Skladovatelnost tekutých paliv

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.

Re: Skladovatelnost tekutých paliv

Příspěvekod bivoj » 22.10.2018 11:35

No, teoreticky dle tvého popisu mohlo jít o zanesení vstřiků či vstřikovací soustavy či palivového filtru. Ale to mohlo být způsobeno i jinými skutečnostmi - z vlastní odborné zkušenosti vím, že se to často stává právě po natankování, neboť při tankování se zvíří obsah nádrže a je zde vyšší pravděpodobnost zvíření/utržení sedimentu ze dna nádrže, který pak může dělat neplechu - nemusí to tedy být přímo v souvislosti s kvalitou paliva, ale spíš se samotnou skutečností tankování.

Paradoxně toto se může stát i poté, co někdo do paliva přidá takové ty prostředky na "čištění vstřiků" - zvlášť u auta, kde toto nikdy nebylo použito a kde dlouho nebyl měněný palivový filtr. Ty čistící prostředky totiž mohou uvolnit nějaké drobné nečistoty z filtru a způsobit tak naopak ucpání/přicpání vstřiku či vstřiků.
bivoj
VIP

Příspěvekod Patrol » 22.10.2018 13:53

Klidně se rád nechám přesvědčit, že dnes už je to nějak systemově vyřešeno tak, aby tam měli vždy jen čistý benzín, ale tenkrát (podzim 2016, což není tak dávno)jsem na jejich palivo "dojel" a v servisu mi řekli, že příčinou bylo nekvalitní palivo které obsahovalo i obrovské množství vody. Mysleli si, že jsem to načerpal za pár kaček někde u JZD. Zvažoval jsem tenkrát i žalobu, ale kamarád právník mi to rozmluvil. Dnes jezdím hlavně na LPG a benzín beru jen občas, takže si vybírám čerpačky kterým ještě důvěřuju a pokud možno, tak beru ten bez biosložek.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Příspěvekod bivoj » 22.10.2018 16:03

Tak jasně že se mohlo stát, ať už šlendriánstvím či úmyslně, že byla voda v palivu. Nicméně myslím si, že zrovna tak rozsáhlá síť čerpaček jako je Benzina by to neměla zapotřebí, leda by to byla soukromá "iniciativa" konkrétního pumpaře...

Já osobně beru obvykle tam, kde je obrovský obrat a kde nemají důvod (ani moc možnost) šulit - tedy u jednoho ze supermarketů, kdy pumpa je přímo ve vlastnictví supermarketu a deně se tam otočí 3x víc aut jak na "normální" benzince. A nikdy žádný problém.
bivoj
VIP

Příspěvekod LivingShield » 31.10.2018 14:21

Ahoj,
mam otazku: V 5l kanistru mi zustala pulka lonskeho benzinu. Mam to do motorovky. Ted se ptam na zkusenosti. 1) vylit 2) nalit do plne nadrze autu 3) dolit cerstvy a neresit???
LivingShield

Příspěvekod Hdm » 31.10.2018 14:31

Já bych to neřešil. Každý rok mě něco zbylo a vždy to motorovka pohodově schroupala na jaře.
Hdm

Příspěvekod K4cer » 01.11.2018 7:47

Já bych to taky neřešil a vylil bych to do automobilu.

DO kanystříku si na jaře natankuješ čerstvej benzín a máš to na jistotu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod zdoch » 01.11.2018 9:58

Jediný, čeho sem si všiml, když na jaře koupím 10l kanystr do 4taktní sekačky na sezónu, tak na podzim oproti jaru/létu víc kouří (po nastartování, pak už ne), ale startuje a funguje bez problémů. Ve 2T motorový pile bych to neřešil. Ta čoudí s olejem tak jako tak. Horší je, kdyby jsi měl půl roku předmíchanej benzín s olejem.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
zdoch

Příspěvekod dracekvo » 01.11.2018 10:39

Neřeším a běhá to v pohodě. Zima zas tak dlohá není.
Do svého auta bych to nelil. Bál bych se o katalizátor.
dracekvo
VIP

Příspěvekod LivingShield » 05.11.2018 14:57

Diky vsem za prispevek, doplnil jsem druhou pulku kanistru cerstvym z pumpy a pila slapala v lese cely den.
LivingShield

Předchozí

Zpět na Přeprava a doprava