Občanská válka v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Slick7 » 19.10.2016 20:38

Přátelé, hodně dlouho už o tom uvažuji založit tady toto nové téma, které vlastně vzniklo na popud jiného tématu a to
Imigrační džihád-zkáza Evropy jak ji známe, ale vzhledem k tomu, že toto téma nechci zaplevelovat další diskuzí, byť to trochu souvisí, vytvořil jsem toto téma, kde se k tomu může každý vyjádřit.
Je asi jasný, že s největší pravděpodobností nás (Evropu) v nejbližší době čeká občanská válka, nebo min nepokoje, protože situace, která se tady vytváří díky nekontrolovatelnému a nezastavitelnému přílivu uprchlíku a další svoloče s tím přitékající do toho rychle spěje a je jen otázkou času, kdy se situace pro normální lidi stane neúnosnou.

Takže, otázka zní, kdy si myslíte, že to můžeme čekat, jak si myslíte, že bude tahle občanská válka probíhat a jak moc by nás například zasáhla taková situace, kdyby například nastala v nějaké Evropské zemi, např, Francie, Německo, atd a jak se na takovou situaci připravit a vybavit? Další dotazy budou jistě časem vzneseny.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Slick7
 
Příspěvky: 390
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod JirkaK » 20.10.2016 8:33

Jsem přesvědčen, že je to nevyhnutelné. Evropa nemůže donekonečna dotovat migranty a také se tady jedná o miliony občanů již některých států, kteří tam žijí již několik generací. Jedná se především o Francii, Holandsko, Belgie a Anglie. Další státy jich tam nemají až tolik, ale masivně se jim tam stahují migranti Německo, Švédsko, Dánsko. Problémy ze současnosti Řecko a Itálie.
Před nějakou dobou jsem četl, co by se stalo ve Francii, kdyby se přestala vyplácen těmto občanům všelijaké podpory. Nastal by totální chaos a tito lidé by začali dělat velké nepokoje a bouře+rabování. Při těchto nepokojích by určitě byla velká spousta zraněných a mrtvých. Stačí si vzpomenout na nedávné nepokoje v Paříži. Ostatní státy by dopadli asi stejně. Dokonce by bylo možné, že se některé státy zhroutí.
Ve spoustě těchto zemí je na vzestupu krajní pravice, která to chce řešit. Jediné řešení, ale je totálně omezit migraci, nejlépe všechny odmítat, ale to se v Evropě nikdy nestane. Vystěhování, neboli vyvezení všech současně žijících migrantů a žijících občanů Afrických a z Blízkého východu, také asi nejde.
Už teď je díky porodnosti Afrika přelidněná a Evropa je nemůže všechny uživit. Nebo některé státy Asie - Indie, Indočína, Malajsie...
Za 10-20 let bude tímto tempem původních obyvatel Evropy míň, než migrantů a přistěhovaných. Všichni víme, že hlavně muslimové budou chtít mít své zákony, už teď to někde vyžadují.
Existují pouze dvě varianty:
1. Původní obyvatelstvo + někteří přistěhovaní se začnou tvrdě bránit a občanská válka je výsledkem.
2. Původní obyvatele, nebo aspoň většina se odstěhuje do USA, Austrálie a východní a střední Evropy.
Také to znamená Ekonomický kolaps západních zemí a tím pádem i nás středoevropských a východních zemí v Evropě.
Co se bude dít dál si netroufám předpovědět. Jen doufám, že to tady nebude jak na středním východě.
Závěrem: Stačí se podívat do historie a tam je spousta příkladů, jak se rozvinuté kultury zhroutili pod přílivem velkého množství barbarů.
Osobně mám velké obavy a nevěřím v jednoduché řešení.
JirkaK
 
Příspěvky: 256
Registrován: 23.12.2013 20:14
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Obrněný žebřiňák » 20.10.2016 8:51

Problém je, že třeba já považuju za občana pouze člověka, který nemá jen práva, ale i povinnosti. Od prosté povinnosti volit (viz poslední volby), přes kontribuci na obraně státu, až po prostou hrdost na to, že žiju v jedné z nejkrásnějších a pro život nejpřívětivějších zemí na světě. Rozhodně si nemyslím, že patřím k většině. Občanská válka nebude, nemá v ní k
kdo válčit...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
 
Příspěvky: 137
Registrován: 27.06.2014 11:41
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod malajizva » 20.10.2016 9:13

Než každý začne prezentovat své skvělé názory, dávám sem definici Občanské války z Wikipedia:
Občanská válka je takový ozbrojený konflikt, v němž obě válčící strany tvoří (alespoň zčásti) obyvatelé jednoho státu bojující zpravidla na jeho území.
Vhodnou situaci pro vznik občanské války představuje slabá centrální vláda při výrazném náboženském, sociálním či národnostním pnutí, nebo existence zřetelného útlaku určité jasně definované části obyvatelstva. Zásadní vliv může pocházet i z historie daného státu nebo oblasti.

Obyvatelstvo je soubor všech lidí obývajících určité území. Počet obyvatel určitého území se obvykle zjišťuje pomocí sčítání lidu, které většina států pořádá jednou za určitý počet let. Pojem obyvatelstvo je třeba odlišovat od pojmu populace, jenž je vymezen jako skupina lidí, mezi nimiž dochází k demografickým událostem.

Takže pokud se do sebe pustí migřáčci a bíláčci například ve Francii, je to občanská válka.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
malajizva
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 769
Registrován: 14.10.2014 19:46

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Slick7 » 20.10.2016 17:16

Ke zhroucení sociálních systému dojít musí, to je jisté, například Německo nebude schopné neustále vyplácet podpory imigrantům a dalším nefakčenkům, takže ti začnou dělat bordel a za další, pokud dojde k tomuto vyčerpání peněz, které si našetřili původní obyvatele na sebe sami, do budoucna na důchody atd. bude to další olej do ohně a je jedno, kdy a v jaké zemi se to stane. Otázka zní, když vypukne takový občanský konflikt, který se samozřejmě budou snažit ozbrojené složky potlačit, ale jisté, že to bude maximálně chvilkové a nakonec se budou muset přidat na určitou stranu, dojde ke zhroucení systému jako takového, nastane opravdová anarchie, nebo to sice bude krizová situace z x mrtvejma, ale nejdůležitější instituce zůstanou zachovány, například jako za války? jaký bude pravděpodobný scénář? Jak moc dojde k poškození základní infrastruktury, voda, plyn, elektřina, finance, atd. Jak se můžeme připravit?
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Slick7
 
Příspěvky: 390
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod viktor » 21.10.2016 7:33

no tohle jsou data ruzne sebrana takze ani neuvedu zdroje.. ale mimo jiné i debaty s lidma z hr atd
prumerna doba trvani občanských valek je kolem 10 -12 let. Obcanske války se vedou spise primitivnejsimy zbraněmi, rucni zbrane, naloze, improvizivana obrnena vozidla atd. sem tam nejakej tank ale ne moc, letectvo zadne
něco jako fronta neexistuje. spise chaharkter ruzne operujících militantních band ze zakladen, v jugosce když nekomu dosli sily tak sel verbovat do nejbizssi vesnice a pokud se k nemu muzi nepridali tak je rovnou postrilel, protože by je jinak zverbovala druha strana. celkem totalni chaos. v nasem pripade války s islame, respektive muslimaky by byl také problém identifikace protivníka, uniformy nejsou , je třeba pasna na rukavu. ani barva pleti v moznem evropskem konfliktu by nemusela byt jasna. pokud by bylo takove vedeni ve stylu postřílejte vse co je cerne, je nutno pocitat s tim ze by se urcite naslo par tech co by "cerne" chranili a byli na jejich strane, tim jen chci rici ze situace jsou v dost neprehledne. Tyto války jsou desne destruktivmi. Hlavni destrukcni faktor je dlouhodobost konfliktu a totalni demotivace obyvatelstva něco delat. Proste když vam po desdate rpzestrileji barak tak se na fasádu uz vykašlete ze to udelate az pak .. a uz mic nedelate. Nic celkem nefungujer a tak je hlad a také drancovani, kriminalita atd.
Bezpecno není nikde, ani vesnice, ani město. Tabory pro valecne zajatce také v podstate nejsou. Proste je to sama radost. Nevim, jina budoucnost zemi zapadni evropy me nenapada. Mozna jsem hodne skeptickej al ejinak to moc nevidim. Pro radu emigrantu to bude duverne zname prostředí. Pro evropany ne. Nase tj evropske armády a jiné bezpecntosni slozky jsou moc male nez aby s tim dokazali něco delat. Obavam se ze priprava na konflikt neni moc mozna, proste představa ze se nekde zasijete na 10 let se zasobama potrevin atd .. to nevidim moc realne.
jedine co se nabízí je sem proste nepustit. Obavam se ze i to je nerelane. Respektive pokud by vypukla valka napr ve francii tak nas nemine utecenecka vlna, francouzu , nemcu atd. ti co utikaj nepude asi pouzit k obrane nasich hranic, nakonec utikaji, ne ze bojuji za svoji zem, nebudou bojovat ani za tu naší.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 2055
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Slick7 » 21.10.2016 7:48

Ano, něco takového je dost možný tam, kde už těch černých mají mraky, na druhou stranu, kdyby se něco takového někde stalo, už budeme mít echo a jistý čas se na situaci, která by mohla přijít připravit. Mobilizovala by se armáda, připravovala by se obrana a ochrana hranic, civilisté by se ozbrojovali a zásobili potravinami, atd.
Nesouhlasím s názorem, že ti kdo by z těchto států utekli by se pak do dalších bojů o území nepřidali k nám. Za druhé světové spousta našich lidí utekla do zahraničí, aby se tam přidali k boji proti nacistům a zde by to bylo stejný. Když by začali nepokoje na jihu Francie, je přirozený, že část obyvatel na severu by se stáhla k nám a od nás by pak vytvářeli vlastní již bojeschopné jednotky, které by se postupně zapojovali. za další, u takových lidí, kteří by si zažili například pár nepěkných zážitků od těch druhých by se dalo očekávat vysoké bojové nasazení z pohledu oko za oko, zub za zub, viz Rusové a Němci za druhé světové. No, pěkný by to nebylo, ale opravdu by se museli lidi spojit a jít v jedné frontě a čistit to město po městě, vesnici po vesnici a vytlačit je zpět. Byl by to hnus, každá strana by se dopouštěla bezpráví.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Slick7
 
Příspěvky: 390
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Cep » 21.10.2016 9:43

Nepokoje ano, občanskou válku EU nikdy nepřipustí - ani za cenu diskriminace původního obyvatelstva.
Příklad Kosova se podle mne nedá na západní státy EU aplikovat.
A není důvod, proč by druhá strana měla jít do občanské války. Dokud bude fungovat demokracie, tak budou těžit z podstatně vyšší natality.
Cep
 
Příspěvky: 1284
Registrován: 09.04.2015 10:22

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Slick7 » 21.10.2016 11:16

Odpověděl jsi si sám, dokud budou dostávat peníze, tak do konfliktu nepůjdou, ale to nebude dlouho trvat, Němci to sami přiznaly, že jejich sociální systém vyplácení dávek není bezedný a už teď dostává pěkně zabrat. Jsou to jednoduchý počty, když se jim tam nasypalo přes milón migrantů, každému dávky a ještě mu zaplatit x dalších výdajů, plus výdaje na polici a další s tím spojené organizace, jsou to obrovská čísla, a ty nejsou dlouhodobě schopny zvládnout ani tak bohaté země, jako je Německo. Navíc jak jsem psal, samotní Němci nejsou slepí, je jim jasný, že se dává z jejich a taky jim musí být jasný, že kasa není bezedná, takže si brzo položí otázku, my se dřeme, aby se tady pakovali nefakčenka? A až půjdeme do důchodu tak ty peníze co jsme tam šetřili tam ještě budou? A jistě se za chvilku najdou politici, co to budou probírat veřejně, o tom žádná.
Opravdová moudrost je v poznání vlastní nevědomosti. Sókratés
Slick7
 
Příspěvky: 390
Registrován: 10.11.2011 21:03
Bydliště: BRNO

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Cep » 21.10.2016 11:41

Já jsem o penězích nic nepsal. Psal jsem o demokracii.
Nepokoje z frustrace jako ve Francii, Švédsku,... neberu jako občanskou válku.
V občanskou válku to může přerůst jen v příadě, že rapidně upadne vliv EU.
Cep
 
Příspěvky: 1284
Registrován: 09.04.2015 10:22

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod viktor » 21.10.2016 13:00

Cepe, vliv mas když ho mas necim podlozenej, jinak to jsou jen kecy. Muze si na něco hrat ale musíš mit tu moc to potom realizovat. V normalim lidskem vztahu problémy resi dohody, pravnici a soudy. Mezi staty´josu sfery vlivu a ty jsou dany moci každého státu, moci a to vojenskou, at uz vlastní a nebo tu kterou si jde koupit a hlavne ji mit pod kontrolou. Vse ostavni je jen divadlo pro divaky, nic vic. Nemci zabrali na zacatku II sv poryi které okupovala po I sv francie a bylo sice par protestu ale zim to skončilo, nebylo nikoho kdo by byl nemce schopen vyhnat. respektive naší army a většinou zapadnich evropských armad sice muzes hrozit ale jinak jsou vicemene k nicemu. jednoduse v cislech v CR kde v podstate zadne muslimy nemá a drtiva většina bezencu ( alespoň si to myslim ) je v taborech tak je něco mezi 10 - 25 tis muslimu. tydy 2 x az 5 x vice nez mame vojaku. ( bojových ) ve vestine zapadnich zemi eu je pomer daleko vyssi, respektive presila muslimu vetsi nez u nas. Bojova sila na jednotlivce muze byt zajimava, nicmene si myslim ze je spise asi prospěch uprchlíka. Vetsinou je to mladej otuzilej kluk, pochazi ze zemi kde je valka a ma z ni zkušenost vcetne zachazeni se zbraněmi a gerilou. Je dostatecne motivovan. Navíc ma na sva strane prekvapeni. Nemá zabrany zabijet civilisty spise zcela naopak ( bavime se o teriŕistech ) dav je cil, vojak musí svůj cil, jednotlivce presne urcit, ne palit do davu, to vse je ve prospěch teroristu. Proste se ti snazim rici ze představa ze prijde nejaka armada a udela porad je tezka fikce.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 2055
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Cep » 21.10.2016 13:57

No, a já se ve zkratce snažím říct toto:
1) EU a státy budou dávat ber kde ber, aby "občanská válka" nevznikla
2) když toho bude míň, tak se část uprchlíků sbalí a půjde jinam a nebo začne +- dělat (jak afroameričané + hispánci)
- pokud to nebude až v době, kdy budou mít uprchlíci demografickou většinu

S dějepisem seš vedle, Porýní bylo zabráno před anšlusem Rakouska a od toho do začáátku 2. sv. zbývala ještě Mnichovská dohoda a zabrání zbytku ČSR.
Ne že by nebyla síla Němce praštit přes ruce - nebyla politická vůle. Anglie a Francie chtěli zabránit válce ať to stojí, co to stojí - viz můj bod č. 1)
Cep
 
Příspěvky: 1284
Registrován: 09.04.2015 10:22

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod JOBU » 21.10.2016 14:11

viktor píše:mladej otuzilej kluk, pochazi ze zemi kde je valka a ma z ni zkušenost vcetne zachazeni se zbraněmi a gerilou...

na to by som sa nejak extra nespoliehal... bol som ,videl som,zažil som.A stačí si aj pozrieť videá na youtbe,taktika žiadna,spôsob streľby absolútne neefektívny.
JOBU
 
Příspěvky: 713
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod viktor » 21.10.2016 14:28

nerekl bych, pomer ztrat ve francíi svedci o velke efektivite použitého zpusobu strelby.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
viktor
 
Příspěvky: 2055
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod JOBU » 21.10.2016 14:34

Vo francúzku ešte nieje občianska vojna,a ich výhoda bola v tom,že nikto sa nebránil (ani nemal ako a spoliehal sa ako vždy na iné zložky),čo v prípade občianskej vojny tak nejak nehrozí.
JOBU
 
Příspěvky: 713
Registrován: 14.07.2016 15:38

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Kivan » 21.10.2016 14:41

JOBU, pořád na tom jsou lépe, než naše omladina. Jsem zvědav, co ty naše zčouzeninky budou dělat, až se tohle na ně vrhne.
Kivan
 
Příspěvky: 108
Registrován: 20.10.2016 18:28

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Hohepa » 21.10.2016 17:15

Kivan můžeš mi prosím vysvětlit význam slova "zčouzeninky" ?
nějak ho nechápu ve spojení s naší mládeží
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
 
Příspěvky: 2442
Registrován: 22.07.2013 21:16
Bydliště: Praha

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod zedik » 21.10.2016 17:19

no..zřejmě se mezi mladýma moc nepohybuješ . dle mě myslel užívání marihuany mezi mladejma.procentně to nedokážu odhadnout nicméně si myslím že to číslo bude veliký :-)
zedik
 
Příspěvky: 683
Registrován: 29.03.2016 19:41

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Hohepa » 21.10.2016 17:30

zčouzeninka mi evokuje očouzenej ešus a barvu pleti ( čmoudi, uzenky a jiné podobné invektiva) vůbec ne huliče , ten je spíš zhuleninka :chuckle
a ani Google na "zčouzeninka" nenajde jediný odkaz.
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Uživatelský avatar
Hohepa
VIP
 
Příspěvky: 2442
Registrován: 22.07.2013 21:16
Bydliště: Praha

Re: Občanská válka v Evropě

Příspěvekod Kivan » 22.10.2016 22:18

Připadá mi to, jako když řešíš že si jeden dal buřt, druhý vuřt. Google toho nenajde. :roll:
Kivan
 
Příspěvky: 108
Registrován: 20.10.2016 18:28

Další

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: J-e-n-n-y a 2 návštevníků