Darknet

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...

Darknet

Příspěvekod Patrol » 30.01.2016 1:04

Nedávno jsem poprvé narazil na informaci o Darknetu. Podle toho, co jsem o tom přečetl, tak se mi to jeví, jako ideální rozpadlický komunikační prostředek pro předávání a získávání informací, které nejsou veřejně publikovatelné.
Máte s tím někdo již zkušenosti? Mně to rozhodně zaujalo natolik, že bych to rád prozkoumal, proto si myslím, že to třeba bude zajímat i další rozpadlíky, kteří o tom ještě neslyšeli.
Zde jeden informativní odkaz, ale jistě najdete dost informací i běžným googlením. ;)
http://cemolid.blogspot.cz/2015/04/darknet-internetove-podsveti.html
Patrol

Re: Darknet

Příspěvekod Jenda » 30.01.2016 1:52

Patrol píše:Máte s tím někdo již zkušenosti?

Vlastně jsem to nikdy pro nic praktického nepoužil, jenom občas nakouknu, to je nového ve světě pašování drog a spol. A provozuju dva Tor exity a zkusil jsem si nastavit hidden service (kupodivu to vůbec není složité) a napsal jsem o tom článek, který se od roku 2009 stal lehce neaktuálním.

Obávám se, že problém není ani tak v technickém zajištění anonymity (na druhou stranu, nabyl jsem dojmu, že policie je sice v technických otázkách poměrně neschopná, ale má prachy na to koupit si služby od někoho chytřejšího), jako spíš v tom, že když tam budeš chvíli psát různé informace z okolí, stejně lidi, co tě znají, časem tipnou, kdo jsi.
Jenda

Příspěvekod Nope » 30.01.2016 16:20

Nějakou dobu jsem si s tím hrál, ale stejně jako Jenda jsem nedošel k praktickému použití.

Připojit se není problém, stačí stáhnout tor browser a spustit. Strýček google pak poradí adresy zajímavých stránek typu Hidden wiki.

Česká televize před nějakou dobou natočila o darknetu pořad temná síť, kde si zkoušeli přes Tor objednat nějaké drogy.
Nope

Příspěvekod Desouza » 30.01.2016 17:59

Jo Darknet to je mazec , prodavaj tam od pistole po granátomet . Tahaj to z Ukrajiny do Polska . Extra nebezpečné. :ne
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod JozoKing » 24.02.2016 15:34

Nejedná se pouze o nelegální obchod s drogami. Velké firmy a dokonce i vlády používají Tor k šifrované komunikaci. Základem je Tor Browser, VPN klient a nastavit bridges v Tor browseru. Je to záležitost 10 minut. K samotnému textování se používá tzv. PGP (Pretty Good Privacy) klient. Existuje jich hodně.
JozoKing

Příspěvekod Patrol » 08.03.2016 22:35

Na snahu zneužívat informace z naší komunikace, z vyhledávačů,ale i telefonů atpd. narážíme denně. Lepší už to nebude, spíše horší. Dnes už sousta firem monitoruje pohyb vozidel pomocí GPS, a dokonce i sleduje osoby pomocí firemního mobilu.
Proto takové možnosti, jako anonimní vyhledávač TOR(a bez reklam) asi časem získají větší oblibu. Anonymita a soukromí je luxus, který budou mít jen lidé, kteří si za tím cíleně půjdou, a i když to budou zneužívat i úchyláci, či teroristé, jsem rozhodně rád, že ty možnosti jsou. 8-)
Další takový podobně cílený projekt: http://www.onwar.eu/2015/12/11/jak-komunikuji-dzihadiste-pripad-komunikacni-platformy-telegram/#more-10362
Patrol

Příspěvekod Jenda » 09.03.2016 3:45

Tor není vyhledávač, ale celá síť, která ti umožňuje anonymní připojení k jiným počítačům, ne nutně vyhledávačům. A když s tím vlezeš na normální web, tak ti to samozřejmě zobrazí i reklamy, stejně, jako na normálním webu.
Jenda

Příspěvekod Patrol » 12.03.2016 0:25

Vycházel jsem z toho , že:
Tor Browser-vyhledávač, prohlížeč
ale hádat se nebudu, je to prostě dobrej anonimní systém. :hand
Patrol

Příspěvekod abbadc » 06.06.2016 17:14

U tor site je jeden velky problem, velke mnozstvi serveru (nodu) je v majetku americke vlady. Nalezl jsem dokonce serial o vzniku tor site :http://deliandiver.org/2015/03/temer-vsechny-vyvojare-anonymizacniho-nastroje-tor-sponzoruje-nebo-sponzorovala-americka-vlada-cast-1.html
Bohuzel nemohu posoudit serioznost zdroje.
Nicmene existuji i nejake ty alternativy, jako napriklad: https://www.root.cz/clanky/the-invisible-internet-project-i2p-alternativa-site-tor/#ic=kolotoc-header&icc=the-invisible-internet-project-i2p-alternativa-site-tor
abbadc

Zpět na Komunikace