Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 20:00
od MacGyver
Otázky jsou schválně jen dvě.

Edit: Doplnění zadání. Jedná se o mezní situaci ve které je na výběr pouze ze dvou variant. Smrt nebo oddálení smrti, tím, že sníte svého psa. Jedna varianta znamená konec. Druhá varianta znamená možné otevření nových možností.

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 20:20
od mischanek
..sice jsem hlasoval "ne", ale nikdy nerikej nikdy, ze.. kor kdyz nas nejvetsi mazlik miva i 60 kg :?

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 20:53
od Fabulous
Tak tohle tema uz tu bylo a jemne receno patri spis do kose...

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 20:59
od FarmářJan
je to takové co by kdyby. Snědl by vegetarián na poušti z hladu ještěrku? A mohl by tam sníst masožravou rostlinu? :D

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 21:37
od MRAK
ano

PříspěvekNapsal: 21.05.2013 21:37
od MRAK
snědl bych

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 5:07
od dracekvo
Na návštěvě v Auschwitz-Birkenau, nám průvodkyně říkala, že jidé co tam byli schodně vypovídali, že člověk neví co je to hlad, dokud nekouká na druhého člověka jako na jídlo.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 5:24
od MacGyver
Fabulous píše:Tak tohle tema uz tu bylo a jemne receno patri spis do kose...

Ano, bylo to tady a zvrhlo se to do emočního napadání. Proto jsem založil znovu. Pokud se zachová pragmatický přístup bez emocí, tak toto téma rozhodně do koše nepatří. Kdo o rozpadu nebo totální krizi uvažuje reálně, měl by být připraven i na diskusi o těchto tématech.

PS: Zároveň si mě Fabiku inspiroval zrovna ty, svým příspěvkem v jiném vlákně ;)

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 7:28
od Karlos
Psa nemám takže je pro mě snadné odpovědět: ano sežral bych ho ;)

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 8:05
od Centurion
Já bych psa svého psa nesnědl nikdy. Pro mě to je jako kdybych měl sníst svého bratra. Je pravda, že člověk neví co je to hlad, dokud nekouká na druhého člověka jako na jídlo. Kdybych začal na svého psa koukat jako na jídlo, tak bych ho pustil na svobodu a nechal ho jít svou cestou. Navíc když v PA době u vás někdo uvidí psa kterého jste ještě nesnědli tak má jistotu že nebude sněden ani on sám. Stejně jako ten kluk v The Road poznal, že jsou to hodní lidé, protože ještě nesnědli svoje děti a psa.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 14:15
od Merlin
Pěkně prosím, aby toto nebylo považováno za snahu někoho urážet či rozpoutávat nějakou flamewar, vůbec nehodlám na toto téma dále diskutovat, ale svůj názor říci musím, když už to neudělá nikdo jiný. Jsem z hloubi duše přesvědčen, že pokud někomu leží v hlavě takovéto otázky, má nutkání o nich přemýšlet a bavit se o nich s ostatními, že je tento člověk duševně nemocen a měl by se podle toho zařídit. Je to silně morbidní a nechutné se něčím takovým v době hojnosti zaměstnávvat.

Jinak naprostý souhlas s Fabulousem.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 14:34
od DeadMan
Nebudu nic komentovat jen nadhodím a každý ať si z toho vezme to své ;)

http://www.czech-press.cz/index.php?opt ... u&Itemid=4

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 14:43
od Leon Chamel
Merline, ono by se to, co jsi napsal, dalo v současné "době hojnosti" vztáhnout i na spoustu jiných témat na tomhle fóru. Zaobíráme se tu totiž právě až dobou posluníčkovou a přípravou na různé nehezké věci, které by se v ní mohly dít. A věz, že jezení psů ještě není zdaleka to nejhorší, co se ti/nám v takové době může přihodit.
P.S. O duševní kondici autora vlákna bych si starosti také nedělal, kéž by to mělo víc lidí v hlavě takhle srovnané. Určité obavy bych si začal dělat, kdyby řešil snězení sousedů, ale tohle je ještě pohoda :lol:

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 15:54
od MacGyver
Neměl jsem právě v úmyslu rozdmýchat emoce. Znám spoustu lidí, pro které je důležitější pes než člověk a nehodlám s nimi zda je to dobré, či ne o tom diskutovat, ani jim jejich názor brát.

Pro mě je každý živý tvor posvátný. Nesnáším zabíjení pro zábavu a z hlediska "šlechtění" druhu, či "škodné" s tím mám taky problém. Nemám ale problém s tím vnímat maso jako potravu. Se snězením vlastního psa bych problém měl. V momentě kdy bych se měl rozhodovat mezi životem svých dětí a životem psa, měl bych zcela jasno. Radost by mi to rozhodně nečinilo.

Problém pragmatické diskuse na toto téma je v tom, že nikdo nechce tuto mezní situaci v teoretické rovině vidět. Vždycky si ji právě v teoretické rovině upraví podle sebe a udělá si tam nějaké ale, které by ve skutečnosti neexistovalo.

Druhý problém je smířit se s tím, že se bavíme o mezní situaci.

Třetí "problém" jsou vegetariáni, kteří nejedí maso. U nich je zcela pochopitelné, že nevezmou život jiného tvora.

Bavíme se tady o totálně mezní situaci. Pokud před ni chceme zavírat oči a lhát sami sobě, nebo odhadovat mé duševní zdraví na základě nadhození čistě pragmatického téma, tak prosím. Je to každého věc. Jen aby nám ta doba hojnosti vydržela co nejdéle a nemuseli jsme činit taková rozhodnutí...

PS: V dobrodružných knihách a cestopisech se psi jedí jako poslední možnost jako na běžícím pásu. Přeživší by vám mohli povyprávět, jaké je rozhodnout se sníst psa, nebo pokojně zemřít a nechat truchlit a strádat své blízké. Je mi jasné že otevřením tohoto téma dostanu od mnohých nálepku bezcitného pojídače psů. Pokud se o takových záležitostech nechceme bavit, tak se raději bavme o tom jak rozdělat oheň třitisicímpátým způsobem ;)

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 15:59
od Merlin
Sice je to přesně co jsem nechtěl, ale reakci si ještě neodpustím, možná jsem se totiž nevyjádřil úplně přesně.

Onou morbiditou vůbec nemíním samotný akt snědení psa v rámci pudu sebezáchovy, přecijenom je to nejsilnější živočišný pud, ale potřebu o tom přemýšlet a bavit se o tom v době, kdy mi nic nechybí, v myšlenkách svého společníka porcovat. Beru věcné diskuze na téma "být připraven na všechno", ale takováto debata nemá v jakýchkoliv přípravách absolutně žádný přínos, je jen plácáním-se ve vlastních černých myšlenkách, nenabízí nic.

Ale když už to tak někdo chce, nabízím příběh:

Můj dobrý kamarád, velmi zkušený psovod, měl se svým psem neuvěřitelně dobrý vztah. Pes byl velmi dobře vycvičen. Kamarád se mezitím stal otcem a stalo se, že pes (nejspíše ze žárlivosti) ošklivě vystartoval na jeho synka. Dostal velmi rázně za vyučenou, aby bylo nadevší pochybnost jasné, že toto je absolutně za hranicí jakékoliv akceptovatelnosti. Chvíli byl klid a pak se to stalo podruhé, a tentokrát pes toho prcka napadl opravdu se vší agresí, kamarád vystartoval a bez přemýšlení svého milovaného psa na místě zabil. Nikdo a zcela jistě ani on sám by nikdy neřekl, že by byl něčeho takového schopen, nicméně stalo se.

Opravdu si myslíte, že je na místě teoretizovat nad něčím takovým v teple svého obýváku u počítače a s jitrnicí u huby? Myslíte, že dovedete takto své jednání v mezní situaci odhadnout? Že je k něčemu dobré se o něco takového vůbec pokoušet?

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 16:06
od sigmark
Myslím, Merline, že někdo se nad tím zamyslel, a prostě sem to téma postnul. Kdo k tomu má co říct, ať odpoví. Ty k tomu nemáš co dodat, tak to téma ignoruj, dělám tzo stejně. Ale zavzdušňovat se nad tím kdo tu je a kdo není morbidní je krapet mimo.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 16:56
od MacGyver
Merlin píšeš, že nechceš něco dělat, ale v zápětí to uděláš a napadneš moje duševní zdraví. Pokusím se vrátit debatu na koleje bez osobního napadání. Ty opět deklaruješ, že nechceš něco dělat, ale okamžitě uděláš přesný opak. Má to smysl?

Očividně máš s tímto tématem problém a jak je vidno nechceš se o tom bavit, ale odsuzuješ toto téma. Tvůj názor tě šlechtí a naprosto jej respektuji a nevyvracím. Dokonce máš můj obdiv. Nicméně se budeš muset smířit s tím, že existují lidé jako já, kteří s tímto tématem nemají problém a jejich vlastní děti jsou pro ně důležitější, než vlastní pes. Ať moje myšlení o zcela reálném problému odsuzuješ jakkoliv, není pravděpodobné, že by jsi změnil můj názor a já v této mezní situaci nechal zemřít své děti společně se svým psem. Znovu zdůrazňuji, že se tady bavíme o zcela teoretické mezní situaci, která rozhoduje o přežití a není žádné ale.

Mnozí zde znají mou ženu, která by se dala považovat za zvířecí matku Terezu. Jednu ze svých škol končila na téma Canisterapie. Myslel jsem, že ji znám, ale odpověď na tuto otázku, mě zcela překvapila.

Existují témata daleko těžšího kalibru o kterých nedokážu ani ve snu uvažovat. Například taková Sophiina volba. Chápu ale, že pro některé majitele psů to musí být stejně těžké v rovině svého čtyřnohého miláčka.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 17:23
od Merlin
Jestli jsi z mého textu pochopil, že bych se "musel smiřovat s tím, že existují lidé, pro něž jsou vlastní děti důležitější než pes", případně že bych Tě snad chtěl přesvědčovat (měnit Tvůj názor), aby jsi nechal zemřít své děti společně se svým psem, pak tu došlo k hlubokému nedorozumění. Snažil jsem se říci něco naprosto jiného a zjevně jsem to nedokázal, tedy se omlouvám a odcházím. Přeji všem, kdož mají potřebu o těchto věcech přemýšlet, aby zůstalo pouze u myšlenek.

EDIT: P.S.: Jestliže jsem teoretizování nad pojídáním psa "kdyby něco" považoval za zbytečné, morbidní a chorobomyslné, zahrnutím umírání vlastních dětí do těchto úvah jsi tomu z mého pohledu nasadil korunu.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 18:16
od big bang

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 19:40
od Zase vedle
Ve velký nouzi bude mít nespíše jasno každý, nicméně když hladovíte vy, tak na tom pes nebude o moc líp a tudíš asi nic moc extra nezískáte. A taky je tu otázka, jetli by se dobře vysvičený pes nedal použít v lovu něčeho jiného.

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 19:57
od štaflík
Tož kdybych chcípal hlady já, tak spíš ne, resp. bych na tom musel být velice, velice zle...
Kdyby chcípaly hlady moje děti, tak zcela jistě a bez váhání.
Merlin :ne

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 20:21
od MacGyver
Zase vedle píše:Ve velký nouzi bude mít nespíše jasno každý, nicméně když hladovíte vy, tak na tom pes nebude o moc líp a tudíš asi nic moc extra nezískáte. A taky je tu otázka, jetli by se dobře vysvičený pes nedal použít v lovu něčeho jiného.

Zasevedle opět někdo hledá kličku, která v nastíněném problému není. Jasná situace ve které jsou dvě možnosti. Žádná možnost C neexistuje. Co je na tom tak nepochopitelného?

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 20:36
od big bang
Neúspěch britských výprav k jižnímu pólu byl mj. v tom, že používali oslíky a ne psy jako Norové. Angličan
s puristickou výchovou koně a psa nepozře... zajímavý je že se klidně baštili mezi sebou.. :lol:

PříspěvekNapsal: 22.05.2013 23:04
od Maximus
Toto téma musí být pro některé "pejskofilní" jedince hodně nejedlé, ale mě třeba příjde pervezní mít takové dilema v situaci, kdy moje rodina opravdu hladoví (nemluvím o nějakém půstu/několikadenním hladovění) a vlastní pes by byl jediný potenciální zdroj potravy mimo "člověčiny", kterou by bylo potřeba navíc třeba ještě "ulovit".

V extrémních situacích lidé snědli nejen svoje nejoblíbenější zvířecí přátele, ale i svoje lidské přátele (pokud byli féroví, tak o to společně losovali).

Dokážu si představit jedince, kteří nemají žádného blízkého člověka či přežijí PA situaci jen ze svým zvířecím mazlíkem, pak jim může připadat život jejich milovaného psa cennější - to jistým způsobem chápu. Pokud máte ale zodpovědnost nejen za sebe, ale třeba i za svoje vlastní děti, pak i ten nejnejnej pes nemá větší cenu než život či jen zdraví rodiny či přátel.

Daleko drsnější by bylo podle mne dilema, zda zachránit svého psa před sežráním za cenu zastřelení člověka či dokonce celé skupiny lidí - nemuseli by to být zrovna anonymní zombíci, ale třeba zcela nepřipravení sousedi, se kterými se třeba člověk moc před PA dobou moc nemusel, ale zas mu nic vyloženě zlého neudělali.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 0:38
od Fjord
Ne, a uplně nechápu, proč to řešit ted´, kdy je potravy dostatek. V nouzi se lidi chovají jinak, než když mají plné břicho, takže je to více-méně jen akademická debata. :?

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 7:10
od big bang
Fjord lebo dosť veľká časť prípravy na PA sú vedomosti a to aby si si to zrovnal v hlave na niektoré situácie už pred PA dobou a budeš mať v prípade PA situácie náskok pred bežnými ľuďmi ktorý ak prežijú nebudú vedieť prvých pár dní(týždňov) čo majú robiť, preto to teoretizovanie, nie je toto vlákno o tom že si teraz máte ísť urobiť guláš z vášho Pesa :lol:

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 7:31
od Karlos
Toto vlákno prochází skupinou zdejších uživatelů a tvoří pomyslnou hranici, někteří se nacházejí na jedné straně, někteří na druhé a je to pochopitelné a v pořádku... pokud by zde někdo nadhodil téma "zda sežrat souseda" věřím že by jsme byli všichni na jedné straně hranice a toto vlákno by bylo obratem smáznuto.

Pokud se však omezíme pouze na vlákna která budou bezproblémová pro všechny uživatele tak se opravdu budeme bavit tak maximálně pouze o tom jak rozdělat oheň na 101 způsobů (a nakonec i tam by se objevili protestující kteří by měli problém se způsobem číslo 87).

Mě třeba na tomto vlákně více než samotná podstata zda sníst nebo nesníst vlastního psa (v tom mám jasno) přijde zajímavější sledovat právě reakce na takto hraniční otázku...

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 8:05
od sigmark
většina toho co se tu řeší je v akademické rovině, takže tenhle argument nechápu (respektive chápu účelovost jeho použití, ale jeho validita je nulová)

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 9:29
od Fjord
:rofl tady se člověk občas i zasměje.."nulová validita" a podobný hlášky mě tédy dostávají :rofl

Akademická debata je tu možná většina debat, ale tohle je docela podstatný rozdíl mezi tím, jestli si buduji bunkr, nebo chci jaksi sežrat vlastného hafušu. Jde o charakter a miru sebekontroly. Tím v nejmenším nikoho neodsuzuji, jsme lidi a máme zakodováno, že tahle těla musí jíst, ale máme na výběr. Pes je zvíře, v Asii se běžně jí, oki, ale prostě připravovat se psychicky na to, že toho chlupatce sním, není moje volba. ;)

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 10:38
od sigmark
když si něco účelově překroutíš aby to vyhovělo tvému úhlu pohledu, tak to má nulovou validitu ( je nepodstatné, irelevantní, hovadina, podle libosti), bez ohledu na to jestli tě to následně pobaví. Debaty co tu vedeme jsou z velké části akademické, stejně jako tohle téma. Když se ti v tomhle tématu hodí prohlásit, že je to akademická debata a tenhle argument použít k tomu, abyses mohla "nadřadit" nad plebs řešící podobné věci, a v jiných tématech ti akademičnost nevadí, tak máš trochu pochroumanou optiku.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 10:44
od Leon Chamel
Začíná to být zábavné. Emoce, pochyby o duš. zdraví, charakteru, sebekontrole... A co takhle přidat i špetku racionálního uvažování, přestože se bavíme o hypotetické situaci (úplně stejně jako ve spoustě jiných tématech tohoto fóra).
V tak zoufalé situaci, abychom uvažovali o zařazení svého chlupáče na jídelní lístek, bychom jej přeci stejně už dávno neměli čím krmit, že ano. Takže by stejně buď pošel hlady (jak humánní), nebo by vypuštěn ohrožoval nejspíše se smečkou dalších zdivočelých psů vše živé v okolí, nejprve asi děti, poté i zesláblé dospělé (taky super). Já tam vlastně ani při nejlepší vůli nějakou skutečnou možnost volby či dilema nevidím. Spíše si myslím, že ti, kterým připadá pobuřující už i sama taková představa, prostě jen nedomýšlejí věci až do konce a bojí se byť i jen pomyslet na to, jak kruté zákonitosti by po rychlém spadnutí té nesmírně tenoulilinké civilizační slupičky v PA době platily. Přátelé, věřte mi, že jezení pejsků by byla ta snadnější část ;)

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 11:13
od Majkl Night
Odpovím takto: Důležité je v dané situaci přežít. Všechny další důsledky a problémy ať morální či jiné se mohou řešit později, až nepůjde o život.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 14:20
od MRAK
Milá Fjord (+ mnoho ostatních) , dovol mi, abych ti na tvém příspěvku ukázal ten rozdíl v chápání tohoto vlákna, respektive otázky, kterou Mac nadhodil .... (ještě bych rád uvedl, že jsem záměrně odpovídal stručně a nerozepisoval jsem se, nicméně tato bouřlivá debata mě donutila k reakci)

Fjord píše:.....
Akademická debata je tu možná většina debat, ale tohle je docela podstatný rozdíl mezi tím, jestli si buduji bunkr, nebo chci jaksi sežrat vlastného hafušu.

Tak, a tady je to jednoduché a prosté ...... Otázka zněla : Dokázali by jste v krajní nouzi ...atd atd?

a odpověď zní : ANO :!: :!: :!: ale to přece neznamená, že to CHCI , jen říkám, že za určitých, extrémních podmínek, bych to dokázal. Ne, že to CHCI udělat :!: :!: :!:

Fjord píše::......... Pes je zvíře, v Asii se běžně jí, oki, ale prostě připravovat se psychicky na to, že toho chlupatce sním, není moje volba. ;)

Tady bych si také dovolil poukázat na určité nepochopení .... Například u mě je to tak, že se to psychicky nepřipravuju. Nepřemýšlím o tom, nechystám se na to ,ani sek tomu nějak neodhodlávám ..... já jen vím, že může nastat situace (zdůrazňuju - extrémní situace) a pak jsem toho schopen.

A to je veliký rozdíl (v obou uvedených případech) , nežli jaks to napsala ty.

Velmi zjednodušeně a trochu odlehčeně .... kdyby mě někdo vysadil, s mojí milovanou rybičkou v akvárku, někde uprostřed pouště .... taky vím, že jí tu vodu z akvárka vypiju.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 15:07
od Fjord
Vašim argumentům rozumím, a samo není třeba to rozvádět. Jde o přežití. Ale pro mě je tam ještě jedna složka, kterou nemůžu obejít. To je duše psa a to, co to pak udělá se mnou. Pokud mi ten hafuša dá svolení, že ho můžu sníst, tak oki, ale kdo skutečně je takto schopný se ptát? Tato civilizace je převážně tvořena predátory, proto to tu tak vypadá. V nejmenším nikoho neodsuzuju a nesoudím, protože to z velké části není naše vina, že musíme fungovat takto. Je to dané geneticky a ještě pár dalšími vlivy. Ale je tam ještě ta malá část, která z nás ty lidi dělá - a k té se obracím. Kdo mi rozumí - rozumí, kdo ne - ne, nic mezi tím není. :angel

Pokud dám příklad - mrkněte na knížky od Marlo Morganové-Poselství z věčnosti a Poselství od protinožců. V Austrálii není jednoduché žít v těch vyprahlých pustinách, ale ti domorodci tam přežili díky spojení s něčím, čemu se říká Duch. Bílá rasa, ačkoli má asi nejdokonalejší genetickou vývojově uspořádanou řadu, tak jaksi opomíjí tu kvalitu, co je "mimo" tělo. No, ale to už jsem fakt zašla hoodně daleko od tématu, jenomže to s tím dost souvisí.

Ještě mě napadá..někde jsem kdysi četla v Yukonu, hledači pokladů zůstali viset v průsmyku, a tak neměli jak se dostat k zásobám. Stali se z nich kanibalové. V dalším životě se jedna nich stala značně obézní, a nešlo jí zhubnout. Hledala tedy odpověd proč, a dostala se k životu zlatokopa. Podvědomě měla neustále obrovský hlad, který ji způsobil trauma i v tomto životě, že musela jíst lidské maso - takže si dělala stále tukové zásoby na horší časy. Asi si řeknete, že to s tím nesouvisí,ale emocionální trauma malé holčičky, které táta přinese jejího vlastního hafušu na talíři-to bych asi nedala :mrgreen: Ale samo rozumím všem důvodům.

Tak pardon za OT, ale tak nějak jen pro vysvělení, že je ještě i jiný úhlel pohledu.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 16:25
od Robyn
Taky bych nesnědl. Přesněji bych nezabil pro potravu. Nestálo by mi to za to. Bylo by to jen oddálení nevyhnutelného konce a za tak super důležitý svůj život nepovažuju abych se kvůli tomu choval takto podle.
Třeba takový kůň, to už by smysl mělo. Spousta jídla, klidně na celou zimu pro celou rodinu, ale pes? :roll:
V tu dobu by byl samá šlacha, kost a kůže.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 19:06
od biskup
Robyn:

nechápu tvoji logiku. KůŇ žere trávu, seno, slánu atd. takže můžu nakosit a usušit zásoby na zimu "a pěstování mě moc nestojí" a "relativně dostupné" (lidé to na loukách nesní. Může mě tahat náklady, pluh atd. A pes?

Kdyby nastala doba, že není jídlo, zásoby docházejí pak jenom hlupák neodbachne psa, ale koně.

Jak psal Mrak, až ta situace nastane tak to uděláš, že musíš. A pocit civilizovanosti, který tě nutí napsat
a za tak super důležitý svůj život nepovažuju a
veme za své, až budeš mít opravdový hlad kdy se ti ude kroutit žaludek a nebudeš moct ani hladem spát. Pak i tu kost a kůžu, když bude ještě živá uděláš jako vývar a zaženeš alespoň na pár hodin hlad. I když si teď myslíš opak.

Fjord:
Až tvoje děti budou plakat celou noc hladem, veř tomu, že i ty karma nekarma to zvíře použiješ jako jídlo, aby děti netrpěli.

P.S. Tady plně souhlasím s Mrakem, nechci, nepřemýšlím, ale když nastane čas pak to udělám.

PříspěvekNapsal: 23.05.2013 21:28
od Robyn
Udělám to co pokládám za správné. Co myslíš, že by udělal můj pes? Napadl by mě a sežral? Nikoliv. Radči by umřel hladem než by mě napadl.
Můj pes by se zachoval určitě "čestně". A já k němu taky a nezáleží na tom jak tobě se to zdá hloupé.

Mimo to zabít v nouzi koně samozřejmě smysl a LOGIKU má. Záleží na konkrétním scénáři. Například klasika Postman a zabití koně, když uvízli v zimě, zranění a věděli, že se do jara ze srubu a z hor nedostanou. Už vidím jak by šli sušit seno. :roll:
Aotor tohoto vlákna měl určitě na mysli naprosto zoufalou a okamžitou potřebu jídla. A já tvrdím, že pes tohle vyřeší maximálně na pár dní, zvláště když ho ještě chcete porcovat pro děti apod.
Jsem ateista, ale kvůli tomu bych si karmu nekur... :D

PříspěvekNapsal: 24.05.2013 5:30
od MacGyver
Ano, mluvíme o absolutně zoufalé situaci ve které jsou pouze dvě možnosti. Vtip je v tom, že jedna možnost znamená smrt. Druhá možnost oddálení smrti nebo úplné vyhnutí smrti.

Ono totiž díky té nepěkné variantě se dá získat čas a síla na obstarání jiné, třeba méně kontroverzní, potravy ;)

Opět totiž přemýšlíte dál a jinak než byl problém nastíněn. Zoufalá situace a pouze dvě možnosti!!!

PS: Nádherný konec měla například MLHA od Kinga. Tam je krásně ukázáno, že naděje umírá poslední...

PříspěvekNapsal: 24.05.2013 11:01
od odpadlik
Souhlasím s Leon Chamel
viewtopic.php?f=17&t=2661&start=20#p59035

Trochu jsem očekával, že majitelé psů budou proti.
Já psa nemám takže je asi nedokážu pochopit, ale
na rozpadlickém fóru bych čekal pragmatičtější přístup.

Pokud by opravdu otázka stála jestli život můj, mých blízkých nebo život psa
tak rozhodně mi méně hodnotný připadá život psa.
A s přihlédnutím k okolnostem které uvedl Leon Chamel, bych už vůbec neváhal.

Také mi není příjemné o tom přemýšlet, na druhou stranu,
člověk by si to trochu měl promyslet teď, aby pak až na to přijde nezvolil špatně,
nebo neváhal příliš dlouho.

Ačkoliv předpokládám, že na jedení psů nedojde,
to povyšování psů na ušlechtilou bytost prostě nechápu.

To Majkl Night
viewtopic.php?f=17&t=2661&start=20#p59036
- to bych zase nesouhlasil.
Přežít za úplně každou cenu není můj cíl.
Některé morální zásady (a jezení psů mezi ně v žádném případě nepatří)
nestojí za to porušit, ale člověk neví čeho je schopen.

Děti a mazlíčci? Češi nevidí rozdíl, říká studentka z Kazachstánu
http://cestovani.lidovky.cz/deti-a-mazl ... tuality_mc
"Možná nemám pravdu, ale všimla jsem se, že se chovají ke svým domácím mazlíčkům stejně jak k dětem, že mezi nimi nedělají moc rozdíl."

Trochu smutné, nemyslíte?

PříspěvekNapsal: 24.05.2013 23:32
od BlackList
Překvapuje mě, pro kolik lidí je to nemístné tabu :)

Jak už tu bylo postováno, někteří lidé byli schopni pozřít po nehodě v Andách i lidské maso a díky tomu přežili.
Souhlasím, že přežití v některých případech naráží na otázku samotného lidství a jako jednotlivec bych možná pro přežití někdy "NEudělal všechno", a to vědomě. Dokážu si představit situace, kdy by to tak bylo správně (není to narážka na tento případ, ale obecná teze).

Pes je ve zdravě fungující rodině její nenahraditelná součást, její člen.
Ale... pokud půjde o rodinu a nebude na výběr, pes půjde v totální nouzi vždy první.
Ano, bylo by to hrozné, ne, neberu to na lehkou váhu.

Pokud je to otázka ano nebo ne, bez diskusí o dalších alternativách, pak ano.
Ale to "bez zaváhání" bych prostě vyškrtl, při současném nastavení odpovědí prostě nemůžu hlasovat.

PříspěvekNapsal: 25.05.2013 8:31
od Majkl Night
To Odpadlík:

"Přežít za úplně každou cenu není můj cíl."
To ani můj v jistém smyslu. Pokud budu někde na ledovci živořit sám se psem je mé přežití prioritou.
Pokud budu někde se skupinou přátel udělám vše pro zajištění přežití skupiny, v případě nutnosti i bez mé záchrany.
To samé když budu v takové situaci s rodinou.

"Některé morální zásady nestojí za to porušit, ale člověk neví čeho je schopen."
Ano jsem bezcitný a chamtivý, když je to potřeba. Prostě když se rozhodnu vypnu vyšší myšlení nebo jak to
nazvat a konám.

Příklad: Měli jsme psa Bobika, typická směska, miloval děti běhal a hrál si s nimy, přitom po nocích strážil
zahradu kde měl kotec. V době zrání plodů jedlých, vydal se neznámý občan přes plot, že si přilepší. Kdyby
si utrhl pár jablek a potom co pes vyjel tak utekl nic bych řešit nemusel. Ale jak viděl psa tak vzal rýč a
skoro jej přepůlil. To vytí mě vzbudilo a kdyby na zahradu neběžel i můj děda se mnou tak bych tím rýčem
vzal toho chlapa také, stihl utéct. No co jsem chtěl vlastně říci, pes neměl přední nohu, rozseklá žebra i
břicho a vnitřnosti ven, jen pomalu (nebo rychle nevím) umíral. Co je potřeba udělat? Než aby se těch pár
minut trápil tak jsem jej raději dorazil.
Netrápí mě to nemám vůči němu výčitky svědomí, zhodnotil jsem situaci a k veterináři by jsme od nás z
vesnice ani nedojeli.

Takže člověk ví čeho je schopen, musí se snažit žít a nevzdávat to, hlavně když v nějaké krizové situaci
někde v divočině se někteří obětují pro přežití ostatních. Nesete to břímě, jejich odhodlání. Když je sníte
v krajní nouzi i jejich život.

PříspěvekNapsal: 26.05.2013 19:52
od DanBlack
Nemám psa...
...ale mám dvě vodní želvy. Velké, skoro půl druhého kila každá. Jídla by z každé bylo dobře na den. Ale na rovinu říkám, ne nesnědl bych je. V případě dlouhodobého průseru bych je maximálně vypustil do nedaleké nádrže.
(podotýkám, že nemám morální problém s usmrcením zvířete za účelem snědení, jen rozlišuju "mazlíček" a "potrava" a tuto hranici nehodlám v dohledné době překročit)

BTW:
Snědli byste vlastního psa? Asi ne... A co když si je vyměníte se sousedem??? :twisted:

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 6:17
od DeadMan
To je ta dnešní zdeformovaná civilizace.

Klidně umřít hlady kvůli nižší formě života, protože je to "mazlíček" :roll:

Moje rodina je nadevše a udělal bych naprosto vše abych je zachránil a když říkám vše tak tím myslím vše ;)

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 7:34
od MacGyver
Přátelé, asi po páté deklaruji, že otázky a situace jsou položeny zcela jasně. Každá varianta i každé slovo má svůj význam. Dokonce i to "bez váhání". Je milé, že si někteří chcete úlohu upravit, tak aby vám do ni seděl váš výsledek, ale anketa se týká pouze těch, kteří ni dokáží odpovědět bez žádného ale. ;)

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 8:47
od BlackList
MacGyver: Akceptuju striktní podmínky ankety, proto jsem nehlasoval, jen vyjádřil svůj názor slovně.
Ale zajímalo by mě, kolik z hlasujících by to skutečně udělalo bez zaváhání. :chuckle

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 9:40
od MacGyver
Já to beru a vážím si tvého názoru. Pouze nechci, aby se strhla nesmyslná emoční debata. Jsme na tenkém ledě a alias Calvera mi už stačí ;)

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 10:59
od Karlos
...já myslel že jsi Tenzing :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 11:08
od sigmark
Tenzing Calvera, Himalajsko-Mexická esence zla!

PříspěvekNapsal: 27.05.2013 11:18
od MacGyver
Na tady to OT nemám čas. Leštím samopal :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28.05.2013 8:17
od sroub
Ne, nesnědl bych žádného ze svých pěti psů. Ale neplatí to pro cizí psy.
I když si osobně myslim že by takovýhle situaci u mě nemoho dojít ani hypoteticky, protože ta moje smečka ulovit nějaký maso dokáže, popravdě mám spíš problémy zařídit aby tomu tak nebylo (v současný situaci)
Krom toho, nevim jesti si toho někdo v přírodě všimnul, ale šelmy jiný šelmy obvykle nežerou. Ano, vlci zabíjej šakaly nebo kojoty takřka na potkání, obdobně třeba s liškama, ale většinou je nežerou. Asi maj nějak špatný nebo nezdravý masi či co, nevim. Jediná šelma která se dlouhodoběji jí (lidma), je medvěd, a ten je způsobem života skorem z 80% býložravec....

PříspěvekNapsal: 10.06.2013 20:15
od Václaf
Také bych své pesany nesnědl,raději je použil aby pomohli s lovem.

PříspěvekNapsal: 10.06.2013 23:19
od Maximus
Při řadě PA scénářů nebude po pár měsících co lovit - nepočítám lidi, potkany a jinou odolnou havěť :twisted:.

PříspěvekNapsal: 14.06.2013 22:37
od drigon
Než si udělat z vlastního psa oběd, tak mám za to, že je lepší ho nechat oběd ulovit, vystopovat, vyčuchat a tak dále. V naší přírodě si hladový pes potravu nejspíše opatří sám (i kdyby to měly být vyhrabané myši. Před několika lety jsme měli labradora, který v pohodě sežral i mrkev, jablka a tak dále. Masem samozřejmě nepohrdl.). Navíc mne pes může varovat před nebezpečím.
Jinak u nás v rodině se pes považuje za součást rodiny. A v rámci možností upřednostňuji psy použitelné i k lovu. S pozdravem M.

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 5:56
od DeadMan
Tak o tom snad nikdo nepochybuje, že když bude možnost si potravu zajistit jinak tak psa asi žrát nebudu :roll:

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 6:04
od mischanek
a taky zapominate, ze pes je skvely hlidac - mozek psa (typicky molosoidni plemena) podnety prichazejici z okolniho prostredi vyhodnocuje jak pocitac a v pripade nebezpeci „spusti alarm“. Proto se nikdy nestane, ze by pastevec „zaspal“.
Napriklad kdyz se obcas vracim v noci domu, tak slysim jak nasi psi v dome reaguji v momente, kdy slabe "klapne" klika na brance a to se snazim jit jak "myska".. Pred casem me taky nejstarsi pes v noci vzbudil, bylo videt, ze je nervozni a porad chodil k oknu a vyskakoval na parapet, tak vykouknu ven a slysim takove prapodivne zvuky, cvachtani vody.. chvili posloucham a pak slysim i takove nejake knourani - pak mi doslo, ze sousedi maji pred domem bazenek/jezirko a asi jim tam spadl psik - yorksir a nemohl vylezt ven pres hranu a topil se.. tak jsem v pyzamu jen vybehl ven, preskocil plot a vytahl ho.. pritelkyne mezitim telefonem vzbudila sousedy a uz si pak jen vyzvedli promoceneho, promrzleho a sokovaneho psika.. kdyz mi pak dekovali, tak jsem jen rikal, ze me dekovat nemusit, ze to nasemu nejstarsimu psovi..

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 6:06
od MacGyver
EDIT: Reakce na Dirigona

Bohužel opět úprava zadání co by kdyby a vysipání z rukávu několika alternativ, které v zadání neexistují. V tomto zadání nebude pes nic lovit, nebudete hrabat myši, ani nepřistane Aštar, který vám nabídne manu.

Situace je jasná. Všechny možnosti došly. Jsou jediné dvě poslední řešení. Smrt nebo obětovat vlastního psa, čímž smrt můžete oddálit a získat tak více času na opatření potravy jiným způsobem.

Kdo si opravdu přečte co jsem napsal, tak pochopí, že na prvním místě o žádné žraní psů nejde. Možná také pochopí, že situaci které je nutné čelit si nelze upravit v momentě kdy ji člověk prožívá. Konečný počet řešení je daný a co je jediné důležité, je rozhodnout se, i když správné řešení neexistuje. Od klávesnice si můžeme modelovat co chceme, v reálu to tak rozhodně není.

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 6:15
od MacGyver
Bohužel drtivá většina lidí, která se rozezlila nad nastíněným problém jej absolutně nepochopila a je zajatcem svých předsudků, které vytvoří realitu podle vlastních názorů, zkušeností, znalostí, dovedností a sociálního cítění.

Bohužel??? Právě naopak. Toto vlákno odhalí podstatně více, než by se na první pohled mohlo zdát. Co a proč si už dosaďte sami.

PS: Omlouvám se všem pejskům, že jsem je použil jako médium pro dilema. Nicméně když budu mít hlad, tak se ode mě držte dále, protože jsem se pasoval na největšího psožravce na světě :chuckle

PříspěvekNapsal: 15.06.2013 9:06
od Koniáš
MacGyver

Tvá otázka ozřejmila racionalitu (irocionalitu) chování lidí v kritické situaci.

Asi 2/3 by zkozumovali svého psa a zbylá třetina by umřela hlady a jejich pes by byl sněden přeživšímy 2/3.
Ti co by svého psa nesnědli by se vlastně zasloužili o přežití těch racionálnějších nebo bezohlednějších.
Prosté obětování sebe sama činem "Svého psa nesním. Radši ať umřu a mého psa pak sní soused, který tak přežije a jeho geny se budou šířit dál."
:D :clap

Koniáš

PS: Nechci vytvořit nějaké flame téma. Jen chci ať si ti co svého psa nesní uvědomí, že ho to stejně nezachrání a sní ho jiní. A to na jejich úkor.

PříspěvekNapsal: 19.06.2013 18:45
od fanny
Svého psa asi ne, ovšem pes cizí u kterého bych věděl že nemá žádnou chorobu , proč ne maso je maso, radši já než on...
:evil:

PříspěvekNapsal: 19.06.2013 19:20
od vlk972
........pánové, já už psa jed, to není špatný maso.......... jak praví klasik.
Ale vážně, protože můj pes je celkem silný spojenec a loveckého plemene, které dokáže ulovit poměrně velké zvíře bez výstřelu, tak nesnědl. Navíc by byl i platným pomocníkem v případném boji z blízka...... Myslím, že jeho snězením bych svůj vlastní konec jen zpečetil, zatímco se psem bych měl nějakou tu šanci.
Cizího psa bych ale asi snědl rozhodně raději než zemřel hlady, i když doufám, že podobnou situaci nezažiju.

PříspěvekNapsal: 19.06.2013 19:29
od MacGyver
toto vláno je zajímavým testem, jak kdo dokáže porozumět psanému textu a jak kdo je pilný čtenáč :head :head :head :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19.06.2013 20:49
od Václaf
Takže vlastně očekáváš,že Ti všichni odpoví ,,ANO'' ,,NE'' To by to tady bylo poměrně strohé. To bych radši sežral souseda,beztak je míň užitečný nežli pes,neřkuli tři psi :beer

PříspěvekNapsal: 19.06.2013 21:24
od MacGyver
Já nic neočekávám, ale hodně mě to dává. Kde by jsi toho souseda vzal v mé situaci? ;) Chápeme tuhle hru, nebo mám po sté zopakovat zadání?

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 5:47
od Václaf
Chápu,nemusíš nic opakovat. I když opakování je prý matka moudrosti :hand :beer
NE nesnědl !!!

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 6:10
od DeadMan
MacGyver :yes ;) :lol:

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 8:46
od DanBlack
Musíš trochu přesnějc nastavit výchozí situaci (taky jsem si zadání přispůsoboval podle svého)
Takže:
Jste zasypaní/zavření a jediný možný zdroj jídla je váš pes...sníte ho?

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 8:49
od MacGyver
Ona je ta situace schválně přesně vykreslena v následné diskusi pod anketou. Jenže tu nikdo nečte ;) Byl to mimo jiné takový testík informačních toků.

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 9:00
od Koniáš
MacGyver

A seznámíš nás s výsledky testu?
Nebo aspoň se závěry, které jsi z toho vyvodil?

Koniáš

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 9:06
od MacGyver
Jasný, téma už je vyčerpané. Podstata nastíněného dilema byla v tom jak kdo dokáže vnímat mezní situaci. V tomto případě "kontroverzní" dilema a jak se k němu postaví. Diskuse myslím mluví za vše. Nepodařilo se mi zjistit nic nového.

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 9:12
od Koniáš
Jasně.
Je to zatím jen teorie a tak si tam každý přidává citový balast ať sám sobě nemusí nic vysvětlovat. V reálu by byla volba jednoduchá.

Koniáš

PříspěvekNapsal: 20.06.2013 11:58
od Akem
Centurion píše:Já bych psa svého psa nesnědl nikdy. Pro mě to je jako kdybych měl sníst svého bratra. Je pravda, že člověk neví co je to hlad, dokud nekouká na druhého člověka jako na jídlo. Kdybych začal na svého psa koukat jako na jídlo, tak bych ho pustil na svobodu a nechal ho jít svou cestou. Navíc když v PA době u vás někdo uvidí psa kterého jste ještě nesnědli tak má jistotu že nebude sněden ani on sám. Stejně jako ten kluk v The Road poznal, že jsou to hodní lidé, protože ještě nesnědli svoje děti a psa.

Jestli by to taky nemohl působit opačně, má psa protože žere cizí lidi ke kterým nemá žádný vztah... ;)

PříspěvekNapsal: 21.06.2013 19:37
od des
ono to ani tak nevypadá jek anketa o jedení psa, ale jak nejaký sociologický prieskum. vymodelovaná situácia ktorá v realite nastat nemože.
btw, na borca, ktorý bez váhania zabije a zežere vlastného psa, bych si dával fest majzla. teda v prípade že by pri freestyle campingu bol v mojej skupinke.

modrý: moj zmiznuvší príspevok bol politicky nekorektný?

PříspěvekNapsal: 23.06.2013 1:07
od vrb
Ještě že tady nemusím povinně odpovídat :-)

Připomíná mi to situaci, kdy se mě dloholetá přítelkyně zeptala, jestli bych za ni položil život. Tak jsem jí řekl že klidně, a byla spokojená.
Pak jsem dodal že bych za ni položil klidně i víc životů a zlikvidoval bych všechny kteří by se nám pokoušeli ublížit. Nato začala konstruovat nereálné scénáře že by to musel být jedině můj život a ně někoho jiného a tak...

PříspěvekNapsal: 24.06.2013 2:56
od Bezhlavy
Pročetl jsem pozorně celé vlákno a ačkoliv MacGyver může namítnout, že se snažím švindlovat a měnit zadaní ankety, neodpustím si poznámku, že nejspíš existují i situace, v nichž bych si snědením svého psa čas neprodloužil, ale naopak zkrátil, jelikož bych tak přišel o jediný zdroj tepla, umrznul.

PříspěvekNapsal: 24.06.2013 8:46
od Frank
To už by se taky anketa mohla předělat na "Necháte se v případě nouze sežrat vlastním psem?" :D

PříspěvekNapsal: 05.07.2013 9:31
od george
Síce som odpovedal ano - pretože si to myslím, no pokiaľ sa človek naozajnedostane do krízovej situácie tak je ťažké odpovedať - možno by som sám seba prekvapil (ťažko povedať či pozitívne, alebo negatívne), ako už veľakrát v živote. On si totiž človek veľa o sebe myslí a skutočnosť je častokrát iná!

PříspěvekNapsal: 06.07.2013 17:40
od Foxy
Spousta lidí má zábrany sníst vlastního psa.
Takže nejlépe domluvit se s jiným člověkem, co má podobné zábrany. On by zbaštil toho vašeho a vy toho jeho. S cizím psem by už takový problém nebyl.

PříspěvekNapsal: 09.07.2013 9:11
od muzzleloader
Sezral bych ho a hotovo.Psi maso uz jsem mel a bylo to vyborny.Psi miluju,ale prodlouzeni zivota,nebo jen nacerpani sil pro par dni,nebo i hodin,dava sanci na totalni zvrat udalosti.A v kombinaci se zachranou me rodiny,je to jeste jasnejsi a primocarejsi.
Ale psa namam,takze mravokarci se muzou spolehnout,ze sezeru jen ciziho psa,mozna jejich milacka.A nemusim mit ani strach z jejich odvety,protoze pokud odmitaji ukojit zakladni lidskou potrebu,tak ja budu mit po pecince,o 1000% vice sil :-)

PříspěvekNapsal: 10.07.2013 10:23
od DeadMan
Po zkušenostech z poslední doby kdy neustále narážím na dementní pejskaře (cca 5-10% mezi návštěvníky), kteří nechávají své psy běhat na volno bez náhubku (turistické stezky atd.) a můj kluk se cizích psů takhle bojí, tak je začnu žrát už teď i s páničkama :twisted:

Pozor psy mám rád (nemyslím teď k jídlu), ale pejskaři mě hodně serou :evil:

PříspěvekNapsal: 12.07.2013 17:55
od zizla
Nekdy mám tu svoji bestii zlodějskou chuť sníst už teď, a když vařím, tréningově mu přikládám česnek :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 28.07.2013 19:33
od Kedr
Těžko říct, ale vzhledem k tomu, že je to ted pes mé bývalé... :twisted:

Popravdě ? Nejspíš ne, popř v opravdu hluboké nouzi - kdy se dostaví takový hlad, že už člověk ztrácí veškeré zábrany. Nejspíš bych raději riskoval rizikovější způsoby získání potravin, než se do něj pustit rovnou...

PříspěvekNapsal: 15.01.2018 13:58
od Maikky
Jasně daná situace v zadání...
Ano snědl bych svého psa. Mam Tibetskou dogu a malého křížence. Kříženec by šel první.

PříspěvekNapsal: 15.01.2018 19:11
od Serža
nevim jestli je to správný pořadí...v krajní nouzi by mohla i doga sníst tebe...což u malýho vořecha zas tak nehrozí

PříspěvekNapsal: 15.01.2018 20:17
od kregan
Dokázal bych sníst cizího psa (a ani by to nemusela bejt krajní nouze).

PříspěvekNapsal: 15.01.2018 21:04
od gravedigger
Za komančů se vždycky na zkušebně, když jim koupili novou pec, pekl pes. Teď ty srabi dělají krůtu :lol:

PříspěvekNapsal: 15.01.2018 21:20
od Baca
To myslis, ze Zluty Pes dookola kupovali sporak do skusobne a na oslavu si piekli nejakeho cokla ?? :-D

PříspěvekNapsal: 20.01.2018 22:45
od Hohepa
NÉ cokla, FENU, aby byla při zkoušce psina :rock

PříspěvekNapsal: 03.10.2018 17:20
od Lyster
Nezapomeňte zabít psíka: proč Britové kvůli válce vraždili mazlíčky
https://xman.idnes.cz/valka-druha-sveto ... n-styl_fro

PříspěvekNapsal: 04.10.2018 22:20
od mercedes777
Nekteri jste pekne prasata............. ne prasata, urazil bych je. :puke

PříspěvekNapsal: 04.10.2018 23:06
od Rafael
Ne ne a ještě jednou ne!
*
Ale jsem asi jsem hodně ovlivněn tím, že už jsem starý a invalidní člověk a tím pádem už pro spoustů starých "kamarádů" už nezajímavý - už ze mě nemají žádný užitek a tak už pro ně nejsem nijak zajímavý a ničím přínosný....
Ale pro psíka ne, ten mě má rád pořád, je věrný a můj nejlepší kamarád a společník.
(Což žena nese dost těžce. Že ho mám prý raději než ji...)
*.
Takže proto bych ho v žádném případě sníst nemohl! Spíš bych to udělal naopak..., protože bych takovou dobu nezvládnul...

PříspěvekNapsal: 04.10.2018 23:50
od Bill Masen
Rafaeli už se vyser na tu svojí sebereprezentaci invalidního důchodce. Já mám malého psa a toho nemá smysl jíst. Slovy z filmu žraloci na souši, ryba je kámoš, ne žrádlo. Slovy k tématu, pes je kámoš, ne žrádlo.
https://www.csfd.cz/film/224182-ja-legenda/prehled/

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 5:54
od dolmar
Bill Masen: Není to z filmu Hledá se Nemo?
A k tématu: Psa nemám, mívali jsme krysaříka, tam by to asi bylo kontraproduktivní :) Když jsem byl na vojně tak táta koupil šarplanince a toho bych sníst nedokázal, protože to byl velmi inteligentní pes s vlastní osobností. Ale v krajní nouzi si dokážu představit že bych snědl cizího psa :)

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 7:21
od Bill Masen
V krajní nouzi bych snedl i Kratochvíla. :rock

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 8:24
od viktor
ryba je kamos ne zradlo... to je desna pic... dost me to nastvalo ze takove kraviny perou do hlavy detem. Co jako maj potom zraloci zrat ? Chcipnout hlady ? Je znamo ze lide volili smrt hladem i když byla moznost snist psy. Ale hlad je svine a ja jsem mekka povaha a tak bych asi sezral uplne vse co by se dalo ci nechalo.
viktor

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 9:50
od Haluziak
Jak řekl Mel Gibbson v Patriotovi: "Pes má dobrý maso"

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 11:01
od DeadMan
Pokud bych měl chcípnout hlady, tak sežeru všechno i souseda :twisted:

PříspěvekNapsal: 05.10.2018 11:27
od Rafael
Pane Masene, to nebylo o sebereprezentaci, ale o tom proč bych svého psa nikdy a za žádných okolností nedokázal sníst. Nejlepší kamarádi se nezrazují a nejedí. A nebral bych ani tvrzení, že když ho nesním já, sežere ho časem někdo jiný.
Jinak jsem psy na pár způsobů jedl a je to dobré maso v tom to není. Nemám v tom směru žádný blok a ani vegan nejsem.
(A s invalidním důchodem u bílého pracujícího člověka to není tak jednoduché...).

PříspěvekNapsal: 08.12.2018 19:14
od Kedarus
Ja bych sned psa,Kratochvila i souseda :D Moje hranice je jinde.
Celkem me ta diskuse udivuje.Psi.
A co takhle lidi?
Rika se tomu Overtronovo okno.
https://jme.bmj.com/content/medethics/39/5/261.full.pdf
https://jme.bmj.com/content/39/5/261
Takze muzem zabijet normalne narozene deti?A kdy asi prijde doba kdy je muzeme i snist?
Za cas.Az povolime tohle prijde to jako dalsi krok.
Uzasny Zapad.
Zenem se do vlastni sebevrazdy.

PříspěvekNapsal: 23.07.2019 14:22
od Ray
Ano! Dokázal bych zabít a připravit k jídlu všechno, co by mě a mým milovaným koupilo v PA dalších pár dní života. Psy mám rád, ale nedělám si iluze o tom, jak bych v PA přemýšlel. I těm, kteří se dušují, že nikdy, by nakonec hlad srazil pud sebezáchovy na zvířecí level. Bez ohledu na to, že si o svých zásadách, charakteru a morálce budou zarytě myslet to nejlepší ;)
V okolí nám tu ale běhá dost domácích toulavých psů, jelikož u nás jsou pejskaři z velké části nezodpovědní dementi, takže vlastní vořech by nejspíš nešel hned.

PříspěvekNapsal: 03.10.2019 18:30
od Matěj
Nevím, nikdy jsem neměl "opravdový hlad", ale když člověk koukne do historie, tak když byl hlad, tak zrovna pes byl to poslední, co se řešilo. A nakonec se sní i ti lidi (Lenigrad, srbský exodus za 1. války apod.)...

PříspěvekNapsal: 07.10.2019 11:32
od zdoch
Tak radši bych sežral souseda i s jeho psem, ale pokud by byl hlad (zvlášť kdyby hladem trpěly děcka), zašel bych se psem do sklepa a za půl hodiny se vrátil se stáhnutým králikem ;)

PříspěvekNapsal: 07.10.2019 22:06
od Rafael
Změnil jsem názor na snězení vlastního psa ve velmi těžké době.
*
U toho bývalého, nebožtíka, jsem to absolutně vyloučil.
Ale u toho jeho nástupce, následovníka, bych větší problém neměl.
To není pes, to je Labrador.
Něco ve smyslu, aspoň podle toho co jsem zažil a poznal:
"Učitelka není povolání, ale diagnoza!"
To fact není pes, ale "jen" živý plyšák! Neštěkne jak je týden nebo měsíc dlouhý, neupozorní na nic a úplně mu chybí jakýkoliv hlídací nebo obranný pud.
Je velmi důvěřivý, nemá žádný pud sebezáchovy, s každým je kamarád, odejde s ním a pořád pro něho musíme někde jezdit když se k někomu přidá.
Většinou do turistických hospůdek nebo někde na zahradní posezení - grilování apod. Někdy i přes 10km.
(Má na obojku známku z tel. kontaktem).
-"Nekrmit, nedrbat, nevšímat si ho. On se vrátí"
Jenže po hodinách další telefonáty:
-"Ten pes tu je pořád a nechce odejít. Prosíme, přijeďte si pro něj!!!"
*
Co s takovým psem v PA době? S kdejakým vagabundem by odešel.....
*
Na jeho obhajobu musím napsat, že je z útulku, osmiletý, a nevíme co má za sebou. Ale bojácný a bázlivý není, tak týraný asi nebyl. Jen něco, nějaký psychický blok asi má. Nebo měl.
Teď, ale asi až po skoro roce už ví kde patří a ty jeho výběhy jsou tak max. do hodiny a vrací se domů sám.
*
Samota u lesa v polích, ale i tak dost frekventovaná turistická trasa. Proto jsme si v útulku nechali poradit. Chtěli jsme psíka který by mohl volně pobíhat po zahradě a sadu, nikdo se ho nebál. Což se podařilo stoprocentně. Nikdo si na něj ještě nestěžoval, všichni kolemjdoucí si ho pohladí a tvrdí, že je to moc milý pes. Na rozdíl od jeho předchůdce kterého se všichni báli a obcházeli ho obloukem i když byl na řetězu, za pevným plotem nebo se mnou uvazaný u stromu nebo na volno s náhubkem.
No, máme to od zdi ke zdi...
*
Ale pravdou je, že takový pes by byl pro PA dobu jen velká zátěž. Sežere víc než já a asi 3x víc než dobrman. A pořád má hlad a navíc od něho si není schopen ani sám nic ulovit nebo najít.

PříspěvekNapsal: 08.10.2019 5:10
od Piston
Podle mě je vždy snažší sníst CIZÍHO psa. Ovšem nemusí to být ani v době nějakého tvrdého post-apo rozvratu. Stačí že bude maso na přídělové lístky, a zábrany v konzumaci méně ortodoxních druhů masa zmizí. Ještě v padesátých letech si tvrdě pracující chlapi z hutnictví takto zpetřovali fádní dietu, to po celých válcovnách plechu vonělo maso a česnek. Později se toto praktikovalo jen rituálně… a dnes už ani to ne.