Aplikace do chytrých mobilních telefonů

PříspěvekNapsal: 13.02.2013 7:32
od Karlos
Založeno z popudu Dan.teho. Karlos.
Dan.te píše:APLIKACE DO CHYTRÝCH TELEFONU
Spousta z nás nějaký má a pro každý OS existuje spousta různých aplikací, které se dají použít v nouzové situaci. Samozřejmostí bude asi kompas, navigace či baterka, ale je i spousta jiných užitečných vychytávek(průvodce první pomocí, uzly, morseovka, ...), tak bychom si tu mohli některé navzájem doporučit atd.

Re: Aplikace do chytrých mobilních telefonů

PříspěvekNapsal: 13.02.2013 9:44
od goral
Osobne doporucuju GPS navigaci Sygic
Nejedna se o turistickou zalezitost, jen automobilni. Ma ale velkou vyhodu - je v pripade potreby offline (netaha si mapy z googlu, jak vetsina navigaci). Nevyhoda je cena (ale kdyz jste sikovni...) a taky velikost. Cela Evropa mi na pametovce zabere bezmala 8gb.
Kazdopadne pro bezny zivot dokaze na 90% suplovat automobilni navigaci (mam sorvnani s Garminem) a velkeho pomocnika pri cestovani. Pro pripadny rozpad mate v kapse autoatlas cele Evropy.

PříspěvekNapsal: 13.02.2013 13:37
od merlog
Doporučuju Garmin.
+ Taky ofline. Multiplatfomní. Výborné turistické mapy, v případě nouze lze použít jako atlas.
- Přijde mi trochu nestabilní (verze pro symbian)

PříspěvekNapsal: 13.02.2013 14:30
od sigmark
navigace androzic na android, smart GPS na symbian 60v5, ozi explorer na Windows Mobile. všechny umoňují zpracováva vlastní mapy(mám takhle stahanou komplet ČR ortofoto)
pro android dále: gps essentials - dokáže pracovat s navigací jako elektronický kompas, tracker apod.
MORSE CT, IZ2UUF Morse - výukové programy morseovky
atlas hub free
U.S. Army Survival Guide
Army SURVIVAL Guide FM3-05.70
SAS Survival Guide - Lite

PříspěvekNapsal: 13.02.2013 17:53
od Artifex
Balistický kalkulátor Strelok třeba ještě.

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 1:05
od Desouza
Ahoj ,
aplikací používám spousty . Doporučím ty zajímavé alespoň trošku rozpadlické ...
Všechny jsou na OS Android v 2.2.2 ( už docela starej šuplik ) a stahují se tu https://play.google.com/ .
Tuším že všechny jsou zdarma až na ten Sygic .

Asi nej je aplikace Šifrovací pomůcky ( dá se zašifrovat a zpětně dešifrovat text např sms , hodně šifer a zdarma )
- navigace Sygic GPS navi ( do auta , docela obstojné mapy ) ,OziExplorer + mapové podklady .( na pěší tůru )
- Slovník DIC-o AJ , Ně , Fr , Ru , Spa
- Atlas hub ( moc hezky zpracovaný )
- Chytej ( vše pro rybáře )
- ElektroDroid moje nejoblíbenější pro elektrikáře nutnost :clap
- Smart Tools užasná aplikace která měří : Délku , úhel , vzdálenost , dále měří zvuk i vibrace a dokonce je tam i detektor kovů i kompas :lol:

Poznámka : všechny tyto aplikace fungují offline

- ještě taková specialitka IP Cam Viever Lite , pokud máte IP kameru a domácí Wifi sít není co řešit .Je dobré mít přehled a to vždy u sebe 8-)

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 1:18
od Fabulous
Jeden z nejlepších balistických kalulátorů je Isnipe. Lze vybrat typy nábojů z integrované databáze, jednoduše navolit všechny důležité parametry a krásně to spočítá rychlosti, energii, pokles střely, odchylky, atd. Ajnfach genyjál!

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 5:26
od Artifex
Nj, není verze pro android.

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 9:58
od Krevel
doporučuju aplikace aladin a meteor, aladin je vychytaná předpověď počasí, data stahuje přímo z čhmi, meteor je mapa srážek

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 10:51
od sigmark
mě meteor strašně žral baterku

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 11:12
od sigmark
tohle vyhrabala Evinka, ani o tom neví :-)

The National Association of Radio Distress-Signalling and Infocommunications (RSOE) operates Emergency and Disaster Information Service (EDIS) within the frame of his own web site which has to objective to monitor and document all the events on the Earth which may cause disaster or emergency. The main objective is to manage information about events endangering the safety of our own country.
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.rsoe.android.edis_pms

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 11:21
od MRAK
z osobní zkušenosti doporučuju aplikaci calculátor

sčítá, odečítá, dělí, násobí , a řekl bych že vcelku přesně (neověřoval jsem úplně detailně) , samozřejmě je vhodné si u, řekněme každého třetího příkladu, udělat zkoušku na papíře ... ale to je malá daň za přesnost

a ještě jsou tam nějaké fukce, kterým nerozumím mc m+ m- mr , c , +/- ....

nevím, zdali je verze pro android

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 11:41
od Evinka
Sigmark : :lol: Evinka to našla přes Alive ... a ani jsem do teď netušila, že to umí chodit i v mobilu ....

PříspěvekNapsal: 14.02.2013 12:16
od sigmark
v tvym ne Evi :-) ale s tim taky neco casem udelame

PříspěvekNapsal: 24.02.2013 1:06
od DanBlack
Jako rozpadlíko-vhodné aplikace na Android vidím tyto:
Google Sky Map...pěkná mapa hvězdné oblohy, zcela geniální je využití kompasu a polohového senzoru (zkrátka jen namíříte mobil na oblohu a on vám ukáže ty správné hvězdy)
Smog Alarm...zobrazení rozptylových podmínek / hodnot prachu, ozonu, oxidů síry a dusíku z monitorovacích stanic CHMU
In-Počasí...předpověď počasí, včetně zobrazení online kamer

PříspěvekNapsal: 24.02.2013 7:26
od DeadMan

PříspěvekNapsal: 22.04.2013 17:33
od r.dexter
Za sebe můžu více než doporučit českou aplikaci Locus. Je to online/offline navigační software, umožňující použití velmi široký nabídky mapových podkladů, včetně vlastních offline podkladů. Používám ho prakticky od vzniku a nemůžu si ho vynachválit - těžko najdete lepší mapovej soft. Má podporu mnoha rozšíření (geocaching; ještě jedna geohra kterou ani neznám; perfektní augmented-reality plugin, umožnující v pohledu kamery zobrazit uložení POI body) a spolupracuje s dalšíma mapovýma/navigačníma aplikacema. Třešničkou na dortu je potom funkce autonavigace.

https://play.google.com/store/apps/deve ... mxvY3VzIl0.

Locus plná verze (placená)
https://play.google.com/store/apps/deta ... .locus.pro

Locus Free (zdarma, s reklamou)
https://play.google.com/store/apps/deta ... roid.locus

PříspěvekNapsal: 22.04.2013 23:05
od DanBlack
Lepší navigační soft najdu prakticky okamžitě... Be-on-road! :ugeek:

* zdarma! (program samotný, mapové podklady viz dále)
    * rychlost přepočtu trasy (rychlejší než jednoúčelová navigace)
    * mapové podklady dle vlastní volby (turistické, automapy, OpenStreetMap)
    * offline navigace (nepotřebuje datové připojení)
    * OpenStreetMap jsou zdarma, jiné mapy podle dodavatele

Google:
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.aponia.bor3&hl=cs

ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: 23.04.2013 8:05
od Artifex
B-O-R doporučím také, výborné!

PříspěvekNapsal: 23.04.2013 11:30
od JimmyJazz
Ted mne momentalne nenapada k cemu presne by se to mohlo hodit, ale http://planefinder.net/about/ - specialne AR verze. Namirite telefon na letadlo na nebi a voila, mate info co to je za letadlo, odkud a kam leti apod.

PříspěvekNapsal: 24.04.2013 18:19
od felix5
můj Siemens c10 možná neumí takovýhle vychytávky ale zato vydrží 14dní nabitej :lol:

PříspěvekNapsal: 24.04.2013 18:44
od Artifex
Tak to je smutná výdrž... některé mobily tohle umí, a ještě nám vydrží:
Obrázek

PříspěvekNapsal: 25.04.2013 9:38
od DanBlack
Hm... :shake
Mám Motorolu Defy mini (která je známá solidní výdrží) a nedostanu se přes 3-4 dny, co to máš za stroj???

PříspěvekNapsal: 25.04.2013 10:37
od Artifex

PříspěvekNapsal: 25.04.2013 10:40
od sigmark
Artifex určitě jede na autobaterku :-D

moje Defy ( klasická) taky dá maximálně 4 dny

PříspěvekNapsal: 06.06.2013 16:37
od abc
sifrovane SMS (Textsecure)
https://play.google.com/store/apps/deta ... .securesms

A secure text messaging application for Android.

TextSecure is a replacement for the standard text messaging application, allowing you to send and receive text messages as normal. Additionally, TextSecure provides:

Local Encryption -- All text messages, regardless of destination, that are sent or received with TextSecure are stored in an encrypted database on your phone.
Wire Encryption -- When communicating with a recipient who is also using TextSecure, text messages are encrypted during transmission.

---
sifrovane hovory cez VOiP (Red Phone)
https://play.google.com/store/apps/deta ... e.redphone

RedPhone is an application that enables encrypted voice communication between RedPhone users. RedPhone integrates with the system dialer to provide a frictionless call experience, but uses ZRTP to setup an encrypted VoIP channel for the actual call. RedPhone was designed specifically for mobile devices, using audio codecs and buffer algorithms tuned to the characteristics of mobile networks, and using push notifications to maximally preserve your device's battery life while still remaining responsive.

---
Password manager pre android (KeePassDroid)

https://play.google.com/store/apps/deta ... id.keepass
---

PříspěvekNapsal: 06.06.2013 17:49
od Artifex
Sigmark: Baterie má elektroniku kvůli sledování spotřeby, s autobaterií by to hodilo error. Ale jinak asi bude další rekord, teď jsem na 14 dnech a 10 hodinách a stále mám 17%.

PříspěvekNapsal: 07.06.2013 8:31
od dracekvo
Tak to vemu popořadě co mám v telefonu
Battery Calibrator - kalibrace ukazatele baterie
Speed Test - rychlost internetu
Os monitor - přehled aplikací jak vytěžují cpu
ES file explorer - správce souborů
2x client - přístup na vzdálenou plochu domácího pc
skydrive - internetové úložiště
RealCalc, Timecalc - kalkulačky
kingsoft office - prostě office
Gtalk - komunikace
Shazam - rozpozná skladbu co někde hraje
Sound recorder - narávání z mikrofonu
ČT4 sport - online TV
Torch - rozsvítí led u foťáku (baterka)
Google translator - překladač nově s možností si slovníky stáhnout na kartu, online umí překládat vyfocený text
Stopwatch - stopky
Cool Reader - čtečka knih pro dlouhé chvíle
meteor - online mapa z radaru pro sledování srážek
PumpDroid - ceny benzínu v okolí, využítám také pro přehled LPG stanic
c:geo - hledání zajímavých míst pomocí geocachingu, dobré na výlety a tak, naleznete místa, které nejsou v turistických průvodcích
google sky map - mapa oblohy
compass - kompas
Navigator - navigace využívající opensource mapy. Postupně mapuju svoje okolí, aby se mapy vyvíjeli jako odměnu za to, že to mám zdarma
Backgammon - hra
Polda 2 - hra

PříspěvekNapsal: 12.07.2014 19:17
od miculas
Maidenhead Grid Locator - zobrazí souřadnice z GPS ve formátu maidenhead, na portejbly či túry s vysílačkou velmi užitečné,
Sun Surveyor - skvělá aplikace zejména pro fotografy, placená verze cca 130,-, stojí to za to. Popis zde - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ratana.sunsurveyor&hl=cs

PříspěvekNapsal: 16.08.2014 21:30
od RAD
Co takhle nějaká aplikace na omezení práv k přístupu ostatních android aplikací. Nechápu třeba proč čtečka kódů potřebuje znát obsah SMS zpráv nebo Google překladač přístup k fotogalerii. Respektive chápu ale nelíbí se mi to. Vyzkoušel sem už asi 5 zaručených programů ale buď nejdou na Android 4.0.3 nejdou nebo pouze upozorní že se člověku hrabou v soukromí trochu přespříliš ale nic s tím neudělají.

PříspěvekNapsal: 17.08.2014 8:14
od paja
Tuším že tuhle funkci mají nějaké alternativní romky, MIUI a podobně, jde tam nastavit u každé aplikace k čemu ji pustíš a k čemu ne. Pak samozřejmě nemusí ta aplikace fungovat. U čtečky kodu je pravděpodobně funkce odeslat přečtený kod sms zprávou a proto čte a posílá sms...

PříspěvekNapsal: 17.08.2014 20:24
od goral
V podstate pokud chces omezovat prava aplikaci a sledovat to, tak musis mit rootnutej telefon.

Asi jedina moznost jak mit bezpecny chytry telefon je nejaky alternativni distro androidu a programy nestahovat z google marketu ale jen z OS repozitaru

PříspěvekNapsal: 21.11.2014 13:53
od LuVa
Rád bych reagoval na Milliho příspěvek zde:
viewtopic.php?f=8&t=38&start=500#p95975

1. Navigační program: může se jednat o chybu pro konkrétní zařízení (tj. na většině telefonů to funguje, tvůj kolega má smůlu a má zařízení, kde je problém). Každopádně je to bug a výrobce by ho měl opravit. Tohle se senzorem působí bizarně, není problém vypnout otáčení obrazovky, to by měli snadno opravit.

2. Rozpoznávání rostlin podle fotografií je náročné a nevěřím, že to bude fungovat. Asi jediná rozumná cesta by byla: a) kvalitní snímek z mobilu (záleží na mobilu, osvětlení a zkušenosti fotografa); b) zaslání na server, kde dojde k rozpoznání; c) prezentace výsledků uživateli na mobilu. Nevěřím ve funkční offline aplikaci. A nesvěřil bych v dnešní době ničemu z toho své zdraví (tedy ani té online).

---
K PRO/PROTI části Milliho příspěvku: dnešní chytré mobily (ve skutečnosti jde o přenosné počítače, mezi mobilní telefony jsou zařazovány neprávem, uráží to jak je, tak skutečné telefony), jsou super vychytávkou i pro postapo - za předpokladu, že je půjde napájet elektřinou.
Jsou to prostě výkonné, obvykle Linuxové počítače, využití je tuna.

PříspěvekNapsal: 21.11.2014 14:02
od sigmark
LuVa: pokud prudce zabrzdíš, obrazovka se ti otočí. protože dosáhne zrychlení/zpomalení dostačujícího pro otočení obrazovky. je to dané funkcí akcelerometru. Milli si stěžoval že to musí vypínat, takže to podle všeho zvládl.
Locus například se dá nastavit na jeden typ zobrazení, i když systém sám má otáčení zapnuté, takže akcelerometr nedělá potom kraviny.

optické rozpoznávání rostlin považuju taky za "diskutabilní"

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 15:28
od micheldecoucy
Artifex píše:Tak to je smutná výdrž... některé mobily tohle umí, a ještě nám vydrží:
Obrázek

Co je to prosim za mobil? Nebo je to tablet s velkou baterkou?

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 15:32
od DanBlack
HuráHej G300...stačí si přečíst odkaz o dva příspěvky níže. :ugeek:

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 15:45
od micheldecoucy
Diky za odpoved! :) :yes
PS: V tom odkazu G300 nikde napsano nevidim ...

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 16:14
od DanBlack
Moje gorila taktéž... na HuráHej G300
Schválně jestli se svýma ajFouňama uděláte takovouhle výdrž při takovémto nasazení:

http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?p=49499#p49499

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 16:28
od micheldecoucy
Ten tvuj odkaz vede do diskuze "Mobilní telefony", tam to G300 opravdu je. Ale ten tebou zminovany odkaz "o dva prispevky nize" vede na "Návrhy a tipy pro zlepšení fóra" a tam to napsano neni neni ... :) To je fuk, hlavne, ze to uz vim! :D

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 16:34
od Artifex
Tento Huráhej G300 je mrtev, musel jsem pořídit nový, tentokráte LG G2 mini.. a vydrží naprosto stejně, cca 14 dní při běžném používání. Jelikož jsem ale začal více využívat mobilní data, tak lehce přes týden, na předchozím Huráhej jsem jel jen přes wifi a data stále vyplá.

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 20:37
od micheldecoucy
Tak to nechapu. :D Mam Motorolu Moto G, dost podobnou LG G2 - Android Kitkat., trochu mensi displej, lehce mensi baterka (2070mAh oproti LG 2440mAh), stejny procesor - a tyden (natozpak 11 dnu) bych na tom dal mozna tak zcela bez pouzivani (a ani to mozna ne). A to jsem Moto G kupoval kvuli vydrzi a jsem s ni spokojeny ... :)

Kazdopadne gratuluju!!! :) :rock

PříspěvekNapsal: 22.11.2014 23:27
od Artifex
Tak zrovna teď 27min hovor, 2% baterie dolů. Je pravda, že toho zas tak extrémně moc neprovolám, tak 1-1,5 hod týdně ale data mám zapnutá stále, stahuju a odpovídám na maily, zprávy v komunikátorech...

Zase na druhou stranu je toho spousta o optimalizaci, minulý týden jsem kolegovi probral Galaxy S3, která mu vydržela 1,5-2 dny a po drobných úpravách při stejném využití hlásil, že se dostane na 4,5-5 dnů. V té je také 2100mAh baterie, pokud si dobře pamatuji, takže ty necelé 400 mAh navíc ty dva dny navíc dá na ten týden.
Nu, a to se stále ještě nedostáváme k hodnotám Huaweie, který jsem měl kvůli tarifu fakt jako záložní, telefonování do půl hodiny týdně , data jen chvílema přes wifi pár minut denně a výsledek s 1450mAh baterií:
Obrázek

Prostě, chci tím jen říci, všechno jde, když se chce, android není iOS, který šlape tak, jak je z výroby, s androidem je třeba si pohrát.

PříspěvekNapsal: 23.11.2014 0:26
od micheldecoucy
Nemel bys chut se tu rozepsat, co vsechno nastavujes? :)

Mne v podstate ve veci vydrze moc nic k nastaveni nenapada - zkousel jsem behem let kdeco, ale prilis velky rozdil to oproti puvodnim stavu stock telefonu jsem nikdy nepozoroval. A kdyz jsem zkousel Tasker na napr. vypinani a zapinani dat ... nebo treba vypinani a zapinani synchronizace ... tak to vedlo obvykle spis k vyssi spotrebe. Takze uz jsem si zvyknul nechavat v podstate tovarni nastaveni a nic nemenit.

PříspěvekNapsal: 23.11.2014 0:38
od sigmark
Artifexi tohle na 1500 mAh baterku jednoduse neni mozny :-) bud jsi zapomnel na kapacite nulu, nebo mas smartphone bez displeje... i kdy se povypinaji data na pozadi a snychronizace s cimkoli, tak se nad 5 dni nedostal nikdo koho znam, a ze mi takovych telefonu par desitek rukama proslo.

PříspěvekNapsal: 23.11.2014 20:42
od Artifex
Sigmark: Je to tak, jak jsem psal výše, byl to Huawei ascend G300 s originální baterií (kdyby nebyla originální, nezvládl by OS ukazovat spotřebu kvůli elektronice uvnitř baterie, jak už tu kdosi naznačoval, že jsem to dal na autobaterii :D ) Na grafu ještě výše je vidět, že jsem docela často byl i na WiFi a i něco málo na GPS a graf končil na 3% baterie, když jsem to dal nabít. Ten blíže tomuto příspěvku končil na 8%, takže by ještě baterie do konce dne vydržela ale už jsem to hodil na nabíječku. Jinak máš pravdu, data na pozadí byly vypnuté, synchronizace jen po připojení na WiFi. Dokonce podotýkám, že bych výdrž mohl ještě o něco zvýšit, protože si dopřávám takového luxusu, jako poměrně vysoký jas obrazovky a pohyblivou tapetu. Teď schválně dovybiju LG, nabiju a udělám tak za týden a něco típanec spotřeby. Jinak v době psaní předchozího příspěvku jsem před hovorem měl 66% baterie, po hovoru 64% baterie, mezitím jsem nevolal, jen odpověděl na pár mailů a aktuálně mám 57% (no dobře, teď už 56%) baterie.

Tasker samotný nic neřeší, ono to procesy killne, ony nastartují, procesy to killne a ony zase nastartují, takže přesně jak říkáš, spíš to spotřeba zvýší.

Jakou máte spotřebu při spuštěných obvyklých spojeních?
Screenshot_2014-11-23-20-48-53.png

PříspěvekNapsal: 23.11.2014 23:02
od sigmark
tak to Chu-Ra-Wei docela překvapuje :-)

PříspěvekNapsal: 23.11.2014 23:18
od Artifex
Jj, huhlavej byl fajn, škoda, že byl rozkleknut ve stanu na spacáku :D LG ho zastupuje taktéž schopně, viz screenshot o příspěvek výše.

PříspěvekNapsal: 25.11.2014 8:42
od Artifex
V neděli večer jsem měl 56%, dnes 46%
(budu updatovat do pátku, v pátek budu celý den bez internetu, takže LG hodím na nabíječku a budu si sdílet internet z mobilu)

PříspěvekNapsal: 26.11.2014 6:34
od Artifex
Přes noc jsem musel vyřídit docela dost korespondence a 15 min. hovor, aktuálně 35%

PříspěvekNapsal: 05.12.2014 17:36
od Artifex
Tak, jak jsem slíbil, tak updatuji, po dni sdílení internetu jsem plně nabil a aktuálně jedu necelý týden na nabití, zbývá 58% baterie. Zkouším to úsporně, tedy data zapínám jen při stahování mailů a komunikátorů, celkově tak 10-15minut denně, telefonáty cca 40 minut dohromady za ten týden.Ten předpokládaný čas pro užívání je pochopitelně blbost, počítá to z průměru posledních 3 hodin, kdy jsem na tom mobilu skoro nic nedělal, důležitá je položka použitelnost baterie, kterou "překladatel" v androidu KitKat značí čas provozu na baterii.
A abyste neřekli, že kecám, tak screenshot:
Screenshot_2014-12-05-17-29-51.png

PříspěvekNapsal: 08.12.2014 9:57
od Artifex
Dlouho jsem neprovokoval, blížím se k 10 dnům, zbývá 31%
Od posledního příspěvku tak 20 minut hovorů, docela hodně fotografování a asi 10 minut použitá LED jako baterka
Screenshot_2014-12-08-09-55-05.png

PříspěvekNapsal: 08.12.2014 10:12
od DanBlack
A teď už nám konečně aspoň naznač co všechno si v tom founu vytunil aby s původníma HW parametrama vydržel takhle dlouho...
Je mi jasné, že trik nespočívá v instalaci aplikace "Super mega battery saver pro" :ugeek:

PříspěvekNapsal: 08.12.2014 13:13
od Artifex
Zkus pro začátek ve vývojářském nastaveí omezit zpracování procesů na pozadí na max 2, nainstalovat advanced mobile care, v něm zapnout vypínač procesů na vypnutí/zámek obrazovky, dál už je to na každém androidu zvlášť různé tweakování.

PříspěvekNapsal: 09.12.2014 22:56
od micheldecoucy
"Zkus pro začátek ve vývojářském nastaveí omezit zpracování procesů na pozadí na max 2"
Nebude se to pri kazdem restartu samo prenastavovat na default? Nemuzu to ted otestovat ...

PříspěvekNapsal: 10.12.2014 5:51
od Artifex
Ano, bude, je to potřeba vždycky znovu odkliknout.

PříspěvekNapsal: 10.12.2014 8:11
od Marianko1977
ja mam v mobilu prvni pomoc od ceskeho cerveneho krize a pomohla mi jiz nekolikrat. vcera jsem obvazoval klukovi nos.. je pravda ze jsem absolvoval i kurz prvni pomoci ale jako nouzovka pro sichr dobry.

PříspěvekNapsal: 10.12.2014 21:51
od Artifex
Tak už to frknu na nabíječku, do rána to nevydrží, výsledek něco lehce nad 12 dní.
Screenshot_2014-12-10-21-48-22.png

PříspěvekNapsal: 10.12.2014 22:21
od DanBlack
Artifex píše:...do rána to nevydrží...

Však už tam máš napsáno Informace o recyklaci baterií. Čekejte prosím. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 01.01.2015 17:27
od SAW
Ja do môjho inteligentného mobilného telefónu používam tieto aplikácie (pre Android):

:arrow: Map of Slovakia (GPS s off mapou, Dá sa zadať cieľ ako napríklad konkrétne nákupné centrum, bankomaty ale aj pitná voda či dokonca krčmy v okolí )
:arrow: Turistická mapa SR (málo kedy ale zišla sa mi už)
:arrow: Turistické Atrakcie Slovensko (tiež sa mi táto aplikácia už zišla pri turistike v cudzom meste)
:arrow: Clean Master (myslím si jasné na čo sa používa)
:arrow: Adobe Reader (na prehliadanie PDF súborov)
:arrow: Kingsoft Office (jednoducho office čiže tabuľky, prezentácie a dokumenty)
:arrow: Disk Google (zálohovanie dokumentov a prístup k dokumentom z viacero zariadení - taká záloha dokumentov keby dačo)
:arrow: ElectroDroid (užitočný nástroj pre elektrotechnikov)
:arrow: VLC for Android beta (prehrávač na filmy aj hudbu a užitočný widget na hudbu)
:arrow: AVG Antivirus (využívam widget ktorý ukazuje stav batérie v percentách a objem prenesených dát)
:arrow: Zombie Tsunami (Hra na zabitie času - minimálne používam ale už sa mi stalo že bolo treba dlhšie čakať na niekoho)

PříspěvekNapsal: 11.03.2016 18:43
od Lyster
Já jsem nedávno narazil na aplikaci pro android, Alert 5.
https://play.google.com/store/apps/deta ... .app&hl=cs
Umí to varovat před solární bouří, propadu akcií na burze, biologické nebezpečí (momentálně "frčí" virus Zika,) a radiační nebezpečí. Časem by to mělo umět oznamovat i zemětřesení a tsunamy (pracuje se prý na tom.)

PříspěvekNapsal: 11.03.2016 22:39
od krvfx
Nejlepší aplikace za poslední dobu je jednoznačně nevolejte.cz. Už neznám otravné telefonáty, jenom mě pobaví, že to zas někdo zkoušel:)

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 12:39
od venca_h
zkusil sem a když mi to típlo kolegu - číslo v seznamu a napsalo cosi o skrytém čísle tak jsem odinstaloval. Nemam čas zkoumat tak holt vlastní lokální blacklist ...

PříspěvekNapsal: 15.03.2016 13:09
od dr78
Jo jo, appka je super, akorat, ze blokuje i hovory ze skryteho cisla, jak pise Venca_h. Ja pouzivam, a jsem spokojen. Pokud mi nekdo vola ze skryteho cisla, nemam chut se s nim bavit, takze to jako potiz nevidim. Jinak appka jde prepnout i do "nedestruktivniho" modu, tedy, ze hovory neblokuje, nybrz zobrazi jen upozorneni, ze cislo je zavadne. Jednou se mi stalo, ze mi volali z "moji" banky, a nedovolali se, protoze zrejme ze stejneho cisla spamuji i ostatni. Pokud bude nekde neco lepsiho, klidne prejdu, zatim az na vyjimky spokojenost. Za projektem je pomerne velka skupina lidi, a docela funguje i aktualizace black listu... Jo jeste jedna vec, myslim, ze aplikace hovor primo neblokuje, ale z nejakeho duvodu
hovor prime a okamzite polozi. ale s tim si nejsem ted jisty. Nekde to zduvodnovali, ze jinak to nelze provest.

PříspěvekNapsal: 16.03.2016 7:32
od Nightmare
Ty skryté hovory jdou vypnout i ve free verzi
EDIT: nastavení a je to hned nahoře.

PříspěvekNapsal: 20.03.2016 19:34
od venca_h
Jenže on mi ze skryteho čísla nevolal, normálně sem viděl na obrazovce kdo volá, pak text o skrytém čísle a típnutí. V nastavení je celkem prd možností.

PříspěvekNapsal: 20.03.2016 23:05
od krvfx
U mě funguje 100%. Akorát jsem musel minulý týden ručně přidat dvě čísla, kokoti z Bohemia Energy, co mi zkouší volat už asi měsíc, provedli změnu čísel.

PříspěvekNapsal: 21.03.2016 8:21
od Nightmare
krvfx: super, tohle se totiž následně promítne všem

PříspěvekNapsal: 21.03.2016 11:04
od krvfx
Jasně, už jsem takhle pár čísel přidal. Škoda, že nejdou blokovat i SMS. Po tom, co jsem položil poslední hovor hned po zjištění, o koho jde, měli tu drzost poslat mi SMS:"Přemýšlíte, jaku nabídku jste odmítli?"

PříspěvekNapsal: 22.03.2016 14:44
od kozlus
Pouzival jsem aplikaci Moje trasy https://play.google.com/store/apps/deta ... s.mytracks ale ta koncem dubna prestane fungovat. Ma nekdo nejakou nahradu? Jde mi o to, ze tohle byla jednoducha apka, dobry mapovy podklady, sledovani trasy a zakladni statistiky. Zadna spousta silenosti okolo.

PříspěvekNapsal: 29.04.2016 13:44
od Lyster
Dvě výborné aplikace pro Android.
Záchranka - pošle SMS se souřadnicema RZS a obratem vám RZS zavolá na zpět.
Horská služba - To samé jako Záchranka, akorát pro horskou službu.

Jinak ještě zde vypíchnu již jednou zmíněnou aplikaci RSOE EDIS (Emergency and Disaster Information Service) Opravdu výborné. Informace téměř okamžitě! :)

PříspěvekNapsal: 29.04.2016 20:56
od oldschool
kozlus píše:Pouzival jsem aplikaci Moje trasy https://play.google.com/store/apps/deta ... s.mytracks ale ta koncem dubna prestane fungovat. Ma nekdo nejakou nahradu? Jde mi o to, ze tohle byla jednoducha apka, dobry mapovy podklady, sledovani trasy a zakladni statistiky. Zadna spousta silenosti okolo.

Na motorce jsem taky používal Moje trasy, ale hodně to vynechávalo, tak jsem přešel na Sports-tracker, ten jede spolehlivě.

PříspěvekNapsal: 30.04.2016 13:42
od kozlus
Diky, testnu.

PříspěvekNapsal: 01.05.2016 19:30
od haekys
Aplikaci Záchranka Doporučuji! Vyzkoušno na vlastní kůži! :)

PříspěvekNapsal: 16.05.2016 16:01
od Lyster
Další aplikace kterou jsem dnes našel na popud vydání pátrání po pohřešované 8 leté holčině. Dítě v ohrožení: https://play.google.com/store/apps/deta ... risk&hl=cs

Určitě nebude od věci, když o tom bude co nejdřívě vědět. Doufám že holčinu najdou.

PříspěvekNapsal: 06.06.2016 16:48
od kozlus
Neni nejaka appka, kde by bylo vsechno, co se da v lese zezrat, vcetne navodu na upravu k jidlu a podobne? Radsi v cestine, protoze v tomhle se splest diky nedostatecne anglictine, by mohlo byt "zabavne" :lol:

PříspěvekNapsal: 07.06.2016 0:30
od Desouza
Ne . Ne . A ne .

PříspěvekNapsal: 07.07.2016 21:43
od vp123
Ahoj,
nevíte někdo na Android o aplikaci na checklisty? Vše, co jsem našel, fungovalo jako to-do seznamy, ale mě by se hodilo něco, kde si utvořím checklist a ty pak v každé situaci jen otevřu, ideálně s tím, že bych u každé položky mohl mít nějaký doplňující text po rozkliknutí. Pokud něco takového je, určitě se to bude každému rozpadlíkovi hodit :)

PříspěvekNapsal: 08.07.2016 11:15
od Hdm
pouzivam na nakupy ColorNote. Ma jak ToDo tak checklisty. Vcetne widgetu.

https://play.google.com/store/apps/deta ... color.note

PříspěvekNapsal: 13.07.2016 13:35
od DanBlack
Pro nákupní seznamy a podobné (nezapomenout do práce/na výlet) používám Google Keep.
Umí text, checklist, hlasové poznámky, foto (i s malováním) a jde sdílet mezi více lidma.

PříspěvekNapsal: 13.07.2016 14:23
od RobertK
Používma tyto aplikace,požadavek je že všechny musí fungovat offline
MAPY CZ offline
Wikipedia CZ -offline
První pomoc -offline
Lečivé byliny -offline
FlowerID - offline
PDF,DOC a jiné čtečky
VLC přehrávač (přehraje vše )
Atlas Hub offline
Atlas ptáku - offline
Atlas ryb - offline

Pak pár anglických věci, Busccraft, Survival a podobně

PříspěvekNapsal: 13.07.2016 15:21
od pracintl
zkoušel jsem se podívat na ty aplikace a vůbec jsem nenašel atlas ryb, atlas ptáků, ...
Jak se ty aplikace jmenují na google play a kdo je autorem ???

PříspěvekNapsal: 13.07.2016 15:30
od RobertK
Atlas Ptáčkaře FREE https://play.google.com/store/apps/deta ... .birdsfree
SmartCHYTEJ https://play.google.com/store/apps/deta ... martchytej
zatím jen tohle ještě zkusím placené verze.

PříspěvekNapsal: 15.07.2016 20:15
od tibet
super odkazy, ale nemáte něco zajímavého pro uživatele win mobile 8.1 ?

android je samo lepší, ale holt využívám současného pomocníka:-)

díky!

PříspěvekNapsal: 15.07.2016 20:41
od štaflík
Android NENÍ lepši. Jen je na něj víc aplikací. Takže je vlastně lepší? :-)
Vážněji: během roku a půl prodělat triadu iOS, Winp, Android je děs.
A to říkám jako starý skalní linuxář.

PříspěvekNapsal: 18.07.2016 10:03
od RobertK
Ano, system řešením kolek je tam aplikaci zde vede jednoznačně android, další věc jaký telefon můj cíl je nějaký odolný telefon viz viewtopic.php?f=16&t=1078#p133967 kde budu mít tyto aplikace. Další možnost je jít do nějakého odolného tabletu nebo notebook který umí dualboot a v nejhorším je zde možnost tohle http://techapple.net/2014/12/top-7-free ... ws-78-110/

PříspěvekNapsal: 18.07.2016 14:34
od Kocour
Barometer Monitor - sice se podílí na vyšší spotřebě, ale dokáže zaznamenávat barometrický tlak v nastavených intervalech a držet hodnoty zpětně po nastavenou dobu. Výsledek se zobrazuje v grafu, takže dává představu o vývoji počasí nezávisle na síti (mobil musí samozřejmě mít tlakové čidlo).

LocatorDroid - zjišťování vlastního radioamatérského "Maidenhead" lokátoru podle GPS. Také se dá zadat odposlechnutý lokátor a vypočíst vzdálenost a azimut. Pokud je k dispozici síť, dá se načíst ortofoto v místě lokátoru (zřejmě je to provázané na Google mapy, ale blíž jsem to nezkoumal) a tak identifikovat z okolí kterých obcí se vysílá. Tohle všechno se dá vyčíst snadno i z papírové lokátorové mapy, ale pokud mobily fungují, je to takhle pohodlnější.

PříspěvekNapsal: 22.07.2016 12:09
od RobertK
Mapy.cz Umějí offline celou evropu jen to chce velkou pamět v mobilu

PříspěvekNapsal: 29.08.2016 11:36
od RobertK
Zde najdete zajímavé aplikace které se mužou hodit.
https://play.google.com/store/apps/deve ... ll+Sidorov

PříspěvekNapsal: 30.08.2016 11:51
od tygrsdrakem
Pražský židovský restauratér v článku níže mluví o systému včasného varování, který se rozšířil v pražské židovské komunitě. Údajně používají "něco jako vojenský WhatsApp". Nemáte tušení, o co by mohlo jít? Je to něco OS, nebo jim to dodávají přímo kluci z Mosadu? V článku mě zaujala věta: "Musím ale říct, že policie s lidmi, kteří to mají na starosti, velmi úzce a bez problému spolupracuje." Těmi "lidmi, kteří to mají na starosti" podle všeho míní někoho uvnitř židovské komunity. A podle jiného vyjádření jsou to profíci. ("Pak mohou ti lidi, kteří jsou za to zodpovědní, vyhodnotit, zda tu informaci pošlou dál. To už jde o odborníky a vyloženě jde o náplň jejich práce.") Takže varinata b) by mě vůbec nepřekvapila.
http://www.expres.cz/aaron-gunsberger-r ... ebrity_ren

Pokud to povede k diskusi na téma "Židovská komunita a Izraelská tajná služba", prosím adminy o samostatné vlákno.

PříspěvekNapsal: 31.08.2016 15:51
od jbem
Mě docela překvapil telefon funkcí, o který jsem do tý doby neměl tušení a v první chvíli jsem ani nevěděl, že to na mě pípe vlastní telefon.

Kolegům na Androidu to fungovalo taky. Víte o tom něco víc? Kdo má tyhle zprávy na starosti?

Obrázek

PříspěvekNapsal: 01.09.2016 13:36
od RobertK
Dělají to některé aplikace na počasí, a myslím že i ta nativní co je v androidu to umí občas mi přišla výstraha na bouřky. Ale kde zapnout nebo vypnout to nevím ale musíš mít zapnutý GPS.

PříspěvekNapsal: 01.09.2016 15:31
od jbem
Už jsem to zgůglil. Jsou to WEA zprávy. Wireless Emergency Alert.

"Wireless Emergency Alerts (WEA) are emergency messages sent by authorized government alerting authorities through your mobile carrier. Government partners include local and state public safety agencies, FEMA, the FCC, the Department of Homeland Security, and the National Weather Service."

http://www.nws.noaa.gov/com/weatherreadynation/wea.html

Obrázek

PříspěvekNapsal: 25.08.2018 0:02
od Kocour
Rozhodl jsem se oživit tohle téma s jednou zajímavou zkušeností:
Před pár týdny jsem po delší době uvedl svůj mobil s Androidem do "základního stavu", protože začal být dost zaneřáděný. Předpokládal jsem, že pak do něj aplikace, které jsem používal, nahraju z Google Play, jak jsem byl zvyklý (je tam část se seznamem aplikací, které měl člověk v minulosti nainstalované, a když se to odtud nakliká, přilezou do mobilu samy). Předesílám, že jsem trochu konzervativní *, takže mobil už není nejnovější. Nicméně na to, nač jej používám, vystačí docela dobře.

Jaké bylo moje překvapení, když se mi některé aplikace odmítly nainstalovat, protože v Google Play byla pouze verze pro novější Android, než mám, zatímco další odtud rovnou zmizely celé (zřejmě nedošlo k obnovení smlouvy mezi vývojářem a Googlem). Člověk nedostane žádné varování! V předchozí instalaci se to nejspíš projevilo tak, že skončily pravidelné aktualizace, ale programy normálně fungovaly dál. Takhle nějak si představuji rozpad civilizace! Markety organizované výrobci operačních systémů jsou zjevně dobrý sluha, ale zlý pán. neexistuje tam žádná záruka, že to, co se tam jednou objevilo bude udržováno, a žádné verzování. Jedna z aplikací, která najednou nešla stáhnout, byly Mapy.Cz, které využívám opravdu hodně.

Nechtěl jsem se s tím smířit a většinu aplikací jsem si dohledal po internetu ve formě instalačních balíčků .apk. Jediné, o co jsem přišel zejmě nadobro, je Barometer Monitor, který jsem tu kdysi zmiňoval. Naštěstí existují jednak na Googlu nezávislé repozitáře aplikací, kde jsou k dispozici historie verzí, jednak někteří vývojáři mají svůj vlastní repozitář. Samozřejmě je tam určité riziko, že .apk můžou být podvržené a zavirované, ale dá se to trochu odhadnout podle způsobu, jak který ten web vystupuje seriózně. Osvědčil se mi uptodown.com, ale některé appky tam nemají.

Začal jsem dělat to, na co jsem byl dřív zvyklý z Windows, totiž udržovat si svoji vlastní sbírku software, u kterého mám ověřené, že na daném zařízení chodí. Na Play kašlu, maximálně jej využívám k přečtní si vlastností programů, o které bych měl zájem, ale které pak nainstaluji odjinud přes .apk.

Takže pozor, mimořádné události mohou vést ke zhroucení OS v zařízeních, která se tradičně spravují přes internetový market, ale ten nemusí být pro obnovení k dispozici (ať už pro nedostatek síťového připojení nebo pro odstávku samotného serveru z politických, ekonomických či jiných důvodů)!

*) hlavně se mi zdají všechny soudobé mobily příliš velké. Mobil má být kapesní a inherentně odolný, což větší displeje nedokážou, jsou příliš tenké, vzhledem ke své úhlopříčce.

PříspěvekNapsal: 26.08.2018 8:56
od MPSMacek
Abych nezůstal bez funkčního zařízení řeším to stejným náhradním zařízením, jež spí v šuplíku předinstalováno včetně simkarty... jedno vypnu, druhé zapnu a pokračuju kde jsem přestal... mám aligátora, nynější verze už je celkem spolehlivá, ale starší panceřáky mě vyškolili svoji nepolehlivostí... ale poměr cena/výkon je fajn a odolnost je výborná... (mám kamaráda, co mi dal z reklamací pár kousků na díly, je to seřoubovaný a krásně rozebiratelný, takže za hoďku jsem poskládal z pár kousků funkční stroj ;) )

PříspěvekNapsal: 12.11.2018 9:09
od Hdm
Než instalovat a zkoušet různé klávesnice, zkusím se nejprve zeptat.
Máte někdo vyzkoušenou klávesnici, která našeptává více jazyků najednou? Potřebuji, aby mi našeptávala ČJ a AJ při psaní, ale to ta moje dodaná s telefonem neumí :-( Hledal jsem jestli se v ní nedá někde protlapkat k výběru jazyků a vybrat oba, ale to jsem nikde nenašel. (Huawei P9 2017 lite)

PříspěvekNapsal: 12.11.2018 10:50
od dracekvo
A potřebuješ to fakt najednou? Nebo stačí přepínat mezi čj, aj?
Já pišu čr a ru a mezi klávesnicema si velice rychle přepínám přejetím po mezerníku a tím se mění i našeptávání. Mohl by sis nastavit klávesnice čj, aj a přepínat. :)

PříspěvekNapsal: 12.11.2018 11:02
od Hdm
Ideálně najednou, protože v Duolingu bych se upřepínal :-D

PříspěvekNapsal: 12.11.2018 12:33
od Rafael
Mi jako nejlepší na kterou jsem narazil, přijde tahle:
https://www.svetandroida.cz/hackers-keyboard/

PříspěvekNapsal: 12.11.2018 13:18
od krvfx
Já už si nepamatuji, jak jsem to nastavil, ale v Cubot Dinosaur mi to se standardní klávesnicí nabízí slova z obou jazyků. Je tam čistý Android 6.

PříspěvekNapsal: 13.11.2018 8:44
od Hdm
Nakonec jsem to vybojoval.Beru zpět, že to můj telefon neumí, jen je to krásně zahrabané v nastavení.
Nastavení>Systém>Jazyk a vstup>Virtuální klávesnice>Klávesnice SwiftKey(v mém případě, jinde třeba jiné)>Jazyky.
Tam si můžu vybrat jazyků kolik chci, ověřoval jsem to a nahazuje opravdu oba jazyky co jsem potřeboval.

PříspěvekNapsal: 16.12.2018 18:53
od Bill Masen
Pokud používáte v telefonu hudební přehrávač PowerAmp, tak včera na něj vyšla aktualizace. Před aktualizací doporučuji stáhnout si z telefonu .apk soubor stávající instalace, ať se máte k čemu vrátit. Aktualizace má nové prostředí, které je nepřehledné.

PříspěvekNapsal: 10.03.2019 16:10
od Bill Masen
Existuje něco jako zde zmíněné Alert 5 a RSOE EDIS, ale zaměřené na Čechy?

PříspěvekNapsal: 24.04.2019 11:58
od Rafael
Bill Masen píše:Před aktualizací doporučuji stáhnout si z telefonu .apk soubor stávající instalace, ať se máte k čemu vrátit.

Zrovna tohle jsem včera neudělal. I když se jednalo jen o "blbou" Operu mini na tabletu. A jak jsem hledal, instaloval starší verze, přišel jsem o všechny záložky a offline už neexistujících stránek...
Kuwaa :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 16.08.2019 20:45
od xmenm05
Zdravím, pokud mám puškohled Leupold 6-18x40 a on má reálně zvětšení např. 6,3-17,8 ... co zadáváte do STRELOK Pro?

PříspěvekNapsal: 19.08.2019 11:02
od Patrol
Normálně bych zadal to co je nejbližší z nabídky. Ono ti to pak automaticky nastaví rozsah zvětšení.
Já tam teda asi vidím nejblíž " Fine Duplex(VX-2 6-18,Leupold)"
Ale samozřejmě, že pokud to není přesně ten tvůj typ, tak to pak musíš skouknout, jestli zobrazení záměrného kříže odpovídá tomu tvému.
Pokud máš něco neobvyklého, co není ve Streloku (jako já), tak si tam zvetšení doťukej ručně a kříž si vyber dle možností co nejpodobnější. Já tam mám zadanej surovej standard "Recticle:MilDot(US Army)" , kde je prostě jen kříž s bodama.

PříspěvekNapsal: 19.08.2019 12:06
od xmenm05
Přidal jsem se na FB do skupiny strelok users a sam Borisov mi odpovedel v podstate behem 24 hodin ...
Vzhledem k tomu, ze optika ma mil dot, tak instrukce byly:

Vyber usmc mil dot
min. 6,5
max 17,1
true (kdy je mil dot true mil dot) 17,1

Pokud používáte STRELOK Pro, doporučuju se taky přidat do skupiny, Borisov je velmi ochotný a rychlý ...

PříspěvekNapsal: 04.09.2019 9:46
od turista

PříspěvekNapsal: 04.09.2019 12:41
od Cep
Hm, já bych to naopak vyzkoušel už teď, co by paralelní komunikační kanál... Teoreticky by to mohlo fungovat i bez sim karty..

PříspěvekNapsal: 04.09.2019 12:48
od dracekvo
Jo, ale pokud budeš jediný, tak to je k ničemu. Viz dosah wifi mezi mobilama. Těch 100m max bych viděl jako reálný. V zástavbě méně.
Pokud nebudou v okolí body pro předávání zpráv, tak to nebude fungovat. Možná to tak bude dobré na hraní si s dětma bez nutnosti kupovat dětské vysílajdy.
A bez simky to rozhodně fungovat bude.

Bylo by dobré, kdyby se telefony uměli zkontaktovat i prostřednictvím lokální wifi. Pak by stačilo zresetovat acces pointy místního vesnického providera wifi a nastavit si je volně dostupné. Pomocí této apky by se v rámci vesnice dala obnovit základní komunikace.
Rozhodně snažší jak se snažit hacknout místní BTS.

PříspěvekNapsal: 04.09.2019 22:11
od Patrol
Pokud jsem to dobře pochopil, tak ten kdo je využit jako převaděč, umí předat tu zprávu i dodatečně se zpožděním, když se dostane do dosahu dalších lidí, kteří to používají. To už by získalo slušné pokrytí, pokud se to chytne. Rozhodně pro krizové situace, kdy spadnou sítě, je to jedna z dalších možností komunikace. :yes

PříspěvekNapsal: 05.09.2019 10:11
od Cep
Krizová komunikace určitě, ad hoc komunikace (ještě pořád je pár míst bez signálu), méně obvyklý způsob komunikace asi nebude tak sledovaný..

PříspěvekNapsal: 05.09.2019 11:02
od Cep
Když tak čtu recenze na ty aplikace, tak by mě zajímalo, co opravdu používali. Na popsané aplikace je drtivá kritika, vyzkouším ale až někdy později...

PříspěvekNapsal: 05.09.2019 16:35
od proforma
Nainstalila jsem si apku FireChat z uvedeneho clanku, predevsim proto, ze ma 1 mil. Uzivatelu, zatimco ta druha 100 tis. Bylo mi jasne, ze uzivateli budou predevsim Cinane, ale tak nejak jsem doufala, ze alespon na Vaclavaku, kde se to turisty z Asie hemzi, nekoho objevim. Nic. Takze nemuzu vyzkouset, jak to funguje. Mate to nekdo taky?

PříspěvekNapsal: 05.09.2019 20:50
od Cep
Já to odinstaloval v okamžiku, kdy to po mně chtělo při registraci telefon nebo email..

PříspěvekNapsal: 06.09.2019 9:13
od DanBlack
Point-to-point komunikaci umí i komunikátor Briar https://briarproject.org/
Připojí se podle dostupné sítě, případně dle volby uživatele (net/TOR, WiFi, BT).
Zajímavostí je, že pro přidání do kontaktů potřebuje osobní setkání (naskenování QR kódu).

PříspěvekNapsal: 06.09.2019 14:02
od Cep
Vypadá zajímavě a sympaticky. Ale už vím, co mne odradilo - recenze: "komunikaci přes BT se nepodařilo zprovoznit" a "drain battery".
Možná to je už po roce lepší, zkusím.

PříspěvekNapsal: 06.09.2019 17:55
od proforma
Cep píše:Já to odinstaloval v okamžiku, kdy to po mně chtělo při registraci telefon nebo email..

To mi nevadi, to chce dneska skoro kazda appka. Zridit si mail jenom pro tohle a pak ho zase zrusit neni zadny problem.

PříspěvekNapsal: 06.09.2019 20:34
od bacil
V okamžiku, kdy to nabízí TOR je myslím to kdo za tou appkou stojí, zdejšímu osazenstvu snad dost jasné.

PříspěvekNapsal: 07.09.2019 0:54
od bivoj
bacil píše:...to nabízí TOR...

bacil píše:...je zdejšímu osazenstvu snad dost jasné...

pls rozepiš to - nějak jsem to asi nepochopil.

PříspěvekNapsal: 07.09.2019 19:09
od bacil
Tor byl vymyšlen jako síť pro komunikaci tajných agentů - a tím že se dala k dispozici ovcím, tak je pak těžké říct "toto je agent". Ještě v dřívějších dobách existovaly demaskující algoritmy a postupy. Nyní je to jednodušší, protože lze spolehlivě dohledat konečného uživatele díky tzv. otiskům systému nebo díky mechanismům v https protokolu.

https://www.idnes.cz/technet/internet/n ... ternet_pka

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 16:47
od lukaku
Já bych byl v klidu, novinářům se věřit moc nedá. Teda jak komu. Tor funguje dobře, toho bych se nebál. Není od věci si to vyzkoušet. Řada webů je např. pro uživatele z ČR nedostupná, Tor pomůže a stránky se dají otevřít. Ale - když už řešíme aplikace, třeba tohle: Device Info je dobrý k tomu, když nevíte, jaký hardware telefon obsahuje. Kapacita baterie, procák, paměť, a pod. https://play.google.com/store/apps/deta ... o&hl=en_US To se může hodit.
Obrázek

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 20:00
od bacil
No já bych to skoro viděl na spam ban fab.

Doporučovat aplikaci, která chce tyhle práva, je fakt na za koule do průvanu.

This app has access to:
Photos/Media/Files
read the contents of your USB storage
modify or delete the contents of your USB storage
Phone
read phone status and identity
Storage
read the contents of your USB storage
modify or delete the contents of your USB storage
Wi-Fi connection information
view Wi-Fi connections
Device ID & call information
read phone status and identity
Microphone
record audio
Camera
take pictures and videos
Other
receive data from Internet
control vibration
change your audio settings
full network access
access Bluetooth settings
control flashlight
connect and disconnect from Wi-Fi
pair with Bluetooth devices
prevent device from sleeping
view network connections

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 20:05
od Bill Masen
No nevim, jestli ta aplikace má zobrazit informace o telefonu, třeba o rozlikšení foťáku, tak k němu asi musí mít práva, ne?

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 21:29
od bivoj
lukaku píše:...když nevíte, jaký hardware telefon obsahuje...

Aplikace pro bezmozky? Pro idioty? Pro lidi s IQ šumící trávy? Snad vím, co jsem si koupil a co držím v ruce ne? A s těmi právy - takovou appku bych poslal do prdele tak rychlou a expresní cestou, že by se nestačila divit...

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 23:55
od bacil
No to je právě to, že k tomu aby si appka zjistila rozlišení foťáku, tak k tomu žádná práva mít nemusí - přesněji NA LINUXU KDE ANDROID JEDE. V systému jsou různé zajímavé příkazy, kterými zjistéííte úplně všecko a když ne, jsou tam zajímavé adresáře /dev, /sys, /proc s hromadou ještě zajímavějších souborů... Hraju si tady teď s takovou malou krabičkou a hele co ví všecko o procesoru - a je to přístupné jako soubor na disku, který může číst.... úplně každý.

Kód: Vybrat vše
ls -la cpuinfo
-r--r--r--    1 root     root            0 z▒▒ 18 00:52 cpuinfo

processor       : 0
vendor_id       : CentaurHauls
cpu family      : 6
model           : 7
model name      : VIA Samuel 2
stepping        : 3
cpu MHz         : 300.692
cache size      : 64 KB
fdiv_bug        : no
hlt_bug         : no
f00f_bug        : no
coma_bug        : no
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 1
wp              : yes
flags           : fpu de tsc msr cx8 mtrr pge mmx 3dnow
bogomips        : 599.65

... jdou tu pozdě hodiny, ale to už Fab někdy říkal

PříspěvekNapsal: 02.10.2019 18:11
od Bill Masen
Tak jsem si nainstaloval Waze a android auto. Včera paráda, ukazovalo mi to kolony, policajty i sraženou srnku. Dneska tak od dvanácti jenom hledá signál GPS, přitom google mapy jedou bez problému. Ani přeinstalace nepomohla. Vám to jede?

PříspěvekNapsal: 03.10.2019 6:20
od MrPorter
I když mně osobně teda včera Waze jel normálně, tak pravdou zůstává, že v poslední době to s ním jde od desíti k pěti. Naopak navigace v těch google mapách se zlepšuje, tak pomalu přecházím na ni.

PříspěvekNapsal: 03.10.2019 10:31
od dr78
Waze je koupený Googlem, a Google má už svůj produkt. Na co vyvíjet dva konkurenční produkty? Časem Waze bude uplně odstřižen a zákazníci "donuceni" přejít k tomu správnému produktu.

PříspěvekNapsal: 03.10.2019 10:53
od Bill Masen
To, že to Google koupil, na tom není nic špatnýho. Když komunitní funkce vloží do google map, je to jen dobře. Už teď do Waze vložil google vyhledávání, čímž waze posunul vejš.