Utoya 22.juli

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze filmy a seriály k tématu.

Utoya 22.juli

Příspěvekod štaflík » 08.02.2019 7:35

https://www.csfd.cz/film/592256-utoya-2 ... e/prehled/

Já nevím, nějak mě to nedostalo. Pojetí by sice z principu nebylo špatné, ale provedení těžce kulhá.
Na začátku vidíme bandu levičáckých spratků, kteří mají jasno jen v jediném - prací se živit nebudou, budou všichni premiérky a bojovníci za gender a proti rasismu. V podstatě takoví hardcore Bohouškové Sobotkové. Ale ten byl vedle nich chlap s kulema, jestřábím postojem a kovaný pravičák. Spíš taková sešlost klinikářů...Pak se začnou z dálky ozývat rány, mládež běhá po lese, vede řeči o ničem, najde se místo i na patos.Do toho manipulace s malým chlapečkem ve žlutém (asi reminiscence na Schindler's list holčičku v červeném, kde to ovšem mělo dopad na úplně jiném levelu), který je samozřejmě nakonec zastřelen (i když nejmladší oběti bylo 14) a v závěru nám zastřelí i naší superhrdinku, co chtěla být premiérkou.
Pro mě byl film primárně hroznou nudou (přetáčel jsem) a sondou do světa uvažování mládeže odkojené a brutálně indoktrinované socialistickým státem. Možná v tom byl ten hororový prvek a to zajímavé.
Co musím ocenit (pokud to byl záměr), že film nedává vůbec prostor Breivikovi, jeho jménu, motivaci...což je fajn. Protože se mi zdá, že obecně filmový průmysl podobným magorům věnuje moc prostoru, svým způsobem je glorifikuje a trochu motivuje další pomatence, aby si vydobili "slávu" a byl o nich film. Za tohle asi palec nahoru, pokud to nebylo kouzlo nechtěného.
Za mě ztráta času.
Uživatelský avatar
štaflík
VIP
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Zpět na Filmy a seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník