Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
10
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
9%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
60
70%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
8
9%

Celkem hlasů : 86

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvekod viktor » 05.09.2019 6:24

jj slysel jsem ze pumpičky v 9 luger jsou o dost jiné při strelbe nez v tokarevu. Nevim, nestlilel jsem u toho.
ale obecne ma pumpička radu věci daleko horsi nez UZI který vychazi silne z české skoly.
je jich vic ale staci jen tri uvest
- prakticky nezajisteny zaver v predni poloze. to je u zbrani střílejících ze zadni polohy zaveru fakt bezpecnostni problém
- komplikovane otevreni operky
- vyhozi okno je při natazene zbrani uzavreno, tady jsem dost zmenil názor drive jsem to bral za vyhodu, není, je to zapor ..
naslo by se toho samozrejme daleko vic..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Walt » 05.09.2019 7:37

Pumpicka ma zaver v predni pozici zablokovany proti natazeni pri padu zbrane na pazbu
Pazba neni komplikovana, natocis botku a otevres
Walt

Příspěvekod Matěj » 05.09.2019 8:10

Děda, který sloužil celý život jako guma, vzpomínal, že měl mimořadku, když si voják základní služby na hlídce prostřelil hlavu pumpičkou, opřel nabitý, nenatažený kvér o pařez, když se šel vymočit, pak ho chtěl zvednout, vzal ho z řemen, o kůru se částečně natahl závěr a rovnou mu to prostřelilo hlavu. Blbá souhra náhod, ale o uživatelské nebezpečnosti zbraně taky svědčí.
Matěj

Příspěvekod viktor » 05.09.2019 9:32

šmarja walte, srovnavas nesrovanatelne, pumpička nemá tyhle věci dobře vyreseny a to ani jednu :-)
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Walt » 05.09.2019 9:57

Kdyz se zaver castecne natahne o kuru stromu, to vystrelu nezabranis
Ale proti narazu na pazbu pojistka funguje a zabrani natazeni
Walt

Příspěvekod viktor » 05.09.2019 12:20

wate umi se natáhnout i o kus textilu a ja nevim co ještě, proste je to nespolehlive to je ten problém.
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Walt » 05.09.2019 14:18

Pumpicka i spagin jsou poplatne dobe vzniku, spagin ma protiodrazovou pojistku celkem k nicemu, pumpicka ji ma spolehlivou a pri dodrzeni zakladnich bezpecnostnich postupu je podle me bezpecna
I sklopka je v pohode, to Sa58 ji ma horsi
Stejne jsou to zbrane jen na hrani na strelnici, velke, tezke a na drahy naboj
MINI UZI me nejak zvlast za srdce nechytla
To MP5 (mam POF) je jiny kafe
Walt

Příspěvekod Matěj » 05.09.2019 16:31

Stejne jsou to zbrane jen na hrani na strelnici, velke, tezke a na drahy naboj

A o tom to je, není mi vůbec popravdě jasné, co lidi vede k tunêní, jak je vidět různě po netu, těchto starých krámů, na nic jiného než do sbírky nebo na střelnici to vhodné není.
Z těch samopalů děda pumpičku hodnotil dooslova jako krám, na spagina ale nedal, nevím proč, dopustit, s tím se za války natahal dost. Když jsem ho zkoušel já, tak je to přitom taky neforemný těžký,nepřesný krám.
Matěj

Příspěvekod JOBU » 05.09.2019 17:04

viktor píše:wate umi se natáhnout i o kus textilu a ja nevim co ještě, proste je to nespolehlive to je ten problém.
viktor

Nespoľahlivé je to len do tej úrovne ako jej uživateľ.Proste keď nejdem strieľať,zásobník tam nedávam,a keď už,tak natiahnem a zaistím.V zakrytom vyhadzovacom okienku problém nevidím, tam sa nemá čo dodrbať.Ale je to možno len môj pohľad, tvoj názor ti neberiem.
K tomu natiahnutiu o kôru stromu, veľmi tomu neverím, na vojne,hlavne za dôb minulých sa veľa samovrážd radšej zamaskovalo za nehodu, aby bol pokoj.Kedže úchyt remeňa je na strane napínacej páky, nejak sa mi danú situáciu nepodarilo nasimulovať natiahnutie záveru ťahom za remeň tak aby hlaveň mierila na hlavu a záchyt bol niekde "na kôre stromu".A to ani pri sklopenej/vyklopenej pažbe.Ale náhoda je blbec.
Sklopka je premakanejšia ako na vz.58,ako už bolo spomenuté, a nehrozí je vymačkanie ani keby človek akokoľvek chcel,proste je tak nejak "samovymedzovacia".
V lugri je to naproti tokarevu ako sa hovorí nebe a dudy.Ale ani v tokarevu to nieje také strašné ako niektorí experti tvrdia.Len sa s tým treba vžiť.
Však podstate uzina a pumpička sú ako bratranec so staršou sesternicou... :lol:
JOBU

Příspěvekod Matěj » 05.09.2019 17:51

No, věřit nemusíš, ale zase si říkám, co by děda měl z toho, že by dávno v důchodě, kdy neyl ničím vázán, zakrýval případnou sebevraždu. Vztah jsme měli docela dobrý a jako bývalý fronťák měl i spoustu horších vzpomínek, než takovou, možná se dá oproti jiným jeho vzpomínkách, říci "banalitu" (samozřejmě nesnižuju míru neštěstí). Popisoval i následné vyšetřování apod., včetně rekonstrukcí. Ono náhoda je fakt blbec. Ale třeba se najde dobrovolník, co dokáže, že je to lež :)
Matěj

Příspěvekod JOBU » 05.09.2019 18:26

Netvrdím predsa že to nieje pravda... len tá pravda mohla byť trošku iná.Nevylučujem ale že sa to nemohlo stať,takže v pohode.Ono takých tragických príbehov z vojenčiny bolo strašne veľa, a strašne veľa sa aj presne opakujú (najme ten o odtrhnutej hlave tankistovi v martine a utopenom tanku u vás v čr),keď práve presne v tej dobe každý bol na tej rote tankista,každý ich poznal a každý presne za nimi jazdil..atď.. Ale presné detaily a roky sa vždy líšia.To isté legenda o odtrhnutom kladivku v škorpione a následná brutálna dávka,niekedy na stole,niekedy z puzdra a niekedy na čiare.Každý robil na tých pretekoch rozhodcu, každý to zažil a každý videl.Ale ak sa spýtam na detaily a miesto,vždy je to iné a nikdy to nesedí.A pritom to ani technicky možné nieje..Potom ešte klasická stražácka legenda o pomstychtivej ženskej s kosou na strome v stráženom priestore,ako podrezala vojakovi v stráži hrdlo.A to niektorí pomaly prisahali,že sa to stalo presne tam kde slúžili..samozrejme vždy inde.Takže voči takýmto príbehom (často pekne prifarbeným) z vojny som dosť skeptický... :beer
JOBU

Příspěvekod Matěj » 05.09.2019 18:47

Jo, taky z armády pamatuju hodně "legend", ale nehody se prostě stávaly vždycky a všude. Zvlášť, když jsme tehdy měli armádu 10x větší než dneska a mentální úroveň branců byla ledasjaká.
Nevím, jaký utopený tank myslíš, snad jeden měli utopit filmaři při natáčení filmu Tichá bolest. Ale to s armádou nemá nic společného a byl to záměr. Nedělám si iluze, že by se to sem tam nemohlo stát i při cvičení, ale tehdy byly na to tankisti cvičení (a dnes taky), plus by ten tank vytáhli. Prostě eventualita, se kterou se musí při výcviku počítat.

Jinak zpět k tématu. Koukal jsem shodou okolností u prodejce na aktuální předělávky PPŠ od ZS, co jsou za 6600. Kdybyste si to někdo chtěli koupit, tak se tomu vyhněte. To, co bylo na prodejně u nás, to by člověk zvracel, strašné stavy, předpokládám, že jinde to bude obdobné, ZS se asi zbravil posledních zbytků šrotu, co jim leželo na skladě. Nechtěl jsem to sice kupovat, ale ti chudáčci mě prostě praštili do očí, to už měli radši znehodnotit...
Matěj

Příspěvekod JOBU » 05.09.2019 19:03

Tak ono už keď nič nieje, tak sa predá aj to... Každý tovar má svojho kupca ako sa hovorí..
JOBU

Příspěvekod Walt » 05.09.2019 22:22

Spagina mam z akce v maji 2015, r.v. 1944 a krasny stav
Na fb jsem ted videl fotky kusu soucasne produkce ZS a povrchovka nic moc, pokud neni vyrezla hlaven tak by mi to az tak nevadilo
Walt

Příspěvekod Radek07 » 09.09.2019 10:26

dnes koupeno - moje nové koktavé železo :)

Stribog SP9 A3 - v nejkratší verzi
Přílohy
Stribog SP9_A3.JPG
Radek07

Příspěvekod gasoline » 09.09.2019 15:30

Něco ohledně Phoenix KolArms...
https://www.youtube.com/watch?v=gBscHiAAlmE
"Mistra" Šafaříka teda nemusím, ale buď měl s nákupem Phoenixu šílený pech, nebo je to fakt taková sračka?! Můžete někdo potvrdit, nebo vyvrátit na základě osobních zkušeností, jestli i aktuální produkce je takhle podělaná, nebo se zmíněné problémy týkají hlavně dřívějších verzí? :?
gasoline

Příspěvekod PaF » 09.09.2019 19:29

Radek07 píše:dnes koupeno - moje nové koktavé železo :)

Stribog SP9 A3 - v nejkratší verzi

Kolik to váží? A co spolehlivost zásobníků?
PaF

Příspěvekod Bill Masen » 09.09.2019 20:01

Tak hezkej ten Stiborg je, ale 35 tisíc?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Matěj » 09.09.2019 20:15

Dnes je to tak nějak běžná cena za zbraň v této kategorii. Pokud se teda tato verze Stiborgu bude na slušné úrovni. Pokud to člověk porovná s tou druhou slovenkou z KolArms, tak je jakákoli verze Stiborgu na úplně jiné úrovni.
Matěj

Příspěvekod Nicotinick » 09.09.2019 21:07

35 je za verzi s lowerem frézovaným z duralu, s polymerovým spodkem ( a to je většina prodávaných) je jen o pár stovek dražší než Scorpion Evo.
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné