro Škorpiona, vyráběný vojenský tlumič ještě z dob zavedení do armády. Je zhotoven z duralu, upevněn přes "kleštinu a zápich na hlavni, je "komorového typu", čili bandaska uvnitř prázdná, pouze uzavřen "prostřelitelnou přepážkou ze dvou vrstev samoslinutelné pryže", která se musí po vícero výstřelech vyměnit, neb účinnost tlumiče po několika výstřelech značně poklesne...Ta účinnost není žádná sláva, ve finále rána asi jako výstřel z "pouťového kapsláku"...Ty vyměnitelné prostřelitelné "ucpávky" ovlivnily i balistiku střely a proto na tlumiči byl nápis asi v tom smyslu, že střelec "musí mířit při použití tlumiče při střelbě na 50m o 30cm výš...(pokud si to pamatuji)...
Škorpion se svým velmi lehkým závěrem je velmi těžké utlumit a to se nepovedlo ani ve své době jeho konstruktérům. Při výstřelu už "od přirození" podzvukového náboje 7,65 s nasazeným tlumičem dochází vlivem překážky výstupu povýstřel. plynů k většímu tlaku na dno nábojnice a celý závěr, který zrychlí a proto při střelbě s tlumičem má kadenci zvýšenou z cca 900 na 1400 ran za min. a to i přes ten famózní zpožďovač kadence. Další nepříznivý jev, který použití tlumiče provází je patrný ve tmě, kdy je vidět, že střel.prach dohořívá ještě v nábojnici, která je již venku ze zbraně mimo výhozové okénko!!!
Snažit se utlumit zbraň s neuzamčeným, dynamickým závěrem a ještě tak lehoučkým, byl nadlidský výkon a technicky nemožné, pokud se zvýšila účinnost přidáním nějakého jiného systému např.přepážek dovnitř tlumiče, zvýšil se logicky odpor povýstřel.plynům a udržoval se proto vyšší tlak na závěr a výše popsaná negativa se projevila o to víc...Zřejmě by tomu pomohlo vyměnit předsuvné/vratné pružiny závěru za "tvrdší", ale to by bylo při praktickém bojovém používání vojáky velice nepraktické a proto je to zřejmě tak, jak to je.....a právě z toho důvodu uzamykání je MP5 taková hvězda i s tím tlumičem.... :moon
fifipírko

Příspěvekod Bill Masen » 13.06.2019 10:23

Třeba takovýmu MAC 10/11 tlumič sluší obrovsky.
1280x1280_src_JG_MAC10_0452_TL_05.jpg
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Haluziak » 13.06.2019 10:48

Bill Masen píše:Jinak už jsem to tu psal, karabinu se subsonikama a s tlumičem považuji za to nejlepší na home defense.

Jistý John Lovell aka Warior Poet by s tebou nesouhlasil a tvrdí že pro HD chceš něco co uslyší i na druhý straně planety a do nezbedníků nažene takový strach, že odejdou bez toho abys je musel postřílet.
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Fabulous » 13.06.2019 11:45

Potvrzuji. Narušitel objektu se po dvou výstřelech ze samopalu podělal strachy a poslouchal na slovo. Po pšouknutí tlumiče by tam byl dodnes...

Jen to chce jako stálou výbavu mít sluchátka ;)
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Bill Masen » 13.06.2019 14:40

Ale já nechci aby se posral, já chci aby ho odvezli havrani. To další potenciální narušitele odradí spolehlivě. :devil
Bill Masen
VIP

Příspěvekod JOBU » 13.06.2019 16:33

fifipírko píše:upevněn přes "kleštinu a zápich na hlavni, je "komorového typu", čili bandaska uvnitř prázdná, pouze uzavřen "prostřelitelnou přepážkou ze dvou vrstev samoslinutelné pryže", která se musí po vícero výstřelech vyměnit, neb účinnost tlumiče po několika výstřelech značně poklesne...Ta účinnost není žádná sláva, ve finále rána asi jako výstřel z "pouťového kapsláku"...Ty vyměnitelné prostřelitelné "ucpávky" ovlivnily i balistiku střely a proto na tlumiči byl nápis asi v tom smyslu, že střelec "musí mířit při použití tlumiče při střelbě na 50m o 30cm výš...(pokud si to pamatuji)...
Škorpion se svým velmi lehkým závěrem je velmi těžké utlumit a to se nepovedlo ani ve své době jeho konstruktérům.

Stále ma baví čítať komentáre a poučky od ľudí,ktorí niekde niečo raz videli, prípadne skúšali a hneď o tom napíšu "správu" a poučujú.Stačilo by trošku viac čítať,pozerať a pýtať sa, a zistil by si,že na hlavni žiadny zápich nieje (pozri sa dobre,a všimneš si tam "prstenec"),tlmič komorového typu je každý jeden sériovo používaný tlmič.A bandaska prázdna to tiež nieje,a predstav si existovali dokonca tri typy tlmičov na škorpiona,jeden s perforovanou trubkou vovnútri,a ďalšie dva typy s kužeľovými prepážkami vovnútri.A tie tlmili kurva dobre.. Neviem ako si predstavuješ ranu s tlmičom,ale ani náhodou to nieje ako v debilnom americkom filme,takže "pouťový kapslák" je úplne v pohode a ver tomu že ak by s tým po tebe niekto strieľal, tak nezistíš ani z ktorej strany to na teba šije..Učinnosť toho tlmiča a celkovo tejto zbrane je perfektná a presne robí to, k čomu to bolo vymyslené.
A balistiku tie prepážky menili tak,že tlak plynov na strelu pôsobil dlhžie takže nápis bol NA 50M MIR O 30CM NIŽE.Takže si to pamätáš blbo.
Takže najprv sa douč,doštuduj a pak splietaj..
JOBU

Příspěvekod viktor » 13.06.2019 19:29

JOBU nekeca :D tlumicu na skorpika bylo vic a nektere fungovali dost dobře. Dokonce jeden navrnul znamej a dostal za to vyznamenani. Skorpion byl ve sve době velice dobra zbran a je dodnes, jen naboje drahe…
dnes jsem mel v ruce tri 9mm luger PSW , takove klona AR s hodne dlouhou hlavni a zásobníky glock, made by usa, to bych řekl ze bylo nejhorsi, pak sriborga, to uz se chovalo kulturněji a uzi, to bylo suverene nejhodnejsi :-)
petr
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Bill Masen » 13.06.2019 20:11

viktore podepsal ses jako petr, rozdvojená osobnost? :chuckle
Bill Masen
VIP

Příspěvekod fifipírko » 13.06.2019 20:29

Aha ho!! Jobu, ty trtko jeden, ty trpíš předčasnou ejakulací a podle všeho ti to komplikuje život... :chuckle

Já se nebavím o tlumičích o kterých jsi se ty někde, nebo kdesi dočítal, já psal o tom, co je v odkazu a tam je ten armádní, který my, co jsme svého času byli na vojně a zažili v praxi popisované věci a pokud jsme o nich něco studovali a čítali, tak ze služebních předpisů a zcela legálně používali ve službě a následně ošetřovali, bezpečně poznáváme, přestože je na něm nějaký angl.nápis...Připouštím, že v tom upozornění na změnu balistiky zbraně po nasazení tlumiče se můžu mýlit a že tam stojí "NÍŽ" nikoli "VÝŠ", jak jsem uvedl s poznámkou v závorce. Já jsem v civilu už víc, než 35 let a na rozdíl od tebe se škorpionem s tlumičem pod polštářem neusínám...
Určitě existují i jiné tlumiče, nějaké prototypy atd., ale o těch nebyla řeč.
Jestliže o tom něco víš, tak se za každou cenu nepředváděj, o to tu přeci vůbec nejde...a drž se tématu. :roll:
fifipírko

Příspěvekod JOBU » 13.06.2019 21:14

Na to že máš až dva príspevky,veľmi vysoko vyskakuješ...Takže skľudni prosím hormony,pretože k debate to je.A predčasnú ejakuláciu a trtkov si nechaj pre svoju starú.
To že na fotke je vzhľadovo a možno aj rozmerovo totožný tlmič ako jeden z armádnych typov, vôbec ešte neznamená, že je to aj presne konštrukčne taký istý, alebo dokonca presne ten istý (len s vygravírovaným nápisom) leda žeby si mal rentgen oči a videl dovnútra.A je minimálna pravdepodobnosť,žeby v slávnej usa niekto kupoval starý tlmič a pak doň ešte zháňal gumené prepážky, pretože by to bolo takto nepredajné.A reč o ostatných typoch bola,pretože ten jeden čo si pred 35 rokmi držal v ruke, nebol jediný zavedený typ v armáde.Zrazu pripúšťaš,že si sa pomýlil,takže vôbec si niesi istý.A pokiaľ si niesi istý ,tak ma prosím nepresviedčaj o svojich teoriach.Diky
JOBU

Příspěvekod fifipírko » 13.06.2019 23:39

Jobu, job si tu čo chceš, ale kromě toho tlumiče v odkaze jiný v armádě zavedený na Sa61 nebyl...a to ani, když jsem sloužil na Slovensku, "kde vždy bolo všetko celkom iné…" …. a na to, co o tom vím, nemá žádný vliv množství příspěvků, které jsem do zdejších debat dal...Není radno se plést mezi opravdové odborníky s tak vysokým seběvědomím a tak rozsáhlými vědomostmi a zkušenostmi, jak máš ty...

A ještě ti prozradím jedno sladké tajemství, které se v žádných studnicích moudrosti ze kterých čerpáš, nedovíš:

na Sa58 existuje nástavec k našroubování namísto chránítka ústí hlavně, který má stejný "zápich", jako na hlavni škorpiona, zrovna ten, co se ti tak nelíbí, který umožňuje ten inkriminovaný, kleštinou opatřený škorpioňácký tlumič použít, jako "taktický"... :kiss
fifipírko

Příspěvekod JOBU » 14.06.2019 9:57

Napiš rovno že si si ten nástavec vyrobil doma. Alebo dokáž svoje tvrdenie fotografiou.
Kľúčové slová tvojmu taktickému tlmiču- úsťový tlak, dural, úsťová rýchlosť, klieština, prstenec.Spoj si to dohromady a porovnaj s konštrukciou,materiálom a upevnením napr. s PBS ,alebo aj s prototypovým tlmičom (vz.87) pre 58čku. Ak máš k tej studnici a jej sladkým tajomstvám vôbec prístup samozrejme.
(Systém tvojho vyjadrovania je takmer totožný s jedným členom tohto fora,čo sa po bane urazil a viac neozval. Musel mať vždy posledné slovo, pretože nezniesol akúkoľvek inú odpoveď,akú si predstavoval,vrátane konštruktívnej debaty. :yes )
JOBU

Příspěvekod Matěj » 14.06.2019 10:13

Jedniná moje zkušenost s tlumičem na škorpika je, že vím, že existoval. V armádě jsem se s ním nikdy nepotkal, co jsme měli na útvaru škorpiky, tak bez tlumičů, nebyl jsem u průzkumu, tak jsme je neměli.

Ale tvrzení o nástavci na 58 mi přijde jako blbost. Ne, kvůli tomu, že jsem to neviděl, ale kvůli naprosto rozdílné balistice obou nábojů. :)
Matěj

Příspěvekod viktor » 14.06.2019 11:08

JOBU opet nekeca, :-) vem si to proste jen logicky, jky vykon ma naboj 7.65 BR ve skorpu a 7.62 x 39 v kose. ukolem tlumice není nic jiného nez v sobe "přibrzdit" prachove plyny a pomaleji je pustit ven. Myslis si ze objem prachovych plynu je u naboju vyse uvedenych alespoň priblizne stejny ? prumer strely je skoro stejny to jo, ale to co je za ni uz moc ne. Teoreticky muzes dat kolo ze slapaciho kola na třeba ninju a to i s retezem, jen nesmis moc pridat plyn :-)
typnul bych si ze urcite existoval tlumic na kosu ale nevidel jsem ho ani o nem nevim.
ps : nejsem rozdvojena osobnost :-) to je jen moje proste jen moje další jmeno, mit jen jedno je proste trapne …
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Zapadlo » 14.06.2019 12:18

Sa.z.58 měl ještě za totáče vyvzorovaný tlumič vyrobený v sérii, otázka je kolik se jich dostalo k vojákům. Podzvuková munice 7.62 x 39 byla po převratu k dostání tehdy za 6kč na Zeleném sportu, něco ještě doma mám. Představa že by byl tlumič Sa.vz.61 upotřebitelný a hlavně vůbec nasaditelný na Sa.vz.58 mě dovedla k poznání, že diskuze fifi-tvorem asi bude ztráta času.
Zapadlo

Příspěvekod viktor » 14.06.2019 13:37

a ta original subsonicka munice pro sa 58 natahuje ? nevis hmotnost strely ?
cus viktor
Sigmund Freud
viktor

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné