Jak skončí tento svět

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Jak skončí tento svět

Příspěvekod Kedarus » 03.09.2012 23:02

Hnedy trpaslik neni hvezda.Ma hmotnost mezi 13 az 80 hmotnosti Jupitera a tim nedokaze spustit termonuklearni reakci.
Nad 80ti nasobek Jupiteru se uz vodik slucuje v helium a vznika hvezda.Nejvic hnedych trpasliku se lovi v souhvezdi Plejad.380 svetelnych let.Nejak se mi nezda ze nikdo ji neni schopen objevit na nasem zadnim dvorku.Pluto je vzdaleno 5.45 svetelnych HODIN od slunce.Nubiru v max.50 svetelnych hodin.Navic by Niburu musela mit brutalne eliptickou drahu a pri pruletu by sice ovlivnila planety ale to plati i obracene.Takze by se nejspis uz pri prvnim pruletu vydal nekam,ale urcite by nezustala na sve obezne draze.Keplerovy zakony.
Prulet takove tezke vahy (zvlaste co 3600 let) by slunecni soustavu spolehlive rozhodil (zmenil by trajektorie planet) i bez primeho narazu do kterekoli planety.
Nevim co jsou obyvatele Nubiru zac. :D .Ale nechapu proc se neodstehuji na Neptun kdyz uz tedy navstevuji Zemi.Tam by se meli jak prasata v zite.Oproti Nubiru teploucko a slunecno.
Netvrdim ze ten sutr neexistuje.Nevim.Ale urcite na nem neni zivot.
Kedarus

Příspěvekod Centurion » 04.09.2012 5:40

Argumentoval bych stejně jako Macgyver. Přece nemůže žít něco na planetě která se pohybuje z mist kde je téměř absolutnínula -273,15 °C až do míst kde je nělolik set až tisíc °C . Kdyby tam náhodou někdo žil o čemž pochybuji tak se tám nemohl kvůli životním podmínkám vyvinout a tudíž musí mít technologie pro cestování na jiné planety a už by dávno vypadli někam jinam.
Centurion
VIP

Příspěvekod lib » 05.09.2012 18:03

matr píše:Na to jak toto forum žije :F jsem čekal více odpovědí.Je to pro mne docela zklamání.

Napisal som zopar myšlienok o tomto v inej téme, (Pravděpodobnost rozpadu?) , ktorá úzko suvisí. "Kedy" a "Ako" su zakladné otazky, a podla odpovede sa treba nachystať. Tu napíšem iba toto : Bude zle.
lib

Asteroid

Příspěvekod arne » 09.10.2012 10:05

Včera (8.10.2012) byl na ČT2 zajímavý dokument, vědecká analýza co by se dílo s lidstvem, kdyby se dnes opakoval dopad asteroidu který před 60 mil. lety vyhubil dinosaury. Krátké shrnutí: po počátečním prudkém oteplení, způsobeném vyvrhnutím a dopadem žhavých hornin po celém povrchu planety, by následovalo prudké ochlazení způsobené zakrytí slunce prachem. Jediná možnost dlouhodobého přežití pro vnitrozemce, je vydat se na jih k moři do tepla.
S touto variantou se tady na fóru moc nepočítá.
arne

Příspěvekod escibe » 09.10.2012 10:15

Já na tuto variantu také myslím
escibe

Příspěvekod Centurion » 09.10.2012 10:31

Já se připravuju na výbuch yellowstone. Následky budou prakticky totožne jako při srážce s kometou, ale pravěpodobnost že sem spadne kometa nebo bouchne yellowstone je hodně mizivá a za mého života se to asi nestane. Jediný co nás může ohrozit je asteroid 99942 Apophis v roce 2029 s mizernou pravděpodobností 1:250 000.
Centurion
VIP

Re: Asteroid

Příspěvekod Evinka » 09.10.2012 13:56

arne píše:Včera (8.10.2012) byl na ČT2 zajímavý dokument, vědecká analýza co by se dílo s lidstvem, kdyby se dnes opakoval dopad asteroidu který před 60 mil. lety vyhubil dinosaury. Krátké shrnutí: po počátečním prudkém oteplení, způsobeném vyvrhnutím a dopadem žhavých hornin po celém povrchu planety, by následovalo prudké ochlazení způsobené zakrytí slunce prachem. Jediná možnost dlouhodobého přežití pro vnitrozemce, je vydat se na jih k moři do tepla.
S touto variantou se tady na fóru moc nepočítá.

ano, sledovala jsem, velmi zajímavé postřehy ...ale, myslím, že zrovna na tuto možnost bude většina přítomných připravena...zásoby jídla, vody,léků atd. budou mít...to je základ...a následný přesun do "končin", kde se dá přežít bude samozřejmý. Navíc u tohoto způsobu PA, budeme vědět dřív, že se něco děje..nebude to rána z čistého nebe... ;)
Evinka
VIP

Příspěvekod urbanwarrior » 09.10.2012 14:09

Exploze velké sopky by dokázala zamíchat karty velice úspěšně, myslím. Takový Yellowstone by dokázal civilizaci poslat do kolen úplně bez debaty. Dnešní ekologové se moc nezmiňují např. o ekologických dopadech II.ww - celá padesátá léta bylo klima slušně nabourané od prachu a různých čmoudíků - chvíli neúroda, sucha, potom záplavy a smrště...
S výjimkou Yellowstone by sopka způsobila slušnou krizi. Supervulkán by debatu uplně ukončil.
urbanwarrior
VIP

Příspěvekod proforma » 18.01.2016 21:21

Apophis 13. dubna 2036. A ja bych mela jit 20. do duchodu. Hergot! :-/
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod proforma » 05.09.2017 6:31

50 nobelistu odhadovalo, na co dojedeme:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pad ... &source=hp
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod neilz » 06.09.2017 22:42

ja verim ze pokud se nevyhladime do par desitek let at uz prelidnenim, bombama, virem atd sami tak nas vyhladi umela intelugence, jeji vznik je neodvratitelnej protoze od PC, internetu a neustaleho posouvani vykonu se neoprostime, i samotna prirodni evoluce funguje jen na principu chyb v DNA ktere se nakonec projevy jako vyhoda a rozsirise, nam uz jen staci pockat az "podobna" chyba se stane v zdrojovem kodu a bude to celkem rychle :-D
neilz

Příspěvekod Lyster » 08.09.2017 7:22

Teda dnešek stojí za to. Největší solární bouře X9,3. Hurikány Irma a José. A teď zemětřesení v Mexiku 8.stupně.

Dnes večer mě varování v telefonu (Alert 5, RSOE EDIS a Lastquake) zbudilo asi 4x. A to mam na všem nastaveno jen nejvyšší prioritu.

Zdá se mi to, nebo se nás země vážně začíná zbavovat? Ne že by jsem se jí divil.
Lyster
VIP

Příspěvekod krvfx » 08.09.2017 9:50

Já bych spíš řekl, že díky celosvětovému mediálnímu pokrytí se o událostech akorát dovídáme rychleji a častěji, jinak frekvence a "síla" katastrof je dle mě stejná. Když vybuchla Krakatoa, to byl nějaký mazec...
krvfx
VIP

Příspěvekod Hohepa » 08.09.2017 14:55

Nó ona ta dnešní civilizace je mnohem víc životně závislá na moderních technologiích a elektronice obzvlášť.
Takže stačí solární bouře jak v tom roce 1859 (?) a jde to všechno do kytek. Tenkrát to zavařilo jen pár telegrafů a
polární záře byla vidět až na Havaji větší dopad to na tehdejší civilizaci nemělo. Dneska ?
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Příspěvekod dr78 » 11.09.2017 22:53

Reálný obrázek co udělá nějaké to "zaškobrtnutí" ve fungování států ukazuje asi reálný příběh
Ukrajince s českým občanstvím z postiženého ostrova sv. Martin. Během pár hodin gangy
a násilí. Lidi chovající se jako zvířata. Tady je reálný příklad, proč být připraven a ozbrojen.

Čtyři dny trvalo Čechovi Ihoru Krotovychovi, než se dostal do bezpečí poté, co hurikán Irma zpustošil 6. září ostrov Svatý Martin, kde byl u přítelkyně. Nejprve museli utéci před rabujícími gangy z francouzské části do nizozemské. Z hotelu je vyhazovali a letadla je odmítala brát na palubu, protože americká evakuovala jen Američany, kanadská Kanaďany a nizozemská Holanďany. Teprve v neděli 10. září jej na Martinik přepravilo francouzské vojenské letadlo, řekl Novinkám do telefonu.

Komplet na:
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... gangy.html
dr78
Sponzor serveru

Příspěvekod Patrol » 12.09.2017 7:06

Něco podobného jsem si všiml před dvěma lety při své cestě do Severní Karolíny. Když jsme přiletěli, tak Amíci šli domů rovnou a ostatní čekali v zapáskované zóně přes hodinu, než nás začali odbavovat. Při zpáteční cestě jsem schválně sledoval, jestli to v Londýně bude naopak, ale nebylo. Amíci zase procházeli speciální uličkou téměř bez kontroly, ti se "zlatými" pasy jen mávli a šli. My ostatní jsme opět byli postupně odbavováni. Alespoň, že už nás nenechali přes hodinu stát v klikatých uličkách mezi páskami jak dobytek. Alespoň že v Praze dělají pakárnu všem bez rozdílu. :mrgreen:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Patrol

Příspěvekod DeadMan » 12.09.2017 8:14

V Izraeli jsem zažil něco podobného a ostatně při návratu do EU taky, ale opačně - EU citizens line .....
You cannot kill me as I am already dead!
DeadMan

Příspěvekod dr78 » 12.09.2017 10:58

Reálně jsem přesvědčen, že po kolapsu energetické sítě dojde k rozpadu velmi rychle. Rabující gangy vzniknou během několika málo hodin po totálním výpadku. Při dlouhodobějším výpadku budou města smrtící pastí. Policie nemá kapacity, aby čelila útokům po nějakou delší dobu. Problémem St. Marten je pravděpodobně poddimenzovaný počet armády, která to tam měla po skončení větru ihned podchytit.
dr78
Sponzor serveru

Příspěvekod krvfx » 12.09.2017 16:29

Jenom nechápu, co kdo kritizuje na tom, že US letadla přednostně odváží US občany. Když kritizovat, tak neschopnost vlastní vlády postarat se o vlastní občany.

Po příletu do USA je logické, že si příchozí prověřují, berou otisky, atd. Pak existuje něco jako business class cestující, kteří jsou odbaveni přednostně, jelikož si za to zaplatili.

K věci - nevím, co na tom ostrově žije za lidi, ale myslím si, že u nás by klid vydržel o něco déle, dejme tomu dva dny. O povodních to naše policie celkem zvládá, i když to je spíš lokální záležitost.

A opět se po hurikánu Irma potvrdila rovnice: blackout = all blacks out.
krvfx
VIP

Příspěvekod proforma » 20.09.2017 14:19

Zemetreseni v Mexiku, 2 pomerne velka v kratke dobe: jaky to muze mit vliv na Yellowstone, kdyz to probudilo Popocatepetl? Tedy nemyslim si, ze by to tak daleko melo primy vliv, ale zrejme se pri tech zemetresenich dost pohnuly karibska a pacificka deska, coz muze mit zase vliv na desku severoamericko. Co myslite?
proforma
VIP

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností