Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvekod Patrol » 08.01.2019 23:15

Nejsem spokojen s u nás stanovenými maximálními rychlostmi, ale to je asi tak vše, co s tím nadělám. Vadí mi striktně daná padesátka v obcích, protože když jedu 50km v hodině, tak bych nejraději vystoupil z auta a za chůze vedle něho si umyl čelní okno. :lol: Ne fakt, nějak mi ta 50ka nesedí. S dnešními moderními vozy, které mají spolehlivější brzdné systémy bych se klidně vrátil k 60km/hod. A dálnice? No pokud by to byly dálnice a ne podlouhlé parkoviště, tak bych to zvedl na 15Okm/hod a jsem přesvědčen, že by se vůbec nijak nezvýšila nebezpečnost. Ale dost už snění.
Víte proč tolik lidí u nás porušuje pravidla a zákony? Protože jsou nastavovány takovým způsobem, že už implementátoři počítají s jejich běžným porušováním. (Je jedno, jestli jde o značky omezující rychlost, nebo jakékoliv zákony.)Všiměte si, že v sousedním Německu to porušování tak markantní není, protože tam ty značky dávají jen, když jsou potřeba, a když už to není potřeba, tak to zase sundají, zrychlí, zákonem umožní atpd. Nemám problém jet v obci kolem školy 30km/hod, ale mám problém jet několik km 30km/hod jen proto, že pravděpodobně příští týden začnou silničáři opravovat krajnici. Vadí mi omezená rychlost tam, kde by vůbec omezená být nemusela a vůbec se nedivím, když to pak řada řidičů porušuje.
Braní řidičáku bych dal do pravomoci policajtovi klidně na první dobrou, ale musel bych vidět, že to opravdu bere za porušení něčeho závažného a ne jen jako projev nadřazenosti.
Bodovej systém je klasická byrokratická buzerace a ukázka toho, že právní systém počítá s policajtama, kteří jsou tak blbí a nekompetentní, že sami nedokážou rozhodnout, co bylo a co nebylo závažný přestupek.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Příspěvekod Nuwara » 08.01.2019 23:35

Dracek: Absolutně souhlasím s tvými argumenty, ale ne závěry. Mluvil-li jsem o víře ve spojení s bodovým systémem, tak ta víra spočívá v tom, že bodový systém údajně způsobuje větší bezpečnost. Já tuhle víru fakt nesdílím.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod mukl » 08.01.2019 23:38

Reakce na kolegu "Patrola":

Jo, přesně tak .... a největší "totalita" je, když někdo jede namísto padesátkou, přes dlouhou, nekonečnou obci, raději preventivně, stabilní čtyřicítkou :head . A že takových je.... To je přesně ten pocit, kdy se mi zdá, když už zoufale chvílemi podřazuju na "dvojku", že bude nejlepší za jízdy vyskočit, nechat tam tu starou káru svému osudu a jít dál pěšky...A to je všechno důsledek fašismu policejního státu a jím vystresovaných lidí :envy
mukl

Příspěvekod Bill Masen » 09.01.2019 1:09

majsner píše:...Děláš jako by silnice patřily nějaké privilegované vrstvě "zkušených" řidičů, ale je to přesně naopak..."důchodci, co neví, co se kolem děje"....
Nepatří privilegované vrstvě, to jsem jenom zmínil absurdní způsob, jak snížit nehodovost. Zvýrazňuji to absurdní, přesto platí když na zasněžený silnici mimo obec pojede děda čtyřicítkou a za ním patnáct aut, tak to po deseti kilometrech jeden z nich prostě nevydrží. Takhle vzniká nebezpečná situace.
Ale nezmiňoval jsem jen důchodce (taky jím snad jednou budu).
Nuwara píše:...a co řidiči, kteří na dálnici předjíždějí řekněme rychlostí maximálně povolenou, nicméně v levém pruhu? Schválně to někdy zkus, uvidíš, kolik je těch vyblikávačů...
Tak to bych si připadal jak blbec. Když předjíždím, tak takovým způsobem, aby ten manévr byl bezpečný a co nejrychlejší.
Hohepa píše:...marius , mukl, Nuwara, Dracekvo, Bille a ostatní účastnívi této disputace.
Pánové kolikrát už jste za život platili pokutu ? a kolikrát jste "bourali"...
Tak nějaká pokuta za rychlost byla, poslední za červenou. Když máš za sebou 4 semafory a všichni pojedou padesát, tak to všichni projedou. Jenže pak někdo jede těch preventivních 40 a na třetím semaforu už má druhý auto červenou. No a tam maj právě policajti kameru.
Nehody pouze drobné, nezaviněné. Body všechny.
Nuwara píše:...bodový systém údajně způsobuje větší bezpečnost. Já tuhle víru fakt nesdílím...
Tak to já taky ne, pokud člověk jezdí kolem komína a do někoho bouchne, tak se nic neděje a body se mu časem dosypou. Pokud za rok najezdíš třeba 30.000, je větší šance, že tě někde odchytí za rychlost, blbou stopku a podobně. Mě se to naštěstí nestává, mám antiradar.

Ono když má člověk za sebou řekněme 400 kilometrů, tak už se třeba těší domu. Pak chytí nějakou brzdu která za sebou táhne konvoj dalších dvaceti aut a vůbec jí nenapadne zajet ke kraji a nechat je předjet. A ty víš, že takhle pojedeš dalších třicet kilometrů...
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Fabulous » 09.01.2019 2:20

Tak nějak OT.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
Fabulous
Administrátor

Příspěvekod marius » 09.01.2019 6:42

Loni jsem jel ze střelnice přes jednu zapomenutou díru. Bylo kolem 8 hodin večer a výjezd z dědiny je z kopce, rovná cesta, vidět je na kilometr a nikde ani živáčka, tak jsem to nechal jet samospádem na neutrál asi 70 m před cedulí. Tak tam mě změřili, přišel jsem o dva body, ale to je jedno. A teď co mi vadí: ve 100% případů měří na místech, kde se nehody nestávají, přehledné úseky, kde i většina slušných řidičů už rychlost překračuje, protože v takových místech logicky nachytají hodně lidí. Kdyby alespoň měřili opačným směrem do obce, tak by to z hlediska bezpečnosti dávalo smysl, chápete co myslím. To je jedna věc a druhá je ta, že tímhle to NEKONČÍ, za nějakou dobu zase utáhnou šrouby a pak zase atd., donekonečna dokud to půjde. A protože na chudý lid musí být přísnost, budou omezovat kde co ve všech oblastech života, všude kamery, likvidační tresty za prkotiny, atd. a přesto se najdou lidi, kterým se to dokonce bude líbit. Ja hoši už mám pocit, že za komuny se mi dýchalo líp. Jestli se mnou někdo nesouhlasí, respektuji jeho názor, ale myslím, že se taky jednou dočká, to příjde ;) .
marius

Příspěvekod Sofi » 09.01.2019 7:40

No snad nakonec nedopadneme jako v té Číně se "sociálním kreditem" a převýchovnými tábory. TO je totalita.
Sofi

Příspěvekod senil » 09.01.2019 8:49

Totalita nastupuje v Německu. K tomu útoku na poslance Afd! Představte si, že by nějací členové nočních vlků (ruská nacionalistická organizace, která dostává i státní příspěvky) zbili nějaké ruského opozičního politika. Od rána do večera by jsme na ČT slyšeli, jak je ten Putinův režim zlý. Teď se stala stejná věc v Německu a nic... Další důkaz o tom, že Německo je totalitní a nebezpečná země, dejme si na ni pozor. Je to pro nás hrozba.
http://www.epshark.cz/clanek/1012/kriti ... em-nemecku
senil

Příspěvekod dracekvo » 09.01.2019 9:29

Sry Fabe, za mě poslední OT, ale nedá mi to nevzdělat zdejší osazenstvo :)

Nejméně 60% pokut je v ČR uloženo protiprávně. Takže doporučuju před zaplacením jakékoliv pokuty bojovat. Nemůže se vám stát nic víc, než že v případě prohry přídete o trochu svého času a tisíc korun. Vyhrožováním policajtama o ticícových pokutách ve správním řízení je jedna z jejich lží.
Příklad marius a jeho měření v 8 večer před cedulí. Každý přestupek musí mít tzv materiální aspekt. Měření 50m před značkou toto nenaplňuje, navíc policajti často používají radar v rozporu s návodem, nebo nasekají hrubky v zápisu o přestupku. Na tom všem se dá stavět.
Další výhoda, pokud se začne bránit víc lidí bude, že uředníci nebudou stíhat a řada případů vyhnije na promlčení.
Prohlídněte si poměr vyhraných a prohraných případů za rychlost u lidí kteří se nedali za zabojovali.
https://www.30kmh.cz/index.php?board=3.0
A koho to bude zajímat, tak na tom webu máte komplet návody jak postupovat.
dracekvo
VIP

Příspěvekod devlop » 10.01.2019 18:45

tak tohle by mohla být taková vtipná tečka za debatou kolem dodržování rychlosti a měření rychlosti :lol:

Žluté vesty zničily 60 procent radarů měřících rychlost
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... hlost.html

ministr vnitra Christopher Castaner:
"zničení bylo hrozbou pro bezpečnost silničního provozu a ohrozilo lidské životy"

chtěl bych pak vidět statistiku, kolik lidí navíc zemřelo, kvůli tomu, že radar neradarovar
devlop

Příspěvekod dracekvo » 12.01.2019 17:55

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... etost.html

Britští nezletilci se od dubna letošního roku na internetu nepodívají na lechtivé snímky ani videa. Stránky, jejichž obsah je z více než třetiny erotický, budou podléhat nové regulaci a vidět ho budou smět jen občané, kteří prokážou, že jsou starší osmnácti let.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Paul » 15.01.2019 17:28

Paul

Příspěvekod Hohepa » 15.01.2019 18:07

už to tu je 10 hodin od DeadMana ve vlákně Krize on-line
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=32&t=1307&p=186017#p186017
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod mukl » 16.01.2019 20:38

Pche...? Ať si BIS říká co chce.... :chuckle "Pusť vsjegda budět solnce, pusť vsjegda budět mama ..." :F
mukl

Příspěvekod Lyster » 21.01.2019 16:42

Konec dezinformací? WhatsApp omezuje přeposílání zpráv
https://www.novinky.cz/diskuse?id=55278 ... tionId=765
Lyster
VIP

Příspěvekod TomSmith » 12.02.2019 12:30

Banksteři v Mezinárodního měnového fondu se zamýšlejí, jak dostat úrokové sazby hluboko do mínusu.
Jediné co je brzdí je HOTOVOST. Proto je třeba hotovost rafinovaně zrušit (přímočaře to nejde).
Takže jejich nápady: Oddělit hotovost a peníze v bance jako dvě různé měny, mezi kterými by existoval směnný kurz. A to samozřejmě tak, aby hotovost byla znevýhodněna. Jinými slovy, přišli byste k bankomatu, vybrali si třeba 900 Kč v bankovkách, ale z účtu by se strhla tisícovka. Přesná čísla by záležela na aktuálním kurzu.
Pokračování zde: https://kechlibar.net/2019/02/12/nula-j ... do-minusu/
TomSmith

Příspěvekod Indy » 12.02.2019 16:58

Další povinnost z EU. Auta musí přijímat i digitální rozhlas

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

Tak z toho tak nejak nemam dobry pocit. Da se to zneuzit na dalkove ovladani auta?
Indy

Příspěvekod dracekvo » 12.02.2019 17:32

Nedá.

Nicméně je to dobře, že donutí výrobce, aby to auta uměla už v začátcích DAB. Pak se ti nestane, že si koupíš ojetinu a budeš muset vymešlet jak dostat digitální rádio do auta, které má audio tak provázané se zbytkem vozu, že se nedá vyměnit.

Nicméně nevím jestli v dnešní době má digitální rádio smysl. Jestli by nebylo lepší snahu věnovat na šíření rádia přes internet.
dracekvo
VIP

Příspěvekod TomSmith » 12.02.2019 18:19

Bacha pokud bude rádio povinné (jedno zda DAB nebo krab) tak budou mít firmy radost. Právnické osoby platí z každého jednoho přijímače koncesionářský poplatek ;)
TomSmith

Příspěvekod mukl » 13.02.2019 9:58

Chlapi, už tady raději nic nepište...Já se vždycky tak rozčílím, že si málem pivem poliju klávesnici :shake .
Jsou to totalitářské kurvy, nacisti a fašisti. :envy Radio nesnáším a digitální tím tuplem. Nechápu, proč nám nutí takové sračky. To jako že budu povinně poslouchat za jízdy nějaké jejich zprávy, dopravní zpravodajství, nebo snad rovnou "Ódu na radost"? (hymna EU) :finger Za jízdy akorát poslouchám uklidňující zvuk svého, nikoliv down size, spalovacího motoru a těší mne vědomí krásné "uhlíkové stopy", kterou na této planetě svou sobeckou jízdou ....a vlastně vůbec svou existencí zanechávám....A ty jejich virtuální prachy, až jakože zruší hotovost....? Už vidím zase dál, ...zase ta moje paranoia: (..když si ten den budete kupovat už třetí krabičku nábojů, druhou láhev Absinthu a balíček Kubánských doutníků:
"Tato transakce není podporována! Zkuste akci opakovat později, nebo se obraťte na správce vašeho účtu"

Jo, jo...výměnný obchod a protislužby. Tak to nakonec skončí, když to ti idioti přeženou. Jako se ostatně vždycky všecno přežene a pak to blbě končí.... :(
mukl

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností