Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Lyster » 11.03.2019 15:15

Kvůli střelbě v nemocnici zvažuje Hamáček novou databázi zbraní a zdraví
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hama ... domaci_kop
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
 
Příspěvky: 2548
Registrován: 22.03.2014 23:01
Bydliště: Litoměřicko

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Matěj » 12.03.2019 7:53

Hamáček nepovažuje za cestu, jak zvýšit bezpečnost občanů, to, aby se sami ozbrojovali. „Rozhodně bych nevyzýval občany, aby si masivně nakupovali zbraně. Nemyslím si, že je potřeba, abychom tady žili jako na Divokém západě, že budeme mít každý doma dvacet zbraní,“


To mě zaujalo... co si o tom myslet? Je 20 zbraní nebezpečnějších v rukou jednotlivce než jedna? Udělá z něj 20 zbraní psychicky narušeného jedince, co se stane nebezpečný pro své okolí? Kde přišel vůbec na číslo 20?
Matěj
 
Příspěvky: 824
Registrován: 28.08.2016 10:52
Bydliště: okres KM

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Nicotinick » 12.03.2019 8:57

Hamáček je typický politik, který o tom nic neví, protože je tam čerstvě. Nikdo mu neřekl , že tenhle "divoký západ" je tady už téměř 25 let, existují tisíce majitelů zbraní, kteří jich mají kolem 20 a víc, přesto je vražednost v ČR asi pětinová oproti "Divokému západu" v USA. Taky mu asi nějaký náměstek ještě nestihl pošeptat, že když už někdo splní podmínky a stát si ho prověří, tak z hlediska logiky je naprosto jedno, jestli má někdo 2,12 nebo 20 zbraní. Ale něco těm ovečkám říct musel. ;)

Stačí vzpomenou na plamenné a kategorické projevy Chovance po tragédii v UB a za pár let se fotil z Winchesterovkou pro média. 8-)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod mukl » 12.03.2019 20:54

Opravdu mě "sejří" ty snahy o nějaké restrikce ohledně zbraní, kapacity zásobníku, vojenského samočinného původu....atd.
Přitom bohulibý střelecký sport, vypadá podle mne, přesně takhle :yes : ....aneb "1000rounds" :F

https://www.youtube.com/watch?v=VsgXbOvevEI
mukl
 
Příspěvky: 522
Registrován: 05.10.2016 18:19

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Rafael » 14.03.2019 21:42

Nějak mi to něco trochu málo připomíná...

Nařízení říšského protektora Konstantina von Neuratha ze dne 1. srpna 1939 (RP20/39).

Podle tohoto nařízení měly být do dvou týdnů od jeho vyhlášení úřadům oberlandrátů odevzdány všechny střelné zbraně, třaskaviny, munice a dýky. Z povinnosti byli vyjmuti pouze:

-příslušníci německé armády, německých bezpečnostních složek a říšští příslušníci s platným zbrojním pasem
-příslušníci protektorátních ozbrojených složek (vládní vojsko, policie, četnictvo atd.)
-výrobci a obchodníci se zbraněmi s úředním povolením
-myslivci s platným zbrojním pasem a honebním lístkem s max. 5 loveckými zbraněmi a 50 ks munice
-vzduchovky, malokaliberní pušky a terčové pistole do ráže 6 mm, -znehodnocené upomínkové a muzeální zbraně

Zdroj a více na: https://www.fronta.cz/dotaz/drzeni-zbra ... otektoratu
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 07.12.2017 17:26
Bydliště: Valašské království

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Zarozak » 15.03.2019 10:53

Aj ti zlí němčouři nepovažovali malorážku za zbraň ;)
Uživatelský avatar
Zarozak
 
Příspěvky: 393
Registrován: 07.05.2017 11:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Bill Masen » 15.03.2019 11:48

Tak jestli ty zbraně měli znehodnocený podle slovenskýho předpisu, tak byly v pohodě, ne? :chuckle
Uživatelský avatar
Bill Masen
VIP
 
Příspěvky: 2353
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Nicotinick » 18.03.2019 15:00

Dovolím si sem nakopírovat názor jednoho excelentního střelce, Tondy Procházky (kdo ho zná tak ví), k posledním událostem :
Útok, který se stal na Novém Zélandu je neomluvitelný, ale stejně neomluvitelná je opět hysterie kolem zbraní. Naopak tento případ jasně ukazuje, že by neměli být v podstatě žádné zbraňové restrikce. To že zákaz nic neřeší, je bez debat, dokazuje to situace v Anglii, kde je neuvěřitelné a bezprecedentní množství útoků nožem i přesto, že jsou nože zakázané. Nesmíte mít na ulici bez důvodu ani šroubovák. Zde několik argumentů, proč by nám naopak poslední útok na Novém Zélandu měl otevřít oči a dát zbraně do ruky téměř všem na světě podle pravidel České republiky a ještě bych zakázal skryté nošení, aby každý zbraň viděl. ;-) (trochu sranda, ale ne moc.)
Argument 1.: Dotyčný idiot, který si šel střílet do bezbranných lidí, měl nelegální doplňky zbraně a nelegální výbavu v autě. Takže je jedno, že měl 1-2 zbraně legálně. Stejně musel navštívit překupníky a mohl od nich koupit i zbraň, nemusel si dělat oprávnění.
Argument 2., který vyvrací zákaz poloautomatických útočných pušek: ten člověk si na první útok a první střelbu zvolil brokovnici. Zbraň z principu loveckou, obranou, s nízkou kapacitou nábojů. Každý zkušený bojovník vám řekne, že nejlepší na útok je návodčí a letadlo naložené raketami, potom tank, potom kulomet, pak puška a jen idiot by si vzal do boje brokovnici. Tedy on si vybral tu nejméně vhodnou zbraň.
Argument 3. proč si vybral brokovnici?: protože dobře věděl, že mu nic nehrozí, věděl, že má dostatek času se vracet znovu do vozidla pro další zbraně, na začátku si první lidi zastřelí pomalou, velkou, neohrabanou zbraní.
Argument 4. proč nepospíchal?: Protože věděl, že tam není nikdo ozbrojený, žádný policajt a většina lidí je tak ukolébaná falešným bezpečím a humánním odporem ke všemu agresivnímu a zbraňovému, že se ještě chodili k plotu dívat, kdo to tam dělá rámus. Kdyby se to stalo v Izraeli, nebo Texasu, tak je do půl minuty mrtvej, protože kolem něho a mezi lidmi v mešitě bude několik lidí, kteří mají zbraň a umí ji používat běžným způsobem.
Argument 5. ubránili by se lidi? Právě jsem dnes odpoledne pořádal kurz pro civilní zájemce. Jejich střelecké umění je srovnatelné s profesionály v obru bezpečnosti a někteří jsou v samotné střelbě na úrovní operátorů speciálních jednotek. Postavili jsme si obdobnou situaci, kterou začínal útok v Christchurch a je pravděpodobné, že by útočník někoho zabil, ale je také pravděpodobné, že druhý muž ve vchodu do mešity, byl-li by ozbrojen, by situaci vyřešil do několika vteřin.
Poslední argument k celé legislativě: Když vezmete všem zbraň (jakoukoli střelnou nebo nůž) říkáte tím potencionálnímu útočníkovi: "Klidně zabíjej, nikdo se nebude bránit." Když dáte pár jedincům legálně zbraň se standardním výcvikem, říkáte tím: "Zaútoč, a budeš možná překvapen, kdo má zbraň a kdo tě zastaví." Když dáte legálně zbraň lidem a dovolíte jim, aby zbraně nosili veřejně, a od školy naučíte dítka základům obrany, nemusíte útočníkovi říkat nic. Přijde do kostela, mešity, synagogy, Tesca, pod kabátem kalacha, rozhlédne se, tak kolem sebe uvidí několik desítek pistolníků s drahými, vytuněnými zbraněmi za pasem, s mozoly na palcích od tréninku se zbraní a ani toho svýho posraných kalacha, nebo pomalovaný arko nevyndá, protože bude vědět, že je do několika vteřin mrtvej. Existuje cvičení, které vás spolehlivě naučí do (ať nežeru, já to dávám za 1.6) dvou vteřin i s tasením na pět metrů trefit hlavu. Takhle ten frajer bezmála 5 minut chodil z baráku do auta a zase zpátky pro další zbraně a náboje a pak v klidu odjel autem a ještě cestou střílel lidi brokovnicí z jedoucího auta. Takovej luxus v akci nemá ani armádní speciál podporovanej celým štábem a plukem tankistů. A poslední - klasický "bílý" terorismus (krom Breirvika) je organizovaný, sofistikovaný a používá jiné prostředky. Kdopak asi inspiroval dnešní idiotské osamělé střelce? Když šli islamisté vystřílet Charlie Hebdo, taky věděli, že se nikdo bránit nebude a můžou si v podstatě dělat, co chtějí. Kdyby je už při vstupu postřílelo několik legálně ozbrojených redaktorů, žádná moc velká inspirace by to nebyla, a každej by vyhodnotil, že být osamělý střelec není dobrý nápad a dost neúspěšná strategie. Teroristé by se vrátili k výbušninám a organizovaným buňkám a detailní přípravě útoku, a to všecko se dá odhalit snadněji, než osamělý vlk, nenápadně připravující takový průser. Takže děkujeme restriktivní - anti gun - lobby! Jste to vy, kteří máte na rukou krev a z lidí jste udělali nesvéprávné terče.


Tedy až na tu brokovnici, kde s ním maloulinko nesouhlasím...
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod devlop » 18.03.2019 20:06

a je to tady

"Novozélandská vláda zpřísní zákon o zbraních, reaguje tak na útok v mešitě" :head

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_elka
devlop
 
Příspěvky: 1016
Registrován: 22.09.2014 18:52

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod K4cer » 18.03.2019 21:24

Nicotinick píše:... a ještě bych zakázal skryté nošení, aby každý zbraň viděl ...


Naprosto souhlasím s ctihodným předřečníkem a jsem moc rád, že je ještě někdo jinej kdo si vo věci myslí to samý co já.
Tedy abych byl ůplně přesný, nezakazoval bych skryté nošení, ale rozhodně bych povolil nošení viditelně. Koneckonců, já taky nosím pistoli skrytě abych jako zákonadbalý vobčan naplnil literu zákona, ale přitom tak že většina lidí stejně ví že ji mám.

V Británii jsem se pohyboval několik let a můžu prohlásit, že jejich systém potírání násilné kriminality je, diplomaticky řečeno, ne příliš funkční.
Austrálie jako Britská kolonie jde bohužel tím samým špatným směrem, a to už docela dlouho.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
 
Příspěvky: 1653
Registrován: 30.03.2014 19:37

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod proforma » 19.03.2019 16:42

Vypada to, ze budu mit zbranovou diskusi sice se slunickarem, ale relativne rozumnym, pristupnym argumentum. Nemate nekdo odkaz na nejaky seznam pripadu (idealne CR), kde zbran pomohla? Vim, ze jsem nejaky takovy pekny material kdysi nekde cetla, ale uz vubec netusim, kde... :roll:
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod kregan » 19.03.2019 16:53

Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
 
Příspěvky: 2188
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod proforma » 19.03.2019 17:07

Diky :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 23.09.2014 14:11
Bydliště: tutajší

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Nicotinick » 19.03.2019 18:25

"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Pahrb » 19.03.2019 20:30

Uvedomeli strelci se vzdavaji zbrani pro bezpecnejsi Novy Zeland:
:arrow: https://nypost.com/2019/03/18/new-zeala ... -massacre/

Ja jim fandim, ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pahrb
 
Příspěvky: 632
Registrován: 29.06.2015 17:35

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod golem » 19.03.2019 21:04

Oběma? :lol:
Ale dál už to nejspíš veselé nebude... :(
golem
 
Příspěvky: 981
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Nicotinick » 20.03.2019 7:24

3 Goleme, všem 3 :) . Jinak na NZ totální hysterie a nákupní horečka, kdy střelci pod hrozbou omezení zbraní, jak deklaruje premiérka, za pár dní vykoupili všechny zbraně po obchodech. 8-)
"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dnů, aby se něco naučil."
Sgt. Elias Grodin
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
 
Příspěvky: 1799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Matěj » 21.03.2019 10:33

Nebylo něco podobného u nás v souvislosti se zásobníky dva roky zpět? Co si mysleli? Dalo se to čekat.
Matěj
 
Příspěvky: 824
Registrován: 28.08.2016 10:52
Bydliště: okres KM

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod Ray » 21.03.2019 12:36

Level kokotismu na Novém Zélandu právě dosáhl úplného stropu :roll: :head

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/teroristicky-utok-novy-zeland-zbrane-odzbrojeni-premierka.A190321_062837_zahranicni_elka

A naše média jako obvykle perlí
Zakázány mají být také součástky, se kterými lze z legálně držené zbraně vytvořit samopal.....
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
"Když seš v úzkejch, je zabíjení stejně snadný jako dejchání" - John Rambo :-)
Uživatelský avatar
Ray
 
Příspěvky: 181
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Je to tu. Zbraně nám prostě (NE)zabaví...

Příspěvekod devlop » 24.03.2019 16:20

USA země neomezených možností a debility:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_hm1

Rodiče dětí, které pozabíjel psychopat Adam Lanza žalují firmu Remington za to, že vyrobili zbraň AR-15 Bushmaster, kterou psychopat použil.

ale tak co čekat od zdegeneranců, kteří jsou schopni žalovat výrobce mikrovlnky za to, že v manuálu nenapsal, že v ní nesmí sušit kočku
devlop
 
Příspěvky: 1016
Registrován: 22.09.2014 18:52

PředchozíDalší

Zpět na Události doma a ve světě, články v novinách apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Maric a 2 návštevníků