Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Re: Optimální EDC zbraň a jak ji nosit

Příspěvekod Matěj » 06.09.2018 6:20

Já si postřelil knihovnu ránou jistoty. Na vině byl vadný vytahovač,což jsem předtím nevěděl a neprovedl jsem vizuální kontrolu, jen jsem několikrát stáhl závěr. Ono se to může stát, kdyby ne, tak se rána jistoty dělat nemusí.
Matěj

Příspěvekod Zapadlo » 06.09.2018 9:33

Střelci se dělí na dvě skupiny.
Ti z první už mají náhodný výstřel za sebou, ty z té druhé to čeká.
Hrdě se hlásím k první skupině.
Zapadlo

Příspěvekod Toran@ga » 06.09.2018 11:35

otočíme list ;)
moje edc a zatím spokojenost.
Akorát teď laboruju mezi kydexovým owb a apendix carry

EDC.jpg
Toran@ga

Příspěvekod dracekvo » 21.09.2018 14:24

Já teda svojí EDC nosím vždy u sebe s nábojem v komoře.
A náhodný výstřel jsem nikdy neměl.Rána jistoty mi příde jako bezpečnostní riziko. Pokud zbraň ukládám tak prostě vytáhnu zásobník, zbraň natáhnu tak, aby mi zůstal závěr v zadní poloze, vybiju zásobník, zacvaknu závěr, vypustím uderník, vložím prázdný zásobník, zbraň uložím k odpočinku. To vše bez toho aniž bych dal prst do lučíku.
I kdyby se mi tam nějakým způsobem náboj opět dostal (ale netusím jak by se tam mohl dostat), tak prostě zbraň bude ležet s nábojem v komoře a díky absenci rány jistoty nebudu mít nikde v baráku díru. Zjistím to až budu chtít zbraň opět nabít.

Se zbraní zacházím tak, jako by byla vždy nabitá a pokud jí někomu ukazuji, nebo dávám k otlapkání, tak vždy bez zásobníku a se závěřem v zadní poloze.
Většina nechtěných výstřelů, nebo poranění je právě díky ráně jistoty.

PS: je to čistě moje praxe, nikde nevrdím že nejlepší. Každý ať dělá podle svého uvážení.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Atrop » 21.09.2018 16:34

Rovněž nosím s nábojem v komoře( Glock 19 + kydex). Nosím každý den, a když přijdu domů, zbraň sundám i s pouzdrem a nechám ji v něm. Žádný vybijení ani rány jistoty....A ráno, až vstanu, zase ji nahodim na opasek.
Se zbraní se vždy zachází jako by byla nabitá, a tak ji nabitou nechávám ;) aby se mi to nespletlo.
Jednou za čas než jdu střílet nebo až uznám za vhodné, ze zbraně vytáhnu šuple, stáhnu závěr a zachytím, vizuálně zkontroluju komoru. Očistím od bordelu, zasunu zásobník, shodím závěr a zbraň jde zase do pouzdra..
Atrop

Příspěvekod Bill Masen » 21.09.2018 17:35

dracekvo píše:...vložím prázdný zásobník...
Vidíš, a mě vždycky říkali, že prázdnej zásobník do zbraně nepatří. Proč ho vlastně vybíjíš?
Atrop píše:...sundám i s pouzdrem a nechám ji v něm...
To jako že ji nedáváš do trezoru?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Strelec45 » 21.09.2018 18:33

Pokud nemá děti, návštěvu, nikam neodchází bez kvéru, tak proč do trezoru? Není to povinnost. Jsou tací co ji mají "pod polštářem". :rock
Manželka, předpokládám je poučena, jak se s tím zachází, i když třeba zbroják nemá. Samozřejmě pro případ nouze jen, že. Jinak na to určitě nešahá. ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Strelec45
VIP

Příspěvekod K4cer » 22.09.2018 0:39

Mno, já mám pistoli pod polštářem, teda v noci, dyš na něm spím. Je to něco proti něčěmu, bo co?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod Radek07 » 22.09.2018 7:36

A je nadrcnutý? Máš divoké sny? Spíš sám nebo hlaveň směřuje na stranu manželky / přítelkyně. Mě to připadá trochu ujetý. :roll:
Radek07

Příspěvekod DeadMan » 22.09.2018 10:48

Já tedy Glock pod polštářem nemám, ale taky je na dosah ruky a divné mi to nepřijde.......
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod dracekvo » 22.09.2018 10:50

Bill Masen píše:
Vidíš, a mě vždycky říkali, že prázdnej zásobník do zbraně nepatří. Proč ho vlastně vybíjíš?

Vybíjím jí, když zbraň ukládám v pátek odpočívat. Pokud nikam nejedu, tak tam leží až do pondělního rána.
A do zbraně dávám zásobník, protože se mi nevejde do futrálu. Je tam místo na dva zásobníky a jám mám 3. Nosím jedne ve zbrani a jeden rezervní a snažím se je točit. Ten co byl ve zbrani, tak zůstane tento týden doma. Ten co byl rezervní bude ve zbrani a ten co ležel minulej tejden bude rezervní.
Taková moje úchylka se vždy snažit opotřebovávat všechny veci stejně. Mám to tak i s baterkama. A dává mi to falešnej pocit, že šetřím pružiny. :D

A se zbraní pod polštářem bych spát nemohl. V noci dělám vylomeniny :) Občas se semnou bojí spát i žena a malého syna mi na noc k sobě nepučí už vůbec.
dracekvo
VIP

Příspěvekod K4cer » 22.09.2018 10:55

Nenech se zmást propagandou, zabíjí lidi, né zbraně - pistole (i pod polštářem) je jen kus železa. Náboj v komoře nemám a takový sny že bych ve spánku nevědomě natáhnul a vodjistil Makarova taky ne :lol:

A koneckonců, kde ji asi mám mít? Hasící přístroj a baterku mám taky u postele v dosahu - kdyby mě v noci vzbudila nějaká nečekaná událost, vstávám a řeším, ne?
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod Atrop » 22.09.2018 11:53

Bill Masen píše:
Atrop píše:...sundám i s pouzdrem a nechám ji v něm...
To jako že ji nedáváš do trezoru?

V trezoru je pistole jen když odjíždím do zahraničí. Jinak přes noc má pelech na nočním stolku ;)
Atrop

Příspěvekod Bill Masen » 22.09.2018 12:05

Tak pistole pod polštářem, nebo na nočním stolku není nic proti ničemu, pokud nemáš děti, návštěvu, nebo chuť na pivo. V podstatě jsi stále v režimu nošení.
Zbraň v trezoru je v režimu držení, ale přijde mi zbytečný vypáskovat náboje ze zásobníku. Když už mi zákon neumožňuje mít v trezoru pistoli nabytou (což nechápu proč) tak aspoň vedle plný zásobník. já je tam mám mám naládovaný do všeho, takže když se mi někdo bude dobývat do baráku, bude mi to trvat tři sekundy, než budu ozbrojenej.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Bak-ly » 22.09.2018 12:50

Chuť na pivo můžeš se zbraní na nočním stolku klidně mít. Bez problémů to spadá pod držení.
Bak-ly

Příspěvekod Bill Masen » 22.09.2018 14:25

Nespadá
§ 2 Vymezení některých pojmů
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a)

Takže jakmile je zbraň nabitá, jedná se o nošení. V tomto případě
Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zbraních“), zakazuje držiteli zbrojního průkazu skupiny A až E i držiteli zbraně kategorie D nosit zbraň nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci.
Poruší-li držitel zbrojního průkazu nebo zbraně kategorie D tento zákaz, dopouští se přestupku podle § 76a odst. 5 písm. b) nebo odst. 11 písm. b), resp. podle § 76a odst. 1 písm. d) zákona o zbraních.
Bill Masen
VIP

Příspěvekod skagerak » 22.09.2018 14:58

nemáš pravdu
(přečti si tu citaci ještě jednou )
skagerak

Příspěvekod Bill Masen » 22.09.2018 15:03

konkrétně?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod skagerak » 22.09.2018 15:39

Konkretne postaci ta prvni citace
skagerak

Příspěvekod Bak-ly » 22.09.2018 15:56

Bill Masen: Já jsem to myslel tak, že stačí mít na stolku zbraň s nevloženým zásobníkem, pak je vše v pořádku. Zásobník je otázka čtvrt vteřiny. Takže zbraň na stolku nevidím jako problém.

Skagerak: V tomto ohledu pravdu má - § 58 odst. 6 "Přechovávaná zbraň musí být v nenabitém stavu, to znamená, že zbraň není nabita náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo v nábojových komorách válce revolveru."
Bak-ly

PředchozíDalší

Zpět na Zbraně střelné