Světlana Alexijevič - Modlitba za Černobyl

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.

Světlana Alexijevič - Modlitba za Černobyl

Příspěvekod Serža » 27.03.2017 9:43

(blbej scan k dispozici na Uložto.cz)
hodně hustý čtení...aby člověk věděl, co by ho čekalo, pokud by nějakej blbec zmáčknul to červený tlačítko
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Serža

Re: Světlana Alexijevič - Modlitba za Černobyl

Příspěvekod __sXe__ » 24.07.2017 11:19

Už to čítam tretí deň a ja neviem. Na jednu stranu zaujímavé, pretože kniha opisuje príbehy ľudí ktorí to prežili. Na druhú stranu sú tam písané úplné zbytočnosti - kniha nemá byť román, ale zrejme autorka chce, aby sa táto kniha románu aspoň trochu priblížila. Dokonca mi to pripadá, ako keby jednotlivé príbehy hovoril ten istý človek ( nie skúsenosti, ale každý jeden má rovnaké myšlienkové pochody ) a nie rôzne osoby. Ale uvidím no, zatiaľ tú knihu nehodnotím, uvidím až keď prečítam celú.
__sXe__

Příspěvekod __sXe__ » 10.08.2017 17:57

Prečítal som ju celú a podľa mňa - nič moc kniha.

Mám rád tématiku týkajúcu sa Chernobylu ( knihy, hry, články, dokumenty, semináre ) a očakával som od tejto knihy, že mi poriadne pripomenie spomienky ľudí, ktorých ovplyvnil chernobyl. Áno, pár tých príbehov tam bolo, dokonca zabrnkali aj na moje emócie ( v prípade detí ), ale väčšina príbehov je, ako som spomínal - ako keby to rozprával dookola ten istý človek. Navyše, koho do čerta zaujíma v knihe o Chernobyle, že nejaká Babka keď bola malá, si veštila a hádzala okolo studni mak. Alebo koho zaujíma, čo bolo v druhej svetovej vojne ?!

Do čerta, chcel som si prečítať knihu, ktorá mi priblíži to, čo si dotyční ľudia mysleli počas výbuchu a následne po ňom. Ako reagovali a podobne. A nie čítať spomienky nejakej babky o druhej svetovej.

Za mňa priemerná kniha :roll: ktorú si určite druhý krát už neprečítam.
__sXe__

Příspěvekod Heisenberg » 11.08.2017 10:03

Do poslední tečky souhlasím s příspěvkem výše... Už jsem ani neměl sílu to dočíst a to jsem se o to pokoušel několikrát.
Heisenberg

Zpět na Knihy - beletrie