Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

...aneb pro chvíle oddychu a relaxace. Pouze k tématu.

Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvekod Hohepa » 28.02.2019 15:58

https://www.cbdb.cz/kniha-65215-lovci-monster-sro-monster-hunter-international

Četl někdo ? Má to velmi slušné hodnocení 91% .

Dostal jsem se na něj (autora) při čtení o jeho antiomluvě SJWs (Social Justice Warriors).
https://kechlibar.net/2019/02/04/o-otrokarstvi-psat-nesmis-aneb-antiomluva/
Ten to jeho počin mi jest velmi moc sympatický tak jsem o něm hledal další info a narazil na tuto jeho prvotinu.
Ukázky vypadají dost politicky nekorektně , tedy velmi sympaticky a čtivě

Tým nováčků byl narvaný v přecpaném suburbanu na zadních sedadlech. Holly nás začala označovat za tým duhové koalice, protože jsme měli jednu bělošku a k tomu černocha, asiata a míšence. Ke splnění vlhkých snů všech liberálů nám už chyběla jenom lesbička a chlápek na vozíčku. Sam vyplivl na zem chuchvalec sežvýkaného tabáku. Susan, zaživa jsi byla zatraceně skvělá ženská, ale radši si nechám vyšukat prdel bandou nadrženejch syfilitickejch dikobrazů, než abych se přidal k tvý zasraný hipísácký nemrtvý rodině, ty jedna vychrtlá vymaštěná upíří šlapko. Tak co, ošoustals mrtvou matku svý kámošky? Když to řekneš takhle, zní to nechutně. Nemělo smysl zapírat. Byl jsem na druhý metě a pak mi došlo, že nedejchá, mumlal jsem a dost jsem se u toho styděl. Dobřes to zahrál, chlapče. Sam mě bouchnul do ramene. Kdybys byl o trochu blbější, mohls posunout napichování upírů na kůl do úplně nový dimenze.

Teď je zrovna v akci https://www.megaknihy.cz/sci-fi/140767-lovci-monster-s-r-o.html
Jestli potřebujete uplatnit svou schopnost přežít, pravděpodobně jste předtím něco zvorali.
Hohepa
VIP

Re: Lovci monster s.r.o. Napsal: Larry Correia

Příspěvekod Nuwara » 28.02.2019 17:52

Jo, četl jsem to, četl jsem i veškeré pokračování a přidruženou sérii a je to paráda. Ale bacha, ne každému to vyhovuje.
Jo a na serveru do-ucha cé zet to najdeš i jako skvěle namluvenou audioknihu. :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Stenny » 28.02.2019 20:43

Četl jsem, bavilo mě, ale kvalitu překladu bych neváhal ohodnotit jako příšernou. Překladateli například uniklo, že "shoulder blade" není "ramenní čepel," ale lopatka. V mnoha případech z českého textu trčely nezvládnuté anglické idiomy jako hejno kramlí z gobelínu.
Pokud jsi schopný si to přečíst v originále, neváhal bych. Ale i česká verze, pokud nemáš moc vyvinutý jazykový jemnocit, se zvládnout dá.
Stenny
VIP

Příspěvekod Bill Masen » 01.03.2019 11:26

Nuwaro díky za tip. Od té doby, co mi zrušili "Království mluveného slova" je zdroj audioknih dost omezenej. Jiřík je velmi schopný člověk. Není to profesionál, ale někdo, kdo si vezme knížku a mikrofon, načte jí a zdarma hodí na internet aby někomu udělal radost.
Stenny ano, faktické chyby tam budou. Spousta z nich určitě i v originále. Hned v první kapitole prvního dílu třeba švícarák Spyderco. :chuckle

PS: oblíbený strojový překlad je "kola v časopise"
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Nuwara » 01.03.2019 15:59

Jen opravím dvě nepřesnosti. Jiřík je profesionál, jen už toho času v důchodu (není mnoho kvalifikovanějších rétorů než profesionální herci :-) )

Není ten švýcarák spíš taky dílem překladatele? Dle mých informací je Correia dost aktivní fanda do zbraní :-)
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Bill Masen » 01.03.2019 16:52

Tak já si myslel že ne, kdo to je? Pokud je to profesionál, proč to nedělá profesionálně?
S tím švícarákem, ty poslední dvě věty měli být přehozený. :wasntme
Bill Masen
VIP

Příspěvekod Nuwara » 01.03.2019 18:13

Jsme tu lehce OT a krom toho to nechci pitvat veřejně, tudíž SZ... :-)
Sofoklés
Nuwara

Příspěvekod Hdm » 18.10.2019 10:49

Doposlouchal jsem jak celou sérii LM, tak přidružené Paměti lovce monster.
Pan Jiřík perfektně namluvil :yes
Bylo to přesně dle mého gusta. Knihy jsem si užil a příběhy prožíval s lovci.
Těším se a doufám, že pan Jiřík namluví i další díl Paměti lovce monster 3 - Světci až vyjde.
Hdm

Zpět na Knihy - beletrie