Krize on-line

Události vztahující se k zaměření tohoto fóra.

Re: Krize on-line

Příspěvekod devlop » 24.08.2019 17:21

přesně jak píše Hdm, ale asi nás smažou, jsme OT. Jen dodám ještě k těm zdravkám:

dnes maturita povinná z
Ošetřovatelská péče - praktická zkouška
Ošetřovatelství - ústní zkouška
volitelně pak (volitelně znamená povinně jedno z toho, tzn. 3 zkoušky)
Psychologie a komunikace - ústní zkouška
Základy společenských věd - ústní zkouška

což je podle mne pro výkon sestry naprosto dostatečné a žádané. Jinak ona matematika je u přijímaček na zdravku a matematiku mají také po celou dobu délky studia, tzn. ne že by holky neměly ponětí o derivacích atd., pokud by ji nezvládaly, nedostanou se k maturitě.

A teď přidejme plošně do maturity povinně matematiku. Holka udělá všechny dnes povinné předměty za 1 a z matiky ji vyhodí, třeba z důvodu že tam bude úchylný profesor ála Pražák viz Hdm :) . Otázka na Bacila - čemu jsi tou povinnou matematikou pro zdravotní sestry tedy do společnosti přispěl? Že jinak perspektivně kvalitní sestra bude dělat v Kauflandu za kasou? Aaaha, tak to je výhra ;) Nahradí ji sestra z Ukajiny s nějakým pseudo "diplomem".

Prostě já mám dojem, že je stále více lidí, co mají v oblibě omezovat a "sítovat" české studenty, přitom paka ze zahraničí s mnohem nižší úrovní vzdělaní vítají s otevřenou náručí. To prostě nepochopím...
devlop

Příspěvekod Rafael » 24.08.2019 19:19

Nějakou vyšší matematiku bych sem netahal.
Myslel jsem to tak, aby se úplní tupci nedostali na VŠ a tak...
Zkušenost mé ženy z jednoho skoro velkoskladu, z distribuce:
Její šéfka, středoškolské vzdělání s maturitou kterým se pořád oháněla a v té firmičce chlubila:
"Kurwaa, to byl cyp. Jak mám vědět kolik čeho chce? Objednal si 120 minerálek, ale jednu třetinu z nich chce neslazených. Jak mám do p*če vědět kolik čeho ten p*čus chce? Paní Evo, vy tomu rozumíte, spočítejte to!"
To není ftip, to je ze života. Včetně toho slovníku...
Tož tak..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod Hdm » 25.08.2019 8:42

Když se budu držet příkladu tak je to chyba systému, že ji nechal prolést, na to se nemusí nic zavádět. Protože zlomky se učil teď syn 4,5,6 třída (nepamatuju si přesně, problémy s tím neměl :-D ). Takže paní by neměla ani vylést základku, pokud netuší co je jedna třetina.
Ale je mi jasný jak to je, "tak to nějak uděláme ať proleze, když už to odchodila", viz třeba místní soukromý gympl. Jak by neodmaturovala, když to rodiče platili, to by si na ně pan otec podnikatel/starosta atp. teda došlápnul.
Hdm

Příspěvekod bacil » 25.08.2019 14:30

Na vesnických školách je situace taková, že buď patříte ke kastě pohrobků komunistických funkcionářů (volení volové, velkopodnikatelé co si zrestituovali i za stařečky - nabídli jim v 90. letech 10k jako Kožený, trocha řečí jak jsou staří a už nic nestíhají - a klidně tak přišli k vinohradu v ceně milionů již tehdy). A této kastě nejenže projde kdejaký hřích, který jinému neprojde - a to jak mravní, tak i znalostní, ale tak nějak mají i podstatně lepší známky, než ostatní, co k té volovské kastě nepatří.
Společnost již vykazuje všechny prvky fašismu včetné hledání názorových odpůrců a jejich eliminace.
bacil

Příspěvekod bivoj » 25.08.2019 20:43

Hdm píše:Když se budu držet příkladu tak je to chyba systému, že ji nechal prolést, na to se nemusí nic zavádět. Protože zlomky se učil teď syn 4,5,6 třída (nepamatuju si přesně, problémy s tím neměl :-D ). Takže paní by neměla ani vylést základku, pokud netuší co je jedna třetina.
Ale je mi jasný jak to je, "tak to nějak uděláme ať proleze, když už to odchodila", viz třeba místní soukromý gympl. Jak by neodmaturovala, když to rodiče platili, to by si na ně pan otec podnikatel/starosta atp. teda došlápnul.

Někdo holt neumí matiku, někdo jiný zase češtinu. Když tak lpíš na patvarech prolést a vylést, tak je mi záhadou, proč jsi to neudělal i u věty "tak to nějak uděláme ať proleze, když už to odchodila" a nepoužil tedy patvar prolese, když všude cpeš s místo z... ;)
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod Hdm » 26.08.2019 7:06

OT: No ono to je asi z důvodu, že u nás se říká lidově "prolíst", tak jsem to zkomolil, moje chyba.
Hdm

Příspěvekod dracekvo » 26.08.2019 11:18

Tak já jsem na ČJ úplný analfabet.
Stejně tak jako trpím nechutí se něco nezajímavého učit na zpaměť. (autoři, data narození, jejich díla)
Přesto jsem musel maturovat z čj, psát slohovou práci, z matematiky a pak technologie a elektroniky.
Češtinou jsem prolezl za 4 :D Na víc se mi učit nechtělo. Přitom je pro moje povolání čeština úplně k ničemu.
Ale netroufám si hodnotit jestli je to špatně nebo ne. Dnes mi příde, že maturitu dají každému a maturita dnes vesměs nic neznamená. Ale když se člověk podívá do historie, kdo měl dřív maturitu, tak to znamenalo, že fakt něco umí.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Lyster » 26.08.2019 18:55

Matka pobodala v Praze svého devítiletého syna. Nepodařilo se ho zachránit
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha ... zpravy_rko

Těm lidem už fakt nějak hrabe...
Lyster
VIP

Příspěvekod Lyster » 26.08.2019 19:12

Francie experimentuje s národním cítěním. Tisíce dětí v létě sloužily zemi, aby jí ‚vrátily soudržnost’
https://www.lidovky.cz/svet/francie-exp ... ranici_mha

Macronjungen?
Lyster
VIP

Příspěvekod dracekvo » 27.08.2019 5:50

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... z-40294442

Na ulici jihošvédského města Malmö zastřelil v pondělí maskovaný muž třicetiletou ženu, napsala agentura DPA. Svědci vypověděli, že žena držela ve chvíli útoku v náručí batole. Když ji střela zasáhla do hlavy, spadlo dítě na chodník a utrpělo lehčí zranění hlavy. Po pachateli i motivu vraždy se dosud pátrá.

Hlavně je dobrá zmínka, že
Jihošvédské Malmö je podle DPA dějištěm častého násilí a střelba tu nebývá výjimkou. Většinou ji mají na svědomí místní kriminální gangy.

Nějak si nevybavuju, že by v té zemi před několika lety byla běžná střelba na ulici mezi gangy. Takže to slovo místní mi tam nějak nesedí.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Tomáš » 27.08.2019 17:36

Jsem zrovna ve SWE poměrně blízko a místní domorodkyně (mladá studentka) mi na to řekla jen " takové problémy mají všechna větší města, Stockholm, Goteborg, atd" ale tvářila se přitom jako kdyby o nic nešlo... :head :idea:
Tomáš

Příspěvekod Matěj » 27.08.2019 19:07

Možná jsem to už někdy zmínil, je to starší historka. Jeden můj dlouholetý kamarád Brit, který mě sem tam navštěvuje (a naopak - i když už poslední roky se mi tam prostě nechce, tak jezdí jen on ke mě) se se mnou naprosto vážně hádal, že takové problémy nejsou jen u nich, ale po celé Evropě, včetně ČR. Nedal si to vymluvit.
Matěj

Příspěvekod bivoj » 28.08.2019 2:37

dracekvo píše:...Přitom je pro moje povolání čeština úplně k ničemu...

Pokud nechceš psát (a teď nemyslím jako Jirásek, ale vůbec) tak v poho. Ale pokud se hodláš projevovat písemně, byť třeba jen na tomto fóru, tak znalost rodného jazyka v psané formě je takové základní minimum, které by člověk měl splňovat.

Co jinak si myslet (jakou váhu dávat příspěvkům) u někoho, kdo nezvládá ani svůj rodný jazyk? Jak může mít jeho příspěvek nějakou hodnotu (viz časté hlášky - nejde o gramatiku, jde o obsah) když je to tvor, co se nedokázal naučit vlastní rodný jazyk? Jak mám vést dialog s osobou, která nevěnovala ani za mák energie k tomu, aby se za povinnou školní docházku naučila jazyk? Jak mám brát vážně její názory? Atd...

Chápu, že Ištván Horváth nebude, co se týče jazykové vybavenosti, nejostřejší tužkou v penálu, ale od lidí na tomto fóru si představuji, že to fakt nejsou troglodyté...

(A to platí i pro Hdm)
Sic semper tyrannis.
bivoj
VIP

Příspěvekod PeFi » 28.08.2019 15:57

Ono se furt diskutuje o maturitě a její nálni, ale ta diskuse by měla mít začátek někde úplně jinde. Já bych ten začátek viděl v rozumném vydefinování co vlastně musí umět absolvent základní školy, protože dnes to je stylem "pejsek s kočičkou vařili dort". Stávající koncepce maturity má kořeny někde asi v 19. století a míra použitelnosti maturity odpovídá tomu, že už je nějaký ten rok 21. století. Chtělo by to v první řadě ujasnit, k čemu má maturita sloužit a pak teprve bude mít smysl bavit se o tom, jak by maturita měla vypadat a jestli by vůbec měla být.

Diskuse o tom, jestli matematika ano nebo ne je zhruba taková jako potenciálně nekonečná diskuse o ideálním tlaku v pneumatice, když diskutující nemají jasno , zda se diskutuje o pneumatice u silničního bicyklu, automobilu, letadla a navíc existuje podezření, že pro některé diskutující se pojem "tlak v pneumatice" netýká pneumatik, ale pneumatických pohonů...
PeFi

Příspěvekod Ibex » 28.08.2019 20:51

co má tato dyzkuze zpolečnýho z tématem kryze onlajn?
(co má tato diskuze společného s tématem "Krize on-line"?)
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Ibex
VIP

Příspěvekod Rafael » 28.08.2019 21:20

Mi osobně se to nelíbí a velmi špatně se mi to čte. Ale hodně lidí má na to jiný i názor, třeba:

Opráski sčeskí historje jsou krátké komiksy (stripy) postavené na reálném historickém základu, který někdy
doplňuje vykonstruovaná pointa. Správná gramatika v nich jde stranou, velký prostor naopak dostává
specifický a často nekorektní humor. Z těchto důvodů mají Opráski sčeskí historje jak mnoho fanoušků, tak
i odpůrců.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Rafael

Příspěvekod devlop » 05.09.2019 10:07

Největší výstava automobilismu od r.1897 ve Frankfurtu dostane asi poslední úder, pa jej raději podle mne zruší...

"Aktivisté nasypou na autosalonu ve Frankfurtu kamení do převodovky kapitalismu"

Letos radikálové přitvrzují. Politici, manažeři a odborníci mířící na první dny autosalonu by měli zvážit, zda si k obleku a kravatě nevzít helmu, možná totiž budou lítat dlažební kostky.

Německá policie od tohoto týdne vyšetřuje radikální skupinu, která si říká „Kamení v převodovce“ (“Rocks in Gearbox“) a která o sobě dala vědět minulý týden, kdy prodejci automobilů v Kronbergu na okraji Frankfurtu zdemolovala více než čtyřicet luxusních vozidel. Policie ve Wiesbadenu uvádí, že vyšetřuje „Kamení v převodovce“ poté, co se skupina přihlásila k odpovědnost za poničení vozidel značek Jaguar, Land Rover a Aston Martin.

Rocks in Gearbox uveřejnili prohlášení, že „za dva týdny Frankfurt opět zahájí propagandistickou show, kde bude medializován zastaralý dopravní systém poškozující klima a životní prostředí. Myslíme si, že je čas hodit kameny do převodovky ziskuchtivé kapitalistické logiky.“

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

Dle idnes "aktivisté", tady je alespoň nazvali pravým jménem:

Spalovací motory jsou zlo: krajní levice plánuje narušit autosalón ve Frankfurtu
https://www.euro.cz/byznys/spalovaci-mo ... tu-1459811

jako netušil jsem, že Německo je jednak v prdeli s migrantama, ale i s marxistickýma levičákama

"Podporu blokádě veletrhu vyjádřila i skupina Ende Gelände, kterou německý úřad pro ochranu ústavy (obdoba české BIS) označil za extrémní levici. Ta se v posledních letech radikalizuje.

Hnutí Ende Gelände od roku 2015 blokuje těžbu uhlí. Naposledy v červnu v Porýní, kdy několik stovek lidí vniklo přes policejní uzávěru do povrchového hnědouhelného dolu Garzweiler. Aktivisté se při odvádění policií fyzicky bránili. Celkem k dolu přišlo demonstrovat osm tisíc lidí.
devlop

Příspěvekod Maric » 05.09.2019 11:42

Docela by mě zajímalo, kolik takových aktivistů si kupuje banány, sóju, rýži, banány, pomeranče, avokádo... To se budou zatraceně divit, až kvůli nemožnosti dopravovat exotické potraviny v krátkém čase budou muset přejít na brambory, řepu, tuřín, cibuli a tak podobně, jak to měli jejich prarodiče.... A vlastně i těch moderních technologií (počítače, mobily) se v Evropě moc nevyrábí. Holt budou si muset spoustu měsíců počkat, až jim je nějaká velbloudí karavana bratrance jejich opálených novosousedů (za velmi draho) doručí z Asie.
Maric

Příspěvekod dracekvo » 05.09.2019 11:44

Spíš kolik jich chodí pěšky a jezdí jen na kole.

Pěkně aktivisty zavřít za oplocenej pozemek se semínkama a motyčkou. Ať si tu cibul zkusí vypěstovat sami :D Cibule v krámu je taky přivezená spalovákem s sklízel jí blé traktor.
dracekvo
VIP

Příspěvekod Hdm » 05.09.2019 12:10

Já vždycky kouknu co má na sobě a řeknu "Podívej se třeba na svoje boty, víš kolik lidí se podílelo na výrobě? Látky, podešev, tkaničky... už jen ty stroje co to vyrábí a materiály mají za sebou dlouhou uhlíkovou stopu". Dá se to aplikovat na cokoliv, telefon, tričko, brýle, peřina až po vytápění bytu/domu. Když už to s ním nejde jinak tak navrhnu ať se zabije a tím ukončí svoji uhlíkovou stopu nadobro. To je samozřejmě nadsázka, ale je super koukat jak jsou vytočený do červeného. :mrgreen:
Hdm

PředchozíDalší

Zpět na Události doma a ve světě, články v novinách apod.