Mobilní telefony

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...

Re: Mobilní telefony

Příspěvekod DanBlack » 18.10.2015 21:27

CZ firma existuje od letošního února :-) a EAN jednotlivých zařízení je registrován někdy od května.
Nenašel jsem jedinou fotku, jen rendery. :|
A dost mi to připomíná běžnou čínskou produkci - navíc firma přiznává výrobu v Shenzhenu. :ugeek:
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
DanBlack
Sponzor serveru

Příspěvekod bacil » 18.10.2015 22:16

Mám podobně vypadající ochranný futrál na obyčejný mobil (dotykáč). Má vnitřní silikon, vnější plast a ještě dekl na displej, to celé s úchytem na opasek.
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod proforma » 19.10.2015 5:20

Me ten Flamefox zaujal hlavne neuveritelnou vydrzi, az 2 mesice na prijmu je super :-) Jestli to chodi jenom na Jave, tak je to i realny. Trochu me odrazuje, ze to funguje jen na 1 pasmu. Uz jsem psala na Mobilmanii, jestli to nechteji recenznout, pak uvidim.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod proforma » 19.10.2015 19:26

Tak milou Flame Group ovladaji nejaci Rusove, vlastnicky retezec je 5stupnovy (firma vlastni firmu vlastnici firmu...) a puvodni vlastniky nelze dohledat. To bude nejaka levota, do toho nejdu, i kdyz vlastnosti telefonu jsou zajimave.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod bacil » 20.10.2015 14:25

Rusové dneska vyvíjí většinu mobilů
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod Fabulous » 20.10.2015 14:47

Bacil: Zdroj?
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod Marglin » 20.10.2015 14:57

Aeronet a nebo sputniknews :)
Marglin

Příspěvekod proforma » 20.10.2015 16:27

@Fabik: jestli modra otazka byla na mne, tak zdroj je ARES a zakladatelska smlouva spolecnosti, ktera telefony Flamefox vyrabi. Figuruji tam 2 Rusove - on a ona, sice odlisnych prijmeni, ale bydlicich ve spolecnem byte nekde v Petrohradu.
proforma
VIP

Příspěvekod bacil » 22.10.2015 15:14

Fab: Samsung, Gresso, Micromax, Karbon,...........
bacil

Příspěvekod proforma » 18.11.2015 13:05

Tak ja uz mam svuj nahradni/rozpadlicky foun doma: uuukrutne dlouha vydrz (36 dni), dual sim, SD karta, tlacitkac. Zakladni pozadavky splneny bratru za 500 Kc, k tomu vodeodolne pouzdro za 300; a mam, co potrebuju, a nemam, co nepotrebuju :-) Vyhrala to pekna cervena Nokia 130.
proforma
VIP

Příspěvekod nextclick » 29.11.2015 19:21

Jaké jsou vlastně požadavky na rozpadlický telefon?

Podle mne základ je:
- opravdu velká odolnost
- dlouhá výdrž
- externí vstup na anténu - který odolný telefon to vlastně dnes má? (ano je to nutné, po rozpadu bude síť BTS velmi slabá)
- indukční nabíjení - aby šlo dobíjet i mokru a nečasu mobil co je v igeliťáku.

Ostatní jsou jen bonusy

Máte někdo tipy co splní má 4 přání? :)
nextclick

Příspěvekod K4cer » 29.11.2015 19:55

Moje nejdůležitější požadavka je, aby mi nikdo nevolal :mrgreen:

Jako pracovní mám JCB Sitemaster (telefon, né bagr) a krom naprosto pitomýho menu - ale to může bejt uživatelem - je funkční.

Velká odolnost je co? Z kabiny kamionu na beton upadl několikrát, šlápnul sem na něj; vodotěsnej naprosto není, ale běžně ho myju jarem a vodou a nic se neděje. Kovovejm pásům na betonu nejspíš neodolá.
Dlouhá výdrž: nabíjím jednou tejdně, ale zase nevolám nikam půl hodiny.
Externí anténu to nemá, ale jak si přišel na to že bude slabá síť? Já myslím že buď bude, nebo nejspíš nebude žádná.
No a nabíjí se konektorem, ty co, čekáš potopu? Pokud bude někde elektřina, tak ten kousek relativního sucha uděláš.

Z bonusů to má baterku a laserový ukazovátko, a lepší verze má i foťák. Pak taky tisíc zbytečností, barevnej displej na kterým není nic vidět, ale v 3mil. barvách, kdejaký organizéry a budíky a nevímjaký p!čoviny, tetris woe samozřejmě, prostě klasickej "telefon". Chjo, zlatá 3310.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
K4cer
VIP

Příspěvekod nextclick » 29.11.2015 22:15

- slušnou odolností myslím právě to co zmiňuješ.
- externí anténa bude potřeba pokud: jsi daleko od "civilizace" což je celkem pravděpodobná okolnost
- externí anténa se hodí např. pokud se hodláš schovat za silný zdi. Jinak při delším blackoutu nevěřím, že se podaří zachovat běh všech bts. Některé prostě budou vypnuty. Už jsem zažil, že po bouřce nefungovali dvě blízké BTS a mobil se mi připojoval na celkem raritní (doma nikdy neviděnou) málem 6km vzdálenou BTS.
- pokud se něco zešmoulí a budu mít to štěstí se hrabat v zákopu jako pradědci za WWI, tak se z toho igeliťáku ty mobily nebude chtít tahat nikomu.
- výdrž 1-2 týdny je imho ok.

Jen se snažím dát si do kupy ty skutečně nejdůležitější požadavky.

K4cer píše:Moje nejdůležitější požadavka je, aby mi nikdo nevolal :mrgreen:

Jako pracovní mám JCB Sitemaster (telefon, né bagr) a krom naprosto pitomýho menu - ale to může bejt uživatelem - je funkční.

Velká odolnost je co? Z kabiny kamionu na beton upadl několikrát, šlápnul sem na něj; vodotěsnej naprosto není, ale běžně ho myju jarem a vodou a nic se neděje. Kovovejm pásům na betonu nejspíš neodolá.
Dlouhá výdrž: nabíjím jednou tejdně, ale zase nevolám nikam půl hodiny.
Externí anténu to nemá, ale jak si přišel na to že bude slabá síť? Já myslím že buď bude, nebo nejspíš nebude žádná.
No a nabíjí se konektorem, ty co, čekáš potopu? Pokud bude někde elektřina, tak ten kousek relativního sucha uděláš.

Z bonusů to má baterku a laserový ukazovátko, a lepší verze má i foťák. Pak taky tisíc zbytečností, barevnej displej na kterým není nic vidět, ale v 3mil. barvách, kdejaký organizéry a budíky a nevímjaký p!čoviny, tetris woe samozřejmě, prostě klasickej "telefon". Chjo, zlatá 3310.
nextclick

Příspěvekod proforma » 30.11.2015 8:16

nextclick píše:- slušnou odolností myslím právě to co zmiňuješ.
- externí anténa bude potřeba pokud: jsi daleko od "civilizace" což je celkem pravděpodobná okolnost
- externí anténa se hodí např. pokud se hodláš schovat za silný zdi. Jinak při delším blackoutu nevěřím, že se podaří zachovat běh všech bts. Některé prostě budou vypnuty. Už jsem zažil, že po bouřce nefungovali dvě blízké BTS a mobil se mi připojoval na celkem raritní (doma nikdy neviděnou) málem 6km vzdálenou BTS.
- pokud se něco zešmoulí a budu mít to štěstí se hrabat v zákopu jako pradědci za WWI, tak se z toho igeliťáku ty mobily nebude chtít tahat nikomu.
- výdrž 1-2 týdny je imho ok.

Taky jsem mela podobne pozadavky. Kdyz jsem hledala, to, co by mi vyhovovalo, bylo tak okolo 5 tis. vys. Coz se mi na zalozni telefon, ktery bych pouzivala jen v pripade prusvihu (nemusi to byt zrovna PA, staci, kdyz nekde prijdu o svoje vymazlene Blackberry :-)), zda docela dost... Takze jsem na to sla z druheho konce: koupila si neco za par susnu (500 Kc), u ceho mi nebude vadit, kdyz se to rozbije nebo ztrati. Dovybavila jsem to vodeodolnym pouzdrem a je vymalovano. Jedinym kriteriem byla co nejdelsi vydrz. Telefon jsem koupila nekdy okolo 15. listopadu, od te doby je na stole a jeste jsem ho nenabijela (vcera vecer tam byla jeste pulka baterie :D ). Uplne jednoduchy, umi to volat, sms a radio (jo, a jeste baterecka a dual sim), takze asi nema moc co se na nem rozbit. Az ho vyzkousim (predevsim tu baterii, jsem zvedava, na jake hodnoty se dostanu, az to jeste parkrat nabiju a kapacita se ustali), klidne si koupim jeste 2 takove do zasoby - je to levnejsi nez powerbanka :-) a rozlozeni rizika taky neni na skodu. V kazdem z nich samostatne simky, vzdy od 2 ruznych operatoru, a je vymalovano.

Jinak muzu dat tip na zajimavou simku prave pro tyto pripady - jako zalozni. Moje kriterium bylo co nejnizsi provozni naklady. Nakonec jsem objevila slovenskeho operatora "4ka", funguje od pulky rijna. Je to konsorcium nejakeho soukromnika a Slovenske posty. Simka je kreditova, ale dobiji se jednou za 16 mesicu 4€ (lze kartou pres web), cili mesicni provoz cca 7 Kc :-D Volani po cele EU za 0,04 €/min. (= cca1,1 Kc), sms totez. Takze pokud bych to pouzivala, levnejsi nez lecktery cesky operator. Navic jako zahranicni simka to tady roamuje, takze kdyby vypadl jeden operator, prehodi se to na jineho. Pro moje specificke potreby zalozniho telefonu temer idealni :-) Jen se pro to musi dojet na Slovac, protoze do ciziny to neposilaji.
proforma
VIP

Příspěvekod Venet » 18.12.2015 15:12

Proforma, ak by si do toho išla, a chcela by si to poslať, tak kľudne sem môžeš napísať. Myslím že tu je dosť Slovákov ktorý Ti to pošlú do Čiech ;)
Cogito, ergo armatum sum.
Venet

Příspěvekod proforma » 18.12.2015 17:45

@Venet: dekuju za nabidku, uz ji mam :-) O Vanocich se s ni chystam do Germanie, uz se tesim, az stama budu volat za korunu :-) Taky fajn bonus - nepremyslet, kde zrovna jsem a za kolik. Mate operatory s dobrym byznys planem, doufam, ze dlouho vydrzi :-)
proforma
VIP

Příspěvekod Venet » 18.12.2015 19:35

He, sa divím že sa niekto taký našiel. Je to skôr svetlá výnimka. Niečo ako zapálená sirka v tmavej jaskyni. Inak sme kus za Vami vo všetkom :-(
Cogito, ergo armatum sum.
Venet

Příspěvekod Lyster » 19.12.2015 14:49

LoneWolf51SH píše:Sice nemám tablet, ale klasický mobil a jsem spokojený. Mám už skoro přes rok tohoto mazlíka. Funkce jsou dobré a má i omezenou ochranu proti živlům. Škoda, že se snad už ani nevyrábí :cry:

Snad to není OT, odkaz na něj přímo: http://www.samsung.com/cz/consumer/mobi ... 3350AAAVDC

Mám ještě jeho předchůdce Xcover 271. Dokonce dva. Ale jednomu už zlobí mikrofon a u druhého jsem neměl dostatečně zavřená dvířka u baterie a vykoupal jsem se s ním. Nateklo za display. Sice funguje, ale display je nic moc a přestala fungovat LED dioda. Proto se také ohlížím po něčem novém a odolném. Xcover 3 který je teď nejnovější ale bohužel dost haní, že nedrží dvířka a to ovládání je taky horší. Udělal jsem si sice nedávno radost Samamsungem S5, ale tlačítkového telefonu se nechci zbavit. Našel jsem pak zajímavý telefon http://www.aligator.cz/produkty/aligato ... xtremo/81/
Počkám si na nějakou recenzi a když bude vše vypadat OK, tak si možná udělám radost.
Lyster
VIP

Příspěvekod Lyster » 19.12.2015 15:22

Oprava, Xcover 3 tlačitkový je pojmenovaný Xcover 550.
Lyster
VIP

Příspěvekod LoneWolf51SH » 20.12.2015 20:03

Po tom Aligatorovi Extremo jsem taky koukal, cena přijatelná, funkce by stačily. Takže jsem silně na vážkách, že Xcovera nahradím Aligatorem :angel
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
LoneWolf51SH

PředchozíDalší

Zpět na Komunikace