Chleba a suchary

Re: Chleba a suchary

Příspěvekod lordCorvin » 17.02.2019 22:32

Chleba jsem nějaký čas dělal v domácí pekárně. Skvělá věc, když večer člověk zjistí, že došlo pečivo. Ale z klasické trouby je chuťově lepší.

Základní recept hladká mouka + voda + sůl + droždí jde upgradovat, přidával jsem semínka, opečenou slaninu, jablka, olivový olej, různé mouky... Jen to chce vychytat, aby výsledek vypadal (množství droždí, vody, vyndání hnětacích háků, přísady, nastavení pekárny).

V současné době v pekárně už jen zpracováváme těsto, je to ohromná úspora práce. Výhoda pekárny je v tom, že po pár pokusech vyrobí slušný chleba i takové trdlo, jako jsem já.
lordCorvin

Příspěvekod Hohepa » 18.02.2019 12:53

Také mám pekárnu cca 15 let (svatební dar).

Nevím asi jsem móc rozmazlený, ale z pšeničné mouky a droždí to prostě furt chutná jako buchta, bez ohledu kolik procent tam je žitný mouky , semínek či škvarků. Zkoušel jsem i česnek .
Jo je to dobrý , ALE NENÍ TO CHLEBA.

Na čistě žitném kvasnice nefungujou , ty potřebují pšenici a pak to má pro mne ten buchtózní šmak.

Péc jsem přestal , když před časem kolega přinesl na ochutnání jeho domácí v troubě pečený kváskový chléb...
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod jameson363 » 21.02.2019 22:57

Hohepa píše:Jo je to dobrý , ALE NENÍ TO CHLEBA.

Jo, proste neni nad Tanvald nebo Ceskolispskej chleba z velky pekarny. Me treba nechutnaj ani ty ruzny alternativni moderni hipstersky chleby. V nouzi to snim, ale dobrovolne bych si to nekoupil. Jsem proste konzerva jako prase. Mam proste rad klasickej konzeravtivni chleba, co se u nas delal uz za komousu. Nekdo rika, ze je kyselej, ja kysely nejim skoro vubec, ale tenhle chleba mi proste chutna nejvic. Je to ten, co ma zespoda takovy ty carky. Nevim, co ty carky znacej, ale at ho koupis kdekoliv od ruznejch vyrobcu, tak tenhle s carkama chutna +- stejne, minimalne od Prahy na sever, kde se pohybuju nejvic. Nejhnusnejsi chleba je ten, co ma zaspodu ty kolecka.

Na druhou stranu jak spousta lidi hejtuje emerickej styl toastovyho chleba, tak za me kdyz se opece v troube, tak je super.
jameson363

Příspěvekod Tina » 08.03.2019 14:44

Hohepa píše:
Péc jsem přestal , když před časem kolega přinesl na ochutnání jeho domácí v troubě pečený kváskový chléb...

Chceš kvásek? :-) I s receptem, okolo mě už všichni pečou už jen kváskový.
Chlebobuchty nebrat.
Tina
VIP

Příspěvekod Kolouš » 12.03.2019 10:00

Tina píše:
Chceš kvásek? :-) I s receptem, okolo mě už všichni pečou už jen kváskový.
Chlebobuchty nebrat.

Já bych recept uvítal :talk
Kolouš

Předchozí

Zpět na Strava a tekutiny