Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.

Re: Vybavení domácnosti - ruční nářadí, kvalita, značky

Příspěvekod Permonik » 16.05.2017 21:39

Rozhodl jsem se udělat si radost. Stará akuvrtačka dosloužila (Ryobi - převodovka má po letech festovní vůle). Tak že si pořídím novou. Chtělo by to něco slušného. Získal jsem slevový kupón na amazon, tedy výběr odtamtud. Vybral jsem si modrou Bosch GSR 18 V-EC. V recenzích celkem chválí. Není úplně levná, ale tak jsem si říkal, že zas je to modrý bosch, což by měla být profi řada, tak snad to nebude špatné. Snad by to mohlo i pár let vydržet.

Těšil jsem se, když ji konečně dovezli. Hned jsem ji vyndal, prohlédl, zapnul a šok. Sklíčidlo sebou házelo jak hawaiská tanečnice. Tohle, že má být ta profi kvalita? Asi páteční směna. Sklíčidlo házelo hůř jak ta stará akučka. To tedy naštěstí jen vnější plášť, co není pevně spojen se zbytkem. Vzal jsem úchylkoměr a změřil upnutou broušenou osu - vyšlo že hází 4 cm od konce sklíčidla zhruba 0.8 mm. (Mimochodem z Bosch fóra - za "kvalitu v normě" považují když to nepřekročí 0.4mm). Tak jsem vyplnil reklamaci a ať mi pošlou novou. Dnes dorazila. Výsledek? Taky hází. Sice ne už tak strašně, jak ta předchozí, ale taky. Když byla ta Ryobi nová, tak si na ni ten Bosch tedy neškrtal. Tahle druhá je už sice snesitelná, ale ne vzhledem k ceně.

Můžete mi někdo doporučit dobrou akuvrtačku? Prioritu má vrtání před šroubováním. Příklep nepotřebuji, na to mám sdsku. Super vychytávky jako led lampička, elektronická brzda, senzor kousnutí vrtáku,... není potřeba. Ať to ale je schopno upnout vrták rovně, aby se to vyrovnalo pětadvacet let staré narexce, co má táta v dílně.
Permonik

Příspěvekod zedik » 16.05.2017 22:20

dewault,makita..pokud neřešíš peníze ber hiltu
zedik

Příspěvekod tomas.kontakt » 17.05.2017 7:30

mám Metabo LTčko - i s příklepem. Používám denně v práci na montáži - 70% vrtám do dřeva a hliníku, zbytek ocel.jekly, beton, dlažba.
Mám ji 3 roky, 2x mi spadla ze střechy. Šlape jako hodinky.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
tomas.kontakt
VIP

Příspěvekod K4cer » 17.05.2017 8:21

DeWaltku spíš ne. Mám ji ve 14,4V a sice už deset let vrtá, ale už asi po roku se vobjevila docela znatelná vůle ložiska hlavičky - nehází, ale viklá se, což je věc kterou bych v cenový relaci DeWalt nevočekával.
Až umře definitivně tak příští bude 18V Makita.
El sueño de la razón produce monstruos
K4cer
VIP

Příspěvekod Permonik » 17.05.2017 8:55

Díky za odpovědi, pánové. Spíš by mě ale zajímal konkrétní typ, se kterým má kdo zkušenost. Zrovna "vem cokoliv od značky xyz" moc nevěřím, že by měli všechny výrobky povedené. Taky mi nejde jen o to, že "vydrží" protože to vydržela stále i ta Ryobi. Šroubuje stále dobře. Sklíčidlo lehce hází a výrazně se i viklá (problém v převodovce, celkové opotřebení, neopravitelné). V kombinaci na vrtání bída. Moje představa je, že pokud chytnu do sklíčidla vrták, tak zběžným pohledem nepoznám, že hází (něco házet bude vždy). Tak jak to uměla a po letech stále umí pětadvacet let stará vrtačka. Což jsem nečekal, že s dnešními technologiemi nedokáže Bosch vyrobit ani za sedm a půl tisíce. Aktuálně uvažuji, že to udělám jak při nákupu stolní vrtačky. Místo přes eshop zajít do obchodu, nechat si pár vrtaček vybalit a vybrat kus, kde se zrovna trefily tolerance.
Permonik

Příspěvekod zedik » 17.05.2017 18:03

nevím jestli ti pomůže odkaz na konkrétní typ..v situaci kdy jí někdo má deset let a stále šlape dotyčnej model stejně už nejspíš dávno nahradil jinej novější .takže bych volil spiš značku
zedik

Příspěvekod Desouza » 17.05.2017 22:11

Mám elektrickou sekačku od Bosche , najel jsem omylem na kámen a ohnul hřídel . Lépe řečeno takovej umělohmotnej šmejd na hřídeli . Objednal jsem si novou hřídel . A to jsem opravdu nečekal . Žádná Čína , žádné Německo ,ale vyrobeno ve Velké Británii . :shock:
Vincit omnia veritas .
Desouza

Příspěvekod K4cer » 17.05.2017 22:17

Nezoufej, možná to bude fungovat :lol:
El sueño de la razón produce monstruos
K4cer
VIP

Příspěvekod peteres » 18.05.2017 7:11

Koukni na festool, ale neni levna. Z levnějších nějakou makitu.
peteres

Příspěvekod malajizva » 18.05.2017 10:01

Taxem koupil krovinořez 4v1 FX-MT152 MultiTool 4in1 od Fuxtec.
vybral jsem to kvůli multifunkci, motor 2,2Kw, vyráběno soudruhy v německu...
první dojem:
+ nic nechybělo, uvedení do provozu cca 2 hodinky
+ bytelné a slícované, kovové/ hliníkové provedení,
+ funkční, vše chodí, jednoduché startování, vyměňování nástavců atd...
- zatím nic - ha ha jsem zvědav až dostane pořádnej kouř v horku...

jediné, co chybí je nějaký držák na stěnu - na všechny součástky a části...
Foedum inceptu, foedum exitu.
malajizva
Sponzor serveru

Předchozí

Zpět na Nástroje, nářadí a náčiní