SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvekod dracekvo » 04.07.2018 20:20

Zajímavý že naše mrňavá republika se tu ještě nevyvraždila navzájem. Každej kluk má doma plastovou pistolku, luk, kuš nebo něco podobného. A když odrostou, tak stříli ze vzduchovky. By mě zajímalo co by na to ty "experti" řekli. Hlavně jakou studii by si vymysleli, aby dokázali, že vlastnictví vzduchovky je špatné a vyvolává gresi a touhu po násilí.
Anglii jako zemi už jsem odepsal. Rodilíí angláni jsou zdegenerovaný a náplavy z evropy vyhnala slimácká náplava. Tam to dobře nedopadne.
dracekvo
VIP

Příspěvekod mukl » 04.07.2018 20:51

Jako dítě jsem měl o Anglii nějaké romantické představy a chtěl jsem tam žít :wasntme . I později, .... Anglie jako kolébka The Beatles, nebo třeba Sex Pistols mi přišla strašně "sexy".... :rock. Ale když jsem tam pak přijel na vejlet, trochu jsem se podivil. Tak třeba nikde na benzínové pumpě nemají (nesmí mít?) pivo. Kuřivo je v obchodech schované pod pultem nebo za nějakou žaluzíí, a když si chceš večer dát svůj "vítězný doutník" ..tak si ani nemůžeš vybrat, protože ti ho neukážou....A když už někde náhodou v malé sámošce chlast mají, tak ti ho ráno v 9:00 neprodají, protože prodávat se smí až později. Odpoledne? Od 17:00? Nevím :envy . Džentlmen dřív nepije! To mne mělo varovat, ta jejich hláška.... :idea: Jsou města a místa, kde Angličana stejně nepotkáte. Nevíte, jestli jste v Dílí, Bangladéši, Afghánistánu nebo v Sieře Leoně...Nechci "šířit nenávist" ani "zraňující komentáře" , ...ale korektně řečeno: "Na některé výjevy už jsem asi starý :oops: " A taky jsem bačkora a třeba v ulicích nočního Birminghamu se bez nějakého chladného kusu samonabíjecího železa pod bundou, nebo alespoň basebalové pálky pod kabátem, člověk necítí úplně konformně. Viděl jsem to letem světem. Jsou jistě krásné soukromé pozemky a panství, kde si pracháči žijou jako dříve, některá města, zvláště menší možná.... Nevím, ale Anglie? Děkuji nechci! Můj vzor to už dávno není.... :moon
mukl

Příspěvekod Serža » 04.07.2018 21:48

Švédsko je taky marný
za vraždičku pokutička
https://nyheteridag.se/afghanen-som-mor ... -under-21/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Rafael » 04.07.2018 21:50

Nejsem žádný světoběžník, nikdy jsem v UK nežil ani tam nebyl, ale tak nějak mi přijde, že je velmi dobré, že s nimi nemáme žádnou hranici a že jsou od naší kotliny daleko a jsme od nich chráněni mořem a několika hranicemi.
Že odtamtud budeme časem nejdřív sledovat Rozpad v přímém přenosu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Serža » 04.07.2018 23:01

víš jak to je, když ti nohu chytí sněť? pak nestačí řezat jen to viditelně zasažený, ale musí se obětovat i kus zdravýho, aby se šíření zastavilo...a to bolí :roll:
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod Nuwara » 05.07.2018 4:41

Rafael píše:Nejsem žádný světoběžník, nikdy jsem v UK nežil ani tam nebyl, ale tak nějak mi přijde, že je velmi dobré, že s nimi nemáme žádnou hranici a že jsou od naší kotliny daleko a jsme od nich chráněni mořem a několika hranicemi.
Že odtamtud budeme časem nejdřív sledovat Rozpad v přímém přenosu.

Možná už sledujeme.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Pahrb » 05.07.2018 7:01

Anglani jsou kr.teni a jejich rozhodnuti ple podporuji. Jen se budu se zajmem koukat. A humanitarni pomoc at ode me necekaji.
Pahrb

Příspěvekod Rafael » 05.07.2018 14:02

Je třeba vzít v úvahu potřeby transsexuálních studentů.
V Bradfordu několik škol, protože do nich docházejí převážně muslimové, zakázalo sukně z důvodu cudnosti.
Genderově neutrální uniformy - přinejmenším 40 středních škol už zakázalo dívkám nosit sukně.

https://www.thetimes.co.uk/edition/news ... -kxr7jcwqq
nebo česky:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... kne-542765
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Serža » 05.07.2018 15:34

a ještě na sebe chtějí navzájem udávat přestupky v autech:
https://autoroad.cz/zajimavosti/92822-b ... zduvodneni
snad se to nerozšíří k nám...
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod Rafael » 05.07.2018 16:06

Ta Anglie by si možná zasloužila vlastní vlákno.
*
Jen čekám, jak psal autor článku, kdo, kde a kdy se tím inspiruje i u nás.
Tipoval bych to na někoho z Brna. A taky nějaké dotace na pořízení takové kamery by se mohly vymyslet...
Odstupňované třeba podle počtu úspěšných udání. Anebo spojené s nějakou loterii.
Rafael

Příspěvekod zedik » 05.07.2018 18:21

Vždycky jsem si myslel,že nejvíc rozpadu napřed jdou Švédsko a Francie.Zdá se,že Anglie hodlá obsadit první místo a dělá proto všechno
zedik

Příspěvekod Pahrb » 05.07.2018 19:36

Anglan si mi vylival srdicko, ze bych se mel vzdat sportovni strelby. Pro dobro vsech, protoze tak moje zbran nemuze byt zneuzita a ze preziju i bez toho :lol:

At zije kolektivismus.
Pahrb

Příspěvekod Matěj » 05.07.2018 20:59

V předchozí firmě jsem strávil pracovně v Británii hodně času (vesměs Londýn a jeho periferie), každopádně když už jsem tam byl, tak jsem projel i vzdálenější okolí, třeba párkrát prodloužený víkend jsem strávil ve Skotsku, jindy ve Walesu, poznal jsem spoustu lidí a upřímně jsem rád, že už tam nemusím cestovat. V některých ohledech jsou původní místní, abych to řekl slušně, padlí na hlavu. :mrgreen:
A sami si můžou za to, jak to tam vypadá. Jak se říká u nás ,,každý svého štěstí strůjcem", holt mají co chtěli.
Matěj

Příspěvekod Pahrb » 05.07.2018 21:26

Povidej, prehanej.

Mam zkusenosti, ze treba Australani sice jsou pro kontrolu zbrani a pistole a samonabijeci puska je hrozne zle, ale nemaji vetsinou problem ani s nozi, ani s loveckymi zbranemi.

Anglani jsou z me zkusenosti vesme celkove antigun, s tim, ze jeste jsou arogantni, ze jsem uplne blbej, ze chodim strilet :mrgreen: Ze koukat na youtubery je lepsi. Delaji vsechno nejlip, jsou nejlepsi a zbrane jsou tam zakazany (videa ze zaznamu soutezi v UK ignoruji).

Asi nejsou Australaci tak vygumovani tou antigun propagandou, protoze ta se v Australii prilis nenosi. Spise se hadaji o zakazu lever action brokovnic, to je tak vse. Anglie je jiny level. Dokonce se mi donesl pripad skolaka, ktereho sikanovali, ze otec je lovec holubu.

Jako, ne ze bych byl nejakym propagatorem 2nd amendment, ale nekteri z tech anglanu mi pripadaji jako fanaticti "gun free" amendment, protoze i na vzduchovku reaguji emocionalne a agresivne. Hordova mentalita stada, ktere nemusi premyslet. Myslim, ze spousta lidi je ve skutecnosti drzeni zbrane u zadku, nebo se boji vyjadrit svuj nazor a radsi jdou s agresivnim antigun proudem. Je to jednodussi, nez snaset nalepku: "Mas maly pero." nebo "Ses nacek."

Navic, spousta z nich tez opovrhuje policii, armadou (militantni pacifiti, zbrani se stiti, ale hlavu ti sutrem rozbiji), narodem. Tohle neni ani neomarxismus, to je sebenenavist, ze existuji.

Ale zas Anglani na venkove jsou vic racionalni, za brokovnici te jako pro gun nacka nenapadnou. Nejvic vygumovanejch kretenu jsem poznal z Londyna. Tam kde se nemusi lidi o nic sarat a ziji v socialni bubline.

Myslim, ze do podobneho stavu ceske spolecnosti fakt schazi jeste dlouha cesta. Cesi jsou nekteri k*eteni snad z presvedceni, Anglani geneticky (prece jen jsou "subjects of queen").

Je to kazdopadne zajimavy socialni experiment. Muze bejt, ze Svedove budou ve sve zemi mensinou a budou obetave pomahat vsem. Ale anglani se sebeznici. Maji k tomu naslapnuto mnohem rychleji, nez Svedsko. I mentalitou debilu, coz Svedi nemaji, jelikoz Ti jsou docela normalni, lec naivni.
Pahrb

Příspěvekod devlop » 05.07.2018 21:41

Přijde mi, že v současné době probíha v západních zemí EU, především FR, GB, SWE jakési autoimunitní onemocnění, tzn. požírají sami sebe a považují to za naprosto přirozenou reakci, ba co více, na černé viry které osídlují jejích organismus nereagují, pokládají je za neškodné nebo dokonce chtěné. Bohužel, na toto onemocnění není jiná léčba, než že takto postižený organismus prostě chcípne, vychípají všechny jeho zdegenerované části (lidé) a za pár dekád na stejném místě, možná, snad, vzdejde jiný a zdravý organismus.
devlop

Příspěvekod golem » 05.07.2018 22:27

Mutace politických stran. Z komunistů fanoušci EU, z kapitalistů její odpůrci
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/eu-15-let-od-re ... domaci_lre

Jestli ono to není dané hlavně mutací EU...
golem

Příspěvekod Matěj » 05.07.2018 22:39

Trošku z mé zkušenosti z UK.

V první řadě jsme pro Anglány přistěhovalci z východního bloku. :D
Vzhledem k tomu, že jsem se tam dostal pracovně do kontaktu jak s bílými, černými, žlutými a řekněme olivovými domácími, tak jsem si na různá etnika udělal obrázek.

Původní Britové nás berou jako náplavu z východní Evropy, co žije pomalu v jeskyních. Bavil jsem se s jedním, který se ptal, odkud jsem, když jsem mu řekl, že z ČR, tak nevěděl, kde to na východě leží. Ale jednou byl kdesi na východě chlastat, prý někde v Praze. Majitel firmy s cca 200 zaměstnanci, kde by člověk čekal alespoň trošku větší základní rozhled. Rád ale náplavu zaměstnával, hlavně prý Poláky, sice prý pořád říkají "Kurwa", ale nemusí jim moc platit a pracují dobře.

Černí (nechci být nařčen z rasismu, tak to beru podle barev) Ať už byli naplavení odkudkoliv nebo se v Británii narodili, tak po nich nemůže člověk chtít jakoukoliv práci. Línější rasu jsem nepotkal (ehm, asi to není moc korektní označení :) ). Když člověk po nich chce, aby něco dělali, tak je rasista. Když mi jedna černoška začala nadávat do rasistů, tak jsem na ni obrátil, že vzhledem k tomu, že nejsem Brit, je rasista ona. Nevěděla, jak má argumentovat, nicméně pracovní výkon nezvýšila. :) Podobně jsou na tom charakterově také Indové, mimo těch keců o rasismu.

Olivoví. Prakticky to samé co předchozí skupina, co se pracovního nasazení týče. Všiml jsem si, že se hodně angažují v nemovitostech. Nicméně chlapy člověk během dne a vlastně pořád vidí flákat se po ulicích a pokuřovat. Ženské pošlou do práce, nicméně moc výkonné nejsou. :D

Ani jedna ze zmíněných skupin nemá ráda, když má dělat - zejména být vedena někým z východu. Oni jsou prostě něco víc a dávají to dost okatě najevo.

Žlutí - asi něco jako naši Vietnamci. Pracují celkem usilovně. Na druhou stranu větší rasisty jsem nepotkal. Bílé berou OK, ale černé moc nemusí. :D S touto skupinou jsem se ale pracovně popravdě setkal hodně málo, jednalo se o pár jednotlivců. Nicméně bývalý kolega, Čech si v jejich komunitě našel partnerku a odešel s ní do Číny, tak nějaké info sem tam přes Skype poskytne.

Toť mezirasový exkurz z mé zkušenosti. Popravdě jako nejlepší pracanty mohu hodnotit "lůzu" z východní Evropy. :D

---

Když už se tady zmiňují ty zbraně, tak v Británii jsem potkal jen pár lidí, kteří proti nim nebyli vyloženě zaujatí. Vesměs bývalí vojáci. Ale je pravda, že jsem tento koníček až tak moc neventiloval, většinou až se uvolnila atmosféra a tak nějak jsem si lidi oťukal, že to můžu zmínit. Jinak souhlasím s tím, co je uvedeno výše. Ono asi i ta zmíněná sociální bublina a lá Londýn platí. Zajímavé, že ve Skotsku jsem potkal zřejmě více normálních lidí, ale ani tam to nebylo tak růžové. Ve skrytu duše jsem doufal, že se povede odtrhnout Skotsko od Anglie (což z racioálního hlediska je samozřejmě blbost a bylo od začátku jasné, že Angláni Skotsko nepustí, protože ropa, plyn ... samotná Anglie je de fakto zemědělský stát a pasení ovcí by je dlouho asi neuživilo). Každopádně to byla jen má tajná touha. Alespoň, že Brexit vyšel, s tím jsem taky nepočítal.

Pro ty, co tu čekají na Britský rozpad. Možná k tomu dojde dřív nebo později, na druhou stranu, bylo by špatné kdyby to pocítil i zbytek světa. Přece jen mají jaderné zbraně. ;)
Matěj

Příspěvekod Serža » 05.07.2018 23:02

vzhledem k tomu, jak tam slimáci postupně přebírají státní funkce, tak se k tomu červenému tlačítku dříve či později dostanou... :tmi
\(^_^)/
Serža

Příspěvekod Pahrb » 06.07.2018 5:53

Stejne je to tim, ze tyhle antigun fanatici jsou soucasti grupy, ktera chce jen konzumovat a o nic se nestarat. Kdyz k tomu pridate ty, ktery nenavidi svou spolecnost, protoze v ni selhali a maji zvracenou radost ji nicit, tak ove skupiny mohou kooperovat. Jejich zajmy se prekryvaji.

Narozdil od marxismu, jehoz vysledkem ma byt komunismus, tady o budoucnost nejde, jde jen o destrukci. O budoucnost se postaraji jini, s nejakym cilem. Treba Muslimove a islamskou UK.
Pahrb

Příspěvekod dracekvo » 06.07.2018 8:02

Serža píše:a ještě na sebe chtějí navzájem udávat přestupky v autech:
https://autoroad.cz/zajimavosti/92822-b ... zduvodneni
snad se to nerozšíří k nám...

Tak zrovna před 14 dny proti mě vyjel v protisměru nějakej magor co strašně chvátal a musel předjíždět přes plnou čáru a v zatáčce do který vůbec nebylo vidět. Měl jediný štěstí, že sem měl novou kameru a nějak jsem jí blbě nastavil a záznam se mi z té cesty zrovna neuložil. Jinak by na to na poličajty šlo.
Jako nejsem žádnej udavač, a řada přestupků mě nechává chladným, ale jen do té doby, než někdo svou bezohlednou jízdou ohrožuje životy ostatních. Kvůli takovejm každej den na silnici někdo umře.
A byl bych jedině pro, kdyby tyhle nebezpečný paka automaticky každej napráskal.
dracekvo
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností