Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
10
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
9%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
60
70%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
8
9%

Celkem hlasů : 86

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvekod Zapadlo » 12.09.2019 22:24

Já si to snad koupím, máš mě na svědomí.
Zapadlo

Příspěvekod PaF » 13.09.2019 16:23

Nejdřív vyzkoušej, jeden nekritický nadšenec s pevnou rukou není reference. Uzi je fajn hračka, ale ty zásahy na 50, 100 a 150, pokud se týkají 90% ran, jsou sci-fi ;) . Teda s mojí rukou určitě, a to železo uvnitř je fakt cítit.
PaF

Příspěvekod Walt » 13.09.2019 17:19

Synovi (10) sedi MINI UZI, pumpicka a vz.61
Gongy na 25 metru ho fakt bavi, papirovy terc uz min
Spagin je pro nej moc tezky na predek, par ran a odkladal
Na pazbe MP5 jsem nechal vyriznout dalsi zarezy, zkousel jen nasucho a bude muset jeste trochu vyrust
Walt

Příspěvekod viktor » 13.09.2019 17:33

reference na UZI ? :D :D :D si delas srandu ...
- vyrobeno přes 10 mil ks a pokud vim tak se ještě stále vyrabí
- zarazen do vyzbroje cca 90 zemi světa, tj vice nez polovina zemi světa ho používala ci pouziva
- byl pouzivan a asi i stále je jako zbran ochranky drive nejmocnějšího muze světa, snad ještě nekde vyhrabu fotku a nebo bude na netu :-) pokus o atentat ..

a ta poslední..pritelkyne v tricku z posledního UZICUPu si vyrazila s kamoskou na vylet a potkaly skupinu arabu,.... mel jsem pry videt ty protazeny ksichty.... dobře ho znaj ..

chces ještě nejake reference ? :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Nicotinick » 13.09.2019 19:37

A tak UZI je bezesporu legenda. Promyšlený a při tom jednoduchý, ve své době ho užívaly spousty jednotek a organizací a kdo neměl prachy na MP5, tak koupil UZI. :)

Nicméně už máme za sebou bezmála první pětinu 21. století a požadavky na moderní zbraně, hlavně u špičkových jednotek, jsou už trošku někde jinde. :)

UZI v semiautu není špatný kup, je to ještě relativně dostupné, ale i pro civila existují lepší (a samozřejmě dražší) příležitosti. 8-)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod viktor » 13.09.2019 22:42

MP 5 je lehci a jde na ni snadno navesit další prislusenstvi.
UZI je s original dioptrem za sera a tmy v haji...dioptr je za sera obecne skoro nepouzitelnej, klasicka mířidla jsou za sera pouzitelnejsi . UZI také je tezssi nez MP 5.
zas je UZI stabilnejsi ve strelbe a o něco malo presne v mirene.
nevim cemu bych dal osobne prednost, ale asi UZI
ono je to s nejakym vývojem tezky, 9mm luger je tu přes 100 let a i když poznal nejaky vyvoj, respektive spise vzniklo mnoho variant tohoto naboje nez ze by to byl krok jednoznacne vpred. Samopalu je v této razi neskutecne množství. ( za ta leta ) podle me samotne zbrane zas tak něco převratného, krome CS zaveru pretazeneho přes hlaven nepostihlo. Vyrazne se zmenil způsob vyroby. Kdo mel v ruce třeba naší predvalecnou produkci tak vi jak peclive a také draze to bylo vyrobeno napr ve srovnani se zminenym UZI ( hromada ohnutého plechu ci dnesnimi plastovymi výlisky )
co se zmenilo hodne jsou zamerovace. Takze co se tace me tak je samopal stary cca 80 let soucasny zas tak moc nelisi, krome te zmeny ze na moderni věci jde navesit jak optika tak optoelektronika a další věci.
Zbrane jsou holt takovy drzaci a pokud nedojde k nejake zmene ve strelivu tak se nic nestane. Opakovacka, respektive vyvoj opakovačky skončil nekdy před II. sv a od te doby je to jen a jen kosmetika. Samopaly par let po valce, revolver uz to ma za sebou, to co je je spise nostalgie, utocna puska ukoncen vyvoj tak nekde kolem 60- 70 leta a od od te doby jen kosmetika, Ak 47 leta nebudu pocitat a změna raze na 5,45 je sice změna ale z jlediska koncepce zanedbatelna, M16 a jei soucane klony, to uz je také skoro pul stoleti a krome cele rady drobnych zmen se na koncepci nezmenilo vůbec nic. 1911 to je jen kosmetika a verze uz přes 100 let.. něco jako "moderni " prakticky není. teda pokud neberes to ze místo zeleza je tam plast. Takova moderni fiskarska :-)
požadavky spickovych jednotek, asi bych volil jiny nazev :-) jsou hlavne prislusenstvi, nocni videni atd.. to jak jsem psal, nez aby se to tykalo samotne zbrane, ale logika je jasna, kseft je kseft a vybavit " surovce" MP5 , ci EVO je daleko lepsi kseft nez ulozenkama z Izraele :-))))) ale konecny efekt by byl stejnej :-))
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Nicotinick » 14.09.2019 18:36

A tak částečně se dá i místy souhlasit.
Ty sice vidíš jen kšeft, ale když se zeptáš kteréhokoliv "surovce" osobně (a ne nákupčího) jestli by si místo současného HK MP7 nebo HK 416 s Aimpointem dal přednost odkonzervovanému UZI ze skladu, "když konečnej efekt je stejnej", tak tě asi pošle do pxdele vysokým obloukem. :lol: :lol:
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Matěj » 14.09.2019 19:11

Doba vzniku UZI je v 50. Letech. Tehdy ještě neexistovalo ani MP5. UZI je prostě samopal poplatný době, možno ho srovnávat jen se soudobými zbraněmi, např. naše pumpička. No, možná je to vrchol samopalů střílejících z otevřeného závěru, ale to je tak vše. Dnes už je cokoliv z této kategorie za zenitem. Ono ještě v době Uzi se bouchaly špaginy apod. zbraně, tak jo, tehdy byla velice dobrá proti konkurenci
Matěj

Příspěvekod viktor » 17.09.2019 8:10

Nicotinicku ptat se "surovce" na cokoliv je dost ztrata casu, " surovec " se nepta a neresi, ale kona. :D
Když nekde v noci vykopnou ( teda vyrazi ) dveře a vrtrhne dovnitř občas i praveho bytu tlupa surovcu tak je vazne uplne jedno co mají v ruce. Dal rozumim tomu ze do toho jdou s tim ze třeba by se na ne mohlo i strilet a občas se tak i deje. Takze chtej mit to nej co je. No a to nej je to co se řeklo ze bude nej. Nemá cenu se ptat surovce na názor. :D Ptat se muzes ale necekej odpověď :-)
Zapomente ne najaky vek, doba vzniku a další koniny, je to nesmysl. To je něco jako když napíšete ze Colt 1911 je sracka která je proste nekonkurence schopna protože vznikla v roce ( bylo to drive, ale nebudem stouralove ) 1911 dedy před 108 lety :-) A ze Glock je zastaralej kepl, protože ma bici mechanizmus z dob rakouska-uherska :-)
On Glock vůbec celej zastaralej, i to zamykani je stare 100 let.
¨Tak to proste je. UZI a sposta dalších jinych zbrani není zastarala a uz vůbec ne ve smyslu konstrukce. LIsi se jen materiálem z kterého jsou vyrobeny, v rade pripadu jen povrchovou upravou a moznosti na ne něco navesit. ¨Jo taky radeji strilim ze sve " moderni " in-line předovky. Ne ze by lepe střílela nez jeji prababičky ale jednak se lepe cisti a také tak nerezavi ale jde na ni dat i optika ( coz nevyuzivam ) ale to je tak vse, jinej rozdil není. :D
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod krvfx » 17.09.2019 12:59

Uzi je s trochou cviku opravdu hodně přesná zbraň. Dodnes lituji, že jsem první prodal a musel jsem si koupit jinou:)
krvfx
VIP

Příspěvekod RobertK » 20.09.2019 10:07

Co říkáte na FLUX MP17
https://www.fluxdefense.com/shop/mp17-p ... ce-version
některé věci se mi libí ale už to vkládaní je takovy zvláštní a Glocky to umí jen Gen3 vyskakovací pažba vypadá dobře a pouzdro
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
RobertK

Příspěvekod Haluziak » 20.09.2019 12:48

Vypadá zajímavě, ta vyskakovací pažba by měl lákala ale...

Jak se z toho střílí když ta pažba nevyskočí? Dají se s tím střelit tři rychlé od pasu na nabíhajícího sfetovance? A nepřekáží tam v tom případě ta pažba?
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Matěj » 20.09.2019 15:08

Ty to chceš nosit? Vůbec si to nedovedu představit, když pominu všelijaké pofidérní brašny a batohy.
Matěj

Příspěvekod Haluziak » 20.09.2019 17:28

Pokud by někdy byl povoleny open carry proč ne. Ale i pro vojcla v poli se občas můžou hodit tři rychlé od pasu.
Haluziak

Příspěvekod Matěj » 20.09.2019 17:56

To já zase doufám, že open carry povoleno (nebo hůř nařízeno jako někde v USA) nebude. A ten vojcl v poli má záložní krátkou stejně jen na to, aby si prostřelil hlavu, až je v úplně v p... ;)
Matěj

Příspěvekod Ray » 20.09.2019 19:14

Asi tak jak říká Matěj. Bigoš v poli ověšenej balistikou a taktickým opaskem bude rád, když pohodlně vytáhne krátkou bez ničeho, ne tak tenhle krám. Nehledě na to, že při intenzitě moderního pěšího boje by si ten kolimec v tom otevřeném pouzdře v terénu rozflákl o první šutr a pak by měl jen krám s tunelem na mířidlech. A při střelbě od pasu je tohle v podstatě pak už lautr k ničemu, i kdyby tomu nic nezavazelo. Reálné použití vidím max tam, kde máš dopředu iniciativu ty - omezené spec operace v městském prostředí, osvobozování rukojmích atd. Osobně si ale nemyslím, že by v tomhle případě profík, který operuje v ohrožení života, cpal na spolehlivý kus zbraně něco, co má potenciál třeba seknout závěr (a tohle se u konverzí opravdu stává), když má alternativu v PCC.
Taky jsem ze začátku fandil konverzím ale teď to střízlivě beru tak, že konverze jsou hlavně na sportovní střelbu pro lidi, kteří nechtějí, nebo si nemůžou dovolit další kvér. Dal jsem od toho ruce pryč. Asi potěším Viktora, když řeknu, že to už raději UZI než tohle :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod Haluziak » 21.09.2019 8:14

Já si to teda umím představit jako náhradu VZ61 :D
S tím že v CC můžu mít ještě dalšího Siga který žere stejné zásobníky.

OT: Já bych třeba určitou verzi OC bral, třeba možnost dojet autem k lesu a tam na sebe hodit gear a neřešit, že ti někde trčí pistole.
Nebo při cestě na houby brokovnici na záda. Na medvědy (jsem ze SVK) a divočáky. Tady je to automatický přestupek a ještě budou řešit jestli náhodou nejsem pytlák.
Haluziak

Příspěvekod Ray » 21.09.2019 12:34

Však jo, proč ne, je to jen na tobě :) Nikdo nemá právo ti do toho kecat. Já ze stejného důvodu chci kombinaci CSV-9 a Glock 19 + mé další pohnutky k této volbě tu visí kdesi ve vlákně pár stran zpátky. Konverze sice posune možnosti pistole trochu dál, ale rozhodně ne na úroveň plnohodnotné karabiny s 10" hlavní.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod Bill Masen » 21.09.2019 18:37

Ray píše:Já ze stejného důvodu chci kombinaci CSV-9 a Glock 19... úroveň plnohodnotné karabiny s 10" hlavní.
Tak to je přesně ta kombinace, kterou mám já.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Haluziak » 21.09.2019 21:00

Jo CSV 9 je asi fajn. Mě zaujala ta vyskakovací pažba. Ideální kdyby to uměl můj glock a přitom zůstal v rozměrech v jakých je :)
Haluziak

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné