Brokovnice - pumpy a samonabíječky

PříspěvekNapsal: 12.08.2013 12:00
od Fabulous
Jaká je nejlepší? Jaké mají jednotlivé typy výhody a nevýhody? Chci si koupit samonabíjecí "pumpu" a nevím jakou ;)

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

PříspěvekNapsal: 12.08.2013 12:59
od cipis
Další takový ... Nákupku mám už 3/4 roku a furt nic. Díval jsem se samozřejmě po těch nejlevnějších, kolem 12 ty Hatsany, ale tam je prý zase problém se štelováním toho odběru, že se to musí nastavit na každou navážku, že to nepřebije ty nejlevnější brokové náboje atd.

PříspěvekNapsal: 12.08.2013 13:48
od DeadMan
Kdybych uvažoval o samonabíjecí brokně tak bych šel jednoznašně do Saigy ikdyž nesplňuje tvůj požadavek na vzhled pumpy.

Hodně se s tím střílí IPSC a je na to hromada udělátek atd.

Je sice pravda že tak jak ji vytáhneš z krabice tak to není úplně ono ale za poměrně nevelké peníze se z toho stane opravdu pekelný stroj :twisted: :mrgreen:

Pokud trváš na vzhledu pumpy tak pak jednoznačně Benelli M3 super 90 ;)

PříspěvekNapsal: 12.08.2013 17:26
od Rookie81
já mám v plánu do budoucna Baikal MP 153, slyšel jsem na ni zatím jen chválu, je v kalibru super magnum, bohužel má krátkou nábojovou schránku - to bych pořešil samodomo nástavcem a pružinou z jiné brokovnice.
1250844514baikalMP153.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=qt1QV3DFUrQ

PříspěvekNapsal: 13.08.2013 11:13
od cover72
cipis: tak to máš dobrý, mně nákupka na "pumpu" propadla.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 16:28
od marav

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 16:46
od Fabulous
Zatím jsem zakoupil pumpu Fort 500T, což je ukrajinská kopie Remingtona (snad???). Byla za dobrou cenu a ve mně se ozval pan šetřikačka :) A protože mi brokna zachutnala, chci koupit A. dobrou kratší pumpu, B. automat.

Saiga se mi také líbí, ale je přeci jen dost humpolácká. Výhodou je samozřejmě možnost výměny zásobníků. Ale pro mě je brokna jen defenzivní zbraň, takže si snad vystačím se čtyřmi, pěti kousky v zásobníků.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 17:25
od PaF
Mel jsem samonabijecku Fabarm, byla O.K. Ale pumpa Hatsan byla taky dobra a za min nez 1/3. Ted mam dvojku s vyhazovaky a je to mazlik :lol:

Jinak zkušenost ze zavodu - pumpa je prakticky stejne rychla- při prenosu mezi terci stihne "pumpnout" i kopyto, jako jsem ja. A nebyvaji zadne zavady. Samonabijecky, i ty nejlepší, zavady mivaji, zejm. v zavislosti na strelivu.

Proto je na obranu urcite lepsi pumpa.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 17:32
od pepa_z_brna
Fabulous píše:Zatím jsem zakoupil pumpu Fort 500T

Tu jsem videl za 8100 nove kusy v plumlove......dost jsem nad ni premyslel, i když bych radsi saigu a bubnovy zasobnik. Ale preci jen jako cerstve premyslejici rozpadlik navíc pracujici ve zdravotnictvi (rozumej malo penez) budu muset sahnout k levnejsi variante, protože jsem na zacatku vybavovani......tehle se budes zbavovat nebo bude jako záložka??

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 17:57
od Fabulous
Koupil jsem nedavno, tak si ji chvili necham :) Nevypada uplne spatne a vnitrni zpracovani ve me budi celkem duveru.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 18:37
od štaflík
Nedávno jsem vybíral pumpu a po projetí asi 1 000 US a JAR fór je moje pořadí levných, pracovních pump:
1.) Mossberg 590A1
2.) Mossberg 590+ Mossberg 500
2.) Remington 870, resp. 8xx
3.) Mossberg Maverick 88

Mossberg 500 je vynikající pumpa. 590 se liší řešením zásobníku. Když USCG dělalo konkurs na novou pumpu (nevím, k čemu je v takovém množství mají?), tak Mossberg upravil 500 tím, že jí vyrobil z lepších materiálů, zejm. s vyšší odolností proti korozí a aby byla odolnější vůči zamrzání a měla odolnější hlaveň. Těžká hlaveň je M590A1. Mossberg 500 řada je jediná pumpa, která splnila testy dle Mil-Spec 3443E. Mossberg řady 5xx je standardní pumpou US Army. Remington je oproti tomu víc vidět ve filmech (product placement funguje), dost ho používají policajti, ale kvalit Mossbergu nedosahuje. Maverick 88 je sociální řada Mossbergů vyráběná v Mexiku.
Na té 590 je trochu specifické, že se krmí zespodu, ale je to jen věc zvyku a mě se s ní střílí moc dobře.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 19:14
od PaF
590A1 s krmenim bez nutnosti pretlacovani klapky=jasna volba :D

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 19:30
od DeadMan
Tak je sice pravda, že Maverick 88 je low-cost, ale po tom co jsem už s ním odstřílel na něj nedám dopustit :yes

Poměr cena:výkon je víc než příznivý.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 19:36
od štaflík
Určitě je OK. Ale představ si ho přesněji vyrobený, bez kousku zinkové slitiny, celkově z o třídu lepších materiálů a silnostěnnou hlavní. Ultimativní PA koště.

PříspěvekNapsal: 15.08.2013 21:36
od Reno
Můj Maverick 88 spolehlivě slouží už víc jak 12 let. Pravidelně střílí mix laborací 12x70 Trap, 12x70 Buckshot, 12x76 Buckshot a 12x70 nebo 12x76 Slug. Bohužel jsem u tohoto "laciného chrliče olova" nikdy nepovažoval za nutné vést si nějakou evidenci vystřílených nábojů, takže nemám představu, kolik tisíc už jich vlastně vybouchal. Už jsem párkrát pošilhával po nějakém jeho ergonomicky vyspělejším nástupci, jenže on se ne a ne rozpadnout a já se ho dokud spolehlivě funguje zbavovat nehodlám. :) Ano, mohl by být "přesněji vyrobený, bez kousku zinkové slitiny, z celkově o třídu lepších materiálů a se silnostěnnou hlavní"... Akorát tedy nevím proč... ;)

PříspěvekNapsal: 19.08.2013 21:44
od Fabulous
Tak jsem jako zalozni brokovnicku poridil jeste kratky Fabarm. Tak snad bude slouzit dobre.

PříspěvekNapsal: 20.08.2013 20:19
od Fabulous
Mala vychytavka pro majitele pumpicek - pruzina navlecena na zasobnikovou trubku. Zrychluje prebijeni a cini ho jaksi intuitivnejsim. Moc dobre to funguje. ;)

image.jpg

PříspěvekNapsal: 21.08.2013 21:04
od me2dik
OT: chalani jak ja vam zavidim ze v cechach nieje problem kupit pumpu, u nas na slovaci okrem benelli a predrazeneho winchestra nezozenieme nic

PříspěvekNapsal: 24.08.2013 14:54
od Fabulous
Jo, brokovnice, ta ma silu! Dnesni trening ;)

image.jpg

PříspěvekNapsal: 24.08.2013 16:20
od DeadMan
jj brokovnice je skutečný devastátor :twisted:

já když jdu střílet, tak kašlu na terče a posbírám doma všechny petky, pak je naplním vodou a honím je po placu ;)

PříspěvekNapsal: 27.08.2013 23:48
od Fabulous
Mohl jsem porovnat tři výrobce brokovnic:
Fort Ukrajina - trochu hrubší zpracování detailů, ale celkově vzbuzuje důvěru a pocitově je masivní.
Fabarm Itálie - některé detaily konstrukce se mi zdají titěrné, ale vše funguje a zpracování naprosto dokonalé.
Remington - dost mě zklamal. Zpracování typicky americké, otřepy, stopy po nástrojích, atd. Celkově ve mě vůbec nevzbuzoval důvěru.

Fort je (možná) kopie Remingtonu, ale já bych v tomto případě 100%-ně dal přednost kopii...

PříspěvekNapsal: 28.08.2013 10:21
od štaflík
Jo, Remington celkově dost upadl. Možná ještě některé modely 700. Hlavně do všeho cpou dílky ze zinkových plíšků. :head
měl jsem teď v ruce malorajdu 597 a musím říct, že čínské Norinco CQ-A1 bylo jednoznačně robustněji a poctivěji udělaná zbraň. Až jsem se skoro zakoukal...

PříspěvekNapsal: 29.08.2013 20:40
od sokar
Měl jsem remington 887 nitro mag tactical jako moji první. Bohužel se předpažbí giglalo neuvěřitelně.Rotační závorník nedržel a při nabití muselo být předpažbí doráženo dopředu pri změně polohy jinak sem tam nevystřelila bo se to celý nějak nepovedlo. Po 50 ranách se hlaveň začala trochu giglat v tom otřesném polymeru. Při pumpování sem tam pružina vyrazila náboj aji z komory na zem. Sem tam se zasekla. No po 150 ranách šla pryč. Remington už nechci.

Pak jsem koupil benelli m4 super 90. No a jednoduše tahle semnou zůstane do smrti. Skvěle zpracovaná, bez závad .Prostě za ty prachy adekvátní zbraň. Řešil jsem na jiném fóru jakou samonabíječku, protože jsou zde podstatné cenové rozdíly. Třeba hatsan vs benelli vs fabarm vs remington. Desetitisíce rozdíl. Koupil jsem tu nejdražší a nelituju.
Když si najdete rozborku každé z nich tak benelli m4 má nejmíň součástek a je nejjednodužší.

Minulý týden jsem koupil pumpu fabarm martial ultrashort. Naprostá spokojenost.

PříspěvekNapsal: 29.08.2013 20:46
od Fabulous
sokar píše:Minulý týden jsem koupil pumpu fabarm martial ultrashort. Naprostá spokojenost.

Vítej do klubu! I když, já mám ještě kratší ;)

PříspěvekNapsal: 29.08.2013 21:10
od sokar
Jakou?

PříspěvekNapsal: 29.08.2013 21:13
od Fabulous
Martial Pistola 11"

PříspěvekNapsal: 29.08.2013 21:26
od sokar
Jeeee. No já myslel, že pistola vs klasika je rozdíl jen v těch mířidlech. :shock:
No nevadí. Stejně jsem chtěl eště jednu. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 30.08.2013 8:41
od sokar
Tak jsem zjistil že martial pistola stojí 17500Kč oproti klasice ultrashortu za 13500Kč. :shock:

PříspěvekNapsal: 15.09.2013 13:16
od Fabulous
Tak z důvodu aktualizace arzenálu jde Fort do světa. Kdyby někdo měl zájem...

PříspěvekNapsal: 16.09.2013 15:47
od MRAK
mě ta fabulosova pistola 11" přijde už moc malá
oproti ultrashortu má nevýhodu jednoho náboje v trubce ....

celkově mi ultrashort 14" přijde jako dobrej kompromis mezi dýlkou, váhou , kapacitou
je to jedna ze zbraní, který bych se fakt těžko vzdával ..... mám jí rád :twisted:

je pravda, že bez pažby se s tím nedá smysluplně střílet, nicméně třeba do auta ..... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 16.09.2013 16:09
od Stenny
To už by skoro chtělo udělat nějaký sraz ultrakrátkých brokovnic. Někde na střelnici s poppery, postavit pár situací...

Taky mám svůlj Ultrashort hodně rád :D. Mám na něm sklopku od Hatsanu, nic moc to není, ale o rameno to opřu a ten držák na pět nábojů není k zahození.

PříspěvekNapsal: 16.09.2013 16:25
od Fabulous
Take jsem koupil horni sklopku Hatsan, ale kdyz jsem videl, jak malo je mista mezi telem zbrane a sklopkou, tak jsem ji pokorne odlozil na moji policku zbytecnosti. Nechci si ju dojebat ;)

PříspěvekNapsal: 16.09.2013 16:55
od Stenny
Já to viděl taky, bál jsem se odření a tak jsem sklopku prostě pomocí kladiva roztáhl (u pistolovky upnout přes hadr do svěráku, aby se neurvaly kroužky, mezi ramena sklopky zaklepat kladivem rozšiřující se kus tvrdého dřeva, dokud se ramena neroztáhnou o ten potřebný milimetr nebo dva). Sice to pořád olešťuje vršek těla zbraně, ale poškrábání už nehrozí.

PříspěvekNapsal: 16.09.2013 16:59
od MRAK
já mám pevnou pažbu s pistolovou ručkou

Obrázek

střelba v klidu a pohodě ;)

PříspěvekNapsal: 17.09.2013 17:29
od sokar
Na vedlejším fóru se diskutuje ohledně praskání dutého čepu u ultrashorta. Tak snad se to konat nebude.
Jinak ultrashort je fakt mazel, ale v případě čehokoliv bych šáhl po benelli m4. :D

PříspěvekNapsal: 17.09.2013 19:28
od colek
Když byla bez pažby jen s pistolovkou,tak to mazlení níc moc.Ale jinak velmi praktické-třeba do metra.

PříspěvekNapsal: 17.09.2013 19:48
od MRAK
udělat místo pro paní, která má právo sedět? :lol:

PříspěvekNapsal: 25.10.2013 19:57
od pepa_z_brna
Tak tim, ze mi FORT utekl, tak premyslim nad fabarm martial ultrashort.....navic ho budu mit za specialni cenu, takze jen me zarazil ten duty cep....co na to rikaji zdejsi majitele??

PříspěvekNapsal: 24.11.2013 14:12
od Skalik
Zajímalo by mě jaký má názor zdejší osazenstvo na délku hlavně u pumpovací brokovnice. Chci si jednu pořídit a přemýšlím o délce hlavně 24", protože spadá do kategorie C, dá se použít i na lov v případě PA a k obraně domova (domovem se rozumí statek na kraji vesnice).

Co jsem si to tady tak pročítal tak všichni pořizujete kratké hlavně. Nepočítáte s možností lovu, ale spíše pro taktické použití ve mestě/objektech nebo mi něco zásadního uniká a moje volba dlouhé hlavně je blbost?

PříspěvekNapsal: 24.11.2013 20:04
od Reno
Brokovnice používané vyloženě pro bezpečnostní / obranné účely jsou v podstatě zbraně na kratší vzdálenosti, takže zabývat se nějakým tím poklesem výkonu (díky kratší hlavni) je pro tyto účely irelevantní, navíc menší celková délka je žádoucí zejména pro použití v budovách a podobně. Pokud budeš chtít brokovnici, v tvém případě pumpu, používat i pro lovecké účely (tím myslím náboje s hromadnou střelou - broky, pro lov jednotnou střelou jsou dobře použitelné i kratší "bojové" brokovnice), tak těch 24" je takové rozumné minimum. Pro sebeobranné účely je taková brokovnice samozřejmě použitelná taky, jen ve stísněnějších prostorech bude poněkud neohrabanější. Dobré jsou modely s výměnnými choky, díky kterým si můžeš brokovnici nakonfigurovat tak, jak zrovna potřebuješ. Např. díky většímu zahrdlení můžeš náboji s hromadnou střelou spolehlivě zasahovat na vzdálenosti, na které by to u bojové brokovnice s krátkou nezahrdlenou hlavní byla jen otázka naprosté náhody.

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 14:45
od Skalik
reno: díky za info, tak se nakonec rozhoduju (pokud to ještě nezměním) mezi

Mossberg 500
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2304

a

Maverick 88
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2434

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 15:00
od cipis
112 dolarů rozdíl a 9 let záruky, hmm ...

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 15:09
od Skalik
U nás je to cca 10 000czk a 15 000czk, záruka na obě 2 roky

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 15:14
od cipis
No menší být ani nemůže, takže u té levnější to musí z jednoho roku zvednout na dva, ale ta dražší má psaných 10 let záruky, tak to pěkně očesali.

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 21:13
od Reno
Skalik píše:reno: díky za info, tak se nakonec rozhoduju (pokud to ještě nezměním) mezi

Mossberg 500
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2304

a

Maverick 88
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2434

Ten Maverick 88 rozhodně není špatný, za ty peníze toho vydrží neuvěřitelně hodně, osobně vyzkoušeno. Pokud ale pro tebe není ten cenový rozdíl cca 5.000,- Kč příliš, volil bych Mossberg 500. Je kvalitněji zpracovaný, má modernější předpažbí umožňující pohodlné ovládání zbraně i střelcům s kratšíma rukama (např. našim ženštinám :) ) a také výměnné choke.

PříspěvekNapsal: 25.11.2013 23:34
od štaflík
Mossberg 500 je jedna z vůbec nejlepších pump. Používána armádou a zejm.námořnictvem (Rem neprošel zkouškami). Maverick 88 je v Mexiku vyráběný budget model, ale spolehlivý.

PříspěvekNapsal: 27.11.2013 9:51
od MFvAGS
Nemate nekdo zkusenost s tou ukrajinskou pumpou Fort 500? Jak si stoji ve srovnani treba s takovym Maverickem?

PříspěvekNapsal: 02.12.2013 21:06
od Chorche
docela by mě zajmalo proč ve svejch výběrech nepočítáte s hatsanem. Já ho mam asi 7 let a nemam mu co vytknout. Má delší předpažbí, takže pro lidi s krátkou rukou se daleko líp drží a hlavně má tvrdochrom v laufu, takže můžete střílet čim chcete a nedokurvíte si lauf. A cenově vychází jak ten maverick, kerej je proti tomu jak hračka pro děti...

Obrázek

A na obranu v baráku máte nejlepší luparu :twisted: (já mam CZ klasiku s poldi elektro laufama)

Obrázek

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 10:53
od Reno
Chorche píše:docela by mě zajmalo proč ve svejch výběrech nepočítáte s hatsanem. Já ho mam asi 7 let a nemam mu co vytknout...

Možná proto, že pojem "záruční oprava" je u brokovnic této značky na můj vkus nezdravě často frekventovaný a také proto, že nemálo z těch, co si brokovnice této značky pořídili, už je nemají... OK, ty máš doma povedený exemplář. Nevím, kolik jsi toho za těch 7 let nastřílel, ale můj mexický low-cost Mossberg Maverick 88, který je podle tebe proti tvému tureckému zázraku "jak hračka pro děti", toho za 13 let vystřílel opravdu požehnaně a ne a ne se konečně rozpadnout, abych měl legitimní potřebu pořídit si novou pumpu.

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 11:05
od cipis
Co to je "opravdu požehnaně"?
Kamarád má hatsana, asi rok, nastříleli jsme z toho zatím hrubo přes tisíc ran, no a jediné, co se řešilo, tak zavazející plechová krycí lišta nahoře, tak se odšroubovala. Jinak vůbec žádná závada.

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 19:05
od Reno
Když jsem si Mavericka 88 před lety pořizoval, považoval jsem ho za levnou pumpu do "bojově - brokovnicového začátku", kterou pár roky intenzivnějšího tréninku odrovnám a pak si koupím něco lepšího. Proto jsem si ani nevedl záznamy ohledně počtů vystřílených nábojů. Každopádně vzhledem k tomu, že jsem většinu let z toho, co Mavericka vlastním, trénoval celkem pravidelně a systematicky, mohu to alespoň odhadnout. Můj Maverick 88 by měl mít vystříleno cca 10.000 výstřelů :idea: Samozřejmě jsem nestřílel jen sportovní náboje 12x70 Trap, ale pravidelně i 12x70 a 12x76 Buckshoty, v menší míře i slugy 12x70 a 12x76. Ano, puška je na více místech odřená a obouchaná, ale spolehlivě slouží dál a má krásně hladký chod. A to jí rozhodně nečistím tak pečlivě, jako kulové zbraně. Zkrátka dokud nezačne zlobit, tak si ji nechám, zaslouží si to. :)

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 21:16
od realcop
Fabulous píše:Mala vychytavka pro majitele pumpicek - pruzina navlecena na zasobnikovou trubku. Zrychluje prebijeni a cini ho jaksi intuitivnejsim. Moc dobre to funguje. ;)

image.jpg

Fabíku byl bys tak moc hodný a hodil pár fotek te pružiny na zásobníkové šachtě do placu. Všetně návodu a možných komplikací. Chtěl bych si vylepšit svého Mossberga 500 stejným způsobem.

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 21:28
od Fabulous
Je to běžně dostupný doplněk Fabarmu. Kup si to za 80 Kč a vyzkoušej ;)

PříspěvekNapsal: 04.12.2013 22:09
od cipis
O toho Hatsana se kámoš také vzorově nestará. S oblibou z toho střílíme magnumy, asi nám ta prda dělá dobře :D A také toho magnuma občas naládujeme nic netušícím zkoušečům mezi obyčejné. Občas nám ale někdo za to vynadá, že ho pak bolí rameno :lol:

PříspěvekNapsal: 05.12.2013 1:19
od realcop
Fabulous píše:Je to běžně dostupný doplněk Fabarmu. Kup si to za 80 Kč a vyzkoušej ;)

Hmmm nemůžu to najít. Dáš sem nějaký odkaz? Děkuji

PříspěvekNapsal: 06.12.2013 10:46
od Chorche
několik tisíc ran z hatsanu u mě vyšlo a hlavně z něj vyšlo spousta Edowejch slugů, který jak s oblibou říkám sou našláplý tak aby sestřelily i emzáckej talíř viz. http://www.youtube.com/watch?v=psX6yE3hC_A . Nevidim jedinej důvod k tomu aby se na něm cokoli posralo. Krom toho hatsany sem dováží CID Praha a servis pro ně zajišťuje. Když sem ho kupoval, tak řikali že měli za celou dobu jenom pár reklamací ruplejch úderníků vot lidí, který cvakaj každej den spousty "ran" naprázdno opájejíce se charakteristyckým zvukem onanujícího předpažbí...

PříspěvekNapsal: 02.02.2014 11:09
od the.marek
Dobrá vychytávka na rychlonabíjení :-)

http://www.drsnysvet.cz/nejrychlejsi-na ... rokovnice/

PříspěvekNapsal: 02.02.2014 13:47
od opavak
Máte někdo zkušenosti s kopiemi brokovnic Rem. 870 co teď prodávají Řeháci (asi Číňani - Hawk PD 18) ???
http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbr ... sg-raz-12/

PříspěvekNapsal: 09.02.2014 20:05
od marav
Zdar chlopi ..... podle vás raději Mossberg nebo Fabarm ?

PříspěvekNapsal: 09.02.2014 22:12
od realcop
To marav:

tady ti každý doporučí to své, takže přeformuluj otázku. Jinak mám Mossnerga 500 Tactical a jsem maximálně spokojený.

PříspěvekNapsal: 09.02.2014 22:20
od Fabulous
Mossberg. USMC jí nepoužívá náhodou.

PříspěvekNapsal: 09.02.2014 22:41
od marav
realcop píše:To marav:

tady ti každý doporučí to své, takže přeformuluj otázku. Jinak mám Mossnerga 500 Tactical a jsem maximálně spokojený.

no- jsou v nabídce dvě flinty , cenový rozdíl do 1000 kč .... tak se potřebuju rozhodnout jestli Mossberg ATP6, nebo Fabarm Imperator Wischo

PříspěvekNapsal: 10.02.2014 0:24
od realcop
Mossberg ATP6 alespoň za mně

PříspěvekNapsal: 10.02.2014 15:39
od marav
tak..... a je tu další možnost .... o 3000,- levnější Magtech- ocel a dřevo (plast já moc nemusím ) ..... když už jsem rozhodnut, tak zasa totok :twisted:

PříspěvekNapsal: 12.02.2014 14:09
od krvfx
Zajímavé video - neodymové magnety z brokovnice: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wuzqSIBlaA

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 11:17
od pepa_z_brna
Když uz se tady doporucoval Mossberg , plati to i pro M88?? Asi nakonec budu muset sahnout po jetem kuse a ten se ted objevil. Sice Fabarm ultra short se me libi vic, hlavne skladnosti, ale opet asi cena rozhodne :cry:

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 11:20
od Fabulous
Byť sám mám Fabarm, tak ti doporučím Mossberg :) Kup a nepřemýšlej.

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 11:45
od štaflík
Je to nejlevnější řada Mossbergu dělaná v Mexiku pro Wallmarty, ale reference jsou na něj (v kontextu ceny) veskrze kladné a pochybuji, že bys ho ustřílel. Samozřejmě není to řada 500, či 590, které patří mezi špicu, ale dvorek Ti bude zametat jistě dlouho a spolehlivě...

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 12:10
od pepa_z_brna
OK, diky. Stejne to bude lezet v trezoru a samozrejme z toho něco malo vystrelim, jen jestli to není vylozene spatna volba a radsi cekat (na lepsi radu nebo Fabarm).

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 13:10
od krvfx
Mě se podařil Maverick 88 za necelých 5 tisíc v super stavu. Když mě to chytne a M88 ustřílím, tak koupím novou, dřív ne :twisted:

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 19:28
od marav
Tak kucí .... ten Magtech za bůra ve dřevě, hlaveň jak zrcadlo .... už je doma. Za doporučení děkuju, cena rozhodla. Jinak tady tuším fabulous zmiňoval jakousi pomocnou pružinu ... na něj se dá asi dát taky, ne ?

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:26
od herman
Nevypadá to zle, spíše naopak. Ale na jakou je to vůbec skupinu?

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:28
od marav
herman píše:Nevypadá to zle, spíše naopak. Ale na jakou je to vůbec skupinu?

skupinu zbraně, nebo skupinu zbrojáku ?

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:29
od herman
Skupinu zbraně

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:36
od marav
normální B

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:42
od herman
Spíše sem tipoval "C", přeci jen to není samonabíjecí zbraň. Osobně to beru jako opakovačku, ale co je člověk proti úřednímu šimlu. ;)

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:43
od Fabulous
Záleží na délce hlavně. Vrať zbroják! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:46
od marav
dal bych sem fotku, ale neumim to .... tak tady v odkazu jsou fotky přesně té co mám: http://forum.gunshop.cz/brokovnice-magtech-586-t9104.html

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:50
od marav
Zbraněmi kategorie B jsou
a. krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,
b. krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,
c. jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,
d. dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
e. dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
f. dlouhé opakovací zbraně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm ;) , a dlouhé samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,
g. samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a
h. signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 16 mm.

PříspěvekNapsal: 19.02.2014 23:52
od herman
Délka laufu? Přiznám se, že jsem myslel, že už je to zrušené, spolu z délkou nábojnice.

PříspěvekNapsal: 20.02.2014 19:29
od cipis
Asi si to přečti, rovnou po novele od 1.7.2014. Je skupina zbrojáku a kategorie zbraně ;-)

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 0:01
od krvfx
Opět jsem se přesvědčil, že brokovnice bolí :D Dal jsem dva Buck 2, dva Buck 0 a dva slugy, vše magnum z Mavericka 88. Zbraň super, slugy na 10 m oba do srdce:-) Účinky broků devastující.

Mám lamerskou otázku. Jak správně skladovat pumpu? Otevřenou nebo zavřenou? S plným zásobníkem bych ji nechal zavřenou po nabití a v případě potřeby natáhl. Vydrží napnutá pružina úderníku, nebo je potřeba ho vypustit? Naprázdno se mi moc nechce.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 10:36
od Cherro
Já mám moji 870 doma nabitou Buckama, ale bez náboje v komoře, bez nataženého úderníku. Mám ji jako "prioritně" home defence gun, takže kdyby nedej bože k něčemu došlo, počítám i psychologickým efektem zarachocení závěru. Že bych pozoroval únavu pružiny v trubici, říct nemůžu.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 10:59
od krvfx
Takže jestli tomu dobře rozumím, tak předpažbí dopředu, vystřelit naprázdno a pak naládovat zásobník?

Jo a mohl by mi někdo doporučit u nás sehnatelnou měkkou botku? Nebo návlek...než si na tu pecku zvyknu a naučím se to pořádně držet.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 11:03
od cipis
Pro obranu domova? To snad ne ... Maximálně tak zapumpovat, ale rozhodně ne to, co popisuješ.
Pokud ji chceš jen skladovat, tak samozřejmě před uložením uděláš ránu jistoty a rozhodně nebudeš pak cpát do schránky náboje.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 11:21
od krvfx
Asi si nerozumíme. Skladování je jasné, pokud nepočítám s použitím. Kdybych ji ale chtěl mít "po ruce", tak ve stavu, který popisuji, stačí odemknout závěr, zapumpovat a pálit dle libosti.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 17:50
od cipis
To je moc operací. Kloním se k tomu, co psal Cherro.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 18:32
od Chorche
ježišmarjá, já nechápu co řešíte ? Prostě nastrkej do zásobníku náboje a nech to ležet. Závěr budeš mít v přední poloze, zápalník taky a kohout taky. Když budeš chtít střílet, zapumpuješ předpažbím a máš nabíto - můžeš střílet.

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 19:23
od cipis
No však, co jsem psal?

PříspěvekNapsal: 20.03.2014 22:10
od krvfx
Když mám pumpu prázdnou, vyhodím poslední nábojnici. Pak předpažbí dopředu - a rána jistoty, čili vybití. Pak můžu ládovat a jsem připraven.

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:10
od Patrixon
Tak už jsem se také konečně rozhodl, že si pořídím brokovnici. Teď už zbývá jen ta horší část a to vybrat jakou. Chtěl bych to samozřejmě na obranu, ale doufám, že bude sloužit hlavně pro zábavu na střelnici. Pár jsem jich na střelnici vyzkoušel a chtěl bych určitě samonabíjecí, přijde mi to efektivnější a je to i dost zábavné. Chtěl bych nějakou kratší, většina standardních délek pro lov a sport je na mě příliš velká a připadá mi neohrabaná, hlavně pro případnou obranu uvnitř domu. Stačí mi 5-7 nábojů. Cenový limit mám 12.000,-
Myslím, že jsem vzhledem k mým požadavkům, nalezl ideálního kandidáta. Poprosím Vás tedy o Vaše názory a případné zkušenosti na: CZ-USA 712 UTILITY

http://www.czub.cz/cz/catalog/365-broko ... ILITY.aspx

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:16
od Fabulous
Proč jsi vybral zrovna tureckou?

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:16
od Skalik
Jakékoliv produkty CZUB jsou bohužel sázka do loterie zda se sešla slušná výroba se slušným materiálem, takže čistě z praktického hlediska bych od nich nekupoval nic na čem by měl záviset můj život.

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:29
od Patrixon
Fabulous píše:Proč jsi vybral zrovna tureckou?

Líbila se mi a splňuje moje požadavky, když mi doporučíš něco lepšího, rád si nechám poradit. Osahal jsem si jí na IWA a vypadá pěkně.

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:31
od Patrixon
Já bych paušálně neodsuzoval ani výrobce ani zemi původu. Třeba bude zrovna tahle zbraň povedená a pokud nenajdu lepšího kandidáta, jsem ochoten to vyzkoušet.

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 15:37
od Chorche
když automatku tak spíš rusandu 8-) IŽ MP 153 a lauf se dá fiknout.

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 16:14
od Fabulous
Patrixon: pokud máš pouze 12 tis. tak chápu, žes vybral tureckou. Ale v tom případě bych vybral tureckou od Turka, nikoliv tureckou od ČZ :)

http://www.streleckyservis.cz/cz/aktuality.php?i=125

http://www.proarms.cz/files/retail/zbra ... mo2013.pdf

PříspěvekNapsal: 28.03.2014 16:21
od herman

PříspěvekNapsal: 29.03.2014 7:45
od Patrixon
Děkuji za tipy. Ty AR15 verze se mi moc nelíbí, střílel jsem teda jen se Saigou a je to na můj vkus strašně robustní a ještě ten gigantický zásobník. Ale ty AKKAR nevypadají špatně, stavím se v Proarmsu to okouknout. Měl jsem také vyhlídnutou Hatsan Escort PS MarineGuard, ale na živo to nevypadalo vůbec hezky.

Tohle se mi docela zamlouvá... Altay-222
Obrázek

PříspěvekNapsal: 04.04.2014 22:11
od Cipísek
Taky pokukuju po brokovnici, nicméně hledám trochu UNI (jasně vím, všechno UNI stojí za hovno :) ) Tzn. výměnné choky kvůli zablbnutí si s asfalťáky nebo jen tak na střelnici, pro eventuální obranu a taky pro radost a hlavně automat. Vzdal jsem Benelli M4 či M2, protože z brokovky jsem střílel dááávno a tak hned nechci takovou dardu a taky se bojím té ježibaby Malstrom z EU (i když o té M4 se mi furt zdá :cry: ) a ve výběru zůstal Mossberg 930 JM PRO, na který jsem se byl podívat a celkem by ušel ale na to že to je nová puška tak má osekanou hlaveň, odřenou pažbu atd, takže neee a na 99% skočím do Remington 1100 TAC4. Osvědčený starý dobrý železo, splňuje vše co chci.

PříspěvekNapsal: 05.04.2014 18:57
od Patrixon
Tak jsem se byl podívat včera v Proarms na tu výše uvedenou Turkyni a nevypadá vůbec špatně, asi do toho půjdu. V základu to má pažbu s pistolovou rukojetí, kterou tedy moc nemusím, ale vyzkouším a třeba časem vyměním. Má světlovodná mířidla a picatinny rail na případný kolimátor. Hlaveň 47cm, celková délka 102cm, zásobník 5+1. Dokoupil bych ještě prodloužení zásobníku +2.

Obrázek

Ten Remington je sice moc pěkný, ale stojí skoro 3x tolik než Akkar.

PříspěvekNapsal: 05.04.2014 20:40
od Lunochod
A přemýšlel jsi o MP 153 od Baikalu ? Je klasické konstrukce bez pistolové pažbičky, dělá se v plastu i dřevě a cena je vcelku přijatelná. U Tuzi v Brně leží jedna jetá s krátkým laufem za 6 tisíc.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 6:47
od Patrixon
Taky jsem na ně koukal, ale jsou moc dlouhé, dělají se tuším jen 61-75cm. Pro mě je maximální přijatelná délka hlavně 47cm.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 9:24
od Chorche
a vo pilce už si někdy slyšel ? :D

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 9:32
od Chorche
jináč dyš už chceš turkyni, koukal si na hatsany ? Maj v laufu tvrdochrom. Já mam pumpu od nich už asi 8 let a funguje bez závad (a vydrží i Edovo brutálslugy :mrgreen: ).
Maj je v CIDu http://cidpraha.inshop.cz/zbrane/dlouhe ... /automaty/

EDITa: todle je asi ten dizajn co se ti líbí http://cidpraha.inshop.cz/zbrane/dlouhe ... ?ItemIdx=0

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 14:54
od Patrixon
"vo pilce" jsem zatím neslyšel, ale "vopilce" už jsem párkrát viděl. Dokonce byl nedávno jeden hodně rozmazaný u nás v zrcadle :-P

Hatsany se mi ze začátku docela líbily, ale pak jsem si je prohlížel na IWA a nějak mě to na živo nenadchlo. Třeba ta mířidla mi přišla až moc robustní a niklová úprava (která mě láká) byla také hodně jinačí než na obrázku. Ale díky za pozitivní referenci.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 16:31
od Chorche
no mě příde že tak accar je to samý co hatsan, za stejný prachy, ale bez tvrdochromu.
Nicméně, jak už sem ti tu radil a i Lunochod, do automatu bych šel asi jenom do rusandy. Především pro to, že sou vyzkoušený, že žerou všechno ve všech podmínkách a i když sou zasraný. U pumpy je to fuk, ale automaty sou prostě náchylný na závadění a šel bych cestou vyzkoušenýho. Mrkni na todle video třeba http://www.youtube.com/watch?v=qt1QV3DFUrQ

EDITa: jo a tou pilkou sem měl na mysli fiknutí toho pro tebe dlouhýho laufu :D

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 19:08
od Patrixon
Aha, tak s tou pilkou sem to nepochopil :-) Nenapadlo by mě řezat hlaveň, možná u nějaký starý dvojky ;-) Minimálně bych přišel o možnost výměnných choke nebo jiných nástavců.

Já bych se těch Turků tolik nebál, vytahují se i podporou od asociace IPSC. Mají speciální dvě verze pod jejich oficiální záštitou, tak to snad úplný sračky nebudou. Hlavně na to moje blbnutí a odhadem do 500 ran ročně to musí stačit.

Taky mají hezké video ;-)
http://vimeo.com/54180948

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 19:18
od Fabulous
Turka se za ty peníze neboj. Stejně jsou to kopie značkových flint. Automat ti bude normálně přebíjet od laborací 28 g.

Ruskou broknu mám a ukrajinskou jsem měl. Zpracování kovářské a zejména rusanda je ruční práce pilníkem s nutností domácího dodělání. Turek je kvalitou zpracování o vesmír výše.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 20:30
od cipis
Tak až něco koupíš, tak si to vyzkouším. Loni jsem se koukal po té samonabíječce od hatsana (kámoš má to stejné, ale v pumpě a je to zatím nesmrtelné), ten akkar také nevypadá špatně. Mířidla jsou mi fuk a radši pistolovku :)

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 21:27
od Chorche
no já mam na hatsanu pistoloffku a sklopku. Jako hatsan je dobrej, za pumpu dám ruku do vohně. Ale jenom si nejsem jistej tim automatem z hlediska spolehlivosti. Tam prostě víc věřim tej rusandě, byť může bejt vopracovaná pilníkem.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 21:53
od cipis
No u té samonabíjecí verzi hatsana říkal prodejce, že to akorát nepřebíjí ty nejslabší.

PříspěvekNapsal: 06.04.2014 22:10
od Chorche
nojono prodejce naslibuje hory doly...

PříspěvekNapsal: 07.04.2014 12:56
od Patrixon
Až něco pořídím, tak se hned pochlubím. Bude to ale chvilku trvat, protože musím nejdřív něco našetřit. Měl jsem teď nějaké výdaje a s mým zaměstnavatelem to momentálně nevypadá moc dobře. Aby mi nakonec nezbyla jen ta brokovnice a jeden náboj :-P
To je ale spíš pro téma Ekonomická krize ;-)

PříspěvekNapsal: 10.04.2014 12:22
od krvfx
Trochu jsem pátral na netu a dozvěděl jsem se (možná i tady), že většina příslušenství pro Mossberg 500 pasuje i na M88 - kromě předpažbí, které je potřeba vyměnit případně i s táhly. Chtěl bych se zeptat zkušenějších majitelů, jakou koupit botku místo té šíleně tvrdé, co tam je, a jestli se dá vyměnit, nebo je potřeba koupit celou pažbu, třeba od Magpul... Hledám samozřejmě cenově optimální řešení, abych si trochu zpříjemnil střelbu.

PříspěvekNapsal: 14.04.2014 15:29
od Fabulous
Vyzná se zde někdo v pumpách Mossberg? Potřebuji nějaké info o modelu 500. Třeba čím se liší od modelu 590, zda to není nějaký chudáček, atd.

PříspěvekNapsal: 16.04.2014 18:24
od Kapo
Veď tu je to...

štaflík píše:Nedávno jsem vybíral pumpu a po projetí asi 1 000 US a JAR fór je moje pořadí levných, pracovních pump:
1.) Mossberg 590A1
2.) Mossberg 590+ Mossberg 500
2.) Remington 870, resp. 8xx
3.) Mossberg Maverick 88

Mossberg 500 je vynikající pumpa. 590 se liší řešením zásobníku. Když USCG dělalo konkurs na novou pumpu (nevím, k čemu je v takovém množství mají?), tak Mossberg upravil 500 tím, že jí vyrobil z lepších materiálů, zejm. s vyšší odolností proti korozí a aby byla odolnější vůči zamrzání a měla odolnější hlaveň. Těžká hlaveň je M590A1. Mossberg 500 řada je jediná pumpa, která splnila testy dle Mil-Spec 3443E. Mossberg řady 5xx je standardní pumpou US Army. Remington je oproti tomu víc vidět ve filmech (product placement funguje), dost ho používají policajti, ale kvalit Mossbergu nedosahuje. Maverick 88 je sociální řada Mossbergů vyráběná v Mexiku.
Na té 590 je trochu specifické, že se krmí zespodu, ale je to jen věc zvyku a mě se s ní střílí moc dobře.

PříspěvekNapsal: 16.04.2014 19:05
od Chorche
v čem je pointa toho krmení zespodu ? Já zatim neviděl pumpu která by se krmila jinak než zespodu.

PříspěvekNapsal: 16.04.2014 19:54
od Lunochod
Rozdíly mezi jednotlivými Mossbergy jsou pěkně popsány v tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=Gr9_SYMmEmY od IV.

PříspěvekNapsal: 20.04.2014 22:26
od Cherro
Zajímavá přestavba 870 na BullPup. Ale na spoustě videii na youtube má trošku problémy s vyhazováním :-(
https://www.youtube.com/watch?v=ZAWiDrJGaBQ

PříspěvekNapsal: 21.04.2014 18:10
od štaflík
Máte někdo info o těch superlevných tureckých pumpách? UZKON apod.?

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 17:52
od the.marek
To by mě taky zajímalo, co se toho UZKONa týče... Říkal jsem si, že pumpa se mě fakt nikdy týkat nebude, protože na ní je nejlepší ten "destroy" faktor, kterej se na střelnici do papíru moc nevyužije, ale dneska mi o ní říkal kamarád a za ty prachy... Bavil se navíc s Rudolfem a říkal mu, že je to taková Oktávka, nic světobornýho, ale službu to udělá a šméčko to taky není prej...
Tak já nevim, jako takovej homedefence do skříně by nebyla špatná, i když asi bude dost nevyužitá...
Co Fabíku? Nemáš nějaké info o ni? :mrgreen:

EDIT 1: Pravopis :-D
EDIT 2: Rudolf = majitel a provozovatel Zeleného sportu.

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 19:03
od Chorche
já teda bych rači volil něco s tvrdochromem v laufu. Proto mam vot turka hatsana. Sice stojí vo něco víc ale víš že můžeš střílet čimkoliv a nevysype se ti to.

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 19:17
od Fabulous
the.marek píše:Co Fabíku? Nemáš nějaké info o ni? :mrgreen:

Co na to říci? Uzkon je jeden z nepřeberné řady tureckých výrobců brokovnic. Vyrábí je hlavně proto, že jejich výroba není příliš náročná na technologii. Převážně to jsou masově vyráběné kopie značkových brokovnic. Fungovat budou, jistou úroveň kvality mají také a chyby v konstrukci odstranili již původní výrobci. A díky obrovské konkurenci jsou velmi levné. Takže vlastně proč to nekoupit :)

No, já bych to tedy nekoupil, neb nechci podporovat Turky, ale to je můj problém :)

Ad BR99: Tuto konkrétní brokovnici bych si zcela jistě nekoupil, neboť je ukrutně velká, ukrutně plastová a je to jakýsi kočkopes, který si Turci vyvinuli sami. Takže mojí důvěru rozhodně nemá.

Ad Zelený: Nikdy nevěř Rudolfovi a spol. Je to vesnický obchodník, který má jediný zájem - vyprodat sklad. Takže samozřejmě řekne co chceš slyšet a co mu tu flintu prodá. :?

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 19:37
od Chorche
nojono, nepodporovat turky, já bych zas nejrači nepodporoval saudy. Jenže auto mi na vodu jezdit nechce... Taky nechci podporovat pěstitele řepky. Páč jednak kurví motory a jednak se do ní hodně blbě dělaj nouzáky s letadlem kdyš zdechne kůli tý řepce v palivu motor... Jenže co mi zbejvá...

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 19:49
od the.marek
No tvrdochrom v ní asi nebude no, jinak by to zdůraznily... Jasně, že je lepší, když tam je, ale nevím, jestli je to tak ukrutný handicap, jak říkám, stejně to bude taková "skříňovka" s občasným střelením nějakého kanystru, nebo holuba s klukama od srnomrdů :-D.
Díky Fabíku za shrnutí, řek bych, že to nebude úplně nějaká katastrofa no, i když stojí jak kdyby byla na kuličky :-D
Rudolfoj já nevěřím, říkám jen co mě bylo řečeno. Názor si udělám buď sám, nebo se poradím třeba tady s lidmi, kterých si názorově vážím a vím, že nemelou jentak do větru.
Navíc obchodník u kterého chceš nechat peníze, ti nikdy dobře, nebo spíš objektivně neporadí, to platí snad už od starověku a platit bude pořád... :mrgreen:
No ještě uvidím, není kam spěchat, chtěl jsem si konečně koupit kosu a teď mám dilema...
Nebo všechno vrazím do tiskárny na prachy a bude všechno :-D

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 19:55
od Fabulous
Kup si nejdřív kosu. ;) A pak pumpu, na ní není moc co zkazit. A když Turka, tak od dobrého obchodníka, kde bude dobře fungovat záruka, díly, atd... Samonabíječku nechej experimentátorům :)

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 20:02
od the.marek
No asi to tak dopadne... Já jen když sem ji viděl, jak je pěkná a hlavně tu cenu, tak sem se nechal unést a řekl sem si, že ji prostě musím mít, ale asi zas tak nemusím :-D. Samonabíječky mě vůbec nelákají, a jak říkám, u mě je to zbraň víceméně do skříně, "destroy" faktor se nedá skoro nikde využít. Mě by se klidně líbil nějaký ultrashort, jen na homedefence případný, na nic jiného ji ani nechci.

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 20:06
od Chorche
tak si kup starší dvojku za dvojku a fikni laufy a pažbu a máš homedefensegun nejvěčí :)

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 20:09
od the.marek
To už jsem si taky říkal, asi to takhle stejně jednou dopadne ;-) :-D

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 20:15
od Fabulous
To snad ne... :?

Nevymýšlej chujoviny a kup si pumpu na kterou došáhneš.

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 20:19
od Chorche
proč chujoviny ? Na motání se v baráku neni dlouhá pumpa nijak vhodná. S luparou se vymotam kdekoliv a neni třeba mezi doubletapem pumpovat :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28.04.2014 21:03
od MRAK
tady souhlas s Chorcháčem …. lupara je na úklid v domě fajn …..

sám scháním nějakou zuboženou dvojku ve 12tce na "luparizaci" ….
(pokud by jste někdo o nějaký babičce věděli … )

Obrázek

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 7:32
od Chorche
jestli ti můžu radit, di rači do 16. Já šel cestou 12ky abych sjednotil střelivo s pumpou a nakonec konstatoval, že to je zbytečně těžkej krám i dyš je krátkej. 16 je výrazně lehčí.

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 8:38
od MRAK
dvojku 16 jsem měl, starou lancasterku ..... ale pro mě je limitem to střelivo
nechci další ráži , to bych se z toho musel vobtáhnout

Ta 12 neni až tak děsně těžší ..... spíš ta pecka z toho je větší.
Třeba dvě bych v ruce držet nechtěl ..... ale na druhou stranu, když to udrží Milla Jovovich
(tohle mě vždycky pobaví)
Obrázek

:mrgreen:

Nicméně, já bych šel spíš cestou "dostavníkové brokovnice" (ten termín jsem někde slyšel .... nechytej mě za slovo)
tzn samozřejmě zkrácené hlaveně, a dřevo nezaříznout úplně na pažbičku do ruky , ale nechat kousek pažby na zapření do ramene ....
něco takovýho, možná ještě kousek kratší ...

Obrázek

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 8:57
od krvfx
Přesně takhle bych si to představoval, pažbu bych zkrátil jenom trochu, aby to zůstalo C. Akorát bych neměl nervy na to papírování...škoda, že se to nedá koupit hotové.

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 9:05
od Kedr
Čas od času nějakou tu luparu zahlédnu v inzerátech třeba na http://bazar.hunting-shop.cz/sekce/78-brokovnice/ - prostě ji kup na nákupku a neřeš to :P . Není to teda pravidlo ale všechno jde, když je člověk trpělivý. Cena bývá ovšem trochu jinde i oproti tomu, jak se dá koupit klasická dvojka :(

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 10:35
od krvfx
Já chci právě takové provedení, aby bylo bez nákupky:)

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 11:18
od Chorche
no takový provedení mam právě já :D Taky sem to chtěl nechat v Cčku a mít možnost zapření.
tady jí máte

Obrázek

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 11:22
od curt_is
Byl jsem na střelnici celý den na takovém (jak to napsat , kurz to nebyl) seznámení se s brokovnicí. Probírala se tam snad všechna specifika brokovnice. Od základní manipulace, střeleckých technik až po teorii proč brokovnice, jaké střelivo atd. .
Měl jsem možnost si vyzkoušet brokovnice od cca 5 výrobců a udělat si takový základní obraz o tom co vlastně chci :)
Vyšla mi z toho pumpa s pevnou pažbou a kapacitou min. 6+ nábojů. Osobně se rozhoduji mezi Mossberg 590 a Remington 870 , řeším teď jen ovládací prvky, celkovou váhu a kapacitu nábojů.

Jinak na občasný blbnutí na střelnici nejlépe vychází poměr cena/výkon nějaký turek ( Hatzan , Akkar)
Pokud člověk až tak neřeší cenu a chce něco kvalitnějšího tak Mossberg , Remington ,Winchester

Jinak lupara jedině jako fun gun a pro mne jedině tahle z filmu Killing Them Softly :D :D

Film stál za hovno ale tohle pobavilo " Říkal jsem ti sežeň bouchačky tak co je kurva tohle, to chceš abych zabil všechny v místnosti ? "

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 11:44
od Chorche
myslim že by tim nikoho nezabil... působilo to asi jako airsoftovej granát... :lol:

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 11:49
od Kedr
Pravděpodobně sebe :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 11:53
od Chorche
ani sebe by tim nezabil

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 12:23
od MRAK
Chorche píše:no takový provedení mam právě já :D Taky sem to chtěl nechat v Cčku a mít možnost zapření.
tady jí máte

Obrázek

Chorchoš - to je přesně ono ....

je to 12?

kdybys jí chtěl (za nějakou rozumnou cenu) prodat .....

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 12:38
od Chorche
jo, je to 12, dyt sem to psal :) Prodat jí nechci, uš sem si na ní zvyk. Ale jaxem řikal, kdybych to vyráběl neska, tak rači ze 16ky. Ideálně z rusandy aby měla tvrdochrom.

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 12:42
od MRAK
no já jen kdyby náhodou ....

PříspěvekNapsal: 29.04.2014 12:54
od Chorche
:D OK

PříspěvekNapsal: 30.04.2014 4:37
od Karlos
Taky si myslim ze 12 je na luparu zbytecne velka, podle me by byla idealni 20 ale tech je malo a rozhodne ne za ceny jako jsou hromady 16. Ty se prodavaji opravdu za hubicku. Pro 12 by mohla hovorit snad jen unifikace raze v ramci osobniho arzenalu dotycneho.... na druhou stranu kolik z toho toho vystrilite...

PříspěvekNapsal: 20.08.2014 21:05
od Skalik
Takže pánové, plynule si tu navážu na výběr brokovnice.

Čas se nachýlil a doma jsme se shodli, že brokovnice by se hodila (kdepak je závazek, že max 1 zbraň za rok :).

V posledním kole výběru se ocitl Mossberg 500 (http://www.prodej-zbrani.cz/brokovnice/ ... 6x98p.html) a Mossberg 590A1 (http://www.prodej-zbrani.cz/brokovnice/ ... 1323p.html)

Pro a proti.

Mossberg 500:
+ Kategorie C, díky délce hlavně
+ Lovecký look, dřevěné provedení
+ Výměnné zahrdlení
- Plastový "trigger guard"

Mossberg 590A1
+ mil spec
+ "trigger guard" kovový
- hlaveň 20" takže kategorie B a vojenský vzhled, když se budou brát "Béčka" tak tam spadá
- jediné zahrdlení přímo z fabriky

Použití - obrana domova, v případě PA lov, boj a obrana

No a teď rozpadlíku raď :) Co by jste vybrali vy a proč?

Děkuji za názory.

PříspěvekNapsal: 20.08.2014 21:26
od Chorche
za ty prachy 2 hatsany :D

PříspěvekNapsal: 20.08.2014 21:45
od Fabulous
Skalik:
Srdce říká 590A1, rozum velí 500 kombo. V ceně máš dvě hlavně - jednu "na kachny" a druhou na obranu. Navíc ti na tu kratší hlaveň ještě může spadnou omylem flexa ;)

Mám s oběma osobní zkušenost. Dobrá volba jsou obě.

PříspěvekNapsal: 21.08.2014 8:45
od Skalik
Fabík: díky za názor vidím to stejně, takže 590A1 :devil

Chorche: díky, ale stačí mi jedna brokovnice co vyndám z krabice a o víc se nebudu muset starat a vydrží mi do důchodu.

PříspěvekNapsal: 21.08.2014 8:53
od cipis
To ten hatsan také, aspoň podle toho, co má kámoš, navíc ti zbude druhá pro kámoša :D

PříspěvekNapsal: 21.08.2014 9:41
od Chorche
se nechci vopakovat, ale vot doby co sem hatsana vyndal z krabice jediná "úprava" spočívala v tom, že sem prohodil pádlo za sklopku a od tý doby funguje. A přežil i několik stovek Edowejch slugů bez újmy (myslim že spousta jinejch kvérů by se po pár jebách poroučela). Tvrdochrom v laufu se blejská jak psí kulky, všechno funguje jak má. Navíc má vymyšlený předbažbí, který sahá až k rámu, člověk nemusí natahovat ruku dopředu (zvlášť dyš jí má krátkou jako já) a má na něm prohlubeň na další náboj (co držíte v ruce a vhodíte prstama do komory).Jo kupoval sem ho v roce 2006, takže už 8 let.

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 6:53
od Skalik
cipis + chorche: pánové co se argumentace pro hatsan týče, tak oproti Mossbergu se u nás asi dá koupit :head

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 6:59
od Fabulous
Tak si kup Rem 870 v Proarms a máš to vyřešené ;)

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 7:53
od Skalik
Na výrobky Rem jsou dosti rozporuplné recenze, kašlu na to mám to pro radost tak buď si koupím to co chci a nebo nic ;)

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 8:54
od Fabulous
Zrovna 870 patří k těm lepším výrobkům :) Ale přemlouvat tě nebudu ;)

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 9:28
od Dagobert
Rem 870 mám a zatím jsem spokojený. Jen ta cena je vyšší. Takže můžu potvrdit, že je do dobrá pumpa.

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 10:38
od gravedigger
mám krátkou rem870 na 4 náboje, se sklopkou, nastříleno 2300 nábojů a pořád dobrý

občas mi teda zrezne povrchu, ale hlaveň je stále jak zrcadlo

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 10:38
od Chorche
spíš bych otázku viděl tak, že to byla dřív dobrá pumpa, ale neni jistý zda je to furt ještě dobrá pumpa... firma remington má dneska dost mizernou pověst od tý doby co se prodala těm bílejm límečkum.

PříspěvekNapsal: 22.08.2014 20:12
od Cherro
870 mám taky, koupenou z druhý ruky, klasický tactical, vystříleno cca. 1000 ran, zatím absolutní spokojenost. Výhoda 870 a Mossberga je v tom že na něj seženeš téměř cokoliv. Jako na Gastona... ;)

PříspěvekNapsal: 27.08.2014 13:40
od Nicotinick
štaflík píše:Máte někdo info o těch superlevných tureckých pumpách? UZKON apod.?

Protože mám takovou úchylku všechno rozebrat a ještě do toho pro jistotu hrábnout pilníkem, můžu říct, že za ty prachy Uzkon rozhodně ano.
Je to jak píše Fabulous, zjednodušená kopie Rem 870. No zjednodušená. Na jedné straně ano - třeba dva stejné čepy pro blok spoušťového mechanismu, trubka s brkem na předním konci zatemovaná, na druhé straně ale třeba táhlo podpažbí vyfrézované včetně unašeče závěru z jednoho poctivého kusu materiálu.
Všechno z velmi slušného materiálu, nic evidentně ošizeného.Blok závěru, závora, zápalník ze žádného bláta.
Relativně kvalitní plast, uvidím v zimě. Trošku jsem na rozpacích, prodloužení hlavně do které se uzamyká blok závěru a komora se zdají pochromovány. Lauf však už ne.
Pokud to srovnám s Rem, Moss, Win co mi prošly rukama, tak na občasné víkendové střílení a pohotovost za dveřma baráku opravdu není co řešit a nevím jestli ji tímhle stihnu ostřílet.
Na IPSC a tisíce ran za rok ale určitě ne. :lol:

Do budoucna bych řekl že bude problém s náhradními díly, protože si tipnu, že už se tady Uzkony neobjeví. Nebo určitě ne za takovou cenu. Když si odečtu DPH, clo, zhruba marže dealera a dovozce, tak výsledná cena není snad ani na výrobní náklady. To snad musel ZS natrefit na nějakou vyprodukovanou várku, kterou někdo někde nepřevzal a vytrhnul Uzkonu trn z paty. Ale můžu se mýlit. :)

PříspěvekNapsal: 06.09.2014 12:46
od Fabulous
K vymetení dvora se občas hodí i lovecká brokovnice v hustokrutopřísné úpravě :)

image.jpg

PříspěvekNapsal: 17.10.2014 19:55
od the.marek
Tak jsem dnes koukal na novinky Zeleného sportu a mají novou várku brokovnic UZKON za velice dobré ceny.

UZKON S13 20/76mm
UZKON AS13 12/76mm
UZKON AS18 12/76mm
UZKON S12 12/76mm
UZKON S14 .410/76mm
UZKON T4 12/76mm
UZKON T5 12/76mm
UZKON T6 .410
UZKON T7 .410/76mm
UZKON ZK15 12/76mm
UZKON ZK18 12/76mm

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 19:00
od Prim
Hmm... Máte s nimi někdo zkušenost? Docela uvažuju, že bych vzal ženě jednušku (s venkovním kohoutem), ale nikde na webu jsem o ní žádné info nenašel, ani blbej obrázek :(

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 19:19
od the.marek
Proč zrovna jednušku? Není lepší rovnou pumpu? Zvládání střelby je stejný, akorát nemusíš pořád ládovat.

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 19:30
od MacGyver
To je otázka preferencí. Například z loveckého pohledu je hezká ženská s jednuškou podstatně více šik, než PA HOLLYWOOD špindíra s pumpou.

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 19:58
od the.marek
Asi ano, jako ostatně všechno :D

Mě zcela subjektivně příjde jednuška jako zbraň úplně k ničemu, kór když tu máme dvojky a kozlice, kromě zemí, kde to není nijak ošetřeno zákonem.

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 20:06
od Prim
Důvodů je víc :) Moje ženská zbraně úplně nemiluje, ale snaží se tím nějak prokousat... A proto se snažím jí to maximálně ulehčit. U krátkých jsem cestu našel, ale dlouhé zatím neúspěšně, nicméně brokna jí láká, protože chodím 2x ročně na myslivecké střelby (holuby), jenže kozla je pro ní moc těžká na předek a prostě se jí s tím blbě manipuluje.

Takže z toho vyšla jednuška
- na mysliveckých střelbách bude jednuška daleko lépe braná, než pumpa
- manipulace s jednuškou je prostě jednodušší (jasně, pumpa nevyžaduje vysokou školu, ale nic nebrání tomu vzít do začátku jednušku a později vyměnit za pumpu)
- váha mluví pro jednušku
- cena... radši vezmu teď něco za 2 (jetá IZ18) až 4 (nová uzkon) a když se s tím naučí, vyměnit za něco jiného se dá vždycky
- v případě PA se i jednuška může uživit... :)

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 20:19
od the.marek
Tak to pak ano ;) :yes

Nicméně máš štěstí, že se tím alespoň snaží prokousat, ta moje se ani nesnaží...

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 20:31
od Prim
Určitě by k tomu mohla mít lepší vztah, ale taky mě se zbraněma mohla poslat do háje, takže to beru spíš jako výhru :D :yes

the.marek: Třeba se k tomu časem ta Tvoje taky sama dostane, docela na nejbližším okolí pozoruju, že i u zarputilejch odpůrců (samozřejmě až na vyjímky) při častějšim kontaktu s touhle tématikou dochází k zlepšení přístupu ;)

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 21:01
od Chorche
no hlavně si zapoměl napsat k čemu jí tu flintu chceš pořídit. Jestli na obranu baráku a nebo na srnomrdání. Jestli na obranu baráku, tak se skrácenou dvojkou docílíš stejný váhy jako u dlouhý jednušky, ale dva laufy dodaj ženě dvojitej argumentační efekt :mrgreen: Jestli na srnomrdání, tak pak je to fuk. Nicméně, jestli chceš pani přitáhnout k lásce ke zbranim, nechoď na to přes střelnici, ale skus to třeba přes airsoft. Když si bude moct zastřílet na cizí chlapy, bude jí to daleko víc bavit, věř mi :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 20.10.2014 21:21
od Prim
Blbá formulace, druhá část zprávy byla myšlena pro Marka - upraveno ať to dává smysl :)

Já neřeším, jak jí k tomu dostat, ani výběr typu brokny - to jsou pro mě prakticky hotové věci a nemá smysl bádat nad důvodem výběru :D Jde mi primárně o informaci -
"Uzkon to dělá z másla a lisovanejch bobrů, vem radši starou IŽ a nevymejšlej ptákoviny" nebo "za ty peníze pro občasné střílení super" :yes

PříspěvekNapsal: 02.04.2015 15:08
od thums
Uzkon to nedělá z másla a lisovanejch bobrů a střílet se s tím dá :-)
http://thums.rajce.idnes.cz/UZKON_AS18_ ... j_film.jpg

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 10:23
od Patrixon
Tak jsem se nedávno konečně rozhoupal k nákupu samonabíjecí brokovnice a bohužel jsem nekoupil dobře. Velmi se mi zalíbil UZKON ZK15 a za ty prachy, no nekup to. Dnes to mohu potvrdit: NEKUP TO !!!

Drobné vady jako například stále se uvolňující muška, bych jí za ty peníze dokázal odpustit (stejně jsem používal kolimátor). Ale po první návštěvě střelnice jsem byl zklamán mnohem víc. Zkoušel jsem několik druhů nábojů, včetně slugů a brokovnice ve většině případů udělala dvojvýstřel. Což je nejen velmi nepříjemné, když to člověk nečeká, ale i velmi nebezpečné. Protože udržet to na terči, není úplně sranda a méně zkušenému střelci to může vyletět až nad val. Slabší náboje (pod 30g) zase nepřebíjeli, ale to je u samonabíječek normální a to jsem i očekával.

Brokovnici jsem hned reklamoval, tak uvidíme, jak to dopadne. Budu ale trvat na vrácení peněz, protože v tuto zbraň ani výrobce již nemám důvěru. Později jsem se dozvěděl, že jsem s touto závadou nebyl první a že zatím nevědí, čím to je.

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 10:34
od Chorche
mě ten uzkon vodrazuje už jenom tou cenou... beru to tak, že turek vyrábí flinty za 10 (hatsan), který sou na tom s kvalitou dobře (sám mám pumpu asi 9 let ) a pak uzkon kerej stojí půlku... tak co od toho čekat? je to klon z klonu z klonu...

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 11:05
od DeadMan
Mám pumpu, ale ze zvědavosti jsem si ji na krámě prohlížel a první věc co mi vadilo, byla nutnost stlačení jakéhosi čudlíku (absolutně ne ergonomické a šel hodně ztuha), abych vůbec naládoval tubus, což je při akční střelbě úplně na hov.. :ne

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 12:33
od cipis
No ale ten čudlík je přece všude, akorát se používá, když máš nataženo a naládováno a chceš to vyhodit ven bez výstřelu. Po výstřelu se to samo odemkne ...

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 14:33
od DeadMan
Kdepak, ten čudlík jsem musel mačkat, abych odjistil skluzavku co podává náboj do komory. Tohle můj Maverick vůbec nemá (ty máš na mysli zamykání závěru).

PříspěvekNapsal: 09.04.2015 16:08
od DeadMan
Tak jsem to trochu popletl.

Jedná se sice o Turka, ale ne o uzkon nýbrž o yildiz.

Zde funkce čudlíku

https://m.youtube.com/watch?v=wKoxYmW879s

PříspěvekNapsal: 22.04.2015 16:55
od DeadMan
Tak beru zpět, byl to opravdu uzkon :mrgreen:

U "takticke" samonabijeci brokny je docela blbé takové krkolomné nabíjení.

PříspěvekNapsal: 22.04.2015 19:27
od Chorche
tak uš se rozhodni konečně co to teda bylo :lol:

PříspěvekNapsal: 30.05.2015 17:40
od Baca
Prosil by som panov vlastnikov brokovnic. Chcerl by som vediet vnutorny priemer kalibru 12 a 16 v mm. Mozete mi to niekto zmerat ?? :-)

PříspěvekNapsal: 30.05.2015 17:53
od Chorche
ne že bych byl línej ti to změřit, ale pár ťuků do klávesnice http://cs.wikipedia.org/wiki/Brokovnice

PříspěvekNapsal: 30.05.2015 18:08
od Strelec45
12ka by měla mít 18,2 až 18,4 jsem někde četl... Wiki bych jako bernou minci nebral :shake

PříspěvekNapsal: 30.05.2015 19:37
od Dancek
vyvrty brokovnic.JPG
vyvrty brokovnic.JPG (47.5 KiB) Zobrazeno 7788 krát
Podle tabulky

PříspěvekNapsal: 30.05.2015 20:49
od Baca
Dakujem pani :-) Wiki naozaj nie je velmi spolahliva v presnych cislach :-)

PříspěvekNapsal: 01.06.2015 12:48
od PaF
Jak která... Anglická Wiki má zhruba stejnou chybovost jako Britanica. ;)

PříspěvekNapsal: 01.06.2015 14:28
od bivoj
Vždy záleží na spolehlivosti vstupních dat. Například třeba ta tabulka, která je o tři příspěvky výše, zase neodpovídá úplně přesně normám C.I.P. na rozměry vývrtu (kupodivu dle C.I.P. je povolena větší tolerance směrem nahoru, než je v tabulce). Atp.

PříspěvekNapsal: 26.06.2015 20:06
od Patrixon
Tak a je to tu, mám svou první brokovnici !
Po nedávném neúspěchu z Uzkonem, jsem na Turky nezanevřel a pořídil si CZ-712 Utility. Jak jsem psal již dříve, chtěl jsem nějakou kratší samonabíječku a tahle se mi moc líbila. Už jsem s ní absolvoval i jeden závod LOS a funguje naprosto perfektně. Normálně přebíjí i ty nejlevnější slabé náboje, což u automatů není moc obvyklé. V základu má 4+1, což na běžné blbnutí úplně stačí. Na závody je to samozřejmě málo, ale i tak jsem byl občas rychlejší než někteří s 8+1 pumpou ;-) Nicméně jsem si koupil prodloužení zásobníku a teď tam nacpu pohodlně 8+1. Zásobník malinko přečnívá kvůli zubaté koncovce, ale zase to může posloužit jako solidní beranidlo :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

PříspěvekNapsal: 26.06.2015 20:34
od Fabulous
Takže zase turek? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 26.06.2015 21:02
od Patrixon
Není Turek jako Turek :-P

PříspěvekNapsal: 27.06.2015 6:39
od Nicotinick
No jasně :D tohle je třeba Turek s kyperským sultánem. :D

PříspěvekNapsal: 27.06.2015 19:03
od sokar
Brokovnice pěkná, ale ten pás je naprosto k ničemu. Zkus to připnout k brokádě a začni mířit postupně na víc terčů.
Rozhoupeš to natolik, že ti bude lítat hlaveň. Vizuálně cool, ale k ničemu. Měl jsem ho taky a po prvním střílení jsem ho prodal. 8-)

PříspěvekNapsal: 27.06.2015 21:00
od Marglin
Doufám, že to tu už není, ale když už diskutujete semiautomatické brokny, tak tahle minireceze je minimálně námět k zamyšlení. Šestnáct ran, ráže dvanáct... https://m.youtube.com/watch?v=PiZgSXfN-BA

PříspěvekNapsal: 28.06.2015 10:08
od Patrixon
Ten brokový pás je jenom rekvizita na jednu blížící se airsoftovou akci, mám v něm jen prázdné nábojnice. Vlastnoruční výroba z popruhu od brašny na notebook. V praxi je to opravdu k ničemu, ale hezky to vypadá ;-)

PříspěvekNapsal: 28.06.2015 13:30
od hd1727

PříspěvekNapsal: 28.06.2015 18:26
od sokar
Fabarmy jsou pěkný brokády. Mám ultrashorta a je dobře zpracovaná. Ceny těchto nových law enforcement jsou ale nesmyslně vysoký. Stejně tak jako ultrashort pistola, který stojí o 6k víc než klasickej ultrashort. Známej koupil pss10 a taky super. Měl jsem remington 887 nitro mag tactical a byl to krám. Teď mám benelli m4 a je to můj milášek.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 20:14
od Darth
Tak kdo mě pomůže rozlousknout ořech?
Mossberg 500 combo nebo Baikal MP 155.
Nejde mi jen o homedefence ale i o střílení na holuby atd..Žádnou pumpu nechci!Tož tak :)

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 21:09
od Pahrb
MOssberg je dobrá volba (lepší než rem 870 z mého srovnání), z té druhé jsem nestřílel.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 21:15
od Chorche
ehm píšeš že nechceš pumpu a napíšeš že vybíráš z m500 ? Jinak automata bych volil rusandu.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 21:25
od Darth
Jsem vůl :head .Myslel jsem ze je to samonabíječka.No nic,volba je asi jasná.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 21:30
od Fabulous
Koupí samonabíječky se zbavuješ například možnosti střelby gumovými projektily, solí nebo slepáky ;)

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 21:39
od sigmark
a taky psychologického efektu hrobového klapnutí závěru při pumpnutí :-D

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 23:17
od NotorMotor
Tedy Mossberg88 se zdá být ranou jistoty. A Winchester Defender? Půjdu do jedné z nich a nechám si rád poradit. Rozdíl 2 tisíce, což je celkem zanedbatelné.. Díky N.M. :hand

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 6:55
od Nicotinick
Měl jsem oba a radím..běž do Turka a za cenový rozdíl nakup náboje. :wasntme

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 7:42
od krvfx
Mossberg 88 se dá občas koupit z druhé ruky za pár šupů - a má tu výhodu, že na něj pasuje příslušenství z Mossberg 500 - kromě předpažbí, to je potřeba vyměnit i s táhly.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 8:24
od Fabulous
Jenže se nebavíte o Mossberg 88, ale o Maverick 88, což je naprostý low-end, horší než-li Turek.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 8:27
od Butch
Já mám Winchester Defender 1300, koupil jsem ho dobře jako starší, a nemám s ním žádné potíže, akorát jsem si nechal udělat mířidla, je pravda, že ne něj není takový výběr příslušenství, ale ani žádné nepotřebuju, takže za mě spokojenost.

Navíc jsem si s ním teď střelil první závod a vše šlo bez problémů. :yes

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 8:38
od NotorMotor
Takže Defendra?

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 8:40
od Chorche
mosberg 88 alias maverick sem gdysi před dávnýmí lety chtěl koupit jako svou první broknu. Ovšem do chvíle, kdy sem to vzal do ruky a zděsil se. Na pažbě sice byla vyvedená samolepkou epesní jenkýjská vlajka (uš jen kůli ní bych to nekoupil), ale hlavně celej ten krám na mě působil dojmem, jako by to byla kapslikoffka z polský tržnice... Vedle leželo v regálu norinko 2005 a to proti tomu vypadalo jako high-tech práce... :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 9:38
od krvfx
Jasně že Maverick. Za ty peníze, co jsem ho koupil a za účelem, za kterým jsem ho koupil v době, kdy nebyl turek bežně k dostání, to celkem jde. Nový bych ho tedy asi nekupoval, to je fakt. Když si vezmu frekvenci střelby, tak ji stejně neustřílím:)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 9:44
od Chorche
je to votporný chrastítko :mrgreen: A turci byly. Hatsany sou tu k mání minimálně 10 let.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 10:19
od krvfx
Ale když je skoro nestřílená za skoro třetinu ceny nové, tak nekupto:) Dopředu stříli a trefuje, tak neřeším.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 10:30
od Chorche
:roll: čoveče mě se musí kvér i líbit abych ho koupil. Nestačí mi že střílí směrem dopředu. :lol: Já bych maverika vzal možná zadarmo s tim že bych ho pak po kníku vrazil do ruky nákýmu šlusákovi aby pro mě šel ulovit nějaký jiný šlusáky :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 11:01
od Butch
NotorMotor píše:Takže Defendra?

Já ho můžu doporučit, díval jsem se na "recenzi" od hickock45 a tam říkal, že už ho má 28 let a fungoval.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 11:20
od Fabulous
Maverick 88 je sice prodávaný Mossbergem, ale ve skutečnosti je to kompletně mexický výrobek z legislativních důvodů skládaný v USA. Ovšem nikoliv přímo v matečné továrně Mossbergu. Je to de facto kopie Mossberg 500 s drobnými odlišnostmi, zejména v umístění pojistky a konstrukci předpažbí. V USA je znám jako "poor-man-mossberg", čili Mossberg chudého muže :)

Na Mavericka pasuje většina příslušenství z Moss 500. Problémem je nezaručená kvalita mexické hlavně a materiálu rámu. Osobně bych si koupil radši Turka nebo Číňana. Tam je alespoň vyšší jistota kvality materiálu (samozřejmě odpovídající úrovni a ceně zbraně).

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 11:43
od krvfx
To všechno beru a s tím jsem do toho šel. Umístění pojistky mi ale třeba vyhovuje mnohem víc než na hřbetu. Až ho ustřílím, tak buď pořídím něco lepšího, nebo ne (bude příspěvek ve vlákně brokovnice do batohu...až bude:)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 12:55
od Fabulous
Kdo chce kam... Z kupování nejlevnějších výrobků jsem dávno vyléčen ;)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 13:35
od NotorMotor
Přátelé,
pozorně sleduji tuto dikuzi, je moje rozhodnutí je vlastně čím dál tim těžší.
Pravděpodobně se zde střetávají názory profíků a amatérů. Já sám jsem naprostý začátčník amatér.
Abych lépe a přesněji popsal a pochopil stav věcí, míst problematiku přirovnat k tomu, čemu rozumím a to jsou jízní kola.
Zapálený polozávodník za koupí kolo od 30- 100 tisíc. Jezdí skoro každý den, sem tám závod apod. V puškách to bude Browning apod. Prázdninový cyklista, dovolenkář a víkendový jezdec má kolo tak za 10-25 tisíc (tedy Remington). Strejda ze vsi, co jezdí v létě na konec vesnice, po rovině do kolchozu a v pátek večer vedle do hospody si koupí sra.ku v hypermarketu za 6-8tisíc. (Uzokn,Norinco?) Na takové ježdění bude kolo stačit , žádný servis, protože se to nevyplatí a po 5 letech se vyhodí, pokud mu ho někdo před hospodou neukradne a v klidu se koupí nové.
Poslední třída kol, jsou kola v hypermaretech v akci (všehny pod 5.000), což jako kolo jízdní prodává, ale je to postaveno z komponentů pro dětské kočárky. Domnívám se, že rozhodně nepoužitelné, neopravitelné, někdy i životu nebezpečné. Možná tak pro 40kg dítě max do dobu letních prázdnin.(např. ve středové ose o pedálů nejsou ložiska, ale zalisované umělohmotné O kroužky. A o to mi jde, abych si nekoupil něco úplně nefunkčního, popř. nebezpečného, co se nebude sekat co mi vydrží tak max 5.000 ran. Pak si rád zase koupím něco nového. Díky za pochopení a snad jsem Vás tím nezprudil. N.M. :hand

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 13:52
od Chorche
porovnání dobrý, ale bohužel ne zcela vystihující situaci :lol: Kupříkladu já mam kolo z teska asi 15 let a teť po 15 letech sem vyměnil zrovna ty ložiska (normální vocelový) ve středu šlapek a lanko vot přední přehazovačky (zrezlo a ruplo). Jinak sem na to celou dobu ani nehrábnul krom nakapání voleje na řetěz tak jednou za 3 roky :mrgreen: . Stejně tak sem na tom s tureckym hatsanem (na toho sem nehráb vůbec). A sem sváteční kolista i sváteční broknista :lol: (i dyš dřívávějc sem byl vobojí víc jak sváteční), takže vobě věci maj něco nachozíno. Naproti tomu vo remintonech je známo, že je to klumprc všech klumprců futrál (sice vypadaj líp jak maveriky, ale asi se víc serou).

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 17:55
od Butch
Kupuj levně, kupuj dvakrát ;) bohuž dnes to platí i u dražších věcí. Pokud ale bude někdo chtít tu pumpu použí i na případnou obranu, tak i přesto, že je moc neostřílím a stačila by mi i levnější, tak nesvěřím svůj život do nějakého šuntu. Navíc, když se mi pokazí levné kolo, tak ho hodím do popelnice, když se mi pokazí levná pumpa....tak je to trochu složitější

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 18:15
od Pahrb
S MOssbergem, nebo Benelkou nejde moc šlápnout vedle :yes No a možná ještě nějaký ty Turky nejsou špatný, za ty peníze.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 20:15
od DeadMan
Mám Mavericka88 několik let a vyspal jsem z něj hromadu magnumů a život bych mu klidně svěřil.

Konstrukčně vychází z ověřených brokovnic používaných US Army kde je kladen důraz na spolehlivost.

Naopak jsem měl v ruce několik Turků a kromě horšího ovládání nebyli materiálem ani zpracováním na takové úrovni jako Maverick, který se rozhodne nedělá v Mexiku, ale pouze jen některé součástky.

Poměr cena výkon je zde rozhodně ve prospěch uživatele :yes

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 20:42
od Butch
Letos jsem na IWA viděl několik turků a moc dobrý dojem na mě nedělaly, někteří výrobci byli lepší než jiní, ale celkově podprůměr. Vše je ale poplatné penězům které chce člověk investovat a účelu. Já se rozhodl si koupit starší kus renomovaného výrobce, nelituji, ale ne vždy to musí vyjít. Nicméně známý si koupil turka a ještě než vystřelil, tak ho šel reklamovat, tak mu alespoň vrátili peníze.

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 0:10
od cipis
Pahrb píše:S MOssbergem, nebo Benelkou nejde moc šlápnout vedle :yes No a možná ještě nějaký ty Turky nejsou špatný, za ty peníze.

Tohle je logická blbost. Pokud se bavíme o životě a svěření života, tak tam nemůže být "za ty peníze". Buď tomu ten život svěřím nebo prostě nesvěřím, nic mezitím není. Rozhodně ne, že si řeknu, ale tak jo, za ty prachy tomu budu věřit ...

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 9:27
od Pahrb
Logická blbost? Třeba někdo nemá tolik peněz... Navíc, pravděpodobnost závady v době potřeby potřeby brokovnice je fakt velká, to se stává každý den (a kor u triviální zbraně, jako je pumpa). Asi jsem málo paranoidní...

Lidé nosí taky CZ50/70.. Proč? Třeba proto, že nemají na to si koupit novýho Glocka...

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 19:26
od Butch
Pokud brokovnice závadí, tak je opravdu velká pravděpodobnost, že bude závadit i v případě potřeby a nemysli si, že protože je to pumpa, tak je vše ok, klidně se může stát že nebude odpalovat, nebude fungovat správně extrekce. Tedy pokud si koupím pumpu, kterou použiji i na případnou obranu, tak chci aby perfektně fungovala, pokud jsou mým cílem kanystry s vodou a o obraně vůbec neuvažuji, tak je mi jedno co koupím ( za předpokladu, že mi nebude vadit se s tím na střelnici nervovat)

PříspěvekNapsal: 04.07.2015 22:25
od cipis
To je jedno, kolik má peněz. Vždycky si musí koupit to, na co se může spolehnout. A ne, že si řekne, za ty prachy dobrý ...

PříspěvekNapsal: 05.07.2015 8:40
od Milan_rozpad
pokud nemám dost peněz na pořízení spolehlivé - někoupím nic a došetřím (pokud alespoň něco doma mám - pistoli atp)

nejsme tak bohatí abychom si mohli dovolit koupit levné věci ...

kort pokud tomu pak chci svěřit život svůj a své rodiny

PříspěvekNapsal: 05.07.2015 10:27
od krvfx
Aby nevznikla mýlka, s Maverickem neznám slovo závada a všechno šlape jak hodinky.

PříspěvekNapsal: 05.07.2015 11:53
od Milan_rozpad
já to tak nechápal, taky mám 88 ku a spokojenost

PříspěvekNapsal: 05.07.2015 11:58
od DeadMan
Přesně tak,nevím o tom, že by Mavericky něčím trpěly, což se nedá říct o turcích.

Na fórech je toho spousta: nepodává, podává dva, praskají plasty a jiné součástky.

Maverick má dvě táhla na predpažbí, dva vytahovače, kvalitní plasty (i zbytek použitých materiálů) a nejlépe vyřešen způsob nabíjení.

Jediné co mi vadí je to, že nemá hřbetní pojistku jako jeho předloha = osobně by mi víc seděla.

Signování Made in USA znamená, že kompletace a drtivá většina dílů pochází ze států.

To nemá ani můj Leatherman Supertool 300, který je jinak naprosto špičková záležitost.

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 11:21
od saman
Zdravím,
rád bych se zeptal vlastníků zbraně mossberg 500. Předpokládám ráži 12/76. Jaké používáte střelivo a za kolik? Je problém v této zbrani použít střelivo v ráži 12/70?
Co se brokovnic týká jsem úplný amatér. Uvažuji o koupi M500 SPX a tápu ve střelivu.
Díky!

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 12:08
od Fabulous
Co najdu v šuplíku, to střílím. ;)

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 12:45
od MrPorter
Mám čerstvou nákupku a taky vyhlédnutého Mossberga 500. Sice to bude moje první brokovnice a bude se jen válet v trezoru, ale když už tak už, že jo. A bude to verze s pistolovou pažbou a breacher hlavní. Jednak to vypadá nádherně a druhak mi ta hlaveň přijde praktická i z rozpadlického hlediska.

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 12:53
od Fabulous
Na Mossberga vyrábí slušné pistolové pažby FAB Defense. A jde na ně velice snadno našroubovat M16-ková pažba :)

Pokud ale kupuješ flintu s čistě pistolovou pažbičkou, tak velmi záhy zjistíš, že je to jaksi nepoužitelné ;)

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 13:18
od MrPorter
Jasně, čistě jen s pistolovou ne - pistolovej grip a pak protažená pažba na zapření. Vyražený zuby nepotřebuju :-)

PříspěvekNapsal: 06.07.2015 19:30
od Mano
Pozdravujem zo Slovenska. Sladujem debatu a tak ma napada ze tu neboli spomenute pumpy zn. Winchester. Jednu mam doma tak ak by mal niekto zaujem o info rad sa podelim o skusenosti.

PříspěvekNapsal: 09.07.2015 18:27
od Darth
Má někdo zkušenost s mossberg M930 SPX?Nebo relevantní informace?
Začínám přehodnocovat své rozhodnutí ohledně brokny :sad

PříspěvekNapsal: 13.08.2015 5:06
od Joe Azbest
Další využití brokovnice. Ale ani v Americe to neprojde hladce http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/muz ... position-4

PříspěvekNapsal: 13.08.2015 8:32
od Chorche
chlap udělal dobře, udělal bych to samý... To že mu to neprojde je nad slunce jasný, páč v zájmu tajnejch služeb je šmírování na prvnim místě a drony si sestřelovat oficiálně nenechaj...

PříspěvekNapsal: 15.09.2015 14:35
od Cherro
Asi jsem musel být fakt strašně moc hodný že ježíšek dorazil už v září... 8-) Aneb můj nový CQB milášek. Zítra ho jdu "odpanit". První dojmy: supr spoušťák, přebíjení proti Rem 870 taky úplně někde jinde. Předpažbí chodí jako by bylo v "ložiskách". Ergonomie na jedničku.

PříspěvekNapsal: 15.09.2015 15:21
od Chorche
to vypadá celkem vydařeně, co to ale je ? Se v těch modernách už nevyznam
EDITa: aha uš sem to poznal :D Fabarm

PříspěvekNapsal: 15.09.2015 16:43
od Cherro
Light "výsadkářská" verze. Je to takové LEGO 8-)

PříspěvekNapsal: 16.09.2015 22:54
od opavak
Pavliku ty chlape ty umíš žít - moc pěkný dáreček...prostě chlapi sobě, že :lol:

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 10:16
od Nicotinick
Krásná brokna :) Jak se to ale chová s jen 11" laufem ? Není to při výstřelu jak dostat prknem přes klíční kost ?

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 10:56
od Chorche
to je blbost, u lupary mam laufy 31cm, coš je jen vo kousíček víc neš todle, navíc bez kompu a neni problém vypucat 50 ran v kuse.

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 12:34
od Cherro
Tak ono taky záleží co tam šoupneš. Jestli polotučný nebo plnotučný. Ale i s těma plnotučnýma to jde v pohodě zvládnout 8-)

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 12:54
od Chorche
no dyk já používam to samý. 6ky a 8ky broky ;-)

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 13:33
od Cherro
Ty máš v lupaře 76mm komoru?

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 14:09
od Chorche
To ne, 70kovou. Já myslel že máš na mysli velikost "koulí".

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 20:00
od Cherro
No ono je rozdíl posílat laufem na výlet cca. 32 nebo cca. 53 gramů olova. Zákon akce a reakce 8-)

http://www.sellier-bellot.cz/produkty/b ... detail/34/
http://www.sellier-bellot.cz/produkty/b ... detail/30/

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 20:20
od Chorche
popravdě řečeno sem asi buckshoty v 76 ani nikdy neměl, tendle druch munice sem vždycky nakupoval u Brymovej a nevzpomínam si, že by je tam měla. Byly doby kdy sem v hatsanu testoval skoro všechno co se tam dalo koupit. Magnumy sem míval věčinou 3,5mm ale neoslovilo mě to. Navíc se jich vešlo do zásobníku vo jeden míň oproti 70.

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 20:24
od Fabulous
Převlečený Fabarm Martial Pistola 11" ;)

Funguje dobře, zpětný ráz normální, fun faktor veliký. Jen ta směšná kapacita 3+1 (4+1) je dost frustrující. :(

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 20:53
od Chorche
no proto si myslim, že u krátký brokny udělá víc práce dvojka, sice "jen" 2 rány, ale de rychlejc nabíjet. Pumpa má smysl aš od 6 ran.

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 20:55
od Cherro
Sedmdesátek se vejde 5+1. Je to daň něco za něco. Zase je to takový "příruční" 8-) A s tím fun faktorem :yes

PříspěvekNapsal: 17.09.2015 21:55
od bivoj
Chorche píše:...de rychlejc nabíjet. Pumpa má smysl aš od 6 ran.

No, stačí mít správnou techniku a s pumpou se dá i po jedné střílet rychleji jak s dvojkou. Viz spousta videí na YT - shotgun speedloading. Moje oblíbený je toto: https://www.youtube.com/watch?v=xbCjcEO9z1A

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 10:15
od Chorche
jasně, bezvadně se střílí s plnejma pazourama nábojů :lol: Zvlášt dyš sou ty patrony naládovaný a ne jen westernový čajčky...

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 10:59
od cipis
Tak to máš ale snad jedno, jestli máš v pazourách pumpu nebo dvojku, ne? Někde ty náboje musíš mít v obou případech.

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 11:20
od Chorche
tojo, jen bivoj prezentoval rychlost střelby tý kovbojky tim že střílí s plnejma hrstma nábojů... Já mluvil vo tom, že je rychlejší zalomit a vytáhnout dvě patrony, vrazit do laufů a střílet, než cvakat do zásobníku a následně pumpovat. Posuzuju to podle vlasních skušeností.

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 11:21
od cipis
No když jsem viděl kámoša, jak to do té pumpy zvládne narvat po dvou, tak věřím, že to je přinejhorším stejné jak ta dvojka.

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 11:50
od Chorche
hm tak to já vskutku nezvládnu...

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 12:02
od cipis
Je fakt, že u tohoto se sakra projevuje rozdíl mezi turkem a něčím pořádným. U turka si většinou sedřeš prsty či se nějak podobně zraníš.

PříspěvekNapsal: 18.09.2015 12:11
od Chorche
nevim co pořádnýho máš na mysli, střílel sem s remingtnem a vyšlo to nastejno. Ale té fuk, každej at si poradí jak umí :)

PříspěvekNapsal: 19.09.2015 16:27
od Cherro
Tak dneska padlo prvních cca. 50 ran. Zpětnej ráz pocitově poloviční proti mému starému Rem. 870. A to i při Buck shotech 76mm. (s cca. 53g olova) Kompík funguje skvěle. (s magnumama možná až moc, půl hodiny jsem pak čistil prodloužení zásobníku :envy ) A botka na pažbě taky. Sllugy taky o.k. jen chtělo trošku posunout hledí, nástřel na cca. 40m. Poslední rána centr. Za mě jsem zatím z STF přímo nadšenej! ;)

PříspěvekNapsal: 19.09.2015 16:53
od MrPorter
Kompenzátor fouká jen nahoru, ne? Tohle je podle mě normální breacher choke.

PříspěvekNapsal: 20.09.2015 15:56
od Chorche
komp ne, je to ústová brzda. Proto to nekope. A proto to fučí i dolu.

PříspěvekNapsal: 21.09.2015 10:24
od Dagobert
Dělá se něco podobného i pro Rem 870 v rozumné cenové relaci? Našel jsem jen Carlton a tam za choke chtějí v přepočtu cca 3000 CZK, což mně za kousek ocelové trubky se závitem a dírkama přijde třikrát víc, než by mělo být.

PříspěvekNapsal: 21.09.2015 10:57
od mali
Můžu se tě zeptat. Ty mířidla na STF 12 jsou jen světlovodný vlákna a nebo je to kombinace světlovod/tritium?

PříspěvekNapsal: 21.09.2015 16:15
od Cherro
Nahoře světlovody, (LPA, mikrometricky stavitelná), dole (pokud sundáš RIS lištu) jen jednoduchý dioptr s bílýma tečkama a jednoduchá mucha.

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 21:01
od herman
Tak jsem si dnes dovedl domů Turka, UZKON TR-X 12GA. Vím, že se zde moc dobré pověsti netěší, ale to je mi jedno. Tuto brokovnici mi doporučil známý, který ji vlastní od začátku tohoto roku a bez problémů z ní vystřílel stovky, (no on říká tisíce) ran a vše bez problémů. Pravdou ovšem je, že používá střelivo pro TRAP či SKEET. Navíc, na ostatních fórech které jsem četl, je tato pumpa hodnocena vesměs kladně.
Přesto je mi jasné, že u některých kteří uvažují v rozmezí: máš osmapadesátku, nabo AKáčko, jsi socka která sní svůj vlhký sen o AR15. Eventuálně: Máš čízu, jsi ubožák který si nemůže dovolit vlastnit Boha jménem GLOCK. Takže u těch budu asi sockou a ubožákem, který si musel koupit turka, aby měl broknu.
Ale proč to vlastně píši, co mne nasralo, při koupi jsem si toho nevšiml, není tam český návod na rozborku. Sice to budu zítra řešit z prodejcem, ale chci se zeptat, jestli někdo nemá odkaz na tištěný manuál. Díky.
P.S. Mám AKM ne proto, že bych na AR neměl, ale prostě se mi víc líbí ;)

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 21:18
od štaflík
Ehm, v situaci, kdy většina CZ stojí (i o hodně) víc, než Glock nemám pocit, že by nějdo uvažoval stylem jakým líčíš...

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 21:35
od herman
Myslel jsem to obrazně, sám musíš uznat, že odpovědi tohoto typu se zde objevují.
Osobně jsem zvědavý, jak dlouho a co ten Turek vydrží. A pokud vydrží víc než těch 24 měsíců záruky, tak to budu rád.
Rozhodně do něj nebudu rvát 12/76magnum, i když je na to tormentovaný - nejsem sebevrah. Ale takové slugy, to jo. Ostatně jsou v ČR povolené jen pro lov Černé zvěře, tedy pro střelbu na střelnici to snad neplatí.

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 21:36
od Cherro
https://www.youtube.com/watch?v=MXRLhvIwBQo Rusky bys to měl zvládnout, ne? 8-)

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 21:49
od štaflík
Je to sice OT, ale skutečně jsem zde nezaznamenal, že by někdo pokřikoval, že je CZ pro socky a Bůh Glock pro bohaté. Ostatně vzhledem k životnosti i ceně pistolí je CZ pro bohaté (hodně peněz a menší výdrž) a Glock pro socky.
Jakou jsi měl motivaci pro Hatsana oproti Maverick 88? Teda, pokud jsi kupoval novou brokárnu...
Abych řekl pravdu, nějak mně teď Turce serou jako stát, asi bych je nepodporoval ani tou brokovnicí :D

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 22:08
od Fabulous
OT.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 8:25
od Chorche
já spíš nechápu jaxi někdo může koupit kvér bez toho aniž by ho v krámě nerozebral a neskouknul mu střeva :shock: noa pakliže ho umim rozebrat na krámě, tak nevim k čemu mi pak bude manuál. V životě sem ke kvéru žádnej manuál nepotřeboval. Co sem nevěděl sám sem zjistil hned při prohlídce v krámně.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 8:38
od herman
Rozebral jsem to, ale co je psáno, je dáno. Prostě od všech kvérů co vlastním, mám uschované tištěné manuály.
Totiž to, že to umím já, neznamená, že to bude umět i můj případný dědic.
Pro Štaflik: Motivaci? Maverick 88 prostě v nabídce prodejce nebyl. A navíc, jak jsem psal, párkrát jsem si z uzkona vystřelil a tak nějak mi sedl.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 8:53
od azavak
Myslíš že uzkon je něco co se dědí? Kam chodíš střílet?

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 8:57
od Toran@ga
[Máte někdo na pumpě kolimátor? jaký? samozřejmě s ohledem na home defence. Tzn. aby přežil i nějaký ten náraz který prostě v reálném nasazení přijde

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 9:17
od herman
pro azavak
Dědí se vše, co s tím dědici provedou, je jejich věc. Střílet, většinou si zajedu do Frýdku-Místku. Pokud chci provětrat jen krátké tak střelnice Patriot, pokud jen AKáčko, tak Petřvald. I když tam jsem již přes rok nebyl.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 9:43
od azavak
Nemyslel jsem to zle,v žádném případě jsem tu nepřišel vysírat.Naopak.Také mám uzkona.Par krát jsem s ním byl u Marcela (moc nadšeně se netvařil) ale dokuď neotevřou bělou tak žádne velké střílení nebude.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 9:46
od herman
Zajeď si do toho Frýdku, je to pohodová střelnice. Jediná nevýhoda je že je to jen 50m.

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 10:45
od Cherro
Tak si zajeď do Píště, bouchá se v neděli dopoledne. Je to stovka a i s broknou můžeš vesele honit plastové kanystry po ploše. Sorry za trošku OT 8-)

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 16:44
od goral
Panove otazka- mate nekdo tip, jak levne vyresit svetlo na UZKON TRX? Hledal jsem, patral jsem, ale moc se toho nedela. Ani se mi nepovedlo najit rozumnou montaz na zasobnikovou trubku (vsechno je na mensi prumery, dle popisu).

A ke stejne brokovnci jeste nabojovy "zasobnik" na telo zbrane. Nasel jsem jen sroubovany veci, ale ty jsou na remingtony atd...
Nedela nekdo treba na bazi lepeni?

PříspěvekNapsal: 06.10.2015 17:25
od Chorche

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 15:30
od Pahrb
Lidi poraďte. Dlouhou dobu jsem si myslel, že brokovnice jdou mimo mě, nicméně poslední dobou jsem tak nějak zjistil, že by to přece jen v baráku mělo být (navíc koupě brokovnice byla doma přijata kladně narozdíl od koupě další pušky). Jelikož mám rád rád klasiku (a taky se mi líbí) výběr je mezi MOssberg 500 i Remington 870 (nic jinýho nechci). Vím, že mi tu každej doporučí Mossberg, jenže i Remi má své výhody (lepší dostupnost a i cenu), navíc, nemyslím, že toho vystřílím tolik, abych to odrovnal a s nabíjecí klapkou bych se srovnal, nemám to na IPSC. Poprosil bych proto o postřehy u obou zbraní. Nejde mi o názor "kup si tohle, protože...". Jde mi jen o uživatelské poznatky. díky.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 15:59
od Fabulous
Kup si Mossberg nebo Remington...

Nešpekuluj, obě jsou dobré ;)

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 16:51
od sokar
Kup si FABARM. Lepší než moss i rem.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 16:57
od cipis
Kup si Uzkona TR-X, pokud seženeš :)

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 17:16
od Pahrb
Aby tu někteří scipli na plochý nohy. :lol: Říkám, že chci Remington, nebo Mossberg a vy mi tu doporučujete Fabarm, nebo Uzkon. :evil:

Fabarm nechci, protože jsem našel v pumpě jen jakejsi krátkej ohrabek. A Uzkon se občas někde objeví a pak kde nic, tu nic. A Turky podporovat nechci.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 17:44
od Cherro
Měl jsem Remoša 870 Tactical a kdyby mě kámoš nepřekecal ať mu ho nechám, a tím mě nedokopal do Fabarma, tak ho mám do teď. Flinta absolutně bez problémů, za tři roky co jsem ho měl a cca. 500 ran ani jedna závada. Vcelku se ztotožňuju s hláškou že to je takový "kalašnikov amerického farmáře" 8-) Navíc má proti Uzkonu jednu výhodu. Stejně jako Mossberg, Gaston, AR, AK... Seženeš na něj cokoli. Je to LEGO ;)

Jinak tady je asi nejlevnější funglovka? skladem. http://www.leiko.cz/shop/index.php?main ... cts_id=307

p.s. Co máš proti Fabarmu? Je to proti 870 i Mossbergu trošku jinde. 8-)

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:07
od Pahrb
Jsem psal, že jsem u Fabarmu nenašel klasickou dlouhou pumpu, jen jakýsi ultrashort a to já nechci. Chci dlouhou, nesluníčkovou pumpu, nepotřebuju to nosit v batohu.

EDIT: No tak teda našel:
http://www.alfatactical.cz/detail/18216 ... orces.html

Ale myslím, že 20 klacků za pumpu pro moji aplikaci, je to zbytečný. Pokud bych nebral Remingtona, nebo Mossberg, už bych radši bral tohohle Winchestera:
http://www.alfatactical.cz/winchester-o ... 12-ga.html

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:13
od Fabulous
Fabarm jsem měl a fungoval :) Ale postupem času jsem si vnitřně vybudoval důvěru spíš k Moss a Rem. U Fabarma mě vadilo titěrné řešení některých dílů. Říká se, že turci jsou okopírované Fabarmy.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:15
od Pahrb
Taky bych rád doplnil, že dostupnost náhradních dílů je pro mě rovněž kruciální. A tady, jak už bylo zmíněno, vyhrává Remi i Mossberg, narozdíl od Turků a Fabarmu.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:43
od Rendo
Ten Winchester SXP se taky vyrábí v Turecku jestli se nepletu.

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 18:47
od Cherro
V tomto čase by do Banzai měla dorazit dodávka Mossbergů ze států. Informace zhruba cca. 14 dnů stará. Winchester defender SPX jsem měl v pazourách asi před měsícem, nevypadá špatně, zpracování asi jako Remoš. Z "amíků" je to asi nejlevnější, pokud nepočítám očesané Mavericky. 8-) Jinak asi nejsi sám kdo má pocit že potřebuje broknu. Mizí to vysloveně před očima stejně jako kosy...
S touhle jsem si hrál: http://www.leiko.cz/shop/index.php?main ... cts_id=936

PříspěvekNapsal: 15.10.2015 21:23
od Cherro

PříspěvekNapsal: 16.10.2015 14:45
od goral
Dik Cherro!

PříspěvekNapsal: 16.10.2015 15:40
od Pahrb
Tak to nejspíše vidím na nějakou verzi Mossbergu 590 (ale ne A1, zbytečně drahej).

PříspěvekNapsal: 16.10.2015 19:14
od Cherro
To: Goral. V pohodě to vyřešíš černou širokou gumou, a samolepícíma sucháčema. Neboj, drží to fest! 8-) Akorát u Fabarma trošku "překáží" to dlouhé předpažbí, tak jsem to musel zkrátit jen na 4 kousky :?

PříspěvekNapsal: 17.10.2015 15:49
od goral
No, asi to tak dopadne :)
Diky za realne info ;)

PříspěvekNapsal: 06.04.2016 13:34
od kralik
Namáte někdo zkušenost ze ZK17 případně nějakou dokumentaci či manuál?
přemýšlím co pořídít

dik

kralik

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 10:57
od obcanX
Kluci jaký máte/měli jste pocit z Fabarma? Chtěl jsem si připlatit místo turka za lepší kvalitu/preciznost..? , jenže někde na cz webu jsem našel pár názorů že to je děsný krám (psal taky člověk co jich údajně měl mnoho v práci) tak teď jsem na pochybách. Vím že je ok benelli jenže cena je již poměrne vysoká... Přemýšlel jsem nad Fabarm composite.

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 11:35
od štaflík
Kamarád s Fabarmem dělá "pracovně" a moc nadšený z něj není. ne špatný (třeba ergonomie mu hodně sedí), ale říká, že mu moc nevěří.
Kup si Mossberga 500 či 590. Všežravý nezmar.

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 11:50
od Nicotinick
Dovolím si rozvinout jedno motto: "Jak mile to má kozy, nebo kola, nebo je to broková samonabíječka, tak s tím brzo budou problémy." A Fabarm Composit XLR je lovecká samonabíječka, pokud máš tuhle na mysli . Chce to prostě vychytat střelivo, jako téměř u každé. Včetně Uzkonů, možná kromě Molota, ale ten umí taky trošku pozlobit :D

Materiálu bych se ale u Fabarmu rozhodně nebál.

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 13:50
od zdoch
Do Fabarmu bych nešel, protože Turek.
Ale abych jen nehanil, setkal jsem se s konkurenčníma a značkovějšíma samonabíjecíma brokovnicema a levný sportovní střelivo většině brokovnic nechutnalo a nechtěly přebíjet. No a když přebíjí, tak mají velkou spotřebu :D

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 14:01
od štaflík
Omlouvám se, nevšiml jsem si, že je řeč o samonabíječkách...

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 15:37
od Chorche
Samonabíječku jedině rusandu mp 153 nebo 155 8-) Ty žerou fšechno.

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 22:41
od obcanX
Ne, myslel jsem Fabarm Composite tj. pumpa. Samonabíječkou to nechci komplikovat.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 22:49
od štaflík
Za stejné prachy bych víc věřil tomuhle:
http://www.prokonzbrane.cz/dlouhe-zbran ... riner.html
Nebo jinou varianu 590 či 500.
Je fakt, že Fabarm je hezký a příjemný. Střílel jsem z toho jen jednou a je celkem fajn, ale Mossberg (s kterým jsem střílel víc) je pro mě osobně důvěryhodnější a nerozbitelnější mašina. Fabarm je prostě italská kráska. Mossberg je takový vidlák z Divokého západu. Ale moc to neřeš, já mám pro pumpy Mossberg iracionální slabost :)

PříspěvekNapsal: 13.05.2016 23:57
od Serža
obcanX píše:Kluci jaký máte/měli jste pocit z Fabarma? Chtěl jsem si připlatit místo turka za lepší kvalitu/preciznost..? , jenže někde na cz webu jsem našel pár názorů že to je děsný krám (psal taky člověk co jich údajně měl mnoho v práci) tak teď jsem na pochybách. Vím že je ok benelli jenže cena je již poměrne vysoká... Přemýšlel jsem nad Fabarm composite.

mám druhýho fabarma (měl jsem ultrashort, vyměnil jsem za pistola)
https://serzovo.wordpress.com/2013/09/2 ... tn-dvorku/
zatím vypráskáno asi 400ks, všechno možný = žádný problém
na 50m slugem do pistoláku do černýho
s tou ultrashortkou předtím jsem měl do 1000 ran, občas zůstala viset prázdná patrona ve výhozovém okénku, ale to přičítám málo razantní práci předpažbím (bylo to při různých divných pohybech na kurzu)

PříspěvekNapsal: 21.07.2016 20:08
od Rainier Wolfcastle
Nevite jak zvladaji samonabijecky napriklad gumaky? Napr mp155

PříspěvekNapsal: 28.07.2016 23:30
od majstro
Ahojte vsem, nedavno jsem dodelal zbrojni prukaz a rad bych nakoupil vybavu. Nasel jsem nahodne tuto brokovnici se dvemi hlavnemi:

Two barrell shotgun DP12

https://www.youtube.com/watch?v=HPwi1AsIy_0
https://www.youtube.com/watch?v=UoFikuoIwLw

Vyrobcem je americka spolecnost a sehnat to v evrope zrejme nepujde. Tak sem se chtel zeptat, jestli byste nevedeli nejakou alternativu k teto brokovnici. Jde me o rychlost strelby, a kapacitu zasobniku.. tedy co nerychleji vystrilet co nejvice naboju + rychle prebiti.

Jeste mam otazecku, chtel jsem vytvorit novy thread, ale nikde nevidim tuto volbu. Mam nekoho kontaktovat, aby me dal prava? Diky

PříspěvekNapsal: 29.07.2016 6:09
od DeadMan
:roll: sotva udělal ZP a už vymýšlí blbosti.........

Pokud trváš na tom co jsi napsal, tak si kup Saigu 12 a k tomu několik bubnových zásobníků.

PříspěvekNapsal: 29.07.2016 7:32
od zdoch
Koukám, že opravdu každý zboží má svýho kupce :shock:

PříspěvekNapsal: 29.07.2016 8:53
od heh
Brokovnici jsem zvažoval hodně dlouho. Samonabíječka super, ale za rozumný prachy nesehnatelná (Saiga) a musí se to patřičně (a relativně draze) krmit aby to fungovalo (konec mokrých snů o M2).
Takže spolehlivá pumpa co prokazeteleně vydrží, čímž se to posunulo od tureckých šlapek do jiné cenové hladiny - Supernova. Střílet se z ní dá pěkně ;)

https://www.youtube.com/watch?v=j5zkRSxZKbg

PříspěvekNapsal: 29.07.2016 18:06
od sokar
Mám ultrashorta a je super. Vypadá dobře a střílí taky super. Bohužel STF jsou už cenově moc vysoko a jsou jen víc cool.
Měl jsem remington 887 nitro mag tactical a byl to rachtavý křáp co furt selhával . Plastovej šmejd. Nevím jak mossberg, ale taky bych do něj nešel. Fabarmy by měli být líp zpracovaný a taky že jsou. Samonabíječku mám benelli m4 super 90 a za ty prachy je prostě top. Jen strašně kope, protože je dělaná na spolehlivost a komfort až pak. V tomto směru je lepší fabarm pss12 . Jinak gumový střelivo samonabíječky nedávají, ale jsou dobré pro tréning, kde se do zásobníku se zavřenýma očima naláduje střelivo a jeden či dva gumáky.

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 12:55
od Rozpadlicek
Chtěl bych nějakou samonabíječku na holuby. Pošilhával jsem po CZ 712/912, je to dobrá brokovnice? Přebíjí různý náboje?
Případně nějakou pumpu. S brokovnicema nemám zkušenosti. Ale rád bych začal.

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 13:04
od zdoch
Ne. ČZ nevyrábí brokovnice v ČR už pár let, prodávají to pod CZ-USA a vyrábí to pro ně turecká firma Huglu. Všechny brokovnice od ČZ vypadají elegantně, dobře se drží a nahazují do střelecký pozice, ale ten materiál a kvalita zpracování nic moc, o tvrdochromu ani nemluvě, navíc ta cena.. Samonabíječky nešly nikdy moc na prodej a od roku 2016 je zbrojovka v ČR neprodává. Jen kozlice a dvojky.
Co myslíš různé náboje? Gumáky nepřebije žádná a s 24g sportovním střelivem má většina taky problém.
Ta 712 se vyráběla tuším s krátkou hlavní, nevím jestli vůbec čokovanou, ale holub ti uletí a už ho další ránou nedoženeš, nemá dostatečný krytí.
Pumpa na holuby, tak to těžko. Povolený jsou dvě rány (víc stejně nestihneš, než se holub rozbije o zem), ale z pumpy stihneš většinou jednu ránu + přebít, ale málokdy stihneš znovu zamířit a vystřelit. A když, tak holub je v tahu a při skeetu (cylindr, 1/8, 1/4), by jsi na druhou ránu potřeboval už trapový čoky (1/2, 3/4, 1/1), aby jsi holuba dohonil. Což nejde, protože máš stejně jako u samonabíječky jen jednu hlaveň. U kozy/dvojky si druhou hlaveň můžeš nastavit na jiný krytí, případně jako první odpálit druhou hlaveň (třeba když letí holub proti tobě).

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 13:13
od Rozpadlicek
Tuším, co to je krytí brokovnice, ale co jsou to čoky? :shock:

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 13:18
od zdoch
Čoky (choke) se zašroubovávají do hlavně. U loveckých brokovnic jsou vnitřní a potřebuješ na ně klíč, ale aspň je při pohybu v terénu neurazíš, u sportovních vnější a dají se vyměnit vytočením rukou, tak jak na střelnici potřebuješ.
Jedná se koncové zahrdlení, který určuje krytí na určitou vzdálenost:

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 20:12
od PetrNovak72
jinak platí tohle teoreticky, v reálu je nutné ověřit konkrétní "choke" a konkrétní munici na konkrétní vzdálenost:-)
výrobci brokovnic různě šachují (např. fabarm a jejich tribore-system - prostor za komorou ..

takže je možné že jedna zbraň s 0-choke (cylindr) která by měla teoreticky rozhazovat nejvíc bude mít menší shluk než jiná s 1/4 nebo 1/2 chokem.. - s konkrétním nábojem...

na skeet se obvykle dávají "2x 0 - cylindr".. protože holuba nedoháníš, při dvojstřelu naopak ten druhý-protivka je sakra blízko..

dohánění platí na baterce-trapu .. tam podle jak si rychlý - třeba 0 a 0,5.. někde má O,5 a 1(full choke..) druhá rána se dává na holuba co je o dost dál... obvykle..

samozřejmě je to v rukou, viděl jsem kluka s 16 "polnačkou" - starý ZP, dvojspoušť, plný pevný zahrdlení a sundaval i holuby na skeetu.. když trefíš, je ti větší rozptyl jedno:-)

PříspěvekNapsal: 12.09.2016 12:34
od zdoch
Joj, to je pravda. Než skeet z jedný pozice, tak střílím spíš lovecký kolo, kdy se chodí mezi vysokou a nízkou věží v půlkruhu na sedmi stanovištích. Je to větší sranda střílet z různejch úhlů. A když jsi na začátku, nebo na konci kola, tak stojíš pod jednou z těch dvou věží a holuby lítaj po směru, nebo proti směru střelby, tam má jinak nastavená hlaveň výhodu (1/8, 1/4). V polovině loveckýho kola lítaj holuby z leva doprava, nebo zprava doleva, tam je lepší mít 2x0.
Ale o tom to je, že po celý kolečko máš nějak nastavenou zbraň (nebo máš dlouhou samonabíječku s jednou hlavní) a střílíš na různě letící cíle a ne vždy je optimální rozptyl broků. Pak už je to hlavně o tom to mít v rukou a správně předsadit.

PříspěvekNapsal: 12.09.2016 19:02
od PetrNovak72
zdoch: máš v tom slušnej gulasch:-)

kolo a skeet se střílí úplně stejně - resp. stejná střelnice, vysoká-nízká.. liší se jen počtem holubů, v jakém pořadí se co střílí a případně kolik máš "ran" na single holuba..

netuším co chceš říci těmi jinými vzdálenostmi.. teoreticky bys měl většinu holubů střílet na cca 25? metrů a méně.. takže nechápu k čemu ty 1-4 a 1-8 choky...

na stanovišti 1 - první vysoká - z vyské střílíš co nejblíže, ale před kolíkem to dá málokdo, holub od tebe je rychlej - tzn. střílíš ho na 20? metrů...(tzn. na blízko, choke 0 ideál..., nízká letí k tobě, také u tebe, klidně na 3-7 metrů.. tzn. také choke 0..

stanoviště 4 - teoreticky nejdál, v reálu bys to měl střílet "televizním stylem" tzn. do 3-5 metrů od kolíku zleva a zprava (dohánění někde za boudou je na pouť:-)) )
stále si 20-25 metrů na holuby

takže abys to střílel správně, ber to že střílíš max na 25 metrů a ty druhé "hodně blízko u tebe.. at se bavíme o věži číslo 1 nebo 7 např..

za domácí úkol si nastuduj rozdíly:
olympijský skeet
lovecké kolo
lovecký skeet
:-)

PříspěvekNapsal: 12.09.2016 19:07
od PetrNovak72
samozřejmě je dobré ještě "uříznout" hlaveň - čím kratší, tím lepší :-) aneb porovnání skeetovek a trapovek:-) které se ještě často nastavují venkovními choky..

extrém jsou takový ty český "vytuněnky" s "tlumičem" :-) aneb 10 cm na konci přořezaný "kompenzátor" ...:-))) ZH forever:-)
vždycky když s tím vidím chlapy tak jim říkám že do lupary maj jen kousek:-)

http://www.rehak-lov.com/m1-lovecke-zbr ... ne-hlavne/

PříspěvekNapsal: 12.09.2016 19:34
od PetrNovak72
zdoch: jinak holuby jsou nejblíže na 2-3 a 2-5 stanovišti... (oba dva).. na 1 a 7 je jeden dál a jeden extrémně blízko.. na 4 jsou "oba nejdál".. takže z logiky bys na 4 měl mít "větší zahrdlení, aby ve shluku nebyly moc velké díry a holub neprolítl...
takže ta tvoje hláška že na 4 bys měl mít 2x0 moc smysl nedává:-) když už to takhle řešíš:-) protože když si pomalejší tak oba holuby lovíš celkem daleko u věží-za věžema což jsou nejdelší vzdálenosti kde holby na Kole jsou...

PříspěvekNapsal: 13.09.2016 8:09
od zdoch
A tak jo, padl tu dotaz co jsou to čoky, dal sem příklad, na co se jinak nastavená hlaveň hodí a proč to střelci používaj. Na vysvětlení to stačí.
Že ty vidíš u vícehlavňových brokovnic v nastavení stejnýho krytí u obou hlavní jako výhodu a raději si dokoupíš druhej cylindr, aby jsis je takhle mohl nastavit.. :roll: Ehm, proti gustu, žádnej dišputát, já ti to neberu a střílej si jak chceš. Stejně jsme ve špatným vláknu.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 10:35
od krvfx
Jelikož krátké levné Turky asi nedovezou, tak mám jedno zbytečné NP. A tak se poohlížím po nějaké pumpě, nejlépe kratší. Strašně se mi líbí tohle: http://www.prodej-zbrani.cz/brokovnice/ ... 1314p.html

Můj dotaz zní - kde se dá aktuálně koupit kvalitní, nejlépe krátká (<= 18" hlaveň) brokovnice a po kterých modelech jít. V "nejhorším" bych asi šel do M590A1, takže to je asi tak cenový strop.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 10:51
od Fabulous
Proarms Praha má skladem nějaké Remingtony a turky.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 14:52
od krvfx
Bohužel, dle eshopu žádný model, který by mě vzdáleně zajímal, není skladem.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 15:26
od Fabulous
Chce to osobní návštěvu. Ne vše je na eshopu.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 18:13
od devlop
krvfx:
Tak jestli ti nebude smrdět čína, tak koukni po Hawk PD-18 short, což je Norinco, kopie téměř 1:1 Remington 870, takže na to pasuje vše, co je pro Rema (pažba, předpažbí atd.), komplet ocel.
Měli ho na Rehak-lov, ale už nemají, zbranenaobjednavku prý do 21 dnů, zkus se poptat tam.
Taky jsem čekal letos na krátké nové UZKONy s výměnnými choke, ale vypadá to, že zelenysport teď nebude do konce roku děkat nic jiného než PPŠ41 a Sa58 :D

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 19:30
od jirka911
Odpověď ze ZS na Uzkony do konce roku:
Ne, zkušebna letos končí již koncem listopadu, těžko dodělají již zaplacené Sa58 a PPš41.
Hezký večer
Rudolf Martin st.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 19:46
od krvfx
Nakonec asi pořídím nejdřív pistolovou pažbu (třeba i se sklopkou) na současného Mavericka 88. Měli byste nějaký zaručený tip? Vím, že pasují z Mossberg 500, ale našel jsem i třeba toto: http://www.zbrane-mellivora.cz/index.ph ... =pazba-250

A tam tvrdí, ze je jak pro Remington, tak pro Mossberg. Je to možné?

Edit: Našel jsem toto: http://www.fabdefense.cz/product-1086-s ... cerna.html

Vypadá to, že mám vybráno.

Hawk by mi nevadil, ale nemůžu ho nikde najít skladem. Docela pěkně vypadá i krátký Hatsan Escort.

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 20:24
od Fabulous
Nejlevnější (a možná i nejlepší) řešení taktické pažby je pistolovka od Fab Defense. Ona totiž v sobě má i závit na AR trubku a navíc redukci na níž pasují všechny (nebo většina) sklopné pažby od Fabu! No a lacinou AR pažbu za pár stokorun lze pořídit třeba v bazaru. Jen pozor, brokovnice si žádá gumovou botku nebo celého chlapa! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 21:39
od Bill Masen
Není to nepovolená reklama? :wasntme

PříspěvekNapsal: 13.10.2016 22:36
od krvfx
Díky, toho jsem si nevšiml, koukal jsem jen na mobilu. To otevírá další možnosti za pár šupů.

PříspěvekNapsal: 14.10.2016 9:51
od krvfx
A dnes jsem narazil na novou tureckou alternativu - Torun. Mají pár zajímavých modelů:)
http://zbrane.esako.cz/vysledky-vyhleda ... UN&x=0&y=0

PříspěvekNapsal: 15.10.2016 9:33
od jirka911
Byl jsem varován před brokovnicemi Torun, že to je prý horší jak Uzkon a přitom to je dražší.

PříspěvekNapsal: 19.10.2016 10:20
od krvfx
V BVS jsem narazil na toto: http://bvs.cz/komise_brokovnice_fabarm_ ... 46_12.html

Je značka Fabarm (nebo popř. tento model) doporučený? Co jsem četl, tak Fabarmu se vyčítají některé (možná zdánlivě) poddimenzované součástky a přílišná složitost.

PříspěvekNapsal: 19.10.2016 12:06
od Stenny
Tenhle model mám, prohnal jsem skrz okolo 800 nábojů (od trapů až po magnum) a funguje zatím bez potíží. Osobně jí věřím.

PříspěvekNapsal: 19.10.2016 17:59
od Serža
krvfx píše:V BVS jsem narazil na toto: http://bvs.cz/komise_brokovnice_fabarm_ ... 46_12.html

Je značka Fabarm (nebo popř. tento model) doporučený? Co jsem četl, tak Fabarmu se vyčítají některé (možná zdánlivě) poddimenzované součástky a přílišná složitost.

Ultrašortku jsem měl. Spolehlivost super, žere všechno. Ten můj kus byl možná citlivější na práci předpažbím, aby to spolehlivě vyhodilo, chtělo to být dost razantní, což se mi za pohybu a v různých divných pozicích ne vždy povedlo...pak někdy zůstala viset prázdná hilzna ve výhozovém okénku.
Jo a taky to imho chce úpravu mušky - ta origo je nevýrazná a utopená v tom plechovém krytu...

ideální v kombinaci se top-folding sklopkou Hatsan (která už se bohužel nedá sehnat - jedna by se mi hodila :-) )

PříspěvekNapsal: 31.10.2016 19:58
od luboškrampera
Dobrý den sháním brokovnici (pumpu) remington 887 nitro mag tactical na ceně nezáleží kdyby jí někdo měl a chtěl by jí prodat prosím kontaktujte mě na email marpyy@seznam.cz nebo tel 777503337
Děkuji

PříspěvekNapsal: 04.12.2016 21:59
od Stenny
Došel jsem k závěru, že vrchní sklopka od Hatsanu je na mě na Ultrashortu moc dlouhá, navíc se v otevřené pozici viklá a to mi vadí. Takže sháním jinou variantu (ideálně teleskopickou, v nouzi i pevnou s pistolovou rukojetí), ale zjišťuju, že náhradní pažby pro Hatsan se z trhu jaksi vypařily. Nezkoušel někdo kompatibilitu pažeb tureckých brokovnic mezi sebou? Případně co ještě pasuje na Fabarmy? Líbí se mi i teleskopická přímo od Fabarmu http://cidpraha.inshop.cz/prislusenstvi ... ?ItemIdx=0 , ale na můj vkus je drahá.

PříspěvekNapsal: 15.12.2016 11:01
od Adkop
Docela dlouho jsem uvažoval jestli sem naspat. Přečetl jsem poctivě celé vlákno. Moje první brokovnice je UTAS XTR 12. Je to Turek, dovoz zelenýho sportu. Zelenáč k němu nedováží zásobníky a vzhledem k tomu že se ty brokovnice skoro neprodávají tak asi ani dovážet nebude. Nicméně po 2 měsíce trvajícím martiriu mi včera přišly další zásobníky přímo z Turecka. Dá se to domluvit aby je poslal ale není to sranda a není to levný. Nicméně co se týče mých zkušeností s touhle brokovnicí. Je to dlouhá potvora a proto i střelba slugem je docela přesná i na delší vzdálenosti. Dá se použít i jako kulová zbraň ne jen brokovnice. Přemejšlím že k tomu ještě pořídím nějákou levnou pumpu. Ty má zase ráda moje polovička. Mám pocit že brokovnice jsou z rozpadlického hlediska trochu nedoceněné. Kor v současné době kdy jsou všechny kosy v ohrožení. Aktuálně ukončené jednání tripartyty je toho důkazem.

PříspěvekNapsal: 02.03.2017 22:17
od Nicotinick
Povedlo se mi strávit dvě pěkná střelecká odpoledne s docela zajímavým kotětem, Hatsan Escort Auto Defend, černý s pevnou pažbou:

http://www.hatsan.com.tr/en_escort_auto_defend.html

Novinka tuším 2015, samonabíječka, lauf 36 cm, v ceně "heatshield", světlovodná muška. Zpracování a materiál jednoznačně super, robustně navržený mechanismus, naprosto srovnatelná se semi-auto Mossb 930 nebo Rem 1100. Zajímavě udělané "dvoustupňové" odebírání plynů.

Žere to spolehlivě všechno od navážky 28 g výše. Problémy se samonabíjením měl jenom u některých SB s nízkou 24 g navážkou, ale byla rovnou z krabice a na střílení skeetů tohle fakt není. Jinak 28 - 36 g, slugy, schroupal úplně všechno, 50 g magnumy jsou zážitek i se samonabíječkou.
Zajímavý nápad..místo obvyklého tlačítka záchytu závěru je "zámek" trubkového zásobníku. Pěkně využitelné třeba pro průběžné "vhození" slugu mezi broky, ovládání záchytu závěru je na klapce ze spoda. Fakt hezké.
Rozptyl s tureckými "speedy" slugy cca 15 cm na 50 m, uspokojivé. :)
Trubka na 5 nábojů (některých 70 a 76 se vejde jen 4 samozřejmě, ale to je u všech brokovnic), 1 do komory, kdo má odvahu na "ghost load" dostane jich tam celkem 7. Vzhledem k celkové délce 87 cm určitě dostačující.

Co bych jí vytknul je absolutně vy..čené oko na plechové spojce mezi pažbou a pouzdrem závěru určené k závěsu s pistolovkou. Při střelbě za deště s magnumy je to na rozbití kloubu palce. Uříznout zahodit, 5 minut s pilníkem. Rail na svítilnu na plastovém předpažbí je trošku na ozdobu. Třikrát utažený Streamlight na krev, třikrát upadl... :)

Cenofka cca 13 000,- se zdá na tureckou broknu dost, ale zpracování určitě odpovídá. Je to půlka za běžné samonabíječky. Není to 35 za Berettu, ani 60 za Benelku.

Pro toho, kdo je už opatrný na rameno, nebo je líný pumpovat , zajímavé, obratné a hlavně dost rychlé koště na "zametání" kolem baráku, suprově ovladatelné, se skvělým "mírotvorným" potenciálem. ;)

No, už vím co si přát k narozeninám. :)

PříspěvekNapsal: 03.03.2017 8:38
od Chorche
hatsana mam jako pumpu už přes 10 let a je to z turecký produkce asi top. Jak si psal, cena tomu odpovídá. Nicméně jak sem tu zmínil uš víckrát, samonabíječku bych volil jedině ruskou. Hlaveň případně pokrátil (dle americkejch fór přebíjí i s pokrácenou).

PříspěvekNapsal: 03.03.2017 8:50
od Nicotinick
Nejen dle americkejch for :) ;) , ale bacha. Proslulá dlouhodobá odolnost a všežravost Baikalu MP 153 např. už zase až tak neplatí pro novodobý MP 155. Holt, jiná doba... 8-)

PříspěvekNapsal: 03.03.2017 9:33
od Chorche
no 153 by byla moje volba určitě. Novinkám já nikdy moc nevěřím...

PříspěvekNapsal: 03.04.2017 22:35
od Nicotinick
Jestli nějaký rozpadlík touží po robustní brokovnici, nemá peněz na rozhazování a nenaskočí mu vyrážka, že drží v ruce kopii ....pár ran jsem vystřelil z čínské SDM M870. Sino Defence Manufacturing, Beijing :D Norinco pod jiným názvem s pěknou povrchovkou a stylovou "lebkou". :D
Vozí to sem Perun, foto třeba tady...
https://www.google.cz/search?q=sdm+m+87 ... 9gTarmLECM:

Čistokrevná kopie Rem 870, ocelové pouzdro závěru, kompatibilní s díly Rem, Magpul pažba tedy není úplně Magpul ;) , ale není to nic odpuzujícího.
Za ty prachy moc pěkně udělané (místy možná lépe než originál) a určitě to vydrží víc než jen třetinu předlohy, jak by napovídala cenovka necelých 8 tisíc.

PříspěvekNapsal: 02.09.2017 16:57
od Rainier Wolfcastle
Vzhledem k tomu, že nemám se samonabíjecí brokovnicí žádné zkušenosti a uvažuji o jejím zařazení (mp153/155), zajímalo by mě, jaké máte zkušnosti s jednotnou střelou? Jakého soustřelu by se dalo dosáhnout na 50m s kolimátorem?

PříspěvekNapsal: 02.09.2017 18:07
od Nicotinick
Na co ji chceš mít ?

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 12:09
od Rainier Wolfcastle
Na to, abych s ni byl v kominaci s kolimatorem schopen zasahovat kruh o prumeru 10cm na 50m- nevim ale jestli je to realne, nemam zkusenosti. Zbrane se snazim porizovat tak, aby pokud mozno nebyly lezakem trezorovym. Vzhledem k tomu, ze mam lovecky listek, rad bych ji pouzival pri secich a nahankach na prasata. Chtel jsem puvodne samonabijeci kulovnici, ale uvazuji i o brokovnici, protoze krom kozlice zadnou nemam, tak bych spojil prijemne s uzitecnym.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 14:20
od Matěj
Rozptyl 10 cm z brokovnice na 50 m jednotnou střelou z brokovnice moc reálné není...

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 14:33
od Rainier Wolfcastle
Ja ted strilel na zavodech na terc-divocak. 4ranny na 50m. Casovy limit 8s vzdy na 2ranny. Me skore dve osmicky, jedna devitka a jedna sestka ktera mi utekla. Strileno z IZ39 se svetlovodnou mouchou.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 15:31
od Nicotinick
Matěj píše:Rozptyl 10 cm z brokovnice na 50 m jednotnou střelou z brokovnice moc reálné není...

Existují brokovnice které to umí i na 100 m. Největším omezením pak jsou miřidla a hlavně kvalita
střeliva. S měkkými "slimáky" od SB to skutečně moc reálné není.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 18:11
od Rainier Wolfcastle
Jak jsem psal, když bych se vlezl do 50m tak bych byl spokojen :-) Bohužel nemám ve svém okolí žádného majitele, abych to mohl v reálu vyzkoušet.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 19:08
od Matěj
Majitele čeho? Jestli samonabijeci brokovnice, tak ty jsou celkem mezi lidmi dost. Aspoň u nás.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 19:10
od colek
Na pujčení pumpy se můžem domluvit.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 19:18
od Rainier Wolfcastle
nejlepe samonabijecky na kterou by se dal hodit kolimator

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 19:23
od colek
Samonabíječkou nemohu sloužit.

PříspěvekNapsal: 03.09.2017 19:51
od Chorche
kamarád má MP153 a je z J. Hradce, kdybys chtěl můžu ti u něj domluvit střílení. Střelnice tam je na 80m.

PříspěvekNapsal: 04.09.2017 20:31
od Argonaut
Spíš jenom pro zajímavost. Koupil jsem si Maverck M88 od Mossbergu. A koukám, nejde tam narvat více než 2 náboje. Po rozebrání mi vypadl z trubicového zásobníku omezovač v podobě dřevěné tyčky...

PříspěvekNapsal: 04.09.2017 21:22
od Nicotinick
A kde je, pardon, ta zajímavost ?

PříspěvekNapsal: 05.09.2017 6:57
od DeadMan
Vždyť toto je uvedeno přímo v návodu :lol:

PříspěvekNapsal: 06.09.2017 17:30
od Argonaut
tak to se ještě podívám, ale je možné, že jsem to přehlédl...

PříspěvekNapsal: 06.09.2017 17:56
od Chorche
von někdo čte nějaký návody ke kvérům?

PříspěvekNapsal: 06.09.2017 17:58
od colek
Taky mě napadlo,že návod se přece čte až nejsou jiný možnosti.... :angel

PříspěvekNapsal: 06.09.2017 18:02
od Nicotinick
ČR je, zatím, výjimka. 95% pump a samonabíječek které se v Evropě prodají, jsou z legislativních důvodů omezeny na 2+1. Proto tam výrobci hned radši jebnou tyčku. :)

PříspěvekNapsal: 06.09.2017 20:39
od Argonaut
Tak jsem to v návodu našel. Přehlédl jsem to. Odkazují se na důvod existence US zákona na ochranu migrujících ptáků. Tyčka se má vytřepat:)

PříspěvekNapsal: 07.09.2017 8:24
od Chorche
takže migrující ptáci se musej střílet jen po třech jo? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 07.09.2017 8:37
od Baca
ASi tak. Skratka IDIOCIA uradnika :-D

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 11:53
od Matěj
Řešil někdo už někdy zarovnání ústí hlavně brokovnice? Při čištění mi spadla hlaveň ze stolu na dlažděnou podlahu a krom splaclé mušky se trosku nakleplo ústí směrem dovnitř hlavně, neni to nějak moc, ale vidět to jde. Zkrácení hlavně beru jako poslední možnost.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 13:08
od zdoch
Tohle se mi málem stalo u kozlice a taky při čištění. Zapomněl jsem, že nemám nasazený předpažbí a kozlici jsem zlomil, hlavně vypadly a chytil sem je asi 2cm nad betonovou podlahou.
Těžko radit co s tím, moucha se dá naletovat nová, ale co s namáčklou hlavní... Já bych jako první šel za puškařem co s tím. Každopádně je to nemilé :|

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 14:11
od Nicotinick
Jde o to co to je za brokovnici, k jakému účelu a za kolik. Zkus si vystřelit, jak moc a zda, se změnilo krytí.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 15:05
od Fabulous
Hlaveň je měkká. Dobrý puškař to vymáčkne zpět.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 15:06
od Matěj
Stalo se mi to u pumpy. Zanesu to tedy k puškaři.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 15:10
od Fabulous
Jen taková malá poznámka. Cena za kvalitní opravu může být vyšší, než je cena hlavně. Obzvláště pokud se jedná o nějakého Turka.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 15:12
od Matěj
Turek to není, ale jestli by se oplatila nová místo opravy, tak nebude co řešit. To radši někomu nechám na ND.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 16:32
od zdoch
Psal jsi, že zkrácení je až v posledním případě a nevím, jestli máš na hlavní závit na čoky, nebo tlumič plamene. Pokud by byla oprava ústí drahá, co koupit novou dlouhou hlaveň a tu starou-poškozenou zkrátit. To stojí prd. a třeba Mossberg nebo Remington dělají komba s dvěma hlavněmi krátká/dlouhá. Pokryl by jsi tím střelbu na dálku i taktickou střelbu v jedný zbrani.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 17:37
od Matěj
Je to Mossberg, na ty náhradní hlavně kouknu, neviděl jsem je prodávat zatím samostatně.

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 20:47
od PetrNovak72
u "pevného" ústí jsem viděl u puškaře za pár set kč uříznutí obou hlavní...
starej bajkal, zkrácení rozkvetlé hlavně o 4 cm...

majitel spokojený, prý to kryje lépe:-)

jestli je to jen roura bez features, tak bych se té "pilky" u profíka nebál...

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 22:13
od Kapo
No, tiež by zaujímalo, či a za kolko sa dá kúpiť krátka hlaveň na mosberga.

A aký je rozdiel upišlať hlaveň u odborníka a upižlať si ju doma sám? :D

PříspěvekNapsal: 08.11.2017 22:42
od PetrNovak72
v ideálním případě žádný (jen saving peněz, takže win pro doma-pilovače..)

bohužel, nežijeme v ideálním světě.... :-)
aneb je to na vnímání rizika každého soudruha:-)

věci co nemají kritickou funkci nebo riziko výbuchu do ksichtu... typu postavit přístřešek pro vlek si troufnu sám amatér
konstrukci co nese 3 tuny raději svěřím profíkovi stavaři-statikovi kterej to "odhadne-spočítá" s neskonale větší jistotou

zbraně jsou sice blbo-dělaný.. pro blbce.. maj fungovat i blbcům... ale když do nich nehrabou blbci:-)

když sem viděl těch pár věcí co českej amatér-debyl dokáže s pilníkem a šmirglem na pojistkách a spoušťácích.....

p.s. - když se bavíme o čistejch rovnejch rourách, tak průměrně schopný nástrojař s vybavením nemůže mít žádný technický problém.. (když dodržuje pravidla typu odjehlení atd..)

čistě teoreticky a hypoteticky, aniž bych někoho nabádal k řezání čehokoli bez licence a razítka...

PříspěvekNapsal: 09.11.2017 0:46
od Kapo
No, popravde, videl som na youtrubce urobené funkčné brokolice z vodoinštalatérskych trubiek a šroubení, a fungovali.

https://www.youtube.com/watch?v=Lt_BHo5mhRo Za pozornosť stojí prezrieť si tie zvary.... :D

A keby sa to nepodarilo niekomu urezať na prvý, na druhý, a ani na 10x tak má ešte dosť rezervu. :D https://www.youtube.com/watch?v=fxSjLllBbQ4

PříspěvekNapsal: 09.11.2017 12:50
od kregan
Hlaveň je hlavní část zbraně, takže jakýkoli zásah = zkušebna. Někde jsem tu dokonce postoval přímo vyjádření ze zkušebny k podobným zásahům. Pokud si to někdo doma řízne a na PČR bude tvrdit, že už to tak bylo, je to jeho věc, ale úplně košer to neni.

PříspěvekNapsal: 09.11.2017 13:08
od Kapo
Hmm, nevím, ako v ČR. U nás to nikoho nezaujíma.
Samozrejme, nechodím na seba /ani na iného/ bonzovať, že som šiel 100km v obci, a že som nemal bezpečnostné pásy.
Keď som predával čezetu s 6 rokov prepadlími tlakovkami, tak policajtom to nevadilo. Teraz má čezeta asi 10 rokov prepadlé tlakovky, a slnko vyšlo aj dnes.

Mna by skôr zaujímal názor puškára, či sa dá skrátenie hlavne na brokovnici vôbec dobabrať.
A či a za kolko sa dá kúpiť tá hlaveň na mosberga.

PříspěvekNapsal: 09.11.2017 22:56
od JOBU
Pokiaľ myslíš pod pojmom u nás na slovensku,tak čudoval by si sa... A bol by si aj dosť prekvapený,či to nikoho nezaujíma...
K tlakovkám :head naštuduj si vyhlášku a zistíš,že už nejaký čas platí to,že sa ich zbraň musí zúčastniť iba na výzvu z príslušného oddelenia PZ pri podozrení na zlý technický stav zbrane,alebo nejakého neodborného zásahu do zbrane,čo nepochybne rezanie hlavne je.
A vychvaľovať sa že som predal pištoľ s prepadlými tlakovkami v čase keď to platilo -nedodržanie vyhlášky zákona držiteľom zbrojného preukazu,to bolo v tom čase isto priestupok na úseku zbraní a streliva.Takže sa trošku zamysli,čo tu vypisuješ.
Ak by si prekročil rýchlosť v obci a nenamerali by ťa,je to slovo proti slovu,ale evidencia zbraní,ich tlakoviek a majiteľov existuje aj z pred 20rokov,a tú asi neukecáš. :D
Dobabrať sa dá aj chlieb s maslom,prečo by nejaký debil nemohol dobabrať toto.
Kúpiť a objednať sa dá tiež všetko,samozrejme nákupko,prípadne dovoz atď,až nakoniec zistíš,že ak pridáš niekoľko (desiatok,alebo stovák) €,mal by si zbraň druhú.

PříspěvekNapsal: 10.11.2017 8:03
od Nicotinick
Kolegové, zase z toho tady nedělejme kovbojku a řiďme se selským rozumem okořeněným špetkou technického uvažování. Uříznutí 1,2..3 cm brokové hlavně od ústí , hladké trubky, se z hlediska pevnostních poměrů zbraně , tlakové odolnosti, kategorizace zbraně a tedy případné "společenské nebezpečnosti takového "činu" nestane vůbec, ale vůbec nic.
Maximálně se mírně zvýší úsťový tlak, asi tak na úroveň kratších hlavní, které výrobci nabízejí. Pokud to někdo udělá prasácky , nakřivo, bez začištění stop po nářadí, tak se pak nesmí divit, že ten pohled někoho trkne.
Je to ale stejný zásah, jako když si někdo po večerech pilníkem zkosí hrany ústí šachty zásobníků na ocelovém rámu pistole, nebo udělá stippling a probere rám pod lučíkem na Glocku. To je prosím taky zásah do hlavní části zbraně.

Aniž bych chtěl jakkoliv zpochybňovat autoritu ČUZZS, její "stanovisko" je jen její výklad zákona a v žádném § zákona o zbraních nebo přezkušování zbraní nemá oporu. A co se případně stane, když takhle zkrácená hlaveň dostane na zkušebnu ? No vůbec nic. Pokud je zbraň jinak v kondici, dostane stejný "štempl" jako měla, jenom to stojí pár peněz navíc.

Takže prosím nestrašme se tady.

PříspěvekNapsal: 14.11.2017 20:20
od zedik
Taserové náboje do brokovnice..možná raději dostat gumovejma než si dát jeden 20s cyklus https://www.military-portal.cz/clanek/xrep-taser-z-obycejne-brokovnice

PříspěvekNapsal: 14.11.2017 21:28
od krvfx
To vypadá hodně zajímavě. Otázka je, jaká je praktická použitelnost a cena (iluze, že by to prodali civilovi, si nedělám).

PříspěvekNapsal: 14.11.2017 22:51
od Nicotinick
Na demonstrace holt jen v koženém kabátě. V USA na "šedém" trhu se dá sehnat jeden kus za cca 200 USD, oficiální cena pro LE složky by snad měla být okolo 160 USD/ks. 8-)

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 11:42
od Bajcsi
Chcem vas požiadať o pomoc pri vybere barokovej pumpy som v tomto smere amatér . Mam zaujem kúpiť brokovnice do 800 až 900€ a potrebujem poradiť co dobre za tu sumu kúpiť pavla a mi Mosberg winchester. Fabarm ale urcite sa nebránim ani inym značkami len hladam spoľahlivú a kvalitnú zbraň ak mi pomôžete budem vďačný dakujem

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 11:51
od Fabulous
Mosberg jsem měl. Fabarm jsem měl. Poslední Winchester, co jsem viděl byl vyroben v Turecku.

Nakonec jsem skončil u Remington 870 s železným tělem :)

V této kategorii brokovnic zas takový výběr není...

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 13:04
od Bajcsi
Takže jediné asi remington a poprosim ta ako je natom kvalita poculsom ze to nieje nic moc zato Fabarm schválili ale remington sa mi tiez páči ale dakujem aj tak

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 15:39
od bivoj
Asi nejlepší porovnání Rem 870 a Moss 500 najdeš tady: https://www.youtube.com/watch?v=HuxCLivZ-Vk

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 15:42
od Mirda.85
A co pumpa Benelli Supernova, máte někdo zkušenost? Do uvedené cenové nabídky by se vešla a vypadá moc hezky. Já o ní také trochu uvažuji, ale zkušenosti s ní nemám.

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 16:01
od Nicotinick
Ono je celkem už jedno, jestli koupit Winchester SXP vyráběný, a vůbec ne nekvalitně v Turecku, nebo Mossberga kompletně vyráběného Mexičany v Mexiku (ano celá produkce brokovnic Mossbergu , nejen Maverick, se vyrábí v závodě v Torreon v Mexiku. V New Haven v Connecticutu do dovezených pouzder závěrů z Mexika vyfrézuje jedna drážka a nápis Made in USA a celé se to pak "kompletuje" v Eagle Pass v Texasu, 8-) ) , nebo Remingtona vyrobeného z 80 % Mexičany v USA. Snižování výrobních nákladů je prostě svině.

Všechny jsou léty osvědčené a fungují víceméně spolehlivě.

V Americe se sice vyrobí nejvíc brokovnic na světě, stejné množství se tam doveze, ale v posledních cca 20 letech špičku v konstrukci a použitých materiálech tvoří a tón udává Evropa. A nejlepší volba je právě Benelli.

PříspěvekNapsal: 05.12.2017 16:48
od Nicotinick
Pokud mohu doporučit, jestli novou pumpu, tak s uzamčením rotačním závorníkem. ;) Benelli Nova nebo Supernova, Winchester SXP nebo starší 1300 Defender, nebo bohužel u nás zatím oficiálně nedováženou famózní FN P 12 .

PříspěvekNapsal: 21.03.2018 23:30
od K4cer
Zjistil jsem, že nutně potřebuju brokovou pumpu.

12ctku, hlaveň tak kolem 18,5 - 20", pevná pažba - prostě klasickou "security" broknu na obranu kolem domu (nechci žádný tacticool krávoviny, já to nevyužiju), jednoduchou, spolehlivou, funkční, a né drahou.
Uvažoval jsem i o Mavericku a pak i o Mossberg500, ale v mých končinách jsou docela nedostupný, takže jsem od toho upustil, alespoň předběžně.

Umí se někdo z ctěnejch kolegů vyjádřit k turecké Radikal Canavar?

PříspěvekNapsal: 21.03.2018 23:52
od Serža
co Winchester? mají v BVS...

PříspěvekNapsal: 22.03.2018 0:23
od Nicotinick
Mavericka ti snad každý obchodník sežene, u ZS jsou normálně skladem. Ten Radikal je další obchodní firma jako Uzkon, Balikli , Torun, atd. kteří si to nechávají jednorázově vyrobit u někoho jiného. Když trefíš na dobrý kus tak bez problému ale má to kolísavou kvalitu, když se něco posere tak na to neseženeš díly atd. Vůbec se neboj ani SDM 870 pokud na ni narazíš, čínská, ale výborně udělaná kopie Rem 870 . Ve stejné cenové relaci jako Win SXP je třeba Hatsan, turek kterých se ale dovezly stovky a fungují bez problému, jsou na to případně běžně sehnatelné díly.

PříspěvekNapsal: 22.03.2018 7:03
od DeadMan
Přesně tak, mám Maverick 88 a koupil jsem ho u nás v Detexu, kde ho oficiálně vůbec nenabízejí.

Přišel jsem tam, zeptal se zda ho dokážou sehnat a do týdne (dvou?) byl na krámě.

Jinak z turků určitě Hatsan (taky dokážou sehnat snad všude, pokud není už přímo skladem).

PříspěvekNapsal: 22.03.2018 10:08
od Matěj
Mám mossberg 500 a jsem spokojený, Maverick je tuším konstrukčně to samé, jen asi nějak ošizené kvůli ceně a montují je mimo USA, každopádně co jsem kupoval příslušenství na Mossberg 500, tak téměř vždy bylo označeno jako kompatibilní s M88, to může být výhoda proti třeba různým Turkum, nevím jak na tom je příslušenství k nim...
Pumpa je fajn, akorát ji nepoužívám tak často,jak jsem si při koupi myslel.

PříspěvekNapsal: 25.03.2018 8:29
od K4cer
Dík všem.

Moje první volba by byl Mossberg 500, Maverick je levnější alternativa (potenciální problémy s předpažbím, které je ale updateovatelné z 500vky). Já jsem ale na Slovensku a Mossberg sem asi nikdo nevozí, a řešit to dovozem z ČR se mi moc nechce. Kolega mi velmi vychválil zmíněnou Radikal Canavar, tak jsem to chtěl konfrontovat tady.

Zatím je to ve stadiu získávání informací, v průběhu týdne se mám setkat s člověkem, který se vyzná a možná by sehnal i tu 500vku.

Dotaz na zkušenější kolegy: chci 18,5'' na 6 nábojů, nebo 20'' na 8 nábojů?

PříspěvekNapsal: 25.03.2018 11:51
od DeadMan
No já uvažuji o trezoru na chatu a do něj něco hodně levného jen pro případ opravdové nouze (žádné velké střílení, respektive tak krabičku za rok na ověření funkce).

Nejprve mne napadla jednuška

https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... 2066-IZ-18

ale pak jsem si řek, že proč ne pumpu za ty stejné prachy

https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... ger-BS-101

PříspěvekNapsal: 06.05.2018 20:25
od K4cer
Mno, tak to nakonec nejspíš bude Uzkon.

Potřeboval bych radu zkušenějšího: chci krátkou s 35cm hlavní (4+1) nebo střední s 50cm (7+1)? Krátká se mi zdá opravdu moc krátká, v bytě asi výhoda, ale taky bych s tím rád něco trefil na víc než 25 metrů... Já bych se asi přiklonil k té 50cm, ale rád si nechám poradit. Uvažovat nad zajícem z 50cm hlavně je reálný, nebo ne?
A zadruhý, má nějakej praktickej smysl rail (nahoře a na podpažbí)? Na podpažbí tak na baterku, to by se asi mohlo hodit.. ? Horní rail nevím, má na takhle krátký pumpě smysl kolimátor nebo něco?

Dík za případný odpovědi

PříspěvekNapsal: 06.05.2018 20:39
od Serža
pokud bydlíš v bytě v zástavbě (město) asi bych kvůli skladnosti/manipulovatelnosti šel do kratší
pokud máš dům s pozemkem, volil bych nějakou 7+1 se sklopkou a prodlouženým předbažbím (lepší ovládání)

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 11:27
od gasoline
K4cer píše:Mno, tak to nakonec nejspíš bude Uzkon.
...chci krátkou s 35cm hlavní (4+1) nebo střední s 50cm (7+1)? Krátká se mi zdá opravdu moc krátká, v bytě asi výhoda, ale taky bych s tím rád něco trefil na víc než 25 metrů... ... Uvažovat nad zajícem z 50cm hlavně je reálný, nebo ne?
A zadruhý, má nějakej praktickej smysl rail (nahoře a na podpažbí)? Na podpažbí tak na baterku, to by se asi mohlo hodit.. ? Horní rail nevím, má na takhle krátký pumpě smysl kolimátor nebo něco?
...

S krátkým turkem jde v pohodě trefovat slugama gong na 50m i s původníma mířidlama (tzn. mušku srovnat do roviny s lištou).
Rail se může hodit jako u každého kvéru. Kolimátor zrychlí míření a neomezuje vnímání okolí, protože čumíš oběma očima. Uzkon má nahoře 11mm ližinu, takže buď použít adaptér z 11 na normální rail, nebo rovnou pořídit optiku s patřičnou montáží.
Mimochodem, na brokny se dělají i kolimátory se světlovodným vláknem bez baterek, což může mít dost velký rozpadlický potenciál, ale tečka má velikost knedlíku, za který se na 50m schová nejen ten zajíc ale i slůně s matkou. :)

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 11:59
od Matěj
Tak snad nikdo neplánuje střílet "přesně" na 50m z brokovnice i kdyby slugem...

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 12:09
od Nicotinick
Proč by slugem ne ? I na 70, 80 , s patřičnými miřidly (a slušnou broknou) a pečlivostí se i na 100 m dají slugem sundávat poppery.

Jen doplním. Existují i hlavně 18,5". V současné době bych se ale už Uzkonu zdaleka vyhnul. U poslední várky řady AS 40 - 44 je tak na 50% šance , že to je nereklamovatelný krumpl. Spíš se pohlédni po Balikli, Casalta, Derya, je to to samé ze stejné fabriky, o pár stovek dražší, ale střeva jsou udělaná pečlivěji.

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 13:29
od Žulda
Matěj píše:Tak snad nikdo neplánuje střílet "přesně" na 50m z brokovnice i kdyby slugem...

Zcela běžně se na IPSC brokovnici v Žalanech střílí kovy na 50m. Naposled jsem to dával krásně konečně i se svým Maverickem M88, který má jen perličku a hledí žádné.

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 16:45
od Matěj
Neříkám, že nouzově to není možné, jen si nemyslím, že by to někdo kupoval brokovnici kvůli tomuto účelu. Alespoń já jsem toto kritérium při požizování brokovnice nepovažoval za důležité.

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 18:09
od bivoj
Upřímě řečeno, u nás (na rozdíl od USA) umí z pumpy dobře a rychle střílet málokdo. S pumpou to chce mít natrénováno.

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 18:20
od devlop
Brokna je právě velmi univerzální nástroj, není to jen kropítko olova na 10m, jde především o to, čím to nabiješ. Schválně vyzkoušej slugy od nějakého lepšího výrobce (a nemyslím S&B :lol: ) a budeš překvapen, co tvoje brokna na 50m dokáže. Třeba Brenneke dělá velmi kvalitní slugové střely a náboje, ovšem jasné, že cena 32Kč kus je poměrně dost. Na krabičce uvádí balistická data až do 100m, takže jen tak pro info, že brokna v dobrých rukou a s kvalitním slugovým nábojem dokáže to, co by od ní člověk ani nečekal

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 21:15
od Serža
Matěj píše:Tak snad nikdo neplánuje střílet "přesně" na 50m z brokovnice i kdyby slugem...

tak neplánuje...ale když vyběhneš z baráku jen s broknou a vidíš, že se ti šmejdi schovávají za křoví na hraně pozemku 50m daleko a začínají taktizovat...ideální čas šáhnout pro slug a ukázat, že umíš bejt důraznej i na delší vzdálenost

PříspěvekNapsal: 07.05.2018 21:31
od devlop
tak tak, dostat 28 gramovou "kulí" olova s průměrem nějakých 15mm a eneregií 1500J v 50 metrech i třeba to pitomé pazoury nebo ramene člověku asi celkem pokazí den :)

btw.: a to neberu v potaz našlápnuté magnum slugy s energií přes 5000J na ústí

PříspěvekNapsal: 09.05.2018 9:32
od zdoch
A pak že brokovnice nenajde uplatnění klidně i na moři :clap ale nepopírám, že útočná puška by byla vhodnější..
https://www.facebook.com/crazysailors/v ... B2rPwmn9jg

PříspěvekNapsal: 14.05.2018 19:23
od Svan
Ještě k té diskuzi o vzdálenosti na kterou se dá s brokovnicí (slugem) střílet...
Tuhle jsem si nastřeloval nový puškohled na 100m (.308 Win) a zkusmo jsem vystřelil i 4 rány z brokovnice Torun Taygir slugem Yavascalar, přes normální mířidla - samotného mě překvapilo že soustřel i na těch 100m je naprosto dostatečný-zhruba 20cm. Mířeno pochopitelně na horní okraj terče.

PříspěvekNapsal: 15.05.2018 0:29
od pedro!
Mám podobnou od Axor Arms. Nedali ti k tomu náhodou 3 choke? Mně ano. Jeden vypadá stejně jako ten, co máš na fotce, druhý vypadá jako tlumič plamene a třetí je normální zapuštěný cylindr. Problém je, že netuším, jaké je to vlastně zahrdlení. Ten cylindr je plné, to si můžu změřit šuplérou (je to plné zahrdlení), ale ty další dva nevím. Nemám na nich žádné označení, žádné vrypy, žádná dokumentace. Nevěděl bys, jaké mají ty choke zahrdlení? Na základě pokusů bych řekl, že ten na fotce má nejmenší zahrdlení, "tlumič plamene" střední a cylindr největší (plné). ?

Edit - gratulace k pěkným trefám 8-)

PříspěvekNapsal: 17.05.2018 19:31
od Svan
U téhle nebyli v příslušenství žádné choky, ale zbyli mi nějaké po Baraku BR 99 a ty tam pasují…

PříspěvekNapsal: 18.05.2018 4:47
od albion66
Pánové mám problém. Vlastním pumpu Mossberg 590A1 a při výstřelu mi buďto zůstane náboj v komoře a závěr jde dozadu bez něj (jakoby se vyvlekly vytahovače), nebo vytáhne nábojnici tak cca do 2/3 a tam ji pustí a tí zůstane ve zbrani a zespodu se na ni již tlačí další. Tato závada se vyskytla po cca 350 ranách které byly z počátku naprosto bezproblémové. Co do střeliva to začlo nábojema 76 a nyní už to nechá v komoře i 67,5. Při testu výstřelu bez držení předpažbí se závěr od komory odsune cca na 2 cm a nábojnice zůstane v komoře. Nemáte s tím někdo podobné zkušenosti?

PříspěvekNapsal: 18.05.2018 6:43
od Královák
Měl jsem něco podobného na své CBC - vystřelil jsem a náboj to povytáhlo ven a zároveň ze zásobníku vyjel další a závěr se sekl. Přišel jsem na to, že byly ohnuté ližiny podavače blokující podávání dalších nábojů (postranách stačilo je přiohnout směrem dovnitř a fungovalo to, ale bohužel musel jsem to dělat v lovecké sezoně tak jednou za 14 dní, aby to bylo funkční, proto jsem ji dal pryč a dnes už chci pouze kozlice nebo dvojky.

PříspěvekNapsal: 18.05.2018 19:42
od albion66
No ono to není uplně totéž. Jde o to, že po výstřelu odjede závěr vzat bez nabojnice. Když to dělám na sucho, vše funguje jak má. Tedy zasune naboj, vytáhne vyhodí ven a vezme další atd. Mě to přijde jako slabe pružiny pod vytahovaći nebo nějak chycene hrany vytahovačů, no opravdu nevím.

PříspěvekNapsal: 21.05.2018 7:26
od albion66
Tak pro upřesnění,
Brouzdal jsem na venkovních fórech a tady je vysvětlení:

"My first thoughts are chamber fouling and marginal ammo.
Mechanically, rapid extractor and spring wear in the Mossberg commercial guns is common. Check the extractors for wear or chips, and their tension. When you replace them, request parts for the 590A1.
One of the aftermarket places makes an XP extractor spring for the Mossbergs. That might be worthwhile.
Springs in Mossbergs are pretty marginal in general. The worst: 8rd mag spring.
Take the barrel off the gun and beat the guy that said "too much lube on the extractor.""

S tím nemohu víc než souhlasit. Už po nákupu špatně dodávala náboje z zás.trubky. Ihned, na základě konzultace s bývalými kolegy s US army jsem měnil pružinu a podavač (nahrazen hlinikovým) vše z Brownells a běhá to excelentně. Myslím si, že stejné to asi bude i s těmi vytahovači.

PříspěvekNapsal: 13.07.2018 7:08
od Matěj
Z newsletteru ZS http://www.zelenysport.cz/pusky/saiga-1 ... brokovnice
Oproti poslední době dobrá cenovka, cca jako před embargem.
Akorát teď ve me hlodá, zda koupit, či ne? Když jsem sháněl broknu, tak jsem chtěl sajgu, ale bylo to zrovna v době, kdy nebyly, leda z druhé ruky za nesmysl. Otázka na nejen majitele tedy zní, zda vyměnit za pumpu? Stojí to za to? Mít volný flek v trezoru, tak koupím a neřeším, ale nový trezor teď kupovat nechci.

PříspěvekNapsal: 13.07.2018 9:56
od skagerak
Poridit k pumpe.... ;)
Ale to by ses asi neptal....

Vyhody a nevyhody jsou asi z vetsi casti zname, k samonabce jsou potreba asi dalsi zasobniky, a neda se tak hezky prubezne dobijet jak pumpa ...
Dotazy na zivotnost smerovat asi k ipsc strelcum ...

Napsal bych ze pumpa bude min vybirava na strelivo, ale po te co jsem u pumpy zazil zavady se srotem od Slaby & Blby (zavadu co bych na zavodech natoz "v boji " nebyl schopen odstranit), zatimco sajguska vsechen ten srot poslusne spapala, si komentar o tom ze pumpy jsou spolehlivejsi bez ohledu na strelivo odpustim .... btw nebyla to turecka ani cinska pumpa ...

PříspěvekNapsal: 13.07.2018 10:42
od Nicotinick
Jen bych doplnil, samonabíječka s trubkou se dá průběžně dobíjet úplně jednoduše.

Jinak jestli koupit nebo.... Pokud se ti líbí technicky, a máš ji pro radost, proč ne. IMHO je to spíše brokna na závody (tam je třeba ji ještě dost poladit), nebo pro praktické použití v nějakém týmu, kdy jeden jistí druhého. Obecně brokovnice se zásobníkem, a Saiga zvlášť, dost často trpí na to, že se některé náboje napresované nějakou dobu v plném zásobníku deformují a nejdou do komory.
Mezi lidmi, kteří mají mnohaleté zkušenosti s přestřelkami s broknou se traduje taková poučka: "Jestli si situaci při osobní obraně nevyřešil 5,6,7 buckshoty, někde se stala chyba a tu situaci už broknou nevyřešíš." Je otázkou zda velká, členitá brokovnice s dlouhým zásobníkem má potom opodstatnění.

Pokud bych se v téhle ceně poohlížel po další samonabíjecí brokovnici, zejména pro HD, raději bych sáhl po Mossbergu 930 za stejné peníze. Není to úplně Top, ale dobrý poměr cena/kvalita/uživatelské vlastnosti.

PříspěvekNapsal: 13.07.2018 10:49
od skagerak
doplnuji, pochopitelne jsem myslel samonabijeci saigu, nebot jsem reagoval na Mateje, nicmene mel jsme to napsat...

Jinak souhlas, ze saiga je zavodni flinta,
po poladeni a s adekvatnim prislusenstvim strci do kapsy konkurenci coz vedlo snad i ke zmene pravidel...
(nekdo znalejsi treba doplni)

PříspěvekNapsal: 13.07.2018 16:09
od devlop
trochu OT, ale Saiga12 ve full auto je pořádný kanón :)
https://www.youtube.com/watch?v=_4ExZ6epwWU

PříspěvekNapsal: 14.07.2018 10:19
od Matěj
No asi na to u prodejce kouknu až naskladní a uvidím, jestli vyměnit za pumpu. Popravdě brokovnici tolik nestřílím, ale Sajga se mi líbí, v ruce jsem měl tedy jen 12K, tzn. s pistolovkou a klasickou AK pažbou. Nevím, jak je tato řešena, ale možná by šla spoušť posunout a brokovnice osadit klasickou pistolovkou. Shodou okolností mám doma jedno komplet pažbení na AK od Magpulu, které mi zbylo po prodeji BSR, které si kupující vzal v původním pažbení a já byl líný to vystavit k prodeji...

PříspěvekNapsal: 26.07.2018 17:19
od štek
Na podzim jsem koupil SDM 870.
Čínská kopie remingtonu 870 v magpul pažbě.
Chodí bez závady, komora na 76 patrony, zpracování a povrchovka slušná. Má to mířidla ala hodně hrubý dioptr a fungují dobře. Střílí se z ní moc příjemně. Pažba sice fake ale kromě trošku měkčího plastu (nic nevrže ani se neprohýbá a kromě oka na řemen to je nerozpoznatelné) k nerozeznání od origo.
Cena 8 tisíc. Což je třetina originálu.
Kvalitou bych řekl střední třída.
Kdo chce pumpu pro zábavu a případný průser doporučuju.
Máme jich několik, nástřel zatím kolem tisíce a bez jediného problému.

PříspěvekNapsal: 26.07.2018 18:29
od Fabulous
Kvalitou nižší střední třída je originál Remington 870, takže tohle bude ještě o trochu níže :)

Ale ve verzi na odnímatelné zásobníky bych si to asi také koupil, reference jsou na to dobré.

PříspěvekNapsal: 03.08.2018 9:42
od Jaryn
Po dovolené si jdu koupit pumpu axor PA 1 12/76 za 5200.Nemám s ní kde střílet ,na co střílet ale prostě chci brokovnici.S koupí z komisu jsem nebyl spokojený a po reklamaci volím Turka.Má s touto br. nějaké zkušenosti?

PříspěvekNapsal: 03.08.2018 9:51
od Nicotinick
Uzkon TRX , jen s jiným názvem. Nějakou dobu by to mělo fungovat.

PříspěvekNapsal: 03.08.2018 11:39
od devlop
Uzkon TRX aneb Axor PA mám a zatím nemůžu říci jediné špatné slovo, ale střílím s ní tak jednou měsíčně, takže o odolnosti a míře opotřebování nemohu podat report. Jediná nevýhoda je, že je hrozně lehká, takže zpětný ráz schytáš naplno. Rád střílím slugy a den po návratu ze střelnice mám vždy modřiny, asi by to chtělo více tuku :lol: Jinak na první pohled působí "hračkoidně", plasty nic moc, předpažbí hrká, ale tím to nestřílí, takže neřeším. Doma jí mám vždy plně nabitou, něco málo přes rok (výjimka je samozřejmě cesta na střelnici), takže pružina zásobníku už celkem povolila, ale pořád podává úplně bez problému, i low cost náboje z produkce SB, které jsou rozměrově občas podivné.

PříspěvekNapsal: 12.08.2018 20:02
od Jaryn
Potřeboval bych impulz,no snad se k té brokovnici nějak dokopu.

PříspěvekNapsal: 13.08.2018 11:57
od Jaryn
Všechno nad deset tisíc je na moje silvestrovské střílení a na dobrý pocit zbytečně moc.

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 0:16
od yoky
Nakonec jsem skončil u Remington 870 s železným tělem :)
Fabulous jaký typ 870 máš? Já jsem kdysi koupil R 870 tactical, dovybavil railem, mířidly a hlavně vnitřní mechanismus přestavěl na policejní verzi (vytahovač, vyhazovač, lepčí pružiny). Bohužel, poslední dobou nějak nemám čas na broky. Pokud jde o Breneke nebo magnumy tak v pohodě díky odpružené pažbě. Jednou jsem vyzkoušel i sabota - cena 110,- Kč a výsledek hrůza to není na hladký vývrt. Pak jsem uvažoval právě kvůli sabotum o drážkované hlavni, ale naštěstní mne to rychle opustilo.

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 3:58
od bivoj
yoky píše:...vnitřní mechanismus přestavěl na policejní verzi (vytahovač, vyhazovač, ...

Pls popiš, jak jsi u 870 měnil vyhazovač, bez zásahu puškaře... Páč jináč je to plácání játer...

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 5:23
od yoky
Jestli nevíš jak tohle udělat, tak asi toho moc o Remikovi nevíš. Bohužel um mé flinty vyhazovač praskl a tak jsem udělal několik věcí. Především jsem si u Brownels koupil jak specielní nářadí které se skládá ze tří částí. Pokud chceš pošlu Ti fotku. Dále místo původního vytahovače který je z MIM jsem koupil na pollicehní verzi který je železnýpokud nevíš tak je to taková kolejnička , dále jsem koupil i pružinu výtahu co podává nábojnice z policejní verze do jejíž vybrání pasuje pružina. Dále jsem koupil a samozřejmě nové nýty zadní co drží jak vyhazovač tak pružinu je dvoustupňový. prevní stupeň drží vyhazovač a vrchní pružinu. Jinak jedním z těch 3 nářadí je kruhový nástroj něco jakjo na vysekávání kůže. To dáš na vrtačku a nasadíš na nýt a ono Ti ho ořízne, takže vše rozebereš. Kdyřž to dáš dohromady a použiješ nové nýty je tu problém , že nesplývají se zadní stěnou, Tak to obrousiš zarovnáš a uděláš povrchovku. Já jsem si koupil u Brownellse cerakote. nastříkal, zapekl v troubě a hotovo. Víš on je to můj koníček a tak přestavuji a ladím. Stačí Ti to takhle? No na tohle snad puškaře nepotřebuješ.

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 9:18
od Nicotinick
Jo, jo není nad spolehlivost, robustnost a hlavně jednoduchost Rem 870. A hlavně kvalitku v posledních cca 5-6 letech výroby :D

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 22:35
od bivoj
yoky píše:...Stačí Ti to takhle? No na tohle snad puškaře nepotřebuješ.

Tak jako sorry, ale cca 95 % lidí tohle prostě nedá. (Já třeba ano a pokud jsi tedy stejně šikovný a nekecáš, tak klobou dolů).

No a jak už zde předeslal Nicotnik - s tímto ať jde 870 do háje. Proč to nemůže mít už z výroby normálně přišroubovaný jako Mossberg?

PříspěvekNapsal: 26.08.2018 9:12
od yoky
Opravdu nemám důvod kecat. Přestavby a pod je můj kůň. Jsem magor a tak jsem koupl Kimbra Custom II za 35k. Pak se začaly ukazovat zprávy o špatných MIM součástkách a tak jsem začal s přestavbou. I s přípravky to přišlo na cca 1700 USD. Však za cca 10 let spolupráce s US Brownellsem jsem měl 10% slevu. Jo kde jsou ty časy. Později prodáno za 25k. Já měl kliku na to, že na jednom US foru o G jsem našel i vlákno o 1911. Tam jsem se seznáml s tehdy majitelem Action by T - Taddy Jacobsonem. Ten mi provedl s tím jak vybrat součástky jak postupovat atd. BTW jeho 1911 jsou (byly ) kolem 3000 - 5000 USD. No a to vylepšování apod mi zůstalo do dnes.

PříspěvekNapsal: 01.09.2018 14:05
od yoky
nicotinic ony R870 byly vždycky taková spotřebka a pak ta policejní verze byl někde jinde nejen součástkama, ale hlavně ruční prací. Ta nesměla mít prodlužku kvulitomu aby pasovala do držáku ve služebním autu. Jinak Remi měl nějaké finanční problemy a to se vzdy projeví na kvalitě. Tím si prošel Kimber, Springfield.

PříspěvekNapsal: 01.09.2018 23:07
od Jaryn
Brokovnici nepotřebuji ale koupil jsem si ji pro srandu k životnímu jubileu.Byla to Magtech z komise.Z 23 ran čtyři rány nevyšly tak jsem ji vrátil.Nedávno jsem koupil tureckou br. AXOR PA 1 s tím že by pro sranda účel mohla stačit.Líbila se mi, navíc to má tvrdochrom a bonus o kterém se nikde nepsalo tak kolejnici na montáž.Z Číny jsem si objednal světlo s laserem(taky pro srandu protože to po první ráně bude možná jenom dekorace:-) ) Dnes po týdnu postávání v trezoru jsem ji byl provětrat.Broky 2,4 v poho,Buck shot 6 mm magnum docela prasárna,7,62 a 8,6 buck shot jakž takž,slugy to uzavíraly a nic příjemného.Ty jsem střílel už jenom z povinnosti.Asi je to daň za to že je br. docela lehká a to 2,8 kg.Já mám 100kg takže průměrný padesátník+ - .Kvůli 2x do roka srandastřelby 50 kg přibírat nehodlám.Nějaké závody bych si s touhle medvědobijkou neužil.A teď k jádru pudla.Z 20ran vlašimských 2,4 broků jeden selhač.buck shoty v poho a turecké slugy z 10 ks 2 selhače.V nábojích by to být nemělo.Po x letech co jsem na střelnici relaxoval tak jsem přišel ze střelnice nasraný a s bolavým ramenem.Přidal bych foto nakleplých kapslí ale neumím se tady v tomto zorientovat jak fotky nahrát.No a ještě nemůžu vyhodnotit rozptyl slugů na 50 metrů protože zásahy v terči nebyly.Potřeboval bych velký papír abych věděl kde to létá.Taky musím zjistit jak se s tím míří protože to má kl. mušku .Na magtechu jsem měl perličku a do 30cm opsané kružnice jsem se v poho na 50 m vlezl.Vypadá to na reklamaci do 60 km vzdáleného obchodu.Kvůli selhačům samozřejmě.No prostě hnus.......

PříspěvekNapsal: 02.09.2018 0:17
od Serža
hele, s buckshoty S&B jsem měl taky problém (Fabarm pumpa), ale byly to nějaké výprodejové, co bůhvíjak dlouho ležely u Brymový ve skladu a pak ještě nějakou dobu u mě...Kupoval jsem je vlastně jenom že byly laciný, abych měl na kurs...díky tomu to bylo docela adrenalinový, páč mám trubku jen na 4ks a selhávky jsem měl v závěrečném modelové situaci, která byla tak na 20ks...
ale imho fakt vina nábojů, s žádnejma jinejma jsem nikdy problém neměl (mám z toho něco přes 1000 ran)

PříspěvekNapsal: 16.03.2019 12:52
od stenley25
Ahoj mám pumpu s komorou 12/89. Můžu z ní střílet slugy 12/67,5? Kamarádovy od myslivců jich pár zbylo po prodeji zbraně, tak mě zajímá jestli je můžu vypráskat aniž bych něco pohnojil :D

PříspěvekNapsal: 16.03.2019 13:52
od Fabulous
Ano

PříspěvekNapsal: 18.03.2019 9:00
od štek
Čína SDM 870 celkem povedená kopie rem870, pažba "magpul". Zatím vystříleno cca 500 ran a bez závad. Cena 8800 což je třetina originálu v magpulu.

PříspěvekNapsal: 18.03.2019 9:30
od jolky palky
Kvalitu mohu potvrdit. Já kupoval za 5990,-.

PříspěvekNapsal: 08.04.2019 20:13
od Nicotinick
Novinka loňského podzimu, na takové to domácí zametání předsíně..Remington V3 TAC-13 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=_cWTSrOSlEE

PříspěvekNapsal: 09.04.2019 9:04
od Ray
Moc pěkná "shortka". A to pouzdro k tomu na ebay <3 :clap ....

https://www.ebay.com/itm/Peak-Case-Home-Defense-Violin-Case-For-Remington-V3-Tac-13-Multi-Gun-/113319609279

Akorát čumím, že to do ČR nevozej, takže jen pro představu :|

PříspěvekNapsal: 09.04.2019 13:01
od Nicotinick
Pro takovou věc, kvůli "splynutí s davem", je možná praktičtější ji nosit (po úpravě vnitřního uspořádání) i v takových obalech ;)

https://www.sportobchod.cz/taska-na-rak ... gKLi_D_BwE

https://www.nako.cz/3664-dewalt-1-79-20 ... tilni.html

PříspěvekNapsal: 09.04.2019 23:41
od Serža
Fabarm Ultrashort jsem nosil ve futrálu na saxík (funguje i jako batoh)
googlujte ritter soprano sax

vtipné bylo, že když jsem si to v hudebninách vybíral, prodavač se ptá "a na jaký hudební nástroj to potřebujete?"
když jsem mu řekl, že to není na hudební nástroj, tak se jen zasmál a říká "aha, takže na zbraň!"
:-D

PříspěvekNapsal: 10.04.2019 6:14
od Nicotinick
Dobrej tip. :yes :)

PříspěvekNapsal: 10.04.2019 6:55
od PaF
Žádný český obchod nenacházím... Dík za tip, příp. do SZ.

PříspěvekNapsal: 10.04.2019 10:46
od hrd
Myslíš na ten futrál? Pokud by stačil bez vyřezaného vnitřku na zbraň, tak třeba kytary.cz, tam jsem pořídil pouzdro na kytaru, jestli si dobře vzpomínám tak kolem 500 Kč, vleze do něj i třeba Mossberg 590. Původně jsem do toho chtěl ten vnitřek vyrábět, ale vzhledem k tomu, že toto pouzdro používám jen na občasný přesun MHD, do práce apod., na střelnici mám pouzdro na pušku originální, tak jsme to nakonec ani už neřešil.
(kdyby někdo měl tip, kdo by ten vnitřek případně vyrobil, tak budu rád, ale samotnému se mi s tím nechce zabývat)

PříspěvekNapsal: 10.04.2019 10:55
od Hohepa
Jakákoliv firma co řeže vodním paprskem.
V Praze Awac, Zukov, PTW a spousty dalších.
Nejsložitější je připravit data ve vektorech 1:1 .
Když máš data je to relativně rychlé a levné.

PříspěvekNapsal: 12.04.2019 0:17
od Serža
ten RITTER futrál na saxík jsem kupoval v kamenném obchodě co je na Jungmannově náměstí :-)
měl jsem metr a na papírku napsané rozměry brokny...

PříspěvekNapsal: 16.04.2019 16:15
od Tknmv19
Uzkon 43 - zkusenosti, taky jsem propadl slevove hysterii na ZS a poridil. Ubehla nejaka doba a teprve ted vyzkousel, vysypal jsem z toho cca 50 S&Bellotů. Mel jsem cca 3 x zavadu, obvykle slabe napichla zapalka. Jednou zablokovane predpazbi. Myslim ze mechanismus jde ted o neco lip nez na zacatku. Hodne dela razance nabijcim pred-podpazbim. Jsou to docela pekne pecky, ale nic neprekonatelneho. Obcas vysleh z hlavne cca 15cm. Prekvapive jsem si vsiml, ze na konci nabojove krabice jsem si uz nevedome zbran zapiral o kycel - odlehcoval ruku...karpalni tunely protestovaly. Jako FUN gun davam 100procent. Co do spolehlivosti nez ji odsoudim, z ni vypalim jeste nejakou tu stovku naboju. Uvidime zda se to nezlepsi. Za ty penize me nakup nemrzi i kdyz .. :-)

PříspěvekNapsal: 16.04.2019 21:53
od Nicotinick
No na občasnou fun střelbu možná, ale tomuhle (sorry) klumpru bych život fakt nevěřil. Už několik lidí zjistilo, že cena za likvidaci je téměř shodná s kupní cenou za novou zbraň. 8-)

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 15:15
od Tknmv19
Moc toho o Uzkonech tady ani jinde neni, proto jsem se rozepsal... To ze jsou lepsi volby ..vime vsichni. O znehodnocovani Uzkona jsem nikde nic necetl. Za ty penize mi prijde v pohode, tech mych 100 ran rocne myslim zda se vydrzi. Kupovat nasobne drazsi brokovnice v mem pripade nema smysl. Pokud je tu nekdo s uzkonem, muze napsat sve zkusenosti. Myslim ze se jich v CR prodalo dost. Sranda brokovnice, pripadne "aby doma neco bylo"..myslim staci. Nicotnicku pomysli na vsechny ty optimisty co maji doma ...Nic...:-)

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 16:51
od hrd
ony ty "značkové" brokovnice také nejsou nic úžasného, pokud nemá člověk smůlu na vadný kus, UZKON je OK
osobně bych si připlatil za Číňana (SDM), kdybych dědil, tak beru Fabarm, už bych znovu Mossberg apod. dnes nekupoval

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 16:59
od Nicotinick
Těchle mrdek řady 40 z poslední várky dovezené v roce 2017, mi prošlo rukama několik a ze 70 % jsou to nepodarky od výroby. Občas střelí občas ne, nějakou hilznu vytáhne, nějakou ne.... Střeva z bláta, vyosené díry kohoutu, blbě vyrobená lůžka na spoušťáku, spáry pro vyhazovač probroušené až do komory....

Průměrná hranice životnosti je tak 300 - 400 ran, při použití nábojů 12/76, i jen půlka. Dovozce, protože ví že dovezl několik kontejnerů šrotu, se k reklamacím staví naprosto na 3,14ču.

Sorry, nechci ti kazit radost, ale tak to je. Realita. To prostě není ani na "aby doma něco bylo". ;)

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 18:24
od devlop
Nicotinick: a jaké máš prosím servisní zkušenosti s takovým UKZOK TR-X? Kupoval jsem na začátku roku 2017, takže zřejmě série z roku 2016 nebo 2015 (tuším, nevím jak to zjistit). Jako 500 kusů jsem z toho ještě fakt nevystřelil, podle průběžného střeleckého deníku tak cca 250, ale zatím žádný problém. Nabíjí, střílí, vyhazuje, nabíjí, střílí, vyhazuje. 0 selhačů. Zkoušeno skeet čajíčky od SB, BuckShooty 8,4mm, nějaké starší SB gold 2,5mm 36g, Ficochi 3,5mm 34g, pár slugů od Brenneke a hodně mých oblíbených SpeedySlug od YAS (29gr slug). A jede furt, zatím se nerozpadla a neutrhla mi půlku xichtu. Ale popravdě, magnumy 12/76 z toho raději zkoušet nebudu :chuckle.

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 18:25
od Matěj
Můj Mossberg 590 má vystříleno celkem dost a bez jediné zavady (nominu-li, že mi při čištění spadlo ústí hlavne na kachličky a musel to spravit puškař).

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 19:39
od Tknmv19
hrd: to SDM se mi taky libi, ale kdyz uz mam jednou ten Uzkon .. :) Nicotnick ..co nadelas.. taky jsem trochu optimista.

ps: zkusim s ni co nejdriv nastrilet tech 300ran..uvidime.

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 20:02
od Tknmv19
drby o uzkonech...celkove znepokojive..slabsi povahy a majitele Uzkonu preskoci :-D
https://www.youtube.com/watch?v=pk7FxjjSntc

PříspěvekNapsal: 17.04.2019 23:00
od Nicotinick
Devlop : TRX by měl být ještě relativně v pohodě.

Jak už tady padlo, Uzkon není žádný výrobce, ale obchodní značka, která si nechává vyrábět low-end po tureckých fabrikách v kvalitě, na kterou by žádný tamní výrobce svoje jméno nedal. A řada 40 je prostě extrémní šunt ve výrobní hodnotě pár desítek dolarů, na vývoz do nějaké "třetiřadé p.dele". Nejčastěji do Pákistánu, Ruska, Ukrajiny..a do ČR. 8-)

Tohle by si v Americe netroufl prodávat ani Wal-Mart v akci "Low price".

Jestli se na dlouhou dobu někomu povedlo u nás naprosto zkurvit jméno všech tureckých výrobců, tak zrovna ZS s touhle "značkou". :roll:

PříspěvekNapsal: 18.04.2019 10:20
od Nicotinick
Pokud si někdo pořídí shit za 2.990,- protože je to tak levné, neměl by být překvapen, že za ty prachy to prostě logicky nemůže vydržet to samé co běžný výrobek za 3,4,5 ..10 násobek. :)

PříspěvekNapsal: 18.04.2019 10:32
od skagerak
K tematu, o nakupu takove brokny jsem chvili uvazoval,i kdyz jsem do te doby tu potrebu nepocitoval,"ale za ty prachy.."
Uvaha byla "aby doma neco bylo", a obcas blbnuti na strelnici, nastesti mi to bylo rozmluveno..

Takove brokne bych odpustil asi kdeco, ale kdyz to neni spolehlive, tak je to na nic.. a ze se zabehne bych moc nespolehal (zabehne rychleji nez znici)

Imho "zadarmo drahy", ale pokud to nekomu funguje tak mu to preju..

PříspěvekNapsal: 18.04.2019 11:15
od Matěj
"Levně placeno, 2x placeno." jak říkávala mpje babička...
V tomto případěi vícekrát (oficiální zničení zbraně + náhrada). Rudolf asi věděl, proč se toho zbavuje. Měl jsem v ruce i tu jejich samonabíječku u obchodníka a už od pohledu to působilo strašně lacině (tehdy asi ještě za 15 000). Sajga vedle toho byla úplně něco jiného zpracováním a to stála o něco míň (12 tisíc).

PříspěvekNapsal: 18.04.2019 12:03
od Nicotinick
Známej, prodejce zbraní, si tyhle Uzkony zase hrozně považuje. Prodal jich 6, čtyři reklamoval, 5. má zpátky v komisi. ;)
Celkovej provar na všech asi 3 tisíce. :)

Ale... všechny si koupili lidi, kteří k broknám předtím neměli žádný vztah a kdyby nebyly za takovou láci, nikdy by k brokovnici nečuchli a nezkusili to. Tři z nich to ale začalo bavit a jen co se Uzkonů zbavili, tak jim prodal jednoho Mossberga, Benelku a Berettu. Dohromady bratru skoro za 80 litrů. :) :)

PříspěvekNapsal: 18.04.2019 12:06
od Fabulous
Vždycky se najde inteligent, který se tak dlouho šťárá v hovně, až umaže všechny okolo. Promazáno :head

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 10:23
od skagerak
Pokud to bylo na mne tak se tedy omlouvam.......

ad spolehlivost pumpovačky jsem si ještě vzpomněl, jak jsme kdysi stříleli s browninga (myslím pbs, bps nebo tak nějak), což bych nezařadil do kategorie šunt, ale došlo dvakrát k závadě, že nešlo pumpovat, po vytažení náboje/nábojnice, bylo vidět, že ve Vlašimi jim to nějak ujelo - minimálně kování mělo nějaký divný tvar (předpokládám, že i rozměr), okraj byl jiný atd...
byly to dvě závady na pár set ran, ale každopádně pokud by byl kvér zamýšlen i pro NO použití a pod, tak si hlídat i střelivo, co funguje třeba v dvojce, nemusí v něčem dalším...)
(náboje od SB myslím 24 trap a skeet větší sypané balení)

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 10:47
od Nicotinick
Ano tak nějak. Kvalita, resp. ověřená kompatibilita střeliva je pro brokovnici a HD použití zásadní.

Ono se stačí podívat třeba na velikost funkční plochy vytahovače u pumpy/samonabíječky a porovnat těch pár mm s funkční plochou "čtvrtiny kruhu" u běžné skeetové "kozy".
To se pak nikdo nesmí divit, že opakovací brokna s tím nejlevnějším sportovním střelivem určeným do "zlamovačky" občas zazávadí. ;) :)

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 11:27
od bivoj
Nicotinick píše:...porovnat těch pár mm...

Právě proto jsem si pořídil M590A1 - dva protilehlé vytahovače, které zadek kování prostě sevřou a nepustí. ;) Kovový kontejner spouště (tj i lučík) atd. Počet závad - 0.
Na hraní a plinking sice trošku težší brokna (silnostěná hlaveň) s hrubým chováním pumpování (např. proti máslovému Fabarmu) ale 100% spolehlivá a pro NO či SHTF je ta spolehlivost zásadní.

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 16:00
od Nicotinick
Jo asi tak.

Jiným odolným řešením je brokna uzamčená rotačním závorníkem.

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 17:10
od Tknmv19
Fabulous, omlouvam se, priste se v tom budu stourat jen soukrome....myslim ze zkusenosti z Uzkonama si publicitu nezaslouzi, ze....tak a ted Ban :o)

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 18:20
od Nicotinick
Řekl bych, že šlo o něco jiného než o zkušenosti s Uzkonem 43. ;)

PříspěvekNapsal: 19.04.2019 18:52
od Václaf
Tak já mám Uzkon AS23,kolik ran nevím,používám jen dle předpisů naší střelnice trapové S&B a stále funguje. Jen se občas povoluje matice na nábojové trubce,páč tam chybí ta kulička s pérkem a kvůli synovi jsem koupil stavitelnou pažbu. Jinak jestli bych tomu svěřil život nevím,páč u sebe vždy nosím krátkou a v noci je na nočním stolku,určitě bych neštrachal v trezoru pro broknu,či kosu,AKáčko atd.,když to může vyřešit to co je po ruce :hand

PříspěvekNapsal: 18.07.2019 15:17
od Tknmv19
Nedavno jsem dal dalsich cca 30 ran z uzkona, letite cervene SaB, skeet 2 mm broky, subjektivne vsechno lepsi. Zavady nejsem si jisty, ale myslim ze zadna..mel jsem toho sebou vic..evidetne rozdil mezi patronama dela hodne. Kver cistim, udrzuju , mozna az moc. Takze vsem "hejtrum", zatim drzi! :-)

PříspěvekNapsal: 18.07.2019 22:04
od viktor
mate někdo zkusenosti s prebijenim brokových naboju ?
hraju se tady s brokama 9.1 mm a at nemusim hledat uz davno objevene :-)
diky viktor

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 7:13
od Královák
Na střelectví máš dobře popsané sám jsem podle receptu z těch stránek kdysi dělal slugy ze sportovních za 4,0 Kč

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 7:50
od Nicotinick
Baby slugy do hotových nábojů jsou něco jiného, než "postavit" náboj s hromadnou střelou od začátku.
IMHO se přebíjet brokový náboj cenově nevyplatí, stačí si spočítat jenom co stojí navážka broků, sortiment střeliva je dostatečný a za cenu přebíječky je výhodnější nakoupit zásoby "do důchodu".

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 7:58
od Nicotinick
Tknmv19 píše:Nedavno jsem dal dalsich cca 30 ran z uzkona, letite cervene SaB, skeet 2 mm broky, ...... Takze vsem "hejtrum", zatim drzi! :-)

Paráda, tos ho podměrečnými náboji, na které ani není určený, zahřál tak na provozní teplotu. :) Sorry jako. :D

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 8:42
od Matěj
Onehdy jsem se bavil s jedním prodejcem, co mi říkal, že se mu vrátilo 90% prodaných"vyprodejových brokovnic ze ZS" a v společně v porovnání s tím, jaký měl na tom mizerný profit, plus přístup ZS k reklamacím, tak už to na krámě nikdy nechce. :D

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 12:04
od Tknmv19
Snazim se konstruktivne popsat zkusenosti. Rad bych z nej vyssazel cca 300 ran a porovnam pripadne opotrebeni a podelim se o vysledek. Neni urceny pro 2 mm ...z ceho to Nicotniku vyvozujete? Zahrati zbrane..tak tedy priste asi sebou teplomer... :roll:

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 14:11
od Tknmv19
jak jsem psal vejs...funny..

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 16:47
od Nicotinick
Skeetové brokové náboje jsou na ....skeet. ;) Na HD, na které je zbraň tohoto typu určená, se používají buckhoty No.4, No.1, No. 00, v gramážích 32, 34, 36 g, případně v magnumovém provedení. To samozřejmě klade jiné nároky na střelce a zejména na zbraň.

PříspěvekNapsal: 19.07.2019 23:34
od Tknmv19
Asi se shodneme ze prave tahle hracka na HD uplne nebude. Viz diskutabilni spolehlivost.. Jinak 2mm broky na kratkou vzdalenost taky udelaji sve. Spis zacinam mit nazor ze bych uz do toho nic jineho ladovat nemel a vse bude zcela v pohode. Na HD mam neco jineho.. Pokud se mi to rosype, tak na rozdil od jinych anonymnich obeti nepovedeneho kveru, ja se o to s Vami podelim, popisu, nafotim... :angel

PříspěvekNapsal: 20.07.2019 18:09
od Maximus
Nechapu, kde se bere dogma, ze na HD jsou nejlepsi buckshoty. Osobne si myslim, ze pokud pouziji brokovnici, tak svuj ucel nejlepe splni 4 az 4,5 mm broky v solidni lovecke laboraci. Nejlepe pokryji figuru utocnika broky v nejvetsim souctu gramaze a vznikaji mensi hlucha mista v cili. Na cloveka bez balistiky na sebeobrannou vzdalenost v pohode staci I takoveto broky a pokud ma prilbu a vestu, tak buckshot stejnak neprojde. Naopak, pokud predpokladam u utocnika takoveto ochranne prostredky, tak mirim primarne na panev a verte tomu ze I nekolik 4 mm broku v brise, stehnech a moudi nebude nic prijemneho.
U mensich broku je I mensi sance na zraneni nezucastnenych osob. Zejmena pokud mate drevostavbu ci sadrokartonove pricky.
Navic krutoprisny zpetny raz taky nemusi byt pro kazdeho idealni.

PříspěvekNapsal: 20.07.2019 18:45
od Matěj
Zpětný ráz přežiju a brokovnici mám na obranu domácnosti jako poslední řešení, takže na to mám nachystány buck shoty, mám dojem, že 7,62 mm. Nicméně pro brokovnici se musím dostat k trezoru apod., takže primárně spoléhám na pistoli. Jo, ale asi jsem magor. :)

PříspěvekNapsal: 20.07.2019 19:19
od Nicotinick
Maximus : No dogma to není a je to spíš na delší debatu o účelu využití a daných podmínkách. Jak moc má obrana směřovat k DRT, kolik má daný jedinec natrénováno atd.
Krutopřísný zpětný ráz u 34 g navážky 7,6 mm broků je ovšem úplně stejně krutopřísný, jako u 34 g broků 4 mm. :)

PříspěvekNapsal: 20.07.2019 22:27
od Maximus
Myslel jsem nadupany 12/76 vs. lovecky 12/70. Tam ten rozdil ve zpetnem razu je u kratkych a lehcich zbrani zrejmy.

PříspěvekNapsal: 20.07.2019 23:30
od Walt
levne Uzkony jsou jen na hrani, to mi staci skeet naboje

PříspěvekNapsal: 21.07.2019 7:20
od DeadMan
Já po dlouhém zkoušení zůstal u 12/70 Buck 4, 21x 6mm broky :yes

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 8:36
od Stenny
Tip pro majitele Fabarmu Ultrashort a dost možná i jiných: tenhle držák nábojů http://www.cidpraha.cz/Fabarm-drzak-nab ... u-d338.htm , ač je pro řadu STF a někteří obchodníci tvrdí, že na Martial ho nasadit nelze, tak sedí bezchybně a bez úprav.

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 11:36
od Rampa
Zdravím,

vím,že se to tu probíralo několik let zpět, nicméně, jaké jsou vaše zkušenosti s odstupem času?

Přemýšlím nad novou brokovnicí a nechci žádný dlouhý bidlo a ideálně se sklopkou do boku.

Líbí se mi Fabarm martial ultrashort 14" + dokoupit sklopku, nicméně reakce na Fabarm poměrně rozporuplné, navíc se dělá z materiálu ERGAL 55, což je slitina hliníku... Jaké jsou vaše zkušenosti s ním po letech?

Pak klasika Remington 870 Express, což je fortelná klasika, byť už taky není Remington to, co býval a má opravdu mizernou povrchovku, která chytá lišku, ale nikde jsem ho u nás nesehnal v kratší verzi, dříve byla k mání.

Ideálně bych chtěl nějakého Mossberga ala 500 nebo 590, ale stejný problém, jsou to jen dlouhá bidla, nevím, jestli se vůbec nějaký kratší dělá...

Co doporučujetev a jaké máte zkušenosti? Turky nechci. Délka pod 18", nemusí být ultimátní ultrashort, ale okolo těch 14" nebo 16". Cena strop 20 000,-.

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 12:32
od Nicotinick
Ve zkratce, kromě "Turka" a "Itala" moc na výběr nemáš.
Vzhledem k zákonnému omezení SBS (short barrel shotgun) na 18,5" ve státech ( tedy největšímu trhu světa), se drtivá většina "krátkých" taktických brokovnic pohybuje v téhle délce hlavně a pak 20", takže i náš trh je tímhle určený.

(Výjimku tvoří 14" Mossberg Shockwave a Rem Tac 14, ale ty jsem u nás zatím neviděl a cena zřejmě určitě přesáhne 20 tis.+ cena za novou pažbu, Benelli pro ozbrojené složky vyrábí 14",verze Entry a to jak samonabíječky M2 a M4, tak i pumpy SuperNova, ale je obrovský problém je sem vůbec dostat)

- Fabarm má/měl problémy s některými drobnými díly, nikdy s pouzdrem závěru. Ergal 55 není nic , čeho je třeba se bát, 90% pumpovacích a samonabíjecích brokovnic se vyrábí s pouzdrem závěru z hliníkové slitiny. Závěr se zamyká do hlavně, nikoliv do pouzdra závěru.

- Dobrá a osvědčená značka "Turka" je pro běžného svátečního střelce naprosto dostačující a srovnatelná s kvalitou Mossbergu nebo Remingtonu .

- Sklopka a tedy pistolová rukojeť, má pro toho, kdo to s broknou bere vážně vč. pravidelných tréninků a drilů, více nevýhod než výhod.

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 15:11
od Walt
A co nejakou S.D.M. ?

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 16:35
od jsksj18
Nicotinick píše:- Sklopka a tedy pistolová rukojeť, má pro toho, kdo to s broknou bere vážně vč. pravidelných tréninků a drilů, více nevýhod než výhod.

V cem jsou ty nevyhody?

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 16:50
od Nicotinick
Třeba při rychlém dobíjení s pootočením flinty v ruce.

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 18:42
od hrd
Pokud to chces na zavodeni, tak to urcite nevyhoda je. Ale i s pistolovou rukojeti se da. A v pripade, ze dobijis bez otaceni zbrane, se silnou rukou drzici rukojet, tak to je s pistolovkou mozna i lepsi.

PříspěvekNapsal: 22.07.2019 21:35
od Nicotinick
Jo, pokud "dokrmuješ" po pár ranách se zbraní v záměrné, tak je to jedno.

PříspěvekNapsal: 23.07.2019 18:56
od Rampa
Tohle neřeším, jde mi primárně o skladnost, šumnost, sklopnou pažbu do boku a ucházející kvalitu.

Tím pádem mám podle mě při těchto požadavcích víceméně jen jednu možnost, což je Fabarm Martial Ultrashort 14" + dokoupit sklopku, celkově komplet za necelých 22. což se mi moc nechce dávat za "blbou" brokovnici... :?

No nic, uvidíme, jestli na něco nenarazím, necháme to trošku uzrát... 8-)

To Nicotinick:
Díky za osvětu, to o tom US zákoně jsem vůbec nevěděl, to ledacos vysvětluje...

PříspěvekNapsal: 23.07.2019 22:56
od Serža
ještě Fabarm Pistola :-)
tady to máš včetně srovnání s ultrashortkou
https://serzovo.wordpress.com/2017/04/2 ... ka-hatsan/

PříspěvekNapsal: 08.08.2019 12:39
od hrd
Přemýšlím, jestli nenasyslit na horší časy nějaké náhradní díly k pumpě, máte někdo zkušenosti, co se na brokovnici může nejpravděpodobneji pokazit? Kamarád vysypal hodně ran z Winchestera a praskala mu táhla, u samonabíjecí Saigy zase třeba praskaly úderníky, nicméně nikde jsem nenašel nějaké doporučení, co by se třeba mohlo preventivně měnit a po kolika zhruba ranách. Jasně, obecně platí pružiny, kolíky, úderník, vytahovač atd., ale zajímalo by mě, jestli má někdo nějaká specifičtější data?

PříspěvekNapsal: 08.08.2019 13:59
od Matěj
Ono bude asi i záležet, co za pumpu máš, podle toho bych si našel v uživatelských zkušenostech, co se na daném typu nejvíc podělává a podle toho ND nakoupil (pokud máš US výrobek nebo něco tam rozšířeného, tak na US fórech toho najdeš spoustu).

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 0:15
od Nicotinick
Jestli někdo shání Mercedese mezi samonabíjecími brokovnicemi, tak má jedinečnou šanci si sáhnout na v Evropě prakticky nedostupné FN USA za rozumnou cenu.

https://www.guns-trade.cz/brokovnice-152

Teda, nic pro vyznavače levných jebek za 3.700,-. :)

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 1:14
od Fabulous
Montované v Portugalsku (ale i jinde), belgická hlaveň (ale jen u některých modelů), Browningova konstrukce (spíše rebrand), výroba mimo mateřské závody FN. Nic pro vyznavače levných jebek. Spíš pro majitele Gucci pásků. :D :D :D

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 6:42
od Matěj
Ono v Portugalsku se vyrábí-nebo jen montuje (nevím) velká část produkce FN, vyřadit z výběru vše od nich, co se nemontuje v Belgii, tak zbyde tak polovina jejich produkce.

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 6:54
od Nicotinick
Značka FN a Browning samozřejmě jedno jest a na konstrukci samonabíječky-plynovky Browning Gold, ze které vycházejí, neměl mimochodem JMB už žádný podíl, byl už tak trošku 50 let po smrti. ;) To, že je částečně montují v Potugalsku (v mateřské fabrice FN/Browning), celkem nic neznamená. To, že se část produkce FN/Browning vyrábí v Japonsku je třeba také špatně ? 8-)

A když už jsme u "rebrandování", například většina produkce samonabíječek takového Remingtonu je umně okopírovaná/inspirovaná/ukradená Benelli. :) :)

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 7:11
od hrd
Podle mých zkušenosti je Mercedesem mezi brokovnicemi Fabarm (konkrétně STF), vše ostatní se začne rozpadat mnohem dříve, včetně "značkových" US zbraní.

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 7:14
od Nicotinick
Pokud se bavíme o samonabíječkách, tak zrovna Fabarm je jen taková hezky lakovaná Dacia. 8-)

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 7:37
od Matěj
Samonabíječku nemám, ale měl jsem možnost zkusit trošku potunenou Sajgu na IPSC a byl to luxus. V příměru k autům je to "jenom" Žigul v tunningu, ale chtít samomabíječku, jdu do toho.

PříspěvekNapsal: 30.08.2019 8:10
od Nicotinick
Saigu bych nepřirovnal k Žigulu, ale tak spíše k Mazdě RX 8 s motorem Wankel. :) Unikátní, zajímavá konstrukce, když se jí uživatel trochu pověnuje, dokáže být pekelně rychlá a relativně spolehlivá. To je ale asi tak všechno. Na každodenní cesty za vyděláváním na chleba, nebo na rodinnou dovolenou do Chorvatska existují lepší volby. :) :)

PříspěvekNapsal: 02.09.2019 8:17
od MarkusX
Franchi SPAS 12 - máte někdo osobní reálnou zkušenost? Už se nevyrábí, je v našich končinách dostupná? Našel jsem jen pár letitých inzerátů.
https://www.vojsko.net/vyzbroj-pechoty/ ... 88-spas-12

PříspěvekNapsal: 02.09.2019 12:18
od Nicotinick
Mám z toho pár set ran a pár slovy: pryč od toho. Velká, členitá, složitá a těžká kráva, u které nefunguje pořádně ani jeden režim, pump nebo semiauto. Navíc se na to nedá sehnat už žádný díl, kdyby něco.

Osobně bych se vyhnul jakékoliv "multifunkční" brokně s přepínáním režimů. Ani Benelli ( a to je etalon mezi spolehlivými kvalitními brokovnicemi) se model M3 nepovedl tak úplně bezchybně.

PříspěvekNapsal: 02.09.2019 18:00
od bivoj
MarkusX píše:Franchi SPAS 12...

Vypadá dobře a drsně. A to je asi jediný z kladů, dále už má pouze a jen negativa, z nichž část už řekl Nicotinick...

PříspěvekNapsal: 05.09.2019 15:31
od Nicotinick
Tak zdá se že i Remington pochopil a letos konečně uvedl na trh konkurenceschopnou taktickou/HD samonabíjecí brokovnici v 18,5" model V3 Tactical. Cenofka u prodejců se pohybuje kolem 750 USD, takže by se u nás mohl objevit v relaci jako Mossberg 930 SXP, kolem 25 tis. na pultě.

Rotační závorník, výborně fungující systém VersaPort , to jsem zvědavý co pak zase budu muset prodat . :lol:

V3_Tac_18in_VT.jpg

PříspěvekNapsal: 02.10.2019 16:22
od Nicotinick
Jestli má někdo nezvladatelnou touhu po skutečně kvalitní HD brokovnici, tak Best Patron má skvělou Berettu 1301 Tactical za k.rva dobrou cenu 25 českejch, včetně extendru na magacín. Je to v podstatě jedna ze tří/čtyř současných světových špiček, běžná cena 33 t.

Beretta 1301.jpg

Sice mně sere, že tady píšu jen já, ale co se dá dělat. :D

PříspěvekNapsal: 03.10.2019 17:39
od GaN
já se těším na Benelli SuperNova 24", ale je vyprodaná, připadá mi skvělá a má dobré reference. Myslím si, že pumpa je ohromně univerzální zbraň.

PříspěvekNapsal: 04.10.2019 7:42
od RobertK
Jak sem slyšel jedna se o ten starší model!

PříspěvekNapsal: 04.10.2019 8:31
od Nicotinick
"Nový model" 1301 Comp Pro je upgrade stávající sportovní verze 1301 Competition podle podnětů závodních střelců, jako rozšíření nabíjecího okna, integrovaná prodloužená trubka zásobníku, modulární stavitelná pažba, jiný tvar tlačítka atd.

Už sportovní verze Competition se od tohohle Tacticalu lišila. Tactical zůstává Tacticalem. ;)

PříspěvekNapsal: 07.10.2019 11:51
od RobertK
Minimálně tlačítko mám jiné, to nové je vidět třeba tady http://www.beretta.cz/index.php?id_prod ... er=product
ale když na to koukám tak i beretta používá očividně pro jeden produkt víc fotek tedy obou.

PříspěvekNapsal: 07.10.2019 12:32
od Nicotinick
Jo, pardon. Beru zpátky, Italové v tom mají docela dost mrdník, takže se objevily verze 18,5" Tact. nejen s novým tlačítkem, povrchovkou, ale snad i čokama (v USA). 8-) :D