Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvekod Bill Masen » 11.01.2019 10:45

Správně by ta rovnice měla být: (DE+FR+GB)*(1984+الإسلام)=EU
Bill Masen
VIP

Příspěvekod senil » 11.01.2019 12:44

Nic dobrého nepřinesla. Pouze zákazy, regulace a buzerace. Ale je dobré, že konec EU se blíží. Rozpad EU je na obzoru. Státy se mezi sebou hádají. Populisté jsou na vzestupu. Macron a merkelová na ústupu. Už to nebude trvat dlouho.
https://www.epshark.cz/clanek/1486/rozpad-eu-na-obzoru
senil

Příspěvekod Nuwara » 17.01.2019 8:27

Tak nějak bych řekl, že tenhle pán ví o čem mluví...
Disident Vladimir Bukovsky: EU=SSSR
https://www.youtube.com/watch?v=XxcPe9x7D3s
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Lyster » 22.01.2019 5:53

Aféra olovo. Rybáři a myslivci se bojí unijního zákazu munice a závaží
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ryba ... omaci_onkr

Zas jedno "dobro" z EU. :(
Lyster
VIP

Příspěvekod JOBU » 23.02.2019 22:04

K olovu- v predajni s elektro súčiastkami (malo aj veľkoobchod) a pod. mi nemohli predať obyčajný cín na spájkovanie,pretože obsahuje olovo...,v rámci nariadenia eu to majú zakázané, tak som bol nútený zakúpiť "ekologickú náhradu" za dvojnásobnú cenu,bez olova,kalafuny,a s prídavkom medi.Pájkovanie s ním je ,úprimne povedané- nap.ču . Klasického majú plný regál,ale predávať voľne ho nemôžu,iba zaregistrovaným odberateľom niekde v riti,nepomohla ani licencia rádioamatera,ani to že tam nakupujem pravidelne,ani osobná známosť s majiteľom.Ďakujem ti pekne milá s.urvetá eu. :head
JOBU

Příspěvekod Rafael » 23.02.2019 22:23

Nevím už kde jsem to četl, ale bylo to na více místech a nechce se mi to teď hledat.
Ale "olovnatý" cín se pořád používá.
Ale jen ve výrobcich pro určité účely a které musí být trvanlivé....
Takže nic pro běžné spotřebitelé.
Nabízí se jen otázka zda je to bláznění ekologů anebo lobby výrobců kurvítek.
Chtělo by se napsat, že je to mix obého, že ty dva směry jsou v silném protikladu, ale nejde to.
Realita je jiná... :mrgreen:
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod dracekvo » 23.02.2019 22:34

S tím cínem už je to delší dobu. Je tam jinej poměr a pěkně blbě se s tím pájí.
Doporučuju si udělat doživotní zásoby dokud to jde. Ještě se nechá sehnat.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Hohepa » 24.02.2019 16:47

Jo těžké kovy v elektronice a zas..aná směrnice RoHS.
Olovo se nahrazuje různými poměry cínu, mědi, stříbra.
Vyjímku má kosmický, armádní průmysl a tam kde jde o život, letectví, zdravotnictví, auta.....

Má to ale dva problémy, vyšší teplotu tání s horším průběhem tuhnutí.
a degradace takového spoje vlivem okolí teploty, vlhkosti, času ....

Nojo ale vono to těm výrobcům vyhovuje když ta elektronika přestane po pěti šesti letech sama fungovat.
Prej za zavedení tý RoHS dost i lobovali, třeba Panasonic....
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod TomSmith » 24.02.2019 19:22

Rafael píše:Ale "olovnatý" cín se pořád používá...

Používá se pořád (má vyjímku) v Automotive/Letectví/Vojenství .. všude kde jde o hubu.
A ne aby to vysypalo po uplynytí záruční doby ;)
Bezolovnaté pájky jsou nejvíc problémové v aplikacích kde dochází k otřesům/vibracím a nebo k velkým teplotním změnám, to je pak životnost spoje cca poloviční oproti olověné pájce.
TomSmith

Příspěvekod Matěj » 24.02.2019 19:47

JOBU píše:K olovu- v predajni s elektro súčiastkami (malo aj veľkoobchod) a pod. mi nemohli predať obyčajný cín na spájkovanie,pretože obsahuje olovo...,v rámci nariadenia eu to majú zakázané, tak som bol nútený zakúpiť "ekologickú náhradu" za dvojnásobnú cenu,bez olova,kalafuny,a s prídavkom medi.Pájkovanie s ním je ,úprimne povedané- nap.ču . Klasického majú plný regál,ale predávať voľne ho nemôžu,iba zaregistrovaným odberateľom niekde v riti,nepomohla ani licencia rádioamatera,ani to že tam nakupujem pravidelne,ani osobná známosť s majiteľom.Ďakujem ti pekne milá s.urvetá eu. :head

Vzhledem k tomu, že EU prosazuje bezolovnaté cíny a většina (nejen západních) zákazníků se přizpůsobila, je možno sem tam kápnout u firem, které se pájením zabývají, na odprodej starších zásob za docela slušnou cenu. Onehdy jsem dostal nabídku od jedné firmy na odkup takových zásob doslova za hubičku (oproti současným cenám za bezolovnaté cíny). Naneštěstí i my jsme zákazníky tlačeni do bezolovnatých, takže i kdybychom chtěli, použít nemůžeme.
Matěj

Příspěvekod devlop » 24.02.2019 22:16

RoHS je prostě kurvítko, aby vláda EU a USA měla z čeho financovat své sociální experimenty, aneb vyrobíme vám dražší zařízení, které má nižší životnost.

jinak já si dělám zásoby tohoto, dokud to ještě jde. Téměř 50% olova sice zřejmě zabije dle EU všechny krevety a velryby v moři a pochcípají všichni negři v Africe, které Německo tak nutně potřebuje, ale z pohledu rozpadlíka je to ideální "pájka" - díky 20% bismutu se tohle taví už při 140C, tzn. v případě nutnosti stačí pro provizorní páječku podstatně méně energie.
Přílohy
IMG_20190224_220006.jpg
IMG_20190224_220006.jpg (63.51 KiB) Zobrazeno 1673 krát
devlop

Příspěvekod Rafael » 25.02.2019 14:44

Ze složení té pájky se musí o spoustu ekologů pokoušet infarkty :D
*
Na druhou stranu je ta jedovatost olova už hluboce zakořeněná.
Třeba na blogu domácích destiláterů bych to nepředpokládal. Pracují převážně s mědí a i u třeba přeplátovaných spojů se bojí obsahu olova v pájkách jak čert kříže...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod dracekvo » 25.02.2019 19:06

Jestli chcete aby ekolog dostal infarkt, tak mu ukážu kousek olověné vodovodní trubky co mám schovanej na památku :D
dracekvo
VIP

Příspěvekod Rafael » 25.02.2019 20:29

Já jich mám po staré rekonstrukci vodovodního řádu v RD celkem dost. Přímo trubek sice ne, jen kolénka a nejrůznější rozbočky apod.
A pokud si dobře vzpomínám, tak otec kdysi tu výměnu dělal kvůli sníženému průtoku. Klasické pozink potrubí bylo nejrůznějšími usazeninami skoro úplně zaneseno. Ale to Pb jen minimálně.
*
No, snad mi teď někde nevtrhne nějaká ekologická rota a nebudu obviněn z držení nebezpečného materiálu protože si olovo pro nejrůznější účely skladuji...
*
Anebo takový suřík, Pb 3 O4?
Velmi nebezpečná nátěrová hmota, ale přitom jedna z nejtrvanlivějších a nejstálejších nátěrů a nepotřebujících stálou údržbu a obnovu?
*
A takových rádoby "ekologických náhrad" by se daly najít spousty..
Nevím jak kdo, ale já mám s takovými "ekologickými náhradami", jen ty nejhorší zkušenosti...
Nic nevydrží, furt se musi obnovovat takže zas nevím jestli je to lobby výrobců aby takových opičirem vyráběli čím dál tím víc nebo bláznění ekologů?
Já si myslím, že je to nějaký mix obého..
*
Anebo trochu něco z jiného soudku:
Hliníkové hrnce, hliníkové pivní sudy kdysi, dnes velmi modní kuchyňské měděné nádobí opatřené nějakou inertní vrstvou, (kdysi se cínovalo), a apod....
Rafael

Příspěvekod golem » 01.03.2019 17:40

Ne všude, kde vidíme radary, ale hrozí pokuty. Co se týče Prahy, tak například v ulici V Holešovičkách chytají hříšníky jen směrem z centra. Do centra ne. Naopak na magistrále u Pankráce chodí pokuty jen ze směru do centra, z centra ne.
„Záleží, zda byly kamery pořízeny z příspěvku EU, nebo byly již dříve instalovány za finanční prostředky hlavního města Prahy,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.
Radary za evropské peníze byly pořízeny ke statistickým účelům a těm musí sloužit po dobu minimálně pěti let.
Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... 0000000000
golem

Příspěvekod Lyster » 01.03.2019 18:10

Češi referendum o vystoupení z EU nechtějí, většina si přeje zůstat
https://www.novinky.cz/diskuse?id=55691 ... ectionId=8

Cha cha cha, to je zas masírka. Komentáře zatím vypadají jinak.

Zatím anketa:
Anketa
Jak byste hlasova/a v případném referendu o vystoupení země z EU?

Pro setrvání v EU
27.7%
Pro vystoupení z EU
71.8%
Voleb bych se nezúčastnil
0.2%
Nevím

Jsem zvědavý, za jak dlouho to bude cenzorem upraveno.
Lyster
VIP

Příspěvekod Hohepa » 02.03.2019 8:44

a doplním Celkem hlasovalo 13873 čtenářů.
zatím co v původním referendu 1064 respondentů, tedy desetina :rofl :rofl
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 02.03.2019 9:22

Chybnej odkaz, nebo cenzura?
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Alstratt » 02.03.2019 11:56

Nejsem ani na jedne strane ale nejaky pruzkum co provedla ta CVVM nic neznamena stejne tak nic neznamena hlasovani na novinkach to same ta diskuze. Do diskuzi si chodi vetsinou poplakat lidi co na to maji cas ale dost lidi s odlisnyma nazorama nema chut a cas se tam hadat a poplakavat si nekde v diskuzich. Este k tomu na novinkach kam chodi nebudu tvrdit jaky typ lidi, udelejte to na jine strance a vysledky zas budou jine. Tim chci rici ze se neda ridit tak malym poctem lidi, je to jen zbozne prani a lhani si ze vetsina lidi chce zustat nebo chce opustit eu. Jsou to pouze odhady, normalni clovek se nebude ridit takovyma malyma pruzkumama. Jedine co zjisti pravdu jak to je, je referendum. Kazdopadne na netu je hromady lzi a nesmyslu ze vsude by mely mit pravo na referendum coz neni pravda to ale neplati pro cesko ktere to pravo ma. Mluvim spis o tom kdyby to chtely provest ve statech US nebo prave to spanelsko atd. Kdo trochu pouziva mozek dojde mu to proc nektere referenda nemaji byt platne. To by se pak dalo krasne zneuzivat a to by byl bordel, tak nektera referenda nejsou ani projevem svobody. Kazdopadne preju at se cesi rozhodnou dobre. Je vtipne ale pokud neco probehne tak jedni si po bitve budou hrat na generaly a druhy co to referendum chtely a prohraly v nem tak budou fnukat a vymyslet si ze to bylo zmanipulovane atd.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Alstratt

Příspěvekod Lyster » 02.03.2019 12:26

Bill Masen píše:Chybnej odkaz, nebo cenzura?

Ano, špatný odkaz, omylem jsem tam dal odkaz na diskusi.
https://www.novinky.cz/domaci/498733-ce ... ustat.html

PS: Na jednu stranu jsem rád, že je tolik lidí pro vystoupení, ale na tu druhou je mi jasné, že díky tomu ta naše Eurohujerská garnitura referendum nikdy v životě nikdy neuspořádá. :(
Lyster
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností