Taktické a balistické helmy

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvekod cipis » 24.08.2015 16:06

To ale pak není taktická/balistická přilba, protože to přidá jednu hodně negativní věc, totiž možnost uškrcení či zlomení vazu. Na bradu je to z toho důvodu, aby náraz do hlavy(přilby) z různých stran tu přilbu nesundal a navíc, když ten náraz bude silnější, tak aby vycvakla pojistka. Proto také na záběrech z války je vidět, jak to nosí rozeplé, to řemení jen pod bradu.
Přilba na lezení je ochrana akorát proti pádu kamení na hlavu, defacto jak obyčejné pracovní přilby, akorát to má "šňůrku", aby neupadla z hlavy a nepadala dolů ...
cipis
Sponzor serveru

Příspěvekod jameson363 » 24.08.2015 19:04

Goral: ja mam pouze ACH upgrade kit remeni, bez OC Dial, Global Armour sedi vyborne sam o sobe, imho lepsi nez klasicky ci vylepseny ACH polstarky. Pro-Tec napodobne. Podle me noseni OC remeni pod bradou nikoliv na brade postrada smysl, prave vidim vyhodu, ze se do toho vejde i velka brada nebo minimalne mensi brada s fousama a jde to presne krizem, tudiz pri zatizeni prilby napriklad pnv to fakt dobre sedi na hlave. Asi zalezi na tvaru hlavy, ale doporucuju si OC Dial vyzkouset delsi dobu s pnv, me to totalne nesedlo a dalsich par kamosu z toho take boli hlava.

cipis: na brade to nosi vetsina uzivatelu, vetsina prislusinici SOF, takze bych v tom problem nevidel, ale pri jakym narazu se ta sponka rozepne jestli vubec bych spekuloval.
jameson363

Příspěvekod JohnyD » 13.03.2016 10:40

nema tu nekdo osobni zkusenost s touto priblbou?
Helma (přilba) britská Velká Británie kevlar použitá Mk.6

chteji za ni 1850,-, pise se o ni ze je z balistickeho nylonu, nejsem si jisty zda se jedna o neco jineho nez je kevlar? zachytil jsem zminku ze tento material "nestarne" jako kevlar..snad trvanlivejsi

tusim stupen odolnosti III (9mm luger)

i kdyz moc o problematice nevim , preferuju ji pred podobne drahou helmou petris..

https://en.wikipedia.org/wiki/Mk_6_helmet

co vy na to?
JohnyD

Příspěvekod hrd » 27.10.2016 19:21

ahoj, kde koupit helmu větší velikosti (běžné byť i nastavitelné jsou mi malé - jako velký šéf)
nejspíš asi klasický plecháč, případně něco modernějšího, ale za výhodnou cenu, např. 5 000 Kč nebo i více je pro mě už moc
dík za případný tip
hrd

Příspěvekod hrd » 27.02.2018 20:26

a máte nějaká doporučení ohledně ocelové helmy? je mi jasné, že to je dnes překonaná záležitost, ale cena je minimální, nízká váha atd., a pořád lepší než čepice
zajímalo by mě, zda jsou třeba rozdíly v odolnosti, resp. ochraně, něco je možné doporučit, něco nebrat apod.
dík za radu
hrd

Příspěvekod jameson363 » 27.02.2018 21:29

hrd píše:a máte nějaká doporučení ohledně ocelové helmy? je mi jasné, že to je dnes překonaná záležitost, ale cena je minimální, nízká váha atd., a pořád lepší než čepice
zajímalo by mě, zda jsou třeba rozdíly v odolnosti, resp. ochraně, něco je možné doporučit, něco nebrat apod.
dík za radu

Ocelova prilba je prezitek. Pokud ma mit balistickou ochranu, tak rozhodne lehka nebude. Pokud chces levnou balistickou prilbu, kup si nejakou verzi kevlarove PASGT/Fritz, pouzivala to kazda armada NATO a prodavaj se dneska ve vyprodejich kolem 1500kc. Bez balisticke ochrany bych si snad radsi koupil plastovyho Pro-Teca nebo sklolaminatovou kopii ACH.
jameson363

Příspěvekod Alstratt » 01.03.2018 2:45

Na ocelovou helmu se vykasly takova dost vazi, bude te z toho bolet akorat tak za krkem, velka vaha, nepohodlna atd. Porid si nejakou lehkou. Kdyz pak by jsi mel jit nekam daleko/budes se v ni dlouho pohybovat tak ver ze s ni nejradsi trisknes o zem jak te bude s*at. Tak koukni po nejakych levnejsich lehkych helmach. Ja mam nove helmu i nosic bal. platu, ty stare uz letely pryc. I kdyz si asi kde kdo bude tukat na hlavu tak ano je to drahe ale lze sehnat i nekolikanasobne levnejsi coz ma zase sve plus a minus. Ja mam helmu Delta X Tactical Helmet - PROTECH a nosic bal. platu Siege-R Optimized - First Spear od kterych mam i kosily, anorak a rukavice.

https://www.safariland.com/body-armor/d ... LTA_X.html Helma
https://sofrep.com/66323/the-lightest-b ... he-market/ Helma

http://www.first-spear.com/product.php?productid=17781 Nosic bal. platu
https://loadoutroom.com/13543/firstspea ... mpression/ Nosic bal. platu
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Alstratt

Příspěvekod VKBO » 15.05.2018 23:19

Nejlepší helm 6B47 Ratnik

Obrázek
VKBO

Předchozí

Zpět na Oblečení, obuv a výstroj