Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod alibaba » 17.07.2012 22:19

Jak muzeme srovnavat Merkelovou s Metternichem ? Srovnavat nesrovnatelne, tenkrat vsechny penize byly podlozeny zlatem a dnes Euro neni podlozeno nicim a tak jasne Merkelova nemuze nic delat a vymysleni vopicek nikomu nepomuze ,ja to zenskou lituji -----co sakra muze delat .......
alibaba
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod rudde » 18.07.2012 15:28

Michael Winkler:
(překlad z němčiny)

http://www.ac24.cz/zvidavy-vincenc/792-ovcane
Uživatelský avatar
rudde
Moderátor
 
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod rudde » 30.07.2012 7:03

P. Robejšek: Úsporné války:

Studie CIA z roku 2008 předvídá v evropských metropolích pro léta okolo roku 2020 bezvládí a poměry podobné občanské válce. Aktuální dění však vzbuzuje dojem, že tyto jevy mohou nastat dříve. Americký prognostik Gerald Celente předvídá násilné konflikty v amerických metropolích již pro roky 2012–13.


http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-je-tu-era-uspornych-valek-de4-/p_zahranici.asp?c=A120728_211751_p_zahranici_wag
Uživatelský avatar
rudde
Moderátor
 
Příspěvky: 580
Registrován: 17.03.2011 14:19

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod alibaba » 30.07.2012 8:12

Gerald Celente nemusi nic predpovidat ono uz je to tady gangy masove vykradaji obchody a policie si mysli ,ze jsou policejni stat sdelovaci prostredky se snazi cele neohlasovat a zabiraji se nesmyslnym Hollywoodem,nebo co ten komunista president rekl ,mne to moc nevadi tady je to nowhere ......
alibaba
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod Maximus » 09.04.2019 7:43

V současnosti považuji za nejpravděpodobnější příčinu kolapsu společnosti a její dlouhodobější výrazný ekonomický a kulturní propad v příští dekádě toto:
1) novodobá "morová rána" nějakého nového či staronového patogenu s rezistencí na současné léky (pravé neštovice, "superchřipka", nějaká variace na téma virus způsobující hemoragickou horečku, "veselý" by byl jistě i přenos „nemoci zombie jelenů“ mezi lidi,...)

2) masivní blackout způsobený EMP (solární superbouře, nukleární výbuch) nebo systematickým útokem na evropskou energetickou a přenosovou soustavu, vedoucí k výpadku dodávky elektrické energie k většině obyvatelstva v řádu několika týdnů až měsíců - je kacířská otázka, zda by takový kolaps paradoxně poté nenastartoval masivní růst HDP a nedal možnost znovuvybudovat nejen infrastrukturu znovu a lépe. Záleželo by primárně na příčině vzniku a délce výpadku s ohledem na místo a čas.

Z pohledu let 2030-2050 přibude téměř jistě občanská válka, která zachvátí především západní země a tím výrazně oslabí i tak vojensky a politicky slabou Evropu. Země střední a východní Evropy sice budou stát (jak doufám) trochu mimo, ale ekonomiky to nás zasáhne tvrdě (pokud budeme i nadále pouze subdodavatelem pro západní firmy). Této slabosti bude chtít využít silní sousedé a obsadit politicky, ekonomicky a případně i vojensky ztracená území - typicky Rusko a nová "Osmanská říše", tedy pokud se Rusko i Turecko sami nebudou zmítat v ekonomických a politických problémech. Proto bych nevyloučil, že vznikne i nějaký vojenský konflikt na území Evropy. Jeho konkrétní podoby jsou ale na samostatné vlákno.

Samozřejmě takovéto události vyvolají nové migrační tlaky. Pokud střední a východní Evropa zůstane ušetřena nepřátelských střetů původních obyvatel a migrantů, tak můžeme očekávat vlnu Němců, Francouzů, Švédů, Nizozemců, kteří sice nebudou patřit mezi ty, kteří si zaplatí nový domov ve Švýcarsku, Austrálii či Novém Zélandě, ale o to budou ochotní více pracovat a zapadnout do naší společnosti. To bych v rámci dané situace v Evropě považoval veskrze za pozitivní.

Pokud se ovšem sociálním inženýrům "Čtvrté říše" alias EU čirou náhodou podaří jejich experiment na přeměnu obyvatel Francie a především Německa přesně v duchu myšlenek Adolfa Hitlera (viz jeden z jeho citátů na dané téma - “Pro germánský lid je islám jako šitý na míru, je mnohem vhodnější, než slabošské a ochablé křesťanství“), tak nás čeká reparát za Mnichov 1938 se všemi úroky za naši slabost, malost a naivitu.

Funkční spojení euronacionalismu a islámu je pro budoucnost naší země z pohledu zachování naší samostatnosti, demokracie a svobody největším nebezpečím. Tedy kromě naší vlastní blbosti :twisted:.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
Moderátor
 
Příspěvky: 4060
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod JirkaK » 30.04.2019 15:09

Jsme připravení na konec světa?

https://native.seznamzpravy.cz/jsme-pri ... um=boxikSZ

Pro rozpadlíka nic nového, ale zajímavě podané pro lidi nepolíbené tímto tématem.
JirkaK
 
Příspěvky: 255
Registrován: 23.12.2013 20:14
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod proforma » 02.05.2019 18:54

Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
 
Příspěvky: 1773
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Možné (reálné) příčiny úpadku / rozpadu

Příspěvekod hulvath » 14.05.2019 22:45

Letci znají výraz „bod bez návratu“. Podle mně naše společnost, režim, již je za hranou systémové nápravy věcí veřejně – politických tzv. standardními prostředky. Asi jako byl dávno za tou hranicí režim v ČSSR někdy v 1988. Už obrovskou statečnost – přičemž výsledek byl samozřejmě nulový – si vyžadovalo od poslanců tehdejší Československé strany socialistické že se zdrželi hlasování o tzv. pendrekovém zákoně. Prostě v rámci systému už nešlo dělat nic a společenské napětí rostlo a rostlo. Totéž se děje i teď a nezbývá než si počkat, i když to může trvat pár let. Nebo i ne, může přijít deux ex machina, třeba v podobě toho že zítra zabijí v Egyptu Sísího, a x miliónů mladých slimáků se z této „Lybie na n-tou“ povalí do EÚ a doslova zřítí systém během týdnů. Teď je ovšem situace mnohem komplikovanější než v roce 1989. Tehdy bylo progresivistům v KSČ jasné co dělat a dlouhodobě se na zásadní změnu připravovali – viz Prognostický ústav ČSAV, ze kterého asi ne náhodou vzešli pak dva prezidenti, dva premiéří, a do nohy každý kdo tam byl, pak ministr, či nejměně poslanec. Kde ale máme teď ten Prognostický ústav ? Žádný není, páč nikdo neví jednoznačně jak dál. Teď to nebude hladké předání moci, ale velice bolestivý, agonický proces.
hulvath
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.10.2013 22:36

Předchozí

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník