Multitool

PříspěvekNapsal: 14.04.2011 15:27
od JimmyJazz
Zdravim,
neresil nekdo vyber vyse uvedeneho? Nebo to nema cenu a je lepsi sebou tahat specializovane nastroje?

Re: Multitool

PříspěvekNapsal: 14.04.2011 22:38
od B89
já vlastním Leathermana charge tti + molle pouzdro se sadou bitů,mám ho od vánoc a sem sním spokojený
Obrázek

jediné co bych mu vytkl že na některých nástrojech se objevily malé známky reznutí (místy hnědé tečky)
podle recenzí patří mezi ty nejlepší spolu s nářadáky od victorinoxu.

recenze:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1077 ... charge-tti

PříspěvekNapsal: 15.04.2011 13:05
od Maximus
Musím souhlasit s B89, osobně tento model sice nemám, ale kamarád mi ho dal na vyzkoušení a byl jsem z něho docela nadšen. Titanová rukojeť je fajn, protože výrazně snižuje hmotnost tohoto nástroje. Právě hmotnost je docela limitem těchto multifunkčních nožů. Celonerez provedení je už poměrně těžké a znám pár lidí kteří celonerez koupili a právě kvůli váze ho běžně nenosí.

PříspěvekNapsal: 19.04.2011 11:06
od JimmyJazz
bezvadny :) tak pristi mesic si ho poridim. Jen dodam, ze na ebay se da sehnat o skoro polovinu levneji nez v CR.

PříspěvekNapsal: 05.08.2011 13:15
od peteres
Po prostudování různých recenzí a článků na téma multitool jsem nakonec před pár lety pořídil Victorinox Spirit. Charge TTI byl tehdy taky jedním z horkých favoritů.
Recenze: http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107624-multinastroj-victorinox-spirit-plus
Fotky: Obrázek

PříspěvekNapsal: 07.08.2011 9:19
od hanpari
Možná tím šokuji, ale já kdysi koupil čínský multitool za 300, který mi dodnes slouží. Musím objektivně uznat, že na něj nekladu žádné vysoké nároky, ale občas použiji kleště, pilku, šroubovák, nůžky, nůž a vývrtku.

Do extrémních podmínek bych si ho asi nebral, ale na běžnou potřebu má jednu ohromnou výhodu. Člověk si nemusí dělat starosti s tím, že ho někde ztratí a nebo založí.

A navíc, když si ho koupí na vyzkoušení, může časem lacino zjistit, co využije, co mu vyhovuje a co naopak nepotřebuje. A na základě toho hledat drahý kvalitní nástroj.

PříspěvekNapsal: 04.02.2012 19:08
od Rainier Wolfcastle
rozmyslim ze bych si koupil multitool...nehce se mi do nej davt velke penize...narazil jsem na to ze je vyrabi i bahco :-O nemate nekdo zkusenoti? ty ceny jsou super...a co se tyce kvality myslim, ze bahco neni smejd...jen pr inspiraci par odkazu ;-)

http://www.naradionline.cz/zbozi/multif ... unkci.html
http://www.vokberoun.cz/detail.php?did= ... &zid=69826

PříspěvekNapsal: 04.02.2012 19:24
od PaF
2 hanpari
Jde o dobrou radu. Pred 3 lety jsem si koupil taky levny naradak. Za tu dobu jsem ho pouzil asi 3x na rybach- kupovat pri teto frekvenci znackovy asi nema cenu. Kdyby clovek nemel dostupne naradi (doma, v aute, na chate), bylo by to jine...

PříspěvekNapsal: 04.02.2012 19:55
od Max
Mně asi 2 roky úspěšně slouží Gerber multiplier 600 http://www.us-army.cz/4087,multifunkcni ... p-600.html
Není to zrovna špička, ale vzhledem k tomu, že mně stál na aukru cca 1000 Kč fungl noý včetně pouzdra, jsem spokojený. Výhody - cena, možnost pootočení či výměny destiček z tvrdokovu na štípací části kleští, možnost otevření kleští jednou rukou
Nevýhody - oproti jiným konstrukcím trochu větší vůle mezi čelistmi kleští a rukojeťmi, nutnost nejprve vysunout kleště, když chcete otevřít jiný nástroj.

PříspěvekNapsal: 04.02.2012 22:25
od Fabulous
Leatherman je skvělá značka, ale do nouzového zavazadla stačí obyčejný číňan z Teska za 100-150 Kč. Svoji práci také odvede.

PříspěvekNapsal: 05.02.2012 12:53
od DanBlack
Vlastním jak Leatherman Fuse tak i "čínský noname"...
Kvalita zpracování odpovídá rozdílu ceny (Fuse cca 1000,- / čína 250,-), na druhou stranu Fuse má dobré kožené pouzdro a byla k němu i LED baterka. 8-)
Plus je plastový vnitřek rukojetí, mínusem je nutnost otevření kleští při použití nože/nástojů.
Obrázek
S oblibou ho používám v rychlíku do práce-když se nějakej jouda zamkne v kupé, tak si v klidu kleštěma odemknu a sednu, ten vyjevenej pohled mě nepřestává bavit. :D

Na běžné kapesní nošení jsem v nějakém výprodeji sehnal za 100,- mini multitool s LEDkou, čekal jsem že po chvíli půjde do šrotu, ale nosím ho v ledvince už třetím rokem-nejpoužívanější na něm je ta LED.

PříspěvekNapsal: 06.07.2012 9:50
od felix5
otvírák na konzervy v multitoolech a švícarskejch nožích. poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ? jediný co mi s tim přijde oteviratelný je pivo. dokonce sem si jednou asi na hodinu sednul s timhle tipem otvíráku a plechovkou a přemejšlel ze všech stran jak to tim kur*a otevřít ...neúspěšně . buď sem teda uplně blbej nebo všichni označujou otvírák na pivo jako otvírák na konzervu
http://www.bike-in.cz/multi-tool-outdoo ... umber=9017

předpokládám že otvírák na konzervu je ten vehement na pravé rukojeti na 6 hodinách

PříspěvekNapsal: 06.07.2012 11:24
od scorpio
Používá se obdobně jako na to pivo, drápkem, kterej zahákneš za uzávěr na pivu, u konzervy zahákneš za okraj a potom tahem nahoru tím druhým výstupkem otvíráš :-)
Otvírák u švýcaráku je na obrázku nejvýš, na druhým konci je otvírák na pivo rozdíl poznáš podle toho, že otvírák na konzervy má výstupek větší a má břit, zatímco otvírák na korunkový uzávěry má stejnou tloušťku po celý ploše želízka..

PříspěvekNapsal: 07.07.2012 14:47
od rammtiger
Mel jsem postupne 3 levny cinsky multitooly, ale naprosto me u nich neuspokojovalo to, jak medeny drat misto prestrizeni jenom pozvikaly. Plus rada dalsich nedodelku...

Proto jsem se rozhodl pro Leatherman Surge, celkem opomijeny model:

http://www.leatherman.com/product/Surge

Prednosti:
-precizni kleste ciste prestrihnou medeny drat i lanko,
-bez problemu zvladnou i ocelove lanko od brzd jizdniho kola (zkuste toto udelat s cinanama...)
-oba noze pristupne bez rozevreni klesti a oteviratelne jednou rukou
-pilka (pilnik) je vymenitelna a ma stopku Bosch, takze s sebou nosim i pilku na zelezo z primocarky (na visaci zamek...)
-ma na multitool solidni nuzky
-ma sidlo s ostrim, ktere je diky tomu idealni na "frezovani" der do plastu (mnohokrat vyzkouseno, zanechava cisty otvor)
-obsahuje maly hodinarsky sroubovak (plochy+krizak) neocenitelne pro toho, kdo nosi bryle
-ma ocko na snurku

A nevyhody:
-cena
-velka hmotnost

V textilnim pouzdru spolu s nim nosim sadu bitu + L racnu, neco ve stylu:

http://www.gme.cz/sady-bitu-s-racnou-sr ... -p731-638/

se samotnyma klestema totiz nepodrzite zaroven sroub i matku

Nuz u tohoto multitoolu ma velmi stihlou spicku a proto se hodi jako doplnek na jemnejsi praci k pevnemu nozi. Zde naprosto prevalcuje svicarak svoji vsestranosti. Hlavne v oblasti Urban Survival.

PříspěvekNapsal: 07.07.2012 15:33
od scorpio
ramtiger: hezká sada bitů, máš zkušenost s náročnějším použitím? Vydrží? Ta cena je zajímavá.

Surge mám už půl roku taky, nosím a používám ho denně s velkou spokojeností, ale za tu dobu jsem přišel na tři nevýhody
- při používání nožů tlačí hrany rukojetí hlavně teda při silovým řezání (nemá nějaký zdejší majitel zkušenost se zabroušením hran těch výstupků, který krejou vnější nástroje?)
- nemožnost přehodit nože na druhou stranu, aby se daly otvírat levou rukou
- břity na kleštích nejsou výměnný, jako jsou u supertoolu - při přestříhávání vrutů do dřeva se mi na obou břitech podařilo udělat zoubky - tahle fukce mi teda citelně chybí a přemýšlím kvůli tomu i nad vytvořením hybrida Surge a Supertoolu - nedávno jsem potkal obrázek kleští, který měly rukojeti ze Surga a kleště ze Supertoolu - a ze "zbytků" vytvořit záložní multitool do BOBa.

Jinak s hodnocením ramtigera plně souhlasím a dodávám výhodu po "rozhejbání" jdou i kleště s trochou cviku otevřít jednou rukou, což se občas velmi hodí :-)

PříspěvekNapsal: 07.07.2012 17:29
od Pepe
praalien píše:otvírák na konzervy v multitoolech a švícarskejch nožích. poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ?

http://youtu.be/yAcWmYxaRG4

PříspěvekNapsal: 08.07.2012 10:49
od vmax2
Jedno pekne prislovi pravi Muzes byt uplny blbej,ale musis si umet poradit :D /casto ho sam pouzivam/.Jinak za komancu byl prikladan tusim k rybickam v plechovce takovy skladaci otvirak z kusu plechu,jako haranti jsme ho nosili na klicich.

PříspěvekNapsal: 08.07.2012 16:40
od felix5
geniální video. díky moc

PříspěvekNapsal: 08.07.2012 21:24
od MRAK
praalien píše:poměrně dlouho sem to hledal na internetu ale nikde sem to nenašel. dokázal by mi tu někdo vysvětlit jak se používá ten "otvírák na konzervy" ?

chvíli jsem přemejšlel, jestli si neděláš kozy ....

no, zřejmě neděláš :lol:

PříspěvekNapsal: 08.07.2012 21:27
od Fabulous
No taky mi to prislo ponekud k neuvereni :-) My stari mazaci otevirame konzervy spickou noze, hrebikem, sekerou...

PříspěvekNapsal: 09.07.2012 20:34
od Karlos
Ještě bych prosil video jak odstranit to obřezané víčko ať to máme kompletní a nikdo neumře hlady :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 09.07.2012 20:50
od MRAK
doplnil bych Karlose,

možná by to chtělo pro některé pračleny tohoto fora také taktickou konzumaci obsahu .....

nikdy nevíte, kdy se tu objeví nějakej pra-vetřelec, či jinej pra-neumětel, a bez instruktáže by nám mohl vyhladovět :roll:

kdyby nešlo o pra-život, nikdy bych si nedovolil takovéto OT

PříspěvekNapsal: 09.07.2012 20:59
od alibaba
Rad bych doplnil fabrik007 nedavno jsem si koupil rybi konzervu a nemomohl jsem si najit v tom bordelu otvirak a tak jsem si presne rekl ,ze my stari mazaci otevirame konzervy nozem ,sekerou a vsim moznym a tak jsem sahl po velkem reznickem nozi ,jo ja vim ,ze existuje multi tool asi pred 10 lety jsem jej i videl :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 09.07.2012 21:19
od felix5
no a přitom sem v tom nevině. ten činskej multitool co používám je blbě udělanej - nejde na konzervu nasadit kvuli překážející rukojeti . a ještě k tomu skoro nemá ostří . konzervy sem vždycky otvíral nožem jen mě zajímalo jak se to dělá tim otvírákem. vždy když bylo potřeba tak byl po ruce klasickej kličkovej otvírák a když ne, použil sem nůž a jak se říká žádnej učenej z nebe nespad a zkuste mi kdekoliv na netu najít jinej návod jak se to používá .nicméně video s návodem na konzumaci obsahu bych ocenil . člověk nikdy neví. třeba něco dělám špatně protože to vždycky vyleze druhym koncem zase ven.

PříspěvekNapsal: 10.07.2012 16:43
od Karlos
praalien píše:nicméně video s návodem na konzumaci obsahu bych ocenil . člověk nikdy neví. třeba něco dělám špatně protože to vždycky vyleze druhym koncem zase ven.

:yes 1:1 :hand

PříspěvekNapsal: 10.07.2012 19:18
od MRAK
Muhehe,
dobrý praaliene :mrgreen:

Tak pojďme zase z5 k multitoolu.

PříspěvekNapsal: 31.07.2012 9:35
od štaflík
Rainier Wolfcastle píše:rozmyslim ze bych si koupil multitool...nehce se mi do nej davt velke penize...narazil jsem na to ze je vyrabi i bahco :-O nemate nekdo zkusenoti? ty ceny jsou super...a co se tyce kvality myslim, ze bahco neni smejd...jen pr inspiraci par odkazu ;-)

http://www.naradionline.cz/zbozi/multif ... unkci.html
http://www.vokberoun.cz/detail.php?did= ... &zid=69826

Tak já se obětuji a to Bahco vyzkouším :)
Taky si nemyslím, že je Bahco šmejd, naopak.

PříspěvekNapsal: 25.10.2012 7:45
od štaflík
Tak jsem to Bahco vzdal po této recenzi:
http://kuc.cz/fuzuee
Takže stále hledám levný multitool s vývrtkou. Nepotřebuji top model Leathermana, ale něco, co mi nahradí Victorinox, který byl z role EDC vytlačen RATkou, kterou se ovšem do flašky či konzervy kultivovaně nedostanu.

PříspěvekNapsal: 25.10.2012 10:25
od B89
Záleží co je pro tebe levný, u leathermana je u kapesní verze juice i vývrtka ale zas kdoví na co to nejčastěji budeš používat. Měl sem v ruce kámošův Juice Xe6 ale na stříhání např. pletiva bych to neviděl :)
https://www.leatherman.com/family/multi ... Size_Tools

Nebo mě napadlo z nějakého starého otvíráku na víno odstranit ručku a místo ní použít kroužku na klíče, a ktomu si pořídit normální "fullsize" nářaďák ;)

PříspěvekNapsal: 01.11.2012 14:16
od sarlej
štaflík píše:Tak jsem to Bahco vzdal po této recenzi:
http://kuc.cz/fuzuee
Takže stále hledám levný multitool s vývrtkou. Nepotřebuji top model Leathermana, ale něco, co mi nahradí Victorinox, který byl z role EDC vytlačen RATkou, kterou se ovšem do flašky či konzervy kultivovaně nedostanu.

Jestli je vyvrtka jen kvuli otevirani flasek s vinem, tak se to da vyresit celkem jednoduse i nozem: http://www.youtube.com/watch?v=ZYMd52D4QzY
Uz jsem to parkrat zkousel, tak lehce jako panovi na videu mi to nejde, ale da se s tim bez problemu flaska otevrit.

PříspěvekNapsal: 02.11.2012 9:44
od MacGyver
Nemá někdo zkušnosti s tímto?

Multifunkční nástroj "ABILIS", 14 funkcí, nerezová ocel, včetně nylonové etui.

Velice užitečný multifunkční nástroj, který má 14 funkcí : úzké ploché kleště, nůžky na drát, univerzální kleště, 2 čepele, 1 vroubkovanou čepel, pravítko, otvírák na konzervy, otvírák lahví, šroubovák, pilka, trn, vývrtka, plochý šroubovák, je vysoce odolný, neboť k jeho výrobě byla použita kvalitní nerezová ocel (stainless steel). Součástí je také černé nylonové pouzdro.
Technické specifikace

míry nože: 10,5 x 3,5 x 1,8 cm
váha nože: 220 gr
460 Kč

http://www.rejoice-kt.cz/multifunkcni-n ... s,443.html

PříspěvekNapsal: 02.11.2012 12:08
od Fabulous
Úplně normální Čína. Celkem použitelný lowend.

Edit: ale je to zle předražené. V Číně stojí v nákupu max. 1 USD.

PříspěvekNapsal: 02.11.2012 13:38
od Hdm
mám toto
http://www.stanleytools.com/default.asp?CATEGORY=NEW_PROD_KNIVES&TYPE=PRODUCT&PARTNUMBER=84-519&SDesc=Stanley%AE+12+in+1+Multi-Tool
Na bežné použití, sem tam něco v kleštích utáhnout/povolit či vytáhnout nejtek jde v pohodě, Otvírák otvírá, pilník piluje, šroubovák šroubuje a nikde se nic nevyklá(klouby multitoolu). Jako nouzové nářadí dobré. Za 250,- mě nebude mrzet případná ztráta.

PříspěvekNapsal: 02.11.2012 16:40
od felix5
jako bejvalej majitel číny (než sem jí ztratil) můžu říct že multitool za 250 bohatě stačí . jenže jen do chvíle dokud s nim děláš to na co byl určenej . tedy s nožíkem si krájíš sejra na chleba nebo otvíráš pytlík brambůrků a šroubovákem šroubuješ přesně takovej šroub na kterej byl určenej a pilníkem piluješ nehty nebo kus plastu . ve chvíly kdy z toho chceš opravdu univerzální nástroj neni žádná ocel dostatečně dobrá natož nějaká čína

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 17:51
od štaflík
Takže zatím to vypadá, že dlouhodobě a fest použitelný je jen Leatherman a Gerber... No budu šetřit a rozhlížet se...

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 18:15
od Fabulous
Kup si nejdražší Leatherman s výměnnými břity štípaček. Ale musíš přes Ebay a budeš mít dobrý pocit, že jsi ušetřil 50% z české ceny ;) Když ho neztratíš, tak ho máš možná i na doživotí. A co poškodíš, tak lze dokoupit.

Ale na druhou stranu, za jednoho Leathermana máš 10-20 kusů Číňana...

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 20:03
od felix5
má tu někdo swiss tool spirit ? dost mi padl do oka ..až na tu cenu teda.

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 20:08
od Fabulous

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 20:12
od felix5
jak sou na tom vlastně švícaři se svim swiss tool spirit ? nikde se o nich moc nepíše. asi to je už spíš značková než kvalitativní záležitost že ?

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 21:45
od sigmark
mám kliku, že jsem dostal před lety Lethermana PSKčko, jen mírně poškozený. vynikající nástroj. měl jsem nicméně v práci možnost pár těchhle strojků si důkladně prohlédnout, a gerbeři cca od toho litru zhruba jsou už velice solidní zařízení. stejně tak tam máme i číňany, a srovnání silně nedopadá v jejich prospěch

PříspěvekNapsal: 05.11.2012 22:13
od peteres
Spirit mám už řádku let a slouží mi k plné spokojenosti. Nosím ho denně. Používám hlavně nůž, kleště (nouzové opravy na kole apod.), šroubovák a bodec, občas pilku, pilník jsem ještě nepotřeboval. Když jsem vybíral, tak jsem nakonec výběr zúžil na leathermana a tohoto spirita. Nakonec rozhodla cena a tahle recenze http://www.pozary.cz/clanek/6094-pracant-do-kapsy-recenze/. Za sebe můžu spirita doporučit, ale upozorňuju, že nemám osobní srovnání s žádným jiným nářaďákem.

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 8:46
od štaflík
No, takže výběr se zúžil na:

Leatherman Juice C2 (http://www.militaryrange.com/noze-a-nar ... i-juice-c2)
-výhodou jsou šroubováky, vývrtka, otvírák na flašky (i když ten je zbytečný - svět je jeden velký otvírák)
-nevýhodou je, že to působí tak nějak křehké a malé, ale asi nebude (?) a asi se to nehodí na stříhání drátů Nemá otvírák na konzervy? Někde píšou že jo, někde že ne, v materiálech Leathermanu (jsou společné pro asi 8 multitoolů) se otvírák neuvádí u žádného...

Gerber (http://www.militaryrange.com/noze-a-nar ... s-ultimate)
-výhoda: vypadá robustněji, je levnější, střihač drátů
-nevýhoda: NEMÁ vývrtku :cry: , image Beara Gryllse (nemusím), Čína

Názory? Postřehy?

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 9:40
od sigmark
štaflíku, stejný multitool jako je ten v hovnožroutově řadě se dělá i bez tohohle brandu a stojí cca stejně. na prodejně nám ale od dodání vydrží vždycky max 2 hoďky :-)

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 10:32
od Fabulous
Juice ne, je maly. To si radsi kup slusny naradak z Bauhausu za 400 kc.

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 21:42
od felix5
tak sem šel do spirita . vcelku se mi líbí . jen ta cena byla hrozná. tak doufám že mě aspoň přežije :-)

pro ty co by ho chtěli pořizovat bych měl pár postřehů :
1.) kožené pouzdro se kterym přišel je na některejch místech zkrabatělé /otlačené . design to nekazí spíš to tomu přidává na "živočišnosti" ale výrobce to tak určitě nezamejšlel. vypadá to jako by nějakej pátek pod něčim leželo.
2.) některé části sou sakra ostré ..myslim tim části co ostré být neměli . žezat se dá s přehledem i hranou kombinaček jak nožem.
3.) ten kdo ho chce jen do vytrínky se dost naleští. otisky sou na něm vidět jak na CDčkách

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 22:14
od štaflík
Tak mám toho Gerbera od Gryllse. No, vypadá celkem festovně, mám jisté pochybu o otvíráku na konzervy, ale budiž, třeba bude fungovat ok. Největším sklamáním je futrál, kam jsem doufal, že se ještě něco málo vejde. Realitou je, že když je na pásku na kalhotech, tak se tam nevejde ani multitool (resp. strčit ho tam je opak porodu). No, alespoň mám leták s radami samotného Beara, co dělat, když... :D
Celkově ale u mě dobrý...

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 22:18
od sigmark
to mi nerikej ze ho nedostanes do futralu chlape :-)

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 22:55
od štaflík
Na boku na pásku fakt blbě. Plete se tam přepážka na kapsičku na Bersovy dřisty. No nakonec ho tam narvu, no, ale pár mm nylonu mohl Bear přidat. Pozval bych ho za to na psí hovno. ;)

PříspěvekNapsal: 06.11.2012 23:23
od Fabulous
Tenhle mulťák z Bauhausu stojí 249 Kč. Normální, slušná kvalita. Také ho mám, jen jsem z něj oškrábal nápis Bauhaus ;)

obrázek 1-13.JPG

PříspěvekNapsal: 07.11.2012 7:47
od štaflík
Tak Gerber štípe dráty celkem luxusně (teda zkoušeno jen na nejsilnějších kanc. sponkách, kablíkách od zdrojů a svazovacích drátech). Nože řežou celkem dobře, vůle minimální. Co jsem projel US fora, tak se zdá, že je to úrovní o malý kousek horší než Leatherman, ale zase celkem výrazně levnější. Rozměry a silou materiálu srovnatelný Leatherman stojí tak o 30-40% více. Ten Bauhausový si určitě koupím (či dva) do zásoby, resp. do auta a tak.

PříspěvekNapsal: 07.11.2012 7:52
od sigmark
vystřihnni z toho pouzdra tu kapsičku na pindy, lze-li. z nich se stejne dozvis hlavne to, ze jsi-li v nouzi, je treba sezrat hovno. a bez kapsy sedne do futralu lip

PříspěvekNapsal: 08.11.2012 19:23
od marish
Co nářaďáky od SOGu?

PříspěvekNapsal: 11.11.2012 21:45
od goofix
ted jsem si poridil http://www.amazon.com/Leatherman-830032 ... pd_cp_hi_3 segra mi ho priveze az pojede na vanoce z emeriky.
Jsem na to docela zvedavy :)

PříspěvekNapsal: 11.11.2012 21:49
od Fabulous
Buď si jisty, ze budeš spokojeny ;)

PříspěvekNapsal: 11.11.2012 23:24
od sigmark
jestli ho neztratis nebo ti ho nekde necornou Goofe, tak s tebou vydrzi az do smrti. naradak je skvela vec

PříspěvekNapsal: 11.11.2012 23:30
od Fjord
Se taky pochlubím :lol: mám malý Trekmates 10 in 1 - je fajn pro dámy. Není tam samozřejmě výbava jako u větších multitoolů , ale je to myslím velice slušný nářadí, pro ženy. Je to bytelně vyrobené, takže můžu doporučit.
http://www.trekmates.co.uk/index.php?ro ... uct_id=270

PříspěvekNapsal: 12.11.2012 20:10
od PaF
Kde a za kolik? Ten se mi taky libi :lol:

PříspěvekNapsal: 12.11.2012 21:33
od Fjord
Já jej koupila před necelými 2 lety za 470,- nebo tak nějak. Už se dá pořídit i levněji, jak koukám :
http://www.outdoor-sale.eu/outdoor-sale ... GA-10-in-1

Prodává se v plechové krabičce, což se dá použít na KPZ. Ve sportech a obchodech s outdoor věcmi či noži, by je mohli běžně mít k dostání. Je tam i verze 9 in 1 se svítilničkou, což mi přijde zbytečný, a pak dvě verze větší - 16 a 18cm.

PříspěvekNapsal: 12.11.2012 21:36
od sigmark
dorazily nam na kram nove gerbery ( ber gril) multitooly. a kdyz clovek ozeli tu oranzovou hnusotu na nem, tak je to sympaticky zarizeni. ve srovnani s cenami leathermanu...

PříspěvekNapsal: 12.11.2012 21:53
od Fabulous
Když já jsem si na BG už vypěstoval averzi. Mám i nejlevnější čínu a nevadí mi to, ale BG mi nesmí do domu. :o

PříspěvekNapsal: 12.11.2012 21:55
od sigmark
jo to plne chapu. hovnozrout neni pro kazdyho :-)
ja jsem kazdopadne rad za leathermana PSK kteryhojsem kdysi dostal

PříspěvekNapsal: 13.11.2012 9:22
od štaflík
Můj hovnožrout se po funkční stránce jeví zatím dobře, přemýšlím, že sundám ty plastové střenky s oranžovým hnusem a hned to bude vypadat lépe. Z kapsičky by to snad taky šlo odpárat.

PříspěvekNapsal: 28.12.2012 21:22
od Jezbo
Já používám Gerber Suspension multitool. Sehnal jsem ho přes inzerát za pár stovek abych si od zkoušel jaké věci na něm využiju a jaké ne. Ještě několik měsíců budu testovat a pak si podle toho plánuju koupit něco na míru.

PříspěvekNapsal: 29.12.2012 6:08
od sigmark
gerbery nejsou špatné, ani z té hovnožroutí edice. reklamace na ně nemáme

PříspěvekNapsal: 31.12.2012 1:02
od jameson363
Mam Leatherman PST, jeden z nejstarsich modelu. Mam ho asi 12 let, predtim ho pouzival strejda s dedou,takze celkove stari 15 let + a stale funkcni. Stipaci celisti uz jsou sice trochu okousane, ale opravdu jsme ho pouzivali a nesetrili - stipani ostnateho dratu, ocelova lanka, medeny vnitrek elektrikarsky cokolaky pri nouzove oprave plynoveho lanka na fichtlu kdysi atd a stale slouzi. Rozhodne za me muzu multitool od Leathermana doporucit. PSTcka se daj sehnat do litru lehce jety, coz je podle me prijatelna cena a je to multitool prvotridni kvality, na kterej se muzete spolehnout na 100%. Jinak mel jsem v ruce Charge TTi, jak uz byl zde zminovany a az nebudu vedet co s penezma, koupim PSTcku vetsiho bratricka:) Dale jsem mel v tuce Wawe a nadchnula me naprosto brutalni ostrost tovarne nabrouseneho ostri - A++. Pak se mi dostal do rukou Fuse, prisel mi horsi matros, ocel se netvarila tak poctiva jako na PST, ale nez abych ho zacal poradne pouzivat a otestoval, tak jsem ho radsi prodal kamaradovi, co zrovna nejakej levnejsi mt shanel a zustal jsem radsi jen u PST.

Mel jsem jeden levnejsi multitool, mozna Salewa a diky nekvalitni oceli se vylomila zarazka klesti pri cinosti, kterou jsem s Leathermanem delal nescetnekrat. Pokud levnej multitool, tak opravdu davat bacha, co s nim clovek dela.

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 18:20
od muzzleloader
Mam na opasku smejd nejvetsi z Hornbachu.Byl v akci v tech kosich s ruznym harampadim za 129,- a od prvniho dnech mi vysi na opasku.Prenasim ho i opaskem na dalsi kalhoty.Zatim byl jen dvakrat v ostre akci.Jednou se mi pomoci klesticek,povedlo narovnat drapek vytahovace nabojnic u Drulovky M70 a podruhe krajel klobasu v Madarsku :-)

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 18:31
od urbanwarrior
Slušnej výkon - mám něco podobně kvalitního, ale dodneška jsem nepochopil, čím na něm nabrousit nůž. Je to nějaká skutečně vypracovaná kosmická struktura, protože ať použiju cokoliv, je tupej jako motyka. Vláčím ho s sebou kvůli těm kleštičkám, ty už jsem užil několikrát, dobře se mi drží v dlani. Na nožík jsem rezignoval, ten by asi tu klobásu nedal. :(

edit: teď jsem si vzpomněl:značka Bruder Manesmann, Germany :lol: - pozor na něj, na bráchu, ale zbylé nářadíčko ujde

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 18:38
od muzzleloader
Zvladnul jednu klobasu a sel jsem brousit na schody hotelukdyz jsem si sel zapalit :-)
Muj je taky z hovnometalu a ostri nedrzi snad ani kdyz se nepouziva.

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 20:40
od EBE
Slušný výkon - tá Maďarská klobása ho mohla položiť :lol: no ale aj ja zháňam niečo praktické za normálnu cenu, bude to aj zabíjač klobás a iných dobrôt, alebo aj vyťahovák triesok z palca na chalupe ;)
http://www.opticsplanet.com/leatherman- ... inish.html

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 20:48
od Fabulous
Micra je opravdu mikronářaďák. Mladej ho má na stříhání nehtů a další dětské práce. Jinak je skoro nanic.

PříspěvekNapsal: 09.01.2013 20:59
od Tommy
Zhruba 4 roky používám multitool od hi-tec. Jednou je objednaval bratr v práci z dárkového katalogu. Netuším za kolik se prodává/prodával. Ale myslím ze bude zhruba na cenové relaci multaku z hobby center. Za ty roky na nej nedám dopustit. Tahal jsem ho do lesa, ted ho vozim v aute a porad louží na jedničku. Jediny problém, kdyz jsem s nim skřípal plot tak se mi vychýlily kleste z osy. Takže už nestipou :-/

Tady je:

http://www.edcsource.com/thumbnail.php? ... 0&sq=Y&b=Y

PříspěvekNapsal: 16.01.2013 2:40
od jameson363
Tommy píše:Jediny problém, kdyz jsem s nim skřípal plot tak se mi vychýlily kleste z osy. Takže už nestipou :-/

Ano, to je presne rozdil mezi levnym a drahym multitoolem :lol: :lol:

Chapu dobu pred peti lety a vice, ale v dnesni dobe kdy se da sehnat profi znackovej multitool jetej v super stavu na bazarech od 600kc mi prijde fakt k nicemu kupovat nejaky smejdy.

PříspěvekNapsal: 17.05.2013 22:05
od štaflík
Tak dnes jsem dal na prdel erárnímu BG multitoolu. Páčil jsem s ním zaseklý zámek. Narval jsem ten tenký plochý šroubovák do otvoru pro klíč a páčil. Protože držením samotného multitoolu nejde mít moc páku (malé do ruky), vzal jsem šroubovák do kombinaček (a tím odlehčil kloubu, na kterém je šroubovák) a rval dál. Zámek povolil. Kupodivu Gerber GB to přežil naprosto bez úhony, ačkoliv jsem to rval opravdu fest a trochu doufal, že to zničím a pořídím si alespoň Gerbera bez BG opičáren, či raději vyloudím LeatherMana. Takže BG dost překvapil.

PříspěvekNapsal: 01.11.2013 21:59
od felix5
Tak po roce doslova denního nošení i používání na opasku píšu dojmy ze spirita od viktorky . Mám k němu jen 3 námitky:
Ta první je že štípačky hřebíčky skutečně nezvládají . Ostří se na nich namáčklo a muselo se to obrousit aby se daly zase lehce otvírat a zavírat. ocel tedy opravdu ne-e .

Na originálním pouzdře byť už poměrně ošoupaném což mu nějak drasticky neubírá začíná odcházet suchej zip, kterému dávám ještě maximálně rok.
Otvírák na korunkové uzávěry (lahváče) sice účelu poslouží ale soudruzi někde udělaly chybu a nejde to s nim tak komfortně jak by si člověk představoval.

Ostří nože drží tak půl roku - chovám se k němu rozumě ale ani v nejmenším bych neřekl že ho šetřím- zkrátka to beru jako pracovní nástroj. takže počítat že jednou za 6měsíců to chce líznout aby si udržel jedovatost a jednou do roka i kapku olejíčku mezi nástroje aby se neotvíraly třením o sebe zároveň .

Pilka na dřevo je hodně jedovatá a dlahy na zlomené nohy campingovejch židlí se s její pomocí dělaj velmy komfortně :-) křížovej šroubovák by zasloužil Nobelovku. Vůbec nechápu jak se to chlapům od Viktorky povedlo ale perfektně bez přeskakovaní pasuje snad na úplně všechny křížové šrouby standardních velikostí.
Nůžtičky s jejich systém odpružení nemají chybu a co mě překvapilo nejvíc- že nehty se s nimi obzvlášť pak na pravačce stříhají líp než s kosmetickýma i přes jejich šířku. Pilník je takovej...no takovej...spíš odře než obrousí ale nezlomí se a účel jakštakš splní - jde s nim brát i ocel ale na nějaké srážení hran to není protože na ní spíš vytvoří mikropilku a dost blbě se vede správným směrem.

Závěrem si udělá každý sám . Za sebe bych snad jen dodal že i přes jeho cenu bych snad i pořídil záložní kdybych o tento nějakým nedopatřením přišel a nedej bůh se přestal vyrábět.

PříspěvekNapsal: 10.12.2013 21:18
od Desouza
Ahoj ,

já tedy velký příznivec Multitoolu nejsem , mám raději klasické nářadí . Ale jako záloha je perfektní .

Přidám tu jeden kreditkojidní Minimultitool od Victorinoxu do peněženky .

Je tam : nožík , nůžky , propiska , špendlík , pinzeta , klasický a křížový škoubováček , lupa ,led dioda a pravítko .
Je to taková prkotina ,ale občas se hodí a hlavně jí máte pořád u sebe ..
Mám jí už několik let a stále vše funguje .

multitool.jpg
Kreditka

PříspěvekNapsal: 24.12.2013 0:53
od Reiser
Do mého užšího výběru postoupily: Leatherman Surge, Leatherman Charge TTi a Leatherman Wave.

Začnu modelem Charge TTi, který jsem vyřadil jako první. Vzhledem k ceně a provedení některých částí v titanu jsem očekával to nejlepší co Leatherman umí. Mimo jiné taky výrazně nižší hmotnost. Docela mě překvapilo, že váhový rozdíl Charge TTi oproti modelu Wave je pouhých 9g. To ale nebylo jediné zklamání. Trochu nepochopitelné pro mě je vybrání čelistí kleští, které tak zeslabuje jejich profil (funkce kterou výrobce označuje jako "crimper"). Rescue hook nezaujal a cenový rozdíl Charge TTi - Wave už pak nevyvážila ani ocel S30V hlavní čepele, kvůli které bych jinak asi ještě zvažoval dát nějakou tu korunu navíc.

Leatherman Wave mi zatím vychází docela dobře. Kompaktní provedení, rozumná cena. Chybí mi tam výměnné břity štípacích kleští a upřímně nechápu k čemu tam Leatherman osazuje plochý šroubovák. Je to pro mě funkce do "počtu" vzhledem k tomu, že je tam bit adaptér. Navíc při dnešní kvalitě spojovacího materiálu šroub s rovnou drážkou používají jen ti co vás chtějí opravdu nasrat. Místo toho tam mohl Leatherman dát radši výstružník tak jako u modelu Surge.

Surge mě odrazuje velikostí a váhou ale chci si jít oba (Surge a Wave) osahat. Tady mě jinak zaujaly výměnné břity štípacích kleští. Staré modely je nemají ale model 2013 ano. Kladně hodnotím výstružník, naprosto nepochopím k čemu jsou hned dva naprosto zbytečné ploché šroubováky, z nichž jeden očividně nahradil menší bit adaptér s hodinářskými šroubováky, který tam u starších modelů byl. No a nakonec co mě na tomhle modelu opravdu láká je blade exchanger, který by umožnil upnutí dalších pilových plátků (upínací profil je stejný jako používá např. Bosch - https://www.youtube.com/watch?v=fVCJ_aEWfw8 ale v zásadě se dá vyrobit cokoli vlastního). Otázka je jak dobře to v tom bude držet.

Rozhoduju se teda mezi Leatherman Wave a Leatherman Surge. Zároveň když nad tím tak přemýšlím tak nejpoužitelnějším nástrojem jsou tady v podstatě jen ty kleště a všechno ostatní je určitý kompromis a je otázkou jestli se vůbec vyplatí pořizovat si multitool jako takový protože možná by jednoúčelové specializované nástroje udělaly větší službu.

PříspěvekNapsal: 24.12.2013 9:31
od scorpio
Ahoj, tuhle otázku, jsem řešil cca před rokem, až na Charge jsem vybíral stejně. Charge jsem do výběru nezařazoval kvůli ceně, ovšem Tvoje porovnání hmotnosti Charge versus Wave je trochu nespravedlivé, tuším, že Charge je velikostně blíž Surgovi.

Ohledně dvojice Surge a Wave - plochý šroubovák není až jen plochý šroubovák, u mě je to jedno z používaných želízek, protože na lehké páčení a vůbec hrubé práce je to lepší, než používat některý z nožů, nebo jiných nástrojů.
Osobně dvojici Wave -Surge považuju za nejpovedenější od Leathermana, Surge v modernizovaný verzi je zase o kousek blíž k dokonalosti. Původní model denně nosím, velikost a váha holt chtějí pevnější pásek, případně klips na zaháknutí za okraj kapsy :) Když jsem ještě jezdil na montáže tak jsem Surga používal stejně často jako klasické nářadí, kleště jsou použitelné naprosto stejně jako jednoúčelové kleště, o noži ani nemluvím, šroubovák nevím, po měsíci nošení jsem ztratil oroginální bit a od té doby jsem se nedokopal k nákupu nového.. Blade exchanger funguje, jen původní želízka jsou z tlustšího materiálu, takže pilový plátky mají stranovou vůli, ale drží dobře a nebál bych se o ně (do MOLLE pouzdra se vejde 13cm dlouhá pilka). Diamantovou stranou origo pilníku už jsem několikrát nouzově srovnával zoubky na čepeli.
Jediná slabina Leathermana jsou pouzdra, mám jak kožený tak MOLLE a ani jedno není moc dobrý, obojí je MADE IN CHINA, do MOLLE nejsou dát pořádně rozležený kleště a má hodně divnej systém uchycení na PALSy. Z koženýho mi nůž několikrát vypadl, určitě bych se tohle poudro nespoléhal například při kotoulech apod. Stejně tak do nej nejdou uložit pilové plátky a další příslušenství. Na druhou stranu je kompaktnější a kleště se odkládají krásně.

PS: Hodinářský sroubováčky jsem na multitoolu chtěl, ale jejich použitelnost je spíš nouzová.

PříspěvekNapsal: 24.12.2013 12:59
od des
Reiser píše:Zároveň když nad tím tak přemýšlím tak nejpoužitelnějším nástrojem jsou tady v podstatě jen ty kleště a všechno ostatní je určitý kompromis a je otázkou jestli se vůbec vyplatí pořizovat si multitool jako takový protože možná by jednoúčelové specializované nástroje udělaly větší službu.

jednoúčelové specializované nástroje sú určite lepšie. na montáž kuchynskej linky namiesto akušrobováku alebo rezanie tatranského profilu namiesto priamobežnej píly si leathermana vezme len ozaj srdcař ;)

výhoda multitoolu je v tom, že pri neplánovanej práci možeš mat pri sebe v kapse kopu vercajku. sice sa s ním nepracuje tak efektívne a pohodlne jak s plnohodnotným, ale lepšie jak nič.

PříspěvekNapsal: 24.12.2013 13:14
od goral
Podle me by sis mel ujasnit co ches. Porovnavas full size "heavy duty" (Surge) s mid-size "universal" (Wave).

Full size umi vsechno, ma vymenne kde co a je proste nejlepsi - ALE je tak velky, ze ho casto budes nechavat doma - na opasku uz celkem zavazi atd.
Mid-size neumi vsechno, ale umi hodne a hlavne nejsou tak velke - na Wave se da koupit perfektni klip a nosit jako EDC v kalhotach bez problemu.

Pokud ho mas na velky praseni, vem full-size, ale uprimne si myslim, ze vetsina lidi trosku neodhaduje svoje potreby a nakonec se na ten full size prasi. Vymenne brity jsou vybrona vec, ale abys vylomil kleste to se bavime o stipani velkych dratu, ktere s tim stejne nedas (mala paka).

K tomu plochemu sroubovaku - je a neni do poctu - osobne bych se bal pri povolavani/utahovani velkych sroubu, ze ten uchyt bitu zkroutim (typicky sroub na kose).

JInak s pouzdry bych jen souhlasil - mam to kozene a nic moc, kazdopadne do mesta stejne nosim klip. A nylonove si asi necham udelat na zakazku aby se tam vesly bity atd.

PříspěvekNapsal: 24.12.2013 16:41
od MacGyver
Kluci to shrnuli velmi dobře. Laboroval jsem s různými multi tooly a nakonec jsem skončil u Wave, který mě vyhovuje nejvíce. Vlastní blbostí jsem si zlomil hodinářský šroubovák a pouzdro opravdu nestojí za nic, ale všechno ostatní je ideální. Nejméně ob den po něm šahám a něco s ním "just in time" kutím. S multitoolem v kapse se dá vyřešit spoustu věcí. Předpokladem je ale, že má člověk zručné ruce. Gramle nepomůžou ani kleště s motorkem ;)

Co se týče velikosti, tak Wave je podle mě ideální. Původně jsem chtěl Surge, ale položil jsem si otázku: " Vezmeš si jej do batohu i na dvoutýdenní horský přechod?" Odpověď" "Ne, tuším něco přes 300g mrtvé váhy dokážu využít jinak." U Wave je tuším ca 100g rozdíl což už je argument abych jej používal i v v některých situacích, kde se hledí na gramy. Navíc rozdíl mezi těmito dvěma typy v užitné hodnotě nespatřuji tak velký.

PS: Při rozhodování je dobré si stanovit co by měl multitool umět a na co jej chci. Jasně si tak specifikujete základní funkce (nástroje) a bude se vám lépe rozhodovat. U mě byla podmínka. Kvalitní kleště, nůž, pilka, pilník, výměnné bity, nůžky, otvírák na konzervy a všechno ostatní je už jen bonus. Některé multitooly, které se na první pohled tvářily ideálně (např. Wingman) rázem vypadly.

PříspěvekNapsal: 27.12.2013 14:39
od Prim
Do teď jsem používal noname multitooly (reklamní atp., co mi přišlo pod ruku) a v podstatě jsem si s tím vystačil, ale používal jsem je jako "zálohu zálohy". Problém byl u některých s nízkou kvalitou materiálu, takže se brzy odporoučely, případně poslední trpěl velkým odporem otevírání nástrojů.
Letos jsem si nechal "naježit" Wingmana od Leathermana a teprve teď mi dochází, jak málo jsem kvůli nekomfortu multitool využíval. I přes to, že jde v rámci Leathermana o "entry level", zatím veliké nadšení - dražší jsem nechtěl, jde mi o malého pomocníka do EDC, nic mi na něm aktuálně nechybí, možná se něco objeví časem. Jediná věc, co mě trochu zarazilo, je lehkej vakl leští. Podle recenzí je u tohohle typu běžné, možná daň za odpružení. Nicméně proběhla zatěžkávací zkouška a při práci kupodivu není vůbec znát, jen když se na to člověk úmyslně zaměří. :yes :yes

PříspěvekNapsal: 05.01.2014 22:26
od čičmundík
Tak mě všechno tohle porovnávání a rozhodování letos ušetřil Ježíšek, kterej jako překvápko přinesl Wave a bylo ;) Zatim jsem s nim moc zkušeností neudělal, neb nebyla příležitost. Ale pofidérní kožený pouzdro made in China můžu jenom potrdit. Když ho mám na pásku a svlíkám si mikinu, občas se stane že o něj zadrhne a pouzdro otevře. Každopádně ale doufám, že vlastní vercajk bude fungovat dobře.

PříspěvekNapsal: 07.01.2014 15:01
od opavak
LM Wave pořád patří mezi etalony v nářaďácích - osobně mám několik let, používám takřka denně v práci, doma i na vandrech. Pouzdro mám nylonové s vnitřní kapsičkou, do které se dá zastrčit zásobníček s nejčastěji používanými bity a na boku pouzdra jsou elastické průvleky ve kterých mám svítilnu Fenix PD 22 a malý zapalovač (případně firesteel). Kdybych si (nedej Bože) někdy měl nechat jen jeden nůž tak by to byl právě LM Wave.

PříspěvekNapsal: 27.08.2014 15:42
od Zapadlo
Zdravím, chystám se zakoupit : Victorinox swisstool cs plus. Jak poznám, jestli mi nepřišla kvalitní čínská kopie, popř.byly už u tohoto typu multitoolu takové případy?

Příspěvek upraven. První příspěvek a hned odkaz na krám? Odkaz smazán. S největší pravděpodobností jsi spamer, ale abych byl spravedlivý, máš šanci nás dále obohacovat svými zkušenostmi a přesvědčit zdejší společenství, že se mýlím. MacGyver

PříspěvekNapsal: 28.01.2015 9:50
od Reiser
Co si myslíte o tomto? Má s tím někdo osobní zkušenost?
http://www.leatherman.com/425.html
https://www.youtube.com/watch?v=gp8xR07rBH4

TreadSSFront.jpg

PříspěvekNapsal: 28.01.2015 10:46
od Hohepa
Osobní zkušenost asi né ještě to není v prodeji - Coming Soon!
On to má být řemínek k hodinkám za 150 $.
Nebo komplet i s hodinkami za 500 $.
http://www.leatherman.com/424.html

tady něco málo v čestině
http://www.cnews.cz/chytre-hodinky-trochu-jinak-leatherman-tread-funguji-jako-otvirak-sroubovak-nebo-klic
Takže hezký, móc hezký, ale kur_vsky drahý :(

Edit: doplněno "nebo"

PříspěvekNapsal: 28.01.2015 10:59
od Reiser
podle me to je optional.. budto jako naramek nebo se k tomu daji prikoupit hodinky..napad to neni spatnej otazka je jestli s tim clovek realne opravdu neco udela..

PříspěvekNapsal: 28.01.2015 14:56
od Hdm
Prosím o informaci od zkušenějších:
Dá se sehnat Leatherman Wingman i s hladkým ostřím nože?

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 0:13
od pan_cerny
Hdm: Neda, je jen v tehle variante. Ma brachu, ktery se jmenuje Sidekick. Ale ten ma trochu jine nastroje. Mozna by pasovala cepel z neho do Wingmana. Leathermany jsou dost variabilni.

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 7:43
od Radek07
Pořídil jsem si Leatherman Surge a spokojenost. Dráty cvaká o 106. V koženém pouzdře na boku je místo i pro malou AAA baterku (koupil jsem tam Fenixe LD02 na 1x AAA - může svítit 1 hodinu 100 lumenů).
Pozor u Surge je potřeba si pohlídat aby to byla verze s výměnými břity u kleští - existuje i light verze.

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 9:02
od hipik86
Také jsem hrdným majitelem Surge a musí potvrdit, že se jedná o top multitool. Jsem s ním velice spokojen!
Co se typů Surge týká, tak do roku 2013 neměl výměnné břity (to byl důvod proč jsem používal výrazně levnějšího Gerbera). V roce 2014 vyšla varianta s výměnnými břity, což z mého pohledu posunulo nůž úplně jinam a správným směrem.

Ovšem nebyl bych to já, kdyby nenašel nějaký průser, který kazí celkový dojem. Ty průsery jsou na mém noži hned dva.
1) brus ostří
Jak je patrné z prvního obrázku, tak ostří není úplně rovnoměrné a na špičce nože to je opravdu znát.
brus.jpg
Detail špičky nože (foceno z horní, neostré strany, kvůli kontrastu)

2) vůle
Na druhém obrázku jsem udělal detail zakončení rukojeti kleští, kde je vůle. Zatím jsem si nevšiml, že by to mělo vliv na fci. Ale u nože za 3 - 4 kKč jsem tuhle drobnůstku nečekal.
mezera.jpg
Detail zakončení kleští

PS: omluvte kvalitu fotografií, je to focený StrongPhonem ;-)

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 9:19
od Fabulous
Nesmíš se v tom tolik nimrat. Je to prostě masově vyráběné zboží. ;)

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 9:41
od Obrněný žebřiňák
Pokusně jsem koupil tento "skormultitool" a musím ocenit precizní provedení a krutý cool faktor:

http://www.marines-shop.com/paracord/pa ... s-tactical

Jediná nevýhoda je, že se nepůjde podívat dovnitř, protože už by to nikdo nespletl dohromady.

PříspěvekNapsal: 29.01.2015 17:38
od paja
možná bych jako další nevýhodu přidal ten integrovaný podpalovač. blbá jiskra z ohně prskavky flexy...

PříspěvekNapsal: 03.02.2015 21:08
od Reiser
Co na tom stoji 699 Kc? Survival je dneska bohuzel v prvni rade byznys a tohle neni nic co by si clovek nezvladl vyrobit sam podle navodu na youtube apod.

PříspěvekNapsal: 03.02.2015 21:50
od krvfx
Někdo stráví čas výrobou, jiný si na to za ten čas vydělá. Dělba práce a zákon nabídky a poptávky.

PříspěvekNapsal: 04.02.2015 12:25
od Reiser
Patřím mezi lidi kteří kupují kvalitu a účelnost většinou bez ohledu na cenu pokud se pohybuje v nějakých rozumných relacích. Věc za kterou ale utratím 700 CZK pro mě musí mít nějakou přidanou hodnotu bez ohledu na to kolik vydělávám. Neinvestoval bych ani svůj čas do výroby něčeho takového, protože mi to příjde jako zbytečnost. Samozřejmě je to čistě můj názor a pochopitelně i tyhle produkty si najdou svoje zákazníky. Pro mě kus padákovky a pár pseudonástrojů opravdu žádnou velkou hodnotu netvoří. Tím se nechci nikoho dotknout. Každý ať si udělá názor sám.

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 2:28
od Hohepa
je to IN a má to krutý cool faktor.
Prostě Outdoor Tactical Survival Multifunkcion je teď móda co se nosí.
Sice to je jen na jedno použití, on to už nikdo zpátky nezabalí, ale co.
On to stejně nikdo nekupuje s tím , že by to chtěl použít.

Hele je to i jako spona do vlasů :lol:

spona.jpg

http://eu.mnkbusiness.com/clippa-mini-tools-clip/

Sakra furt dumám nad tím vymyslet tak nějakou takovou 3,14čovinu a bejt v balíku.
Jenže věci co mi nedávaj smysl mě prostě nenapadají a tak budu nadosmrti lůza.

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 2:32
od Hohepa
Reiser píše:Co si myslíte o tomto? Má s tím někdo osobní zkušenost?
http://www.leatherman.com/425.html
https://www.youtube.com/watch?v=gp8xR07rBH4

TreadSSFront.jpg

Přišla mi odpověď od oficiálního zastoupení v ČR , že budou dostupné zhruba v půlce tohoto roku.
Nic víc zatím neví.

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 7:45
od Obrněný žebřiňák
[quote="Hohepa"]je to IN a má to krutý cool faktor.
Prostě Outdoor Tactical Survival Multifunkcion je teď móda co se nosí.
Sice to je jen na jedno použití, on to už nikdo zpátky nezabalí, ale co.
On to stejně nikdo nekupuje s tím , že by to chtěl použít.

Prezervativ nebo fáč je také jednorázový...

PříspěvekNapsal: 05.02.2015 11:07
od Reiser
Ta sponka do vlasů je hodně vostrá. :D Jinak jsem koukal na pár recenzí na youtube k tomu Leatherman Treadu a myslím, že velký praktický využití to taky mít nebude. Asi se to bude blbě držet, a zatím jsem neslyšel o tom, že by prodávali jednotlivý články jako náhradní díly, takže v momentě, když se v tom ty "bity" ochodí zbyde z toho stylovej předraženej náramek. Vůbec jsem si poslední dobou oblíbil jednoúčelový věci (protože dělají jednu věc ale dělají ji dobře) a začal víc přemýšlet o tom co vlastně reálně využiju. Multitool jsem nedávno přesunul do vybavení co vozím v autě, protože za dobu ho nosím v EDC jsem si s ním 2x rozkrojil rohlík, hodněkrát vykrájel jabko, pomeranč a ostříhal nehty a snad 2x dotáhl kolegovi v práci brýle. Kleště jsem použil několikrát doma, protože mám nářadí na baráku na stavbě. Takže tak.. :)

PříspěvekNapsal: 13.02.2015 11:50
od Hohepa
Má někdo ze zdejších zdravotníků
praktické zkušenosti s LETHAERMAN RAPTOR ?
Multitůl zdravotnické nůžky :D
raptor1.jpg
raptor1.jpg (31.17 KiB) Zobrazeno 7179 krát

raptor2.jpg
raptor2.jpg (26.91 KiB) Zobrazeno 7179 krát

raptor3.jpg
raptor3.jpg (31.42 KiB) Zobrazeno 7179 krát

RAPTOR byl vyvinut ve spolupráci s týmem terénních lékařů, záchranářů a požárních speciálních jednotek. Pokud hledáte nástroj, který je přesně vhodný k specifické práci lidí, kteří každý den zachraňují lidské životy, je LEATHERMAN RAPTOR tou správnou volbou.

Nástroje:
Skládací lékařské nůžky z oceli 420HC
Nástroj na rozbití skla z karbidu wolframu (extrémně tvrdý materiál)
Řezák bezpečnostních pásů
Řezák prstenů
Pravítko (5 cm)
Klíč na kyslíkové láhve

Vlastnosti:
Záruka 25 let
100% Nerezová ocel
Sklolaminátové rukojeti nůžek
MOLLE kompatibilní pouzdro z polymerického plastu
Výměnný klip na opasek
Možnost připevnění kroužku na karabinu

Je to drahé jak sviňa, ale líbí se mi ta skladnost , tak zvažuji pořízení do EDC lekárničky.
Tak bych rád věděl zda i fungují a nezlomí se při prvním použití.

PříspěvekNapsal: 13.02.2015 11:57
od Fabulous
Mám! Super dárek, úžasná věc, bytelné provedení. Ovšem moc místa oproti nůžkám za stovku neušetří.

Ale když si chceš udělat pořádnou porci radosti, tak je kup :)

PříspěvekNapsal: 20.02.2015 11:35
od george
Na jednom z kurzov - simulácie prvej pomoci som mal raptor nožnice požičané. Mám pocit, že sa len tak nezlomia. No aj v zloženom stave sú dosť rozmerné. Chvíľu som o nich aj uvažoval, no cena :o ma odradila. Nepochybne veľmi kvalitná vec! Myslím však, že to skôr odcení profík, ktorý používa combat scissors predsa len častejšie. Ja by som nedokázal plne využiť ich potenciál.

PříspěvekNapsal: 20.04.2015 18:27
od DeadMan
Tak tomuhle trendu jsem dlouho odolával, ale dnes se to zlomilo :mrgreen:

Pořídil jsem si Leatherman Super Tool 300 Black a zatím dobrý 8-)

https://m.youtube.com/watch?v=hbs69ial0j8

PříspěvekNapsal: 20.04.2015 18:32
od sigmark
s leathermanem vedle nešlápneš

PříspěvekNapsal: 01.07.2015 18:49
od Count
Před měsícem mi došla trpělivost a chtěl jsem vyměnit svůj 17 let starý Leatherman SuperTool (ano, ten původní, prastarý) za něco nového. Důvodem bylo uvolnění čepu kleští, kdy každá čelit šla šejdrem a v pouzdru to při každém kroku cvakalo. Přeci jen, mám ho jako EDC. Tak jsem brouzdal po stránkách a vybíral. Po hodině si povídám, "Nebuď labuť, když 25 let záruka, tak ať se ukážou." Z komunikace vyplynulo, že na původní se náhradní díly už nedělají, tak že pozdravují a tumáš nový SuperTool 300. 8-) Dokoupil jsem si jen pozdro. Kdyby měl někdo dotazy stran průběhu reklamace, tak SZ.

PříspěvekNapsal: 01.07.2015 19:01
od sigmark
na IWA vloni mi nabídli, že mi vymění moje prastaré PSkčko, které má načatou jednu z čelistí. Svého jména si tahle firma celkem cení

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 8:27
od the.marek
Nový Leatherman MUT, zaměřený na střelce.

http://survival.time4men.cz/leatherman-mut/

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 8:39
od Fabulous
Jelikož ho již pár let mám, tak zas tak úplně nový není ;)

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 10:50
od bacil
COunte, a to jsi měl ještě paragon?

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 12:15
od the.marek
Jaj, tak to se kaju... :oops:
Já měl za to, že je.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 13:06
od Count
bacil píše:COunte, a to jsi měl ještě paragon?

Po sedmnácti letech a čtvero stěhování? :D Ne, neměl. Však to byla taky moje první otázka. Aby reklamaci uznali, musíš mít kód z balení, který se ale dodával u multitoolů prodávaných od 2012. Originál se dle nich dá ověřit i bez kódu, trvá to ale déle. Takže jsem jim ho poslal a reklamaci automaticky uznali. Byl to totiž originál. :) Tehdy mě přišel na cca 2.500Kč. Dnes je ST300 za cca 2.700Kč. Zajímavé. Teď jen uvidím, jestli taky vydrží 17 roků. Nešetřím ho a v ruce ho mám skoro každý den.

PříspěvekNapsal: 02.07.2015 15:42
od K4cer
ST300 mám, v černé verzi, a jsem s ním spokojen. Je těžký, ale to je daň za velikost.
Jen sem dokoupil kožený pouzdro, to nylonový mi bylo nesympatický.

Nevím jestli sem to už nepsal, ale měl sem kolegu, který asi před třiceti lety dostal od Bundeswehru Leatherman multitool, nějakej menší, typ si nepamatuju. Asi před třemi léty na něm zlomil nůž, žádná výrobní vada, prostě hrubou sílou. Blok samozřejmě žádnej, páč to byl dar.
Fy Leatherman bez keců vyměnila za funglnovej nejbližší vyšší řady, páč tajdleten se už patnáct let nedělal.

PříspěvekNapsal: 16.07.2015 22:52
od micheldecoucy
Lehce asi OT dotaz - pokukuju po Leatherman Wingman a trochu me odrazuje ta castecne zoubkovana cepel noze, chtel bych si casem (ted se to tak nejak ucim) ostrit sam a tusim, ze u toho zubateho bych se se zlou potazal. :) Takze by me zajimalo, jestli je bud mozne nechat si poslat jinou cepel (rovnou), nebo jestli mi to nekde za uplatu mohou zbrousit do rovna ... :?

PříspěvekNapsal: 21.07.2015 8:33
od Count
Zrovna ta vroubkovaná vydržela u mého Leathermana ostrá až do konce. Nikdy jsem ji neostřil, mnoho lidí se při zkoumání mého MT o ni pořezalo a používal jsem jí častěji než rovný nůž. Vroubkovaná prostě řezala lépe. Já bych ji neměnil. Jen mně mrzí, že u ST300 jí udělali "pilkoidní, zkosený nos".

PříspěvekNapsal: 21.07.2015 10:39
od micheldecoucy
Count píše:Zrovna ta vroubkovaná vydržela u mého Leathermana ostrá až do konce. Nikdy jsem ji neostřil, mnoho lidí se při zkoumání mého MT o ni pořezalo a používal jsem jí častěji než rovný nůž. Vroubkovaná prostě řezala lépe. Já bych ji neměnil. Jen mně mrzí, že u ST300 jí udělali "pilkoidní, zkosený nos".

No tak bezva, diky. :)

PříspěvekNapsal: 08.08.2015 15:00
od DeadMan
Tak mám novou zkušenost se SuperTool300.

Otvírák na konzervy funguje jen na konzervy o malém průměru = kvůli velkému rádiusu a pozici otvíráku na kleštích se to špatně fixuje o hranu konzervy.

Vepřová konzerva byl problém a radši jsem to otevřel švýcarem, ikdyž by se to dalo i tím nářaďákem, ale proč se trápit.

PříspěvekNapsal: 24.08.2015 8:49
od step
Stal jsem se čerstvým majitelem Leathermana Wave. Dlouho jsem přemýšlel kterého a nakonec to vyhrál Wave. U ostatních jsem zjistil, že některé nástroje bych nevyužil a zbytečně bych se s nimi tahal.
Předtím jsem používal no-name multitool z nějaké reklamní akce zdarma (na pobavení přikládám foto), který byl úplně k ničemu, spíše pro zlost. S nožem se daly leda čistit nehty a s pilkou nešlou uříznout vůbec nic. Nosil jsem ho v batohu a téměř vůbec ho nepoužíval, ono to ani nešlo.
S Wave je to něco jiného. Za tu cenu ho nechci nechávat ladem v batohu a tak putoval na pásek. Zjistil jsem, že pokud je na pásku prakticky trvale, tak ho používám i několikrát denně a investice do něj se rozhodně vyplatila. Kdyby byl v batohu, tak ho tolikrát nepoužiji. Nože jsou parádně ostré, otvírák na konzervy otvírá bez problémů, kleště drží pevně, bez známek únavy, nůžky stříhají, prostě funguje. Předpokládám, že pokud ho neztratím, tak je to v životě poslední multitool co jsem si koupil (i díky 25 leté záruce). Ještě uvažuji o dokoupení sady výměnných bitů, ale zatím si vystačím s křížovým a plochým.

PříspěvekNapsal: 24.08.2015 20:56
od Count
DeadMan píše:Tak mám novou zkušenost se SuperTool300.

Otvírák na konzervy funguje jen na konzervy o malém průměru = kvůli velkému rádiusu a pozici otvíráku na kleštích se to špatně fixuje o hranu konzervy.

Vepřová konzerva byl problém a radši jsem to otevřel švýcarem, ikdyž by se to dalo i tím nářaďákem, ale proč se trápit.

Konzervu neobjedeš celou dokola a někdy je to způsobeno i malou silou plechu, kdy se bortí a prohýbá okraj. Proto ji otevírám ze dvou stran. Naposledy full-size sledě a šlo to.

Ad. Step - pokud ti není 90, tvůj poslední Leatherman to není, ale právě kvůli dobrému servisu a záruce, už do konce života nezměníš značku, viz moje starší přízpěvky. :yes

PříspěvekNapsal: 03.09.2015 9:57
od Dikobraz
Jediná volba po opravdu dlouhodobém výběrovém řízení (zkoušel jsem několik no name a v obchodech většinu dostupných multitoolů) padla na Leatherman Wave. Mám ho několik měsíců, používám ho prakticky pořád a nejeví známky opotřebení. Jediné co se stává, že praskne malý bit šroubováčku, nicméně dá se odhadnout, do čeho s tím jít a na co použít kvalitní malé šroubováčky.

PříspěvekNapsal: 04.09.2015 19:19
od paja
Dotaz mimo mísu, nezkoušel si někdo z cncečkem vyrobit nebo upravit bity do leathermana aby to nebylo z takového bláta? Byl bych rád za tip na oboustranné co by šly zbrousit nebo jestli so to někdo dělal, klidně koupím.

PříspěvekNapsal: 04.09.2015 20:57
od SAW
Leatherman myslím vyrába aj niečo čo sa volá Bit Driver. Skús sa na to pozrieť a možno ti to pomôže a nebudeš musieť nič zbrusovať. ;)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 7:25
od glock69
Pokud by někdo prodával kvalitnější bity, tak mám zájem. Adaptér na klasické bity je fajn, ale pak musíš mít u sebe i ty bity....

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 9:05
od proforma
Ja jsem taky uvazovala o multitoolu. V praci mam potrebne nastroje, tam ho nepotrebuju, ale kdyz razim ven, neco takoveho by se hodilo. Moje pozadavky byly:
- plnocenny nuz
- kleste (dobre kleste nahradi vetsinu nastroju :-)
- sroubovak s vymennymi bity.
- nechtela jsem do toho venovat tisice, takze Leaterman z vyberu vypadnul jako prvni
Na webu mi padlo do oka tohle:
http://www.trapper.cz/naradovy-nuz-rui- ... sada-bitu/
Kdyz jsem si to sla osahat na miste, moje nadseni ale opadlo, mela jsem pocit, ze pri pouziti vetsi sily by se asi uvolnil cep, proste ze by se nastroje viklaly. Taky madlo klesti bylo dost uzke, v ruce neprijemne tlacilo a nevim, jestli by se to casem neohnulo.

Sla jsem tam sice pro neco jineho, ale nakonec vyhral tenhle: http://www.trapper.cz/nuz-crkt-zilla-tool-naradovy/ Jednoduchy, dobre padne do ruky (existuje i mensi verze, ale tam uz jsou pojistky titerne a hur se ovladaji), otvor na bity je v ose noze, takze se hned tak neco nevyvrkla. Navic do toho jdou normalni bity, muzu dokoupit v jakemkoli zelezarstvi, nemusim mit znackove. Kleste stipou jak maslo, nejakou tu zarezlou matku uz taky daly a zatim ok.

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 10:54
od sigmark
nemá smysl šetřit za každou cenu. Leatherman Sidekick není tak brutálně drahý a zvládne skoro všechno ( nebo model WINGMAN)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 11:40
od Desouza
To tedy opravdu nemá , Wingman se dá sehnat za 1250 ,- a Sidekick za 1595 ,-

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 12:11
od proforma
To ano, ale ani jeden nema sroubovak na vymenne bity. Zakladni maly krizak a maly plochy mam na Victoinoxu, ale obcas potrebuju tak 5-6 jinych. Znicim bit - koupim jiny. Potrebuju neco nestandardniho (napr. Imbus, ahvezdicku), dokoupim. Mam zaklad a knemu si dokoupim,co potrebuju, a nemam, co nepotrebuju (napr. Otvirak na lahve a konzervy nosim na klicich). Naopak zadny z multitoolu nema pilku na zelezo, podle meho nazoru dulezitejsi nez na drevo, takze tu mam zvlast jako samostatny list..

Ale kazdy asi potrebuje neco jineho, dulezite je si uvedomit,co opravdu potrebuju a co ne, tim sevyber dost zjednosi :-)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 13:11
od sigmark
Uvazovat nicmene o RUI jako alternative leathermana silne zavani vyhozenim penez do luftu.. rui je proti L. Druhorady produkt. Silne druhorady

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 15:00
od SAW
Hmmmm... pílka na železo nie je v týchto multináradiach (teda myslím) ale počul som už aj o bláznoch čo s pilníkom na Victorinoxe pílili nejaké železo no ako to dopadlo neviem ale asi sa narobili. :D

Myslím že Leatherman Surge má vymeniteľný pilník a dá sa nahradiť pílkou na železo, plast alebo drevo (pasujú tam pílové plátky na priamočiaru pílu značky BOSCH) no ako je to s pevnosťou uchytenia neviem lebo ho nevlastním ale tu už je tá cena trošku inde samozrejme.

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 15:07
od proforma
@Sigmark: Kdyz neco neznam, jdu se na to podivat. Podivala jsem se a usoudila, ze tohle asi ne. Tak v cem je problem? Ja nepopiram, ze Leatherman je v tomhle asi nejlepsi, ale myslim, ze otazka rozhodne nestoji bud L., nebo nic :-) Ja se snazim najit to, co potrebuju, ne jen vybirat z toho, co se nabizi. Treba u hodinek - mam pocit, ze takove, ktere by splnovaly moje predstavy, jeste nevyrobili :-) Ale to neznamena, ze budu zustavat u 3-4 osvedcenych znacek, klidne pujdu obhlednout nejakou mne neznamou, protoze neznam vsechno :-) A kvalitu vetsinou poznam - at kupuju sporak, cerpadlo, boty, pero nebo kabat, vzdycky me upouta to nejlepsi (a vetsinou i nejdrazsi :-D) , takze potom musim sve naroky redukovat, no... :-)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 15:18
od sigmark
levné L nemají výměnné bity, ale nevím o žádných levných které toto mají a stojí za víc než jeden pohled. za těch asi 10 let co L mám jsem je nepotřeboval - drobné opravy, komplet elektrika na baráku, vše L. Samožřejmě v poslední době se rozmohly imbusy a torxy na kdečem, takže tvůj požadavek chápu. Pokud nicméně ustoupíš ze svých nároků na kvalitu do té míry, že s vidinou úspory zakoupíš RUI, spláčeš nad výdělkem, bo je to čistokrevná čína. tečka. nalož s informací podle svého.

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 15:40
od proforma
@Sigmark: jak jsem psala vyse, RUI jsem zavrhla a nakonec vybrala CRKT. Zatim spokojenost, dal se uvidi :-)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 15:42
od sigmark
jo teď jsem si toho všiml. u zilly mě docela odrazily rozměry

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 16:10
od proforma
Jo, taky jsem si predstavovala neco mensiho :-) ale tentyz model v mensim uz se spatne ovladal a navic do nej nesly standardni bity. A jelikoz veci nosim v batohu (k dress-codu se to moc nehodi :-) ), tak to az tak nevadi. A kdyz razim ven, da se to pripnout na pasek nalezato nebo je to v brasne kola. Z pozadavku velikosti jsem holt ustoupila :-)

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 22:13
od škardík
Zdravím. Já mám už snad deset let nářaďák MAMMUT, což by měla být kopie Lethermana a už toho odmontoval, uštípal a ustříhal spoustu a pořád drží. Nástavec na bity má. Na netu cena kolem 5E.
Za mě spokojenost :yes

Je to tenhle:
http://www.wildmesser.de/zweibrueder-ma ... hl/a-9929/

PříspěvekNapsal: 05.09.2015 22:15
od sigmark
kopie nějaké verze PSKčka, ale za 5E mi netvrď, že to přeštípne víc než nehet. pár jsem jich taky rozlámal

PříspěvekNapsal: 06.09.2015 1:57
od Desouza
Já jako zarytej odpůrce multitoolů musím napsat že je to scela nouzové a provizorní řešení , opravdu je hloupost myslet si ,že multitool nahradí normální nářadí . Ne nenahradí a ještě se zraníte :).( krví a potem nabyté zkušenosti )

Na druhou stranu jestli už mermomocí chceme nějaký ten univerzální nástroj tak Leatherman je naprostá špička . ( obyč čína vydží tak 10 min . Leatherman rok dá . Možná i víc pokud nejste takové prase jako já ) :)

pro Siga :
komplet elektrika na baráku

ježiši kriste , pane bože :lol:

PříspěvekNapsal: 06.09.2015 2:28
od Nightmare
Desouza: mám opačnou zkušenost, dost často se mi stává, že kvůli lenosti si vezmu nářaďák (Victoriox Spirit nebo Swiss-tool s ráčnami) a zvládám s tím bez problému.

PříspěvekNapsal: 06.09.2015 21:27
od MFG
Taky se primlouvam za to multilool neodsuzovat, je to male, lehke, porad po ruce a zastane to dost prace, kdyz nic jineho neni, preci jen tahat sebou bednu s naradim je utopie...

Rozumim snaze nevyhazovat penize oknem, ale zrovna v tomto pripade bych nesetril, L. vydrzi opravdu nasobne vice nezli levna "konkurence" a hlavne ma "fungujici" dozivotni zaruku...opravdu Vam ho vymeni za novy...odzkouseno.

Jinak mam jeste Victorinox, celkem OK za podobny peniz jako L., a Gerber hozeny u priboraku, tam trochu vaham jak dlouho vydrzi, ale zase cena je nekde jinde.

PříspěvekNapsal: 06.09.2015 21:31
od MFG
Dobrym prikladem je treba tohle, pribor tim nenahradis, ale je fajn to mit v tasce...potvrzeno kazdodenne ;)

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 13:51
od DanBlack
Jojo, titanové provedení... :yes
Plastových jsem už pár zlomil/ztratil, tak je beru po celých sadách. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 16:49
od SAW
Myslím že existuje dokonca aj hliníková verzia (samozrejme lacnejšia než titánová ale drahšia než plastová) no a potvrdzujem že plastové sa lámu. :roll: A zrazu má človek lyžicu a vidličku zvlášť.
Ku mne už cestuje taktiež titánová verzia. ;)

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 17:33
od K4cer
Já nejsem nadšeným fanouškem multitoolů a souhlasím s tím, že jednoúčelový nářadí je lepší, efektivnější, i bezpečnější.
Přesto sem si pořídil Leatherman SuperTool300, kterej je v bojový vestě. U té jde o kombinaci neseného objemu/váhy a univerzálnosti, víc nářadí tam rozhodně nechci, a m/t je dobrej kompromis.

Nedávno jsem objevil, že Leatherman Rebar je zmenšená verze SuperTool300, tak o něm silně uvažuju jako o EDC.

Ve věci tamtěch lyžiček, já nevím, ale fakt nutně potřebujete vidličku? Mě se za léta praxe osvědčila obyčejná lžíce (časem vylepšená přibroušením přední hrany) a kapesní nůž; navíc bagr jde háčkem velmi prakticky věšet na cokoli od ešusu po sluneční clonu v autě. Já vám to teda neberu, ale nepřijde mi to vůbec praktický.

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 18:19
od MFG
Nakonec se mi ji podarilo sehnat v titanu za polovinu ceny, takze nebylo co resit ;)

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 18:43
od sigmark
Ja nasel v jedne sumce z druhé ruky sea to summit skladaci titanovy spork:-D

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 19:00
od proforma
Ja mam tu umelohmotnou v batohu, protoze jsem si zvykla rano ve vlaku snidat jogurt a obcas si dam na zpatecni ceste salat, takze idealni. Pro krizove zavazadlo mam klasicky nerez bagr - na plastu herak nerozehrejes :lol:

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 21:19
od groula
Tu titanovou lžičkovidličku mám taky, zakoupil sem si jí potom, co sem zlomil tu plastovou :-) ta titanová funguje výborně, ale ta cena, ta cena....

PříspěvekNapsal: 07.09.2015 22:00
od MFG
Spork byl take mezi kandidaty, ale tohle mi nakonec prislo ujetejsi :) Chtel jsem par plastovych poridit do rodiny, kazdemu do kabelky, ale asi to prehodnotim, kdyz se tak casto lamou

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 7:27
od kregan
Už začínáme být trochu OT. Ta výše postovaná lžíce se mi taky hned zlámala a vidlička je fakt zbytečná. Do přírody nosim nerezovou (zas tolik neváží) a na EDC se mi osvědčila tahle z Decathlonu:

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 17:23
od the.marek
Když už tu byla řeč o těch bitech, nevíte, kde sehnat něco takového?
Nikde jsem na to ještě nenarazil.

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 18:50
od sigmark

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 19:49
od the.marek
Díky moc.
No Googloval jsem o 106, ale nikde jsem to nenalezl a na armyshopy jsem se nekoukal a v obrázkách odkazy taky neměly.
Možná kdybych věděl, že je to od Vnoxu, tak bych to našel raz, dva :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 19:59
od hipik86
Jako pěkný.. Vnox to má hezký.. Ale ta cenovka je dost hrozná..

V podstatě to samé jen s tím rozdílem, že "ráčnička" nedrží na organizéru bitů, ale zato velice vstřícná cena. Nějakou dobu tu "ráčničku" nosím v koženém pouzdře u Surge. Jakoby u Leathermana předpokládali, že do té gumové pruženky naboku někdo něco podobného dá..
http://www.gme.cz/racna-se-sadou-bitu-p ... 2-p731-638

PříspěvekNapsal: 08.09.2015 20:08
od the.marek
Hipik: Super, to je mnohem lepší, u té ceny Vnoxu jsem šel celkem do kolen. To držení byla sice podstata, ale za 5ti kilo tenhle benefit rozhodně nestojí :roll:

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 9:02
od Patrol
Pozor na kvalitu. Měl jsem takovou plastovou potvoru. Uvnitř je dost slabej drát z měké oceli. V ruce to hrozně pružilo, když jsi chtěl zabrat. Nakonec se to rozlomilo. Jednu část dodnes používám jako dlouhej nástavec na bity do akučky. 8-)

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 9:47
od sigmark
Proto jsem odkazoval na vinox a nr nejake cinske bordely

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 13:49
od kregan
Já MĚL něco podobnýho z Lidlu.
Design super, skladný, dobře se s tim dělalo, ale stačilo jednou pořádně zabrat a šlo to do :moon

PříspěvekNapsal: 10.09.2015 23:53
od Hohepa
Jasně, jde o to jestli to chceš do BOBa nebo na práci .

Na práci... , tak to vyreklamuji a vyměním, stačí Lídl (+účtenka). :lol:
Pokud pracuješ v kolektivu tak se i nářadí občas ztrácí a neříkám, že by to od kolegů bylo úmyslné .
Měl jsem takhle v truhlárně bit PH 1 profi za 500,- z diamantovou "krupicí" na břitech.
Úžasnej na tyhle mrňavý kurvítka /vrutíky , kde se normální bit protočil ( a byl v :moon jak bit tak vrut)
tenhle se zakous a neprotočil. Vydržel mi dva měsíce , ne že by se zničil , jen zmizel..... :evil:

Jako záloha do PA, kdy nebude kde měnit, to chce kvalitu.

Edit: v Praze na Pankráci bejval krám s profi nářadím . ( Naproti dnešním Arkádám ) .
Jednou jsem tam tak trochu omylem zabloudil , neb jsem potřeboval 17 stranový klíč a zrovna jsem šel okolo.
Cena byla cca 1500,- :head , jsem šel do kolen a na můj úžas mi bylo řečeno, že na ty klíče dávají doživotní (myšleno permanentní) záruku a že tuto řadu nářadí používají týmy F1 a že neexistuje aby kterýkoliv kus někdy selhal .

PříspěvekNapsal: 11.09.2015 17:05
od Automat
Používám cca 5 let Leatherman Wave a nedám na něj dopustit.
Nejčastěji používám kleště, nože, šroubováky a otvírák na pivo. Zkoušel jsem i pilku a pilníky a svůj účel plnily více než dobře.
Jediné věci které mi vadí jsou:
- lesklý nerez=rychle se poškrábe od něčeho tvrdšího, stačí jej položit na šikmý kámen a pokud po něm jen sklouzne, škrábance jsou na světě (ale o vzhled u kapesního nářadí nejde...)
- váha, ne vždy jej beru do pouzdra na opasek a když jej mám v kapse, je to prostě znát a docela mi to překáží

Jinak naprostá spokojenost. Pomalu se ale rozhlížím po něčem lehčím = pod 200g.
Existuje něco takového?

PříspěvekNapsal: 12.09.2015 11:25
od DanBlack
Jedna drobnost co mě u mého L. Fuse děsně leze na nervy je nutnost rozevřít kleště když chci jen nůž. :?

@ proforma... Ta Zila se mi docela líbí, je to taková megakudla jak vypadá nebo "sedne i do něžné ženské ručky"? ;)

PříspěvekNapsal: 12.09.2015 11:53
od proforma
@DanBlack: obe Zilly jsou v ruce OK, a to mam spis pacinky nez tlapy :-)

PříspěvekNapsal: 05.10.2015 0:49
od K4cer
No, tak sem zakoupil zmiňovanej L/man Rebar, tentokrát v nerezový verzi.
ST300 v "military" výbavě mám černej; tohle bude edc a na to nepotřebuju nutně černej, navíc nerezová verze se bude líp udržovat v čistotě si myslím.

První i druhej dojem dobrej, je to opravdu zmenšenej ST300, má vo jeden placatej šroubováček míň, to nevadí ničemu.
Na jedný straně pila, křížák (ten vypadá masivně!), votvírák na všechno, a zubatej nůž.
Na druhý straně pilník, voko na šňůrku, šroubovák, píchátko, větčí šroubovák, a nůž.
Zubatej řeže velmi slušně; hladkej nůž řeže běžně, viz níže.
Kleštičky maj vyměnitelný nože, to byl jeden z mých požadavků na m/t.
Rukojeti maj průřez spíš V než U, takže celá věc je vo dost tlustší než by bylo nutno, což nebylo z fotek tak patrný. Při použití větší síly je fajn mít rukavici, hrany rukojetí a želízka v nich docela tlačí.
Rozměry zhruba 10 x 3 cm, tloušťka 16mm. Váhu tady nemám, tak nevím.
Bohužel tady nemám ani onen ST300, takže je nemohu položit vedle sebe a srovnat.

Co mě nas..nelíbilo se mi:
Zaprvní a hlavně, hladkej nůž je vybroušen tak, jako by to dělaly vietnamský pionýři na pracovním vyučování. Nejen že je jedna strana zbroušena víc než druhá, ale ještě křivě! Samotný ostří není v rovině nože, není s touto rovinou ani rovnoběžný, je pod nepatrným úhlem a jakoby přechází z jedný strany na druhou (někdo tady někde dával fotku detailu hrotu L/M nože, tak přesně tak sem to měl i já, s tím že na špici bylo ostří vybroušeno víc do jedný strany, a u začátku nože do druhý). Krájet to teda krájelo, na funkci to zjevně poznatelnej vliv nemá, ale za ty peníze by se taková fušeřina nemusela vyskytnout. Trvalo mi asi dvě hodinky vybrousit ho tak aby bylo zhruba v rovině.
Druhá věc a detail, celej m/t byl zjevně složenej ůplně nasucho, všechny želízka kladly velkej odpor, kleště detto. Pár kapiček voleje a běhá to vo hodně líp.

Zakoupil sem i náhradní nože do kleští (který sou mimochodem stejný jako na ST300, přestože je má prodejce jako dvě samostatný položky), a kožený pouzdro. Nylonový pouzdro který přišlo v krabičce s Rebarem stálo v souladu s očekáváním za hovno (placatý, dvourozměrný, prostě dvě placičky nylonu sešitý xobě), ani sem se nepokoušel to do něj dát; pouzdro sem věnoval prvnímu komu se líbilo, k oboustrannýmu nadšení, jinak by letělo do koše. Zakoupený kožený pouzdro je z tuhý a relativně tlustý kůže a vypadá decentně; je vytvarováno tak že do něj m/t krásně zapadne, nic nemusím nikam cpát a kontrolovat jesli to tam de nebo ne. Zapíná se patentem.

Celkovej dojem: dobrej, sem spokojenej. Čekal sem že bude trochu tenší, ale monstrum to není, rozhodně je menší než ST300. Jako plánovaný edc naprosto vyhovující, rozměry i funkcemi. Uvidím jak se vosvěčí v praxi.

PříspěvekNapsal: 12.11.2015 22:17
od xmenm05
Zdravím, vybírám multitool pro kluka (5 let), kterej je nadšenej z mojeho staršího gerbera (mám ho už přes deset let a tenkrát stál nekřesťanských 3700, naprostá spokojenost, ve své době druhý nejvyšší model).
Tak si říkám, prckovi nemá cenu kupovat něco za 3-5 tisíc, na druhou stranu se mi nechce mu dát nějakej šunt.
Prostě slušný multitool. Podmínkou je, aby tam byl nůž, kleště, nůžky, pilka + něco kolem. Do užšího výběru se dostaly dva.
Leatherman leap - dětská varianta leathermana
Gerber suspension - základní, ale už "dospělej"
Sice je mu dneska 5 let, al bylo by fajn, kdyby mu vydržel někam do 18, pak už si holt vybere sám. Z toho důvodu jsem víc nahnutej ke gerberovi, ale rozhodnuté to není.

Osobní zkušenost nemám ani s jedním, můj nářaďák je gerber (a max. spokojenost), okolo mě je pár leathermanů a taky naprostá spokojenost ...
Co radíte?

PříspěvekNapsal: 13.11.2015 7:51
od proforma
No nevim, MT pro 5letyho kluka? Kdyz si vzpomenu, kolikrat jsem behem sveho skolniho veku ztratila i milovane veci, o nozich nemluve... Zatim bych to resila nejakym MT z Lidlu nebo tak neco a znackovou kvalitu az tak okolo 10 let, a treba jako odmenu za neco (vysvedceni, prijimacky na 8lety gympl apod.).

PříspěvekNapsal: 13.11.2015 8:20
od Nightmare
Proforma: Ještě je možnost koupit nůž od Victorinoxu s kleštičkami.

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 14:36
od jameson363
xmenm05 píše:Zdravím, vybírám multitool pro kluka (5 let), kterej je nadšenej z mojeho staršího gerbera (mám ho už přes deset let a tenkrát stál nekřesťanských 3700, naprostá spokojenost, ve své době druhý nejvyšší model).
Tak si říkám, prckovi nemá cenu kupovat něco za 3-5 tisíc, na druhou stranu se mi nechce mu dát nějakej šunt.
Prostě slušný multitool. Podmínkou je, aby tam byl nůž, kleště, nůžky, pilka + něco kolem. Do užšího výběru se dostaly dva.
Leatherman leap - dětská varianta leathermana
Gerber suspension - základní, ale už "dospělej"
Sice je mu dneska 5 let, al bylo by fajn, kdyby mu vydržel někam do 18, pak už si holt vybere sám. Z toho důvodu jsem víc nahnutej ke gerberovi, ale rozhodnuté to není.

Osobní zkušenost nemám ani s jedním, můj nářaďák je gerber (a max. spokojenost), okolo mě je pár leathermanů a taky naprostá spokojenost ...
Co radíte?

Jako darek to neni nejlepsi, ale mozna by nebylo spatny koupit pouzitej. Daj se celkem pravidelne sehnat tak od 600kc zakladni modely Leathermanu nebo Gerberu.

PříspěvekNapsal: 06.01.2016 17:00
od Nicotinick
Ganzo 2015PB.

https://www.google.cz/search?q=ganzo+20 ... DfsQsAQIHQ

Za jednoduchou necelou šestisetkorunu celkem slušný pracant, žádné bláto. Leatherman Wave nebo Charger to samozřejmě není, ale dva mám v autech, další doma, nutnou práci odvedou, ztráta až tak nebolí.

Už je ale po Vánocích. :oops:

PříspěvekNapsal: 07.01.2016 8:23
od Bill Masen
Tak dnes cekam postaka s L wave v cerny barve. Tak uz se tesim. Vybral jsem ho kuli hladke cepeli a zubate cepeli zvlast, pilky na drevo (na velikonoce pruty na pomlazku, taky pruty na burty a taky pruty na stan). Taky otvirani nozu jednou rukou bez nutnosti otevrit kleste je fajn. (Co na to nemecky policajti?) Ty kleste by mohli mit vymenny brity :sad a bral bych ty vymenny bosh cepele. Surge uz je moc velkej. Rozhodl jsem se pro nej po te co jsem tri dny po celejch Alpach schanel kleste abych vyndal z plynovy kartuse mosaznej krouzek z varice, kterej zustal vyset na zavitu.

Mimochodem nema nekdo pristup k brusce s magnetickym upinanim? To by nam pak mohl nasekat par bitu.

Jo a prikoupil jsem mole pouzdro, tak kdyby mel nekdo zajem o to puvodni, tak bude k mani. :nod

PříspěvekNapsal: 12.01.2016 17:03
od Bill Masen
Tak pouzdro volné není, protože černá verze už mole pouzdro má, tak ho jenom vrátím prodejci. Samotný kleště jsou odeslány do leathermana na výměnu. To, že je křivě broušený ostří bych snad přežil, ale pilník a pilka při zavření dřou o vnitřek střenky, kleště jdou tak ztuha, že když je desetkrát za sebou rychle otevřu a zavřu, tak se o jejich pant spálím. Jedna ručka jde sklopit tak lehce, že při otevírání kleští se neotevřou kleště ale ručka a držák bitů a otvírák na konzervy nedrží v zavřeném stavu. Doufám, že ten co mi pošlou bude 100% jinak moje historie s leathermanem trvala jeden den.
:sad

PříspěvekNapsal: 12.01.2016 17:31
od Hohepa
...teda, že jsem zvědavej , kde to kupovali ?
to co popisuješ vypadá na čínské plagiátorství :head
Zatím co jsem viděl tak od Leathermana to byli vždy solidní kousky se 100% kvalitou
Hele zkus si ten multitool zaregistrovat na ofiko stránkách , schválně co ti odpoví
http://www.leatherman.cz/registrace/
Podle registračního kódu ti řeknou cos to vlastně koupil za šitku
kód.JPG

PříspěvekNapsal: 12.01.2016 17:43
od Václaf
Mě funguje naprosto dokonale a registrační ko'd jsem samozřejmě zadal,mám tu vytištěný záručák na 25 let. :yes

PříspěvekNapsal: 12.01.2016 20:38
od Leto II.
Ideální multitool http://modernsurvivalblog.com/preps/the-mother-of-all-swiss-army-knives/

Jinak já mám mimo jiné toto

http://www.swisstechtools.com/proddetail.aspx?PID=80

a toto

http://www.swisstechtools.com/proddetail.aspx?pid=90

Mega je menší a lehčí než Micro. Micro je super, ale těžký. Mega má super baterku, ale hrozně idiotsky je vyřešený spínač - přimáčknutím svítí po dobu držení a posunutím svítí konstantně. Takže v zavazadle se má tendenci rozsvěcovat.

PříspěvekNapsal: 12.01.2016 21:21
od Bill Masen
Tak já to hned poslal do leathermanna. Ti mi buď pošlou nový a předpokládám, že 100% originál a nebo mě pošlou do háje a pak pošlu do háje ty prodejce. Kupoval jsem to na www.profi-dj.cz. Registrovat to budu až to bude v pořádku a klidně před koncem dvouleté záruční doby. Přímo na kleštích ale žádné číslo není, ne?

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 6:01
od Václaf
To číslo je na krabičce

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 8:05
od Bill Masen
To vím, že je na krabičce, ale krabičku vyměnit nechci, ta mi vyhovuje. :nod

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 10:00
od Hohepa
no vzhledem, že jsi to nekupoval IMHO u oficiálního prodejce,
protože na seznamu prodejců http://www.leatherman.cz/prodejci/
žádný profi-dj.cz nevidím, tak tě s tím na leatherman.cz pravděpodobně vyhodí. :twisted:

Ono ruku na srdce. Proč by měli servisovat něco, co bylo prodáno mimo jejich distributorskou síť a tedy z prodeje nemají ani provizi ani jim to jako dealerovi nezvyšuje obrat , jen by měli náklady na opravu-výměnu.
Navíc si tím ničí výhodu své distributorské sítě , služby na víc tedy servis, záruka. Tedy to co pro zákazníka odůvodňuje vyšší cenu.

Zkrátka občas levnější nemusí být lepší koupě.

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 10:37
od maci
Proč by měli servisovat něco, co bylo prodáno mimo jejich distributorskou síť - protože dává záruku na multitool a ne na distribuční síť. Jestliže to je jejich pravý multitool, tak je jedno kde to koupil. Zítra už ta síť nemusí existovat, ale záruka na 25 let furt běží.

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 11:03
od Hohepa
No já takhle dopadl s mobilem (Alkatel) .
Značkový servis mi řekl, že podle výrobního čísla je to kus vyrobený pro Polský trh a proto se na něj záruka u nás nevztahuje. Taky kupovaný mimo oficiální distribuční síť byť v kamenným krámě .

Rozhodující bude zda to je originál nebo plagiát o tom právě je ten registrační kód.

P.S.: pokud nebude existovat oficiální distributor, tak u koho by jsi chtěl u nás tu 25letou záruku uplatnit ? :lol:
to pak jen přímo u výrobce.

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 11:56
od krvfx
Mám Leatherman Wave a Surge a jsou to naprosto luxusní multitooly a používám je hodně. Leatherman si jména cení, takže by nepovedený kus měli vyměnit hned - takový docela dobrý první test je zkusit štípačkami papír - tak zkouší (dle tv dokumentu) všechny čelisti, co jdou do výroby. A ohledně záruky - zkusil jsem kdysi poslat Zippo s ulomeným pantem do USA továrny. Přišel po pár měsících (kvůli nutné dopravě lodí) opravený. U Leathermanu bych očekával podobný přístup :angel

PříspěvekNapsal: 13.01.2016 12:56
od Bill Masen
Hohepa, ja taky reklamoval telefon z polske distribuce a sony mi to normalne vzalo. Zrejme lepsi oddil. :rock

PříspěvekNapsal: 14.01.2016 8:44
od Bill Masen
Tak kleště mi včera PPLka přivezla a je to nebe a dudy. Vše chodí hladce a čepele ve střence sedí rovně. Jen ten bit a otvírák konzerv nedrží v zavřené poloze. To je asi konstrukční chyba. Jen nechápu, proč jsou na pouzdru jen dvě mole poutka. Takhle to je rozměrově na pásek šířky 7,5 a 2,5 centimetru. Při ceně pouzdra tam mohli našít o dvě víc, nebo se na mole vykašlat a dát tak jedno poutko na čtyřcentimetrový pásek.
Kupoval jsem ho před tejdnem za 2330,- a dnes ho mají za 1981,-. To mě taky trošku :moon , zvlášť když jsem ho musel reklamovat a dostal jsem ho až včera. :puke

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 19:42
od Prim
Neviděl jste někdo osobně tuhle hračku - Klax? Berte to spíš asi jen tak pro zajímavost, narazil jsem na to dneska náhodou na Youtube. Osobně mám podobné cypovinky strašně rád a zpracování vypadá víc než dobře... ale zároveň dost pochybuju o použitelnosti a nějaké přidané hodnotě :o)

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 20:17
od Hdm
Z pohledu truhlare... drevena cast "spoje" je desne oslabena tim vyriznutim prostredni casti kvuli zasazeni. Vidim tam velke riziko prelomeni/prerazeni. Spoj bude po chvilce prace uvolneny. Na nejake vetvicky a trisky na ohynek treba, ale rozhodne neverim ze s tim zbourali tu hromadu dreva v pozadi fotek. Za me, vyhozeny penize.

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 20:27
od Fabulous
Hračka, jenom hračka :)

Edit: Za 160 dolarů??? Pŕedpokládám, že si to koupí jen Američan do svého hustokrutopřísného BOBa. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 20:51
od Hohepa
fligna téhle vychytávky je v tom , že nosíš jen to železo bez topůrka, ale jen to ještě nedoladili aby v hraně toho železa byla pilka a tou si do klacku z lesa udělal na ten pazmekt drážku na upevnění . Pak by to dávalo trochu smysl.

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 22:42
od K4cer
Z pohledu mechanika je to celý nesmysl, to je opravdu pro američany, kteří maj přebytek peněz a nedostatek všeho ostatního, včetně soudnosti.

Systém upínání, i když pominu oslabení dřeva, je blbost. Železo musí být na topůrku nazasené a utažené tak, že z něj bude kapat voda (proč se běžný sekery utahujou klíny asi) a to s takle titěrným mechanismem určitě nepůjde. A navíc, při hrubší práci se ten závit nutně musí vymlátit napadrť, i kdyby byl titánovej a pozlacenej.

PříspěvekNapsal: 22.01.2016 23:24
od Alstratt
Je to hezke ale na zadne velke sekani to neni mozna na male vetvicky ale to je lepsi si vzit uz sebou radsi normalni nuz treba zavirak na drobnejsi prace. Jsou na tom zbytecne veci ktere se mohou pri hrubsi praci znicit a je to zasazene v topurku tak ze se to muze znicit pri hrubsi praci a muzes hledat nove topurko. To vyjde uz lepsi si vzit z normalni sekery vazi to sice vice ale udelas s tim toho vic a pokud to nepotrebujes tak nepotrebujes ani tuhle vec ktera je spis za vytrinu nebo na slabsi zachazeni protoze to si vystacis pak i s nozem ktery ti vazi i mene a ma taky plno funkci. Ma to tam koukam i na utahovani matic coz je ti v lese k nicemu a pokud by to bral kvuli tomu nekdo do mesta pri pru*eru tak to najdes uz lepsi veci na rozebirani veci vhodnejsi do mesta. Kdo je hracicka tak si to treba koupi ale na praci to moc neni. Mam vyzkouseno i batoning s mojim zavirakem a stale drzi a taky to ma nejake pi*ovinky ruzne vedlejsi ktere stejne zatim ani nevyuzivam. Sekera je spis na hrubsi poradnou praci ale bezne na prochazku do lesa ti je k nicemu to si vystacis s nozem pokud nehodlas stavet buhvi co velkeho v lese.

PříspěvekNapsal: 26.01.2016 18:58
od Dikobraz
Zdravím, zajímalo by mě, jestli jste někdo řešili broušení nože u Leathermana (Wave, Charge). Existuje na to nějaký speciální brousek? Normálním brouskem to umím taky, ale napadlo mě, jestli na to neexistuje něco vychytanějšího.

PříspěvekNapsal: 26.01.2016 20:06
od Desouza
Já všechno brousím Friskas brouskem a maximální spokojenost . ( ten plastovej s kolečkama )

PříspěvekNapsal: 19.02.2016 20:09
od majsner
Jedna praktická: nedávno jsem musel uříznout M8 nerezový (!) šroub pilníkem (pilkou na kovy) na Swisstoolu. Hotovo za 10 minut, pilník přežil v pohodě, akorát já jsem z toho byl na sračky... :twisted:
To já jen tak v reakci na některé recenze, že se s tím dá jenom hřebík nebo tyčky z hliníku... Jedinou slabinou Swisstoolu (z rozpadního pohledu) je hodně blbá ergonomie držení při používání řezných nástrojů (kvůli hranám, co se zařezávají do rukou). Řezat pilkou nebo pilníkem ještě jde, ale dlabat dřevo kudlou je oprcajtunk a je lepší si na to vzít rukavice, nebo to alespoň obalit kapesníkem.

PříspěvekNapsal: 28.02.2016 12:25
od Skimpy
Objednal jsem z Číny multitool Ganzo 202 viz obrázek. Zpracování se zdá být dobré, vlastnosti oceli poznám až časem. Cena včetně poštovného cca 600 kč, dodávka trvala necele tři týdny. Uvažoval jsem ještě o objednávce nějakého EDC nože od stejné značky jako je multitool, ale nakonec sem si to rozmyslel a objednal jenom jednu věc.

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: 01.03.2016 0:16
od Pongo.pygmaeus
Tahám s sebou furt Leatherman Wave. Co ten už odvedl roboty.... Mimochodem, funguje jako skvělá manikýra i jako nástroj na odstranění 200 m starýho pletiva. Fantastickej. Akorát jsem ztupil zubatej nůž, když jsem s ním přeřezával nějaký ocelový lanko... :rock

PříspěvekNapsal: 01.03.2016 20:40
od Ibex
dnes jsem si udělal radost a koupil Leatherman OHT - hned jsem ho otestovat v práci a spokojenost.
Můj první multitool :D

PříspěvekNapsal: 07.04.2016 17:10
od Bill Masen
Skimpy píše:Objednal jsem z Číny multitool Ganzo 202

Co to GANZO? udělal si zatěžkávací zkoušku?
Já bych chtěl něco menšího, jako Gerber Dime. Ten ale nemá otvírák na konzervy, kterej bych tam chtěl. Máte někdo tip?

PříspěvekNapsal: 07.04.2016 17:30
od Skimpy
Zadny specialni test jsem nedelal, taham ho sebou a kdyz je potreba neco dotahnout, povolit apod tak prijde vhod. Ale abych se priznal nuz ktery nosim porad pri sobe vyuziji casteji.

PříspěvekNapsal: 07.04.2016 18:08
od Venet
Bill, ten Dime nosím. Pravdupovediac.... mám aj vinox nôž takže otvarák na konzervy mám tam. A z Dime najčastejšie používam kliešte - na drobné uchytenie/odtiahnutie/dotiahnutie, a nožničky...
A keď už o to ide, tak rezač kartónu ja nevyužijem. Tak som ho vyskúšal na otvorenie konzervy - funguje to aj keď to nieje úplne pohodlné. Keď budem mať chvíľku, chcem rozobrať a upraviť rezač na otvarák na konzervy.

PříspěvekNapsal: 07.04.2016 19:53
od Bill Masen
Jo, tak to máš úplně stejný myšlenky. Taky mě napadlo, že řezač na krabice vyměním, nebo upravím na otvírák na konzervy. A ještě by ho to chtělo prohodit s nůžkama, aby byl na správný straně.

PříspěvekNapsal: 08.04.2016 9:56
od Venet
hmm, tak nad tým som nerozmýšľal. (vymeniť s nůžkami) Keď budem mať chvíľku, pozriem sa na to. ;)

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 18:28
od Bill Masen
Zdar rozpadlíci, neviděli jste, jestli se dá u nás koupit tohle http://mininch.com/store/tool-pen a tohle http://www.bigidesign.com/welcome/titanium-pocket-bit/ případně tohle http://gadgetsin.com/get-a-way-driver-multi-tool.htm ?

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 19:19
od Hohepa
pocketbit.PNG
pocketbit.PNG (108.62 KiB) Zobrazeno 7290 krát

jo tohle je fakt vtipné a s trochou šikovnosti to může být MADE IN HOME

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 20:00
od Bill Masen
http://edcforums.com/threads/1-4-nut-driver-and-screwdriver-for-your-keychain.118413/ tohle by bylo vyrobitelnější. Ten bit se bude vrtat blbě i kdyby nebyl titanovej. Nejvíc by se mi líbilo to s těmi čtyřmi bity.

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 20:08
od Hohepa
no jo no ale to by chtělo jěště tohle a támhle to a člověk skončí na tomto
http://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/tread/show/

milášek :kiss
už si ním někdo hraje ?

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 20:33
od Nightmare
No, zvažuji to...

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 20:46
od Bill Masen
No před vánocema byl jeden na aukru. Skončil za 4500,- . Ne u mě. A to jsem ho měl předschválenej.

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 21:14
od Alstratt
Na tom LH Tread mam pridelane hodinky Fenix je to super je to na normalni sroubky takze se to da lehce skratit na mensi ruku. Nosim to tak uz nejakou dobu zatim to drzi jen to mam blbe pridelane musim vymyslet neco lepsiho k tem hodinkam. Od Leathermana si kupte nejaky multitool a k tomu celou tu jejich sadu bitu a mate klid. Vyrobky od LH chvalim zatim to drzi ale uvedomte si zda to chcete mit na doma nebo nekam tahnout kdyz budete vsechno z toho tahnout tak budete chodici opravna. Do prirody zbytecne je to spis vhodnejsi do mesta, dilny apod at s tim nechodite venku oveseny jak vanocni stromecek i kdyz se priznam chodim s tim do akce i do prirody teda az na ty bity. Jinak by se mi hodilo nektere bity predelat na neco jineho slo by z bitu snad udelat otvirak na konzervy? Jinak nektere casti natom Tread jsou ponekud zbytecne napriklad hacek na vytahovani simky ze smartphonu ani jednou vyuzite u me. A v cerne barve ale to si kazdy muzete nasprejovat pokud to bude na tom drzet. Kdo si ty hodinky na to prichycovat nechce muze si od nich koupit i verzi s hodinkama ale hodinky zadny zazrak co k tomu davaji podle me ale nevim nemam tu verzi s hodinkama od nich. Na officialnich strankach Leatherman.com to uz mate delsi dobu. Nebo jeslti to chystaji teprv s teme hodinkama nevim ale nekde to uz ukazovaly.

naramek: http://www.leatherman.com/tread-425.html
naramek s hodinkama: http://www.ablogtowatch.com/leatherman- ... -bracelet/
Pokud zagooglite tak najdete asi i ruzne modifikace na ruzne hodinky s timto naramkem: http://treadlinks.com/products/

PříspěvekNapsal: 11.04.2016 22:50
od Alstratt
Uz premyslim delsi dobu na upravu meho LH Tread a MUT EOD. Na jedne casti naramku je hacek na vyndavani simky/pametove karty z telefonu tak to odstranit a pridelat na to maly vrtacek. Dale je tam i rezac pasu nebo rozbijec okna tak jedno z toho odstranit a tam si pridelat zavitnicek maly tak aby potom do urciteho mista sly nasbroubovat sroubky co jsou na tom naramku. Dale me napadla dalsi hova*ina na jedne z casti naramku neni zadna dira skrz takze si na to nalepit lepidlem na kov kousek brusneho plisku z Fallkniven DC4 co tu doma mam. Na Mut Eod misto c4 punch premyslim nejaky vrtak a z boku do te svetle hnede casti kam se uklada bit tak zbrousenou na jedne strane kresadlovou tycinku nejakou se zarezama aby tam sla nasadit. Napadaji me hova*iny ja vim :D

PříspěvekNapsal: 15.04.2016 12:48
od K4cer
Malajizva: gratuluji k multitoolu : )

Já mám ten samej jako EDC a SuperTool300 (to samý ve větší verzi) jako military výbavu. S oběma jsem moc spokojen.

Doporučil bych zakoupit náhradní štípací čelisti - pro Rebar i ST300 sou stejný. Nestojej moc a jsou k nim i šroubky a torxovej klíček. Detailnější popis Rebar-u už jsem psal někde výš.

Někdy se mě někdo ptal na váhu a rozměry, takže:

Rebar: 190g, 102x30x15mm

ST300: 290g, 114x35x18mm

PříspěvekNapsal: 15.04.2016 14:18
od malajizva
ahoj,

díky, už jsem o tom uvažoval dlouho... a jsou ty narozeniny, že ;)
břity sháním, první dojmy:

+ skvělé zpracování
+ příjemný do ruky
+ kvalitní pouzdro
(velké) - chybí vývrtka :lol:

PříspěvekNapsal: 22.04.2016 11:25
od Bill Masen
Tak mi dnes přišel Gerber Dime Black. Nečekal jsem při tý velikosti žádnej zázrak, ale chtěl jsem malý multitool s nůžkama. KURVA PROČ TO MÁ NŮŽKY PRO LEVÁKY? To bych se z toho posral, s timhle si ani neostříhám nehty. Jsou takový všechny?

PříspěvekNapsal: 24.04.2016 20:21
od Bill Masen
Venet píše:hmm, tak nad tým som nerozmýšľal. (vymeniť s nůžkami) Keď budem mať chvíľku, pozriem sa na to. ;)

Vente jak vypadaj nůžky na tom tvým G Dime? Maj všechny nůžky pro leváky, nebo jsou dvě verze?

PříspěvekNapsal: 25.04.2016 10:50
od Venet
Bill tak to mi musíš vysvetliť. Schválne som si skúsil ostrihať necht... A hmm normálne. aj s jednou, aj s druhou rukou...

PříspěvekNapsal: 25.04.2016 12:54
od Bill Masen
Normálníma nůžkama na nehty si pravou ruku levou rukou nestříhám, protože moje levá ruka je fakt levá. S victorin ox nůžkama to dám, ale s těmahle ani pravou rukou. Tak jsem koukl na jiný nůžky a na tom dime jsou obráceně.

PříspěvekNapsal: 10.05.2016 12:59
od PetrNovak72
nemůžu ted najít forum na akční nákupy, jen kdyby někoho - kvalititavně podle mě lepší než lidl, tchibo s tímhle začalo a lidl to jen napodobuje (nonfood) za ty peníze do auta..
http://www.tchibo.cz/multifunkcni-nastr ... 71317.html

PříspěvekNapsal: 12.05.2016 21:25
od danny1691
V Lidlu je v akci multitool, skládací příbor a zavirák. A další věci na kempování.

PříspěvekNapsal: 21.05.2016 23:13
od Count
Dnes jsem použil svého LM místo peánu a vytahoval háčky z pstružích tlam. Byli hladoví a moc to hltali. Multitool v EDC je proto jasná volba. Co bych dělal s nožem? Asi rovnou porcoval. :lol:

PříspěvekNapsal: 23.05.2016 18:42
od MFG
image.jpeg
Narazil jsem na tohodle drobecka a prislo mi to do edc vzhledem k vaze fajn, hledejte Knipex 8603150 ;)

PříspěvekNapsal: 23.05.2016 19:45
od Rainier Wolfcastle
No ja ti nevim, to obyc kombinacky (nejlip izolovane) mi prijdou uzitecnejsi

PříspěvekNapsal: 23.05.2016 20:51
od Strelec45
A nemá to zoubky na zakousnutí, to je v podstatě francouzák.
RW: Nebo sikoffky.

PříspěvekNapsal: 24.05.2016 19:45
od MFG
Kombinacky mam na multitoolu, tohle je proste sada klicu s nizkou hmotnosti, diky absenci zubu to nic neozvejka. Delaji i sikovky tohoto rozmeru, ale to mi prislo nadbytecne. Jinak netvrdim, ze je to nezbytnost, ale je to pekna hracka, kterou unesu, a dela mi dobrou sluzbu.

PříspěvekNapsal: 24.05.2016 20:06
od JenDAG
To muzes nosit i:
53665.jpg

PříspěvekNapsal: 24.05.2016 23:53
od majsner
Přesně tak. Pokud to má plnit funkci stavitelného klíče, tak proč nepoužít přímo originál stavitelný klíč. Sikovky u hodně utažených zarezlých šroubů neudržíš sevřené a dřív nebo později si ty šrouby / matice ožvejkáš. U toho stavitelného klíče jenom bacha na směr. Pochopitelně se s tím může bejčit jenom proti té pevné části, směr otáčení na tom bývá vyznačen šipkou.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 7:26
od Hohepa
Stavitelnej klíčů mám několik a to od velikosti cca 11 cm.
Měl jsem i asi 8 cm jako přívěšek na klíče, ale propadl se do čudu.
Zatím všechny co jsem měl , měli vůli v pohyblivé čelisti , malou ale měli.
Ta vůle velmi znepříjemňuje práci s nimi. Aby se neožvýkal šroub , znamená to nasadit klíč na matku a dotáhnout čelist.
Po sundání čelist povolit , neb ve vůli se posune dovnitř a na matku už nasadit nejde, opět nasadit na matku a znovu dotáhnout.
Druhá možnost je dotáhnout čelist v její dolní části vůle , pak se dá nasadit a sundat opakovaně , ale je to jak třináctku matku utahovat čtrnáctkou klíčem , Jde to , ale je to prasárna a ožvejká to matku.

Opakuji že jich mám několik od různých výrobců v různých velikostech . Dělaj to všechny a používám je jen z nutnosti když není zbytí . Zlatej klasickej francouzák.

Ty knipexky od MFG ten problém s vůlí elegantně řeší. Mám k nim jen dvě malé připomíny
a) je to singltool , IMHO chybí minimálně štípačky ( ostatní mám na švícaru )
b) cena

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 8:15
od majsner
Mám ten Fortum výše, ale 200 mm verzi. Vůli má přesně 0,5 mm a ničemu to nevadí. Velikost nastavuji na stupnici podle matice, co chci utahovat / povolovat (nastavím cca o 2 desetiny více, stejně jako má klasický klíč) vůlí dovnitř. A vzhledem k tomu, že každý šroub / matice má na šestihranu radiusy, příp. sražení, tak se to na něj navede samo a nějaká vůle dovnitř je mi u psího zadku. Zejména na velké matice (třeba u čidel) to používám rád a často.

Ale každému vyhovuje něco jiného. :hand

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 10:46
od Hohepa
No jo velké matky co potkávám jsou v metrice ( auto a podobně ) a tam nemám důvod používat něco jiného než golu s ráčnou, neb jsem líný nebo, pokud se nevejde, tak standartní stranový klíč.
Z atypy co nejsou v metrice ale v palcích či co :head se většinou potkávám v jemnější mechanice , např astronomická montáž a dalekohled , přeneseně od M3 do M8 a tam mě osobně vůle 0,5 mm dost vadí :?

Nicméně aby mi ten původní poustnutý nástroj nahradil v EDC multitool tak mi chybí štípací funkce .
Nůž pilku , šroubováky atd. mám na noži .

Jinak na druhou stranu mít šroubovák a kleště v jednom nástroji je v případě šroubku s matkou dost neřešitelnej problém :lol:

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 12:34
od majsner
Tak to, že gola nebo sada klíčů je lepší, asi nikdo nerozporuje. Ale 1/2" golu v plechové bedně nebo sadu klíčů 8-26 s sebou asi v případě PA přesunu tahat nebudeš (pokud nepojedeš autem nebo na oslovi). Takže se bavíme o malinko lepším řešení, než jsou kombinačky na multitoolu. Protože jestli tě dneska ožvejkaná zarezlá matka nasere, tak v PA situaci to může být "krajně nepříjemné".

Já to používám, jak jsem říkal, hlavně na čidla, když mám na stroji tři druhy čidel, které potřebuji tisíckrát za sebou povolit, otočit o desetinku a utáhnout a jsem liný pořád hledat správný klíč. Navíc na těch čidlech je vždycky nějaká debilní matice s šestihranem 20, 25 mm apod.

Co se týče utahování šroubu a matky najednou, tak to má hezky vyřešené Victorinox, protože v balení se Swisstoolem je právě samostatný držák bitů / ráčnička (podle verze) a sada bitů.

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 18:02
od MFG
Skvele to shrnul Hohepa, podepisuji v plnem rozsahu, cenu jsem resit nemusel ;)

PS Neni to multitool, ale je to slusny kus naradi, tak jsem to postnul sem

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 21:21
od Hohepa
majsner v tom nejsme ve při
EDC je to co nosím u sebe každý den proto, že to každý den potřebuji. ;)
pokud jsi automechanik a denně se pereš s čidly , máš jiné potřeby ....
Já denně tahám a nedám bez něj ránu, LETHAERMAN RAPTOR .
Je kurevsky velkej :head ale dělá v reklamce a stříhání matroše tam je gró :D
ale nikomu jinému než hasičům , sanitářům či magorům jako já, bych ho nedoporučil.
Je příliš velký a má málo funkcí pro normálního jedince.
Mimo něj, v soukromé sféře, nosím Švýcara a noname mini multitool s kleštěmi.
ten minimulti se stoprocentním navýšení funkčnosti rád nahradím ( teda až mi to umožní rodinný rozpočet ) těmito knipexkama , protože spolu s raptorem to pro mne nebude mít v multitoolech konkurenci v mém použití.
Jasně pro mne by byl ideální klon knipex/raptor :D

P.S: MFG sereš mě, další pazmegt bez kterého nemohu žít :chuckle

PříspěvekNapsal: 25.05.2016 22:31
od Alstratt
Ten LH Raptor mam k lekarnicce a jo souhlasim je to vyuzitelnejsi spis pro zachranne slozky a podobne takove ucely. K LH Tread a MUT EOD tu mam este od Knipexu multifunkcni klice.
https://www.youtube.com/watch?v=zVN0RmHU3HQ na zacatku druhy z leva
https://www.youtube.com/watch?v=uHY8Ye_Ty04
http://www.amazon.com/Tools-00-11-01-Un ... B00DEMWGVC

PříspěvekNapsal: 26.05.2016 21:34
od MFG
@Hohepa Ja si taky rikal, ze nebudu "utracet" za dalsi cajk, ale nakonec jsem fakt rad, funguje to ;)

@Alstratt Nad tim multifunkcnim oteviracem/klicem jsem take dumal a makonec ho nevzal --> chyba, nutno napravit :D

PříspěvekNapsal: 27.05.2016 0:58
od Alstratt
Tak ono se da na tom vyuzit i mensi velikosti staci si sehnat plisky a plech si sezenes ze zaparkovanych aut ve zle dobe vystrihnes naohybas strcis dovnitr a mas to i na mensi velikosti. Pripadne si navrtat nektere bity a pridat k tomu ktere tam jdou taky nasunout. Vlozit si tam muzes i bit zavitnikovy vrtak, bit vrtak na drevo atd. Nebo si k tomu sehnat tohle ale nevim co to vydrzi a prodavaji vic velikosti: http://www.amazon.com/Gator-Grip-11-32m ... B013E0T49A
http://www.amazon.com/Beetrie-Multi-fun ... B01B72CN4U

PříspěvekNapsal: 09.07.2016 16:33
od proforma
Mam LT asi mesic, mozna 2? Pouzivam ho obden, jak jsem bez nej doted mohla zit? :-) Rozvykal i rusky (!) srouby, je to fakt kvalita :-)

PříspěvekNapsal: 11.07.2016 19:54
od Count
Potřebuji pro svůj Supertool 300 pouzdro, které lze odepnout bez sundávání opasku. Jde to s typem Molle? V létě často střídám kalhoty a už mě to štve.

PříspěvekNapsal: 11.07.2016 20:12
od DeadMan
Já jsem svůj SuperTool300 koupil rovnou s nylonovým Molle pouzdrem a s tím to jde.

https://www.armed.cz/molle-pouzdro-xl-n ... e/d-99969/

Vzadu je takový pásek na cvok, ale u toho v odkazu píšou suchý zip, tak jsem z toho trochu zmatený :?

PříspěvekNapsal: 29.07.2016 19:31
od BURE
Ahoj Rozpadaci!
Tak jsem si tohle vlakno v klidu procetl a musim rict, ze jsem velice potesen, kolik lidi tu uz prozrelo a neni jim lito utratit nejakou kacku za kvalitni multitool. A kdyz kvalitni multitool, tak Leatherman!
Mam s nima bohate zkusenosti a mohu jen doporucit. Drtiva vetsina nastroju je pouzitelna v realnem nasazeni, zaruka 25let a to stylem "bez zbytecnych kecu - tu mas novej". Co vic si prat? Osobne vlastnim nekolik Micer, Pulse, Rebar, Super Tool, Super Tool 200, Core, Super Tool 300, Surge. A mam na ceste Crunch a Signal. Taky jsem vlastnil Charge a Wave, ale sli do sveta. Tak nejak me vic bavi klasika nez OHO.
Jak jsem rekl, zkusenosti s temito nastroji mam pomerne dost. Kdyby nekdo potreboval treba poradit, at se na mne s duverou obrati. Obcas se mi podari i nejaky kousky sehnat za zajimave ceny...
Nekdo se tu ptal na pouzdra. Kvalitni pouzdra delal LTM na starych ST a ST200. Ta dnesni Cina stoji za prd. Nylonove je jen takovy hadrik, co se blimba na opasku jak zvadlej vocas. LTM Molle je celkem pouzitelne. Pevne, spousta kapes, opravdu parada! Nevyhoda je, ze z horizontalni polohy nelze sundat bez rozepnuti opasku. Nejvice se mi osvetcila pozdra Maxpedition Single Sheath. Ty jsou uplne uzasny! Pevny jak skala, dve pruvlecne kapsy, sundat jdou bez rozepnuti opasku jak vertikalne tak horizontalne...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Multitoolum zdar a Leathermanum zvlast!

PříspěvekNapsal: 06.08.2016 8:54
od BURE
Zdarec Rozpadaci!
Poridil jsem si ted naposledy Leatherman Signal. Puvodne jsem si myslel, ze to bude jen napudrovanej, vystajlovanej multitool pro mastnaky z velkomesta, ale libil se mi tuze a praktickych zalezitosti mam ve sbirce habakuk, tak proc jednou pri kupovani MT nenechal rozum stranou a nekoupit hlavne ovima a srdcem, ze? Ze by to byl lautr nepouzitelnej kram, jsem strach nemel. Precijen znacku a vyrobky od pana Leathermana nejakou dobu znam...
Obrázek

Obrázek

Co vsechno tenhle MT zamereny na survival activity nebo kempovani v divocine obsahuje se doctete na strankach ceskeho prodejce.
http://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-signalTM/show/
Musim rict, ze po par dnech pouzivani s mne Signal zcela ziskal. Jak svoji kompaktnosti, pouzitelnosti, tak i designem. Zde je par osobnich postrehu:
Kladivko je zcela pouzitelne k zatloukani stanovych koliku. Taky s tim jdou roztlouct vlasske orechy a kdyz cumi z lavicky hrebik a ty si nechces udelat skobu na svych hodobozovych maskacich, taky ti dobre poslouzi.
Kudla by mi vyhovovala vice hladka, nejsem uplnej fanda tech kombinovanich. Ale mile mne prekvapil jeji vymakany tvar. Ta spicka je jak delana k rozdelavani krabic a ruznych obalu. Funguje jak odlamovaci kudla. Navic vetsina lidi zde na foru nosi u sebe vice nez jednu kudlu... :-p
Ten pilnik na beru spis jako brousek pro Signala (onobto je i samotnim vyrobcem prezentovane jako blade sharpener), kdyby me nekdo vysadil na par let na pustem ostrove. Nebo jsem na tripu v divocine delal v nouzi se Signalem nejakou prasecinu a potreboval jsem ho na necem pretahnout. Jako pilnik je pouzitelny tak na nehty nebo na nejaky lehounky strzeni hrany.
Karabina je uplne super vec!
Drzak 1/4" bitu je po me lehke modifikaci taky perfektne pouzitelna vec. Prenese opravdu slusny moment. Pochopitelne daleko vetsi nez drzak na placate bity.
Modifikace spocivala v tom, ze jsem do drzaku 1/4" bitu vlozil maly magnet, aby z nej bity nevypadavali...
Obrázek

Obrázek
Pilka je ostra jak britva a reze jak po masle treba i plast. Jen je proti napriklad memu staremu Wengeru Ranger tenka. Takze kdyz s tim bude delat hovado nekulturni, muze ji zlomit. Taky jsem jednou jednu na Charge zlomil... :-D
Pistalka s kresadlem je takova hovadinka, ale potesi. Pistalka piska na svoji velikost pomerne hlasite. Kresadlo se pri zapalovani plynoveho varice ve vetru muze fakt hodit, ale lesni pozar bych s tim zakladat nechtel. Nicmene pouzitelne to rozhodne je.
Kleste jsou jako na Rebaru. Stredni velikost s vymennymi brity. Jediny problem mam s tim, ze rukojeti jsou docela daleko od sebe a kdyz se s nima stipe treba trojka vazaci drat, tak uz jsou na moji detskou dlan dost roztazene. A ja nedokazu s takhle roztazenyma mini prstama vyvinout dostatecnou silu k prestinkuti. Takze se proste opru a stehno a drat v pohode stipnu. Kleste znam z meho Rebaru, takze vim, ze to v podode daji...
To asi zatim asi tak vsechno. ;-)

PříspěvekNapsal: 06.08.2016 10:10
od čimango
Včera jsem pouze s použitím Leathermanu Wave kompletně vyvrhl, stáhl a rozboural cca 40 kg beránka. Šlo to překvapivě snadno. Použité nástroje - rovný nůž a pilka. Zubatý nůž se ukázal na kůži a maso nepoužitelným.

PříspěvekNapsal: 06.08.2016 15:10
od proforma
Z nedostatku jineho naradi dnes LT pouzit jako nuz houbarsky :-) Nalezeno 156 babek, kovaru a kolodeju, budu s nim na houby chodit castejc :-)

PříspěvekNapsal: 18.02.2017 0:32
od Fabulous
Dnes jsem si udělal radost a pořídil si také Leatherman Signal - první speciál pro Rozpadlíky ;)

Teda speciál je to jen díky křesadlu a píšťalce, jinak je to klasický (a kvalitní) Leatherman vyšší řady. Osobně mi tam chybí nůžtičky (na nehty), pilník na dřevo (a na nehty) a centimetr (na nehty když přerostou). Podrobnější test je o tři příspěvky výše. Za mě mohu doporučit :yes

PříspěvekNapsal: 19.02.2017 5:00
od Fabulous
A zde srovnání Signalu vs MUT, což je model z největší řady Leathermanu. 200 versus 300 gramů :)

IMG_0392.JPG

PříspěvekNapsal: 23.02.2017 3:36
od Fabulous
Rád bych upozornil na cenovou akci na Leathermany u firmy Highlife. Například jeden z nejvyšších modelů - Surge tam pořídíte za cca tři tisícovky. Což už je hodně slušná cena.

IMG_0402.JPG

PříspěvekNapsal: 07.03.2017 17:28
od MFG
IMG_2734.JPG

Porad jsem resil redukci na normalni bity, ale tohle je lepsi ;)

PříspěvekNapsal: 07.03.2017 22:57
od MFG
Jinak Leatherman je vzhledem ke kvalite brutalne predrazeny, minimalne tedy soucasna produkce.

Tady cena jeste odpovida vykonu...
IMG_2736.JPG

PříspěvekNapsal: 08.03.2017 12:01
od K4cer
Tyhle klíče mám (snad) všechny, ale samostatný a vozí se v automobilu. U tohodle konkrétního bych měl obavu že nepůjde zastrčit dostatečně hluboko.
SSebou je ale nenosím, i když je mi jasný že je někdo kdo nosí dva, co kdyby se mu jeden zlomil :lol:

Ten čtvrtpalcovej klíček na bity je ale velmi šikovnej :nod

PříspěvekNapsal: 08.03.2017 15:44
od DanBlack
Klička je rozebírací na 2*kříž...
Taky se mi líbí, jen 800Kč je fuj. :?

Obrázek
Video:
https://www.youtube.com/watch?v=h4dLAaY3a8o

PříspěvekNapsal: 08.03.2017 23:10
od MFG
Poridil jsem za ta leta hromadu sikovnych veci, ale ukazalo se ze pokud je nemam porad u sebe, jsou k nicemu. Fakt se mi to stalo mockrat. Tohle je muj "balicek uplne vseho" jak rika kolega z dalekych zemi, a proste jsem akceptoval fakt, ze to sebou taham porad. Je to porad lepsi, nez si desetkrat tydne nadavat, ze jsem si zrovna "tohle" sebou z auta nevzal ;-)

Krome toho taham jeste lekarnicku a dalsi harampadi a cely batoh vaci asi sest kilo - to vzhledem ke sve vaze preziju.
IMG_2741.JPG

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 6:17
od BURE
Jelikoz prispivam v nekolika diskuznich forech a uz pomalu ztracim prehled, kde jsem co kecl, zalozil jsem blog Bureho LEATHERMANi. Zatim tam toho moc neni, ale casem to bude pribejvat... Tak kdyby mel nekdo na ty moje pindy cas a naladu, muze se kouknout. Upozornuju pripadne ctenare, ze se jedna jen a pouze o me osobni zkusenosti a nazory, ktere se nemusi shodovat s temi vasimi.

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 20:38
od MFG
Leatherman nikdy vice :-(

Ted jsem vyndal nepouzivany LTM z batohu a nejde otevrit, povolene sroubky, vzpricene kleste. Je to nekolikaty v mem vlastnictvi (nejak se stalo) a stejne jako ostatni brutalni nedodelek/ksunt.

Puvodne jsem myslel, ze mam proste peska a dostal jsem ten jeden zmetek z tisice, ale ne - tohle je Leatherman Standard. Ty veci jsou odflaknute az beda a tezi jen z marketingu a byvale dobre povesti. Ano pujdu to vse nekdy asi reklamovat, jen se jaksi nedostava casu cestovat nekde kvuli naradaku.

Vsem co dosud nemeli tu cest, vyhnete se Leatherman obloukem a kupte neco jineho. 100% doporucim Victorinox, ktery je sice subtilnejsi, ale kvalitou i po peti letech jina galaxie. Asi v podstate cokoliv jineho, protoze tohle je fakt bida a za ty penize tuplem. Dnes jsem to probiral s lidmi v ramci evropy a zkusenost identicka, takze to neni jen v CZ obchodnim kanalu.

No nic, jen varovani pro pripadne zajemce, tuhle znacku fakt zvazte, malokdo prizna barvu a pripadne problemy bagatelizuje (kdyz uz utratil ty prachy). Taky jsem si to porad omlouval, je cas priznat omyl ;-)

Howgh

IMG_2922.JPG

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 21:13
od MFG
V ramci alespon minimalni objektivity (nejsme na idnes) srovnani, preci jen je to jina tonaz
IMG_2930.JPG

IMG_2931.JPG

IMG_2932.JPG

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 21:18
od MFG
A abych nebyl jen negativni, ten Knipex s redukci je super, pro me (specificke) vyuziti nema chybu. Tady urcite doporucuji ;)
IMG_2935.JPG

A nebo porovnani vahy
IMG_2938.JPG

IMG_2939.JPG

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 21:31
od BURE
Jestli se ho chces zbavit, ja ho koupim... ;)

PříspěvekNapsal: 03.05.2017 21:41
od MFG
Beru Te za slovo, prodam oba zbyvajici (i separatne) za 50% aktualni ofiko ceny (ted nevim kolik to bylo), predpokladam ze najdu i garanci listy, ceska distribuce, fakturu nedam ;)

Asi SZ at z toho nedelame trziste ;)

Vetsi viz popsane, mensi neustale povoluje sroub na strane noze, da se to utahnout/fixnout, ale to ja nerad ;)
IMG_2941.JPG

Kdokoliv dalsi, je to Vase za polovic, nebo vymena za Victorinox, ani ne pul roku stare ( alespon co mi pamet slouzi), predani Melnik-Praha-Mnichov atd

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 0:21
od Serža
už pár let denně nosím LM Rebar nemůžu říct křivý slovo...přitom používám prakticky všechny tooly co tam jsou....nejvíc teda čepele, křížovej šroubovák a kleště...ale řezal jsem s tím pneumatiku z osobáku, smontoval X pokladních systémů u jednoho našeho zákazníka, přeštípal asi 1000 různejch kabelů.... :yes

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 7:07
od BURE
Ja vlastnim pres 40 Leathermanu, vypisovat je tu nebudu. :D Nijak je nesetrim, zvlast nektery kusy. Rukama mi jich proslo mraky a rozhodne si stojim za tim, ze to jsou kvalitni tooly!

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 9:14
od krvfx
Používám hodně Surge a Wave. Kromě toho, že nerez malilinko chytá lišku (nemažu, nečistím:), tak fungují pořád jako nové.

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 11:29
od Fabulous
Pokud je nerez řady 420, tak lišku při hodně agresivním prostředí chytne vždy.

Naše domácnost jede na Leathermanech a nemůžu si stěžovat. Ovšem nelze od toho samozřejmě čekat zázraky, nářaďák je stále jen poměrně subtilní kombinovaný nástroj, nesrovnatelný s jednoúčelovým nářadím.

No a pokud by se mi povolil šroubek (což se při práci tak nějak dá očekávat), tak je fakt jednoduchá operace mu na závit kápnout Loctite a mít navždy klid.

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 11:50
od Hdm
Fabulous píše:Naše domácnost jede na Leathermanech a nemůžu si stěžovat. Ovšem nelze od toho samozřejmě čekat zázraky, nářaďák je stále jen poměrně subtilní kombinovaný nástroj, nesrovnatelný s jednoúčelovým nářadím.

Přesně takhle to vidím taky. :yes

Kdo někdy s nářaďákem povoloval zarvanej šroub ví o čem mluvím, ty rejhy a bolest v dlani cítím jen si na to vzpomenu... :D

PříspěvekNapsal: 04.05.2017 19:31
od Václaf
Ale pořád je lepší nářaďák v kapse,nežli drátem do oka. Pokud mám sebou svoji dodávku,nářaďák nepotřebuji,ale jinak je to nepostradatelný nástroj,hlavně nůž a kleště,alespoň pro mne. Pokud mi bečky prorvou pletivo,je mi fuk,že mám v salaši klubko drátu nebo provazu když to nejde holejma rukama nakrátit na potřebnou délku :hand

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 9:39
od DeadMan
Narazil jsem teď na zajímavou alternativu k levným hobby-toolum (ty z OBI, HORNBACHu atd.).

Jako výrobce je uvedena Belgie a celkově zpracování a materiál kleští je na celkem slušné úrovni (asi jako Gerber).

Želízka pak nevypadají nějak extra, ale svému účelu poslouží.

Jako dárek pro někoho, kdo v tom ještě nemá úplně jasno a pomůže mu to rozhodnout se, to není špatná volba.

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 10:47
od BURE
Jako darek nekomu, na kom mi nezalezi asi dobry. Jinak bych za to prachy urcite nevyhodil...

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 11:24
od DeadMan
Ty s tím toolem máš nějaký problém, měl jsi ho v ruce a víš za kolik jsem ho koupil?

V čem tě zklamal, nebo je to jen takový blábol?

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 11:35
od Fabulous
Je to samozřejmě Čína, ale lepší Čína. Sám podobné multitooly, například z Bauhausu, dávám jako dárek svým synkům a vůbec nemám pocit že bych jim dával nějaký vyslovený šmejd. Jediná vada je ta, že u B&D se platí za značku, kdežto v Bauhausu je toto nářadí o dost levnější.

Pro zajímavost: toto nářadí se prodává v Číně za cenu jeden až Dva dolary.

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 11:46
od DeadMan
Já jsem koupil rovnou dva a to za cca 500,- Kč oba v akci v Kaufu :mrgreen:

Jinak je to dobré jako nouzová výbava do auta protože svůj Super Tool 300 za cca 3.000,- Kč bych tam fakt nenechával ;)

A ani on nemá za ty prachy nadpřirozené schopnosti jak Leathermanům někteří přisuzují .......

V autě mám dva čínské tooly a ten B&D je opravdu o level výš :yes

Třeba takové Ganzo si taky určitě neužene žádnou ostudu vzhledem ke spokojenosti s jejich onehandy http://www.gearbest.com/ganzo-folding-pliers-_gear/

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 12:08
od BURE
Mam s tim jedinej problem, stoji za houno! Pisu to s pozice cloveka, kterymu proslo rukama stovky MT. Dobarobatko se tin zabejvam...
Jak se pise vyse je to Cina za 2$. Kolik kdo je ochoten za to dat tady je irelevantni. Bezne se tyhle MT prodavaji za 250. Za me to jsou vyhozeny prachy. Kdyz to dat jako darek, tak radeji bych koupil trebas nejaky hezky svycarak, nez tuhle mr*dku. Ale pro sebe nebo pro nekoho, na kom mi zalezi jedine kvalitny MT (Leatherman, Sog, Gerber, Vnox). Muzeme to tu rozebirat vecne, ale tyhle veci za dve kila jsou dobry tak do supliku. Kdyz s tim nikdo nic kloudnyho nedela, bude asi spokojenej...

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 12:53
od DeadMan
A co jako že ti prošlo rukama xy toolů?

Já mám v jedné ruce Super Tool 300 od LM a v druhé ruce tento B&D.

A rozhodně ten LM který je 10x dražší není 10x lepší a rozhodně odpovídá kvalitě Gerber na to si vsaď ;)

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 13:16
od BURE
Tak zrovna ST300 je ale uuuuuplne jina liga nez ta Cina! To se fakt neda srovnavat... Ja se fakt nechci dohadovat o blbostech, ale myslel jsem, ze se tu shrocujou lidi, ktery zajimaji veci, ktere prezijou i konec sveta. Kdybych mel zvolit MT, ktery si vezmu do PA doby, ST300 by byla asi prvni volba. Na takovou cinskou shitku bych si ani nevzpomnel... At si klidne kazdej nosi, co si mysli, ze mu vyhovuje. Kdyz si koupim jizdni kolo za 3000 v Lidlu, na houby nebo do kramu pro rohliky mi to bude krasne stacit a budu happy. Ale rozhodně se o tom krapu nebudu bavit s lidma, co najedou rocne 10000km a maji kola za100 litru. Natoz abych ho pred nima vychvaloval. Je jasny, co by si o me mysleli... :-)

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 20:36
od Fantozzi
Znam lidi co najezdi na kole tisice km rocne a nemaji kola za 100 tis, a jsou uplne happy a je jim u zádele kdo na cem jezdi. Stejne tak znam lidi co maji kola mnohem drazsi a vytahnou je par krat do roka a neustale resi jestli je lepsi takovy carbonovy ram a nebo ten jiny o par gramu lehci. Jestli ti neco rika jmeno Vita Dostal, tak ten objel svet na kole Velamos za par tisic.

Abych nebyl uplne OT, mam Ganzo za 15 dolaru uz asi 2 roky a zatim slouzi.

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 21:08
od BURE
Tohle parafrazovani me nebavi. Opravdu se nehodlam hadat o tom, jestli levny cinsky MT muze slouzit stejne dobre jako ten kvalitni od vyrobce s tradici. Nemuze! A kdo tvrdi, ze muze, bud s tim nikdy nic poradnyho nedelal, nebo nevi o cem mluvi. Nebo oboji... Vazne se nechci nikoho dotknout ani nikoho urazit. Jen me vzdycky trochu nadzvedne tema uzasnych levnych MT made in PRC.

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 21:45
od Desouza
Multitool je prostě nouzová záležitost . Normálně s tím nikdo soudný nepracuje . Opravdu je jedno jestli je za 300 nebo za 3000 . důležité je že ho máte sebou .

PříspěvekNapsal: 15.06.2017 22:17
od BURE
S tim si dovolim nesouhlasit! Jsou situace, kdy proste potrebujes zabrat a nemas po ruce nic jinyho nez MT. Treba kdyz se ti uprostred Rumunskych hor posere masina na kterou se Ti basa s kloudnym vercajkem proste nevejde. Co je potom lepsi mit po ruce? Srac, co davali v Kauflandu k 15tikilovymu Persilu nebo kvalitni MT za nekolik tisic, kterej se nerozeserete pri prvnim porednym zabrani? Pro me je odpoved jasna. Kamos se zivi tezbou dreva a vozi v traktoru jeden MT renomovane znacky. Opravil s nim zatim vsechno. Ten tool si prosel peklem. Zadna shitka by s nim v lese neprezila ani tyden. Tvrdi mi, ze do te doby sezral tak patery kleste za rok. Tyhle uz drzi rok a pul... Jak rikam, kdyz s tim nic nedelate, tak Vam bude stačit i levna cina. Ze by s MT nikdo soudnej nic nedelal je peknej blabol! Clovek proste neni celej den zavrenej ve vybavene dilne. A ja treba rad opravuju veci na miste. A ne az si vzpomenu vzit kloudnej jednoucelovej cajk...

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 6:27
od RobertK
Ono asi jak kdy a pro co a jak, jako cca 15 let mám z benzínky koupeni multitool hi -tech cena cca 120kč, než jsme přešel k jiné práci používal jsme ho každý den a bez problému, stříhaní kabelu, řezaní kabelu, otvíraní rozvaděče šroubovák. Co měl ale štve bylo že se jednou za pár let musí utáhnout stahovací matka a hůř se zavírá. Jako ale mám ho jen na nošení po městě, pokud bych někde jezdil a fakt se na něj spoléhal na 100% možná bych šáhnul po něčem lepším.

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 6:48
od BURE
Ten Hi-tech mam asi taky. Nestipe to, fakt to nestipe. Teda v porovnani treba s Leatherman Super Tool 300 nebo Rebar, jsou stipaci schopnosti fakt na 4-! Dokud clovek nepozna, ze existuje neco jineho (funkcniho), tak si mysli, ze je takovy laciny MT fajn naradi. Ale verte mi chlapi, ze to je vazne z nouze cnost. Vratim se k primeru s bicyklem. Taky jsme jako kluci jezdili na ukrajinach a slo to. Prepravilo nas to z mista A do mista B. Ale dnes bych si na ten krap nesedl...

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 8:25
od Hdm
BURE neber si to špatně, ale ženeš to moc do krajnosti. Do hor si každý vezme samozřejmě něco lepšího něž pár kroků od auta. Já bych si tam radši vzal místo tvého ultrasuperhiteccool nářaďáku radši jednoúčelovky. To co má nářaďák za nářadí se mě v jednoúčelovém nářadí s přehledem vejde do obalu od autolékárničky, úchop je úplně někde jinde, takže tu nešit bludy o nějaké base s nářadím. Neříkám, že je nářaďák k ničemu, ale jak psal Desouza, je to nouzovka, jeho výhodou je, že je malý jinak nic.

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 8:55
od BURE
V aute je to jedno, na motorce pocitas kazdej mm. Ja obecne tvrdim, ze kazdej chlap, kterej dela neco rukama si zaslouzi kvalitni cajk. O tom se tu se mnou snad nikdo prit nebude. Jsem provozni technik a roz h odne sebou nechci po provozu tahat bednu cajku, ktera vazi x kilo. Taham MT, protoze na tu lehkou udrzbu to bohate staci mam volne ruce a na opasku Leatherman s platem bitu. Jeste se mi nestalo, ze bych s tim hned na miste neco nespravil. A jsem pripraven k zasahu kdykoli a kdekoli se nachazim. Vyhoda MT neni jen v jeho kompaktnosti. Ale v tom, ze mam vzdy po ruce cajk, se kterym zvladnu opravit 95% zavad v beznem zivote. Jak tu nekdo chytre poznamenal, MT je fajn mit po ruce. Doma v supliku e MT kazdymu ne houno! A ja chci mit po ruce cajk, kterej neco vydrzi, abych se na nej mohl spolehnout. Nikomu to necpu. Uz vidim, jak si na vypravu mimo civilizaci nekdo bere kleste, pilku, pilnik, 20 sroubovaku... Na takovy akce se vere kvalitni MT. Kdo to nezazil, nepochopi. Tuhle jsem koukal na Trabanty po Australii. A hadejte, co tam borec uprostred pouste vytahl? MT a cinska mr*dka to teda rozhodne nebyla... :rofl

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 11:24
od krvfx
Mám soukromý Wave a pracovní Surge. S noname se to fakt nedá srovnat...

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 11:37
od BURE
krvfx píše:Mám soukromý Wave a pracovní Surge. S noname se to fakt nedá srovnat...

DEKUJUUUU! :hand Alespon nekdo rozumnej...

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 12:45
od olgojchorchoj
Ja nedám dopustit na LM ST 300.Kvalitka. :yes

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 13:13
od BURE
olgojchorchoj píše:Ja nedám dopustit na LM ST 300.Kvalitka. :yes

ST300 je jeden z nej MT ever! :yes

PříspěvekNapsal: 16.06.2017 23:12
od Hohepa
před týdnem jsem si výhodně pořídil TREAD :wasntme
a musím říct že to je pořádnej flák železa a docela se i pronese :angel

PříspěvekNapsal: 17.06.2017 9:48
od Nightmare
Hohepa píše:před týdnem jsem si výhodně pořídil TREAD :wasntme
a musím říct že to je pořádnej flák železa a docela se i pronese :angel

PLS fotky, taky mi leží ve složce > Blbiny_chci :-), a když bude recenze, budu nadšen. Díky

P.S. Nářaďáků jsem měl hodně (Čína, Buck, Victorinox, Gerber, Leatherman, SOG, CRKT) - i několik typů, ale poté, co jsem potřeboval udělat cosik s Gerberem a 3x za sebou jsem si skřípnul prsty mezi rukojeti, jsem ho s chutí daroval a zakotvil jsem na dlouho u Victorinox Spirit. Jelikož mají prohnutá rukovítka. Byly ale subtilní, takže větší Vinox brácha SwissTools. Ve výbavě fenomenální ráčna na normální bity. Řeči o tom, že lepší jsou jednoúčelovky - jsou. V dílně. Proto se musí pro ně dojít, tohle mám v EDC, tedy z 95% do 20 kroků. Oproti látrům :chuckle , mají jednu jedinou nevýhodu. A to, že jsou nýtované a ne šroubované. U SwissToolu jsem nikdy necítil problém (těm Spiritům jsem silově nevěřil, proto výměna).

Moje IMHO resumé: kvalitní nářaďák je pro lenochy jako jsem já požehnáním, protože s ním udělám skoro všechno a nemusím nikam chodit. Čína poslouží taky dobře. Jednou, dvakrát. V nouzi. A já byl z toho použití vždycky zpruzelej, protože Čína a diskomfort.

PříspěvekNapsal: 20.06.2017 14:45
od Hohepa
http://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-treadTM-metric/
von už je k dostání v metrických rozměrech jednotlivých nástrojů - bitů
Původní verze byla v palcích a to mě dost úspěšně odrazovalo.
Pokusím se příležitostně o nějaké foto.

PříspěvekNapsal: 21.06.2017 9:39
od BURE
Do CZ se bude dovazet uz pouzemetricka verze. Ja mam hubene predlokti a tak jsem dva clanky s palcovama nesmyslama vyhodil a jsem spokojenej i s tou puvodni verzi...

PříspěvekNapsal: 28.06.2017 9:16
od homeck
Copak čínské děti, ty jsou tááák šikovný :-)

http://www.ebay.com/itm/29in1-Multifunc ... 2399773973

PříspěvekNapsal: 28.06.2017 9:38
od BURE
Taky jsem zahledl, ze Tread zacali sikmowoky fejkovat... :-x

PříspěvekNapsal: 28.06.2017 17:36
od MFG
Dostal jsem se rizenim osudu k Sceletool RX, takze par slov ...jako obvykle pomerne kritickych :lol:

Oranzova barva na nakolika mistech opryskana uz z vyroby, obecne nastrik dost odflaknuty

Bit na rozbiti skla dostupny pouze po otevreni, uz vidim jak budu viset v pasech hlavou dolu a laborovat s oteviranim klesti :(

Na druhou stranu mechanicke provedeni asi zatim nejlepsi z toho co jsem od LTM dosud mel, celkem prijemne prekvapeni!

Shrnuto bezny sceletool se zubatym ostrim, striknuty na oranzovo, s dobre ukrytym hrotem na rozbijeni skla. Asi vic vec marketingu, nez realny prinos.

Abych porad jen neprudil, Vnox nic podobneho nedela, takze tady patri LTM bez diskuze kredit

IMG_1539.jpg
IMG_1541.jpg

PříspěvekNapsal: 24.08.2017 16:58
od majsner
Je zajímavé, že největšími kritiky kvalitních MT jsou lidé, který je evidentně nikdy nedrželi v ruce a viděli maximálně něco v Lidlu u pokladny. A člověk, který za nepřekonatelnou závadu a důvod pro zavrhnutí a pomluvení značky považuje povolený šroubek, to je kapitola sama o sobě... :chuckle

Tvrdit, že multitool je úplně naprd, nikdo soudný to nemůže používat a je potřeba používat pouze dedikované nářadí, to je jako tvrdit, že zavírací nůž je úplně naprd a jediný správný je ten pevný, protože zavírací se naprd drží, tlačí do rukou, nedá se s ním 10 hodin v kuse vyřezávat socha ze dřeva a když ho zatluču kladivem do šutru, tak se rozpadne.

Prostě kdo reálně neměl kvalitní multitool a nějakou dobu ho nepoužíval, neměl by se k daném tématu vůbec vyjadřovat. To je jako když mi majitel trabanta bude tvrdit, že všechna auta jsou naprd, jezděj pomalu, furt se s*rou a z kopce nebrzděj. :finger

PříspěvekNapsal: 24.08.2017 19:21
od Václaf
Je to tak. Chlap když pomlouvá nějakou ženskou,tak jen proto,že ji nemůže mít(nebo nemá) :hand :beer :rofl

PříspěvekNapsal: 24.08.2017 21:29
od Hohepa
Nebo taky chlap co pomlouvá ženský,
je na chlapy.

Zrovna "povolený šroubek" je za mně fatální selhání :head
Primárně používám klasické nářadí a nože.
MT a podobné nosím jen jako zálohu pro strýčka příhodu,
protože jejich denní používání považuji za masochismus . Akuvrtačka a gola z ráčnou jsou o 1000% rychlejší :rofl

Ten pocit nasrání a bezmocnosti, když člověk po roce denního nošení v "krizové" situaci
vytáhne nefunkční kus "šrotu" protože se vyklepal šroubek a tím je nefunkční čep na kterém se čepel vyklápí :head
no v tom momentu bych ho nejradši použil jako anální sondu :moon pro toho, co měl ten fejk na triku.

S LT se mi to nikdy nestalo, zatím :angel
( a že jich na to treadu je požehnaně )

PříspěvekNapsal: 25.08.2017 7:51
od majsner
Tak nikdo netvrdí, že MT je náhrada běžného nářadí pro stavebního dělníka. Kdo se živí rukama, má na to plnou dílnu jednoúčelového nářadí. MT je ECD varianta pro všechny ostatní, kteří s sebou nechtějí tahat tatrovku nářadí, ale chtějí mít možnost kdykoliv cokoliv bez toho, aby se museli někoho doprošovat o nářadí.

Co se týče povoleného šroubu, je potřeba si uvědomit, že šroub čepu na MT i většině zavíracích nožů se nedotahuje na krev, ale utažením se reguluje tuhost chodu. A protože to není dotažené, pojišťuje se to lepidlem. Pokud někdo prolévá MT nějakým rozpouštědlem typu WD-40, může to časem to originální lepidlo "vypláchnout" a čep se povolí. Taky se přirozeně opotřebovávají bronzové podložky pod čepelemi, což může opět způsobit povolení.

Ale není to nic, co by nešlo alespoň provizorně dotáhnout odpovídajícím bitem z originálního bit kitu a při nejbližší příležitosti to znovu pojistit lepidlem a mazat to něčím, co v sobě nemá 80% rozpouštědla. Navíc povolený šroubek neznamená, že nejdou používat kleště. Ten čep tam pořád je, pouze budou víc vaklat čepele.

Pravda, snýtovaný Vnox má v tomto jistou výhodu, ale zase nejde pořádně vyčistit nebo dotáhnout, když se to ochodí.

PříspěvekNapsal: 25.08.2017 21:40
od majsner
Jen tak pro představu a hlavně z legrace :!: jsem poskládal hromádku částečně dedikovaných nástrojů, kterými bych nahradil Wave a sadu bitů, které nosím u sebe. Výsledné hmotnosti:
MT.jpg

full.jpg

Poskládal jsem to z toho, co mám zrovna doma, takže to není úplně ideální (pilník je horší, než na MT, brousek zase lepší atd.). Dva držáky bitů tam jsou proto, že poskládat imbusy 1,5 - 6 mm v jedné velikosti normálního bitu neumím, dost možná to ani nejde. Nejsem si ale jistý, jestli zavírací nůž s pilkou a nůžkami a bity nejsou pro někoho příliš metrosexuální a neměl by tam být kuchyňák, ševcovské nůžky, dřevorubecká pila a 18 šroubováků... :chuckle

Ale klidně si u sebe noste žebřiňák s nářadím, to je každého věc. :hand

PříspěvekNapsal: 26.08.2017 10:20
od Hohepa
majsner píše:Co se týče povoleného šroubu, je potřeba si uvědomit.....

Psal jsem že to nosím pro případné použití když v krizi nebude nic jiného po ruce.
Takže to nekontroluji a nepromazávám každý den s modlidbou na rtech a už vůbec to nenosím na WC místo Playboye, ba dá se říct, že to celý rok neotevřu.
Kdy ten šroubek vypadl netuším a rozhodně to nebylo nadměrným používáním WD či opotřebením :head

Přišel jsem podobně málem ! i o Raptora. Povolil a vyklepal se kurva šroubek co drží na plastovém pouzdru plastový
klip na opasek. Naštěstí se mi to stalo na dlažbě a ten pád jsem slyšel jinak jsem o něj přišel :head
Takže rada , když se šroubek povolí je potřeba ho podmáznout lepidlem, je dost často taktéž na :moon

PříspěvekNapsal: 26.08.2017 21:50
od majsner
Já nevím, co máš za MT. Psal jsi, že s Leathermanem se Ti to nikdy nestalo. Je tisíc důvodů, proč se u "něčeho" povolí šroubek, počínaje "je to čínskej šmejd" po "sice to nepoužíváš, ale potajmu Ti na to chodí 3x denně manželka.... :) Ale samo od sebe se většinou nic nepovolí.

V každém případě každý kus vybavení vyžaduje určitou péči a pravidelnou údržbu. U toho, který máš "na potom", to platí dvojnásob. I nářadí v autě občas zkontroluji, zaprvé jestli tam ještě je :roll: a zadruhé v jakém je stavu, abych se pak nedivil, až ho budu potřebovat. Horko, mráz a vlhkost v autě umí své. Osobně jsem časem došel k zásadě, že nekupuji nic, co je pouze "na potom", ale v současné době to nevyužiji. Jednak jsou to prachy z okna a druhak "potom" budu potřebovat věci důkladně otestované a zažité pravidelným užíváním.

PříspěvekNapsal: 27.08.2017 6:18
od MFG
Pokud vygeneruje nedodelek nejakej cinan, je to hlasite diskutovany ksunt a nepouzitelnej krumpl. Pokud to same predvede LTM na svych vyrobcich, je to vitana featura a kazdy kdo na to upozorni je mimon co to nikdy nedrzel v ruce apod. Tohle me fakt neprestava fascinovat ta bezbreha adorace prumerneho naradi za nadprumerne ceny.

Pokud mi na jednorucni cepeli povoluje aretacni sroubek, tak se velni prevdepodobne riznu, protoze tenhle druh noze pouzivam poslepu a ocekavam cepel v urcitem poloze/uhlu, nasledne opacnym smerem nepujde zavrit, takze kdyz nekde visim, je uplne super resit tyhle problemy. Je to proste chyba. Ted se dozvim, ze sem lopata co nikdy LTM nedrzela v ruce, protoze standardni uzivatel takove marginalie neresi. ;)

PříspěvekNapsal: 27.08.2017 18:53
od Serža
když je podle tebe LM průměrnej multitool, jakej je prosímtě ten špičkovej? (nějakej bejt musí, aby mohl být LM průměr)

PříspěvekNapsal: 27.08.2017 20:57
od krvfx
LM mám dva, Wave a Surge. Oba mírně chytají lišku (nulová údržba), ale jako elektrikáři, co leze po různých strojích, slouží výtečně. Nemusím tahat několikery kleště a hromadu šroubováků (které mám samozřejmě v hlavní brašně). Čínské MT mají hlavně problém se štípací části, proto jsem skončil LM.

Dobrý test je, zkusit štípací části střihnout papír. Ze všech, co jsem zkoušel, to umí jen LM.

PříspěvekNapsal: 28.08.2017 12:03
od majsner
MFG píše:Pokud vygeneruje nedodelek nejakej cinan, je to hlasite diskutovany ksunt a nepouzitelnej krumpl. Pokud to same predvede LTM na svych vyrobcich, je to vitana featura a kazdy kdo na to upozorni je mimon co to nikdy nedrzel v ruce apod. Tohle me fakt neprestava fascinovat ta bezbreha adorace prumerneho naradi za nadprumerne ceny.

Pokud mi na jednorucni cepeli povoluje aretacni sroubek, tak se velni prevdepodobne riznu, protoze tenhle druh noze pouzivam poslepu a ocekavam cepel v urcitem poloze/uhlu, nasledne opacnym smerem nepujde zavrit, takze kdyz nekde visim, je uplne super resit tyhle problemy. Je to proste chyba. Ted se dozvim, ze sem lopata co nikdy LTM nedrzela v ruce, protoze standardni uzivatel takove marginalie neresi. ;)

Pokud se nepletu, tak jsi jediný, komu se to stalo, resp. kdo o tom napsal. Takže "každý, kdo na to upozorní", jsi jenom ty.

Zaprvé nikdo kromě Tebe neví, co jsi s tím dělal, v jakých podmínkách to skladoval, příp. zda je to originál.

Zadruhé každá seriová výroba generuje a podle kvality výstupní kontroly v určité míře i pouští do distribuce zmetky. V tomto ohledu je Tvoje zkušenost proti obrovské mase lidí, kteří jsou s LM výrobky spokojeni, zanedbatelná a Tvoje výkřiky, jak je LM šmejd, který si nikdo nemá kupovat, působí poněkud komicky.

Zatřetí, čistě principielně, Tě možná překvapí, že jakýkoliv šroubový spoj se může povolit. Proto lidé vynalezli kontramatky, pérové podložky a konečně závitová lepidla. Těmi jsou na LM zajištěny šroubové spoje, a to tak, že velmi poctivě. Nicméně i přesto se to povolit může. O možných příčinách jsem psal výše.

PříspěvekNapsal: 29.08.2017 19:58
od MFG
Preposlal jsem kolegovi tuhle debatu - ukazal mi ten jejich naramek po dvou mesicich pouzivani, hodne veci ozvykanych apod., a poslal nejake linky na diskuze, kde se resi z jakeho je to blata atd. Staci pouzit vyhledavac, v nemcine a anglictine je toho mraky, dost videi atd. To jen k tomu, ze jsem jedinej ;)

Ja nijak nerozporuju kouzlo multitoolu jako takovych, sam jich nekolik pouzivam, ja proste jen upozornuji na nepomer mezi cenovkou a kvalitou vyrobku LTM. Ten naramek stal na ceske cca 5.000,- a je na hovno, funguje v podstate asi jenom jako sperk. Par jejich vyrobku jsem koupil, vyzkousel a udelal nejakou zkusenost. Dnes delaji sluzbu ostatnim clenum fora a jsou s nimi spokojeni dle zpetnych reakci. Mam z toho dobry pocit a tim bych asi mou ucast v tematu ukoncil :beer

PříspěvekNapsal: 30.08.2017 7:26
od majsner
Tak že LM stojí u nás raketu, v tom nejsme ve sporu. Ale musíš se na to dívat v kontextu našeho "specifického trhu". Normální cena za Wave přímo u výrobce v e-shopu v USA je $90, což je za takovéto nařádí perfektní cena. Zbytek do ceny v oficiální české distribuci je clo, DPH, doprava, marže EU distributora, marže CZ distributora a marže prodejce. Ale tak je to u všeho, co se u nás prodává.

Nicméně nevím o tom, že by existoval konkurenční MT funkčně srovnatelný s Wave za stejnou nebo nižší cenu. Čili celá debata o ceně je o ničem. Pokud chci / potřebuji funkce Wave, tak si ho koupím. Pokud chci ušetřit, najdu alternativní prodejní kanál, objednám ho z E-bay apod. To je tak vše, co s tím mohu udělat.

PříspěvekNapsal: 30.08.2017 20:37
od MFG
Tenhle prispevek beru a souhlasim :hand

Celkem intenzivne vyhledavam/zkousim jine znacky, o vyvoji budu urcite reportovat - tedy bude li co ;)

PříspěvekNapsal: 10.12.2017 12:54
od Rafael
Historické okénko:
*
(Nějak si myslím, že vše už tu kdysi bylo, jen je třeba to v historii vyčenichat. A řemeslné zpracování a trvanlivost byly asi na úplně jíné úrovni než dnes. Některé ruční nástroje zděděné po mých předcích i skoro po století nemají konkurenci).

Ale ten c.k. multitool jsem jen našel na netu, jinak o něm nic nevím.

YMultitool před sto léty.jpg
Multifunkční nůžky s 18-ti funkcemi z roku 1900.

Universalní nůžky, jimiž se nejen stříhati a střih předkresliti, nýbrž i měřiti, plech krájeti, sklo řezati, hřebík zatloukati i vytahovati, kovová roura překrojiti a mnohý ještě výkon jiný provésti může, jsou zajisté nástrojem pro domácnost velice užitečným....
*
Více na:
https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=4

PříspěvekNapsal: 23.01.2018 9:56
od RobertK
Ahoj, pořídil jsme si Ganzo G302b nemáte nějaké typy na různé obaly/sumky ?

PříspěvekNapsal: 30.01.2018 18:35
od Lyster
Dnes mi přišel Leatherman Raptor. Podařilo se mi ho sehnat pod 2000 Kč, takže to nebyla zas taková pálka. Za cenu kolem 2700 co se většinou prodává, by jsem do toho asi nešel. Ale takhle jsem neodolal. Zpracování je špica, prostě Leatherman. Pořídil jsem si ho hlavně k lékárničce. Jen snad jediná malá výtka, jsou na můj vkus tenká oka na držení, takže při nějaké dlouhodobější práci nebo silovém stříhání, by to trochu mohlo tlačit. Ale chápu, že je zde velká podstata minimální tloušťka při složení. Určitě to není nic tragického. Jen tam takový milimetr nebo dva mohl být. Určitě by to bylo komfortnější na stříhání a rozměrům při sbaleném stavu, by to zas tolik neutrpělo.
Čeho jsem se trochu bál, tak toho, že jsem levák a že by sříhání levou rukou mohl být problém. Ale jde to i levačkou. Ale pravačkou mi stříhání také nedělá jako levákovy problém.

Vice fotek na webu: http://lyster.rajce.idnes.cz/Leatherman_Raptor/

Ještě přidám jedno české video z youtube. https://www.youtube.com/watch?v=4wt7r_2HqvE

PříspěvekNapsal: 30.01.2018 22:04
od Hohepa
Jo jo je to zlatíčko .
Používám ho na dělení materiálu v práci a krom dibondu, plastů jako PET, HPS už i zvládl v nouzi i železný plech cca milimetr tlustý.

Jo a dá se do toho pouzdra zastrčit i v otevřeném stavu ;)

PříspěvekNapsal: 31.01.2018 5:55
od Lyster
Vím, viz poslední fotka v odkazu. :)

PříspěvekNapsal: 31.01.2018 7:32
od Hohepa
Jedno upozornění .
Stalo se mi že při EDC nošení na pásku se mi rozšrouboval šroubek spojující plastovou sponu na opasek s plastovým pouzdrem. Jsem pravák a nechal jsem nastavení z fabriky . Jednou pak slyším na dílně ránu a raptor na zemi.
Naštěstí jsem našel i ten šroubek.
Doporučuji zkontrolovat a dotáhnout !

PříspěvekNapsal: 23.02.2018 19:44
od Mirda.85
Tak konečně bude multitool, který bude odpovídat mým představám. Nový Leatherman Wave+ má mít konečně výměnné břity kleští. Více tady.

PříspěvekNapsal: 28.05.2018 23:01
od VKBO

PříspěvekNapsal: 29.05.2018 0:05
od Bill Masen
Nedávno na burze jsem narazil taky na jeden multitool. Byl na něm vyraženej nějakej pták a prodejce za něj chtěl 5 tisíc.
DSC_3132.JPG

PříspěvekNapsal: 29.05.2018 16:07
od Ray
5k? Vypadá to na starožitnost. Jestli ten pták byla orlice, tak s tím možná Mengele trhal v koncentráku zuby a nehty, proto ta cena :?

PříspěvekNapsal: 29.05.2018 16:10
od Bill Masen
Jo, to je ten pták.

PříspěvekNapsal: 31.05.2018 20:58
od JOBU
Ten ruský vlastním,je taký,ako to nazvať...ruský.Ale univerzálny nieje ani náhodou,jednotlivé želiezka majú svoje presné určenie a veľa s tým urobiť nejde..

PříspěvekNapsal: 27.09.2018 11:18
od Argonaut
Osobně jsem taky skončil u Leathermanu. Nějaký čas jsem měl s sebou levnou Čínu, kdyby něco... jenže když na něco došlo, čína se rozpadla a bylo to, jako s sebou nenosit nic. Tuhle zkušenost jsem udělal jak na multitoolech, tak nějakém čínském zavíráku, kdy jsem použil vývrtku a při tahání špuntu z lahve byl z vývrtky drát.

Aktuálně mám jeden leatherman hozený v autě (má zářez na čepeli na řezání pásů) a jeden nosím v batohu. Nejčastěji používám kleště, občas nůž.

PříspěvekNapsal: 27.09.2018 21:21
od Serža
já mám jako alternativu k Rebaru levnej čínskej multitool+maličkej originál Victorinox....na dovolený a do ciziny tahám tu dvojkombinaci, protože o Leathermana bych nerad přišel...ale v CZ tahám jen toho Rebara a zatím stačil skoro na všechno.

PříspěvekNapsal: 17.01.2019 8:08
od Piston
Po delší době váhání bych si chtěl pořídit svůj první multitool. Jelikož ho budu převážně tahat na opasku, nebo na cyklovýlety k případné údržbě bicyklu, nerad bych velký kus železa. Zatím mi to vychází na Rebar, v Polsku se dá koupit do patnáctistovek. Nebo raději nedělat kompromisy a koupit Supertool? Mám v úmyslu jím na opasku nahradit zavírák, už si ani nevzpomínám kdy jsem ho naposledy využil… kombinačky po ruce bych ocenil více.

PříspěvekNapsal: 17.01.2019 9:36
od Hdm
Pokud se ti líbí Rebar, kup Rebar, chybu neuděláš.

Ale já myslel, že Drsný spasitel má festovní klepeto a kombinačky nepotřebuje. ;-) :-D

PříspěvekNapsal: 17.01.2019 22:16
od Serža
Rebar je fajn - mám ho už roky a v podstatě mi na něm nich nechybí
funkčně Supertool nemá moc navíc = nevím, jestli je ten cenový rozdíl opodstatněný
ovšem kdybych potkal supertoola nějak kolem 2000,- tak ho beru :-D

PříspěvekNapsal: 17.01.2019 23:31
od K4cer
Piston: mám voba, Rebar i ST300.

První jsem kupoval ST, taky jsem ho chvíli nosil, ale je velkej a těžkej a na běžný nošení asi spíš ne.

Rebar a ST300 je jinak téměř to samý (až na váhu a velikost), Rebar má jen dva plochý šroubováky, ST300 má myslím tři. Kleště (ty sou mimochodem hlavní výhoda m/t proti švýcaráku) jsou taky menší, ale štípací břity sou na vobou vyměnitelný (což je výhodný) a jsou to ty samý břity, tedy zaměnitelný mezi Rebar a ST300.

Jako první m/t bych rozhodně doporučil Rebar, na nošení na opasku je lepší a pokud se ti vosvědčí, tak si ten ST přikoupíš později. Kdybys na tom moc trval tak je můžu votfotit nebo vodvážit.

PříspěvekNapsal: 11.04.2019 20:10
od Piston
Při návštěvě polské Gdynie jsem v kamenném krámě Militaria.pl koupil Rebara za v přepočtu 1340 korun… takže uvidím jak se osvědčí, vypadá solidně, nepočítaje pouzdro, to je prostě aušusové. Ovšem už teď si říkám, že jsem měl vzít lepší model, s výměnnými pilkami… tak příště :-)

PříspěvekNapsal: 11.08.2019 8:58
od Ray
Leatherman "Prcek" PS4, aneb nemusím si nic dokazovat velkým multitoolem :D
Nic to neváží a na to, jak je to maličké, tak je to nečekaně bytelné. Zbytečný pilník bych ale asi raději nahradil otvírákem na konzervy.

LM.jpg
LM.jpg (799.2 KiB) Zobrazeno 1274 krát

PříspěvekNapsal: 12.08.2019 15:49
od proforma
Rayi, na co je ten prcek dobrej? Ja treba ke stipani potrebuju poradnou paku, nevim, jestli bych to s timhle mrnousem dala. Co sroubovani festovne utazenych sroubu, dava? Prave jsem presla ze Sidekicka na Rebara a musim rict, i kdyz Sidekick byl fajn, Rebar je super (napr. ty stipacky stipaji lip, zrejme jsou ostrejsi nebo maji mensi uhel ostri celisti nez u Sidekicka).

PříspěvekNapsal: 15.08.2019 17:57
od Ray
To s tím dokazováním byl vtip, samozřejmě že mám doma ještě i klasiku ;) Mám to do běžného EDC k noži a ostatnímu, jako nouzovku. Nechci nosit nějakej těžší bordel na opasku, mám to rozházené po kapsách. Zašrouboval jsem s tím v pohodě do půlky vrut na přímo do dřeva bez předvrtu, dál to nešlo spíš kvůli malé plošce, která se smekala. Ale na nouzové vytvoření nějakého pevného úchytu to stačí bohatě. Zkoušel jsem s tím dále štípnout takový ten malý tvrdý ocelový 1mm připínáček s barevnou hlavou (nic jiného teď po ruce nemám) a v poho. Kleště taky snesou. Kupoval jsem to spíš jako malé praktické dárky pro rodinu, jelikož jsem na cestách a bylo to za dobré prachy. Neodolal jsem a vzal jsem si taky jeden 8-)

PříspěvekNapsal: 15.08.2019 18:14
od Hohepa
Z tohoto pohledu na věc nejlepší Leatherman co jsem měl byl Minitool
https://www.leatherman.com/mini-tool-83.html
83-mini-tool.png
83-mini-tool.png (117.84 KiB) Zobrazeno 2123 krát

Plnokrevné čelisti, rukojeti skládací napůl .
Složený mrňavý a lehký. Vše ostatní mám na švýcaru.
Navíc jsem tak měl kleště v jedné a šroubovák v druhé ruce
Bohužel jsem ho potratil před lety na montáži. :sad
a už se nedá sehnat.

PříspěvekNapsal: 15.08.2019 18:58
od Ray
Řekl bych teda že Squirt (asi jsem ujetej, ale mě to místo Prcka pořád evokuje něco úplně jiného :D ) bude nejspíš jeho nástupce. Nevím, v LM toolech se nevyznám........ ale zas tam nemáš nůžky a nepověsíš to na klíče kámo :lol:

PříspěvekNapsal: 15.08.2019 22:28
od Serža
už jsem moc starej na to, abych dělal kompromisy = Rebar rulez :-)

PříspěvekNapsal: 16.08.2019 5:22
od DeadMan
Ale Rebarem je děláš, jinak bys nosil Super Tool jako já :twisted:

PříspěvekNapsal: 16.08.2019 10:58
od Hohepa
Squirt
asi jsem ujetej, ale mě to místo Prcka pořád evokuje něco úplně jiného

:rofl sem si to musel vygůůůglit :rofl
https://sexshopp.cz/blog/mokry-orgasmus/

PříspěvekNapsal: 16.08.2019 12:42
od olgojchorchoj
Ja keď poviem mojej,že podrž mi kapsičku,skoro sa zlomí :D Čo tam máš železo? A to má pravdu :D A jedno železo je aj ST 300.Bez neho nevychádzam z domu.Ťažké neťažké,pre chlapa to nemôže byť problém nosiť.

PříspěvekNapsal: 16.08.2019 23:34
od Serža
office work - občas někdo blbě kouká i na toho Rebara...
pro mě je fakt ideál
kdybych dělal někde venku, tak asi taky ST....

PříspěvekNapsal: 17.08.2019 7:39
od DeadMan
Jsem kravaťák a vozím ho sebou i na služebky v brašně (autem po EU) ;)

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 14:04
od Ray
Když už jsme u těch kompromisů, tak jsem se taky rozhodl žádné nedělat a jít rovnou mezi prémiové kousky. Taky kvůli ne zrovna běžné ceně, které nešlo odolat :)
Leatherman Charge+ TTI 8-) Jedním slovem "parádní". Jen přídavné bity jsem si trošku jinak nakombinoval do jednoho plata, jelikož dvě už se s toolem do extra vnitřní kapsičky nevejdou. Vyházel jsem torxy a místo nich dal ke křížům a plochým imbusy.

lm1.jpg
lm1.jpg (797.59 KiB) Zobrazeno 1435 krát

lm2.jpg
lm2.jpg (793.21 KiB) Zobrazeno 1435 krát

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 20:01
od DeadMan
Dobré, ale v Německu problém = dá se otevřít jednou rukou (super tool nikoliv).

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 21:31
od bivoj
Otevřít jednou rukou se dá, při troše snahy a tréninku, úplně každý zavírák/multitool. Spíš jde o to, zda byl k otevírání jednoruč primárně zkonstruován či ne (na tom bazíruje výklad onoho zákona). Protože jednoruč v klidu otevřu i jakýkoliv victorinox/wenger s čepelemi s nehetníkem, atp...

PříspěvekNapsal: 17.09.2019 23:09
od MFG
Mas to prosim nejak podlozene? Vozim sebou leccos a obcas mam trochu obavy jaky by mohla mit kontrola prubeh :-( Naposledy ve Frankfurtu problem i Vnoxem + resili i sroubovaky (nejaka mistni uprava), proto me to zajima ... diky

bivoj píše: ...Spíš jde o to, zda byl k otevírání jednoruč primárně zkonstruován či ne (na tom bazíruje výklad onoho zákona).

PříspěvekNapsal: 18.09.2019 2:42
od Ray
DeadMan píše:Dobré, ale v Německu problém = dá se otevřít jednou rukou (super tool nikoliv).

Na střední východ nějak moc v plánu jezdit nemám, takže mě to příliš netrápí :)

PříspěvekNapsal: 18.09.2019 10:15
od bivoj
MFG píše:Mas to prosim nejak podlozene? Vozim sebou leccos a obcas mam trochu obavy jaky by mohla mit kontrola prubeh ...

Bohužel, v tomto to zcela závisí na posouzení daným policajtem. Ale je fakt, že nože, které jsou primárně určeny k otevření jednoruč (a jdou otevřít jednoruč tak jednoduše, že to zvládne i onen policista), tak jsou prostě problém. U zbytku to už záleží na náladě policajta. Já tedy nikdy problémy neměl (především proto, že do raichu jezdím minimálně) ale známýmu chtěli zabavit maličký zavírák s otevíráním na palcový kolík. Po delší debatě prostě vzal multitool a ten palcový kolík z čepele odšrouboval. A najednou to bylo OK a tohle už byl ochoten policajt tolerovat. Tož asi tak...

PříspěvekNapsal: 18.09.2019 17:33
od Ray
Tolerovat?! Nenee :lol: Já se divím, že mu ten "ventilek" nezahodil :D On už po propuštění "pachatele" asi nejde našroubovat zpátky. Brání mu v tom prvek zvaný předposránium, lehčí než vzduch, ve kterém se dobře šíří a který se vyskytuje ve vzduchu právě jen tam :rofl Němci :lol: ..... už by se možná aji pomalu mohlo začít zažívat přirovnání "jsi blbej jak Němec".

PříspěvekNapsal: 18.09.2019 18:59
od Zapadlo
Jejich země - jejich pravidla. Důsledky je doženou.

PříspěvekNapsal: 18.09.2019 22:13
od MFG
@Bivoj - diky za reakci, v podstate mam stejnou zkusenost

PříspěvekNapsal: 29.09.2019 16:25
od Matěj
Čistě teoreticky, pokud je člověk jednoruký invalida, vztahují se na něj nějaké vyjímky? :)

PříspěvekNapsal: 29.09.2019 18:20
od bivoj
I kdybys byl byl bezruký invalida a našli u tebe němečtí "mozkoví myslitelé" nezákonnou zbraň (tedy nůž takového typu, který u nich a dle nich mít nesmíš), dostaneš pokutu či půjdeš bručet úplně stejně, jako kdybys ty ruce měl. Prostě jsi porušil zákon a ten už nezajímá, že jaksi nemáš končetiny které by mohly onen nůž použít - jednou jsi ten zákon porušil a basta. (Co kdybys byl třeba jen nenápadný kurýr, který by tento nebezpečný smrtící nástroj dopravoval potutelně nějaké místní ultrateroristické buňce, kterou už nebaví bojovat jen lžícemi a vidličkami.) ;)

Obdobně to platí i pro jednoruké - žádné vyjímky.

PříspěvekNapsal: 06.10.2019 16:29
od MFG
Pred nejakou dobou jsem se tu vyjadroval ponekud kriticteji ke kvalite/smysluplnosti Lethermana, tentokrat je budu chvalit.

Nekde jsem vytrousil svoje kapesni minikombo (Fenix E5 + Vnox Executive) a protoze uz jsem si po tech letech vytvoril silny navyk, vyrazil jsem koupit tu samou sadu. No a v obchode jsem narazil na Squirt PS4, ktery mi v podstate ve stejnem rozmeru poskytuje zajimavejsi mix funkci (mini kleste, nuzky, mala cepel, sroubovaky). Je o 35g tezsi, coz uz je trochu znat, ale ty male kleste jsou k nezaplaceni a tu vahu za to proste obetuji. Jen skoda, ze nema paratko a pinzetu .-)

Zarekl jsem se, ze LRMN uz mi do domu nesmi, ale tentokrat mel proste lepsi produkt nez konkurence. Takze pokud hledate neco maleho do kapsy, Squirta doporucuji s klidnym svedomim.

Rozpad_LTMN.jpg

PříspěvekNapsal: 07.10.2019 3:35
od Lyster
Vypadá to, že by se dobře doplňoval s mým Victorinox Huntsman který mám na řetízku v kapse u jeansů. Možná o něm zapřemýšlím.. Díky za tip.

Ještě jsem při hledání recenze narazil na Leatherman STYLE, nemáte někdo s ním zkušenosti? Vypadá taky dobře.

PříspěvekNapsal: 08.10.2019 11:12
od DanBlack
Dorazil mi HUOHOU / NEXTOOL Multi-function Knife (by Xiaomi),v akci za necelých 6 stovek...
První dojmy velmi dobré - zpracování kvalitní, kleště šlapou jak hodinky, nůžky na druhém konci jsou fakt použitelný (dlouhý), jen šroubováky a další nástroje jsou dost minimalistický.
Je to poctivý kus železa (250g, L.Fuse co běžně nosím má cca 160g).
Zarazilo mě, že nůž nemá pojistku a pilka je s pojistkou.
Chtěl jsem nějaký multitool, co má nůž přístupný bez otevírání kleští. Ale s ohledem na váhu asi skončí v batohu na výlety / cestování / dovolenou, denně se s ním tahat nebudu. :oops:

Obrázek
Kód: Vybrat vše
https://www.banggood.com/HUOHOU-Multi-function-15-Functions-Folding-Bottle-Opener-Screwdriver-Pliers-Tools-Kit-p-1378936.html