Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvekod Drtihlav » 25.03.2018 13:09

Pokud by někdo jel za nákupem stříbra do zahraničí, rád se přidám.O náklady na cestu bychom se rozdělili, auto vzít můžu.
Drtihlav

Příspěvekod acmik » 25.03.2018 15:48

hele to se snad ani nevyplatí, pokud tam nemáš cestu z jiných důvodů nebo nechceš nakupovat metrák :)
teď jsem kupoval v DE a vyšla doprava s DHL 0,01EUR na 1oz:

200 x 5 Dollar Canada Maple Leaf 1 oz Silver Coin (2017/18) [diffbes] 16,34 EUR
Table Rate (Best Way):Â 18,90 EUR
acmik

Příspěvekod honzinxx » 11.04.2018 19:36

acmik píše:hele to se snad ani nevyplatí, pokud tam nemáš cestu z jiných důvodů nebo nechceš nakupovat metrák :)
teď jsem kupoval v DE a vyšla doprava s DHL 0,01EUR na 1oz:

200 x 5 Dollar Canada Maple Leaf 1 oz Silver Coin (2017/18) [diffbes] 16,34 EUR
Table Rate (Best Way):Â 18,90 EUR

Kde si prosim kupoval? premyslim o bessergold.de ale nejsem si jist, jak to funguje. Jestli muzu nakoupit pres net primo z bessergold.de jako Cech a nechat si zaslat na ceskou adresu, a nebo jestli musim z bessergold.cz, kde to je ale samozrejme o dost drazsi.

Myslel jsem, ze do Drazdan dojedu, jsem z LBC, ale trochu si ted po tvem prispevku nejsem jist, jestli to neni zbytecne.

Diky za info
honzinxx

Příspěvekod Kedr » 08.06.2018 17:10

Pravě jsem koukal na loni kupovane tuby filharmoniku a všechny trpi na "milk spot" - zas tak extra mne to netrapi ale ani nepotěší. Řešíte to nějak ?

PS. Neodprodal / nevymenil by nekdo Kookaburu r. 2015 za rozumnou cenu ? Chybi mi do 10ti letky - stači mi jeden kus pro radost:D
Kedr

Příspěvekod Drtihlav » 09.06.2018 17:59

Co jsem se dočetl, tak zárodek problému milk spot je už při výrobě mince. Obsah stříbra je v pořádku, snad to způsobuje jakási chemikálie. Na cenu "obyčejných" mincí by to tedy vliv mít nemělo, problém může být u sběratelských kusů. Myslím, že s tím nelze nic dělat. Ale možná se pletu...
Drtihlav

Příspěvekod proforma » 10.06.2018 7:07

honzinxx píše:Kde si prosim kupoval? premyslim o bessergold.de ale nejsem si jist, jak to funguje. Jestli muzu nakoupit pres net primo z bessergold.de jako Cech a nechat si zaslat na ceskou adresu, a nebo jestli musim z bessergold.cz, kde to je ale samozrejme o dost drazsi.

Myslel jsem, ze do Drazdan dojedu, jsem z LBC, ale trochu si ted po tvem prispevku nejsem jist, jestli to neni zbytecne.

Diky za info

Nakup se vyplati, jen kdyz si tam zajedes. Kdyz budes objednavat na .cz nebo na .de se zaslanim do CR, napari Ti na to DPH (v DE se to prodava bez). To uz si to muzes koupit na kteremkoli ceskem shopu a vyjde to nastejno. Udelej si vylet do Drazdan a pri te prilezitosti to vyzvedni. Jsou v pohode a moc mili.
Jaky je rozdil mezi optimistou, pesimistou a realistou?
Optimista veri, ze svet, ve kterem zijeme, je nejlepsi mozny.
Pesimista se boji, ze je tomu skutecne tak.
Realista se uci strilet.
proforma
VIP

Předchozí

Zpět na Ostatní