Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvekod jameson363 » 14.09.2018 20:47

turista píše:Jestli hledáš ruční mlýnek na kafe, tak vřele dporoučuju se podívat po japonských Porlex (cestovní) a Hario (stolní - mám Skerton).
Mám jak originály, tak víceméně úspěšné čínské klony.

Dik za tip. Hario mam i dripper, tak nejspis zkusim ten.
jameson363

Příspěvekod štaflík » 18.10.2018 18:30

Docela mě potěšila tahle varianta kávy na čundr (achtung reklama!) https://dripit.cz/
Obal je všemuvzdorný, vejde se do kapsy, gramáž je celkem velkorysá (10g) a kafe je OK. Na normální pití domu je to nesmysl, ale na cesty a k ohni fakt dobré.
štaflík
VIP

Příspěvekod jameson363 » 30.10.2018 2:22

štaflík píše:Docela mě potěšila tahle varianta kávy na čundr (achtung reklama!) https://dripit.cz/
Obal je všemuvzdorný, vejde se do kapsy, gramáž je celkem velkorysá (10g) a kafe je OK. Na normální pití domu je to nesmysl, ale na cesty a k ohni fakt dobré.

Uz jsem to zahlid, vypada to jako zajimave reseni na cesty, nekdy musim zkusit.
jameson363

Příspěvekod Permonik » 30.10.2018 10:44

Taky jsem to zkoušel. Dostali jsme to jako pár vzorků na vyzkoušení zdarma. Normálně do práce nebo domů je to cenová blbost. Ale jako zpestření na cestu ok. Kvalita kafe též dobrá i pro náročnější
Permonik

Příspěvekod Ibex » 30.10.2018 11:28

mno, né že by to pro někoho nebylo zajímavé.... Ale nevím o nikom, kdo si na čundrech nevystačil s malou plastovou lahvičkou (třeba od žvejkaček) s umletou kávou na turka...
Ale komu neštymuje v kafi logr, tak to chápu...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Ibex
VIP

Příspěvekod Hohepa » 30.10.2018 11:45

Proti lógru v kávě používám už druhou sezonu toto https://www.hanibal.cz/gsi-collapsible-java-drip-id14137
je to skladné, lehké - 136g a vyžaduje jen prvotní investici ( ja to kupoval v akci )
pak už to prachy nežere..

Předtím jsem léta používal toto a to i v práci
https://www.gourmetkava.cz/cs/filtrovana-kava-drip/kavovy-phin-filtr-vietnamska-kava-175p?gclid=EAIaIQobChMI_ZG7yv2t3gIViOmaCh3T1gdjEAQYASABEgJTu_D_BwE
Je to také docela mrňavé a navíc to nepotřebuje ty papírfiltry, ale zase je s tím o to větší sraní při čištění.
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Kapo » 02.11.2018 18:03

Tak som konečne dostal /nikdy by som to nekúpil/ a okoštoval cibetkovú zrnkovú kávu. Alebo inak Kopi Luvak. Je považovaná za naj kávu, čo do chuti aj ceny.
A tak si pre seba konštatujem, že je naozaj výborná a takmer sa vyrovná zrnkovej káve belarom crema z lídela, ktorú bežne pijem. :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Kapo

Příspěvekod DeadMan » 02.11.2018 18:11

Protože na to nemáš dostatečně citlivé chuťové pohárky přece :-x :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod Permonik » 03.11.2018 22:21

Nevím jakou a za kolik máš, ale byl jsem na přednášce člověka, co se tím zabývá, objíždí lokality a kontroluje co se pod tím názvem prodává. 99 % (bez přehánění) jsou padělky a i když jsou hodně drahé. Celosvětově se ji sklidí ne zas moc kilo, takže je prakticky nemožné ji koupit v nějakém normálním obchodě, protože to není jen ČR ale i další státy a nepokryli by ani zlomek. Spousta firem ale ví, obdobně jak číňani, že lidi za kafe s tím nápisem/obrázkem zaplatí více, takže si firmu pojmenují kopiluvak, nebo si tam dají do názvu cibetky,... Ta přednáška trvala hodinu, toto jen tedy hodně zestručněně. Nevím, odkud jsi to měl, ale pokud jsi se po tom fakt usilovně nesháněl, spíš bych tipnul, že jen ochucená nebo něco. Jinak podle chuti tam máš hledat oříškové tóny. Já bych to ale neochutnal ani zadarmo :lol:
Permonik

Příspěvekod Kapo » 05.11.2018 13:37

Jo, Cibetkovú kávu priatelke priviezli známy z dovolenky priamo z farmy vo Vietneme. Ale asi nečakali kým cibetky vykakali.
Jasné, môžno nemám správne chuťové buňky, možno to nebola ta najlepšia káva.... ale mám práve velký problém s pitím nedobrej kávy. Kdežto dobrá káva je proste dobrá. A tá cibetková, čo koštujem je inak samozrejme fakt výborná.
Tiež rád chodím kamošovi na kávu. Ten kupuje hrozne drahú, ale aj dobrú. Ale 30 evri za pol kila kávy bych nedal. Keď môžem mať stejnú za 4 ... :D
A hlavne je u mna podstatná je dostupnosť a zásoba....čiže kvalita aj kvantita 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Kapo

Předchozí

Zpět na Strava a tekutiny