Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...

Re: Konfigurace vysílačky BAOFENG UV-5R

Příspěvekod postak » 19.04.2017 9:19

DOTAZ na kodovani BAOFENG UV5RE

nacpal jsem UHF frekvence stanice BAOFENG 888s aby se dorozumela s UV5R ale v 888s jsou tam kody a nejde mi je v programu origo od Baofa UV5RE změnit, víte někdo jak tu chybu "er13 michmach data" obejít? chirp mi na win7 nenačte ten datovy soubor, už sem zkoušel ledasco ale blbě, origo soft mi jede na starém netbooku na win XP ale tam ty CTCSS/DCS (Nastavení subkanálů, DCS – digitální podkanály) nejdou změnit a uložit program vždy spadne

Potřebuji tam 69,3 a ještě jine jako D125N ..... je to celkem 16 kanalu a každy ma jiné kody
postak

Příspěvekod navigator » 08.05.2017 22:19

ad DM-5R Plus:
https://www.hamradio.cz/index.php/2017/ ... ouzitelne/

ani po tzv. "upgrade" na Tier II po čínsku to nesplňuje specifikaci ETSI pro DMR Tier II.
navigator

Příspěvekod postak » 09.05.2017 15:52

K4cer píše:
Laurel píše:Presne tak, môžeš iba počúvať, ale aj tak je dobre ich mať uložených čo najviac, sem tam sa dopočuješ aj niečo zaujímavé a ak v prípade núdze budeš vysielať nikto licenciu riešiť nebude.

V případě nouze není nutně jen v naprostý apokalypse, takže licenci někdo řešit může.
Je ale naprosto f cajku vysílat bez licence v krajní nouzi (viz příslušný paragraf).
Tedy kdyš si zlomíš nohu v zasněženým lese, nebo potřebuješ okamžitě přivolat hasiče/rychlou/policii, můžeš jednat v krajní nouzi a přivolat pomoc.

Nouzova situace ano ale pri rozpadu asi prevaděče zhasnou jako první každý ví že bez spojení není velení a radioamatery najdou rychle podle anten na baráku a stačí jeden deník jednoho a je to jasne

ad DMR5R radioamateri varuji pred nakupem
postak

Příspěvekod wiblingen » 15.05.2017 10:44

CAU SICE JSEM ODBOCIL ALE NECHCI ZAKLADAT NOVE TEMA KDYZ SE TO LISI JEN DIGITALEM.
JDE MI O TO ZE MAM ZAJEM KOUPIT DM-5R TO MA UZ DIGITAL V SOBE A JDE MI O TO JESTLI TAM CHYTNU TREBA MESTAKY PROTOZE TY VYMYZELI Z ANALOGU PRYC A JSOU NA DIGITALU JDE O TO ZE DM-5R UMI JEN DMR TIER 1 A PAK JE 2 A 3
TIER 1 JE ZE JE TO FREE BEZ LICENCE
TIER 2 JE TO S LICENCI 66-960 MHZ MOBILY A ATD...
TIER 3 LICENCE VIC WATTU 66-960 MHZ A ATD...

JDE MI O TO ABYCH NEKOUPIL STREP LEVNEJ DIK ZA INFO JESTLI NAHODOU NEKDO NEVI
wiblingen

Příspěvekod dako » 15.05.2017 12:02

Být tebou vy*ral by se na nějaký DMR digitál. Měštáky ani PČR tím stejne neodposlechneš, protože jedou šifrovaně, (musí, aby naplnili literu ochrany osobních údajů) takže ti to stejně bude k hounu, a kvuli těm pár "amošům", co si s tím hrajou, o nic stejně nepříjdeš.
Dobrá volba je klasická analog FM ručka, např. Yaesu FT60 (mimochodem hodně odolná a trvalá podobně jak Motorola) nebo nějakou z řady VX, starší Icom (ne ID), Kenwood apod. Rozhodně bych se vyhnul woxounům a podobným klonům nebo spíš střepům. Možná na začatek, než zjistíš, že tě to třeba ani nebaví, i tedy toho woxouna. Nakonec stejně skončís u PMR a to ještě kdoví jestli. Na "poslouchání" si kup SDR rx, s tím si užiješ více hitparády, jen to chce svoje a vědět něco o tom a být trpělivý.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
dako

Příspěvekod Jenda » 16.05.2017 5:20

dako píše:Měštáky ani PČR tím stejne neodposlechneš, protože jedou šifrovaně

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... 590604f2e/
Jenda

Příspěvekod dako » 16.05.2017 8:04

Jenda: Víš, takové články bych nebral jako bernou minci. Ti, co znají principy a nejlépe co u toho i přímo jsou, vědí své. To že se "piráti" se zrovna trefili do nesifrovaného provozu a hned k tomu vydali článek, nesvědší vůbec o ničem.

imho: Původní dotaz zněl zda koupit DMR radiostanici, s tím, že pisatel má v úmyslu poslouchat IZS. Ikdyby nejeli šifrovaně i tak je to zbytečné, a vystačís si s SDR a vhodným softwarem. Stačí googlit.
dako

Příspěvekod Jenda » 16.05.2017 15:39

dako píše:Jenda: Víš, takové články bych nebral jako bernou minci. Ti, co znají principy a nejlépe co u toho i přímo jsou, vědí své. To že se "piráti" se zrovna trefili do nesifrovaného provozu a hned k tomu vydali článek, nesvědší vůbec o ničem.

Já jsem spoluautor toho snifferu, o kterém ten článek je (a když si klikneš v profilu na můj web, tak si ho tam můžeš stáhnout), takže o tom vím až moc. Článek je zkreslený (např. záchranka na Tetře nejede), ale městapo a DPP opravdu jedou trvale a pouze nešifrovaně.

dako píše:Ikdyby nejeli šifrovaně i tak je to zbytečné, a vystačís si s SDR a vhodným softwarem.

S tím souhlasím a pořízení SDR každému doporučuju. Je to dongle za dvě stovky a přitom je to nekonečný zdroj poučení.
Jenda

Příspěvekod stenli4 » 17.05.2017 18:45

zdravim mam problrm nejde mi roschodit vysielacky win 10 ani nezaregystruje ze je vobec pripojena ovladac com portu nejde ties nainstalvat skustee nieake rady
stenli4

Příspěvekod wiblingen » 19.05.2017 7:55

Dej link na to SDR popripadne co všechno musim mit aby to fachcilo dik ze bych to jel hned koupit
wiblingen

Příspěvekod dako » 19.05.2017 9:15

Tak tímhle stylem se moc nikam nedostaneš.
Prostuduj si prozatím, http://www.rtl-sdr.com/ , pro začátek se zaměř na karty s RTL čipem, vyber si něco co už má vstup s SMA konektorem, dobré je také si vyrobit nějakou tu anténu pro "zájmové" pásmo. Pak bych samozřejmě doporučil pásmový filtr nebo preselektor, ono tyhle SDR dongly mají vstup navázaný přímo na směšovač čipu, resp. je tam většinou i předzesilovač, jehož zisk se dá sofwarově řídit. Takže ve velkých městech, kde je plno vf bordelu se ti takto "neošetřeny" vstup příjmače hned "zacpe" (BTS,wifi, CDMA,RTV). Takže o tom jít, a něco koupit, to není. To jen abys věděl, co tě čeka pak.
dako

Příspěvekod neilz » 15.07.2017 20:33

zdravim, je tu nekde navod jak odemknout frekvencni rozsah ?
neilz

Příspěvekod wiblingen » 15.07.2017 21:38

neilz píše:zdravim, je tu nekde navod jak odemknout frekvencni rozsah ?

v programu chirp to udelas na to prijdes
wiblingen

Příspěvekod neilz » 17.07.2017 15:11

koukam ze na DM-5R to asi nejde co
neilz

Předchozí

Zpět na Komunikace