Přijímač do AČR

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 10:48
od Pepe
Chci se tu podělit o své zkušenosti s přijímačem do AČR, myslím, že pár lidí by to mohlo zajímat.
Předem musím říct, abyste tohle nebrali jako dogma. Tento text má sloužit pouze pro představu co můžete čekat, pokud se budete hlásit k armádě.

Výběr začíná tak, že se přihlásíte na KVV. Sepíší s vámi dotazník a musíte předložit všechny papíry co se týká vzdělání, zaměstnání, výpis zdrav. dokumentace, trestní rejstřík, rodný list atd... Tento krok jsem absolvoval několikrát, vždy chtěli doložit něco navíc :)

Poté co vaše papíry odešlou do Prahy, vás telefonicky kontaktují a sdělí vám termín nástupu do ÚVN Praha (vyšetření se dělá již jen v Praze!).

V Praze vás čeká 3denní maraton. První den kolem 18té hod je prezence, dostanete ložní prádlo, lékařské vysvědčení (do toho se sbírají razítka z ambulancí), kartičku uchazeče, zkumavku na moč a budete ubytováni. První den večer je schůzka a dostanete potřebné informace - kdy a kde druhý den ráno sraz, dieta, doplnění lékařského vysvědčení - můžete si vyškrtat pozice, o které v AČR nemáte zájem, na výběr je z těchto: strážní služba a hradní stráž, výsadkář, řidič, potapěč (měli vyškrtnuto všichni již na začátku), průzkumník, operátor radiolokátoru, radista, operátor PT kompletu.

Druhý den ráno kolem 6té hod si naplníte zkumavku močí a vyráží se na odběr krve. Po odběru se čeká na začátek psychotestů. Ty začínají v určitou dobu (7:30?) a kdo přijde později má smůlu, po započetí není možnost se přidat.
Psychotesty se skládají z IQ testu, testů na reakce (klikáte na myš, když se vám objeví na monitoru červený čtverec, poté dostanete sluchátka a na cvaknutí musíte taky kliknout, na pozadí je šum a menší cvakání, které rozptyluje).
Na další test dostanete dotykovou tužku, pomocí které na monitoru vyhledáváte znaky. Do sluchátek dostanete instrukci např.: ZTU32, tento znak musíte najít a označit ho. Poté následují otázky typu: díváte se rád do ohně atd. těchto je asi 300. Po ukončení psychotestů je na řadě pohovor s psychologek. Proč chcete k armádě, hodnocení výsledků testů atd. Zde již první odpadávali, také zde psycholog omezoval některé funkce, na které se nehodíte např. dost lidí mělo vyškrtnuto "hradní stráž".

Po tomto je na řadě běhací maraton a to ten, že musíte oběhnout všechny ambulance uvedené na lékařském vysvědčení a od každé dostat razítko (= schopen).

RTG srdce a plic - klasický rtg snímek ve stoje
Interna - s výskledky RTG a výsledky krve a moče, ekg, měření tlaku krve, poklep břicha, kontrola otoků nohou - zde vypadlo dost lidí kvůli zvýšenému bilirubinu, musí doložit nové výsledky od svého obvodního lékaře.
Chirurgie - svléknout do trenek, kontrola zad, klenby nohou.
Zubní . klasická prohlídka
Kožní - vysléct do naha, kontrola kůže kvůli patol. změnám, včetně genitálu.
ORL - Mudr. vám koukne do nosu, do ucha a do krku
Oční - tady se dlouho čekalo... jiank čtení na dálku, kontrola barvocitu - čtení z knihy, kde jsou barevné tečkované znaky
- někomu zde kontrolovali i nitrooční tlak
Neurologie - anamnesa na úraz hlavy, zavření očí a dotknutí se špičkou prstu nosu.

Většina lidí toto stihla druhý den, někteří doplnovali ještě třetí den ráno.

Po tomhle musíte na přezkumní komisi, to je už pohoda, Mudr. zhodnotí všechny výsledky a napíše posůdkový závěr.

Co jsme nečekali tak to, že třetí den pro ty co prošli čekají DALŠÍ psychotesty, tentokrát vojenské.
Tam na vás čekají papírové testy, testy na PC - asi 400 otázek.
Pak jsou na řadě fyzické testy, zde
taky vypadlo dost lidí, tělocvikář byl supr borec, ale na provedení cviků byl hodně přísnej!
Kdo nezvládl fyz. testy mohl odjíždět domů.
Na nás čekal poté ještě pohovor s vojenským psychologem a to bylo asi to nejhorší. Chtěli vědět proč chcete k AČR, zdali byste šel do mise, ale také to proč jste se rozešel s vaší bývalou přítelkyní, vaše negativní vlastnosti, vaše pozitivní vlastnosti atd., malování postaviček. K tomu všemu se tváří jako byste byl vrah.

A kdo zmáknul i toto tak ho čekal pohovor s personalistou a výběr pozice. Konec a zároveň začátek...
První 3 měsíce je základní výcvik ve Vyškově, poté přiřazení k útvaru. :hand

Re: Přijímač do AČR

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 11:31
od Karlos
Moc pekne sepsano :yes

Nechces (paklize vam to nezakazali) trochu rozvest v cem se lisily ty druhe vojenske psychotesty od tech prvnich?

At se dari a jsi tam spokojenej ;)

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 12:58
od alibaba
To ja jsem byl vzdy schopnej i kdyz jsem na testech nevedel kolik je jedna a jedna a tvrdil kazdemu psychopatovi, ze ja vas vsechny stejne postrilim a muj velitel porucik byl na vojne proto ze zabil ve rvacce jednoho nozem a one se tim netajil, pry byl rychlejsi ....a tak soudce mu dal na vyber 10 let krimu nebo 15 let vojny a tak to pry radeji podepsal na vojnu ..... :D

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 13:01
od MRAK
Doufám, žes jim neřekl, že čekáš konec světa a proto že jdeš k armádě, abys mohl zdrhnout s tankem :-)

Teď bez legrace, hodně štěstí a ať seš brzo aspoň plukovník :-)

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 17:19
od JimmyJazz
a ja myslel, ze se to bude tykat opravdu prijimace (ci zakladniho vycviku, boot campu, jak je ctena libost) a ona je to jen nejaka administrativa. Ja kdyz timhle koleckem prochazel pred 10 lety, tak tam jeste nebylo kozni, ale byl tam poslechovy test (uzvreni v nejake odhlucnene mistnosti a opakovani slov ktere doktor vyslovoval s ruznou hlasitosti).
Tak az projdes zakladnim vycvikem tak napis, jake to bylo! Jinak drzim palce! Jen tak pro zajimavost, co jsi si proskrtnul?

PříspěvekNapsal: 07.12.2011 21:05
od Pepe
Nezakázali nám nic. Proškrtnul jsem si jen operátora radiolokátoru. Jinak psychotesty byly v podstatě velice podobné, jen u těch vojenských byly i papírové testy, nějaké proškrtávání znaků, doplňování čísel a písmen a podobně. Např. co si vzpomínám, tak jsme měli z následujících vybrat co není květina: růžička, petrželka, konvalinka. Pak byla sada znaků - různě velká kolečka a čtverce a zadání bylo: do nejmenšího čtverce napište druhé písmmeno prvního dne v týdnu, do největšího kolečka napište posední písmeno posledního dne v týdnu a podobně. Pak otázky na pc byly jinačí než u psychotestů v nemocnici. Výcvik ve Vyškově už není přijímač jako takový, to je již kurz základní přípravy. Během toho však běží 3měsíční zkušební doba, takže nás taky můžou bez důvodu vyhodit.

PříspěvekNapsal: 08.12.2011 3:08
od GloryToSunTsu
Pokud uběhnete za 30 minut alespoň 6 km, nebudete mít v testu problém.

To bych zvládl leda rychlochůzí :roll: ale běžet.....hm.....to bych shořel jako papírovej čert, přitom cvičím hodinu intenzivně každý druhý den.

PříspěvekNapsal: 08.12.2011 9:13
od Pepe
GTST: Divil by ses kolik lidí vypadlo na fyzických :) Na cyklotrenažéru sice nikdo, ale vypadávalo se na shybech a na sedu-lehu. Každýmu cvičícímu se odečetlo několik sed-lehů a mě konkrétně třeba 2 shyby. Provedení každýho cviku muselo být fakt precizní. Naskočit na hrazdu do úplnýho visu, počkat 2-3 vteřiny a mohl jsi začít, nesměl jsi hýbat hlavou ani nohama, bradou nad hrazdu a poté opět do úplného visu. Nejlepší výsledek 10, já dal 8. A to jich dám v posilce 12-15.

PříspěvekNapsal: 09.12.2011 3:24
od alibaba
Zde je to pouze o aktualnim prijimani k ACR - nic jineho sem nepatri !!! Admin.

PříspěvekNapsal: 11.05.2013 22:01
od Majkýýý
Čau Pepo
Super text hodně mi dal představu co mě čeká.Byl jsem na přijímači celý rok jsem čekal než mi zavolali odevzdal jsem všechny papíry a už čekám až mi zavolají kdy mám testy ve Vojenské nemocnici prý v půlce června.Chtěl sem se zeptat jak to je stim rotopedem:D Někdo mi říkal že šlapeš 12 minut při tepu 170 tak si říkám celkem peklo.3 roky cvičím objem silovky ale kámoš co byl v armádě říkal že po pumpičkách se tam vezou instruktoříi:D tak teďka jedu dvoufázově ráno fitko kondice kruháče a večer 40 min běh a kombinuji to se sprintama a výbušností.Tak snad to dám ale sere mě že spadnu a ještě sem se chtěl zeptat prý 3 týdny před testami :) musím vysadit protein což je blbý celkem beru i Bcaa abych při běhu nepálil svalovou hmotu ale nevím kdy přestat užívat protein a bcaa:DNa vkv mi řekli že by ho našli v moči a neprošel bych tak právě nevím kdy skončit:D Neporadil bys mi? jestli stim máš zkušenosti? na VKV mi řekli že silově se nebojí že to nedám ale ať běhám tak běhám:DCelkem se bojím psycho testů ale snad to dobře dopadne.
Tak diky za odpověď jeslti si najdeš čas.Zatim :P

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 9:28
od goral
Ona ta "pumpicka" je totiz v armadni praxi spis na obtiz. Kdyz ma nekdo moc svalu, tak telo to proste nestiha zasobit kyslikem.
Vyser se na cinky, cvic s vlastnim telem (maximalne nejaky kettle, pripadne cinky ale s rozumem). Nabuseny telo z posilovny je opravdu k nicemu.
Netvrdim ze nekteri takovi nejsou ale praxe jasne ukazuje, ze idelani vojak je vsestrany sportovec. Proste pokud das coopera za 3 kilaky a 15 shybu tak se tomu idealu priblizujes nejvic.

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 13:10
od Leon Chamel
Majkýýý píše:... a ještě sem se chtěl zeptat prý 3 týdny před testami :) musím vysadit protein což je blbý celkem beru i Bcaa abych při běhu nepálil svalovou hmotu ale nevím kdy přestat užívat protein a bcaa:DNa vkv mi řekli že by ho našli v moči a neprošel bych tak právě nevím kdy skončit:D :P

Proteiny (= bílkoviny) ani BCAA (= volné aminokyseliny, zjednodušeně základní stavební kameny bílkovin) nejsou žádný doping, aby ses musel bát, zda ti je najdou či nenajdou v moči. Tyhle doplňky výživy pro sportovce jsou vlastně jen koncentrované živiny, proboha. Je to jako bys konzumoval hodně mléčných výrobků, masa, vajec, ale bez doprovodných tuků. Tyhle základní potraviny máš snad také před testy vysadit?? Netrpíš-li poruchou ledvin, dnou apod. a nepřeháníš-li to s celkovým dením příjmem bílkovin vztaženým ke tvé hmotnosti a úrovní tělesné aktivity, není se čeho bát.
Otázkou ovšem zůstává, zda bys měl suplementy vůbec brát. Ne kvůli zmíněným testům, ale proto, že při užívání čehokoliv je dobré mít jasno v tom, co a proč, kdy, jak a v jakém množství do sebe cpu...

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 14:26
od goral
BCAA jsou OK, to je prirodni vec. Dalsi veci jsou podle me zbytecny, ale to je asi kazdeho vec a nazor. Kazdopadne clovek kterej takovym ne uplne zdravym zpusobem cvici a sype k tomu buh vi co by se mel prvni nechat vysetrit v civilu na blirubin, protoze mas dost vysokou pravdepodobnost ze tam bude vyssi a to je problem.

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 19:43
od Pepe
Jak píše Goral, bacha na bilirubin! Hodně lidí to kvůli tomu nedalo. Sniž fyzickou námahu ať ho nemáš zvýšenej. Taky je dobrý koupit si essentiale forte. Co se týká bílkovin, tak je to jak píšou kluci. Proteiňáky jsou jen bílkoviny (měli by být), možná bych si nebyl úplně jistej u nějakých z USA, i když by měly být OK. Psychotestů se neboj, není to nic hroznýho... nejhorší je pak ten pohovor s konečným psychologem. Ten rotoped si už přesně nepamatuju, ale vím, že se tam postupně přidávala zátěž. "Hroudy" v AČR jsou... jejich volba, rozhodně nikomu nebudu říkat ať nebuší se železem (taky jsem byl takovej, než jsem přešel na cross) Tak Good luck! :)

PříspěvekNapsal: 13.05.2013 6:10
od surikata
Na bilirubin pomahá čaj Ostropestřec (všíchni to pijem před testama na odjezd ven :D )

PříspěvekNapsal: 13.05.2013 18:06
od goral
Malo OT, ale k prijimaci se to vlastne velmi hodi:

Nejsem v tomhle moc zbehly sam s tim problem nemam (pote co jsem se dohadal do krve s doktorem jsem si nechal udelat geneticky testy na Gilberta a od ty doby mam od problemu se zvysenou hladinou klid).

Kazdopadne kamarad co ma Gilberta (=velmi zvysena hladina bilirubinu) to ma celkem nastudovano a dle nej a ostropestrec neni zlej ale v podstate moc nepomaha.

Behem toho genetickeho vysetreni jsem se vyptaval doktora a on sam (znamy odbornik gastroenterolog) rikal ze nechape armadni posedlost bilirubinem, ze je to jen indikator a dokonce i vazny gilbert dle neho nema zadny vliv na vykony cloveka ani jeho zdravotni stav (jedine pokud je jedinec mnoho let pod zatezi tak se mu zkrati doba zivota o rok, dva).

Je to krevni barvivo ktere NAPOMAHA INDIKACI jaterniho problemu. Samotna vysoka hladina muze byt prirozena a rozhodne neni zavadna. V armade v podstate napovida jen o Gilbertove syndromu nebo vaznejsich nemocech (pripadne jatrech znicenych kulturistickyma bobulema).
Bilirubin je vytvaren nadmernou zatezi tela (takze pred nemocnici tak tyden klid), nadmernym hladovenim (takze jist - ale zase bacha na cholestrol :)) ), konzumaci alkoholu a dalsimi vecmi.
Navic podle vseho bilirubinu je v tele zasoba a muze se stat ze telo ho vypusti zaraz vetsi mnozstvi (coz neovlivnis).

Udajne UVN uz pousti lidi s Gilbertem na odvolani (ale ne na vysadkarsky fleky).

PříspěvekNapsal: 24.05.2013 22:01
od muzzleloader
Tema testama ve vojence jsem prosel jako zakladak taky.QL testy a IQ testy.Obsahovalo to taky ty sloupce cisel a pismen a podle pokynu ve sluchatkach jsme oznacovali kombinace.Neni to nic hrozneho,prosel tim i jedinec,kteremu namerili IQ 73 takze zadna hruza :-D

PříspěvekNapsal: 20.12.2013 11:57
od onix
Mohu se zeptat jak je to s těma fyzickýma testama??

Je to prej trochu náročnější než jsou testy k hasičum, nicméně k těm se zase čeká roky...

Ten odkaz co je nazačátku mě totiž nezobrazí nic než stránku ačr, a tam to nemužu najít.

děkuji

PříspěvekNapsal: 20.12.2013 15:53
od Pepe
Je tam vše, jen vědět kudy se k informacím proklikat.
http://kariera.army.cz/cz/profesional/8 ... lu-v-praze

PříspěvekNapsal: 20.12.2013 18:24
od pan pajda
když sem se kdysi taky hlasil, tak tam bylo ještě vyšetření u psichiatra :-) prej, připadáte si normálni? říkám, ne to bych se nehlásil do armády. bouchnul tam razítko schopen a šel sem :-) Olomoučti psichyatři maj holt smysl pro humor :-)

PříspěvekNapsal: 21.12.2013 11:13
od onix
mg... dík moc.. fakt jsem se snazil to tam najít

sorry a jeste jednou dik za ochotu

PříspěvekNapsal: 18.03.2014 22:20
od Sybrakos
Dobrý den, rád bych se optal na nějaké informace ohledně náboru k armádě. Minulý rok v červnu jsem byl konečně pozván na vyšetření do střešovic, dostal se jenom k odebrání krve a psychotestům a psycholožka mi po nějaké debatě, rozhovoru o mě a mých aktivitách a tak řekla, že mě tento rok nepotěší a že to mám zkusit za rok. Byl jsem hodně naštvaný a nevěděl, v čem je chyba. Prý jsem "nevyzrálá osobnost." Podotýkám, že je mi 24 let. Znám několik kluků, co se na další pokus vykašlali, ale já to chci zkoušet dál. A tak jsem hledal na internetu a našel tohle.. Dovede mi někdo konkrétně poradit, jak se přesně chovat při psychotestech a vůbec u celého testování, aby se jim zamlouvalo všechno, co udělám? Nedělám si srandu, přemýšlím nad tím do teď a netuším, jak tím proplout. Děkuju za každý nápad.

PříspěvekNapsal: 18.03.2014 22:41
od bacil
Psychotesty jsou dělané tak, aby švindl šel poznat. Musel bys být hodně na výši, abys je dokázal bezpečně uvést v omyl. A nebyl by to náhodou podvod? Souška od chocholouška tam není jenom pro parádu, představ si, že způsobíš zkázu třeba půlky planety. Já bych tak hrrr raději nebyl.

PříspěvekNapsal: 19.03.2014 0:20
od Reccol
Základní baterie vojenských psychotestů nijak těžká není. K ničemu nenavádím, ale pokud je člověk inteligentní, hrát si s pravdou jde kdykoli a v čemkoli. A při pohovoru tě nevyrazej, pokud si měl konzistentní výsledky testů a nejsi idiot (našli se tací, co na otázku, zda podporují skupiny potlačující práva menšin s hrdostí odpovídají "ano" a pak se diví...). Každýmu snad dojde, co by měl při osobním pohovoru říkat a jak chce vlastně působit.

PříspěvekNapsal: 19.03.2014 0:31
od Sybrakos
Děkuji, každá rada dobrá..
Jinak dobrý web.

PříspěvekNapsal: 19.03.2014 6:49
od kregan
Co si budem povídat diagnostické metody psychologů nejsou úplně z nejpřesnějších. Psychologie se dá nazývat vědou jen s velkou nadsázkou. Test ukáže jen na největší "magory" a zbytek je na "pocitu" psychologa. Ty starší by mohli stavět na nějaké zkušenosti, psycholog-absolvent je největší neštěstí. (píšu s pozice člověka, kterýho se studium psychologie taky dotklo).
Na co se dá připravit:
Přečíst si několikery noviny (všeobecnej přehled pomůže)
Nejběžnější metody (psychology stále omílané) jako kresba stromu či postavy jede vygooglit, nebo si pučit skripta na FF a mrknout, co je dobrý načmárat.
Pak se nenachytat na ověřovací otázky jako mluvíte vždycky pravdu /NE/, ukradl jste někdy něco /ANO/ cítíte se někdy unavený /ANO/ a jejich modifikace.

PříspěvekNapsal: 19.03.2014 8:15
od cipis
Bojíte se bouřky/ANO atd. :D
Jo a také nepoužívat odpověď NEVÍM, to jsi pak nerozhodný :D

PříspěvekNapsal: 19.03.2014 8:41
od Reccol
Je fakt, že je dobrý dát si bacha na jednu věc - na jednu a tu samou věc se v tě v průběhu těch pár set otázek zeptaj víckrát, jen to jinak formulujou. Takže nad tím trochu přemýšlet, aby si odpovídal vždy stejně.

PříspěvekNapsal: 14.04.2014 21:52
od Sybrakos
Díky, jste hodní.

PříspěvekNapsal: 14.04.2014 22:24
od Karlos
Reccol rika se tomu lži skore a garantuji ti ze pokud se dopustis lzi na vice frontach (smerech) tak to neuhlidas. Nejlepsi je mluvit pravdu a max lhat jen v jednom smeru protoze pokud ti vyjde vysoke lziskore zacinas byt zajimavy :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 15.04.2014 1:28
od Reccol
Well... U pořádných psychotestů, bezpochyby. Ale to základní vyšetření ve vojenský nemocnici neni zrovna zkouška z kvantový fyziky, je to dost obecnej test, kde vyrazej jen ty nejočividnější magory.

PříspěvekNapsal: 15.04.2014 7:50
od kregan
Taky to neni úplně směrodatný. Lži skóre někdy vyjde dost vysoký i u lidí, kteří vyplňují podle pravdy. Je to většinou u obtížně "zaškatulkovatelných" jedinců. Při profi vyhodnocení pak psycholog projde otázku po otázce, aby si to ověřil. Často se ale bere v potaz jen výsledek vyplivlej počítačem.

PříspěvekNapsal: 29.05.2014 20:46
od iacek
No u radiolokátoru se toho moc nenaučíš. Jsem 6 roků na bigu jako řidič bvp. A troufám si tvrdit, že spousta lidí co čte tyto příspěvky ví o přežití víc než se běžný voják učí . To že by se někdo dostal ke zbraním a střelivu v případě nějakého průseru je totální blbost. Střelivo není . Pořádně ani na střelby. Takže ve výsledku v případě větších potíží bude člověk jinde než chce a první na odstřel. Takže prosííííím dobře si rozmyslete důvody proč se přihlásit. Jinak militaristi vítáni :lol:

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 12:34
od kokolop
zdravim .. chci se zeptat jak to porbíha u těch doktoru ? mám problém stim že jsem si před nedávnem zakouřil travu a bojim se že mi to najdou a vyletim kvuli tomu .. nevite někdo jak to tam stim chodí ?

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 13:51
od cipis
Tam radši ani nechoď, když nemáš vůli abstinovat ...

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 14:45
od Karlos
...nesuď tak přísně, třeba to byla jeho první zkušenost a už se toho svinstva více nedotkne ;)

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 15:02
od kregan
Mluvil sem s klukem, co dělal přijímačky k ozbrojenejm složkám a už u psychtestů se ho ptali, jestli zkusil někdy nějaký drogy. Přiznal trávu před dvěma měsícema a psycholožka mu řekla, že už to ani dál zkoušet nemusí, že mu jí v krvi určitě najdou.

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 15:18
od Fabulous
kokolop píše:zdravim .. chci se zeptat jak to porbíha u těch doktoru ? mám problém stim že jsem si před nedávnem zakouřil travu a bojim se že mi to najdou a vyletim kvuli tomu .. nevite někdo jak to tam stim chodí ?

Gratuluju! Vyhrál jsi cenu za nejblbější dotaz týdne!

A protože jsem kluk dobrosrdečný, tak ti i takový dotaz zodpovím!

Jelikož se drogy užité v minulosti zjišťují rozborem vlasů a chlupů, tak se musíš komplet ostříhat a oholit úplně do hladka. Nezapomeň na ohanbí a řitní otvor! A aby nešlo odebrat vůbec nic, tak si celé tělo důkladně namaž lékařskou vazelínou. A jsi v klidu!

A pokud by tě náhodou v armádě nepřijali, tak zajdi do prvního Buzy-baru. Tam takovou vyholenou a promaštěnou fetku vezmou všemi deseti! Enjoy!

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 15:21
od Desouza
Po sedmi týdnech od intoxikace by už neměla být zjistitelná v krvi a moči . Ovšem musí se dělat toxikologické testy .. Jednoduše řečeno čím déle a více hulíš tím déle se to v těle drží ...

Ještě že se nehlásíš k policii :lol:

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 17:13
od kokolop
samej mudrlant ale že by někdo dal nějakou korektni odpověd to ne .. toxikologický testy se tam teda dělají taky ?

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 19:18
od B89
Klíčovým termínem jsou "metabolity THC" - THC je účinná látka marihuany, metabolit je látka, v niž organismus onu do těla vpravenou účinnou látku metabolismem proměňuje. THC způsobuje stav, kterému říkáme "být zkouřenej". THC se dostává do krevního oběhu a vzápětí do mozku téměř okamžitě, jakmile začne konzument trávu hulit, a v průběhu asi dvanácti hodin (a u někoho již po šesti hodinách po konzumaci) jej tělo přemění v neaktivní metabolity THC - konkrétně v její sůl THCOOH. Ta je v těle dohledatelná asi týden po vykouření jednoho jointa člověkem, který obvykle nekouří. U chronického kuřáka je detekovatelná asi šest týdnů, u Doležala dva až tři měsíce.

http://www.drogovaporadna.cz/dotazy/178 ... huanu.html

PříspěvekNapsal: 11.06.2014 22:14
od goral
kokolop píše:samej mudrlant ale že by někdo dal nějakou korektni odpověd to ne .. toxikologický testy se tam teda dělají taky ?

Dej si facku, srovnej si zivot a pak to zkousej do armady.

Testy se delaji.

PříspěvekNapsal: 12.06.2014 8:16
od big bang
Sa z vás musím smiať, ste si ČR armádu pomýlili s Teplárskymi rytiermi a prezradím vám tajomstvo vojaci v boji od začiatku WW2 žerú rôzne amfetamíni ako deti cukríky, si niečo naštudujte o prípravkoch pre vojakoch na udržanie bdelosti, aby nezaspali, aby boli otupení a neškrelo ich svedomie, napríklad marináci majú takú výživovú tyčinku a na nej je napísané že nie je pre civilistov a mám taký pocit že v nej je pervitín(pikoška nakoniec wermacht zožral pervitínu za ww2 a išlo to do stoviek miliónov dávok a na konci vyvinuli životobudič, kombinácia kokaínu a pervitínu) :lol:

PříspěvekNapsal: 12.06.2014 9:14
od cipis
No to ses trochu spletl. On je celkem rozdíl v tom, co si naordinuješ sám a co dostaneš k plnění úkolu.
Tyhle přípravky se opravdu používají, ale fungují jako "odsunutí", ne nahrazení odpočinku. Takže když si tohle "práskneš", tak třeba funguješ nějakou dobu, ale pak to musíš stejně "doodpočívat".

Tady nejde o tu trávu jako takovou, ale spíš o tu stupiditu, že si to vzal, ikdyž věděl, že chce jít na prohlídku ...

PříspěvekNapsal: 12.06.2014 18:37
od sroub
kokolop píše:....samej mudrlant....

Možná mudrujeme proto, že AČR je jedna z mála věcí v tomhle státě, na který je možno bejt hrdej. A byli by sme rádi aby to tak zůstalo, ne aby se z ní stalo hnízdo smažek :/

PříspěvekNapsal: 13.06.2014 9:32
od Fabulous
Žvásty smazány. Zde je to o přijímači AČR.

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 16:55
od Kedr
Tak v brzké době mne čeká kolečko na zdravce - držte palce, snad vše funguje tak jak má :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 19:24
od Pepe
Nepředpokládám, že by se něco změnilo, ale kdyby náhodou, tak hoď info.

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 20:25
od dogmeat
Sybrakos píše:...psycholožka mi po nějaké debatě, rozhovoru o mě a mých aktivitách a tak řekla, že mě tento rok nepotěší a že to mám zkusit za rok. Byl jsem hodně naštvaný a nevěděl, v čem je chyba. Prý jsem "nevyzrálá osobnost."

Přijímač mám za sebou (nepředpokládám, že za ty roky, co od té doby uteklo, se to nějak výrazně změnilo), psychotesty taky a to nejednou. Pokaždé jsem na nich prošel bez problémů a recept na to mám jedinný: Na nic si nehrát, stát si za svým slovem a musí být vidět, že člověk ví, co od života a armády čeká.
Když jsem byl na psychu poprvé, byli předemnou borci, co nepřiznali ani to, že někdy kouřili cigára. To je přece směšné, došla na to řeč i u psychouše a sám řekl, že tomu nevěří. Já v životě leccos zkusil, přiznal jsem to a řekl, že su za to rád, protože to pro mě všechno byly zušenosti, dobré i špatné. A ze špatných je potřeba se poučit.

A ještě jedna věc: Všechny ty testy a otázky mají hlubší smysl, než se zdá. Vyjede z toho hodně informací a je to docela zajímavé. A hlavně každý má právo ty své znát. Jen se nesmí nechat odbýt, protože ten psycholog to sám od sebe neukáže, jen něco málo utrousí, že si ok, nebo nejsi, jak píšeš ty. A ty pak třeba nevíš proč. Musíš se jich ptát a nenechat se odbýt. A pokud to není pitomec, tak ti je ukáže anebo tě odkáže na někoho jiného. Při jednom pohovoru jsem narazil na fakt supr psychologa, hodně jsme pokecali o tom, jaké a proč jsem měl výsledky, co si o mě myslí a tak různě...

Jinak to samozřejmě není žádná věda a pokud víš, jak na to, můžeš být klidně uplný pakoš, ale projdeš...

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 20:27
od dogmeat
iacek píše:Jsem 6 roků na bigu jako řidič bvp.

Na jakém si útvaru? Přijímač si dělal ve Vyškově?

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 20:35
od surikata
Všem co lezou do armády doporučuji pohádku S čerty nejsou žerty. A hlavně tu pasáž: Máchale pojď do armády to jsou samý přehlídky, parády a hlavně peníze. A pak k zemi, vztyk a spadlo ti to Máchale. Mimochodem: Přehlídky a parády jsou největší oprus.

PříspěvekNapsal: 30.09.2014 20:43
od dogmeat
To je pravda, až na pár vyjímek to tak v té firmě opravdu vypadá :D

PříspěvekNapsal: 01.10.2014 5:36
od miculas
Já bych ještě doplnil své oblíbené "Kdo sloužil v armádě, ten se v cirkuse nesměje."

PříspěvekNapsal: 01.10.2014 16:42
od Dagobert
Říkají, že ďábel zdech', že ďábel zdech', že ďábel zdech',
říkají, že ďábel zdech', teď v pekle tahá klády.
Tvrdím vám a nejsem sám, já tvrdím vám a nejsem sám
že živý vstal a rovnou dal se najmout do armády.

Vojákem být – jaká čest
boj ztvrdí rys i sval i pěst.
Kdo k vítězství chce vojsko vést
ten dočká se jen slávy.
Za vítězstvím žeň se dál
dbej, abys vždy v čele stál!
Vojna ztvrdí pěst i sval
a mozek ztvrdne záhy.

http://www.youtube.com/watch?v=CLeKvzD8IXI
:-D

PříspěvekNapsal: 19.01.2015 17:31
od Baša
Chci se zeptat,
je mi 19 let a za rok končím střední školu. Chtěla bych jít k armádě. Je problém, že vážím 55 Kg? Berou se ohledy na váhu? Do posilovny chodím a nabírám na svalové hmotě. Mám strach z psychotestů, podle toho, co jste si tu psali, mě to trochu děsí. Díky za odpověď. :)

PříspěvekNapsal: 19.01.2015 17:33
od Reccol
ÚVN zajímá BMI, ale nějak extrémně to nehrotěj, takže pokud nejsi dost mimo, mělo by to jít.

PříspěvekNapsal: 20.01.2015 23:15
od Fred
Zdar, chtěl bych se zeptat uživatele Dogmeat co byl ve Vyškově. Prosím tě při tom zákldním výcviku ve Vyškově jsi absolvoval ještě nějaké další psychotesty? Já myslel že už ty hovadiny mám za sebou a nerad zjišťuji že mě to může potkat znova ve Vyškově.

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 0:50
od nikolas-2000
Nazdar,chtel bych se zeptat.Mam problem ze zubama mam par zubu venku a nejake kazove,testy u zdravotniho mam 11.3.2015 a nestihnu opravit celý chrup...
Je podminka mit uplne zdrave zuby k prijeti?
Nebo rekne doktor nechte si to spravit a dojdete?
Bojim se ze pohorim :?
Diky za info pratele

PříspěvekNapsal: 06.02.2015 23:23
od Fred
zdar, mě našla při těch zdravotních zubařka pár kazů tak jsem dostal papírek na kterým bylo napsané o které zuby jde a s tím jsem musel jít ke své zubařce.. jinak jsem dostal do papíru od zubařky "schopen po sanaci" ale zatím si toho nikdo nevšiml ;)

PříspěvekNapsal: 07.02.2015 12:05
od goral
Fred píše: Prosím tě při tom zákldním výcviku ve Vyškově jsi absolvoval ještě nějaké další psychotesty?

Vyskov je jeden velky psychotest, jestli jsi bez ujmy na dusevnim zdravi prezit ten festival sracek, ktery te nasledne ceka v praxi ;)
Obecne neni duvod se bat psychotestu. I znacne podprumerni jedinci prosli.

(To mi pripomelo klasickej forek - branec u psychotestu dostane za ukol nacpat kolecko, kosticku a trojuhelnik do spravnych direk v bedne. Minutu premysli a pak rozmlati bednu i kosticky na padrt. Psycholog se na nej podiva a rika "Chrudim, kulomet")

-Chrup nikdy nevadil, vzdycky jim stacil posleze od zubare papir ze to mas opraveny ("schopen po sanaci")

-Vaha rozhodne nevadi, pokud das prijimaci fyzicke testy. Ty se od ledna staly takovym vysmechem, ze tim musi projit i jednoruka ciganka. Vyskov se taky (zase) zmirnuje. Armada musi nabrat hromadu lidi a tak nejak neni z ceho brat, takze se prijima vse, co ma ruce a nohy. Jen jsem zvedavej, jak dani jedinci pak daji prezkouseni z TV na utvarech...

PříspěvekNapsal: 07.02.2015 20:37
od Milli
Dobrý večer Rozpadlíci,
rád bych se s vámi podělil o několik pocitů a myšlenek, kterých jsem za posledních pár měsíců nabyl. Sami si metodou ANO/NE odpovězte, zda je se mnou sdílíte.

1. Spojené státy mají vážný problém se státním dluhem a velká válka, třeba v Evropě, by pomohla americkou ekonomiku výrazně oživit.
2. USA se podílely na vyvolání krize na Ukrajině, jak přiznal i prezident Obama…
3. Výrazně se zvýšil politický tlak z USA i Bruselu dodávat zbraně Ukrajinské armádě.
4. Protiteroristická operace probíhající na Ukrajině má s dostatkem zbraní velkou šanci přerůst ve válku…
5. "Guerrilla vítězí, když neprohrává, zatímco pravidelná armáda prohrává, když nevítězí."
Vynechejme slovíčkaření, Ukrajina svoji válku proti Novorusku prohrála. Jediné co může situaci zvrátit je výrazná vojenská pomoc ostatních Evropských zemí.
6. Kdyby Evropské země, říkejme jim NATO, výrazně zasáhly do situace v Novorusku, mohlo by to vyvolat reakci Ruska…
7. Myslím, že toho, co jsem výše napsal, jsou si vědomi i naši politici.
8. Základní výcvik vojáka dle specializace trvá dva až tři měsíce.
9. Od června klesají logistické náklady, zimní oblečení, energie, ubytování…
10. Pokud jsou "nároky" na nově přijímané vojáky skutečně tak nízké, jak píše Goral, může to znamenat jediné, armáda verbuje " kanonenfutter".
11. Ukrajina má krásnou přírodu, ale nesmí po vás na tom výletě střílet…

Je mi jasné, že špatná proroctví nejsou populární, ale zrovna teď bych do armády nespěchal.

Hezký večer

PříspěvekNapsal: 07.02.2015 20:50
od cipis
ad 2 - zajimavé, jak stačí něco trošičku jinak přeložené, jinak pochopené, a už se to šíří dál ...
Pokud vím, tak Obama pouze řekl, že pomohli zprostředkovat dohodu o předání moci. Bohužel ale tato dohoda už další den neplatila. Takže říct, že Obama přiznal vyvolání krize na Ukrajině, je dost odvážné.

PříspěvekNapsal: 07.02.2015 22:17
od goral
Mili tak skepticky bych nebyl. Armada ma dlouhodoby podstav. Rozhodne neni tak pruzna, aby reagovala na Ukrajinu. Ten nabor je planovany uz pres rok (respektive se o nem mluvi) a nynejsi generace je proste slaba ve vsech ohledech.
Zdravotne, fyzicky, psychicky.
US army musela s naroky na sluzbu jit dolu uz davno. Ceska armada to pochopila az ted. Neni to tak uzasne zaplaceny job, aby si armada mohla vybirat ty nejlepsi. A vlastenectvi se uz davno nenosi.
Takovy poznatek. Driv vetsina brancu co sla do armady dobrovolne chtela k vysadkarum, pruzkumu atd.
Ted je hlavnim kredem novacku sehnat si teple, dobre placene misto - jak jsem rek, nynejsi generace je proste v haji.

Nehlede na tom, ze i panove na kulataku zijici mimo realitu musi tusit, ze nasazeni armady v symetrickem konfliktu, navic proti velmi slusne vycvicenemu protivnikovi (minimalne v porovnani s nynejsimi protivniky), by pro ACR dopadlo velmi bidne. I kdybych neresil lidsky material, neni naprosto zadne vystrojni a vyzbrojni zabezpeceni.

PříspěvekNapsal: 07.02.2015 23:04
od surikata
Vojenská přísaha vojáků Armády České republiky:

"Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností, slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice.
Budu vojákem statečným a ukázněným a budu plnit ustanovení vojenských předpisů.
Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně a připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení.
Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život.
Tak přísahám!"

Mi je nějaká nacistická Ukrajina u ...... a tu BRÁNIT NEHODLÁM A NEBUDU !!!

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 9:03
od Heike
Goral: Jestli to nebude trochu jinak. Nevěřím, že je celá generace v háji, aby se z 10mio lidí neposkládalo na tři divize vojáků. Tak třeba, když řešili povinnou základní službu, známý co dělá IT-a o ty měli velký zájem-mi řekl, že nesní o ničem jiném jako ráno letět na rozcvičku a poslouchat povely. Jinak co je pravdy na tom, že snížili kritéria v příjmu vojenských lékařů? Jedna paní povídala...Mě a pár kamarádům se občas dříve známí divili, proč nejdeme k vojsku-není to o kondici, odolnosti, ale o postoji. Znám u AČR pár dobrých kluků samozřejmě, i z bývalé ČSLA, ale je to opravdu o názoru, zač bojovat. A když je v exekučním zákoně, že policista a voják musí být nápomocen a podřízen exekutorovi při výkonu-no dejte pokoj s takovým spolkem. :puke

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 10:05
od Maximus
To Heike: Dal jsem si práci a procházím si "Předpis č. 120/2001 Sb. - Zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád)" a nic jsem tam zatím o asistenci vojáků u exekucí nenašel.
V § 33, který se věnuje speciálně součinnosti třetích osob se mluví výslovně o PČR a o AČR ani slovo!!!

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 10:16
od Heike
Ok, někde jsem to četl, dost se to probíralo, ale kde nevzpomenu. Kdyžtak mi koment smaž ať nespamuju.

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 10:18
od Maximus
Mne napadlo, že za snížením fyzických standardů ve Vyškově může být dáno snahou umožnit nabrat do AČR specialisty, u kterých o něco horší fyzická kondice není velkým problémem - IT specialisté, právníci, lékaři, ekonomové, etc.? Ti by měli pochopitelně u útvarů nějaké výjimky, zatímco kdo potřebnou fyzickou kondici nebude mít, tak k bojové jednotce prostě nebude moct nastoupit.

Samozřejmě si myslím, že fyzička vojáka by neměla být primárně o počtech lehů sedů či klicích, ale o výdrži a schopnosti s plnou výbavou o hmotnosti 30 až 40 (50) kg spnit plánovanou bojovou misi.

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 10:27
od the.marek
S těmi specialisty máš sice pravdu, i když pochybuji, že je to záměr AČR.
Ale proboha lidi, tak když chci do armády, tak asi musím počítat s tím, že to něco obnáší a pár měsíců předtím hold denně budu dělat nějaké shyby, kliky, sedy lehy a občas si půjdu zaběhat a je to ne. AČR nemá/neměla nějaké nedosažitelné podmínky, a kdo je prostě kupa hoven a má fyzičku, jak Trautenberk, tak hold do AČR neleze ne?
Když chce kdokoliv, cokoliv dělat, tak pro to musí vždy něco udělat a zrovna nějaká základní fyzická zdatnost mě nepříjde nijak nezvladatelná, ba naopak... A zrovna u takovýhleho povolání jako je voják je pro ní snad největší předpoklad. Je třeba si také uvědomit, že fyzická zdatnost jednotlivce není jen jeho osobní záležitost, ale také záležitost jeho bratrů ve zbrani, kterým kryje záda a nevím kdo by chtěl mít vedle sebe prase, které nedofuní za kopec... Je samozřejmé, že se to pak promítne na kvalitě armády jako celku.
Navíc je to dost krátkozraké, protože i když se tam dostanete, tak pak podle mě teprve začne fyzický dryl a toho chlapa z vás stejně alespoň částečně v rámci možností udělají, takže asi tak. Přirovnal bych to asi k tomu, že ušetřím X tisíc v pořizovací cenně zbraně, ael pak zjistím, ze to střílí 10mm auto a v konečném případě ušetřený rozdíl ceny prostřílím během 2 měsíců...
Taky se nebudu ucházet o místo plavčíka, když nebudu umět plavat a nebudu tedy čekat, až tuhle podmínku zruší a prostě se plavat naučím ne...

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 10:36
od Maximus
Osobně bych byl pro, aby profi armáda si zachovala vysoký standart, ale měla by platit jistá "demokracie", aby fyzické přezkušování museli plnit všichni a oficiálně. Když se pak mužstvo dozví, že část důstojníků dělá fyzické testy separé a dosažené hodnocení absolutně nezodpovídá skutečnému stavu (problém udělat pár kliků), tak to asi není dobře.

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 14:45
od nikolas-2000
Pro Freda :)
Frede?A co ty psychotesty?je to težky?2 vec u ktere si myslim že je to pakarna!! :shock:
Kdyz se me psycholog zepta jestli jsem normálni,a ma odpoved zni:Nejsem normalní protože se hlásim k AČR :lol: :lol:
Tak bych mel projít ne?

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 15:01
od cipis
To bude hodnocení - hraje si na chytrého :D

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 15:49
od nikolas-2000
Milli píše:Dobrý večer Rozpadlíci,
rád bych se s vámi podělil o několik pocitů a myšlenek, kterých jsem za posledních pár měsíců nabyl. Sami si metodou ANO/NE odpovězte, zda je se mnou sdílíte.

1. Spojené státy mají vážný problém se státním dluhem a velká válka, třeba v Evropě, by pomohla americkou ekonomiku výrazně oživit.
2. USA se podílely na vyvolání krize na Ukrajině, jak přiznal i prezident Obama…
3. Výrazně se zvýšil politický tlak z USA i Bruselu dodávat zbraně Ukrajinské armádě.
4. Protiteroristická operace probíhající na Ukrajině má s dostatkem zbraní velkou šanci přerůst ve válku…
5. "Guerrilla vítězí, když neprohrává, zatímco pravidelná armáda prohrává, když nevítězí."
Vynechejme slovíčkaření, Ukrajina svoji válku proti Novorusku prohrála. Jediné co může situaci zvrátit je výrazná vojenská pomoc ostatních Evropských zemí.
6. Kdyby Evropské země, říkejme jim NATO, výrazně zasáhly do situace v Novorusku, mohlo by to vyvolat reakci Ruska…
7. Myslím, že toho, co jsem výše napsal, jsou si vědomi i naši politici.
8. Základní výcvik vojáka dle specializace trvá dva až tři měsíce.
9. Od června klesají logistické náklady, zimní oblečení, energie, ubytování…
10. Pokud jsou "nároky" na nově přijímané vojáky skutečně tak nízké, jak píše Goral, může to znamenat jediné, armáda verbuje " kanonenfutter".
11. Ukrajina má krásnou přírodu, ale nesmí po vás na tom výletě střílet…

Je mi jasné, že špatná proroctví nejsou populární, ale zrovna teď bych do armády nespěchal.

Hezký večer

Proč nespechat k armáde?Myslim kdo chce pujde!!A pujde i ten kdo vojakem neni kdyz to naridi stát :devil :devil :clap

PříspěvekNapsal: 08.02.2015 19:10
od Fred
nikolas-2000

Psychotesty jsou pakárna, chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou. Pak chvilkový pohovor s psychologem. To bylo ok ale potom jsem musel ještě za psychiatričkou ta už se mě snažila rozebírat, po debatě s ní jsem nevěděl jestli jsem divnej já nebo ona :) nakonec bylo ale vše ok

PříspěvekNapsal: 09.02.2015 12:54
od nikolas-2000
Fred píše:nikolas-2000

Psychotesty jsou pakárna, chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou. Pak chvilkový pohovor s psychologem. To bylo ok ale potom jsem musel ještě za psychiatričkou ta už se mě snažila rozebírat, po debatě s ní jsem nevěděl jestli jsem divnej já nebo ona :) nakonec bylo ale vše ok

No ty vole! :lol:
Pak se jeste bojim Kožniho prej tam lítaš nahej,jestli tam bude zima tak jsem v pejči :moon

Mno uvidim no..

PříspěvekNapsal: 09.02.2015 17:48
od Wilderness
Fred píše:Psychotesty jsou pakárna, chtěl jsem to mít co nejdřív za sebou. Pak chvilkový pohovor s psychologem. To bylo ok ale potom jsem musel ještě za psychiatričkou ta už se mě snažila rozebírat, po debatě s ní jsem nevěděl jestli jsem divnej já nebo ona :) nakonec bylo ale vše ok

To ze mě by chudák psychiatrička ještě musela vrátit diplom.. :x

PříspěvekNapsal: 09.02.2015 23:14
od Fred
nikolas-2000:
na kožním jsem ukázal dlaně, chodidla pak se podívala jestli jsem kluk nebo holka, dala razítko a mazal jsem pryč takže ja jsem to měl na rychlovku ;)

Wilderness:
tak hlavně že by do papíru dala razítko SCHOPEN :D

PříspěvekNapsal: 23.02.2015 22:59
od uaz469
Předpis č. 103/2005 Sb.-Vyhláška o zdravotní způsobilosti k vojenské činné službě
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-103

PříspěvekNapsal: 11.03.2015 20:32
od nikolas-2000
Nazdar chlapy,tak jsem se i já dočkal!! :) Po uspěšnem psychologickem vyšetřeni,a zdravotním vyšetřením jsem zdárně prošel...Musím říct ty psychotesty jak komu ale me to dalo celkem zabrat:první vyplnite osobní dotaznik,pak dalsi dotazník ohledne řidičského opravnění,nasledne testy pozornosti na PC,potom osobní dotazník na PC asi 300otazek,a přidělováni ruznych obrazku do predem daneho pole na počitači.Pak mě čekal pohovor:Psycholog,psychiatr...A pak to teprve vyhodnotily...Pak dalších asi 10 vyšetreni ohledně zdraví,odbery krve berete hned ráno jako první..
Urolog se mi koukl na ptáka a šel jsem :D
Pro ty ktere to čeka přeji hodně zdaru!!! :nod

PříspěvekNapsal: 16.03.2015 17:24
od lukas
Nevíte jestli vadí, že mám vypadený jeden zub? Zubařka mi chce dělat můstek, ale nevim jestli se mi to do přijímaček stihne zahojit. Díky

PříspěvekNapsal: 17.03.2015 0:12
od nikolas-2000
Ne nevadi kdyz ho tam nemáš,jen ti to proškrtne do lekářskeho vysvedčení ale musi byt vytrhlej kořen :roll:
V případě že nemaš dobrej chrup ti napíše schopen po uprave chrupu.A dodatečně to pošleš já to tak měl v Brně...
Hodně štěstí :yes

PříspěvekNapsal: 02.04.2015 15:13
od pesi0067
Ahoj nevíte po jaký době chodí výsledky z VN Brno??? děkuji za odpověď

PříspěvekNapsal: 03.04.2015 21:06
od Fred
i já jsem to tak měl s chrupem do papíru jsem dostal razítko "schopen po sanaci" a papírek na kterej to měla potvrdit moje zubařka asi po šesti návštěvách jsem to těsně před nástupem do Vyškova zvládl dát do pořádku

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 9:17
od Svoby
No páni, říkal jsem si, že jestli dám zdravotní testy, tak prostě budu tak nabuzenej že zbytek bude jen "formalita"....Zítra mám fyzický testy a pohovor.....z testů takový strach nemám ale ten pohovor mě vyloženě děsí, prý se tam malují různý postavičky a stromy a povídají si s tebou proč nemáš přítelkyni atd atd....Nevíte co vše u toho pohovoru bude? Při zdravotním mi (psycholožka myslím) řekla, že mám nadprůměrný IQ a takový různý blbosti, že jsem normální atd ale ted jsem těžce vystrašenej :O

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 9:36
od sigmark
v klidu. bude si s tebou povídat člověk, který má 100% víc psychických problémů než ty a buď se dobře vyspí nebo ne.

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 9:51
od the.marek
Sig: Ty víš jak člověka povzbudit... :-D

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 9:57
od Svoby
Zase si myslím, že když jsem schopen, projdu všemi zdravotními vyšetřeními a snad i fyzickými testy, tak mi neřeknou, že mě neberou jen kvůli nějaký ptákovině, ne teď když se snaží hodně nabrat :D ale třeba se peltu

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 10:07
od gravedigger
To se bohužel pleteš. To, co tobě může připadat jako ptákoviny, tak psycholog vyhodnotí jako rizikový faktor a doporučí nepřijetí.

Prošel jsem několikadeníma psychologickejma testama, některý věci se dají naučit dopředu, třeba jak kreslit postavy, stromy, ale v celku to je celkem k prdu, protože pokud to vyšetření bude komplexní, stejně na tebe většina věcí vyleze.

Takže co můžu doporučit, hodit se do klidu, nevymejšlet si, nedělat se lepším a nelhat.

Nějak to dopadne.

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 10:37
od sigmark
the.marek:
a je to snad jinak? Můj přijímač shořel na aknéovité slečně s předkusem, s kterým by šlo hrabat sníh. Netrdím že jsem ten ideální materiál pro sbor, ale dostalo se ke mně interními liánami, že uchazeče jednoduše dostali pokyn zaříznout, že se...nenašly peníze :-) To že tě pro přijímačky zaseknou na dva roky nikoho netrápí, prostě neprojdeš psycho

Vím naopak o typech, kteří by neměli držet ani štětku na záchod, protože jsou labilní a nebezpeční sobě i okolí, kteří prošli (a to i přes ztrátu spolehlivosti).

PříspěvekNapsal: 04.05.2015 10:47
od the.marek
Já neříkám, že to tak není, byť s touto institucí nemám žádnou zkušenost. Ale možný je hold všechno...

PříspěvekNapsal: 05.05.2015 15:13
od Svoby
Tak nakonec tam nic jako kreslení nebylo.....asi je to dobře :D

PříspěvekNapsal: 05.05.2015 15:16
od kregan
Kreslení je amatérismus bez vypovídajícího efektu. To takový fleky na papíře sou prej jiná liga. O víkendu si to jdu ze zvědavosti zkusit.

PříspěvekNapsal: 05.05.2015 16:37
od herman
No, upřímně řečeno psychotesty do AČR zdaleka nepatřily mezi ty nejsložitější které jsem za svůj život udělal. Mnohem složitější byly třeba do Bankovní Ochranné Služby Komerční Banky. Tato firma již dnes neexistuje. To dělání IQ testu pod časovým limitem podle vzdělání, stojící psycholog nad každým zájemcem a jeho "povzbuzování" To nedáš, vykašli se na to, to jsi středoškolák, jakto že tam máš pravopisnou chybu. Jsem hrdý, že jsem je zvládl. Byli jsme prý jediná soukromá firma, která měla oprávnění ozbrojeného doprovodu leteckých zásilek, která měla zákonnou vyjímku na zakázané automatické zbraně, jediná ochranka kterou nikdy nikdo nepřepadl. Teda jednou jo, ale to byla zkouška nového ředitele pobočky banky a ten to odnesl zlámanou rukou a nohou. Plus obviněním z obecného ohrožení.
Proč jsem nevstoupil do řad AČR má jen jeden jediný důvod: v době když jsem byl bez práce zrovna probíhala akce v Kosovu. A styděl bych se, kdybych toho byl účasten.

PříspěvekNapsal: 24.05.2015 22:31
od Svoby
Mám dotaz :D poradí mi někdo jak to bude s klikama, dřepama a během ve Vyškově? Snažím se 5x týdně běhat...začínal jsem na 2 kilometrech a teď už běhám i těch 5...stopoval jsem si to a mám 5 km zhruba za 27 min. kliků udělám tak 50 a dřepy ani nevim ale zajímalo by mě jak moc tvrdé to tam ohledně těhle věcí bude....jestli se třeba ráno vstane a poběží 10km nebo tak....hádám že později asi jo ale neříkejte mi že druhý den poběžíme 10km to by tam asi nikdo nezůstal, doufám, že to bude postupně třeba první den 3km potom další měsíc 6km atd atd že se to bude stupňovat a ne že začneme na 10km :O stejně tak kliky....jestli se třeba ráno sejdeme na buzerplace a budeme všichni společně klikovat třeba 100 kliků nebo tak :O všechny rady nebo různě přípomínky ocením :)

PříspěvekNapsal: 24.05.2015 22:55
od Reccol
Běh od běhu, četa od čety, instruktor od instruktora.
Těžko říct, ale ta náročnost se zvyšuje postupně. Klid, není to Paris Island.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 8:55
od stepiy88
Zdravim lidicky,28.7. jedu do Prahy na zdravotni....ovsem cetl jsem tu o tech zubech,ja nemam dva coz tedy asi bude problem ze?To tam tedy asi rovnou nemusim jezdit hmmm. :head
Budu rad za kazdou radu,predem diky ;-)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 9:03
od cipis
No, jestlis to četl, tak tam bylo něco ve smyslu "schopen po sanaci" ... Takže protézy, korunky, atd. Nevidím důvod tam nejet ...

Jinak by mě spíše zajímalo, po jaké době se ozývají těm, co se tam přihlásili. Kámoška vyplnila ten formulář na webu nebo kde už před víc jak měsícem, a zatím nic :(

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 9:57
od kregan
Kdo neprojde kritérii prvního výběru, toho ani nekontaktujou.

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 14:41
od stepiy88
Ja jsem se pres internet registroval 26.6.2015 a 29.6.2015 mi volali a domluvili mi schuzku na KVV takze to bylo rychle. ;-)

PříspěvekNapsal: 03.07.2015 16:15
od coberak
dobrý den také me čekaji zdravotni vysetření za 14 dnů chápu tedy spávne ze nenií potřeba protein a bcaa vysazovat ? prosim o odpověď kdo má opravdu zkusenosti s timhle problémem popřípadě bude stacit když všechno týden vysadim před testama ?

PříspěvekNapsal: 07.07.2015 16:29
od Xassasin
Přidávám se k otázce suplementace - závodím v crossfitu takže je pro mě protein, aminokyseliny + vitamíny nutnost, opravdu se to musí vysadit nebo jen tak "straší" děkuji za odpovědi

PříspěvekNapsal: 07.07.2015 17:18
od coberak
vypadá to ze je tu mrtvo já sem ale zjistil něco málo přimo z armády mi řekli že není důvod to vysazovat pokud to je pouze jako doplněk a že se máme poradit s výrobcem :D teoreticky by to nemelo vadit protože protein je jako maso co se týče složenim ale nevim to práve 100%

PříspěvekNapsal: 07.07.2015 17:26
od Xassasin
Zkusím zítra zavolat do VN Brno kam jedu a uvidí se :yes

PříspěvekNapsal: 07.07.2015 19:40
od coberak
pak sem napis prosim co jsi zjistil dekuji

PříspěvekNapsal: 07.07.2015 21:38
od Reccol
Kamarád chodil první 3 týdny Vyškova neustále znova na testování moči, protože mu vycházely blbý hodnoty (už nevím, možná přebytek bílkovin? Nepamatuju se.) Prostě to předtím vysaďte, svět se na ten tejden/dva nepodělá. Stejně se doporučuje před nemocnicí vysadit fyzickou zátěž.

PříspěvekNapsal: 29.07.2015 21:17
od stepiy88
lukas píše:Nevíte jestli vadí, že mám vypadený jeden zub? Zubařka mi chce dělat můstek, ale nevim jestli se mi to do přijímaček stihne zahojit. Díky

Ted jsem byl 28.7. v ÚVN v Praze a nemam 2 zuby a v pohode nikdo to neresil ;-)

PříspěvekNapsal: 19.08.2015 19:16
od Fred
ty zuby už asi nemá cenu řešit jsem druhým měsícem po Vyškovu na útvaru a vypadá to že aji kdybych neměl v hubě vůbec nic tak to stejně nikoho nezajímá ;)

PříspěvekNapsal: 03.12.2015 15:52
od kiwiisek
Copak to , při vstupu do AČR , kdy jdou do stavu mlaďáci , je to normálka..
Ale úplně stejná prohlídka je i pro chlapy , co se hlásí do AZ...
A doktoři se diví , že mají třeba operaci po bouračce a chtějí sloužit..
Já mám dvě titanový desky a 18 šroubů v zápěstí a měl rozmačkaný koleno....a za 13 let v AZ jsem vynechal jen jedno cvičení , právě po tý bouračce...naštěstí mě nikdo nehnal na komisi...
Ale když můžu dělat naplno v podzemí na čelbě , tak bych si ten týden na cvičení obhájil :nod

PříspěvekNapsal: 14.12.2015 1:45
od David.B
Zdravím přátelé. .. Přihlásil jsem se do Ačr a teď nevím co od toho čekat. Lépe řečeno jsem kapku nervózní z toho co me vše čeka. Byl jsem pozván na Generální štáb na Dejvickou kvůli doložení potřebných papírů jako je výuční list a rejstřík. .. nevíte e kdo co bude následovat ? Díky

PříspěvekNapsal: 14.12.2015 10:11
od Reccol
Nemocnice (psycho, fyzický, zdrávka), KZP, útvar. Je to dost přímočarý.

PříspěvekNapsal: 28.12.2015 20:02
od Bergering
Ahoj, za pár dní čeká mého syna (14) vyšetření v ÚVN Praha, chce studovat na stř. voj. šk. v Mor. Třebový. Zajímalo by mě, jestli to někdo víte, jak tam probíhají psychotesty, na co si dát pozor atd. Díky Berg.

PříspěvekNapsal: 28.12.2015 20:55
od kregan
Jestli to neni uplnej cvok, nebo nenarazi na cvoka psychologa, tak to zvladne.
IMHO v tomhle veku nejde diagnostikovat psychologickej nalez (pouze psychiatrickej).

PříspěvekNapsal: 29.12.2015 18:57
od Bergering
kregan píše:Jestli to neni uplnej cvok.....

Je v pubertě, takže někdy se jako cvok chová ;). Jestli s tím máš zkušenosti, víš jak to probíhá a co pokládají za otázky?

PříspěvekNapsal: 30.12.2015 0:19
od kregan
S přijímačem zkušenosti nemam, ale spolupracuju s lidma, co delaj dětský diagnostiky. Právě proto, ze je v pubertě se toho moc neda poznat. Odhalilo by se kdyby byl psychopat, coz uz by jste v rodině věděli. Na Silvestra se uvidim s odborniky, ktery detska diagnostika živí, tak se muzu poptat.

PříspěvekNapsal: 30.12.2015 7:58
od gravedigger
Jak to v té Moravské Třebové teď vypadá? Byl jsem tam v 96 a to bylo dost tragické a slučovalo se to s nějakým liceem. V té době tam chodily děti, kterých se chtěli rodiče zbavit, protože intr,strava zadarmo a podle toho to vypadalo. Většinou tupci, co by neudělali učňák a tyhle typy sebou táhli dolů i chytrý děti.

PříspěvekNapsal: 30.12.2015 14:45
od goral
...tak si ty svy zkusenosti vynasob dvema.

Nechapu kohokoliv, kdo chce diteti znicit zivot poslanim na Moravskou Trebovou. Se zavrenyma ocima pochopim u nekterych pripadu UNOB, ale stredni? Proboha...

PříspěvekNapsal: 30.12.2015 20:57
od gravedigger
Ví ten kluk do čeho jde? Pakárna s jídlem v určeném čase, vycházky za odměnu......

PříspěvekNapsal: 01.01.2016 10:45
od Bergering
Byli jsme tam na DOD a studenti, se kterými jsme se setkali a mluvili s nimi, nevypadali jako paka :) . Je tam 90 dětí ve voj. lyceu (což je prý normální gympl, okořeněný vojenskou naukou a maskáčema od rána do večera) a 30 dětí na elektrotechnice. Překvapilo mě, že na lyceu je skoro polovina holek. Myslel jsem, že se kluk probere, až se na vlastní oči dozví, že např. budíček je v 05.45, za 15 min. jde organizovaně na snídani 1. rota a za dalších 15 min ta 2. Kolem 6.30 je sčítání na buzerplace a v 7.00 začíná výuka. Na pokojích se bydlí po 4, na vycházku můžou jít každý den (v civil.obleč.). Možná nejsou někt. moje info přesné, ale fakt, že to je pakárna, to je bez diskuze. Ale když ho ani tohle nezlomilo, tak se holt bude muset přesvědčit na vlastní kůži. No a tohle pondělí 4.1. jde na celkové vyšetř. do ÚVN Praha. Je to od 06.00 na celý den. Na závěr jsou psychotesty a pohovor s psychoušem. Po nějaké době pak přijde posudek, buď doporučující nebo ne. Když ano, tak teprve pak jsou přijímačky na škole.

PříspěvekNapsal: 01.01.2016 17:07
od goral
Dam ti jiny nahled- osobni zkusenost s absolventy tehle pakarny (cerstvyma).

-umi vyjebavat se systemem jako stari mazaci
-nic neumi, ale tvari se jako nejvetsi zabijaci
-co jsem pochopil, tak diky vysokemu procentu holek a tomu, ze se tam vlastne neda co delat, tak tam dost kamen mrda cihlu.
-dost alarmujici procento absolventu jede temer kazdodenne v trave a cert vi v cem jeste (testy se daji obejit a obchazi...)
-skola jako takova je k nicemu v civilu
-samotna VSS nezarucuje, ze dany jedinec bude prijat do armady

mozna je to lepsi skola/internat nez prumerny ucnak, ale rozhodne bych od toho necekal kvalitni skolstvi a vedeni daneho jedince k discipline. Ale mozna jsem se setkal jen s vyjimkama

PříspěvekNapsal: 01.01.2016 21:40
od Hohepa
To zní lákavě :shock:
berou i padesátníky ? :nod

PříspěvekNapsal: 01.01.2016 22:12
od Bergering
Ahoj, díky za náhled trochu z jiné strany. To, že se po maturitě automaticky nestává vojákem vím. Ale dělí je od toho jen další a důkladnější lék. prohlídka, protože mají údajně, jako absolventi této školy, jistotu zaměstnání. Vůbec s tebou nechci polemizovat, máš své zkušenosti. Myslim, že co se týká např. drog a sexu, nebude to horší než na jakémkoli jiném intru. Hodně záleží na tom, jaká se sejde parta. Prozradíš kde se s absolventy setkáváš? Bgr.

PříspěvekNapsal: 04.01.2016 19:35
od Bergering
Tak to máme za sebou. Nepřijat z důvodu pylové alergie v dětství.

PříspěvekNapsal: 04.01.2016 19:43
od kregan
Netřeba zoufat. Tady se dá zjistit, jaký pozice jsou u armády žádaný a kvalifikovat se v civilnim oboru. Pak to po škole zkusit v rekrutačnim středisku. Je šance a) že to tentokrát vyjde, b) že do tý doby změní pravidla pro přijetí.

PříspěvekNapsal: 04.01.2016 19:57
od goral
Uz ted jsou podstavy. Mluvi se o tom, ze alergie zmizi z blacklistu, protoze jinak by nemeli jak nabrat tech 6k+ lidi.

Kvalifikace v armade- je to uplne jedno. Hlavne at ma dobrou kvalifikaci pro civil. Pak mu zaplatte ridicak Ccko a profesak a v tu chvili ma misto prakticky jisty. Ridicu je sileny nedostatek.

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 8:56
od the.marek
"Hned v pondělí 4. ledna zaplnilo kasárna Dědice 533 rekrutů Armády ČR
a také 16 nových příslušníků Aktivní zálohy. Ti všichni zde budou nyní procházet kurzy základní přípravy."

:mrgreen: Pokud to půjde tímhle tempem dál, tak AZ jsou naplněny v roce 2116 :mrgreen:

Zdroj:
http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... ku-118259/

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 10:26
od kregan
goral píše:Uz ted jsou podstavy. Mluvi se o tom, ze alergie zmizi z blacklistu, protoze jinak by nemeli jak nabrat tech 6k+ lidi.

Kvalifikace v armade- je to uplne jedno. Hlavne at ma dobrou kvalifikaci pro civil. Pak mu zaplatte ridicak Ccko a profesak a v tu chvili ma misto prakticky jisty. Ridicu je sileny nedostatek.

Před pár lety jsem se při probíhajícím naboru hlásil. Céčko mám (tedy bez profesaku) a ani mi neodpověděli.

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 17:21
od goral
Tak tam zavolej znova. Rekrutacni je odjakziva odkladiste neschopnych.
Rozhodne lidi s Cckem je naprosty nedostatek. Vsude.

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 20:59
od kregan
Dneska jsem uz (naštěstí) někde jinde. A AČR taky.

PříspěvekNapsal: 09.01.2016 23:52
od chodec
Ohledně ŘP sk. C mám stejné info od kamaráda loni, jako tady Kregan, taky mu ani neodpověděli. Teď ale říká, že je rád, že ho armáda nechtěla.

PříspěvekNapsal: 07.02.2016 1:20
od Zase vedle
Tak to kluk s tou alergii vyhrál, v moravský nastoupí zhruba 110 až 120 lidí v praváku... Kvůli známkám a průšvihům jich maturuje tak 60 až 70... a z toho se tak půlka rozhodne jít do civilu, část z nich protože už znovu neprojde VN, ale většina proto že je armádou zhnusena. Borec, musaďák, černej pásek a instruktor, nabídka dělat velitele družstva v žatci, jde radši dělat nějaký obvolávače s dotazníky s tím, že pak zkusí civilní vejšku nebo jdou rovnou na civilní vejšky po kterých maj v civilu budoucnost... V zásadě je to pakárna a žákům víceméně kálej na hlavu... Na začátku minulýho roku byl zaveden 40% doplatek na stravu ze strany studenta (vychází to zhruba na 1200 pěnízků měsíčně) s tím, že pokud nezaplatí, tak nedostane stravu, tu si musí zařídit vlastní, mnohdy kvalitnější, a má obdržet k následujícímu měsíci zbylých 60% na účet. Nějakými záhadnými výpočty ovšem obdrží maximálně 1100... Na Štábu se zjistilo že až moc studentů si neplatilo, většinou proto, že vydávaná strava své ceně opravdu neodpovídá a k 1. únoru tohoto roku zakázali o polední přestávce dojít na intr a ohřát si tam jídlo s cílem nahnat je zpátky do jídelny. Jako důvod bylo uvedeno pouze ,,Můžete si za to sami´´
Obecně je velení naprosto odtrženo realitě žáků, jejich kontakt spočívá v občasné kontrole na internátu a při buzeraci při nácviku na slib prváků nebo vyřazení čtvrťáků...
Co se týče výcviků, tak 80% tvoří pořadová příprava, 10% OPZHN, 5% základní řády formou pravidelné hodinky každý týden a teprve zbytek jsou základy taktiky a podobně organizovaných v součastnosti do 2 denních bloků. Vychází asi 3 bloky na pololetí. A tyto obvykle učí bývalí velitel praporu kdesi u motorizovanejch... Nicméně dotyčný už dlouho nezažil nic jako moderní drilly... Takže na útvaru je čeká přeučování. Z důvodů nedostatku času a toho, že v četě na výuce profesní přípravy je tak půlka lidí bez zájmu, tak i správné provedení přískoku je problém...
Střelby sou problém, 3 krát po 3 ranách ostrý z kusy, 3 krát po 5 ranách ze šampionky a k tomu hafo slepejch z kosy... Ostrýma z kosy se střílí v leže s oporou a důraz je kladen zejména na správné dodržení postupu, sumka na pravým boku, ale zásobník se samozřejmě vkládá levou rukou, ta pak uchopí samopal, aby se mohlo pravou natáhnout. Kdo střílet neumí, ten se to nenaučí. Jak kosy tak šampionky jsou v mizerným stavu, některé prostě netrefují i v rukou dobrého střelce, jiné by potřebovali nastřelit. Kos je na škole por jednu četu, proto na jednu připadá asi 15 lidí. Většina z nich s ní zachází podle toho, že jejich zbraň to není...
K trávě a návykovejm látkám... Ano tráva je na škole dost rozšířený nešvar, jiné drogy jen u několika jedinců, kteří obvykle vyletí nejpozději ve druháku. Alkohol nemá cenu zmiňovat, čas od času jde na výuku s kocovinou každý.
Pedagogickej sbor tvoří podivná směska lidí, sou zde kvalitní učitelé, ale převažují ti, co měli radši dělat jiné povolání...
Velitelé čet se dělí na dva druhy, jedni na všechno kálej a druzí sou mizerové, co prohání žáky i za kouření u popelníku. První to maj většinou jako poslední štaci před výsluhama, protože jinde už by se neudrželi, druzí zas na jiným útvaru nebyli...
Proto je taky tak vysoká odpadovost, zvlášť když při nástupu k útvaru nemají žáci žádné výhody oproti komukoliv jinýmu s maturitou, jedinej rozdíl je, že nemaj iluze o funkci této firmy pod MO...

PříspěvekNapsal: 05.06.2016 16:38
od saintcros
Ahoj,

před chvílí jsem dostal informaci, že prý 120 lidí dokončili Vyškov, splnili všechny testy a nakonec jim řekli, že končí bez udání důvodu.
Koukal jsem na net, jestli o tom někdo někde nepsal ...ale nic. Docela mě to zaskočilo, v říjnu tam jdu také a nerad bych takhle taky dopadnul.

Nevíte o tom někdo víc ? Díky

PříspěvekNapsal: 19.06.2016 19:57
od Butch
Na rovinu říkám, že o tom nic nevím. Ale jednou v minulosti to tu už bylo, tak by mě to ani nepřekvapilo.

PříspěvekNapsal: 09.09.2016 15:25
od midzin22
nazdar! je tu někdo nad 40 kdo si prošel vším, jako vstupní testy a 3 měsíční základní příprava ve Vyškově? rád bych nějaké info, díky všem.-) M

PříspěvekNapsal: 17.12.2016 11:20
od Přijímač 11
Ahoj,
Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jestli je velký problém, když mám od obvodního lékaře napsáno, že jsem prodělala zánět močových cest. Myslíte si, že by mě za to mohli ve vojenské nemocnici vyhodit?
Děkuji za odpověď

PříspěvekNapsal: 17.12.2016 12:01
od supret
Až ti bude doktor dělat výpis z karty tak ho popros ať toho zatají co nejvíce. Ja jsem nepřiznal boreliozu ani alergii a byl jsem v klidu. Ale k ničemu tě nenabádám ;)

PříspěvekNapsal: 17.12.2016 23:34
od Přijímač 11
On mi to tam právě napsal a nenechal si to ničím vymluvit. Takže myslíš, že to může být problém? Vždyť zánět má v dnešní době snad každý druhý .Dík za odpověď

PříspěvekNapsal: 18.12.2016 0:36
od supret
Hele nevím, já jsem prošel v pohodě... Nic jinýho, než co jsem napsal, mě nenašli... ale nemyslím si že by to byl problém... hold to budeš muset zkusit a uvidíš ;) hodně štěstí

PříspěvekNapsal: 30.01.2017 19:49
od Druid
Přijímač 11 píše:On mi to tam právě napsal a nenechal si to ničím vymluvit. Takže myslíš, že to může být problém? Vždyť zánět má v dnešní době snad každý druhý .Dík za odpověď

Pokud to neznamená nějaké trvalé následky, není to přenosné nebo něčím nadále omezující tak s tím projdeš. Napíšou ti to do karty, ale to je tak vše. Já měl jako adolescent raka a prošel jsem bez problémů. Všeobecně se ale doporučuje jit na lékařské kolečko do Brna.

PříspěvekNapsal: 16.10.2017 17:28
od Vaclavhlava
Zdravím, 
jak to teda vlastně je? Sem z toho teď dost zmatenej.. Za rok maturuji a chci do AČR. Na kariera.army.cz ale píšou, že hledají lidi jen na pozice co mě nezajímají. Myslel sem, že se přes jejich stránku přihlásím ke KZP a po něm si můžu vybrat k jakému útvaru půjdu. Dejme tomu na výběrovky k 43.vpr a u nich poté sloužit. Jak to tedy je s pozicemi? Můžu si vybrat nebo ne? Díky

PříspěvekNapsal: 27.11.2017 21:08
od mukl
Buď chceš sloužit vlasti, nebo ne. Jestli se ti nabízené pozice nezamlouvají a chceš dělat "kariéru" dle svého, asi je třeba se poohlédnout jinde. Za rok maturuješ a už teď jsi nespokojený s nabídkou AČR..... Bravo! Mládí vpřed!

PříspěvekNapsal: 02.12.2017 21:44
od Matěj
Když jsem šel na vojnu, tak taky každý chtěl k výsadkářům :)
A v současnosti většina vojáků také neslouží z nějaké lásky k vlasti (znám vyjímky), ale pro peníze :)

PříspěvekNapsal: 02.12.2017 23:37
od Serža
tak já kdybych šel, tak bych chtěl zase k dělostřelcům :-)
ale je pravda, že primární výběr specializace byl dílem náhody...

PříspěvekNapsal: 03.12.2017 10:38
od Hohepa
Lásku k výsadkářům mělo na svědomí celkem úspěšné agitační filmové dílko
https://www.csfd.cz/film/9143-copak-je-to-za-vojaka/prehled/
Kouba je jasným důkazem že jen výsadkář je ten pravej frajer :yes

PříspěvekNapsal: 01.02.2018 19:57
od mukl
...ono jak pro koho. Když jedete na punk & metalové vlně, zakládáte "jakože kapelu" a poslední, na co máte zrovna náladu je vojna.... Takže jsem narukoval do Bratislavy. Prostě jsem přijel na vojnu dle propozic a už u nádraží na nás odvedence čekaly autobusy. Ten "můj", měl za čelním sklem symbol padáků a letadla. Kolem chodil někdo v červeném baretu. No, krve by se ve mne v tu chvíli nikdo nedořezal. Při odvodu jsem měl zdravotní klasifikaci "1A-bez omezení", takže jsem se tenkrát fakt bál, že skutečně budu u toho útvaru prodělávat nějaký speciální výcvik, nebo mě nedej bože, opravdu vyhodí z letadla. Štěstí však stálo při mně. U toho útvaru sice byla RHPz-tka, ale já jsem byl naštěstí jen obyčejný průzkumník, jakože se "zeleným baretem". A tak jsme opravdu "vedli průzkum"...když se "jo zadařilo", tak místních krčem :beer . Film "Copak je to za vojáka" jsem viděl poprvé právě na vojně, kdy nám ho jako mladým myšákům v rámci kultury pustili v kinosále. Vůbec jsem nechápal, co to má být najednou za "dobrodiní", že nás nechá někdo najednou hodinu a půl na pokoji sedět v kině. Když to přitom celou dobu funguje jako v nějakém zlém snu, nebo gulagu. Ani o víkendu si nesedneš na židli nebo na postel. Prostě voják leží, nebo běží.Tenkrát jsme se na film dívali "zdeformovanýma" záklaďáckýma očima a měli jsme srandu z toho, co zrovna sranda jako nebyla (ustrojenost, prostředí v kasárnách, gumáci a tak...) Filmík je fajn, mám ho rád, je to sranda, zvláště když je člověk v civilu a na ta "zelená léta" jen vzpomíná....

PříspěvekNapsal: 01.02.2018 20:12
od Hohepa
No to chápu
gynekolog se v práci asi také nerad dívá na porno.. :rofl
na rozdíl od klempířů, zámečníků, úředníků, IT, manažerů, kuchařů ................

PříspěvekNapsal: 14.02.2018 19:28
od chelsea
Dobrý den,
v mládi jsem se nechal zaměstnavatelem vyhodit na hodinu protože jsem potřeboval co nejrychleji nastoupit v jiné práci a teď mám strach že by ta blbost v mládi mohla vadit při snaze dostat se do armády čr. Nevíte náhodou jestli to bude armádě vadit a případně mě kvůli tomu odmítnout vzít ? Děkuji všem za odpověď.

PříspěvekNapsal: 14.02.2018 20:00
od Serža
imho to už je dávno "zapomenuté" - nového zaměstnavatele zajímá jen zápočťák od předchozího zaměstnavatele...

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 10:40
od maik1g
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak to funguje s barvoslepostí v armádě. V čem by mě to mohlo omezit atd. Mám to převážně ve sféře zelené, ale řidičák etc mi normálně dali.

Díky za odpověď.

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 15:18
od Matěj
Nevidět zelenou v armádě je dost blbý. :D
....nedalo mi to :D

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 15:35
od Hohepa
důležitější je rozpoznat červenou - hnědou

PříspěvekNapsal: 14.01.2019 23:46
od Serža
u chlapů je častá barvoslepost na červenou (mám ten problém = kolimátory s červenou tečkou neeee), což normálně nevadí, ale v určitých činnostech ano (letiště - obsluha skeneru který odlišuje materiály barvou, například).
Armádě by to vadit nemuselo obecně, ale může to vyloučit člověka pro určitá ČVO

PříspěvekNapsal: 16.01.2019 8:49
od kregan
Pokud rozeznáš základní barvy, tak je to stále klasifikace A. Podrobněji je to ve Vyhlášce
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-357

PříspěvekNapsal: 27.03.2019 23:25
od Lassie
Ahoj,

jak je to u náboru s tetováním? Vadí od ramene k lokti? Absolvovala jsem zdravotní testy a překvapilo mě, že tetování vidět nikdo nechtěl. Do dotazníku jsem uváděla, že dvě mám. Pokud budou zdravotní v pořádku, budou mě čekat ještě fyzické testy. Je možné, že by to tetování řešili až tam? Díky :)

PříspěvekNapsal: 28.03.2019 7:53
od Hdm
Pokud jsi se VÁŽNĚ zajímala o AČR, určitě sis taky přečetla tohle celé. Případně pro lenochy si tam vyhledat klíčové slovo "tetování". :P

https://kariera.army.cz/faq

PříspěvekNapsal: 29.03.2019 15:02
od Lassie
Hdm píše:Pokud jsi se VÁŽNĚ zajímala o AČR, určitě sis taky přečetla tohle celé. Případně pro lenochy si tam vyhledat klíčové slovo "tetování". :P

https://kariera.army.cz/faq

Samozřejmě, že četla (několikrát) :) Nicméně mě zajímá opravdová realita při náboru. Někdo tvrdí, že od ramene k lokti nevadí, jiní zase, že vadí. Otázka je tedy asi spíše položena osobám, které si, nyní nebo nedávno, náborem prošly a mají taktéž tetování. A zajímalo by mě, zda tetování zkoumali na zdravotních testech či až posléze na těch fyzických. Předem díky.

PříspěvekNapsal: 29.03.2019 17:49
od bivoj
Tak jestlis to četla stejně poctivě jako pravidla tohoto fóra, tak...

PříspěvekNapsal: 20.08.2019 15:55
od Jack99Cz
maik1g píše:Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak to funguje s barvoslepostí v armádě. V čem by mě to mohlo omezit atd. Mám to převážně ve sféře zelené, ale řidičák etc mi normálně dali.

Díky za odpověď.

Ahoj,mám ten samý problém akorát mi očařka napsala "porucha barvocitu červeno - zelená. Sám jsem zvědavej, nikdy jsem problémy s barvičkama neměl... řidičák sem taky dostal. Každopádně budu informovat, prohlídku mám za 9 dní :D. Držte mi palce nechci skončit někde jako údržba nebo leštit laufy v Jincích :)