Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

...aneb co se jinam nevešlo.

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvekod Venet » 01.11.2016 10:05

Richy, z histórie si vyberáš len to, čo sa ti hodí... Ostatné ignoruješ.
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Venet
 
Příspěvky: 781
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvekod Rase » 01.11.2016 15:17

Richy:
o národech v této době nemůže být řeč. Nevidím důvod, proč by se poláci nemohli účastnit křížových výprav proti husitům (odlišovat od čechů!) - měli se jich účastnit všichni dobří katolíci... Stejně tak se kupříkladu "češi" účastnili bojů proti Polákům - konkrétně u Grünwaldu bojovali čeští šlechtici na obou stranách (!). To že si část čechů zvolila za "vzdorokrále" Zikmunda Korybutoviče, taky neznamená nějaký příklon k Polsku. Ono Polsko, Uhry a Čechy byly v této době hodně propojené (a na dobu kdy všechny podléhaly Přemyslovcům, můžeme být hrdí...). Zkrátka to co píšeš mi hodně připomíná Jiráska.

Keltové v čechách. Vzhledem k tomu, že když tu Keltové byli, tak hodně kutali kovy, tavili je a káceli lesy, budovali hradiště atd. všechno je doložitelné archeologicky. To v určitý okamžik ustalo, je dokázané že byli pod tlakem od Germánů a Dáků, a najednou tu byli Germáni, kteří nic takového nebudovali... prostě keltská společnost se rozpadla a jsem ještě ochotný uznat že se zbytky pogermánštily, ale to je tak všechno. Na západě tomu tak bylo (+ pořímštili), ale u nás je to sporné. Je tu okno, prázdno. Těžba a obhospodařování krajiny, který tady byl za Keltů, se v podstatě vrátil až za Velké Moravy.

Němci jsou kapitola sama pro sebe. Myslím že je moc nemáme rádi hlavně proto, že jsou v podstatě stejní jako my (s tím dobrým i špatným). Když jsou na svojí straně hranice, nebo nás nechtějí vyhladit, tak jsou celkem fajn :)
Uživatelský avatar
Rase
VIP
 
Příspěvky: 451
Registrován: 26.04.2012 23:19
Bydliště: Prostějov

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvekod Richy » 01.11.2016 18:26

U Poláků to bylo trošku jinak. Vlastně dlouhou dobu bojovali proti německým rytířům, kteří byli ve větší oblibě papeže, jelikož sloužili papežovi ve svaté zemi jako jeden z velkých řádů a byli součástí svaté říše římské. Jan Žížka bojoval na straně Poláků, když poláci bojovali za nezávislost proti německým rytířům. Největší podíl na křížáckých válkách proti husitům měla svatá říše římská a Uhersko, jestli vůbec Polsko tak minimálně.

A ohledně Keltů, jejich názvy se dochovali dodnes, to znamená, že je nesla i germánská kultura takže došlo nejspíše k splynutí těchto kultur. Také je otázka, kolik Germánů vůbec do Čech přišlo. Nejvíce jich muselo proudit východem přes Francii, jelikož tam bylo bohatství po rozpadu Říma, muselo tam být hodně rozvinutých měst, tady nic nebylo. Mimochodem na Meziboří v Krušných horách se našla keltská sekyra, keramika, brousky...zatím nejsou oficiální data letopočtů, ale to město se nachází 20 kilometrů od Německých hranic a 550 metrů nad mořem. Keltové obývali i výšiny takže je možné, že se ani plno věcí ještě ani nenašlo. Mohlo postupně docházet k modernizaci a nové technologie z Římské říše se mohly dostat i sem. Archeologie toho ještě plno nemá, plno toho bylo zničeno, když lidé stavěli a přestavovali nová města po staletí a tisíciletí. A plno toho se možná ani nedochovalo a ani nenajde.

A ta zpráva ohledně Keltů, že emigrovali do Dácie, toto není archeologicky potvrzeno, ani věcně dokázáno. Tato zpráva má důvěryhodnost asi jako když Izraelci utekli z otroctví Egypta za Ramsese velikého.
Richy
 
Příspěvky: 5
Registrován: 03.05.2016 16:44

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvekod Desouza » 16.12.2016 22:21

To jsme my, země úžasných lidí. Stát natočil reklamu na Czechii.

http://zpravy.idnes.cz/prezentacni-spot-ceska-republika-czechia-presentation-pgu-/domaci.aspx?c=A161216_152138_domaci_hro

Nečekaně hezké. ;)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Desouza
 
Příspěvky: 782
Registrován: 02.08.2012 18:07
Bydliště: Za koncem světa

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvekod Nicotinick » 23.12.2016 9:21

Jedno předvánoční rozjímání, sice by se dalo drobně polemizovat, ale v podstatě souhlasím... :)

http://archiv.ihned.cz/c1-65567420-soci ... ovat-cesko

a navíc nám patří jedna z prvních příček mezi 10 zeměmi s nejlepšími zákony o zbraních ....

http://www.gunsandammo.com/network-topi ... un-owners/

Hezké Vánoce :)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1546
Registrován: 14.03.2014 10:38

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků