Klimatické změny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Klimatické změny

Příspěvekod Josef » 30.08.2018 15:32

Hdm píše: "...vyšší teplotou se automaticky dosáhne rychlejšího bujení vegetace..."

...a vegetace při svém růstu spotřebovává CO2. Otázkou je, co podnikneme s vegetací - zda chemicky uložený oxid vypustíme do atmosféry (spalováním biomasy) nebo necháme vytvořit nové "uhlí". Ale tak jako tak by to byl běh na hóódně dlouhou trať.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
 
Příspěvky: 1670
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Klimatické změny

Příspěvekod bacil » 01.09.2018 13:24

Vegetace spotřebuje velmi málo CO2. Mnohem více ho spotřebují drobné mořské breberky, žijící na hladině, které až zdechnou, tak klesnou a vytvoří - no co koukáte, naftu přece! Těm breberkám se daří čím dál líp, takže i té nafty, jak ji lidstvo spotřebovává, se vytváří sím dál víc. Takže pálit naftu a zemní plyn je vlastně to nejekoogičtější, co vůbec může být. Rostliny bych nepálil, neboť se tím pálí i živiny z pole někde jinde, to při hnití breberek nehrozí, neboť se před vznikem nafty a metanu odplaví. V oceánech jsou celá naftová jezera, ale je to nafta velmi těžká, napřed musí dotéci k podmořské sopce, která ji teplem zušlechtí a pošle někam dál do dutin Země. Jestli si myslíte, že Země je homogenní koule, tak to ani náhodou, pod povrchem planety je několikrát víc vody, než na jejím povrchu. I Kaddáfí těžil vodu z podsaharského oceánu.
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil
 
Příspěvky: 1017
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Klimatické změny

Příspěvekod Kocour » 01.09.2018 16:25

Ty breberky vytvoří hlavně vápenec. A ve vápenci (obecně v karbonátech) je uloženo mnohem víc uhlíku než v uhlí nebo ropě. Myslím, že není úplně dobrý nápad je vyhubit (otrávením oceánů) a naopak by se měly podporovat všude, kde je to možné.

Jinak pokud by se skutečně prokázalo, že je oteplení způsobené člověkem a zpětné vazby to nedokáží plně kompenzovat, tak odpověď technické civilizace by měla být ve formě průmyslového pohlcování a deponování uhlíku. Když se podívám na současný energetický mix, je tam přirozený základ v jaderných elektrárnách, které ovšem jsou nevhodné k pokrývání špiček. Jeden přístup spočívá v provozu špičkovacích elektráren na fosilní paliva (vodní elektrárny dávám stranou, protože jejich instalovaný výkon je v Evropě v podstatě vyčerpán). Technicky vyspělý přístup by spočíval ve výrobě základního výkonu na úrovni špiček v JE a spotřebě přebytku mimo špičky na "veřejně prospěšné" projekty s vysokou regulovatelností. Jeden z takových projektů by mohlo být pohlcování uhlíku průmyslovým způsobem, další například odsolování a rozvod vody a pod. Přebytečná energie z JE má prakticky zápornou cenu a vhodného paliva je na stovky let dopředu. Celé je to neprůchodné jenom politicky.
Kocour
VIP
 
Příspěvky: 728
Registrován: 30.03.2012 21:29

Re: Klimatické změny

Příspěvekod MPSMacek » 02.09.2018 9:08

Vegetace má zůstat na poli, tvoří humus... průmyslové zemědělství díky likvidaci humusu uvolnilo a uvolňuje obrovské množství uhlíku do atmosféry...
Uživatelský avatar
MPSMacek
 
Příspěvky: 55
Registrován: 03.09.2014 19:21
Bydliště: Středočech

Re: Klimatické změny

Příspěvekod Homo peccator » 14.09.2018 17:03

https://www.youtube.com/watch?v=N7F68Zkckj4
Trocha apokalyptického humoru, která je ještě vtipnější, než se její autoři nejspíš domnívali.
Pravděpodobně se totiž i přes drobné nepřesnosti jedná o nejpravdivější informace o klimatické změně, které se objevily v televizním zpravodajství a které přitom měly být pouze seriálovým vtipem.
Homo peccator
 
Příspěvky: 7
Registrován: 14.08.2018 19:39

Předchozí

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků