Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvekod proforma » 15.09.2018 8:23

voron píše:Nieco mi na to nesedi...
"Mozem sa spytat, kto z vas v tomto hlasoval? Kde informovali o tomto hlasovani, ako to prebiehalo, koho sa pytali? al?.

Jeden muj kamarad to hlasovani vyhrabal nekde na webu EU, sdilel link na FB a hlasovala jsem ja a par mych znamych. Pokud vim, tak kampan na to zadna nebyla, jen nejaky 1 clanek na nejakem zpravodajskem serveru, ale to uz je davno. Ja hlasovala nekdy pred prazdninama.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
proforma
VIP

Příspěvekod golem » 15.09.2018 11:21

Kocour píše:například USA už desítky let blokují žádosti Portorika o přistoupení, přestože v Portoriku samotném takový návrh pravidelně vyhrává referenda

To čerpáš odkud?
golem

Příspěvekod Rafael » 15.09.2018 11:46

Jak píše Kocour:
..nynější zrušení střídání letního a zimího času je typický příklad činnosti nátlakových skupin......
Takhle dalece jsem neuvažoval což byla chyba.
Na něco k zamyšlení k tomu, mimo Kocourova příspěvku, jsem dnes narazil na http://neviditelnypes.lidovky.cz/samano ... _doupe_wag
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Nuwara » 15.09.2018 11:55

golem píše:
Kocour píše:například USA už desítky let blokují žádosti Portorika o přistoupení, přestože v Portoriku samotném takový návrh pravidelně vyhrává referenda

To čerpáš odkud?

Je to lehce jinak, ale na podstatě to vlastně nic nemění. Od padesátých let se o to Portorikánci chvíli snaží a chvíli ne. O posledním referendu a vlastně i stručný souhrn např. zde:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/po ... 590604f2e/
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod golem » 15.09.2018 12:17

Je to víc jinak.

"Na ostrově se od roku 1952 konalo několik referend, v nichž se občané nedokázali shodnout, zda je pro ně výhodnější současný stav, anebo by bylo lepší stát se 51. státem USA. V roce 1966 se pro začlenění do USA vyslovilo 39 procent voličů, v roce 1993 to bylo 46,3 procenta a v roce 1998 bylo pro 46,5 procenta voličů (proti 50,2 procenta).
V zatím posledním referendu z roku 2012 se Portoričané vyjádřili, že si přejí změnu dosavadního statusu země. Protože se ale vyskytlo téměř 500 tisíc prázdných hlasovacích lístků, americký Kongres rozhodl nebrat výsledky referenda v potaz."
Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2148624-portoriko-jako-51-stat-usa-karibsky-ostrov-se-snazi-vymanit-z-vlekle-krize - článek z 11.06.2017

Tolik k desítkám let blokování žádostí Portorika o přistoupení...
Dál jsem kocourův příspěvek zatím nečetl.
golem

Příspěvekod golem » 15.09.2018 12:29

Rafael píše:Jak píše Kocour:
..nynější zrušení střídání letního a zimího času je typický příklad činnosti nátlakových skupin......
Takhle dalece jsem neuvažoval což byla chyba.
Na něco k zamyšlení k tomu, mimo Kocourova příspěvku, jsem dnes narazil na http://neviditelnypes.lidovky.cz/samano ... _doupe_wag

Pokud jsem oprávněný o něčem rozhodnout, případně se domnívám, že jsem oprávněný o něčem rozhodnout, tak se přece nemůžu schovávat za nějaké: "oni mě navedli"
Ten článek na Neviditelném psovi je zajímavý. Když jsem prvně četl zprávu o tom, jakým způsobem se realizuje celá ta akce kolem zrušení střídání času, měl jsem z toho pocit, že je to ze strany EK zlomyslnost. Ale ono to spíš bude nějaké takové to: "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako obvykle"... 8-)
golem

Příspěvekod senil » 24.09.2018 8:23

Pouze zákazy, buzerace, regulace, vydírání. Dotace, které podporují korupci a prosperitu nepřinesou. Kromě volného obchodu není k ničemu užitečná.
senil

Příspěvekod golem » 04.10.2018 19:38

Evropský parlament se vyslovil pro přísnější snížení emisí oxidu uhličitého u nových aut, než navrhovala Evropská komise. Europoslanci zvedli ruku pro návrh, podle kterého od roku 2030 nově vyrobená auta budou muset vypouštět o 40 procent oxidu uhličitého méně, než stanoví norma pro rok 2021. Komise navrhovala 30 procent.
Zdroj: https://auto.idnes.cz/emise-limity-auto ... tomoto_fdv
golem

Příspěvekod mukl » 04.10.2018 23:51

Co bude v roce 2030 neví nikdo... :? Ani komise, ani europoslanci...ani my "Rozpadlíci"...a upřímně řečeno, je mi to dnes docela fuk. EU nám kdysi, před lety přinesla naději! Naději, že se budeme mít lépe, že budeme patřit na "prosperující západ", který jsme si kdysi vysnili, (naše generace) v 80-sátých letech. Ač si nemyslím, že jsem úplná naivka, to co se dnes děje, jsem si "ruku na srdce" nedokázal představit, natož domyslet. Celé to posrali, prosrali,..... lépe řečeno, celý záměr našeho zotročení se dnes provalil.....Tak to teď vnímám já...Ať jdou už konečně do prdele... :ne.
mukl

Příspěvekod bacil » 05.10.2018 3:59

To není možné fyzikálně kvůli omezené účinnosti spalování.
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod TomSmith » 05.10.2018 10:28

To jim je u zádele, oni si myslí že to spasí elektromobily :mrgreen:
Problém je že automotive sektor je hlavním tahounem velké části průmyslu EU a zaměstnává obrovské počty lidí.
Pokud se EU dobroserům podaří evropský autoprůmysl rozvrátit nesmyslnými limity na CO2 tak pak už nebude ani na jejich platy a půjdou všichni do :moon
TomSmith

Příspěvekod Radek07 » 05.10.2018 10:42

S tím musím souhlasit. Dělám v Automotive a každé zhoupnutí na trhu je kurevsky znát v objemu zakázek. Jsme jen montovna pro Říši a pokud půjde tento průmysl do háje, tak ty haldy lidí zablokují úřady práce.
Radek07

Příspěvekod Nuwara » 05.10.2018 16:23

TomSmith píše:To jim je u zádele, oni si myslí že to spasí elektromobily

Špatně. Rozhodně bych je neobviňoval z toho, že myslí (či si něco samostatně myslí). To by mohlo být bráno jako urážka. Správný nový Evropan, a těmi oni jsou, zásadně nemyslí.

A když už by to náznakem vypadalo, že si něco myslí, tak jen to, že na základě směrnice či jiné formy nařízení konečně budou muset fyzikové upravit ty svoje zákony, aby více odpovídali moderní ekologicky pokrokové době...
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod golem » 05.10.2018 22:27

Do kterého vlákna to vlastně dát???:

Česko zhoršilo své postavení v mezinárodním srovnání civilizační úrovně, která zahrnuje hlavně vzdělání a zdraví. Vyplývá to ze studie věnující se „lidskému kapitálu“ v odborném časopise The Lancet. Podle ní Česko v posledním čtvrtstoletí spadlo o osm příček a předběhlo jej i Bělorusko.
Studie vypočítává celospolečenskou úroveň vzdělání a zdraví v jednotlivých zemích. V roce 1990 zaujímalo Česko 20. místo, v roce 2016 až 28. Slovensko spadlo o méně příček, ale hlouběji - z 30. na 36. pozici. Autoritářské Bělorusko za stejnou dobu naopak poskočilo z 36. na 22. místo.
Výsledky lze interpretovat tak, že v roce 1990 bylo Česko na vyšší úrovni ve srovnání s tehdejším světem než dnes. V roce 2016 na tom bylo ve srovnání s obdobím před čtvrt stoletím samozřejmě lépe, ale jeho relativní pozice se zhoršila. Nechali jsme se předběhnout osmi státy, které se rozvíjejí rychleji.
Studie porovnává všech 195 zemí a nabízí údajně nejkomplexnější způsob měření lidského kapitálu, který lze každoročně aktualizovat. Lidský kapitál je významným faktorem ekonomické výkonnosti, připomínají vědci.
„Naše zjištění ukazují souvislost – mezi investicemi do vzdělání a zdraví a vyšším lidským kapitálem a HDP – kterou politici k vlastní škodě ignorují,“ uvedl jeden z autorů studie Christopher Murray.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/svet-cr-belorus ... nicni_luka
golem

Příspěvekod Serža » 06.10.2018 1:25

hned první koment tam, to tam určitě dal někdo odsud :lol:

Pavel Kral 48992
Jinak když to srovnám s ostatními zeměmi, tak v ČR:
1) Školství jakž takž ujde, ale není to nejhorší
2) Zdravotnictví je velmi levné a na dobré úrovni
3) Míra svobody na dobré úrovni
4) Hyperkorektnost tu je velmi slabá
Já jsem za ČR rád, člověk se tu nebojí pozdravit holku, vidí druhým lidem do obličeje a ne do nějaké utěrky, kterou má druhý člověk přes hlavu, když si ublíží, celkem dobře ho ošetří, kvalitní voda, výpadky elektřiny téměř nejsou, internetové pokrytí na 99 % ČR je 4G, kulturní zážitky tu člověk najde, kriminalita relativně nízká, tím pádem jsme i bezpečná země, volby máme svobodné, říkat si můžeme skoro co chceme, nezaměstnanost je nízká, člověk má šanci najít práci, která ho baví.
Já jsem za ČR rád a jsou tu dobré podmínky pro život.
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Příspěvekod Nuwara » 06.10.2018 6:48

Souhlas, ostatně vůbec ani nevíme, co že to vlastně měřili a jak to měřili. Jen je to honosně pojmenováno jako "lidský kapitál".
Zkrátka je to vlastně nic neříkající blábol, ale s jasným závěrem - za mě buď přespříliš zjednodušující novinářská zkratka, nebo úmyslná manipulace. Každý ať se rozhodne sám.
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod dracekvo » 06.10.2018 9:48

Určitě jsme si pohoršili kvůli tomu, že máme málo multikulti učebnic a decka se ve vaření neučí halal jídla. Či nějaké další podobné blbosti co teď letí v moderní korektní části EU.
dracekvo
VIP

Příspěvekod senil » 10.10.2018 7:06

Evropská komise přichystala na nás další chuťovku. Cenzuru internetu po Německém vzoru. jde z toho strach!

http://www.epshark.cz/clanek/1088/eu-cenzura-internetu
senil

Příspěvekod golem » 14.10.2018 6:46

Vídeň kvůli GDPR smaže jména na 220 tisících zvonků. Předchází miliardovému postihu

Přes dvě stě tisíc jmenovek u dvou tisíc bytových domů plánuje do konce roku vyměnit společnost Wiener Wohnen, která spravuje městský bytový fond.
Příčinou byla stížnost jednoho z nájemníků. Wiener Wohnen následně nechala ověřit u odboru magistrátu pro ochranu osobních údajů, zda jsou jména na zvoncích v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů známým jako GDPR.
Mluvčí společnosti Markus Leitgeb pak veřejnoprávní televizi ORF potvrdil, že jediným řešením je náhrada všech jmenovek čísly bytů.
U obecních bytů to ale nekončí. Podle organizace ARGE Daten, která se zabývá ochranou osobních údajů, budou muset následovat i soukromí pronajímatelé bytů. Nezareaguje-li vlastník bytu na výzvu k odstranění jmenovky, může nájemník žádat odškodné ve výši tisíc eur. Vídeň tak aktuálně předchází teoretickému postihu ve výši 220 milionů eur (asi 5,7 miliardy korun).
ARGE však zároveň dodala, že povinnost anonymizovat zvonky není v rakouském právu nová a platí už od roku 1980. Směrnice GDPR pouze přinesla možnost porušení povinnosti sankcionovat.
Zdroj: https://www.euro.cz/udalosti/viden-kvul ... n=copylink
golem

Příspěvekod JOBU » 14.10.2018 13:48

Len tak ďalej a poštári budú mať k.rva radosť... :head
JOBU

PředchozíDalší

Zpět na Teorie rozpadu / úpadku společností