Běžné osobní vozy a dodávky použitelné v PA

Transport suchou i mokrou nohou, jakožto i vzduchem.

Re: Běžné osobní vozy a dodávky použitelné v PA

Příspěvekod Hohepa » 22.07.2018 10:08

řidič vyšší postavy musí sedět v zádu
( Policejní akademie )
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Zorge » 22.07.2018 10:21

185 cm a sedím ve předu, ale je fakt, že zadní sedačky nemám a tím pádem kufr je vážně poměrně přístupný jen po otočení :D
Zorge

Příspěvekod Bill Masen » 22.07.2018 16:49

Citroen C1, tam se koukáš zadnim oknem pri parkování. Pět dveří, kufr přesně na dvě basy piv, ale PA potenciál tam nevidím. :shake
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Rafael » 22.07.2018 17:34

Citroen Berlingo.
Kupoval jsem ho hlavně proto aby se do něj pohodlně vešla invalidní tchýně sedící na vozíku, vedle ní i velký pes a spousta krámů. Bydlíme na dvou místech. A taky velká cirkulárka, mulčovač, sekačky, dřevo, míchačka apod.
Spotřeba celkem dobrá, poruchovost žádná, jen ta mrcha nechce jet ani po mokré trávě. A v zimě ji zastaví i sebemenší závěj.
Pro PA dobu auto skoro na nic.
Pak ji taky nemůžu zapomenout, že po roce od její koupě klesla cena o 100tis.
(Ale byl jsem tehdy přehlasován dvěmi ženskými které navíc psovi upřely hlasovací právo. My jsme chtěli Nivu!)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Zorge » 22.07.2018 19:10

Po shlédnutí jistého filmu, jsem přesvědčen, že jediná správná volba je Ford Falcon v8 ve verzi interceptor :D :D :D

Ale jinak to asi bude chtít nějaký starý holý diesel, který spolkne i olej, já osobně bych asi obětoval rychlost a bral bych sílu.
V PA nebudu řešit přeložený vlek, přeložené auto, hlavně ať to jede a drží.
Zorge

Příspěvekod dracekvo » 23.07.2018 19:33

Když už se tu bavíte o těch malejch krabičkách, tak zajímavá volba je fiat panda :)
Co jsem teď kouknul na web, tak už se dokonce vyrábí její novější nástupce. To jsem ani nevěděl.

A s tím, že berlingo nic nevyjede souhlasím. Na horách se jedno berlingo nemohlo vydrápat se řetězama tam, kde já sem si se subaru ještě v půlce kopce zastavil a pak se znovu rozjel. Nicméně, máme je v práci a jsou to vděčný stroje.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Zorge » 23.07.2018 21:12

Myslím že to bylo v topgearu, že ještě stará panda 4x4 vyjela po sjezdovce výš, než moderní SUV.

Jinak ke krabicim ještě. Žena s Peugeotem válela sudy, takže nejednou bylo potřeba nečekaně jiné približovadlo. Takže jsem asi posledních 6 hodin majitel krabice opel agila 1,2. Těžko soudit takhle brzo, ale už teď můžu říct, že je to malé velké auto. Pět lidí a sada gum v kufru. Vysoký posez pro pajdajícího tchána a pěkný výhled. Pro PA asi také nevhodné, jediná výhoda že to ma o proti klasickému kombiku vyšší podvozek.
Zorge

Příspěvekod Strelec45 » 23.07.2018 23:07

Zato tomu chybí pořádná výztuha za nárazníkem. :( Deformuje se to jak papír. :roll:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Strelec45
VIP

Příspěvekod dracekvo » 24.07.2018 9:59

Agilu sem měl jako první služební auto a nechtěl bych ho ani zadarmo. Jediné co bylo dobrý, že je fakt vyšší a starší lidi si chválili, že se do toho pěkně nastupuje. Jinak samá negativa. A největší, že nemá motor. Agila má velkej odpor vzduchu a začne zpomalovat hned jak v dálce zahlédne kopec :) Jakékoliv předjíždění nákladního auta byl adrenalínový zážitek.
V zimě se dlouho ohřívá a jak nachvilku zastavíte, tak ten pidimotor hned vychladne.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Rafael » 24.07.2018 11:28

dracekvo píše:A s tím, že berlingo nic nevyjede souhlasím. Na horách se jedno berlingo nemohlo vydrápat se řetězama tam, kde já sem si se subaru ještě v půlce kopce zastavil a pak se znovu rozjel. Nicméně, máme je v práci a jsou to vděčný stroje.

Já to nezkoušel, po horách nejezdím a na samotu u lesa a zpátky mě když tak dotáhne na laně nějaký kolega s traktorem který má přední radlici.
Nějak si neumím představit v terénu nasadit na kola Berlinga sněhové řetězy. Je tam málo místa a navíc se tam nalepí spousta zmrazků, že to dělá někdy problém i při zatáčení.
Na zadní kola by to šlo bez problémů, ale co tam s nima?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Zorge » 24.07.2018 13:30

Motor to má, nebo jsem nenašel otvor na klíček. :D
Ve 4 lidech do prudkého kopce to je buď se ploužít na trojku, nebo točit dvojku. 1.2 je o ničem no to je pravda, ale je to pružnější než HTP. Za málo peněz (10k) odpovídající množství muziky.
Zorge

Příspěvekod Zorge » 24.07.2018 13:34

A berlingo nevím, ale kamarád ma partnera, myšleno peugeota :D :D :D a nedá na něj dopustit a dokonce koupil druhého do rodiny. Jestli se to da srovnat
Zorge

Příspěvekod Noir » 30.11.2018 18:44

@Zorge: Aqila resp. Suzuki WagonR jde sehnat i v 4x4 s primitivním připojováním zadku a pak by to rozpadlický potenciál mělo - nájezdové úhly výborné, přechodový úhel slušný díky malému rozvoru a hlavně nízká hmotnost a malé rozměry.

Ještě než jsem koupil forestra, tak jsem přemýšlel o Suzuki Liana - vzhled spolehlivě odpudí každého zloděje a v crashtestech dopadlo velice dobře.
Noir

Předchozí

Zpět na Přeprava a doprava