Sifrovani, internetova bezpecnost atd.

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...

Re: Sifrovani, internetova bezpecnost atd.

Příspěvekod Jenda » 11.02.2017 17:41

dako píše:Ano, už vidím, jak mi někdo nasazuje "exploit" do linuxové mašiny.

Tak se podívej, kolik je každý měsíc děr v openssl, Firefoxu, libpng, jasperu... Firmy jako HackingTeam mají linuxová řešení taky v nabídce. QubesOS trochu pomůže, protože exploity na Xen jsou sice taky, ale je to tak obskurní věc, že se to většině firem nevyplatí řešit.
Jenda

Příspěvekod dako » 11.02.2017 20:58

Správně jste napsal, "nevyplatí řešit" a "obskurní" za 18let co používám linux, jsem zažil jeden "exploit" na serveru díky díře v openssh, za to "zhroucených" (na cokoliv) windows jsem viděl desítky. Linuxy, co jsem kdy nainstaloval na desktop (většinou důchodcům nenakažených platformou MS) ty fungují dodnes, víceméně stylem "nainstaluj a zapomeň". Samozřejmě, pro frikulíny striktně MS, pro ty Linux není :).
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
dako

Příspěvekod Jenda » 12.02.2017 4:17

Ale my se přece nebavíme o náhodně chyceném bordelu (tam je na tom Linux skutečně líp), ale o cílených útocích, ještě k tomu od vlád, které nakupují u společností, které nemají problém hledat či kupovat 0daye…
Jenda

Příspěvekod dako » 12.02.2017 13:47

Mám obavy, že takovéhle "společnosti" fungují spíš metodou sociálního inženýrství než, aby se složitě "bourali" do systémů, v dnešní konzumo-snobská společnosti je to i jednodužší. Dnes se totiž všichni spoléhají na "odborníky" a né na svůj rozum.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
dako

Předchozí

Zpět na Komunikace