Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
10
11%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
9%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
62
70%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
9
10%

Celkem hlasů : 89

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvekod Žulda » 04.11.2019 13:22

Evo kope víc? :shock: Kamarádi mají CSV, to je oproti Uzině veleklidný, čekal bych, že Evo bude stejný. Nikdy jsem z něj nestřílel.
Žulda

Příspěvekod Bill Masen » 04.11.2019 14:38

Žulda píše:...Tenhle kolimec mám už druhý rok na Uzině...
a máš ho přímo na tý napínací páce? :wasntme
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Žulda » 04.11.2019 14:54

Na StormWerkz liště.
Přílohy
Uzi.jpg
Žulda

Příspěvekod Bill Masen » 04.11.2019 16:22

Tak to pak jo, ja viděl jenom takový ty hrozný rampy nad vyhozní okénko, nebo uzi pro, ale to je neco jiného.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Ray » 04.11.2019 18:26

Já neříkal, že je ten kolimátor špatný. Koneckonců, jeden mi náhodou taky čeká ve skříni na CSV :) Jen jsem narážel na smysl použití něčeho takového v takové situaci. Samozřejmě, že to tam dali jen proto, že to vypadá cool a minimálně 90% diváků nemá ani nejmenší páru o tom, co to ve skutečnosti je a nezamyslí se nad možnou syrovou realitou dané situace. Asi podobně tak jako mě byly úplně na párku überchytré bankovní kecy ve filmu The big short.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Ray

Příspěvekod viktor » 04.11.2019 18:45

nejklidnejsi ze všech PDW co jsou tak nejak normalne tady tj, CSV. EVO, MP 5 , Striborg atd je UZI.
hadat se o tom nemá smysl. Je to dane dvěma vecma, jednak ma předzápal a potom je tezke
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Nicotinick » 05.11.2019 9:46

Hádat se nemá smysl, je to o subjektivním vnímání a přístupu. On je rozdíl chovat "se klidně" a "vnímat a zvládat zpětný ráz".

Upřímně, raději jako PDW budu tahat v brašničce 2,8 kilové CSV, které se dá velmi dobře ovládat, podstatně rychleji "cykluje" s velmi příjemným zvládáním zpětného rázu, než "klidnou" neergonomickou 4 kilovou kovadlinu. :) ;)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod viktor » 05.11.2019 23:17

no ono Nicotinicku se hadat vazne nemá smysl.
for je jak uz jsem psal v predzapalu, jednoduse receno dochazi k napichu zapalky drive nez je zaver v predni poloze, tim je vyuzita dynamicka energie pohybujiciho se zaveru a cely cyklus je uklidneny.. ma to samozrejme i sve nevyhody, ale tohle je velka vyhoda. samozrejme je to nejvíce znat při strelbe davkou ale i při rychle strelbe v rezimu semi je to hodne velke plus, dále zaver beha kolem teziste zbrane, coz je také plus
jesne ve prospěch CSV je hmotnost 2,8 jak pises verzus 3,5 uzi a také to ze na csv jde lecos navesit ) jakou to ma cenu ci ne je otázka diskuze a potreb každého jednotlivce )
jinak ergonomie uzi je perfektni, ono to asi tak na první pohled nevypada, je to proste kus ruzne zprohýbaného plechu a vůbec, ale kdyź zacnes resit situace na co to bylo udelane, tj, relativne velke cile v kratkych vzdálenostech, kde hraje svoji roli cas a často strilis spise odhadem, od boku, ci jednou rukou a ty ještě prehazujes tak najednou zjistis ze je to hodne delane hlavou :-)
ono to mame tak nejak na malem "pokusnem" vzorku otestovano.
¨proste nekdy byva třeba po zavodech cas si ještě tak trosku "zablbnout" a třeba lecos vyzkoušet, :-)
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Radek07 » 04.12.2019 20:38

Radek07

Příspěvekod Nicotinick » 04.12.2019 22:23

Pokud, tak cca stejně jako civilní HK MP5K ..kol 60 + papírů. :head
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Matěj » 05.12.2019 8:46

Tak cena je jasná, HK je ale kvalita. Když jsem vahal nad nákupem 9mm "pušky", tak jsem zvažoval i krátké MP5k, protože před Pakošem ten rozdíl v kvalitě člověk vidí, pak jsem to stejně zavrhl kvůli délce, tpto by mohlo být řešení....
Ono ohledně ceny porovnej u HK třeba MR223 s jinými výrobci "pístových" AR. V-AR, Antreg jsou na stejné ceně nebo v případě Antregu dražší a rozhodně si nemyslím, že lepší....
Matěj

Příspěvekod viktor » 05.12.2019 9:06

HK je hlavne znacka. A dnes uz snad každý soudny clovek vi, ze ne vždy se rovna znacka - kvalita. ale za to plati zcela neomylne ze znacka - vyssi cena. :D :D :D
jen tak na okraj, kamarad ma UZI na kterem nejsou napisy v podobe rozsypaneho caje, ale zcela klasicka latinka...
nezustalo jen u latinky, ale v preklapecim dioptru se na hledi oznacenem 200, nenachazi maly otvor jako u mého ( s rozsypanym cajem ) ale poradna lochna o prumeru cca 6mm. Tak jsem to prubli a ono to dobře funguje.
Tak jsem usudil ze se vlastne nejedna o tuning ( ta obri dira je tam z fabriky ) ale o modifikaci. Takze jsem vzal vrtak a ze si tam ve svém hledi na 200m taky udelam poradnou diru. A bez sance, nove ostre vrtaky HSS byly schone tak maximalne poskrabat lak... nevim ze ceho to je, ale je to hodne odolne :D
takze jdu shanet poradnej vrtak, nebo skoncim u brusky..
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Nicotinick » 05.12.2019 9:13

Viktore promiň, ale nestačilo by větu : "Mám UZi, mám ho moc rád a všem ho doporučuji" napsat jenom jednou ? Už to tady píšeš dvakrát na každou stranu. :lol:
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod Matěj » 05.12.2019 9:37

HK je sice značka, ale dostatečně otestovaná (na rozdíl třeba od dražšího tuzemského Antregu - tu značku moc lidí ani nezná a je to dražší a podle mě o nic lepší, neotestované). Každý ať si utratí své peníze jak chce, někomu stačí UZI, někomu HK. Jen nerozumím připomínce ohledně tvrdosti materiálu hledí, u té součástky by na funkci nemělo vliv i kdyby byla z hliníku nebo plastu....
Matěj

Příspěvekod opavak » 05.12.2019 9:49

Výrobce Striboga p. Kuracina chystá výrobu této 9mm karabiny (Pi) ve verzi na Glock zásobníky - :yes
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak

Příspěvekod Alice » 05.12.2019 10:34

Pakistásnká kopie mp5 dělaná někde na koleně v garáži za 30k a jako bonus nemá ani střeleckou pohotovost, sklopnou pažbu, RIS lišty... To pěkně děkuju :finger
Alice

Příspěvekod Haluziak » 05.12.2019 11:34

opavak píše:Výrobce Striboga p. Kuracina chystá výrobu této 9mm karabiny (Pi) ve verzi na Glock zásobníky - :yes

Tak až ho udělá o půl kila lehčího a v .45ACP tak ať se mi prosím ozve :D (Dělám si prdel, p. Kuracina je skvělý a určitě by to udělal a já bych byl za debila, protože bych měl zrovna cibulovou peněženku.)

Já vám nevím, jako viktor má v něčem pravdu s tím UZI. Já bych si třeba přál něco jako MP7 nebo MP9 - zásobník v rukojeti, hlaveň 7-10", .45ACP, střelba ze zavřeného závěru a žralo by to zásobníky z Mlocka. Takový malý košťátko co se dá nosit v brašně od NTB. Jo a ještě by za to mohli chtít tak 15-25000Czk

Koukal jsem i po KRISSovi, ale ty prachy co za to chtějí no fuj.
Beware of old men in profession where men die young.
Haluziak

Příspěvekod Nicotinick » 05.12.2019 13:03

Alice píše:Pakistásnká kopie mp5 dělaná někde na koleně v garáži za 30k a jako bonus nemá ani střeleckou pohotovost, sklopnou pažbu, RIS lišty... To pěkně děkuju :finger

Všichni si rádi přečtou názor evidentního odborníka a praktického znalce, navíc úplně mimo téma. 8-) :head
Sgt. Elias Grodin
Nicotinick
VIP

Příspěvekod viktor » 05.12.2019 13:17

:D no to je tezky, v tomhle něco vydumat nového, protože uz je to dost dlouho co se v tom lidi hrabou
.45 ACP je sice zajimava, raze ale pokud si mel v ruce něco delšího , třeba "maznici " , staci jen zasobnik plny .45 ACP tak je to dost strasny, nakonec staci i blba krabička se 100ks a je to fakt vaha..
takze bych zas radeji volil 9mm Luger nez .45 ACP, když tomu das delší hlaven cca 10 palcu tak uz se to pekne rozbehne a jak bylo X krat obvereno staci to... do 150m dobry..
aby to nebylo moc dlouhy s takovou hlavni musíš ji posunout dozadu, kvůli vyvazeni je také dobrej zasobnik v tezisti a také ho dobře nahmatnes, protože ruce k sobe das kdykoliv, nic nehledas..
dal, z predni ci zadni polohy... ono pokud strilis se zadni polohy muzes vyuzit efekt predzapalu a to ti silne stabilizuje zbran, protože snizi ucinky zpetneho razu navíc je to jednoduche jako facka.. ma to sice sve nevyhody, hlavni je hmotnost zaveru, ale jde zmensit..zas se to ale nekde negativne promitne... strelba z predni polohy je na první ranu sice presnejsi ale vzhledem k ucelu to nehraje takovou roli, umozni odlehcit zaver a tim i celou zbran za cenu slozitosti a daleko horsi stabilitou při strelbe
motivaci udelat to na zásobníky z glocku zcela chápu a rozumim.. zas to jednorade vyusteni taky není uplne ono..
kdybych uvazoval jako konstrukter na dane téma tak si vezmu za zaklad UZI ale pokusim se ji modernizovat, nicmene byl by to hodne moc tezky úkol ...
viktor
Sigmund Freud
viktor

Příspěvekod Matěj » 05.12.2019 13:35

Modernizace UZI je blbost, koncepce samopalu se zákazníkem v pistolovce blbost není, ale... už na světě je, např. MP7, BT atd.

Když už to diktujete nebo máte zapnuté automatické opravy, tak si to po sobě alespoň přečtěte. A opravte... Fab
Matěj

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné